AMRO BANK OOST-SOUBURG HIELD KLEUR- EN TEKENWEDSTRIJD Medischs tBeasten Film en theater in Open de Beuk Open de Beuk zal bloemlezing uitbrengen De sportstuurlichtmetalenracevelgenbril Gevonden voorwerpen Projectgroep Deur'75 opgericht Jongerencentrum Midgard gaat open ut SCHELDEBODE KINDERCARNAVAL IN NiEUW-MIDDELBURG Bouw christelijke scholen Klarenbeek begonnen Jury Winnaars Kerkdiensten Mevr. Ta venier Zaalvoetbaltoernooi in de sporthal NVV—JONGERENCONTACT OPENDE EIGEN ZAAL WOENSDAG 5 I tbKUAKI 19 7a O-580 Groots carnaval s Hoorenlioek 'S HEERENHOEK - Het veertiende Carnaval in 's Heerenhoek dat tijdens die vier dolle dagen van pret en leut ,,'t Paerehat" heet, belooft ook nu weer grandioos te worden. De Carnavals- stichting „De Koenkelpot" zoekt en vindt immers steeds nieuwe ideeën. Zo zal bijvoorbeeld Prins „Wullem den Eerste" (Wim Hoogesteger), die op de elfde van de elfde van het vorige jaar opvolger werd van Prins „Janus de Tweede" het feest inluiden met een sprong van de Kerktoren. Zijne Doorluchtige Hoogheid mag daarbij gebruik maken van een staal draad die 40 meter lang is, maar niettemin blijft het een gewaagde stunt, die aan den volke getoond zal worden op vrijdag 7 februari om 19 uur. Prins „Wullem den Eerste" is weliswaar nogal zelfverzekerd en hij merkt dan ook laconiek op: „We zullen het beste er maar van hopen". De 30-jarige Prins, in zijn gewone doen werkzaam als stedebouwkundig teke naar bij Gemeentewerken in Vlissingen staat bij de bevolking bekend als een nuchtere persoonlijkheid. Van zichzelf zegt hij dan ook: „In eerste instantie kan men concluderen dat ik niet eens de geschikte figuur ben om te fungeren als Carnavalsprins. Ik zie het trouwens zelf ook meer als een officiële aangele genheid om een vriendengroep rondom me te formeren, als iemand dus die boven de Raad van Elf staat. Dat houdt niet in bijvoorbeeld dat ik als Prins de boel op de kop moet zetten. Wel kan ik natuurlijk iets betekenen voor de dorpsgemeenschap en ik be grijp heel goed dat het één van mijn taken is om mensen van alle rangen en standen nader tot elkaar te brengen." Hoofdonderwijzer H. J. Heheman zorgde er destijds voor dat de carna valsviering in 't Paerehat van de grond kwam. Voorzitter Albert Rijk van de Stichting „De Koenkelpot" zwaait de heer Heheman dan ook alle lof toe voor zijn pionierswerk. In de loop der jaren is het carnaval in 't Paerehat uitgegroeid tot een groot volksfeest waarbij velen uit Zuid-Beveland en ook uit Walcheren zijn betrokken. Albert Rijk: „Eigenlijk kan je wel spreken dat geheel Midden-Zeeland er bij is betrokken. Vorig jaar bijvoor beeld hadden we toch wel zo'n 8 a 10 000 toeschouwers bij onze op tocht." Rijk, die nu negen jaar voorzit ter is van de Stichting „De Koenkel pot", merkt overigens wel op dat er heel wat voorbereidingen moeten wor den getroffen voordat alles „rond" is Vanaf augustus zijn vele vergaderingen gehouden en eigenlijk begint men reeds direkt na de carnavalsviering om plannen te maken voor het volgende jaar. Met het hele carnaval is een bedrag van zo'n f 12.000,- gemoeid. Rijk „We werken zonder recettes maar de hele middenstand en de bevolking staat achter ons. We houden bijvoorbeeld een rommelmarkt, een huis-aan-huis collecte en we krijgen ook een subsidie van de gemeente. Daarom kunnen we financieel net zo'n beetje rond komen, al gaat dat dan met