Rabobank HANS DULFER MET ZIJN RITMESEXTIE IN MIDDELBURG %al§ n|ode yzeeuwse lila Mevrouw A.G. Sinke deed haar keuze DE R4J4-T-E •I Mevrouw M.J. Dusebout koopt een horloge Scheldebode-kringetje Maartense tapijt Eerste prijs jubileumpuzze LIMBURG ANTIEK KENT U ZE NOG DE VLISS1NGERS" Tweede prijs jubielumpuzze 'EEN KLEIN CONCERT' IN VESTZAKTHEATER ogeltentoons telling in Dauwersdaelen ze zeggen. VOGELSPORTVERENSGINS ZEK EXPOSEERT Brouwershaven WONINGHYROTHEKEN 24e jaargang nr. 50 UITGAVE: DE STEM B.V. BREDA WOENSDAG 11 DECEMBER 1974 Kerstzang- en samenzangavond in de Segeerstraat SAZ organiseert dans en bingoavond „Poezie" van een lezer VERSCHENEN Kermistoestellen in Baehten Komme t is voordeliger bij de scheldebode MAATWERK PER CLIëNT! H Informeer bij ten van de 35 vestigingen 'op Walcheren van de de bank voor edereen MIDDELBURG In de maande lijkse serie J. en M.-jazzkonserten op de donderdagavond komt op 12 december in het Kuipers- poorttheater het Hans Dulfer kwintet. Hans Dulfer heeft geen vaste groep musici om zich heen verzameld, hij speelt eigenlijk met iedereen. Een all round musicus dus. Jarenlang was hij lid van Boy Edgar's sound. Hans Dulfer staat bekend als de grote jazz- organisator van Amsterdam. In deze rol heeft hij al menige be roemdheid naar Amsterdam gehaald en ontdekt. Samen met Theo Loevendie speelt hij al jaren in zijn „liefste" kwartet het Theo Loevendie/Hans Dulfer kwartet waarvan binnenkort een plaat uitge bracht zal worden in Middelburg. Voor het konsert in Middelburg heeft hij een flinke ritme sex tie geëngageerd bestaande uit Martin van Duynhoven slagwerk, Louis Moholo slagwerk, Atjen Gorter bas en Dahoud Amin purcussion. Jeugd en Mnziek Middelburg toegang f.2,50, aanvang 20.30 uur. V dat een beeldhouwer een standbeeld., wilde maken naar het model van een Waals japonde japon was helaas uitverkocht. Lange Zelke 9-11 Vlissingen. VLISSINGEN Aanstaande zaterdag 14 december om 20.30 uur treden Liselore Gerritsen, Laurens van Rooyen (piano) en Harry Sacksioni (gitaar) in het Vestzaktheater op met hun „Klein Concert". Deze muzikale theatervoorstelling bestaat voorname lijk uit eigen werk. Het is de eerste maal, dat deze drie artiesten samen in één programma optreden. Ze kenden elkaar uit de verte, hadden een onuitgesproken ver moeden van verwantschap, maar had den nog nooit eerder samengewerkt. Liselore speelde na haar PePijn-tijd bij de Jacques Brelproduktie en met Ram ses Shaffy; Laurens en Harry hebben meegewerkt aan de shows van Herman van Veen. De vorm van dit Klein Concert is die van een muziekvoorstel- ling door drie gelijkwaardige partners. De teksten van Liselore Gerritsen, zo wel gezongen als gesproken, worden begeleid en overgenomen door de mu ziek en de muzikale ideeën van Lau rens van Rooyen en Harry Sacksioni Daarnaast spelen zij komposities van henzelf en van anderen. Kaarten voor deze voorstelling zijn van 20 uur af verkrijgbaar aan de kassa van het Vestzaktheater, Bellamypark 3-5. Toegangsprijs f 6,-, CJP-houders van f4,-. MIDDELBURG - Van 11 t/m 14 december organiseert de vogelsport vereniging Z.E.K. een tentoonstelling in h«t Ontmoetingscentrum Dauwen- dale. Er zullen ongeveer 480 vogels worden tentoongesteld. De hierna volgende vogelsoorten zullen te bezichtigen zijn: zang- en