Rabobank Q T" Maartense tapijt Als CRM geen uitstel geeft kunnen woonwagenbewoners na 1 oktober overal gaan staan RODE KRUIS PUZZELAKTIE MET F.100.000.- AAN PRIJZEN l»I3 RUITER de scheldebode /ecmvse Ida! Scheldebode-kringetje 'Wials mode BURGEMEESTER PLAATSTE B0RR AAN SCHR0EWEG „DE VLISSINGERS'22 9Q VLISSINGEN IN OUDE ANSICHTEN 24.90 BLUE SOUND IN OPEN OE BEUK Prins Claus naar Middelburg LIMBURG ANTIFK ze zeggen. nu nog voorradig Kent U ze nog? MIDDELBURG GROEIDE Editie Vlissingen Editie Middelburg e.o. VRIJE SCHOOL HOUDT ORIENTATIEDAG IN MIDDELBURG Autobedrijf Alvo werd Alfa-Romeo dealer 25e jaargang no.2 UITGAVE: DE STEM B.V. BREDA Woensdag 8 januari 1975 t is voordeliger bij vLISSIMER Uitstel Liever kwijt „De Val" Advies Piekfijn Haven Zuidzijde 14, tel. 01119 - 405 Brouwershaven ISF—trimvaardigheids proeven op de LTS ZEt cv fv.^3 de scheldebode Dat de prijzen bij Waals nog lager zijn dan vorig' jaar december. IjngejÉelk^MIJVJiöingen^^ PLEIN 1940 NO 23 MIDDELBURG St Jacobsstraat 7 T«L01184-4778 VLISSINGEN - Voor 1 oktober 1974 hadden de zes gemeenten in Midden en Noord Zeeland, waar een nieuw woon wagenkamp moet komen, al hun plan nen moeten indienen. Voor 1 oktober 1975 moeten de plannen ook uitge voerd zijn. Maar van Middelburg, VUs- singen, Goes, Tholen, Bruinisse en Zierikzee is alleen Tholen al begonnen met de aanleg van een kamp voor vijf wagens en heeft Middelburg de plaats vastgesteld, waar in de toekomst tien woonwagens kunnen komen te staan. foon wagencentrum Midden en Noord Zeeland", waarin alle gemeen ten op Walcheren, Noord- en Zuid- Beveland, Schouwen Duiveland en Tholen zijn vertegenwoordigd, zei voorzitter mr. F. G. A. Huber, dat de gemeenten opnieuw uitstel zullen moe ten vragen aan het ministerie van CRM. Want terecht, omdat de plaatsen nog niet eens zijn vastgesteld, ziet vooizit- ter Huber (burgemeester van Goes) geen mogelijkheid om de kampen voor 1 oktober te realiseren. Kampen die moeten voldoen aan de eisen van het ministerie van CRM. En die eisen houden onder meer in dat er een goed sloopterrein bij de kampen komt en goede sanitaire voorzieningen. Twee eisen waaraan geen van de bestaande kampen in Midden en Noord Zeeland voldoen. Het is echter de vraag of het ministerie van CRM bereid is om de gemeenten opnieuw uitstel te geven. Want volgens de oorspronkelijke plannen hadden in Zeeland (en elders in het land) de nieuwe of vernieuwde kampen al voor 1 oktober 1974 klaar moeten zijn. Minister Van Doom van CRM heeft de gemeenten het uistel gegeven omdat al heel gauw duidelijk werd dat die nieu we kampen er niet op tijd zouden kunnen komen. Als CRM geen uitstel geeft, dan kun nen de woonwagenbewoners hun hui zen op wielen vanaf 1 oktober overal neerzetten waar ze willen. Want CRM beschouwt Midden en Noord Zeeland dan als een witte vlek. Volgens de woonwagenwet moeten er in elke regio openbare kampen zijn. De gemeenten hebben het recht de woonwagenbewo ners te verwijzen naar die openbare kampen. En de woonwagenbewoners zijn verplicht op die openbare kampen te gaan staan. Maar zijn die er officieel niet, dan kunnen ze er immers niet naar verwezen worden. En dat zou gebeuren als CRM geen uitstel geeft, want de bestaande kampen in Middel burg (2 plaatsen), Vlissingen (18), Goes (9), Tholen (5), Zierikzee (5), Renesse (3) en Nieuwerkerk (2) (in totaal plaats voor 42 gezinnen) vol doen niet meer aan de eisen. VLISSINGEN - De Scheldebode gaat meedoen aan de Nationale Rode Kruis woordpuzzel ak tie 1975, die als doel heeft gehandicapten een bijzondere vakantie te bezorgen. Te beginnen met deze