Finale kwis tussen S werf rust, Ter Veste en Ter Reede HOECHST STELT BOUW TWEE FABRIEKEN UIT BRIT 88 'IN DE NAAM VAN DE VADER DRAAIT IN FILMHUIS Ontspanningsavond voor bejaarden in Britannia i/eP' zet maandelijks automatisch een bedragje 'vakantiegeld' opzij. Rode Kruis doet mee aan „één voor één E de bistro van britannia 'ENERGIE EN WATER' BINNENKORT OP GELUIDSBAND Rechfcwin&ji Meepraten over voetgangersgebieden in Middelburg Rients Gratema in Kruiningen Kans op leverkanker „Ons Zeeland" verschijn! gauw Eist u een MAXIMAAL RENDEMENT GROOT ZEELAND 9 NOVEMBER RUILBEURS OOST-SOUBURG Najaarssluüingstocht WOENSDAG 6 NOVEMBER 1974 OESCHELDEBODE 45-583 VLISSINGEN - „Het is gebeurd, dat de bejaarden in de pauze van zo'n kwisavond hooglopende ruzie stonden te maken over het antwoord op een kwisvraag". Zo vertelt Ben van Dam me als woordvoerder van Radio Walche ren. Al enkele jaren organiseert RaWa in verschillende bejaardentehuizen in Middelburg en Vlissingen kwisavon- den, die hjj de bewoners zeer in de smaak vallen. Toen de medewerkers van RaWa zich dan ook eens hadden laten ontvallen, dat zij een finale tus sen de tehuizen wilden houden, lieten bewoners hen niet meer met rust. Ondanks de uitgebreide organisatie, voelde RaWa zich genoodzaakt om een dergelijke finalekwis-avond te houden. Maar het is tevens een goede gelegen heid om naar buiten wat meer aan dacht te vestigen op het werk van Radio Walcheren. Behalve de kwis- teams en hun supporters uit de tehui zen, zo'n 350 bejaarden bij elkaar, wordt dan ook iedereen, waarvan Ra Wa steun krijgt of verwacht, voor deze ontspanningsavond uitgenodigd. B. van Dam me: „Veel mensen denken nog steeds, dat het een stelletje hobbyisten is. Ze weten niet, dat we elk jaar met zestig medewerkers bezig zjjn. We zijn er op tegen, dat we voor b.v. zo'n avond iedereen om hulp moeten vra gen en het niet zelf kunnen betalen. Dit werk zou eigenlijk veel beter ge subsidieerd moeten worden". Ook voor deze avond op maandag 11 no vember in Hotel Britannia heeft RaWa weer steun moeten vragen. De Gebr. Van Fraassen Zn. te Vlis singen hebben aangeboden in vijf bus sen de bejaarden van en naar hun tehuizen gratis te vervoeren. Het optre den van het Scheldeloodsenkoor ge il AND WERK CLUB UW HOUDT BAZAR MIDDELBURG Op woensdag 13 november a.s. wordt in het „Schutters hof' te Middelburg de jaarlijkse bazaar Sehouden. De handwerken, die op eze bazaar te zien zijn, zijn vervaar digd door bejaarden, die elke woens dagmiddag onder leiding van de Unie van vrouwelijke vrijwilligers (U.V.V.) bijeenkomen in het Schuttershof. Deze bijeenkomsten staan open voor een ieder die er wat voor voelt gezellig in groepsverband te handwerken. Aan schaf van materialen wordt bekostigd door de opbrengst van de bazaar. Ook de pitrietclub zal met eigen werk aanwezig zijn. De organisatoren van de bazaar hopen op veel belangstelling voor het werk van de bejaarden. De bazaar is te bezichtigen van 2 tot S uur 's middags. schiedt geheel belangeloos. Met het aanbod van Van Fraassen is het belang rijkste probleem van de avond, een snel vervoer van 350 bejaarden, opge lost. De finalestrijd in de kwis zal gevoerd worden tussen teams uit Swerfrust, 'Ter Veste en Ter Reede. Naast suppor ters uit deze tehuizen, zullen ook bejaarden uit De Griffioen, het Jacob Voor de ZVU in Zierikzee en de BSC