VOLGENS STUDIE: "TUIN VAN WEMELDINGE" NIET VERLOREN TE GAAN HOEFT Redaktie- correspondent Middelburg CONCERT VOOR BEJAARDEN DOOR MIDDELBURGS KAMERKOOR Kerkdiensten ons voorstel Rabobank Q BRIT 88 ATELIER RICHTTE „DE KOPERSMID" TOONKELDER IN JUBILEUMTENTOONSTELLING VAN "ZANGLUST" Familiefotowedsirijd pSX§>{ hardy optiek IwdkdmMpdootJok b zeMt Vfondmyzynkktmmt dc Imdrngsbam mt dc grand, M&aUe gerot- puvpsvrmiodoat zmlzijïLom- mmdoM kmnaartlurdy optiek Rechtswinkel u wilt graag een kleuren-tvkopen maar kunt niet alles kontant betalen. kom dan eens praten bij de Rabobank over achteraf-sparen (wat vroeger lénen heette). Landschap Landbouw Recreatie Provincie f. Iciiy Al Goed Wonen Medische diensten mmmmm de bistro van britannia Toonkelder Koperwerk Ambacht Vakantiegangers WOENSDAG 4 DECEMBER 1974 DESCHELDEBODE 49-580 Pinkstergemeente Vlissingen. Iedere zondag 14.30 u. gemeentedienst, iede re woensdag 19.30 u. opwekkingssa menkomst. Voorganger Br. J. W. Len- tink. WEMELDINGE - Het is helemaal niet nodig om de „Tuin van Wemeldinge", een mooi, typisch stukje Zuid Beveland, even ten westen van Wemeldinge onherstel baar te verwoesten. Er zijn plannen om in het kader van de ruilverkaveling Kapelle-Wemeldinge hier een weg aan te leggen. Die weg zou vlak langs het beschermd dorpszicht van Wemeldinge (kerk, vliedberg, vaate) moeten komen. Ruim een jaar geleden heeft een comité uit de bevolking een actie opgezet om dat te voorkomen. Een actie die erg aansloeg in Wemeldinge, want binnen een paar dagen zetten 1178 mensen bun handtekening. Die zijn aan het provinciaal bestuur gegeven. Sindsdien is er weinig gebeurd. Maar met het idee dat die weg overbodig is, heeft het actiecomité nu steun gekregen van A. S. J. Zomerman. Hij heeft als een van de laatste onderdelen van zijn studie voor civiel ingenieur, richting planologie een scriptie gemaakt over de „Tuin van Wemeldinge". In die scriptie komt hij tot de conclusie, dat de aanleg van de omstreden weg niét nodig is. Niet voor de landbouw, niet voor de recreatie en zeker niet voor het landschap. Met in hoofdzaak verbreding van de bestaande wegen wordt volgens hem aan alle eisen van de ruilverkaveling voldaan. dat het ongewenst is om de recreatie mogelijkheden zo uit te breiden, dat het alternatief dat hij heeft gevonden voor de landschapsverpestende weg, onvoldoende zou zijn. Zomerman heeft twee alternatieven gemaakt voor de weg. In kosten maken ze elkaar niets uit. Maar voor het behoud van het mooie landschap kiest hij voor het plan waarbij er zo min mogelijk verandert. In dat plan worden enkele wegen verbreed tot 3.50 meter, enkele wegen kunnen helemaal intact blijven en er moet een nieuw stukje weg komen van 150 meter om de historische hoeve De Maalkote een goede uitgang te geven. Zonder de aanleg van de nieuwe weg, wordt toch aan alle voorwaarden vol daan voor de landbouw. Zoals bekend is de ruilverkaveling in de eerste plaats bestemd voor de landbouw. Met de oplossing die Zomerman voorstelt kun nen de kavels landbouwgrond de ver eiste grootte krijgen, worden de rijaf standen kleiner, en kunnen de land bouwers met hun grote landbouw machines gemakkelijk over de verbrede wegen rijden. Ook het onderhoud van de wegen zal niet veel moeilijkheden geven. Behalve voor de landbouw is de om streden weg ook nodig voor de toene mende recreatie zeggen de plannenma kers. Het is echter de vraag hoeveel die recreatie gaat toenemen. Dat is afhan kelijk van een aantal plannen waarvoor de beslissingen niet in Wemeldinge genomen worden. Zoals de Ooster- scheldeplannen, de verbreding van het