Rabobank Q BUURTBEWONERS BOUWDEN ZELF WIJKGEBOUW ZEEUWSE CENTRALE DISCOTHEEK VRIJDAG OFFICIEEL GEOPEND zeggen... zccuwso Is Witte bruidsmode In show van Fiesta de scheldebode CYRIL IN JONGEREN CENTRUM MIDGARD E, Maartense tapijt 'Waal$ iijodc Grote samenzang Koudekerke Eénacters in Vestzaktheater Vlissingen Scheldebode-kringetje LIMBURG ANTIEK Subsidie r Editie Vlissingen OPLAGE 18.255 Editie Middelburg e.o. OPLAGE 16 500 In de gemeenten Arne- mulden. Domburg, Marie- kerke. Middelburg en Veere Brouwershaven de scheldebode 25e JAARGANG NO 12 (UITGAVE UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM BV. - BREDA) WOENSDAG 19 MAART 1975 Zaterdag opening ,De Vergulde Baars' MIDDELBURG - Voor d« wijkvereniging 'I Zand is de tijd voorhij dal ze zich moest behelpen mei een gebouw dal onvoldoende accommo datie bood voor de vele acti vileilen van de vereniging Tol ongeveer een jaar gele den gebruikte de wijkvereni- ging een oude barak, gelegen bij de speeltuin aan de Kaars- jesstraat Die barak werd ge sloopt en op dezelfde plaats verrees een modern wijkcen trum. „De Vergulde Kaars" heel hel nieuwe gebouw. Op 22 maart wordt hel officieel geopend door w el houder Re- inema. Hel bijzondere van „De Vergulde Raars" is dal het gebouw door de buurt bewoners in de vrije tijd is neergezet. De heer Meulmeester, voorzit ter van de wijkvereniging, ver telt: „Het clubgebouw is gezet door zestig medewerkers, waar van er tien bouwvakker waren. Er hebben zelfs mensen van bui ten de wijk geholpen. Kinnen een jaar is het gezet". De heer Meulmeester noemt de wijze waarop het gebouw tot stand is gekomen een unicum voor heel Nederland Zelfs de funderingen van De Vergulde Baars werden door de vrijwilli gers gelegd De dag waarop dat springende activiteit van de ver eniging is de opvoering van ope rettes De operetteclub bestaat al bijna 25 jaar en geniet een re delijke bekendheid in Zeeland De laatste jaren worden de ope rettes door de club zelf geschre ven Tafeltennissers, operette beoefenaars en nog vele andere lieden hadden vroeger geen ei gen gebouw om hun hobby te beoefenen Nu wel en daar zal ruchtbaarheid aan worden ge geven ook. daar heeft de tafel tennisvereniging wel voor ge zorgd. ebeurde. was de mooiste van de QnQfl f~HjiS bouw. vindt de heer Meulmees ter Met 45 man stortte men zo'n 100 kubieke meter beton Maar er waren ook minder prettige dagen. Men heeft bij de bouw vooral een strop gehad door grote regenval, juist in de pe riode dat het dak nog niet dicht was. Voor het tot stand komen van een gebouw is er echter nog meer nodig dan enthousiaste mede werkers Een probleem voor de wijkvereniging was de vraag hoe aan hel geld te komen Het grootste bedrag is tenslotte door de vereniging zelf opgebracht. Door hel voeren van acties in de wijk kreeg men grote bedragen bijeen Ook leende men geld van mensen uit de wijk Voorts wer den er subsidies verkregen van de gemeente en van het ministe rie van CRM Bijdragen van de gemeente zijn voor de wijkver eniging niet nieuw, bijdragen van CRM wel Men was tot voor kort in de vereniging niet op de hoogte van de mogelijkheden tot verkrijging van subsidie door het rijk. Van maandag 24 tot en met donderdag 27 maart organiseert deze club een open huis in het nieuwe wijkgebouw. 