week wordt om de veertien dagen in dit blad een puzzel geplaatst De opbrengst is bestemd voor de Rode Kruis-vakantieprojecten voor chro nisch zieken en invaliden. MIDDELBURG - Burgemeester drs. P. A. Wolters van Middelburg plaatste zaterdag 4 januari j.l. om 2 uur 's mid dags op de Schroeweg tussen het kruis punt Statenlaan/Vrijlandstraat en de Schroebrug een bord met daarop de tekst: Welkom in Middelburg voor beeldstad Europees Monumentenjaar. Op het bord staat tevens het vignet van Middelburg met het silhouet van de stad. Het bord is bedoeld om bezoekers en inwoners van Middelburg erop te wij zen, dat de Zeeuwse hoofdstad op het gebied van monumentenzorg en de binnenstadsvernieuwing als voorbeeld is gesteld. Bovendien geeft het aan, dat Middelburg met z'n 1100 monumen ten een bezoek meer dan waard is. Behalve aan de Schroeweg worden bij nog zeven andere invalswegen tot de stad dergelijke borden geplaatst. De korte plechtigheid aan de Schroeweg werd opgeluisterd door „JohanFriso", het juniorenkorps van „Juliana". Na de plaatsing van het bord konden belangstellenden stickers in ontvangst nemen, die speciaal ter gelegenheid van het Europees Monumentenjaar 1975 zijn ontworpen. Zoals bekend is Mid delburg met nog ca. 40 Europese gemeenten als voorbeeldstad aangewe zen in het kader van M '75. Het ontwerp van de sticker, waarop het silhouet van Middelburg is uitgebeeld, is van Leonard Maas. Er zijn ruim 10.000 exemplaren vervaardigd. Dertien maal krijgt men de gelegenheid om aan deze aktie deel te nemen en evenzovele malen maakt men kans om schitterende prijzen te winnen. Voor iedere puzzel worden een kleurentele visie naaimachine en vele andere duur zame artikelen uitgeloofd. Aan het slot van de puzzelaktie dingt men mee naar de hoofdprijzen, zoals een stacaravan (f. 12.500,-) en een grandioos orgel. Deelneming hoeft telkens niet meer dan één gulden te kosten, al mag men natuurlijk ook meer betalen. Boven dien mogen er zoveel oplossingen wor den ingestuurd, als men maar wil. Daarmee vergroot men natuurlijk de kans op een prijs en steunt men dit Rode Kruiswerk des te nadrukkelijker. De opgaven bestaan uit echte (Rode) kruiswoordpuzzels. Als men die goed oplost ontstaat een slagzin, die men moet vermelden. Hoe dat moet gebeu ren staat steeds uitvoerig bij de opgè- ven vermeld. In dit nummer dus de eerste puzzel waarmee u reeds kans heeft op een van de vele droompryzen. Door de puzzel in te zenden stelt u in ieder geval het Rode Kruis in de gelegenheid om ook in 1975 byna vijfduizend chronisch zieken en invali den een heerlijke vakantie te bezorgen, op het hospitaalschip J. Henry Dunant of in de speciale vakantiehuizen in Wezep en De Steeg. Ons blad heeft zich by zonder graag be reid verklaard deze aktie te presenteren. Met het Rode Kruis rekenen wy er op dat onze lezers, om meer dan één reden, willen helpen deze aktie tot een groot succes te maken! bij: boek- en kantoorboekhandel Paul Krugerstraat 55, Vlissingen MIDDELBURG - Volgens nog niet officiële cijfers is het aantal inwoners Verschijnt wekelijks gratis huis aan oplage 34.755, in 2 edities: OPLAGE 18.255 in de gemeenten Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. RE0AKTIE: Mevr. L. H. Wolterbeek-vJ. Vlerk, Schubertlaan 29, Vlissingen Telefoon 01184-6869. J.-Kuipers, Ververijstr. 35 Middelburg TeL pë* 01180 - 29338 b.g.g. 01600 - 22341 (toestel 229) huis op geheel Walcheren, totaal OPLAGE 16.500 in de gemeenten Arnemuiden. Domburg, Mariekerke, Middelbnrq en Veere. ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Vlissingen, Spuiplein 94, Po* 73. Tel. 01184 6830. ADVERTENTIE AQUISITIE: J. v.d. Hoeven, Vlissingen, Spu. plein 94 Tel. 01184 6830. van de Zeeuwse hoofdstad in 1974 met 1179 gestegen (geboorte-over schot 257, vestigingsoverschot 922). Het totaal aantal inwoners bedroeg op 1 januari 1975 als gevolg van die toename 35.950. De toename van 1179 in 1974 blijft iets achter by de stijging van het aantal inwoners over 1973 toen de vermeerdering 1301 be droeg. Op de nieuwjaarsbijeenkomst van het gemeentepersoneel (2 januari j.l.) werden door burgemeester Wolters van Middelburg bovenstaande cijfers medegedeeld. In zijn korte toespraak tot het verzamelde personeel gewaagde de burgemeester van een zekere af gunst, die enkele gemeenten in de provincie jegens Middelburg hebben. „Men doet het wel eens voorkomen, alsof Middelburg als provinciale hoofd stad bij diverse instanties een streepje voor heeft. Ik kan verklaren dat dat niet zo is. Voor alles wat bereikt is hebben wy hard moeten knokken", aldus de heer Wolters. De burgemees ter stelde, dat een zekere groei nodig is voor het behoud en de verdere verbete ring van het leefklimaat. Zoals de plannen nu zyn moeten er kampen komen in Middelburg waar 10 woonwagens een plaats kunnen vinden in Vlissingen voor 20 woonwagens, in Goes voor 19 woonwagens, in Tholen voor 5, in Zierikzee voor 10 en in Bruinisse voor 5, in totaal 69. Bruinis- se heeft op dit moment geen woon wagenkamp. Na de storm eind 1973, toen de wagens, die buitendijks ston den, in het water kwamen te staan, heeft Renesse de bewoners tijdelijk opgevangen. Het vaststellen van een definitieve plaats is een heel gedoe. Nog steeds is het zo dat de gemeenten de woon wagenbewoners liever kwijt dan ryk zyn. En is er eenmaal een plaats vastgesteld, dan kunnen omwonenden bezwaarschriften indienen. En die be zwaren worden bijna altijd gemaakt. Dat kan procedures opleveren die twee tot zes jaar duren als ze tot in de kroon worden uitgevochten. Zo had de gemeente Goes bijvoorbeeld een kant en klaar plan op tafel voor een nieuw woonwagenkamp. De teke ningen waren klaar. Maar omwonen den maakten bezwaar. Er is nu in Goes een nieuwe plaats vastgesteld, ten wes ten van de Deltaweg (naar de Zeeland- brug). Maar voordat dit kamp kan worden aangelegd moet er eerst een bestemmingsplan worden vastgesteld. En het is heel goed mogelijk dat daar opnieuw bezwaren tegen worden inge diend. Goes is een voorbeeld van een gemeente, die wel hard bezig is met het maken van plannen. Er zijn andere gemeenten die daar helemaal niet zo'n haast mee maken. Zoals bijvoorbeeld Bruinisse. Deze plaats kreeg na de overstroming van 1973 eem tijdelijke ontheffing om een woonwagenkamp binnen de gemeentegrenzen te hebben. Een tijdlang heeft Bru';sse gehoopt dat deze tijdelijke ontheffing langdurig zou worden. Dat gebeurt zeker niet, maar Bruinisse heeft ook nu nog geen enkel idee waar ze plaats zou moeten maken voor een kamp. Terwijl Bruinis se al zijn leven voor de „trekkers" al een belangrijk doorgangskamp is ge weest. Ook andere plaatsen zijn er niet op gebrand om een woonwagenkamp bin nen de gemeentegrenzen te krijgen. Zo verklaarde burgemeester Th. de Mees ter van Zierikzee in een interview na een van de laatste stormen in 1974, toen het water vrij hoog kwam en de woonwagens in De Val werden be dreigd dat het duidelijk was geworden dat Schouwen Duiveland geen streek was voor woonwagens. Terwijl het in dit geval duidelijk was dat de plaats waar de woonwagens van Zierikzee staan, niet zo best is. Naast de Ooster- scheldebrug in een diepe kom. En die plaatsen zitten de woonwagen bewoners