kleurkana- ries, postuurkanaries, exoten, bastaar den, grasparkieten, agaporniden, grote parkieten en kwartels. Er zijn zes keurmeesters aangetrokken oin de vo gels te keuren. De opening op woens dag 11 december zal plaatsvinden om 20 uur. Openingstijden van de exposi tie zijn: woensdag 11 december van 20 tot 22 uur; donderdag 12 december van 14 tot 22 uur; vrijdag 13 december van 14 tot 22 uur; zaterdag 14 decem ber van 10 tot 17 uur. De prijsuitrei king zal plaatsvinden zaterdag 14 de cember om 17 uur. Het wordt sommigen van ons de laatste ti/d moeilijk gemaakt om een beetje te ontspannen, vrien den. Nee, nu heb ik het eens een keer niet over de boeren, die van het eerste ochtendgloren tot de vroege avond weer invalt, in touw zijn. /k dacht aan de kinderen, die verleden week bijvoorbeeld naar de enige bioscoop van Goes togen. Centjes van moeder in de knuist geklemd om een paar uur te genie ten van een jeugdvoorstelling. Bij de bioscoop aangekomen bleken de toegangsprijzen - zonder enige aankondiging - met twee kwartjes verhoogd te zijn. Weg filmvoorstel ling dus voor de meeste kinderen, die soms zelfs door hun vader met de auto van een dorp uit de omge ving voor de deur waren afgezet en een paar uur blauwbekkend in de stad moesten doorbrengen. Nee, lat had best wat aardiger en soepe ler georganiseerd kunnen worden. Dat geldt trouwens ook voor de directie van Vitrite in Middelburg. Die heeft verboden om een affiche op de publikatieborden te laten hangen, waarmee reclame werd ge maakt voor een toneelvoorstelling, die door de vakbond wordt georga niseerd. Het gaat om een voorstel ling van het stuk „Ja baas, nee baas" en daarin wordt nogal kritiek gegeven op de toestand in sommige bedrijven. Dat zijn van die bedrijven, waarvan de arbeiders zeggen, dat de democratie er aan de fabriekspoort ophoudt. Als je dan merkt, dat de directie van Vitrine kan verbieden om reclame te maken voor een toneelvoorstel ling, dan ga je je afvragen, of ze misschien benauwd zijn, dat hun eigen werknemers in dat stuk iets herkennen. Het is natuurlijk een domme zet om zo'n pamfletje niet op het publikatiebord toe te staart. Want nu hebben de vakbonden folders uitgedeeld aan de poort en is er nog veel meer bekendheid aan gegeven dan anders. Tja, en dan toch nog iets over de Oosterschelde. Een poosje geleden heeft het SGP-kamerlid Van Rossum aan de minister gevraagd, of er geen Oosterschelde-museum kan worden gesticht. Nou is Van Rossum altijd een fanatiek voor stander geweest van afsluiting van de Oosterschelde. Als hij z'n zin had gekregen, hadden we straks geen Oosterschelde meer, maar een „Zeeuws Meer". Nu we - hopelijk - een Oosterschelde met eb en vloed houden, begrijp ik het antwoord niet van de minister. Want die zegt, dat hij zo'n Ooster schelde-museum „een heel zinnige gedachte" vindt. Nou, ik helemaal niet. Museums maak j voor dingen, die verloren dreigen te gaan, zoals ouwe boerenspullen in een land bouwmuseum. Maar de Ooster schelde gaat helemaal niet ver loren, die blijft gewoon in z'n volle glorie bestaan. En waarom je daar dan een museum voor moet bouwen, is mij een raadsel. ARJOAN. MIDDELBURG - Op zaterdag 14 december a.s. wordt in de kerk van de Gereformeerde Qsmeeii.e in v'-.