's Avonds kan iedereen net nieuwe gebouw komen bewonderen. Er zullen films en dia's worden vertoond, die het verloop van de bouw weergeven. In de grote zaal van De Vergulde Baars zal een propaganda-stand van de tafel tennisvereniging 't Zand zijn Woensdag 26 maart is een speci fieke tafeltennisdag De lagere schooljeugd kan dan al om vier uur 's middags terecht. Het is de bedoeling van de or ganisatoren om van de woens dagavond een recreatieavond te maken Personen, die niet in competitieverband willen uit komen. kunnen op deze avond rustig een balletje slaan. Vrijdagavond 28 maart zal de eerste officiële competitiewed strijd in het wijkgebouw plaats vinden De tafeltennisvereni ging 't Zand speelt dan tegen ta feltennisvereniging Middelburg-Zuid Zaterdag 29 maart kan men vanaf halftwee 's middags de jeugdteams van 't Zand aan het werk zien in de jeugdcompetitie. v Bij de PZEM is het helemaal mis, vrienden Eerst was het alleen de computer maar Die loopt maanden achter met als gevolg dat we allemaal midde nin de zomer de zware „winter-rekeningen" in de brievenbus krijgen. Niet leuk voor ons, maar helemaal niet leuk voor de PZEM Want doordat die computer zo stun telt, zitten ze daar met enorme rente-verliezen. Als het daar nou bij bleef, ging het nog wel Maar er is meer Als we tenminste het statenlid Don mogen geloven, staat ons provinciale energie bedrijf op de rand van een bankroet. Dat komt omdat ze de stroom aan Pechiney en Hoechst goedkoper leveren, dan ze zelf kunnen maken Op elke kilowatt leggen ze geld toe. Nou kun je je afvragen, waarom ze dan de woon niet verhogen, kan nou net niet, omdat ze met die twee fabrieken zoge naamde langlopende contrac ten hebben gesloten. Tot 1996 moet de PZEM nu bijvoorbe eld die goedkope stroom aan Pechiney blijven leveren. Dat staal in het contract. En omdat Pechiney in z'n eentje evenveel stroom gebruikt als een stad van 150 000 inwoners, kun je wel nagaan, hoe groot de ver liezen worden. Zeker als de in flatie zo doorgaat. Ik begrijp trouwens niet, dat e prijs ge- i. Maar dat ze bij de PZEM zulke langlo pende contracten afsluiten. Als u of ik erom vragen, lachen* ze ons uit Maar als zo'n grote industrie het vraagt, dan kan het ineens wel. Volgens Don is het gevolg in elk geval, a&'t de PZEM over twee jaar al 20 mil joen verlies heeft. En dat wordt elk jaar erger Laten we maar hopen, dat wij als klein verbruikers niet hoeven op te draaien voor deze rare stunt. Dan moeten ze het tweetal maar aanpakken, dat het con tract heeft gesloten, een paar jaar geleden. Ik bedoel het duo Kaland-Bogerd, die intussen allebei als voorzitter en direc teur verdwenen zijn, na de be ruchte „affaire- Ponderosa". Het personeel van de PZEM is intussen kwaad op het tegenwoordige bestuur. Want nu is uitgelekt, dat ze de ener- van Limburg, Zeeland willen samenvoegen. En omdat het hoofdkantoor dan in Den Bosch komt, zou veel perso neel moeten verhuizen. Geen plezierig vooruitzicht, als je aan Zeeland gehecht bent. Voor Zeeland zelf valt de PZEM-optelsom ook helemaal negatief uit: miljoenen- verliezen, minder werkgele genheid maar wel de risico's van één of meer kern centrales. Eigenlijk is het on gelofelijk, dat zoiets kan ge beuren. ARJOAN giebedrijven Brabant en Gedeputeerde mr. J.P. Boersma laat zich tijdens de opening als lid van de Z.C.D. inschrij ven. De heer Meulmeester vertelt, dal de provincie geen subsidie verstrekt heeft, omdat de wijk- vereniging 'I Zand niet voor de LZUlOUorlU regio zou werken Enkele activi teiten van de vereniging zijn echter wel degelijk op de regio gericht, vinden de mensen van 'I Zand Zo zal het nieuwe gebouw bijvoorbeeld een instructeurs- centrum voor de tafeltennis sport herbergen. In mei wordt een kringvergadering van de wandelsporters uit West- Brabant en Zeeland belegd, terwijl in december een tafel- tenniskersttoernooi voor heel Zeeland in de Vergulde Baars