in Kruiningen treedt donderdag 7, vrijdag 8 en zaterdag 9 november Rients Gratema op met zijn nieuwe kabaret programma: REGEN OP HET BLOEMKOOL CORSO Dit keer Rients op de planken, welis waar met een groot en ijzerste: c im- bo, o.l.v. Cees Bijlstra, maar ronder aardig meisje als tegenspeelster. Dat heeft Rients Gratema ook niet meer nodig. Zijn showmanschap als zanger, conferencier, ka baret ier is meer dan voldoende om als one man volle zalen avond-lang te boeien. Juist zjjn platte lands- afkomst, in afwijking van de meeste „randstad-kabaretiers", zeer bewust aanwezig, maakt een avond met Rients ook voor Zeeland tot een van de hoogst gewaardeerde evenemen ten. SLOE De directie van Hoechst heeft besloten om de beslissing over de bouw van twee nieuwe fabrieken uit te stellen. Volgens WIK, het weekblad van de Industriebond NW, gaat het om twee fabrieken, waarin met vinyl- chloride zou worden gewerkt. Zoals bekend is er de laatste tijd een groeiende ongerustheid over de gevol gen van het werken in vinylchloride- fabrieken. Onderzoekingen in o.a. Amerika en Italië hebben aangetoond, dat arbeiders er leverkanker van kun nen krijgen. De internationale indus triebonden hebben verleden week in Genève dan ook besloten om zeer strenge eisen te gaan stellen aan de lucht in dit soort fabrieken. Hoechst, die in juni nog aankondigde, dat in 1974 de beslissing zou vallen over de bouw van twee van deze fabrieken in het Sloe, heeft de con sequenties getrokken. De bouw van de fabrieken gaat voorlopig niet door. De Arbeidsinspectie heeft verleden week ook strengere eisen afgekondigd voor deze fabrieken. Tot mei van dit jaar mochten er 200 deeltjes vinylchlo- ride per miljoen deeltjes lucht in de fabriek voorkomen (200 ppm in vak taal). Dat werd toen verlaagd tot 50 ppm. Verleden week besloot de ar beidsinspectie om de norm tot 10 ppm te verlagen. In Amerika en Zweden echter, is de norm al op 1 ppm In de periode van 23-10-1974 t/m 31-10-1974 zijn de volgende gevonden voorwerpen op het hoofdbureau van gemeentepolitie te Vlissingen gedepo neerd. Openingstijden: van maandag t/m vrijdag van 11 t/m 12.30 en 15.30 t/m 16.30 uur. Blauwe regenjas met versch. papieren, goudkleurige aansteker, groene jas, div. bankbiljetten, hulphengel, autosleu tels, zilv. halsketting met steen, kistje met sinaasappelen, dameshandschoen, 10 liter smeerolie in jerrycan, geel regenpak, veiligheidsbril, groene port. met inh., br. knipport. met inh., speel goedbeest van rood touw, zwarte port. met inh., zwarte tas met sportkleding, rood etui met sleutels, paraplu. In de periode van 24-10-1974 t/m 31-10-1974 zijn op het bureau te Oost-Souburg de volgende gevonden voorwerpen gedeponeerd: Lipssleutel, pop, 2 autosleutels aan ring, zwart geruite want, rood kinder jack, oranje voetbal. gebracht. De industriebonden eisen, dat de hoeveelheid vinylchloride in de lucht zelfs onder de 1 ppm komt. De meeste fabrieken kunnen daar tech nisch niet aan voldoen. Vandaar ook het uitstel van Hoechst. MIDDELBURG - De Middelburgse afdeling van het Nederlandse Rode Kruis heeft zich aangesloten bij de actie één voor één. Dit wordt gedaan omdat niet alle Middelburgse wijken door vrijwilligers konden worden be werkt in het kader van de landelijke ledenwerfactie. De 2300 leden van de afdeling Middelburg van het Rode Kruis, waarbij ook horen