zelf goed dwars. In Vlissin gen zijn er plannen om het kamp wat meer oostelijk te verschuiven. „Nog even en we zitten in de Westerschel- de", aldus een bewoner. Hoewel het ministerie van CRM voor lopig aan die datum van 1 oktober blijft vasthouden, zyn er geen sancties die CRM kan gebruiken om de ge meenten een beetje op te laten schie ten met het inrichten van de kampen. De heer G. C. de Boer, woordvoerder van CRM in Ryswyk: „De hardste sanctie die je je kunt indenken is dat er een plaats wordt aangewezen. Volgens de woonwagenwet kunnen Gedepu teerde Staten dat in bepaalde gevallen doen. Het grote struikelblok is echter de wet op de ruimtelijke ordening. GS kunnen wel een plaats aanwijzen, maar dan moet er eerst een bestemmings plan gemaakt worden of weer gewij zigd en dat kost ook weer veel tijd. Wy als CRM kunnen daar niets aan doen, want de wet op de ruimtelijke orde ning valt onder het ministerie van volkshuisvesting". Niet alleen in Zeeland spelen deze moeilijkheden, in heel Nederland zijn er problemen. Een interdepartementa le commissie (waarin vertegenwoor digers van verschillende ministeries) komt over deze kwestie binnenkort met een advies aan minister Van Doom. Volgens de heer De Boer, wordt in dit advies veel aandacht besteed aan de moeilijkheden met de ruimtelijke ordening. Maar voorlopig zitten de woonwagen bewoners in Midden en Noord Zeeland nog op kampen die al lang niet meer voldoen aan de eisen. Met deze situa tie is vooral L. Menheere niet gelukkig. Hy is secretaris-coördinator van het woonwagencentrum Midden en Noord Zeeland en is in feite de contact man tussen woonwagenbewoners en de ge meenten. Hij voorziet op den duur wel moeilijkheden, „omdat de mensen nu al zo lang nieuwe voorzieningen zijn beloofd en ze maar niet van de grond komen". Hy weet natuurlijk heel goed de be zwaren die de meeste mensen tegen de woonwagenbewoners hebben, omdat het op de kampen meestal een troep is. Menheere: „Maar dat komt omdat de mensen altijd te weinig aandacht heb ben gehad, en meestal naar de meest onmogelijke kampen en plaatsen ver buiten de woongemeenschappen wer den gewezen. De mensen betalen staangeld, maar ik denk vaak dat ik het niet zou doen als ik de voorzieningen zou hebben, die zy hebben. Het ge klaag over de autowrakken by de kampen is wel te begrijpen. Maar het slopen, waarvan de meeste gezinnen leven, is vooral de laatste jaren opgeko men. De kampen zyn daar niet op ingericht Vandaar dat volgens de nieu we bepalingen er by elk kamp een groot sloopterrein moet komen. Als daar voldoende groen omheen wordt gezet, wat de bedoeling is, dan zie je er niets van. De mensen vergeten maar al te vaak, dat de woonwagenbewoners de wrakken weghalen die anders op straat staan te verrotten. Byna elke sloper op de woonwagenkampen heeft telefoon. Ze kunnen zo gebeld worden en halen de wrakken weg". „Je moet eens in de wagens en vlakbij de wagens gaan kijken. Daar is het helemaal geen troep, daar is alles piek fijn in orde". MIDDELBURG Omdat een gepland optreden van de Bredase formatie Blue Sound in De Beuk verleden jaar niet doorging, heeft de leiding van dit jongerencentrumdegroepvoorl 1 januari a.s. gecontracteerd. Blue Sound is een gezelschap dat elektronische muzie k maa ktde geluiden worden omlijst metactsenbeweging.Ook poëziewordtgebruikt.Ditelementwordt verzorgd door de heerV an der Meer- Wal cheren. Het optreden in Open de Beuk zaterdag begint om 9 uur 's avonds. Donderdagavond 9 januari iserinDeBeuk een filmvoorstelling met een film vam Pasolini.Aanvangeveneensom9uur. En eigenlijk is het nu alweer