kanaal door Zuid Beveland en de vaste oeververbinding over de Westerschelde. Voor het recreatieverkeer, (er is nu een kleine camping, er zijn de sportvissers, de duikers en wat („tourrijders") zoals dat op het ogenblik van de wegen bij Wemeldinge gebruik maakt, is een nieuwe weg niet nodig. Zomerman: „Zolang alle verkeer naar Wemeldinge en het plaatselijk vèrkeer in Kapelle zonder bezwaar gebruik kan maken van het beperkte wegennet in Kapelle, lijkt het niet nodig voor een klein gedeelte van dit verkeer een westelijke rondweg bij Wemeldinge aan te leg gen". Het is ook de vraag of dat verkeer in de toekomst zo zal toenemen. Er zijn grootse plannen voor uitbreiding van de verblijfsrecreatie. Het gemeentebe stuur wil die uitbreidingen ten westen van Wemeldinge. Planologisch gezien, vindt Zomerman het beter om die uitbreiding ten oosten van Wemeldinge te plannen, omdat het land daar toch al zijn karakter verliest door allerlei andere werken, zoals bijvoorbeeld de verbreding van het kanaal door Zuid Beveland. Zomerman gelooft ook niet dat de recreatieve ontwikkelingen zo'n grote vlucht zullen maken als het gemeente bestuur misschien wel wil. „Gezien het meer gereserveerde standpunt van de provincie ten aanzien van die ontwik kelingen leek het ongewenst om de „fantasieën" van enkele gemeentebe stuurders als uitgangspunt te nemen voor een schets van de toekomstige recreatie". Zijn conclusie is dan ook Voor het landschap is de oplossing waar hij voor kiest het beste. De weg waartegen de actie op gang is gezet loopt vlak langs het beschermde dorps gezicht. De voorgestelde oplossing geeft een overgang van het dorp naar het buitengebied. „De Maalkote" (die al in 1582 wordt genoemd) blijft bij Wemeldinge horen en wordt niet door een brede weg van het dorp losgesne den. Het aanzien van dit stukje Wemel dinge, zoals gezegd, een typisch stukje Zuid Beveland blijft behouden, en daar is het de bewoners van Wemeldinge die hun handtekening hebben gezet om te doen. Ideaal is de oplossing niet. C. Phillipse, een van de comitéleden: „Eigenlijk zou er helemaal niets moeten gebeuren daar. Maar van twee kwaden, moet je het minst kwade kiezen. En dat is natuurlijk het plan van mijnheer Zo merman. Ik vind het alleen jammer dat het Hooge Pad, een middeleeuws weg getje doorsneden wordt, maar dat is waarschijnlijk niet te voorkomen". Het rapport van Zomerman is ook gestuurd naar de provincie, de gemeen te en de cultuurtechnische dienst. Uit eindelijk kunnen GS beslissen of de wijzigingen zoals die in het rapport zijn voorgesteld doorgevoerd worden. GS kunnen dat doen als bij de verande ringen in de ruilverkavelingsplannen de gevolgen voor de landbouw van onder geschikt belang zijn, zegt Zomerman aan het slot van zijn scriptie: „De plaatselijke commissie die verantwoor delijk is voor de uitvoering van de plannen, zou GS in dit geval kunnen vragen om de plannen volgens het alternatief te veranderen. In dat geval wordt een karakteristiek stukje Wemel dinge op optimale wijze bewaard". Bij de begroting hebben provinciale Staten vragen gesteld over de „Tuin van Wemeldinge". GS hebben toen geantwoord dat „er een onderzoek is gedaan en dat het rapport is voorge legd aan de gespreksdeelnemers. Nader overleg zal plaatsvinden als zij dit rapport hebben kunnen bestuderen, hetgeen naar wij verwachten binnen kort zal geschieden", aldus GS. De heer Phillipse van- het comité: „Wij weten nergens van en zijn nog niet benaderd". MIDDELBURG Met ingang van 1 december is benoemd tot redaktie- correspondent van De Scheldebode, voor Middelburg e.o., de heer