* Segec straat de jaarlijkse Kerstzang- en sa menzangavond gehouden. Medewer kende koren zijn de zangvereniging „Sursum Corda", het jeugdkoor „Blij de Stemmen" en het kinderkoor „Van knop tot bloem". De koren zullen zowel afzonderlijk als ook gezamenlijk optreden. Bram Beekman zorgt weer voor bege leiding en geeft verschillende malen VLISSINGEN - De Vogelsportvereni ging „Z.E.K." (zang, exoten, kleur) organiseert van 11 tot en met 14 december in het Ontmoetingscentrum Dauwendaéle een tentoonstelling van ongeveer 480 vogels. Zang- en kleur kanaries, postuurkana ries, exoten, bastaaren, grasparkieten, agaporniden, grote parkieten en kwar- VLISSINGEN - In de etalage van Meubel huis Renaissance stond afgelo pen week een gelukkige mevrouw Sinke. Met de hoofdprijs van de Schel- debode-jubileumprijsvraag, een waar debon van f 300,-, had zij haar keuze bepaald tot één zaak. Het telefoon- MIDDELBURG - Zaterdagavond 14 december a.s. organiseert de Sociëteit voor Alleenstaande Zeeuwen, die op 7 december j.l. haar tweejarig bestaan vierde, weer een dans- en bingo-avond Zoals gewoonlijk wordt de avond ge houden in hotel „Zeeland" in Vlissin gen (bij het station). De aanvang is om 20 uur. tafeltje was aan vernieuwing toe en het leek haar gemakkelijk de vermoeide voeten eens neer te leggen op zo'n handig kamelenzadel. Het resterende bedrag was goed voor een paar nieuwe keukengordijntjes en een stevige mat. Mevrouw Sinke heeft de laatste jaren, sinds de kinderen uit huis zijn. al heel wat afgepuzzeld. Geen prijsvraag gaat haar te ver, alles wordt geprobeerd en soms beloond. Toch bleek deze hoofd prijs van de Scheldebode haar eerste grote vangst te zijn. „Op den duur wordl dal puzzelen een hobby en als je steeds inzendt krijg je wel eens wat Zo tussendoor heb ik wel een doosje zakdoekjes en een zilveren lepel en vork gewonnen, maar nog nooit zoveel als dit" Kranten lezen doet mevrouw Sinke niet veel. met uitzondering van de huis-aan-huisbladen, die zij van A tol Z spelt. „Ik vind de Scneldebode zo'n gezellige krant, in die dagbladen staat alleen maar rottigheid". tels zullen hier door zes keurmeesters gekeurd worden. De opening vindt plaats op woensdag 11 december om 20.00 uur, terwijl zaterdag 14 december om 17.00 uur de prijzen worden uitgereikt. De ten toonstelling is woensdag 11 december van 20.00-22.00 uur geopend, donder dag 12 en vrijdag 13 van 14.00-22.00 uur en zaterdag 14 december van 10.00-17.00 uur. een orgel-improvisatie ten beste, o.a. rond kerstliederen. De avond zal wor den geopend door ds. G. A Ziiderveld. De aanvang is 19.30 uur. De toegang is gratis; iedereen is hartelijk welkom! VLISSINGEN - Een Vlissingse lezer van De Scheldebode, die nog in de ban van het Sinterklaasrijm leeft, zond ons de volgende ontboezeming: Geachte Redactie, Dit wilde ik gaarne onder de aandacht brengen van het Vlissingse publiek: „Vrienden van honden maken wel eens vergissingen Op stoepen en straten van Vlissingen. Daarom wilde ik jullie vragen U naar deze Raad te gedragen. Heeft u hond soms hoge nood, Doe het niet op straat, maar in de goot. Want als je erover valt Dan kan je je bezeren Dan hoeven we niet om de hopen (p) te laveren. Als U dit in Uw gedachten wilt kno* pen, Dan kunnen we rustig op stoepen en promenaden lopen. C. Kaptein. O.A. ZEEUWSE PRENTEN J. A. LIMBURG Antiquair, beëdigd