Rabobank ze zeggen In kloveniersdoelen Bij de Zeeuwse Centrale Discotheek zijn drieduizend platen te huur Muziek en theater Worda ilena In binnenstad Middelburg de scheldebode Maartense tapijt Scheldebode-kringetje DE I:1H Si S a MILIEU EXPOSITIE LIMBURG ANTIEK 19.50 'YVaal$ njode BestemmingS' wijziging Paauwenburg PZEM start met nachtelijk storingsnummer VERKOOPMIDDAG HERV. VROUWENGROEP „ZUIDERWIJK" Verkoopdag In Backten Poorte WONINGHYPOTHEKEN 24e jaargang no. 47 UITGAVE: DE STEM B.V. BREDA WOENSDAG 20 NOVEMBER 1974 Middel ontdekt tegen kaalheid Rotterdam Voorwaarden WERKGROEP 2000 HOUDT EXPOSITIE IR STATIOH Collectie Openingstijden Editie Middelburg e.o. Editie Vlissingen Boterhammenconcerten Brouwershaven t is voordeliger bij NIEUWE SPROOKJES VAN DE LAGE LANDEN Met tekeningen van Peter Vos geen 32.50 de scheldebode MAATWERK PER CLIëNT! S Informeer bij ten van de 35 vestigingen op Walcheren van de de bar* voor iedereen v dat sommige doktoren veel dames voorschrijven bij Waals te gaan winkelen.... daar knappen ze van op. Lange Zelkc 9-11 Vlissingen Een Fins wetenschappelijk team heeft na een onderzoek van 10 jaar een middel ontdekt dat haarwortels als het ware tot nieuw leven wekt. Bij 70 pet. van de proefpersonen is nieuwe haargroei verkregen. Het middel is thans onder de naam ANTISCAL bij apotheken, drogisterijen en kappers verkrijg baar. Indien gebruikt in combinatie met BIOSCAL speciaal shampoo werkt het preparaat reeds na 5 tot 10 weken. Het moet worden gebruikt tot het haar zijn volle lengte heeft bereikt. Inl. Postbus 1140, Den Haag. MIDDELBURG - De Hervormde Vrouwengroep „Zuiderwjjk" organi seert op. woensdag 27 november van 15.00-17.00 uur en van 19.00-21.00 uur een verkoopmiddag- en avond van zelfgemaakte handwerken en baby-kin- derkleertjes. De verkoop vindt plaats in de Aula van de Prot. Chr. School aan de Rentmeesterlaan. Speciaal voor de kinderen zal er 's middags een grabbelton zjjn. De opbrengst van de verkoop komt ten goede aan de Hervormde Wijkgemcen- te (Wjjk II). MIDDELBURG - Sinds eind oktober draait in Middelburg de Zeeuwse Centrale Discotheek. De discotheek is ondergebracht in de kelder van de Kloveniersdoelen, dus eigenlijk onder de muziekbiblio- „We hebben nu ongeveer 80 abonnees en een platenbezit van bijna 3000 exemplaren, maar er wordt nog veel te weinig gebruik van gemaakt. Vooral de liefhebbers van pop-muziek hebben de weg naar de discotheek kennelijk nog niet gevonden". De discotheek is opgezet in nauwe samenwerking met de Centrale disco theek uit Rotterdam: één van de grootste en best draaiende discotheken van het land. Van Rotterdam werd ook het systeem van rubriceren van de platen door middel van een eenvoudige kleurencode overgenomen. Rotterdam zorgt voor de eerste catalogus die de Zeeuwse discotheek gaat uitgeven. En last but not least heeft Rotterdam ook nog een specialiste op het gebied van de platen-uitleen aan Middelburg afge staan in tijdelijke dienst: Nicole Maas die in Middelburg kan adviseren vanuit haar jarenlange ervaring in- de bloei ende Centrale Discotheek in Rotter dam. Het lenen van grammofoonplaten is te vergelijken met het lenen van boeken: men kan zelf in de bakken met gram mofoonplaten zoeken tot men een aanlokkelijk exemplaar heeft gevonden en het dan voor de tijd van ten hoogste twee weken mee naar huis