pijn en moeite." Rijk vindt het overigens wel jammer dat de grote bedrijven in de buurt het laten afweten wat een financiële bij drage betreft. Zijn stelregel is dan ook. „Wanneer je een goeie buurman wilt zijn moet je dit ook tonen! Het motto waaronder het carnaval dit jaar wordt gevierd in 't Paerehat luidt: „O was ik maar een Batavier". Albert Rijk: „Zoals de Batavieren destijds leefden, zo willen wij hier vier volle dagen beleven gebaseerd dus op vrij heid-blijheid. Er is trouwens ook een liedje op de plaat gezet dat heet: „O was ik maar een Batavier". Dit liedje is geschreven door Sjef Vos en het wordt gezongen door Co Polfliet. Voor de muzikale begeleiding tekende de boe- renkapel „De Peesteekers" o.l.v. Cees Traas. Rijk: „Dat wordt natuurlijk onze grote hit. Verder verwacht ik veel van „Vaders Fanfare" en van „Ik heb worstjes op mijn borstjes". Een jaar of zes geleden, toen het carnaval in 't Pae/ehat goed van de grond begon te komen, schakelde men ook zeven Dansmarietjes in die zich volledig hebben waargemaakt en niet meer zijn weg te denken. Dat geldt ook voor de Jeugdprins die kort daarop zijn entrée maakte Deze keer is het de 11-jarige Frank van Cranenbroekcck die na een stemming op school tot Jeugdprins werd geko- MIDDELBURG - Voor twee kwartjes kan de jeugd van Nieuw-Middelburg op 8 februari carnaval vieren. Het feest wordt gehouden in het buurthuis aan de Nassaulaan. Aanvang twee uur 's middags. Van de feestgangers wordt verwacht dat zij in passende carnavals uitmonstering verschijnen. MIDDELBURG - Maandagochtend 3 februari is de bouw van de christelijke school voor kleuter- en lager onderwijs gestart. Mej. W G. Roode, hoofdleid ster van de kleuterschool en de heer J. M. Dekker, hoofd van de lagere school heiden om 11 uur de eerste paal de grond in. Opdrachtgevers voor de bouw zijn de Vereniging voor protestants-christelijk Kleuteronderwijs en de Vereniging voor protestants-christelijk Ondetwijs De school is ontworpen door architect J H van Pagee in Middelburg De school wordt gebouwd door de Bataaf se Aannemersmij. uit Vlissingen In augustus van dit iaar zal de school in gebruik worden genomen De kleuter school is tot dan gevestigd in de noodschoten in het Kuipers Rietberg kwartier en de basissi hooi in de bijlig gende openbare basisschool zen. Hij vergezelt vele keren „Wullem de'n Eerste", alleen in de late avond uren is deze jeugdige „Frans de'n Eerste" niet present, wat begrijpelijk is. Frans van Cranenbroeck vindt het een interessant baantje om als Jeugd prins op te treden en hij ziet dan ook met spanning de komende dagen tege moet. Dat doen uiteraard alle bewoners van 't Paerehat en van de omliggende plaatsen, alsmede de mensen van „De Koenkelpot" en met te vergeten ook „Wullem de'n Eerste" die in zijn woonplaats diverse functies bekleedt. Hij is o.a. voorzitter van het Wieier- comité, bestuurslid van Caritas en van de speeltuinvereniging en het ouder comité. Zegt hij „Nu vind ik het erg leuk en ook interessant om er vier dagen aan mee te werken dat de bevolking hier en ook velen van bui tenaf hun zorgen en beslommeringen even van zich af kunnen leggen". Het carnavalsprogramma in 's Heeren hoek wordt geopend op vrijdag met een sprong van de Kerktoren door Prins Wullem I, gevolgd door een onthulling van het standbeeld Jikke op het plateau in de brandvijver. Dit gebeurt dan