TIENERSOOS IN DE MAGISTRAATWIJK DRAAIT NU BIJNA EEN JAAR steluvoor, ons voorstel Rabobank het weten waard H 0 ltd en benliet een machtig koppel ALTITUDE IN OPEN DE BEUK Filmhuur Jeugd Muziek vertoont absurde cinema Film plus Experiment hardy optiek hoegen dijkhof bi tom> dmfykokkf joidacd P wakrmraketivup Irnyj myow 5. óckwt, kreejky l/ier weken waar pkn wrptidd Imek aan Hardy optiek uwih graag een kleuren-tv kopen maar kunt niet alles koatant betalen. kom dan eens praten bij de Rabobank over achteraf-sparen (wat vroeger lénenheette). Culturele fipnste Organisatie Hedenesto Ergenis Mevr. Ta venier m WOENSDAG 11 DECEMBER 1974 DESCHELDEBODE 50-580 MIDDELBURG - In november 1973 werd er in Middelburg-zuid een enquête gehouden onder de tieners van 13, 14 en 15 jaar. In het enquête formulier stond onder meer dat er in het Zuiderbaken aan de Rentmeester laan een ruimte voor hen kwam. De tieners kregen de gelegenheid zelf te beslissen wat zij in die ruimte wilden gaan doen. In de enquête werden een aantal voorstellen gedaan zoals: plaat jes draaien, tafeltennissen, dansen, films bekijken, dammen, enz. Ook was er ruimte opengelaten voor de tieners om zelf hun ideeën op te schrijven. De enquête onderzocht tevens of er mensen waren, die belangstelling had den voor een foto-club en een hobby club. De enquête werd door middel van lijsten, die beschikbaar waren gesteld door de gemeente Middelburg, ver spreid. Door ongeveer 8 medewerkers werden er 150 exemplaren van de enquête rondgebracht. Hiervan kwa men 30 exemplaren terug. Het volgen de bleek uit de enquête: unaniem was men voor het draaien van muziek en het dansen op de komende soosavon- den; iets minder tieners wilden films gaan draaien, en meer dan de helft van de deelnemers aan de enquête zou mee gaan doen aan hobby-en/of foto-club. Een geringe minderheid wilde ook wel dammen, schaken of kaarten. Alle mensen die gereageerd hadden op de enquête kregen een uitnodiging om bij elkaar te komen in het Zuiderbaken en te gaan praten ovér de inhoud en de opzet van de clubs en de soos. Dit gebeurde in aanwezigheid van bijna alle genodigde tieners en de medewer kers. Eerst werd in het algemeen ge sproken over de gelegenheid die de tieners nu kregen door middel van de soos en de clubs. Daarna werd de discussiegroep gesplitst in twee groe pen: de soos en de hobby-club ener zijds, de foto-club anderzijds. Uit het gesprek met de hobby- en soosgroep kwamen de volgende beslui ten de soos ging van start op 11 januari 1974. De entrée werd op f 0,50 gesteld De bezoekers dienden zelf de muziek te bepalen en te verzorgen. Ook moest er eigen lek tuur komen. Openingstijden: 19.30 uur tot 22.30 uur Met medewerking van de hobby club kon het interieur van de kelderbar gemaakt worden. Het meubilair moest gemakkelijk verplaatsbaar zijn. De hobbyclub begon op 18 december 1973. Er werd een aanvang gemaakt met de inrichting van de soos-bar. De foto-club startte op 8 januari '74, iets later dan de hobby-club, omdat er duurzaam materiaal moest worden be steld Na een theoretische voorberei dingsperiode werd begonnen met de praktische kant van de fotografie. De soos in het Zuiderbaken draait nu bijna een jaar. Er is intussen een naam uit de bus gekomen: „Het Klock- huys" Momenteel draait de soos uit sluitend op vrijwilligers (eind novem ber: alle 2de kulturele werkers zijn ziek) Vrijwilligers, die op vrijdagavond 29 november aanwezig zijn: Margriet Klerk, Peter Maljers, Sjaan Telepary. Margriet Klerk: „Die hobbyclub is nogal moeilijk uit de grond te stam pen Als we bijvoorbeeld gingen kleien was er geen opkomst. Nu worden er 's woensdagsavonds kratten geschil