Taxateur en Makelaar Haven Zuidzijde 14, lel. 01119 - 405 INKOOP TAXATIES VERKOOP verkoop begint 13 dec. a.s. bij: BOEK EN KANTOORBOEKHANDEL Paul Kruynrstraat f,5 V/lissmgen De winnares van de vorige keer is mevrouw Wille, Westerzicht 99, Vlis singen. Wellicht bent u deze week de gelukki ge. Loop dan even binnen bij ons kantoor Spuistraat 94 te Vlissingen. De gulle gevers zijn: Banketbakkerij Faber, Badhuisstraat 28, de bekende kwaliteitstaart, Slagerij De Vries, Wal- straat, 1/2 pond biefstuk, Vishandel F. de Muynck jr., Oude Markt II, een kilo gebakken vis uit de zaterdagrecla me, Drogisterij Lutwieier, Lange Zelke 80, een luxe flacon badschuim, Smith Kaas, marktkraam, een pond kaas naar keuze, Slagerij Oosterom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren, 't Goudop- Brillenspecialist Tilroe, Walstraat 81, kamerthermometer. Drankenimport Jan Dummel, Hermesweg 23, Vlissin- VLISSINGEN - De Middelburgse me vrouw M.J Dusebout deed vorige week haar inkopen eens wat verder van huis; zij ging winkelen in de Vlissingse Scheldestraat Met een waardebon van f 200.- op zak, de tweede prijs in de jubileum prijsvraag van de Scheldebo de, bezocht zij met haar man eerst de herenkleding/aak van De Looff om haar echtgenoot in een nieuwe jas te steken Vervolgens werd er een bezoekje ge bracht aan juwelier-horloger Van Kootwijk „Ik had die puzzel zelf opgelost en ik vond 't leuk om dan ook iets voor mezelf te kopen van die waardebon. M'n horloge was net ka pot, zodat ik hier nu een nieuwe heb uitgezocht". Ook mevrouw Dusebout schrikt niet snel voor een goede prijsvraag terug „Die puzzel was niet moeilijk, maai het was wel een heel werk, ik ben et drie avonden mee bezig geweest om hem uit te zoeken. Dit is trouwens de eerste keer, dat ik iets met puzzelen gewonnen heb". Mevrouw Dusebout ontvangt haar nrijs. gen, fles sherry t.w.v. f 3,95, Annikes Cafetaria, Betje Wolffplein, twee broodjes Annikes met koffie, Fa. Van de Vijver, radio en t.v., Kanaalstraat 12, Oost-Souburg, 1 maal gratis batte rijen voor transistorradio, Midgetgolf- baan Delta, Burg. Van Woelderenlaan, Vlissingen, gratis speelronde en 2 con sumpties, Moeke's Lunchroom, Nieu- wendijk 51, Vlissingen, bon voor pan nekoeken plus koffie voor 2 personen, Chemische Wasserij Populair, Groene Woud 55, Vlissingen, gratis reiniging van een japon, De Notenkraam, vrij dagmarkt, 1 pond pinda's, De Drop specialist, vrijdagmarkt, 1/2 pond drop naar keuze, Beens Kaas, vrijdagmarkt, 2 pakken koffie Douwe Egberts of Van Nelle, Instituut „B" Carmel Cos metics, 1 gratis schoonheidsbehande ling. Bellen voor afspraak 01183- 3168. VLISSINGEN Een week lang, van vrijdag 13 december tot en met vrijdag 20 december, valt er in Baehten Kom me, Badhuisstraat 104. een attractieve tentoonstelling te bezichtigen. De heer P. Jilleba zal hier zijn collectie met de hand vervaardigde kermistoe stellen tonen, zoals een carrousel, zweefmolen, reuzenrad enz. De exposi tie is voor iedereen vrij toegankelijk en vooral aan kinderen zal een bezoek erg besteed zijn. Iedere middag, van half vier af, worden bovendien de toestel len verlicht in werking gesteld. De tentoonstelling is elke dag, behalve zondag, van 13.30 tot 17.00 uur geo pend. PLEIN 1940 NO. 23 .MIDDELBURG

Scheldebode | 1974 | | pagina 1