om half acht en niet om zeven uur, zoals in het programmablad is vermeld. Ook de gecostumeerde biljartwedstrijd in De Korenbeurs is een half uur verschoven en begint om half negen. Het jonge meiden-bal en het Ouwe Wuve-bal beginnen om 8 uur. Om half twaalf vindt de prijsuit reiking plaats van de schoonste jonge meid en om 1 uur 's nachts wordt het mooiste Ouwe Wuuf gehuldigd. Op zaterdag begint men om twee uur met een prijsschieting op de liggende wip, terwijl om half drie de Prins en zijn gevolg in de Jeugdhoeve worden ont vangen door burgemeester Van Waes van Borssele. De Kinderoptocht vertrekt om dr'u uur gevolgd door hal met traktatie om vier uur. Half acht is het tijdstip voor prijsuitreiking aan de schutters en om 8 uur begint de Prins met zijn Raad van hij aan zijn kroegentocht. Op zondag is er traditioneel de grote optocht. Ook nu worden weer mini maal tien praalwagens verwacht Zij worden vooraf gegaan of begeleid door zes muziekkorpsen. De optocht begint om half drie. Om half zeven zorgen „Copper en Brass" en de „Peestekers" voor de dansmuziek in de Jeugdhoeve waar de Prins en zijn gevolg om 8 uur acte de présence zullen geven. Het carnaval in 's Heerenhoek wordt maandagavond besloten met een bal in diverse gele genheden in het dorp. OOST SOUBURG - Ter gelegenheid van de opening van een nieuw bijkan toor van de Amro-bank in Oost-Sou burg is er voor de leerlingen van kleuter- en basisonderwijs in Souburg een kleur- en tekenwedstrijd gehou den. De bank zorgde voor het bezorgen en ophalen bij de scholen van de tekenin gen en kleurplaten De kleurplaten waren bedrukt met een prent van Marren Toonder, voorstellende Ollie B Bommel. Tom Poes en het slot Bom meistern De tekenwedstrijd had als onderwerp ..Bromsnor in de bank" Dit thema kon door teder kind op eigen wijze worden uitgewerkt De heer Priester, beheerder van het bijkan loor in Oost-Sou burg, vertelt dat de Amro-Bank bij openingen meestal iets voor de jeugd doet Zo'n teken wedstrijd is nu niet bepaald uniek en origineel te noemen, maar dat het idee van de leugd nog aanslaat, wordt wel bewezen door het aantal binnenge komen werkstukken Bij de kleurwed- stnjd bedroeg dat aantal I 500. bij de tekeningen ongeveer 700 De bekroon de werkies zijn nu nog in het nieuwe kantoor uitgestald, maar ze zullen van de week worden vervangen door de serie van ongeveer zestig foto's die tijdens de officiële opening, receptie en open dag gemaakt ts De tekeningen en kleurplaten zijn beoordeeld doot een deskundige lury bestaande uit mensen uit het onderwiis. deelt de heer Priester mee De iury bestond uit de heer A Pieters. die voorzitter was. de heer E Rutiers en mevrouw J Wisse de vertegenwoor digster uil hei kleuteronderwijs ..De lury is een hele avond bezig geweest om de beste en de leukste er uit te vissen' vertelt meneer Priester Crite ria bij de beoordeling waren bijvoor beeld de kleurencombinaties, terwijl er ook op gelei werd of er viltstif, kleur potlood e d gebruikt was en hoe dat gehpwrd was Er was zelfs een inzen l'IIL' 'I' lllCflt De prijsuitreiking (het waren alle geld prijzen) vond plaats op de open dag van het nieuwe Amro-gebouw Deze dag werd op 18 januari gehouden, één dag na de officiële opening door de burgemeester van Vlissingen De bank had voor deze gelegenheid Bromsnor gecharterd. In aanwezigheid van de jury deelde de televisieheld de