derd, een bar gebouwd en zo'n ding voor de discotheek, een discotheek tafel De soos is namelijk nogal een kale ruimte. Als de bar klaar is zijn we van plan om de jongens te laten pottenbakken en de meisjes macramé te laterf doen". Macramé is een bepaal de handwerktechniek. Door bijv. dra den of touwen te knopen kan men van sieraden tot wandkleden vervaardigen. De hobby-club van „Het Klockhuys" zal zich echter tot werkstukjes van klein formaat beperken. Margriet Klerk vertelt dat er zo nu en dan een bingo-avond gehouden wordt; het spel zelf duurt nooit langer dan een uur, anders wordt het vervelend, vindt ze. De eerste opzet van de foto-club (be gonnen op 8 januari 1974) is kennelijk niet geheel gelukt; men is pas weer opnieuw begonnen. De animo is groot, volgens de vrijwilligers van „Het Klockhuys". De jongens moeten zelf hun toestel meenemen. Margriet Klerk weet te vertellen, dat er contacten gelegd zijn met de fotograaf Richard Henning uit Middelburg, die over foto zaken zal komen praten. De foto-club wordt op het moment gedraaid door Jenz Ulrich. Jenz Ulrich wil binnen kort op de zaterdagmiddag de stad en het weiland in om de jongens foto's te laten maken, die ze dan zelf zullen moeten afdrukken en ontwikkelen. Peter Maljers: „We hebben plannen om een week-end naar Hedenesse te gaan. Dit is vanuit de soos gevraagd. We zullen dan in een jeugdherberg gaan logeren. De kosten zullen voor een gedeelte uit de kas betaald worden, maar de rest zullen de deelnemers zelf moeten betalen". Dat er naar buiten getreden wordt en contact met ver wante groepen gezocht wordt is niet nieuw voor „Het Klockhuys". Onge veer een maand geleden werden er Vlissingse tieners van dezelfde leeftijd als de bezoekers van „Het Klockhuys" in het Zuiderbaken uitgenodigd. Via een puzzelrit zijn ze naar Middelburg gekomen. In „Het Klockhuys" kreeg iedereen soep. De hoofdprijs van de puzzelrit was een kip. De tienersoos in het Zuiderbaken res sorteert onder Kultureel Werk De Hay man, één van de drie sekties van de Stichting Sociaal Kultureel Werk Mid delburg, kortweg de S.K.W. De andere twee sekties van de S.K.W. zijn de sekties Wijken en Jongerencentrum. De S.K.W wordt voor 50 procent door het Rijk gesubsidieerd; de andere helft wordt opgebracht door de gemeente Middelburg. Bij de begrotingsbehandeling van de Middelburgse Raad zijn er echter grote vraaktekens gezet achter het funktio- neren van de S.K.W. Wethouder Gilis- sen vond het werk dat de S.K.W. verrichtte volstrekt onvoldoende. Hij had „zeer droevige geluiden" gehoord over de S.K W en constateerde, dat „van het jeugdwerk in de wijken, dat door de S.K W gedaan zou moeten worden, blijkens klachten van wijkbe woners en van de beheerscommissies van de wijkcentra, niets van de grond komt". Voorts meende de wethouder dat er binnen de stichting geen behoef te was aan traditioneel jeugdwerk en voor een tweede jeugdcentrum, waar voor de stichting ijvert, zag hij geen mogelijkheden. Wethouder Gilissen kondigde aan het jeugdwerk in de wijken op een andere manier te gaan aanpakken, als de stichting in maart /april van het komende jaar nog niet aan haar verplichtingen voldoet. Het bestuur en de medewerkers van de S.K W Middelburg hebben zoals zij in een brief aan de Middelburgse gemeen teraad schrijven, met „stijgende verba zing en ergernis" kennis genomen van de uitlatingen van meneer Gilissen. De waarheid ligt volgens de stichting wel anders dan de wethouder voorstelt! De stichting twijfelt aan de geloof waardigheid van de bronnen, waar de wethouder zijn gegevens vandaan haalt. Die gegevens komen van „bewo ners" in Middelburg. Wie zijn dat? Wat zeggen