Nieuw- en Sint Joosland, Sint Laurens, Veere, Vrouwenpolder, Gapinge en Seroos- kerke is dezer dagen gevraagd om ieder één lid aan te brengen. De actie wordt gehouden van 4 november tot en met 16 november. Het Rode Kruis zit dringend verlegen om meer financiële middelen om het vele werk dat op het terrein van het Rode Kruis ligt te kunnen blijven aanpakken. GOES Het gesproken weekblad, „Ons Zeeland", dat onlangs zijn 150ste abonnee mocht inschrijven, iaat binnenkort supersnel verschijnen. de krant die op woensdag bij de abonnees in de bus valt, zal nog het nieuws van de afgelopen maandag ver werkt zjjn. „Sneller kan het niet", zeggen de mensen van Radio Walche ren, die de krant vervaardigen. Nadat het gesproken weekblad in de studio van Radio Walcheren in elkaar is gezet, moet de geluidsband naar de Blinden-Bibliotheek in Den Haag om daar ten behoeve van de abonnees vermenigvuldigd te worden. Volgens de samenstellers van het blad is die snelle verschijningstermijn niet meer dan de erkenning van het recht dat ook de blinde en slechtziende mens heeft op snelle informatie. Het gesproken weekblad bestaat uit 2 x 45 minuten tekst: de eerste 45 minuten zijn gereserveerd voor het Zeeuwse nieuws van de afgelopen week. De tweede drie kwartier worden gebruikt voor artikelen over Zeeland, van een zeer gevarieerd niveau. Ook wordt nieuws verwerkt van de Zeeuw se Kontactcommissie voor visueel ge handicapten. écht waai - je hebt van die mensen die tegen elkaar zeggen dat de televisie vanavond het heen en weer kan krijgen en dat de kinderen best bijtijds in bed duiken en dat ze zelf gezellig een stukje wat-anders gaan eten bij tegen inlevering van dit strookje krijgt u een geurig gratis kopje koffie Martelen? Ook in onze moderne samenleving worden er dagelijks mensen vervolgd en gemarteld. Waarom? Gaat dat ook ons aan? Wat kunnen wij daaraan doen? Wat doet Amnesty International eraan? Over deze vragen en andere aspecten zullen wij op 7 november a.s. met elkaar praten. Het onderwerp wordt door dr. D. van Ooijen (commissaris van politie te Middel burg! en ds. W. M. de Bakker (gereformeerd predikant te Middelburg! ingeleid. Aanvang: 20.00 uur in het Anker, Bonedij- kestraat 16, Vlissingen. De bedoeling van de avond is het verschaf fen van meer informatie, zodat ieder beter kan nadenken over zijn eigen standpunt en - eventueel - kan besluiten tot persoonlijke actie. Deze avond is belegd in het kader van de landelijke actie tegen het martelen en loopt uit op een oecumenische kerkdienst in de kerk van de Rooms-Katholieke Parochie, Singel 108, waarin voorgaan ds. E. Hooger- werf en ds. Y. van der Schoot. Verder wordt medewerking verleend door een Jongeren koor. Deze kerkdienst zal plaatsvinden op zondag 8 december a.s. om 19.00 uur. Werkgroep leerhuis Raad van Kerken Oecumenische Jongeren Commissie Amnesty International ••reien «xrpvsn uw verkooptvoorHchap uwm-mrmlt maximal» merkigetouKi uw doelgroep hmmn dit gehwd uw reclame budget do martu dia hat tmte m staat «ijn alt ..dreger' van aan raclame ta functie neren DE SCHELDERODE Gahaal rot voordat*, tarwvan 01184-6830 Roggeveenhuis en St. Willibrord, allen in de voorronden uitgeschakeld, aan wezig zijn. De inzet van de strijd op deze avond is de P Z.C.