wordt gehouden. Niet alleen hel open huis is er om aan het nieuwe gebouw be kendheid te geven, maar ook de openingsdag (22 maart) Van deze dag is door de organisators nogal wat werk gemaakt Om twee uur in de middag wordt door de Euroband met de Mini- retjes een rondga ng door de wijk gemaakt Om halfdrie zal we- Tafeltennis is een tak van sport die het goed doet in 't Zand De tafeltenmsaldeling van de wijkvereniging teil 60 tot 70 leden Een andere in het oog thouder Beinema de officiële opening verrichten Nadien is er een bijeenkomst voor genodig den Na halfvier is er de gele genheid om geschenken aan te bieden 's Avonds krijgen de bouwers van De Vergulde Baars een koffiemaaltijd aangeboden, die gevolgd zal worden door een feestavond Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren, totaal oplage 34.755, in 2 edities: In de gemeenten Valkemsse Vlissingen en Westkapelle. REOAKTIE: Mevr L. H. Wolterbeek v d. Vlerk. Schubert- laan 29. Vlissingen. Teletoon 01184-6869 J. Kuipers. Zacharias Jan senstraal 27. Middelburg Te) p/a 01180-29338 bgg 01600-22341 (toest 229) ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Vlissingen, Spuiplein 94, Postbus 73 - Tel 01184-6830. ADVERTENTIE AQUISITIE: j. v. d. Hoeven, Vlissing en. Spuiplein 94. Tel 01184 6830. MIDDELBURG - Vrijdag middag 14 maart werd in het ge bouw Kloveniersdoelen, Achter de Houttuinen 30, de discotheek van de Stichting Zeeuwse Cen trale Muziekbibliotheek offici eel geopend. De opening vond plaats door de heer B Uyterlinde, voorzitter van het Actiecomité Disco Ver dere sprekers waren gedepu teerde A L van Geesbergen, voorzitter van de muziekbiblio theek, mr W D de Bruine, di recteur van de muziekbiblio theek, en de heer Maas, direc teur van de Centrale discotheek te Rotterdam De discotheek in de Kloven iersdoelen draait al sinds no vember verleden jaar De meer dan 400 leden hebben tot nu toe al zo'n 10 000 platen geleend Op het moment heeft de discotheek ongeveer 5500 platen in bezit De meeste muzieksoorten zijn vertegenwoordigd in het pla- tenbestand De neer Uyterlinde vond vrijdag dat het accent nog teveel op de Britse platen ligt en dat de Nederlandse muziek nog bescheiden vertegenwoordigd is. De discotheek is van maandag tot en met vrijdag geopend van één uur tot halfzes 's middags en zaterdags van tien uur 's och tends tot één uur 's middags Aspirant-leden dienen de kop van hun platenspeler mee te ne men ter beoordeling. 't Is voordeliger bij PLEIN 1940 NO. 23 MIDDELBURG dat Waals een stuk alterna tieve modecreatie heeft ge realiseerd bla bla!!! je kunt er gewoon lekker Lange Zelkc 9-11 Vlissingen KOUDEKERKE - Com nu met Sang is het thema van de grote samenzangavond, die vanavond, woensdag 19 maart om 20.00 uur wordt gehouden in de Gereformeerde kerk aan de Tramstraat. De avond is georganiseerd door de Bijbel Kiosk Vereniging en staat onder leiding van ds M.J de Jong en ds. F.P. van Stam. De BKV is een dienstverle ningsorgaan voor de kerken, dat dmv lektuur en grammofoon platen wil helpen het evangelie te presenteren. Daarnaast be middelt en adviseert zij bij de organisatie van evangelisatie- activiteiten, zangavonden uit geven van kerkelijke folders enz. Op deze samenzangavond zal de zang geleid worden door Joost Dingemanse en de zanger Jaanus Mondeel zingt enkele oudere en nieuwe liederen. Verder verlenen medewer king het Interkerkelijk Koor Koudekerke o.l.v Joost Dinge manse, de Harmonie Voor- waartso.l.v D P Luteynen Wil lem Dingemanse als begeleider op het orgel. De toegang tot deze avond is vrij. VLISSINGEN - De Stichting