ze? Waar halen zij hun informatie? vraagt de S.K.W. zich af. De tijden veranderen. Vroeger moest alles in één keer betaald worden. Nu kan dat in een rustig tempo terwijl u toch al geniet van wat u kocht. Hoe9 Door achteraf-sparen bij de Rabobank. Komt u daarover eens vrijblijvend met ons praten. Er is vast wel een Rabobank bij u in de buurt. U bent er de tank«Qpr iedereen In genoemde brief (van 1 november j.l.) staat verder dat de gesprekken die het bestuur van de stichting en de funktionarissen met de wethouder hebben gehad van zodanige aard waren dat de stichting niet de kans kreeg iets van wat haar bezielt naar voren te brengen, laat staan iets te vertellen van wat er exakt gebeurt. Het werk gaat volgens de stichting om het enthousias te streven van een grote groep vrijwil lige medewerkers en enkele beroeps krachten, die een waardevolle inhoud willen geven aan het jeugd- en jonge renwerk in Middelburg. Hierbij ver wacht de stichting dat het gemeente bestuur zich niet permanent negatief opstelt, maar meedenkt en meewerkt. Waar bestaat er geen kritiek op jeugd- en jongerenwerk? vraagt de S.K.W. zich af. Zjj vindt het een regelrechte belediging voor de vele vrijwillige me dewerkers die wekelijks groepen bege leiden om hen ervan te betichten dat zij niets doen. Ondanks alle geharrewar in de ambte lijke en beleidssfeer gaat de jeugd van de Magistraat wijk gewoon door met zich te amuseren in „Het Klockhuys". Vrijdagavond 29 november vallen er onverwachts twee jeugdige Zwarte Pie ten binnen in de soos, die zich ten doel stellen iedereen op de dansvloer te krijgen. Dat lukt aardig. Zifik Op de vraag of de ziekte van alle twee de kulturele werkers (Guus Dewulf en Berend Diekerhof) iets te maken heeft met de communicatiestoornissen rond de S.K.W., zegt Margriet Klerk: „Nee hoor, dat heeft daar niets mee te maken". ZONDAG 15 DECEMBER 1974. Vlissingen: Ned. Herv. Gemeente. St. Jacobskerk 10 u. ds. Y. van der Schoot, 17 u. geen dienst, Johannes- kerk 9.30 u. ds. L. de Liefde, Gezins- dienst, 19 u. ds. F S. Kloosterman, Open Hof (Paauwenburg) 9.30 u. ds. A. J Dendorp, Herv. Geref. dienst, 17 u. ds. J W Genuit, Delft, geref. dienst, Ophir geen dienst, Ter Reede 19 u. ds. Y van der Schoot, Bethesda 10 u. ds. Altena. Herv Gemeente Souburg west: 9 u. ds. Vanhaelen, Oost 10 u. ds. v.d. Heide, 17 u. de heer Sinke (in de Geref. Kerk), Herv. Gemeente te Ritthem 10 u. ds. J Broeder, Herv. Gemeente Koudekerke 10 u. ds M. J. de Jong, 19 u. grote kerstzangdienst m.m.v. soliste. Chr. Geref Kerk Kasteelstraat 9.30 u. en 17 u. ds. J W Maris, Geref. Gemeente (vrijgemaakt) 9.30 u. en 16.30 u ds. S. Braaksma, Geref. Gemeente Marnixkerk Souburg 9.30 u. en 16.30 u. ds. Snoep, Geref. Petrus- kerk Paul Krugerstraat 9.30 u. ds. J. W. Genuit, Delft, 17 u. ds. A. P. Dendorp. Evang. Luth. -Gemeente Vlissingen Walstraat 9.30 u. ds. A. Nierop, H. A.; Middelburg 11 u. ds. Nierop. Doopsgezinde Gemeente Vrjjdomweg 10.45 u. ds. A. Vooistra. Kristen Zuid Molukse Kerk Oost -Souburg 11.30 u. ds. P. Fader, Koude kerke 14 Oud. M. Siwabessy, Ochten 17 u. ds. P Fader. R K. KERKBERICHTEN O W SOU BURG, PAAUWEBURG, VLISSIN GEN 14-15 december 1974. O.W. Souburg Martinuskerk: zaterdag 19 u. en zondag 10.30 u. Paauwenburg Open Hof: zondag 11 u. en 19 u. VLISSINGEN SINGELKERK zater dag 19 u. herenkoor, gregoriaans zondag 9.30 u. dameskoor en 12 u. (17 u. voor de Joegoslaven). Willebrorduskerk te Domburg, Ie en 3e zondag van de maand dienst te 9 u. R.K. kerk Middelburg, iedere week Hoofdkerk Lombardstraat, zaterdag 19 u., zondag 10.15 u. en 19 u., zondag 10.30 u. en 19 u. Hoeksteen Rozenburglaan 11.30 u. (zondag). Jehovah's