-wisselbeker. Het is de bedoeling, dat burgemeester Westerhout aan het eind van de avond de eerste uitreiking van deze beker zal verrichten. De avond wordt gepresen teerd door Arent de Jonge, program maleider van Radio Walcheren en Ine ke Timmerman. De kwis wordt omlijst door een optreden van het Schelde loodsenkoor, een show van het majo- rettenpeleton „Oranje Nassau" en pia nospel van Jo den Hollander. Het programma van de avond wordt op de band vastgelegd om op een later tijd stip uit te zenden in zieken- en bejaar dentehuizen. Waarschijnlijk zal dan Ter Reede in Vlissingen ook in het bezit van een eigen uitzendapparatuur zijn. Tot nu toe konden de kwisavon- den en andere uitzendingen van RaWa hier niet beluisterd worden, maar bin nenkort hoopt men dit tehuis ook te kunnen aansluiten. Voor aansluiting van Der Boede moet eerst nog flink gespaard worden. OOST-SOUBURG - Op zaterdag 9 november kan men in het wijkcentrum „Middenhof', Kanaalstraat 64 in Oost-Souburg weer terecht bij het Ruilbureau Walcheren. Er is tussen 2 en 6 uur 's middags gelegenheid om sigarenbandjes, postzegels, suikerzakjes enz. te ruilen. GOES - Waarschijnlijk met ingang van december zal het informatieblad van de PZEM en de Watermaatschappij Zeeland, „Energie en water" ook op geluidsband worden uitgebracht. Dit ten behoeve van de blinden en slechtzienden in Zeeland die net als ieder ander recht hebben op deze informatie. De Watermaatschappij Zee land besteedt al sinds enige tijd bijzon dere aandacht aan de groep van visu- eel-gehandicapte watergebruikers. De nota's van de Watermaatschappij voor deze groep mensen worden al in braille uitgevoerd. De Watermaatschappij is hiermee het enige Nederlandse Nutsbe drijf dat een dergelijke dienstverlening verricht. Voorbeelden van zo'n braillenota wa ren te zien tijdens de tentoonstelling over het Blindenwezen die zaterdag jl. gehouden werd in de Ambachtsschool, aan de Bergweg te Goes. m Iedere vrijdag van 18.30-20.00 u. Vlis singen Wel/.ijnscentrum Bachten, Kromme Badhuisstraat 104, tel. 01184- 6420. Souburg en Ritthem, Wykcentrum Middenhof, Kanaalstraat 64, tel. 01183- 2019 58M ZONDAG 10 NOVEMBER 1974. Vlissingen: Evang. Luth. Gemeente Walstraat.il ds. A. Nierop, Middel burg 9 ds. A. Nierop. Vrijz. Hervorm den/Remonstranten Ophir 10.15 ds. H. N. Bierman, Breda. Doopsgezinde gemeente geen dienst. Gerei. Petrus- kerk Paul Krugerstraat 9.30 ds. P. Homburg, Middelburg, 17 uur ds. J. Bruin, Oostkapelle, Open Hof .(Paau- wenburg) 9.30 ds. L. de Liefde, 17 ds. Homburg. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 leesdienst, 14.30 ds. P. Schelling. Chr. Geref. Kerk Kasteelstraat 9.30 en 17 ds. J. W. Maris. Geref. Gemeente Marnixkerk Souburg 9.30 en 16.30ds. Snoep, Herv. Gemeente Koudekerke 10 en 19 ds. M. J. dè Jong. Koorkerk Middelburg 10 ds. A. van Santen; Bethesda-St. Joseph 10 uur ds. P. Joosse. Kristen Zuid Molukse Kerk Oost-Souburg 15 Oud. Latuneru, Kou dekerke 1 1.30 Oud. A. Siwabesay, Ochtenfbjj Tiel) 10 ds. P. Fader. Herv. gemeente Vlissingen. St. Jacobskerk dienst te 10 uur. Johanneskerk dienst te 9.30 en 19 uur. R.K. Kerkberichten O.W. Souburg, Paauwenburg, Vlissingen 9-10 nov. 1974. O.W. Souburg, Martinuskerk: zaterdag 19 u. en zondag 10.30u. Paauwenburg Open Hof: zondag 11 u. en 19 u. Vlissingen Singelkerk: zaterdag 19 u. herenkoor, gregoriaans, zondag 9.30 dameskoor en 12 u. jongerenkoor Wal cheren. Willebrorduskerk te Domburg, Ie