Jan Kuipers, Ververijstraat 25, Middelburg. Aangezien de heer Kuipers momenteel telefonisch nog niet te bereiken is, kunnen boodschappen voor hem tele fonisch worden doorgegeven op num mer: 29338. De heer Kuipers volgt als correspon dent mevrouw Inge van der Kooy op, die wegens te drukke werkzaamheden in eigen bedrijf, haar funktie heeft neergelegd. De redaktie van De Schel debode is Inge van der Kooy veel dank. verschuldigd voor de wijze waarop zij dit correspondentschap heeft uitge voerd. Mevrouw van der Kooy blijft wel als fotografe aan ons blad verbon den. Voor de goede orde wijzen wij er nog op dat als correspondente voor Vlissin gen e.o. mevrouw Lydia Wolterbeek fungeert. Haar adres is: Schubertlaan 29 Vlissingen, tel. 01184- 6869. DE REDAKTIE In de periode van 20-11-1974 t/m 26-11-1974 zijn de volgende gevonden voorwerpen aan het hoofdbureau van politie te Vlissingen gedeponeerd. 1 Plastic mapje met foto's; plastic zak met kleding; 1 paar leren handschoe nen; 1 sleutelbos; port. en inli.wiel dop van een auto; autohandschoenen; bruine leren boodschappentas; ballen- automaat; donkerblauwe regenjas; port. met inh.; herenpolshorloge; kin- derbril; bos met sleutels; suède wan ten; diverse bankbiljetten; knijpport. met inh.; wieldop van Fiat; babysok; fietspompje; rood zakmes; zwart beursje met inh.; 6 kinderzakdoekjes. Huisdieren. Pekinees bruin (hondje); jonge poes. In de periode van 20 t/m 27-11-1974 zijn aan het bureau van politie te O-Souburg, de volgende gevonden voorwerpen gedeponeerd: Ring met sleutels; rode port. met inh.; haarkam; armbandhorloge met rood bandje. VLISSINGEN In het dienstencentrum Bachten Komme zal a.s. dinsdag 10 december om 19.45 uur het Middelburgs Kamerkoor spe ciaal voor de oudere inwoners van Vlissingen een concert verzorgen. Het programma is zeer gevarieerd: vóór de pauze een compositie van Mendelsohn voor sopraansolo, koor en instrumen tale begeleiding, „Hör mein Bitten". Na de pauze zullen hoofdzakelijk oude Nederlandse volksliedjes in moderne zetting ten gehore worden gebracht, terwijl het de bedoeling is te besluiten met de negrospiritual „My Lord what a mornin"\ in een bewerking van Walter Etzkorn uit Keulen. Het Middelburgs Kamerkoor staat sinds de oprichting in 1953 onder leiding van Bart Leijnse. Het koor, met de zeven sopranen, zes alten, vier tenoren en vier bassen, bestaat uitslui tend uit min of meer geschoolde ama teurs. In de loop der jaren behaalde liet diverse malen eerste prijzen op concours en het werkte zich op tot een ensemble van een hoog artistiek ni veau. Zo mocht in 1972 het Middel burgse Kamerkoor op uitnodiging van de Federatie van Nederlandse Zangers bonden deelnemen aan een Europa concert te Helsinki in Finland. In Zeeland zelf werden veel kerkcon- certen ten gehore gebracht. Bovendien treedt het koor regelmatig in bejaar denhuizen op en tijdens kerkdiensten in de badplaatsen. Rond de zestig radiouitzendingen en een tiental optre dens bij de TV heeft men al achter de rug. Voor elk optreden wordt ten minste éénmaal intensief gerepeteerd. Voor het concert op 10 december zijn van donderdag 5 december af dagelijks in Bachten Komme kaarten ver krijgbaar. Voor personer, die niet in staat zijn zelf naar het dienstencen trum te komen, bestaat de mogelijk heid van huis gehaald te worden en, uiteraard, na het concert weer thuisge bracht te worden. Men dient zich daarover in verbinding te stellen met de heer Joh. Ruysink Komme, tel. 6420. in Bachten ZONDAG 8 DECEMBER 1974. Vrijz. Hervormden/Remonstranten in Ophir 10.15 u. ds. W.H. Stenfort Kroese, Utrecht, Evang. Luth. Gemeente Wal- straat, 11 u. dr. J. Bakker, Middelburg 9.30 u. dr. J. Bakker, Doopsgezinde Gemeente Geen Dienst, Geref, Petrus- kerk Paul Krugerstraat 9.30 u. ds. F. v. Stam, Koudekerke, 17 u. ds. J. van Pijkeren, Meliskerke, Open Hof (Paau- wenburg) 9.30 u. ds. Y van der Schoot, Herv.