nemen. Het ligt echter voor de hand dat er bij de platen-uitleen wat strengere voorwaar den gelden dan bij de boeken-uitleen het geval is. Een enkel krasje of het afdraaien van een kostbare plaat op een ongeschikte grammofoon kan de plaat geheel ongeschikt maken voor de verdere uitleen. En men gaat er bij de Centrale discotheek van uit dat ieder een die een plaat komt lenen er op moet kunnen rekenen dat hij een puntgave plaat mee krijgt. Men moet daarom, wanneer men zich komt aan melden als lid, het element met saffier of diamant van de platenspeler waarop men de geleende platen wil gaan draai en, ter controle meebrengen. Het ele ment wordt dan ter plaatse onderzocht of het aan de eisen voldoet. Bovendien worden alle teruggebrachte platen ge controleerd op beschadigingen. Het spreekt vanzelf dat deze voorwaarden streng moeten zijn, wil men een pla tencollectie opbouwen die ook na ja ren nog voor luistergenot kan zorgen en de abonnees van de discotheek niet voor kwalijke verrassingen stelt. Een abonnee van de Centrale Discotheek betaalt per jaar f 12,50; voor de eerste inschrijving wordt bovendien een be drag van f 10,- berekend. Per geleende theek. „Er zijn eigenlijk nog te weinig mensen op de hoogte van het bestaan van de discotheek", zegt musicus Cees de Jonge, die in de discotheek voor de uitleen van grammofoonplaten zorgt. Ja, mensen het bli/ft ellende voor de boeren. Maar zoals dat zo vaak gaat, luist die ellende geeft weer reden tot vrolijkheid. Nu de Bel genmoppen langzamerhand op hun retour zijn, is er een nieuw genre in opmars: De Zeeuwse Boerenmop. De afgelopen weken hebben in kroegen en kantoren heel wat grap pen en grollen de ronde gedaan. Zo zetten de boeren de tractoren niet meer op de handrem maar meren ze af. En dan het grootste nieuws van deze week. Het provinciaal bestuur overweegt het Zeeuwse Wapen te veranderen. In plaats van de ver trouwde leeuw, is het niet onmoge lijk dat binnenkort een Zeeuwse boer, tot aan de navel in het water, met in de hand een bosje juun op dat wapen uitroept: „Ik worstel en ontzwem". En hoewel het er naar uitziet dat niet meer soldaten onze akkers komen bewerken, dan de paar duizend die er nu al rondbaggeren is er toch kans op nog meer hulp. Want de vissers zijn van plan, als er nog wat water valt, de hele vloot in te zetten en met de sleepnetten de juun, en aardappelen met tonnen tegelijk van het land te halen. D'r wordt de laatste weken nergens zoveel over gepraat als over de oogst en de boeren. En tussen de serieuze gesprekken komen ook allerlei sterke verhalen weer naar boven. Zoals die over de boeren- gierigheid. Ik vraag me af of ze waar zijn. Zou die grote boer op Noord-Beveland nu werkelijk zo gierig zijn geweest, dat er voor die hele schoolklas die hem kwam helpen niet eens een kopje warme koffie afkonEn zou het nu echt waar zijn dat die andere boer 's avonds alle bagage nakeek van de helpers, om te voorkomen dat die een paar kilo aardappels mee naar huis zouden nemen? Het lijken me sterke verhalen, die zeker niet meer passen in deze tijd, waarin de boeren niet meer alleen met de duimen in het vest staan te kijken of hun arbeiders wel goed door de modder kruipen, maar zelf ook mee moeten in de slik. Over verpnderde verhoudingen ge sproken. In Wissenkerke voelt maar liefst 80 procent van de ouders van de openbare