prijzen uit, waarbij hij de kinderen toepasse lijk toesprak. Voor de prijsuitreiking had Bromsnor een rondrit door Sou burg gemaakt, voorafgegaan door de muziekvereniging „Vlijt en Volhar-' ding" Tevens bracht hij een bezoek aan de bejaarden van de Bachten Poor- te. Voor de dames had de veldwachter een bonbonnetje, voor de heren een sigaartje. „Ondanks de regen was de middag voor ons enorm geslaagd", vindt meneer Priester De deelnemers aan de teken- en kleur- wedstrijd waren in drie groepen ver deeld. Groep I bestond uit leerlingen van de klassen vijf en zes van alle lagere scholen in Souburg. De eerste prijs in deze categorie was voor Marco Staa, de tweede prijs voor Heidi Menheere. De derde prijs werd aan twee kinderen toegekend: Joke Schat en Kevin van de Ketterij. Groep II werd gevormd door de leer lingen van de tweede, derde en vierde klassen van de basisscholen. De eerste prijs in Groep 11 was voor Peter Feij Chris Weterings kreeg de tweede prijs en Madeleine Brasser de derde Groep III was de grootste groep Deze groep bestond uit de leerlingen van de eerste klas van het basisonderwijs en van beide klassen van het kleuteron derwijs. In groep III vielen zes prijzen. Erwin Raaf kreeg de eerste prijs, As- trid Buijk de tweede, Ronald de Boer de derde. De vierde prijs ging naar Karin Poppe, de vyfde naar Peter Sinke en de zesde naar Karen Wijk- huijs. ZONDAG 9 FEBRUARI 1975 Vlis singen Herv. Gemeente. St. Jacobs- kerk 10 ds. Kloosterman, 17 geen dienst, Johanneskerk 9.30 ds. Y van der Schoot, 19 ds F.S Kloosterman, Open Hof 9 30 ds E. Hoogerwerf, I 7 ds. Hooijmeijer. Vrijz. Herv./remon stranten 10 15 ds. Bouman, Rem Pred te Rotterdam, Ter Reede 19 de heer Dronkers, Bethesda-St Joseph 10 ds. Fagel Middelburg 11 uur ds. Alte- na. Geref. Petruskerk Paul K ruger straat 9.30 ds E Hoogerwerf, 17 ds. Hooijmeijer Chr Geref Kerk Kasteel straat 9.30 en 17 ds. J W Maris. Geref. Kerk (vrijgemaakt) 9.30 leesdienst, 14.30 ds. P Schelling, Geref. Gemeen te Marnixkerk Souburg 9.30 en 16.30 leesdienst, Kristen Zuid Molukse Kerk Oost-Souburg 15 Ouderling L. Latu- hern, Koudekerke 11.30 Ouderling M. Siwebessy, Ochtend Bij Tiel I 2 ds P Fader. Herv. Gemeente Koudekerke 10 ds. M.J de Jong, gezinsdienst R.K. Kerkberichten O.W Souburg, Paauwenburg, Vlissingen 8-9 febr. 1975. O.W. Souburg Martinuskerk: zaterdag 19 u. en zondag 10 30 u Vlissingen Singelkerk: zaterdag 19 u. herenkoor, gregoriaans, zondag 9.30 u. dameskoor en 1 2 u 'Bethesda-St Joseph ziekenhuis elke zondag 1 I uur Bejaardencentrum Ter Reede elke vrijdag 9 uur Willebrorduskerk te Domburg leen 3e zondag van de maand dienst te 9 u. R,K, Kerk Middelburg, iedere week Hoofdkerkk Lombardstraat, zaterdag 19 u. zondag 10.15 u en 19 u., Hoeksteen, Rozenburglaan 11.30 u (zondag). Jehovah's Getuigen. Koninkrijkzaal Van Dishoeckstraat 34 te Vlissingen, donderdag van 19.30 - 21 30 en zon dagvan 10-12 uur. Volle Evangelie Gemeente Vlissingen. Iedere zondag 9 en 5 u. en iedere woensdag 19.30 u in de Filadelfiaka- pel. Vrouwenstraat 5. Leger des Heils. Vlissingen Iedere zon dag 10 u. Heilsbijeenkomst en 8.30 u. Getuigenbijeenkomst. Anglican Church Service every sunday morning prayer 10.30 u en evening prayer 7.30 pm in the Mission to Seamen Chapel Scheldepoort. Vlissin- gen-Oost Reader A Driver The Bethel Pentecostal Temple Inc., Wijkgebouw Zuidebaken, Rentmees