-Geref. dienst, 17 u. geen dienst. Chr. Geref. Kerk Kasteelstraat 9.30 u. en 15 u. ds. N.J. ten Hoeve, Geref. Kerk (vrijgemaakt) Lannoy- straat 9.30 u. ds. R.T. Urban, 16.30 u. idem, Geref. Gemeente Marnixkerk te Souburg 9.30 u. en 16.30 u. ds. Snoep. Herv. Gemeente Koudekerke 10 u. ds. M.J. de Jong, gezinsdienst. Bethesda- St. Joseph 10 u. ds. P. Joosse. Kristen Zuid Molukse Kerk Oost-Souburg 11.30 u. ds. P. Fader, Koudekerke 13.30 u. ds. P. Fader, Ochten (bij Tiel) 17 u. ds. Fader. R.K. KERK BERICHTEN OW. SOU BURG, PAAUWF.NBURG, VLISSIN GEN 7-8 dec. 1974 O W. SOUBURG MARTINUSKERK: zaterdag 19 u. en zondag 10.30 u. PAAUWENBURG OPEN HOF: zon dag 11 u. en 19 u. VLISSINGEN SINGELKERK: zater dag 19 u. herenkoor, gregoriaans; zon dag 9.30 u. dameskoor en 12 u. (OECUMENISCHE KERKDIENST AMNESTY INTERNATIONAL 19 u m.m.v. Vlissings Jongerenkoor o.l.v. E. Kwast. Willebrorduskerk te Domburg, le en 3e zondag van de maand dienst te 9 u. R.K. kerk Middelburg, iedere week Hoofdkerk Lombardstraat, zaterdag 19 u., zondag 10.15 u. en 19 u., zondag 10.30 u. en 19 u. Hoeksteen Rozenburglaan 11.30 u. (zondag). Jehovah's Getuigen. Koninkrijkzaal Van Dishoeckstraat 34 te Vlissingen, donderdag van 19.30 - 21.30 en zon dagvan 10-12 uur. Volle Evangelie Gemeente Vlissingen. Iedere zondag 9 en 5 u. en iedere woensdag 19.30 u. in de Filadelfiaka- pel. Vrouwenstraat 5. Leger des Heils. Vlissingen. Iedere zon dag 10 u. Heilsbijeenkomst en 8.30 u. Getuigenbijeenkomst. Anglican Church Service every Sunday morning prayer 10.30 u. eri evening prayer 7.30 pm. in the Mission to Seamen Chapel Scheldepoort. Vlissin- gen-Oost Reader A Driver The Bethel Pentecostal Temple Inc., Wijkgebouw Zuidebaken, Rentmees terlaan, Middelburg-Z. Diensten elke woensdag. Gratis rechtshulp elke donderdag van 19-21 uur Kromme Weele 18, Middel burg. Telefonische Gratis Rechtshulp elke donderdag 19-21 uur, Kromme Wecle 18, Middelburg. Weekend-dienst storingen liften en C.V. 7 en 8 decmeber de heer B. Lens, Lingestraat 48, Oost-Souburg (geen tel.). Donderdag 5 december 5.41 en 18.06 u. Vrijdag 6 decmber L K 6.39 en 19.07 u. Zaterdag 7 decmber 7.44 en 20.17 u. Zondag 8 decmber 8.56 en 21.33 u. Maandag 9 december 10.07 en 22.48 u. Dinsdag 10 december 11.14 en 23.50 u. Woensdag 1december 12.10 en Vlissingen. Doktersdienst. Za. 7 de cember dr. Cramer, Gerbrandystraat 6, tel. 3619; zo. 8 december dr. De Greef, Wtllem Klooslaan 1, tel. 2121. De dienst loopt van 0.00-24.00. Af spraken voor 10 u. Spoedgevallen van 12.30-01.00 en van 17.30-1 8.00 u. Apotheek. Van vrijdag 6 december t/m vrijdag 13 dec. geopend D.H. v.d. Kleine Mulder, Singel 9, tel. 2730. Te Middelburg geopend in diezelfde pe riode L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79. Verloskundige. Za. 7 en Zo. 8 dec. Mej. Stolk, Bloemenlaan 48. tel. 3838. Huisartsen Souburg, Arnemuiden en Nieuwland. Za. 7 en zo. 8 dec. dr. J.J. Jansen, Oude Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182- 1340. Middelburg zuid patiënten voor dr. Jansen-Schrama en dr. Van Weel zie Souburg. Dierenarts. Za. 7 en Zo. 8 dec. dr. L.J.J. Schofarts, tel. 4699 consult al leen na tel. afspraak. Dienst Vlissingse Kruisverenigingen. Za. 7 en Zo. 8 dec. zuster C.J. Rad- stake, Sottegemstraat 38, tel. 2286. Stichting „Het Gezondheids-Centrum" te Souburg en Ritthem. Za. 7 en Zo. 8 dec. zuster W. Verhagen, Burgemeester Stemerdinglaan 119, tel. 01183- 1541. Tandarts. Za. 7 dec. van 9-10 u. en Zo. 8 dec. van 11-12 u. dr. Rombouts, burg, tel. 01180- 27311, spreekuur volgens afspraak. Gezins- en bejaardenverzorging Middel burg. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren. Loskade 29, tel. 26951. Spreekuur maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 Maatschappelijk Werk Middelburg. Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Walcheren, Loskade 29, tel. 26951, spreekuur maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 u., donderdag van 19-20 u. Vlissingen. Stichting Maatschappe lijke Dienstverlening Walcheren, Eede straat 2, Vlissingen, tel. 4283, spreek uur maandag t/m vrijdag van 9-10 u., dinsdag 19-20 u. Souburg, spreekuur maandag van 14-15 u. Vrijburgstraat 1, tel. 1608. Stichting Maatschappelijk Werk en Ge zinsverzorging op het Platteland van Walcheren, Molenwater 33, Middel burg, spreekuur iedere dag van 9-10 u. en donderdag van 18.30-19.30 u. Spreekuur Bachten Poorte Oost-Sou burg dinsdag van 9-10 u. en donderdag van 18.30-19.30 u. Stichting Gezinsverzorging Walcheren, van 8.30-9.30 u. in het wijkcentrum Middenhof, Kanaalstraat 64, tel. 4318. 64, tel. 4318. Prot. Stichting Verantwoorde Gezins vorming (PSVG), spreekuur iedere eer ste dinsdag in de maand van 20-21 u. in het Gasthuis Middelburg, ingang Noordpoortplein. Gemeentelijke Sociale Dienst te Vlis singen, afd. Maatschappelijk Werk, spreekuur dag. van 8-10 uur. Zeeuws Instituut voor de Geestelijke Volksgezondheid, Loskade 25, Middel burg, tel. 01180- 26057/58/59 - So ciaal Psychiatrische Dien&t (S.P.D.) spreekuur dagelijks volgens afspraak - Medisch Opvoedkundig Buro (M.O.B.) spreekuur iedere donderdag voor kinderen met opvoedingsproble men of leermoeilijkheden. - Buro voor Levens- en Gezinsvragen (L.G.V.) spreekuur volgens afspraak voor vol wassenen met huwelijks- en/of seksu ele moeilijkheden en voor alleenstaan den met aanpassingsmoeilijkheden. Actie Moeders voor moeders: Mevr. A. de Jong- Streefkerk, tel. 01180- 28903. Lange Viele 47, 01 180- 12882. Middelburg, tel. Bureau van de Stichting voor niet-ge- huwde Moeders, Loskade 25. Middel- KON. VLAAMSE OPERA TE ANT WERPEN: Vrijdag 6 december 20 uur Balletten I. Zaterdag 7 december 20 uur Wozzeck. Zondag 8 december 14.30 uur Balletten, 20 uur Porgy en Bess. KON NED SCHOUWBURG TE ANT WERPEN: Zaterdag 7 dec. 20 uur en zondag 8 dec. 15.30 uur: De dag dat de Paus werd ontvoerd. TENTOONSTELLINGEN: MIDDEL BURG, Vleeshal: Groep Web. (t/m 8 december). Geopend: dagelijks van 10-21 uur. FILM: MIDDELBURG: 6 december: Kuiperspoorttheater: „Een handvol liefde". Aanvang 20.30 uur. VLISSINGEN: 10 december: Vestzak theater: „Een handvol liefde". Aan vang 20.30 uur. De tijden veranderen. Vroeger moest alles in één keer betaald worden. Nu kan dat in een rustig tempo terwijl u toch al geniet van wat u kocht. Hoe9 Door achteraf-sparen bij de Rabobank. Komt u daarover eens vrijblijvend met ons praten. Er is vast wel een Rabobank bij u in de buurt U bent er welkom. de bank voor iedereen willemfriso is geslaagd voor het examen machinebankwerker of carolien heeft salarisverho ging gekregen of oma heeft van d'r leven nog nooit in een restaurant gege ten of de marketing-manager deed klierig tegen z'n secreta resse of moeder zou eigenlijk eens 'n keertje niet moeten hoeven ko- ken of de verkering liep even op de klippen maar alles is nu weer goed of de dokter zei: hele maal geen maagzweer, niks aan de hand enfin, honderd-en-een