en 3e zondag van de maand dienst te 9 u. R.K. kerk Middelburg, iedere week Hoofdkerk Lombardstraat, zaterdag 19 u., zondag 10.15 u. en 19 u., zondag 10.30 u. en 19 u. Hoeksteen Rozenburglaan 11.30 u. (zondag). Jehovah's Getuigen. Koninkrijkzaal Van Dishoeckstraat 34 te Vlissingen, donderdag van 19.30 - 21.30 en zon dagvan 10-12 uur. Volle Evangelie Gemeente Vlissingen. Iedere zondag 9 en 5 u. en iedere woensdag 19.30 u. in de Filadelfiaka- pel. Vrouwenstraat 5. Leger des Heils. Vlissingen. Iedere zon dag 10 u. Heilsbijeenkomst en 8.30 u. Getuigenbijeenkomst. Anglican Church Service every sunday morning prayer 10.30 u. en evening prayer 7.30 pm. in the Mission to Seamen Chapel Scheldepoort. Vlissin- gen-Oost Reader A Driver The Bethel Pentecostal Temple Inc., Wijkgebouw Zuidebaken, Rentmees terlaan, Middelburg-Z. Diensten elke woensdag. Pinkstergemeente Vlissingen. Iedere zondag 14.30 u. gemeentedienst, iede re woensdag 19.30 u. opwekkingssa menkomst. Voorganger Br. J. W. Len- tink. Vlissingen Doktersdienst Zaterdag 9 nov. dr. De Greef, Willem Klooslaan 1, tel. 2121, Zondag 10 nov. dr. Van Dijk, Koudekerkseweg 52, tel. 3459. De dienst loopt van 0.00 - 24 uur. Tel afspraak voor 10. Spoedgevallen van I 2.30 - I en van 17.30 - 18. Apotheek. Van vrijdag 8 nov. nm. 18 uur t.e.m. vrijdag 15 nov. geopend J. H. Tan- Meijer, Scheldestraat 26, tel. 2025. In die zelfde periode te Middelburg ge opend apotheek W. K. Hummelen, Markt 69. Tandarts. Zaterdag 9 nov. van 9 -10 en zondag 10 nov. van 11 - 12 dr. A Peeters, Houtkaai 7, Middelburg, tel. 01180- 12565 Verloskundige. 9 en 10 nov. mej. Stolk, Bloemenlaan 48, tel. 01184- 3838. Huisartsen Souburg, Arnemuiden en Nieuwland, 9-10 nov. dr. G. A. van Bockel, Kanaalstraat 89, Souburg, tel. 01183- 1500, Middelburg-zuid, patiën ten van dr. Jansen, dr. Jansen-Schrama en dr. Van Weel, zie Souburg, enz. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30- 13 en van 17.30- 18 uur. Dierenarts. 9 en 10 nov. dr. L. Jobse, Grüpskerke, tel. 01189- 1389. Consult alleen na tel. afspraak. Diensten Vlissingse Kruisverenigingen, 9 en 10 nov. zuster D.A.J. Geldof- v.d. Burght, Groen van Prinsterenlaan 116, tel. 01184- 3128 Stichting „Het Gezondheids-Centrum" te Souburg en Ritthem, 9 en 10 nov. zuster W Minet, Zuiderzeestraat 86, tel.01183- 1736. Actie Moeders voor moeders: Mevr. A. de Jong- Streefkerk, tel. 01180- 28903 Middenhof, Kanaalstraat 64, teL 4318. 64, tel. 4318. Prot. Stichting Verantwoorde Gezins vorming (PSVG), spreekuur iedere eer ste dinsdag in de maand van 20-21 u. in het Gasthuis Middelburg, ingang Noordpoortplein. Wetswinkel Stichting „Rechten voor de Mens". Spreekuren iedere maandag avond van 19.00 tot 21 00 uur, Gast huisstraat 27 te Vlissingen. Spreekuren buiten de zittingen uitsluitend op tele fonische afspraak tel. 01184- 6026 b.gg. 01184- 7214. Achter de Alham- bra Bioscoop. Uitsluitend gratis advie zen en bemiddeling. Gemeentelijke Sociale Dienst te Vlis singen. afd. Maatschappelijk Werk, spreekuur dag. van 8-10 uur. Zeeuws Instituut voor de Geestelijke Volksgezondheid, Loskade 25, Middel burg, tel. 0I18O 26057/58/59 - So ciaal Psychiatrische Dienst (S.P.D.) spreekuur dagelijks volgens afspraak - Medisch Opvoedkundig Buro (M O.B.) spreekuur iedere donderdag voor kinderen met opvoedingsproble men of leermoeilijkheden. Buro