terlaan, Middelburg-Z. Diensten elke woensdag. Pinkstergemeente Vlissingen. Iedere zondag 14.30 u. gemeentedienst, iede re woensdag 19 30 u opwekkingssa menkomst. Voorganger Br J. W Len- tink. Vlissingen. Doktersdienst. Za. 8 febr dr. V.d. Griek, Badhuisstraat 46, tel. 2950, zo. 9 febr dr Kant, Badhuis straat 195, tel. 2525. De dienst loopt van 0.00 24 Visites aanvragen vóór 10 uur Spoedgevallen van 12.30- I en van 17 30 18 Apotheek. Van vrijdag 8 febr t.e.m. vrijdag 15 febr geopend apotheek J H v.d. Sande, Badhuisstraat 30-32, tel. 12066 Voor Middelburg in diezelfde periode geopend apotheek L. v.d Boo- fert Vrijlandstraat 79 'andarts. Za 8 febr van 9 - 10 en zo. 9 febr van I I - I 2 dr R.J v.d Moer, Pr Rooseveltlaan 48, tel. 9086 Ver loskundige. Za 8 febr en zo 9 tebr mej. Van Ginkel, Pres Rooseveltlaan 232, tel 2775 Huisartsen Souburg, Amemuiden en Nieuwland, za. 8 febr en zo. 9 febr dr P Kodde, Rosenburglaan 133. Mid delburg, tel. 26824 Middelburg zuid, praktijk van dr. Jansen, dr Jansen- Schrama en dr Kodde, zie onder Souburg, etc. Dierenarts. Za. 8 en zo. 9 febr dr J Hoft ijzer, Middelburg, tel. 01180-1389. Consult alleen na tel afspraak. Diensten Vlissingse Kruisverenigingen. Za 8 en zo 9 febr zuster J Radstake, Sottegemstraat 38. tel. 2286 Stichting „Het Gezondheidscentrum" te Souburg en Ritthem za 8 en zo 9 febr. zuster L. Slabbekoorn, Wittezee- straat 42. tel 01183-1843 Kon. Vlaamse Opera te Antwerpen. Vrijdag 7 februari, 20 uur Peter Gnms (B Britten). Zaterdag 8 februari, 20 uur Balletten II Zondag 9 februari, 14 30 uur Peter Gnms, 20 uur De brave soldaat Schweijk. Kon. Ned Schouwburg te Antwerpen. Zaterdag 8 februari 20 uur en zondag 9 febr 15.20 uur Schweijk in de tweede wereldoorlog. Kon. Opera.te Gent. Vrijdag 7 febr 20 uur Tannhaöser Zondag 9 febr 14 30 uur Frederika (lehar), 20 uur Tannhaüser Aktiviteiten in Open Hof te Vlissingen. Iedere dinsdag van 18.30-21 30 uur Balltet op Beatmuziek Iedere vrijdag bij voldoende belang stelling) Zuigelingen-crèche van 14 16 uur. In voorbereiding is een cursus verzor ging kamerplanten, welke in de loop van februari wordt gehouden t/m vrijdag van 8.30-9.30 Maatschappelijk Werk Middelburg. Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Walcheren, Loskade 29, tel. 26951, spreekuur maandag t/m vrijdag van 8.30-9 30 u., donderdag van 19-20 Prot Stichting Verantwoorde Gezins vorming (PSVG), spreekuur iedere eer ste dinsdag in de maand van 20-21 u. in het Gasthuis Middelburg, ingang Noordpoortplein. Vlissingen. Stichting Maatschappe lijke Dienstverlening Walcheren, Eede straat 2, Vlissingen, tel. 4283, spreek uur maandag t/m vrijdag van 9-10 u., dinsdag 19-20 u. Souburg, spreekuur maandag van 14-15 u. Vrijburgstraat 1, tel. 1608. Stichting Maatschappelijk Werk en Ge zinsverzorging op het Platteland van Walcheren, Molenwater 33, Middel burg, spreekuur iedere dag van 9-10 u. en donderdag van 18.30-19.30 u. Spreekuur Bachten Poorte Oost-Sou burg dinsdag van 9-10 u. en donderdag, van 18 30-19 30 u. Stichting Gezinsverzorging Walcheren, van 8 30-9 30 u. in het wijkcentrum Middenhof, Kanaalstraat 64, tel. 4318. Gemeentelijke Sociale Dienst te Vlis singen. afd. Maatschappelijk Werk, spreekuur dag. van 8-10 uur. Zeeuws Instituut voor de Geestelijke Volksgezondheid, Loskade 25, Middel burg. tel. 01180- 26057/58/59 - So ciaal Psychiatrische Dienst (SPD.) spreekuur