redenen om eens een tafeltje te reserveren In april 1972 werd in het pand, gele gen op de hoek van de Nieuwstraat en de Londense Kaai, atelier „De Koper smid" gevestigd. Enige tijd geleden kwam eigenaar en exploitant Frans van der Kop op het idee om de grote kelder onder het winkeltje, die ge bruikt werd als magazijn, eens „posi tief te gaan gebruiken". Zeven weken gelëden begon hij te verbouwen. Het werk is nu grotendeels klaar. Frans van der Kop: „Het probleem was, dat, als de mensen direct vanaf de straatkant iii de kelder zouden komen, wij geen controle zouden kunnen uit oefenen. Dus waren we genoodzaakt om een gat in de vloer van het winkel tje te maken voor de trap. Maar misschien veranderen we dat de vol gende zomer weer, zodat de ingang van de kelder toch aan de straat komt". Een probleem bij dit plan vormt het feit dat het pand, waarin „De Koper- smid" is gevestigd, onder de „Hendrik de Keizer-vereniging" staat; dit is een instelling die historische panden be heert. Het oorspronkelijke aanzien van het pand mag niet gewijzigd worden. „Het leuke is, dat we de zaak met eigen handen omgebouwd hebben", vindt de heer Van der Kop. „De bedoeling van de verbouwing is om de mensen meer service te geven en een indruk te geven hoe alles wordt ge maakt. We hebben de kelder onderver deeld in een werkplaatsgedeelte en een toonkelder, waar de mensen onze pro- dukten kunnen bezichtigen. De toe gang tot de toonkelder is vrij". De toonkelder is een kleine expositie ruimte, waar behalve produkten van „De Kopersmid" ook schilderijen te zien zijn van de nu 82-jarige kunst schilder Raaymakers uit Bergen op Zoom. Naast tekeningen van een vriend van Frans van der Kop is er in de toonkelder ook een werk van de Vlissingse kunstenaar Frans Maas, die „De Kopersmid" nog meer werk be loofd heeft. Al de aanwezige kunstwer ken zijn te koop. In „De Kopersmid" worden produkten van uiteenlopende aard vervaardigd. „Wij maken van sieraden tot windijzers en lampen, van spiegels tot wandbor den", zegt Frans van der Kop. „Onze specialiteit zijn de naamborden, uit hangborden en nummerplaten. De let ters worden met de hand geschreven en ingedreven. Ik gebruik vele letterty pen. Het leuke is, dat we nooit iets hetzelfde maken. Geen massa-artike len; alles is individueel". Het houtwerk van „De Kopersmid" wordt gemaakt door een vriend van Frans van der Kop. Houtprodukten zfin bijvoorbeeld de ouderwetse schooltassen, die door de leerlingen op de rug werden gedragen. Ook zijn er miniatuur viskarren en kabinetten. „Die vriend van mij is een goed vak man, die zijn werk voornamelijk uit liefhebberij doet", vertelt de heer Van der Kop. „Ik heb veel steun van hem gekregen. Houtwerk is een specialiteit en ik kan niet alles zelf doen". Naast het bewerken van hout en koper houdt men zich in „De Kopersmid" bezig met de restauratie van antiek. Het wordt gewaardeerd als mensen rond komen neuzen in „De Koper smid". Winst maken staat niet voorop, vandaar dat aan de verbouwing haast geen ruchtbaarheid is gegeven. „Het ambacht blijft bij ons de hoofdzaak", benadrukt de heer Van der Kop. „Wij zijn idealistisch. Wij hangen aan ons werk en als we dan wat verdienen zijn we er gelukkig mee. In deze tijd berust alles op het geld. Wij proberen nog enigszins liefde voor ons werk te hou den en we zijn met een redelijk be staan tevreden. Elk uur hoeft b(j ons niet positief omgezet te worden. Aan de andere kant blijven we ook wel eens laat hier. Er moet iets gemoedelijks in blijven". De meeste belangstelling voor „De Kopersmid" bestaat volgens de heer Van der