Getuigen. Koninkrijkzaal Van Dishoeckstraat 34 te Vlissingen, donderdag van 19.30 - 21,30 en zon dag van 10-12 uur. Volle Evangelie Gemeente Vlissingen. Iedere zondag 9 en 5 u. en iedere woensdag 19.30 u. in de Filadelfiaka- pel. Vrouwenstraat 5. Leger des Heils. Vlissingen. Iedere zon dag 10 u. Heilsbijeenkomst en 8.30 u. Getuigen bijeen komst. Anglican Church Service every sunday morning prayer 10.30 u. en evening prayer 7.30 pm. in the Mission to Seamen Chapel Scheldepoort. Vlissin- gen-Oost Reader A Driver importeur voor Nederland NOORDWEEGSEWEG 15 's HEER ARENDSKERKE TELEFOON 01106 1502/1592. Op het hoofdbureau van gemeente politie te Vlissingen zijn in de periode van 27-11-1974 t/m 4 12-1974 de vol gende gevonden voorwerpen gedepo neerd: medaillon met 2 foto's, herenpolshor loge, rode vouwport met inh., 1 ring met 2 hartjes, 1 sleutel, bakenbal, fietssl., groene port. met inh.. rieten fietsmandje, geblokte shawl, dames polshorloge, groene knipport met inh., groen dameszadel, I wollen hand schoen, gouden damesring, grijze over jas, zwarte etui met sleutels, grammo- foonplatenkoffer, zijden damesshawl, bako sleutel. Huisdieren: 1 cyperse kat met wit, 1 wit/blauw/grijs poes met vlekken, 1 zwart hondje, jonge witte/ grijze poes. Op het politiebureau te Oost-Souburg is het volgende als gevonden voorwerp gedeponeerd: moten blokfluit MIDDELBURG - Vrijdagavond I t december a.s. zal in het Middelburgse open jongerencentrum Open de Beuk de Nederlandse popformatie „Altitu de" een optreden verzorgen. Altitude is een vijfmans groep (inclusief soundengineer), die zich ten doel stelt op uiterst professionele wijze uitsluitend eigen composities ten geho re te brengen. Hierbij maakt de groep gebruik van een uitgebreide installatie. De muziek van „Altitude" kan worden betiteld als space-rock, hetgeen ener zijds inhoudt dat de basis stevig is en anderzijds erop duidt dat er nieuwe wegen ingeslagen worden. De bezetting van de groep is als volgt: PEDICURE gedipt s.v.o. Tulpenlaan 19. Vlissingen tel 4183 Behandeling volgens afspraak The Bethel Pentecostal Temple Inc., Wijkgebouw Zuidebaken, Rentmees terlaan, Middelburg-Z. Diensten elke woensdag. Pinkstergemeente Vlissingen. Iedere zondag 14.30 u. gemeentedienst, iede re woensdag 19.30 u. opwekkingssa menkomst. Voorganger Br. J. W. Len- tink. Middelburg: zaterdag 14 december. Bejaarden-tehuis „Ter Veste" 19 u ds. Van Santen en ds. Ytsma, Advents- Avondmaaldienst. Koorkerk 10 u. ds. R. P. Ytsma, Oostkerk 10.15 u. ds. Van Santen, beide op 15 dec. Westkapelle: 15 dec. 18.30 u. ds. Van Santen, jeugddienst. Ned Herv Kerk. Marijke Viced. dwarsfluit en zang; Philip Pengili componist, organist, klavecinist, synthesiser zang, lelie Ra demaker - bassist Wigo van dei School - slagwerker, componist, Pim Hoogen dorp - elektronicus. geluidstechnicus Het concert in „De Beuk" begint om 21 uur. Doktersdienst: Vlissingen. zaterdag 14 dec. dr. Van de Griek, Badhuisstraat 46, tel. 2950, zo. 15 dec. dr Meijer, Julianalaan 7, tel. 2225. De dienst loopt van 0.00-24 00 u Afspraken voor 10 u. Spoedgevallen van 12.30-01.00 u en van 17.30-18 00 u. Apotheek. Van vrijdag 13 dec. t/m vrijdag 20 dec. geopend apotheek J. H. Tan-Mejjer, Scheldestraat 25, tel. 2025. Te Middelburg in die zelfde periode geopend A. Ringeling,-L. Delft 133. Tandarts Za 14 en zo. 15 dec. dr. H. H. de Vries, Badhuisstraat 183, tel. 2644. Verloskundige. Za. 14 en zo. 15 dec. mej. Van Ginkel, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 2775. Huisartsen Souburg, Arnemuiden en Nieuwland, za. 14 en zo. 15 dec. dr. N. Kapteyn, Lekstraat 6, Souburg, tel. 01183- 1630. Middelburg Zuid patiën ten van dr. Jansen, dr. Jansen-Schrama en dr. Van Weel, zie onder Souburg. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-01.00 en van 17.30-18.00 u. Dierenarts za. 14 en zo. 15 dec. dr. J. Hoftijzer, Middelburg tel. 01180- 13118. Consult alleen na tel. afspraak. Dienst Vlissingse Kruisverenigingen, 14 en 15 dec. zuster N. v.d. Wal-Blok, Troelstraweg 213, tel. 8874. Stichting „Het Gezondheids-Centrum" Souburg en Ritthem, 14 en 15 dec. zuster L. Slabbekoom, Wittezeestraat 42, tel. 01183-1843 Souburg, spreekuur maandag van 14-15 u. Vrijburgstraat 1, tel. 1608. Stichting Maatschappelijk Werk en Ge zinsverzorging op het Platteland van Walcheren, Molenwater 33, Middel burg, spreekuur iedere dag van 9-10 u. en donderdag van 18.30-19.30 u. Spreekuur Bachten Poorte Öost-Sou- burg dinsdag van 9-10 u. en donderdag van 18.30-19 30 u. Stichting Gezinsverzorging Walcheren, van 8.30-9.30 u. in het wijkcentrum Middenhof, Kanaalstraat 64, tel. 4318. 64. tel 4318. Prot Stichting Verantwoorde Gezins vorming (PSVG), spreekuur iedere eer ste dinsdag in de maand van 20-21 u. in het Gasthuis Middelburg, ingang Noordpoortplein. Gemeentelijke Sociale Dienst te Vlis singen. afd Maatschappelijk Werk, spreekuur dag. van 8-10 uur, Zeeuws Instituut voor de Geestelijke Volksgezondheid, Loskade 25, Middel burg, tel. 01180- 26057/58/59 - So ciaal Psychiatrische Dienst (S.P.D.) spreekuur dagelijks volgens afspraak Medisch Opvoedkundig Buro (M.O.B.) spreekuur iedere donderdag voor kinderen met opvoedingsproble men of leermoeilijkheden. - Buro voor Levens- en Gezinsvragen (L.G.V.) spreekuur volgens afspraak voor vol wassenen met huwelijks- en/of seksu ele moeilijkheden en voor alleenstaan den met aanpassingsmoeilijkheden. Actie Moeders voor moeders: Mevr. A. de Jong- Streefkerk, tel. 01180- 28903. ftecht»wi«W Gratis rechtshulp elke donderdag van 19-21 uur Kromme Weele 18, Middel burg. Telefonische Gratis Rechtshulp elke donderdag 19-21 uur, Kromme Weele 18, Middelburg. KON VLAAMSE OPERA TE ANT WERPEN. Vrjjdag 13 december, 20 uurWozzeck. Zaterdag 14 december, 20 uur De brave soldaat Schwelijk. Zondag 15 december, 14.30 uur Wozzeck, 20 uur Porgy en Bess. KON. NEDERLANDSE SCHOUW BURG TE ANTWERPEN. Zaterdag 14 december, 20 uur en zondag 15 dec. 15.20 De dag dat de paus werd ontvoerd. KON OPERA TE GENT. Vrijdag 13 december, 20 uur Paganini (Lehar). Zondag 15 december, 14.30 uur Gasparone (Milökker), 20 uur Paganini. Zaterdag 14 december, St. Jacobskerk te Vlissingen, 20 uur uitvoering van het Weihnachts-Oratorium- van J.S. Bach, door de Vlissingse Oratorium vereniging, onder leiding van dirigent I. Ruissen. Bureau van de Stichting voor niet-ge- huwde Moeders, Loskade 25 Middel burg, tel. 01180- 27311, spieekuui volgens afspraak Gezins-en bejaardenverzorging Middel burg. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren. Loskade 29, tel. 26951 Spreekuur maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 Maatschappelijk Werk Middelburg. Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Walcheren, Loskade 29, tel. 26951, spreekuur maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 u., donderdag vap 19-20 u. Vlissingen. Stichting Maatschappe lijke Dienstverlening Walcheren, Eede straat 2, Vlissingen, tel 4283, spreek uur maandag t/m vrijdag van 9-10 u., dinsdag 19-20 u. Weekend-dienst storingen aan C V. en liften 14 en 15 december de heer A Rijke, Calandstraat 35, (geen tele foon). Donderdag 12 december 0.39 en 12,57 Vrijdag 13 december n.m. 1.20 en 13 39 Zaterdag 14 december 1.59 en 14.29. Zondag 15 december 2.40 en 15.02. Maandag 16 december 3.21 en 15.42 Dinsdag 17 december 4.00 en 