voor Levens- en Gezinsvragen (L.G.V.) spreekuur volgens afspraak voor vol wassenen met huwelijks- en/of seksu ele moeilijkheden en voor alleenstaan den met aanpassingsmoeilijkheden. Gratis rechtshulp elke donderdag van 19-21 uur Kromme Weele 18, Middel burg. Telefonische Gratis Rechtshulp elke donderdag 19-21 uur, Kromme Weele 18, Middelburg. Bureau van de Stichting voor niet-ge- huwde Moeders, Loskade 25, Middel burg, tel. 01180- 27311, spreekuur volgens afspraak. Gezins- en bejaardenverzorging Middel burg. Stichting Maatschappeli ke Dienstverlening Walcheren. Loskade 29, tel. 26951. Spreekuur maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 Maatschappelijk Werk Middelburg. Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Walcheren, Loskade 29, tel. 26951, spreekuur maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 u., donderdag van 19-20 u. Vlissingen. Stichting Maatschappe lijke Dienstverlening Walcheren, Eede straat 2, Vlissingen, tel. 4283, spreek uur maandag t/m vrijdag van 9-10 u., dinsdag 19-20 u. Souburg, spreekuur maandag van 14-15 u. Vrijburgstraat 1, tel. 1608. Stichting Maatschappelijk Werk en Ge- iin#èrzorgJng op het Platteland van Walcheren, Molenwater 33, Middel- I'T burg, spreekuur iedere dag van 9-10 u. 'en donderdag van 18.30-19.30 u. Spreekuur Bachten Poorte Oost-Sou burg dinsdag van 9-10 u. en donderdag van 18.30-19.30 u. Stichting Gezinsverzorging Walcheren, van 8.30-9.30 u. in het wijkcentrum Kon. Vlaamse Opera te Antwerpen. Vrijdag 8 nov., 20 uur Reqieum, zater dag 9 nov., 20 uur Balletten, zondag 10 nov., 15 uur Reqieum, 20 uur Porgy en Bess. Kon. Opera te Gent. Vrijdag 8 nov., 20 uur Herodiade (Massenet), zondag 10 nov., 14.30 uur De Bedelstudent, 20 uur Herodiade. Kon. Ned. Schouwburg te Antwerpen. Zaterdag 9 nov., 20 uur en zondag 10 nov. 14.30 uur Glazen Speelgoed (Wil liams). TENTOONSTELLINGEN Middelburg, Rijksarchief: „Middel burgs muziekleven in grootmoeders dagen" (tot 9 nov.) THEATER Middelburg, 13 nov. Schouwburg: „Grote bek en grote buik". Aanvang 20.00 uur. FILM Middelburg, 8 nov. Filmhuis Kuipers poort: „In de naam van de vader". Aanvang 20.30 uur. Vlissingen, 12 nov. Filmhuis Vestzak theater: „In de naam van de vader". Aanvang 20.30 uur. DIVERSEN Middelburg, 8 nov. Vleeshal: Bijeen komst Voetgangersgebieden. Aanvang 20.00 uur. 13 nov. Schuttershof: Ba zaar handwerkclub U.V.V. 14.00 17.00 uur.- Souburg: 9 nov. Wijkcentrum Midden hof: Ruilbureau Walcheren 14.00 18.00 uur. Weekend-dienst 9 en 10 nov. storing aan liften en C.V. de heer B. Lens, Lingestraat 48, Souburg, geen tele foon. Donderdag 7 nov 6.56 en 19.26 Vrijdag 8 nov. 8.09 en 20.45 Zaterdag 9 nov. 9.28 en 22.06 Zondag 10 nov. 10.40 en 23.19 Maandag 11 nov. 11.45 en - Dinsdag 12 nov. 0.15 en 12.33 Woensdag 13 nov 0.58 en 13.14. MIDDELBURG „In de naam van de vader" is een film van Marco Belloc- chio. Het is het verhaal van een kost school in Italië waar rjjkeluisjongens uit naam van het katholicisme door leraren worden getiranniseerd en die op hun beurt de leraren tiranniseren, voor de lol, uit overtuiging, of bij wijze van overname van de macht die op dezelfde leest is geschoeid. Bellocchio maakte de film nadat hij zich twee jaar als documentairefilmer MIDDELBURG De Zeeuwse Wan delsport Bond gaat het seizoen weer afsluiten met haar jaarlijkse najaarsslui- tingstocht