Kop bij een bepaalde groep mensen die op zijn produkten afkomt omdat deze iets eigens hebben. Deze mensen komen uit alle lagen van de bevolking. Onlangs is er door iemand uit Voorburg nog een windhaan in „De Kopersmid" besteld. De vakantietijd is echter de beste tijd voor de omzet. Vakantiegangers hebben minder drem pelvrees en geven sneller geld uit. Verleden zomer zijn er een aantal naamplaatjes naar Duitsland gegaan. „De Kopersmid" is de hele week ge opend; 's zaterdags tot drie uur 's mid dags. Soms gaat Frans van der Kop op zaterdag eerder dicht - als het slecht weer is bijvoorbeeld. SOUBURG Ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan houdt de vereniging van vogelliefhebbers „Zanglust" een grote nationale tentoonstelling in het wijkcentrum „Middenhof" aan de Ka naalstraat te Souburg. Ongeveer 325 vogels zijn vrijdag 29 november van 10.00-22.00 uur en zaterdag 30 no vember van 10.00-19.00 uur voor het publiek te bezichtigen. Donderdag 28 november wordt om 19.45 uur de tentoonstelling officieel geopend door de heer J. v.d. Walle uit Hulst, dis trictsvoorzitter van de afdeling Zee land. De dag daarvoor zijn dan al vijf keurmeesters aan het werk geweest om de vogels te keuren: A. Kools. Zuid- zande; P. Kraak, Oostburg: J. Heyboer, Oude Tonge; A. v.d. Waal. Hoogerhei- de en P. van Nunen uit Bavel Na de sluiting op zaterdagavond zal voorzit ter F. A. J. Minneboo de prijzen uitrei ken. De 51 inzenders komen met een grote variëteit aan vogels voor de dag. Zo kan de vogelliefhebber zijn hart opha len bij de vele kleurkanaries, postuur kanaries, bastaarden, zebravinken, Ja panse meeuwen, dwergpapegaaien, vele soorten grasvinken, tropische vruch ten- en insecteneters w.o. tangara's, timali's, bladvogels en honingzuigers. Talrijke soorten grote parkieten w.o. lori's, kakerikie's, valk- en andere par kieten, kwartels, duiven enz. De tentoonstellingsruimte zal door de Fa. Arendse uit Souburg versierd wor den met bloemen, planten en conife ren. De Souburgse middenstand ver leende financiële steun, terwijl de in zenders en leden van „Zanglust" zich volledig hebben ingezet om de ten toonstelling te laten slagen. VLISSINGEN - De landelijke jury van de Kolibri Fotowedstrijd - bestaande uit de auteur Jan Kleijn. mr. Reind. M. de Vries en A. Loomans van Lux Color- heeft enkele inzendingen van lezers van onze bladen met een prijs bekroond. De eerste prijs, een bedrag in contan ten van vijfhonderd gulden is gewon nen door de heer W. J. Strip. Juffers wegje 8, Kapelle-Biezelinge, die lezer is van Het Nieuwsblad voor de Bevelan- den. De derde prijs, een single 8 PI camera met film, gaat naar de heer W Langen, Zilverhof 30, Prinsenbeek; lezer van Jounaal „Leven en Wonen". De foto van de heer Langen werd ook reeds door de regionale jury bekroond met een kleinbeeld camera De zesde prijs, een Agfamatic 2000 gaat naar de heer L. Stigter, Dr. Wortmanstraat 28, Noordgouwe, lezer van „Ons Eiland". De heer M. A. Verpaalen, Mgr. Frenckenstraat 22a, Breda (Journaal „Leven en Wonen") ziet zijn inzending bekroond met de zevende prijs: een Kodak Pocket Inst. 300. F.en andere fotocamera, de Agfa matic 300 (9e prijs) gaat naar de heer A. Meeuwissen, Abdisstraat 7 in Prin senbeek (Journaal „Leven en Wo nen"). De 13e prijs een Agfamatic 200 werd toegekend aan een foto van mevrouw M. G. van de Heuvel-Van F.rp, Narcissenstraat 31, Oosterhout; lezeres van Het Kanton. De winnaars krijgen hun prijs een dezer dagen thuis bezorgd. kanaalstraat 9a oost souburg (01183)2884 bellamypark 38 vlissingen (01184)2648

Scheldebode | 1974 | | pagina 5