16.30. Woensdag 18 december 4.38 en 16.58. MIDDELBURG - De tegenwoordig in Frankrijk wonende en werkende Pool se tekenfilmer Waierian Borowczyk heeft in 1968 voor het eerst een film mei akteurs gemaakt: Goto, l'ile d'amour Borowczyk is onlangs sterk in het nieuws gekomen met zijn pre sentatie van zijn laatste film Contes Immoraux. Deze film wordt jn januari in de filmhuizen verwacht evenals de film Blanche. Beide films zijn afge keurd maar door sterke aktie van verschillende dagbladen zijn de films na herkeuring toegelaten voor verto ning. In Goto, l'ile d'amour zien de akteurs eruit als prentjes, wie overigens niets menselijks vreemd is. Hoewel de ro mantiek die de titel Liefdeseiland zou doen verwachten ver te zoeken is. is de liefde inderdaad de emotie die de hele handeling schraagt Sinds de tei dood veroordeelde Gnozo bij zijn gratiever lening per ongeluk de vrouw van Gou verneur Goto (II heeft aangeraakt, begeert hij haar Wanneer hij als offici ële vliegenvanger in Goto's dienst is gekomen, gaat hij manoevreren om zijn doel te bereiken Hij vestigt Goto's III aandacht erop, dat zijn Lucia hem bedriegt met haar rij-instructeur. Op eigen verzoek schiet hij de geknakte Goto dood. Dan weet hij de instruc teur de moord in de schoenen te schuiven en te laten executeren. Om dat hij zich door de toeëigening van de uitvinding van een vliegenvangapparaat toch al een fikse sociale prominentie had verworven, kan hij zich makkelijk opwerken tot de nieuwe Gouverneur. Dit verhaal heeft de bedriegelijke sim pelheid van de absurdistische toneel traditie. Of Borowczyk daar bewust door bei'nvloed is of het allemaal van uit zichzelf heeft, doet er eigenlijk niet toe. Het spel heeft meer weg van een duister ritueel dan van echt akteren. In de hoofdrol Pierre Brasseur als Goto III met Ligia Branice als zijn vrouw. Middelburg Kuiperspoorttheater vrij dag 13 december, Vlissingen Vestzak theater dinsdag 17 december. Aanvang 20.30 uur toegang f 2,50. MIDDELBURG - Onder dit motto vertoont Jeugd en Muziek Middelburg zondag 15 december om achi uui in hel Kuiperspoorttheater vijt muziek films Alle films zijn van hedendaagse komponisten De films zijn nog niet eerder in Nederland vertoond Kanaalstraat 9e oost souburg (01183)2884 vlissingen (01184)2648 De eerste film is van Marc Adrian. De film bestaat uit vier korte films Rond om 1964 is de eerste F.uropese film gemaakt met behulp van een compu ter De IBM computer 1620-21. Tex I en Text II woorden worden door het asynchrone verloop van heelden en geluiden tot een nieuwe synthese ge vormd Go uit 1964 en Orange uit 1964 heelden en geluiden roepen de kleur orange op. Van Werner Nekcs wordt z(jn film uit 1967 vertoond Put-Putt Van Hans Richtei Forty years of experiment. Deze film presenteert een keuze uit zijn belangrijkste experimentele films vanaf het eerste beging met Viking Eggeltng, de schepper van de absolute film, rot de filmische essays, de door Richter in Amerika gemaakte kleuren films na 1945 Tenslotte van de Franse komponist Luc Ferran Presque Rien uit 1973. Van de Südwestfunk kreeg hjj een fiimopdrai bi een audio-visuele kompo sitie te scfnjven en te realiseren. Hjj koos hiervoor als thema de problemen van twee departementen in Frankrijk, welke door een Duits toeristenpaar ter plaatse onderzocht werden De muziek en de geluiden van hel landschap werden omgezet in elektronische klan ken Ferrari ia uitgegaan aan gewone, alledaagse dingen, die op fees enkele wijze de aandacht trekken, meer wel ditjht bij het -leven staan, vol betekenis en mdirekte gevoelens. De filmverto ning is voor iedereen gratis 'oceanke- lijk

Scheldebode | 1974 | | pagina 9