lagere school, zich niets te groot om weer in de schoolbanken te kruipen. Ze hebben in de gaten gekregen, dat hun kinderen op een heel andere manier leren rekenen, dan zij het vroeger leerden. En omdat dat problemen geeft als ze hun kinde ren bij het huiswerk willen helpen, hebben ze nu met de twee onder wijzers afgesproken om hun ach terstand in te halen. Dat gebeurt op zes lesavonden. Een idee voor andere lagere scholen A rjoan. WfMlmmmmmi. Een overzicht van de verzameling platen in de discotheek. plaat moet een bedrag van f 1,- betaald worden. De platencollectie bevat alle soorten muziek, van klassiek tot pop, van jazz tot kinderplaten. Van sommige veelge vraagde platen zijn meerdere exemplaren aanwezig, zo zijn er bij voorbeeld vier exemplaren van de laat ste l.p. van Bob Dylan in de discotheek te vinden. Natuurlijk kan een collectie van 3000 grammofoonplaten niet alle ooit verschenen platen bevatten. „Maar", zegt Cees de Jonge, „we zijn een democratische discotheek. Wie graag wil dat een bepaalde plaat in de collectie wordt opgenomen kan daar voor een inspraakformuliertje invullen. Bij de regelmatige aanvullingen van de collectie wordt daarmee zoveel moge lijk rekening gehouden". Er is in de platenbakken van de discotheek nu al gerekend op een platenbezit van 15.000 exemplaren. Wat dat betreft is er nog alle ruimte voor inspraak van abonnees. De Zeeuwse Centrale Discotheek is MIDDELBURG - Om wat extra aan dacht te vestigen op de tentoonstelling van beeldende kunst door de Zeeuwse „Groep Web" in de Vleeshal te Middel burg, zal de muziekgroep Worda Biena op donderdag 21 november een straat optreden verzorgen in de binnenstad van Middelburg. Worda Biena. bestaan de uit Dies le Due, Robert Maaskant en Nick van Raay, wordt voor de gelegenheid aangevuld met beeldende kunstenaar Jan van Westen en Annie Deurloo, studente aan de Academie voor expressie in Woord en Gebaar. Het is de bedoeling dat er op donder dagmiddag tussen drie en vier uur „iets" gedaan wordt op en rond de Markt in Middelburg. Over de inhoud van dat „iets" willen de deelnemers zich bever niet uitlaten: het moet allemaal een verrassing blijven en wie de werkwijze van de groep Worda Biena kent zal ook weten dat deze muzikanten nooit werken met een vast programma maar het verloop van een optreden laten afhangen van de sfeer en de situatie van het moment. Een en ander voorbehoudens goed weer en vergunning van de gemeente. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren, totaal oplage 34.755, in 2 edities: OPLAGE 18.255 in de gemeenten Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. OPLAGE 16.500 in de gemeenten Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. Mevr. L. H. Wolterbeek-v.d. Vlerk, Schubertlaan 29 Vlissingen Telefoon 01184-6869. Mej. Inge v.d. Kooy, Koestraat 5, Middelburg. Telefoon 01180-7800. b.g.g. 01600 - 22341 (toestel 229) Vlissingen, Spuiplein 94, Postbus 73. Tel. 01184 6830. ADVERTENTIE AQUISITIE: J. v.d. Hoeven, Vlissingen, Spui plein 94. Tel. 01184-6830. Wie het optreden van Worda Biena op donderdag 21 november heeft gemist heeft nog ruimschoots de gelegenheid zijn schade in te halen: de muziek groep treedt in het kader van de „Web"-tentoonstelling nog verschillen de malen op in de tentoonstellingszaal. Op donderdag 28 en donderdag 5 december zullen er „boterhammencon certen" gegeven worden tussen half één en half twee. De toegang is gratis. Bovendien verzorgt Worda Biena het muzikale gedeelte van de officiële ope ning van de tentoonstelling. Dat ge beurt op vrijdagavond 22 november. Om half acht is er dan eerst een concert door de muziekgroep die zelf ook lid is van de kunstenaarsvereniging „Web". Om acht uur zal de voorzitter van de Provinciale Culturele Raad, mr. J.J. van der Weel met een toespraak de expositie openen. De duur van de tentoonstelling is tot en met 8 decem ber. De Vleeshal is geopend op iedere dag. dus ook op zondag, van 10 uur 's morgens tot 9 uur 's avonds. Op 5 december kan men echter 's avonds niet terecht. De toegang is gratis. geopend op werkdagen van 13.00 tot 17.30 uur. Op zaterdagen kan men terecht tussen 10.00 en 13.00 uur. Voor het bezoeken van de discotheek kan men gebruik maken van de speci ale ingang, achter langs het gebouw. VLISSINGEN - Van maandag 2 de cember tot en met vrijdag 13 decem ber is in de voorhal van het stadhuis van Vlissingen de tentoonstelling „ie dere dag milieudag" te bezichtigen. De expositie is het resultaat van een goede samenwerking tussen het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk, het Instituut voor Natuur beschermingseducatie, de gemeentelij ke dienst voor school- en kindertuinen van Den Haag, en de Rijksvoorlich tingsdienst. De reizende tentoonstelling geeft een duidelijk beeld van hoe men wel en hoe men beslist niet met het milieu moet omspringen. Op een veertiental panelen wordt aan de hand van sugges tieve foto's en cijfermateriaal een in druk gegeven van vervuiling door afval stoffen, autowrakken, horizon vervui ling, de verschillende milieuwetten enz. De tentoonstelling is in de genoemde periode elke dag, met uitzondering van de zaterdag en de zondag geopend van 's morgens 8 tot 's middags 5 uur. De toegang is gratis. De gemeente heeft alle Vlissingse scholen voor basis- en voortgezet onderwijs op de expositie gewezen. VLISSINGEN - Tot en met 14 de cember ligt bij de afdeling ruimtelijke ordening in het stadhuis ter inzage het ontwerp van de eerste herziening van het bestemmingsplan Paauwenburg. De herziening betreft een aanpassing van de kaart en voorschriften met be trekking tot de bouwhoogten van erf- en tuinbestemmingen en de mogelijk heid voor flatbouw aan de Troelstra- weg, hoek Falckstraat. De woning bouwvereniging St. WUlibrord wil daar een flatgebouw voor onvolledige gezin nen bouwen. Bezwaren tegen het plan moeten schriftelijk worden ingediend bij de gemeenteraad. O A. ZEEUWSE PRENTEN J.A.LIMBURG Antiquair, beëdigd Taxateur en Makelaar Haven Zuidzijde 14, tel. 0! 119 - 405 INKOOP TAXATIES VERKOOP KORTE NOORDSTRAAT 53 57 MIDDELBURG MIDDELBURG - De werkgroep 2000 houdt vanaf 18 november een serie tentoonstellingen door heel Nederland met als motto „Geef ons de ruimte". Op 18 november werd de serie exposi ties geopend in het station van Utrecht door de voorzitter van de tweede kamer dr. A. Vondeling. In Middelburg is de tentoonstelling te zien op 5, 6 en 7 december in de hal van het Middel burgse station. De tentoonstelling „Geef ons de ruim te" heeft als doel de bevolking meer te betrekken bij de ruimtelijke ordening. Rond de Oriënteringsnota Ruimtelijke Ordening is op het moment al een streven naar inbreng van de bevolking, de