Werktheater Middelburg brengt op vrijdag 21 maart in het Vest zaktheater, Bellam.vpark te Vlissingen twee éènacters. Van lonesco wordt er Jacques, of de onderwerping gespeeld, een na turalistisch blijspel en van Mur ray Schisgal „De Tijger". De aanvang van deze voorstel ling is 20.00 uur en de entree be draagt 5,-, voor CJP-ers 3,50. MIDDELBURG - Zaterdaga- vond 15 maart trad onder ma tige belangstelling de Neder landse zanger Cyril in het jonge rencentrum Midgard op. Dit concert was georganiseerd door de staf van het door brand ge troffen open jongerencentrum De Beuk aan het Koorkerkhof. Zanger Cyril is vrij bekend door zijn vroegere aktiviteiten in onder andere de bekende formatie Focus. Reden voor de slechte opkomst van het publiek was volgens de staf van De Be uk, naast het slechte weer, de onbekendheid dat De Beuk nog wat doet, ondanks het feit dat men momenteel niet over een ei gen zaal beschikt. Tot nu toe heeft De Beuk al verscheidene aktiviteiten geor ganiseerd in Midgard aan het Damplein Hoewel de bereid heid van Midgard om haar ruimte aan De Beuk af te staan zeer op prijs wordt gesteld, is de staf van De Beuk niet helemaal content met de beschikbare ruimte. Het concert van Cyril was dan ook waarschijnlijk de laatste aktiviteit die De Beuk in Midgard organiseerde. De volgende twee door De Beuk georganiseerde concerten worden in de Middelburgse schouwburg gehouden Op 29 maart zal daar opgetreden wor den door Melrose Abbey en Saü, op 31 maart waarschijnlijk door Rebel en Rudy Tsjaikovsky Dit laatste concert staat nog niet geheel vast. MIDDELBURG - Bruidshuis Fiësta toonde dinsdagavond haar nieuwste bruidskleding voor de komende lente en zo mertijd In de nieuwe voorjaars collectie valt het sterk gebruik op van witte stoffen met kleine accenten bloemmotiefjes of ge kleurd satijn of fluweelband De kapsels op deze avond werden verzorgd door kapsalon Christian uit Middelburg en Tuincentrum Dekker had de bruidsboeketten van deze avond verzorgd. O A ZEEUWSE PRENTEN J A LIMBI RG Antiquair, brcdigd Tatairur en Makelaar Haten Zuidzijde 14, tel. 01119 405 INKOOP TAXATIES VERKOOP De winnares van de vorige keer is mevrouw Meulmeester, Clij- verstraat 39. Vlissingen. Wellicht bent u deze week de gelukkige Loop dan even bin nen bij ons kantoor Spuistraat 94 te Vlissingen De gulle gevers zijn Banket bakkerij Faber. Badhuisstraat 28. de bekende kwaliteitstaart 28. de bekende kwaliteitstaart. Slagerij De Vries, Walstraat een half pond biefstuk Vishandel F de Muynck jr Oude Markt 11 een kilo gebakken vis uil de za terdagreclame. Drogisterij Lutwieler. Lange Zelke 80. een luxe flacon badschuim. Smith Kaas. marktkraam, een pond kaas naar keuze. Slagerij Ooste- rom. Walstraat 100, 300 gram vleeswaren, 't Goudop- Brillenspecialist Tilroe. Wal straat 81, kamerthermometer. Drankenimport Jan Dummel. Hennes weg 23. Vlissingen. fles sherry t w v f 3.95. Annikes Cafetaria Bet je Wolffplein. twee broodjes Annikes met koffie, fa. Van de Vijver, radio en t v. Ka naalstraat 12. Oost-Souburg. 1 maal gratis batterijen voor transistonadio. Midgetgolf- baan Delta. Burg van Woel der enlaan. Vlissingen. gratis speel ronde en 2 consumpties. Moe- ke's Lunchroom. Nieuwendijk 51. Vlissingen. bon voor panne koeken plus koffie voor 2 perso nen Chemische Wasserij Popu lair. Groene Woud 55. Vlissin gen, gratis reiniging van een ja pon De Notenkraam. vrijdag- markt. 1 pond pinda's. De Drop- special ist. vrijdagmarkt *'i pond drop naar keuze. Beens Kaas, vrijdagmarkt. 2 pakken koffie Douwe Egberts of Van Nelle.

Scheldebode | 1975 | | pagina 1