of het altijd al 1975 is geweest. Na de eerste katterige dagen (vanwege alle nieuwjaarsborrels) van zo'n nieuw jaar gaat alles weer zijn gewone gangetje. In Terneuzen zul len ze trouwens niet zo 'n katterig gevoel hebben gehad. Het gemeen tebestuur heeft daar konsekwent vastgehouden aan het „wetje" en geen alcohol geschonken op de tradito nele nieuwjaarsreceptie. De bestuurderen van de andere Zeeuwse gemeenten en van de pro vincie hebben daar niet zo strak de hand aangehouden. En op de re cepties daar, vloeide de alcohol als vanouds. D'r zijn mij geen gevallen bekend van bezoekers die na af loop op het bekende pijpje hebben moeten blazen. De politie zal de uitgangen van de verschillende ge meentehuizen wel gemeden heb ben, terwijl ze daar toch de kans had om die zakjes eindelijk eens groen te zien worden. Ze staan wel op andere plaatsen waar het minder hard nodig is. Want neem nou die man in Vlissin gen die op een van de laatste dagen in december, ondanks de storm toch op zijr fietsje was geklom men Met zijn 56 jaren tornde hij stoer op tegen de wind, die hem niet meezat. Hij kwam dus niet zo hard vooruit. En wat gebeurt er.... jawel vrienden, een politieagent zag deze man worstelen en dacht er k/ennelijk zo het zijne van De stoere fietser moest afstappen. „Drankcontrole", kreeg ie te ho ren Nu had de goede man geen druppel gedronken, hij slingerde niet eens, maar was verdacht om dat hij wat langzaam vooruit kwam. Niet zo beste beurt van de politie, vind ik. Vooral niet ómdat we toch langzamerhand een beetje meer eerbied voor fietsers en voet gangers moeten krijgen Ze hebben het al moeilijk genoeg. Dat blijkt ook al weer uit het aantal doden dat het Zeeuwse ver keer in 1974 eiste. Toen ik die cijfers zo zag, dacht ik eerst dat het er niet zo slecht uitzag. Want in 1974 vielen er 30 procent min der doden in het verkeer dan in het jaar daarvoor. Om precies te zijn 72 tegen 102. Dat zijn er natuur lijk altijd 72 te veel, laten we dat wel eventjes in de gaten houdent Maar het ergst vind ik dat 32 van 72 slachtoffers voetgangers, fiet sers of bromfietsers waren. Dat is 40 procent. Daar schrik je toch goed van. Laten de vrouwen in dracht maar blij zijn, dat ze toch die helm op moeten van minister West er terp. En dat die voetgangers en fietsers betreft, laat het snelverkeer toch eens een beetje meer rekening hou den met het langzame verkeer. Want zo wordt het wandelen en fietsen dat vanouds toch heel ge zond is wel een heel ongezonde zaak. ARJOAN MIDDELBURG - Op zaterdag 18 januari a.s. zal de Vereniging voor Vrye Opvoedkunst een oriëntatiedag houden over de pedagogie van Rudolf Steiner die op de Vrije School gehan teerd wordt Deze dag zal gehouden worden onder de titel „Bewegen, bele ven, beschouwen". Het programma begint *s ochtends om 10 uur in de Christelijke Scholenge meenschap „Walcheren" aan de Elzen laan. Er zullen verscheidene inleidin gen gehouden worden, bijvoorbeeld over taalontwikkeling en temperamen ten. De heer W. F. Veltman, leraar te Den Haag. zal een voordracht houden over het onderwerp „Mythen". :»5 Belangstellenden zullen in de gelegen heid worden gesteld om mee te doen aan lessen Nederlands, rekenen, ge schiedenis en aardrijkskunde. Voorts kan men zich met kunstzinnige activi teiten bezighouden (tekenen, schilde ren en muziek). MIDDELBURG - Prins Claus zal in zijn funk tie als ere-voorzitter van de Stichting Nationaal Comité Monumen- tenjaar 1975 op dinsdag 21 januari a.s. een bezoek aan Middelburg brengen om daar het startsein te geven voor de De winnares van de vorige keer is mevrouw