dagelijks volgens afspraak Medisch Opvoedkundig Buro (MOB) spreekuur iedere donderdag voor kinderen met opvoedingsproble men of leermoeilijkheden. - Buro voor Levens- en Gezinsvragen (L.G.V.) spreekuur volgens afspraak voor vol wassenen met huwelijks- en/of seksu ele moeilijkheden en voor alleenstaan den met aanpassingsmoeilijkheden. Actie Moeders voor moeders. Mevr. A. de Jong- Streefkerk, tel. 01180- 28903. GESLAAGD. Aan de modevakschool E.N.S.A.I.D. slaagden mevrouw E. Ravenstein-Bod- bijl voor coupeuse en mevrouw V. 't Hof-Meeuwse voor costumière. Zij wa ren leerlingen van mevrouw A. Bieze- Calon. STORINGEN GAS EN ELECTRICI- TEIT. Van maandag t/m vrijdag van 's mor gens 8 tot 's avonds 17 uur tel. 01184- 5110. Buiten kantooruren voor alle storingen tel. 01184- 9191 (alleen voor Vlissingen, Valkenisse, Mariekerke, Westkapelle, Domburg, Veere en Arne- muiden). Voor Middelburg bellen Ge meentebedrijven tel. 01180- 14356, na kantooruren 01180 14358. Bureau van de Stichting voor niet-ge- huwde Moeders, Loskade 25. Middel burg, tel. 01180- 27311, spreekuur volgens afspraak Gezins- en bejaardenverzorging Middel burg Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren Loskade 29 tel 26951 Spreekuur maandag dinsdag 11 febr. 2.09 en 14.29 woensdag 12 febr. 2.42 en 15.03 donderdag 6 februari 10.21 en 23.03 vrijdag 7 febr. 11.30 en - zaterdag 8 febr. 0.07 en 12.28 zondag 9 febr. 0.33 en 13.15 maandag 10 febr. 1.33 en 13.15 dinsdag 11 febr. 2.09 en 14.29 woensdag 1 2 febr. 2.42 en 15.03 MIDDELBURG - Donderdagavond 6 februari draait in het jongerencentrum De Beuk aan het Koorkerkhof een tekenfilm met stripheld Asterix. Aan vang 21.00 uur. Zaterdagavond 8 februari kan men weer van een avondje theater genieten in Open De Beuk Er wordt dan opgetreden door het gezelschap Match box Purveyors. Dit is een Engels gezel schap, deel van wat The Performance Arts Movement wordt genoemd Het werk van de groep is sterk visueel, wat het werkterrein dan ook mag zijn scholen, café's of theaters Matchbox Purveyors zegt van zichzelf „Wat wy doen moet niet worden verward met het surrealistische, droom-fansasie, avant garde ethos, maar strukturen (kleur en muziek verenigd) zyn belang rijk in het kader van een ander begrip van realiteit". Onbegrijpelijke taal voor de oningewy- den, misschien ook voor de ingewij den. Een optreden van Matchbox Purveyors zit vol verrassingen en boei ende waanzin Een criticus schreef „Het was amusant en onderhoud Om er meer over te schrijven zou me zo mal doen lijken als de academicus die de beatles wilde analyseren" De voorstelling in De Beuk op 8 februari begint om 21 00 uur PEDICURE gedipt s.v.o. Tulpenlaan 19, Vlissingen tel 4183 Behandeling volgens afspraak. MIDDELBURG - Zondag 9 februari houdt de veteranenafdeling van M V en A V. Middelburg een zaalvoetbal- toernooi in de sporthal aan de Nassau laan Hiertoe zijn een aantal Zeeuwse veteranenclubs uitgenodigd. De aan vang is *s ochtends om 10 uur De wedstrijden worden geleid door KNVB- en afdelingsscheidsrechters. Deelnemende clubs zijn Middelburg A, Zeelandia. RCS en Uiterton. Zeeland Sport. Goes, Middelburg B en Walche ren. MIDDELBURG - Al een half jaar brengt het jeugdcentrum De Beuk ie dere maand een krantje uit Hel orgaan heet „Beuk koerier" en is aanvankelijk opgezet om een betere communicatie tussen staf en bezoekers te