stichting 2000 werkt daar op haar manier aan mee. De werkgroep onder vindt bij haar streven grote medewer king van de Nederlandse Spoorwegen. De winnaar v.d. vorige keer is de heer M. de Keizer, Kerschenuisstraat 7, Vlissingen. Wellicht bent u deze week de gelukki ge. Loop dan even binnen bij ons kantoor Spuistraat 94 te Vlissingen. De gulle gevers zijn: Banketbakkerij Faber, Badhuisstraat 28, de bekende kwaliteitstaart, Slagerij De Vries, Wal- straat, 1/2 pond biefstuk, Vishandel F. de Muynck jr., Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zaterdagrecla me, Drogisterij Lutwieler, Lange Zelke 80, een luxe flacon badschuim, Smith Kaas, marktkraam, een pond kaas naar keuze, Slagerij Oosterom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren, 't Goudop- Brillenspecialist Tilroe, Walstraat 81, kamerthermometer. Drankenimport Jan Dummel, Hermesweg 23, Vlissin gen, fles sherry t.w.v. f 3,95, Annikes Cafetaria, Betje Wolffplein, twee broodjes Annikes met koffie, Fa. Van de Vijver, radio en t.v., Kanaalstraat 12, Oost-Souburg, 1 maal gratis batte rijen voor transistorradio, Midgetgolf- baan Delta, Burg. Van Woelderenlaan, Vlissingen, gratis speelronde en 2 con sumpties, Moeke's Lunchroom, Nieu- wendijk 51, Vlissingen, bon voor pan nekoeken plus koffie voor 2 personen, Chemische Wasserij Populair, Groene Woud 55, Vlissingen, gratis reiniging van een japon, De Noten kraam, vrij dagmarkt, 1 pond pinda's, De Drop specialist, vrijdagmarkt, 1/2 pond drop naar keuze, Beens Kaas, vrijdagmarkt, 2 pakken koffie Douwe Egberts of Van Nelle, Instituut „B" Carmel Cos metics, I gratis schoonheidsbehande ling. Bellen voor afspraak 01183- 3168. MIDDELBURG Vanaf begin decem ber gaat de PZEM een speciaal tele foonnummer instellen, waar iedereen naar toe kan bellen, die *s avonds, 's nachts of in de weekeinden te kam pen heeft met storingen. Dat nummer is 01184-9191. Elke dag vanaf 5 uur 's avonds tot de andere morgen 8 uur is dat nummer bemand. Ook tijdens de weekeinden wordt daar de telefoon aangenomen en wordt er gezorgd, dat er zo snel mogelijk een monteur naar het „pro bleemgeval" wordt gestuurd. Op dat nummer kan men niet alleen storingen in de elektriciteitsvoorzie ning, maar ook perikelen met de aard gas-aansluiting melden. Het personeel in de speciale „meldkamer" zal steeds eerst proberen om via eenvoudige in structies de klager zelf het euvel te laten verhelpen. Lukt dat niet, dan komt er een PZEM-monteur. Tijdens de normale kantoortijden over dag kunnen storingen gemeld worden op de diverse rayonkantoren. Dat zijn voor Walcheren 01184- 5110, voor de beide Bevelanden 01100- 5697 (gas) of 01 100- 7255 (elektriciteit), voor Schouwen-Duiveland 01110- 2312 of 2027. SOUBURG - In het Dienstencentrum „Bachten Poorte" te Oost Souburg wordt op donderdag 28 november van 10.00-17.30 uur in de grote zaal een verkoopdag gehouden. De artikelen, die verkocht zullen worden, zijn door verschillende kreatieve clubs vervaar digd. De bejaarde leden van deze clubs houden het oude handwerk in ere, maar vervaardigen daarnaast ook veel voorwerpen met een modeme vormge ving. Een gedeelte van de opbrengst van de verkoop is bestemd voor het gehandicapte kind tot 5 dec. a.s. in kleur en zwart-wit maar bij: BOEK- EN KANTOORBOEKHANDEL Paul Krugerstraat 55, Vlissingen

Scheldebode | 1974 | | pagina 1