Geeraart, Frans Halslaan 2a, Vlissingen. Wellicht bent u deze week de geluk kige. Loop dan even binnen bij ons kantoor Spuistraat 94 te Vlissingen. De gulle gevers zyn: Banketbakkerij Faber, Badhuisstraat 28, de bekende kwaliteitstaart. Slagerij De Vries, Wal- straat, 1/2 pond biefstuk. Vishandel F. de Muynck jr., Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zaterdagre clame, Drogisterij Lutwieler, Lange Zelke 80, een luxe flacon badschuim, O.A. ZEEUWSE PRENTEN J. A.LIMBURG Antiquair, beëdigd Taxateur en Makelaar INKOOP TAXATIES VERKOOP Smith Kaas, marktkraam, een pond kaas naar keuze, Salgerij Oosterom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren, 't Goudop-Brillenspecialist Tilroe, Wal straat 81, kamerthermometer. Dranr kenimport Jan Dummel, Hermesweg 23, Vlissingen, fles sherry t.w.v. f 3,95, Annikes Cafetaria, Betje Wolffplein, twee broodjes Annikes met koffie, Fa. Van de Vijver, radio en t.v., Kanaal straat 12, Oost-Souburg, 1 maal gratis batterijen voor transistorradio, Midget- golfbaan Delta, Burg. Van Woelderen- laan, Vlissingen, gratis speelronde en 2 consumpties, Moeke's Lunchroom, Nieuwendijk 51, Vlissingen, bon voor pannekoeken plus koffie voor 2 per sonen, Chemische Wasserij Populair, Groene Woud 55, Vlissingen, gratis reiniging van een japon. De Noten- kraam, vrijdagmarkt, 1 pond pinda's. De Dropspecialist, vrijdagmarkt, 1/2 pond drop naar keuze, Beens Kaas, vrijdagmarkt, 2 pakken koffie Douwe Egberts of Van Nelle, Instituut „B" Carmel Cosmetics, 1 gratis schoon- heidsbehandeling. Bellen voor afspraak 01183-3168. restauratie van een project van 13 aaneengesloten woonhuizen in de Kor te Noordstraat. Dit deelde burgemeester drs. P. A. Wolters van Middelburg mee tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van het ge meentepersoneel van zijn gemeente op 2 januari j.l. Het unieke van dit project is, dat de opdracht voor de restauratie van de panden wordt gegeven door het Pensioenfonds van Van Gelder's Pa pierfabrieken, dat daarmee de eerste institutionele belegger in Nederland is, die zich daadwerkelijk op restauratie gebied gaat bewegen. De panden zullen na restauratie beschikbaar komen als huurhuizen. MIDDELBURG - Sinds 1 januari '75 heeft Walcheren een Alfa Romeo- dealer. Het autobedrijf van de heer P. P. Voois aan de Westerscheldestraat stapte over van V.W. op Alfa Romeo. De heer Voois: „Het bedryf heeft een complete opknapbeurt ondergaan. We hebben er o.a. een showroom bijge bouwd. We hebben ons gespecialiseerd. Er is speciaal gereedschap en de mon teurs gaan cursussen volgen". Op 23, 24, 27 en 28 december van het vorig jaar hield Autobedrijf „Alvo" een show in de nieuwe showroom. By'na alle typen van Alfa Romeo wa ren te zien. Naast de goedkopere Alfa Sud en de duurdere Alfa Montreal waren o.a. te bezichtigen de Alfa Sud TI, de Alfa Giulia, de Alfa Spider, de Alfetta en de Alfa GT Junior. Tijdens de showdagen was ook de werkplaats van Autobedrijf „Alvo" als showroom in gebruik. VLISSINGEN - Aan de Gem. Tech. Mr. Ir. M. Gooteschool hebben 98 leerlingen tijdens de lessen l.o. deelge nomen aan de NSF-trimvaardigheids- proeven. Hiervan zijn 59 leerlingen geslaagd waarvan 26 voor de tweede maal. De onderdelen die afgelegd werden zijn hardlopen, verspringen, hoogsprin gen, touwklimmen, balwerpen, zwem men, hindemisbaan en 20 km. wande len. Voor al deze onderdelen moest voldaan worden aandoor de NSF, gestelde eisen. Door de geringe lande lijke belangstelling heeft de NSF zich helaas genoodzaakt gezien deze trim- vaardigheidsproeven te staken. V

Scheldebode | 1975 | | pagina 1