bewerkstel ligen. Hoofdmoot van de eerste Beukkoeriers was het aankondigen van de program ma's die wekelijks in het centrum gepresenteerd werden Ook aktuele za ken, meestal met betrekking op het leugdwerk. werden behandeld Nu. na VLISSINGEN - Vrijdagavond 31 |a nuari opende de afdeling Vlissingen van het NV V-Jongerencontact haat zaal in de Willem ill-kazerne aan de Oranjestraat Het Jongerencontact gaat in deze zaal aktiviteiten voor werkende jongeren organiseren Met ingang van 6 februari zal er iedere week in de zaal een open avond gehouden worden, waar leden en andere geïnteresseerden problemen kunnen voorleggen, zo deelde een woordvoerdsler van hel NVV-Jongerencontact mede. Aan het hoofdbureau van gemeentepo litie te Vlissingen zijn in de periode van 22-1 1975 t/m 29 I 1975 de vol gende gevonden voorwerpen aangege ven port met inh tas met sportsch stuk glas gesneden. I pr kinderwantjes. rijbewijs, rybewys en kentekenbewijs, laadklep met staalkabel, diverse sleu tels. shawl en regenkapje bl port met inh trouwring, dameshorloge double, herenhorloge kettinkje herenpolshor loge. pr lederen handschoenen. 1 bankbiljet, zilveren ring boerenkoop reservewiel met band HUISDIEREN rode kater, foxterriëi bastaard. Duitse herdei bastaard, hei der teef cocker spaniel cyperse kater gecastreerd, wit/ grijze poes. wit/bruine poes Aan hei bureau van gemeentepolitie te O-Souburg zijn in de periode van 22 I 1975 t/m 29 I 1975 de volgende gevonden voorwerpen aangegeven witte knyppori mei inh blauwe re genbroek rode gebreide muts. I paar dameshandschoenen met groen/gele strepen plastic Gemeentepolitie Vlissingen Molenstraai I VLISSINGEN een half jaar. is de opzet van tiet blad veranderd Bezoekers en andere inzen ders vullen het blad grotendeels. Ge dichten en korte verhalen nemen een belangrijke plaats in. Ook de lay-out van De Beuk koerier is aanmerkelijk verbeterd. De staf van Open de Beuk heeft plannen om binnenkort een bloem lezing van gedichten, verhalen en arti kelen uit de Beuk koerier samen te stellen. Het te drukken boekje zal voor een kleine prijs of mogelijk zelfs gratis worden verspreid. Mensen, die iedere maand een Beuk Koerier in de bus willen, kunnen een berichtje sturen aan Open de Beuk, Koorkerkhof 18, Middelburg. MIDDELBURG -In verband met het Europees Monumentenjaar is in Mid delburg de Projectgroep Deur '75 op gericht Secretaris C. de Jonge vertelt: „De projectgroep is min of meer een creatieve toestand waarbij de deur centraal staat. De deur moet als een soort persoonlijkheid worden gezien. (k ben zelf bezig met een aantal pentekeningen en collages. Andere mensen zijn bezig met verhalen en weer anderen hebben toezeggingen op andere gebieden gedaan. Het moet als een sneeuwbal gaan werken. Hoe meer creatieve bijdragen, hoe beter". Projectgroep Deur *75 is geen vereni ging met bestuur en penningmeester. De heer De Jonge: „Zodra iemand een bijdrage heeft geleverd, maakt hg deel uil van de club". Bijdragen en ideeën kan men kwjjf aan het adres van meneer De Jonge, Vree- denburgstraat 10. MIDDELBURG - Het open jongeren centrum Midgard aan het Damplein gaal weer open Voor de scholieren zal hel centrum door de week geopend zijn van rwaalt uur 's middags tot zes uur Tot nu toe was Midgard alleen in de we«»k ends geopend, 's Zondags gaat Miilgard om twee uur 's middags open

Scheldebode | 1975 | | pagina 5