te Middelburg. Zaterdag 9 november zal men van 13.00 uur af hiervoor kunnen starten bij de Openbare Lagere School „De Zuidburch" aan de Rentmeesteriaan en de St. Rademacherstraat. Groepen kunnen tussen 13.30 en 14.00 uur starten. De afstanden zijn: 5 km. voor 6 t/m 8 jaar, 10 km. voor 8 t/m 11 jaar en 15 km. voor 12 jaar en ouder. De adressen voor inschrijving zijn: J. A. Vermeule, Corbaultstraat 1, Middel burg, tel. 01180- 28917 en H,C. Geil- leit, Statenlaan 170, Middelburg, tel. 01180- 29315. volkomen in dienst van de communis tische partij had gesteld en vóór „Moord op de voorpagina", de aan klacht tegen politieke manipulaties door een krant die in maart op Film International is vertoond. „In naam van de vader" is een film met een geschiedenis: nadat hij een jaar voor vertoning in de bioscoop verboden was geweest „stal" Bellocchio hem bij het officiële filmfestival van Venetië om hem te laten vertonen op het contra festival in Venetië. Op 7 november in het filmhuis de Veste, te Goes. Op 8 november in Middelburg in het Kui- perspoortheater en op 12 november in Vlissingen, in het Vestzaktheater. Aan vang 20.30 uur. Toegang f 2,50. Meer buitenlanders dan Zeeuwen op het Veerse Meer MIDDELBURG - Bijna tweederde van de vaste gebruikers van het rekreatie- gebied „Het Veerse Meer" bestaat uit mensen van buiten de provincie Zeeland. De Belgen vormen de meerderheid met 39 procent, de Duitsers maken 7 procent uit en de Nederlanders van buiten Zeeland zorgen voor nog eens 16 procent. De Zeeuwen zelf vormen 38 procent van de vaste klanten van het Veerse Meer. Dat is een van de opvallendste conclu sies van een onderzoek, dat in 1972 werd gehouden en dat vrijdag in Middelburg openbaar werd gemaakt. Het onderzoek werd uitsluitend gehouden onder mensen, die in een van de jachthavens aan het Veerse Meer een ligplaats voor hun boot hadden. Die vaste klanten hadden overigens nogal wat kritiek op de voorzieningen. Vooral bij slecht weer is er niets te doen aan de boorden van het recreatie -meer, zo vindt meer dan 40 procent. En daar moet dus wat aan gedaan worden. Recreatie-gedeputeerde Van Geesbergen heeft al aangekondigd, dat men iets wil doen voor de kinderen. Verder zullen toilet en douche-accom modaties uitgebreid moeten worden. Maar het is zeker niet de bedoeling om grootse ontspannings-projekten te gaan opzetten. Rust en stilte moeten vol doende aanwezig blijven. Dat vindt trouwens ook de meerderheid van de vaste klanten: 52 procent heeft dan ook bezwaren tegen een verdere uit breiding van het aantal ligplaatsen langs het meer. Dan komen stilte en rust in het gedrang, vinden ze. Ze zullen niet helemaal op hun wenken bediend worden. Want de jachthaven Oostwatering wordt uitgebreid en bij Kamperland wordt nog een nieuwe jachthaven aangelegd Opvallend is ook. dat slechts 30 procent van de ondervraagden het Veerse Meer ook aantrekkelijk vindt om er de hele vakantie door te brengen; de meesten houden het op de weekeinden. In het rapport kan men verder nog bevestigd zien, wat iedereen met het blote oog ook al kon waarnemen, nameljjk, dat de meeste grote en dure boten een ligplaats in de haven van Veere hebben. De vaste klanten van deze „sjieke" jachthaven blijken ook het meest honkvast te zjjn van allemaal. Niet minder dan 81 procent liet nu al weten, dat ze - na het eventueel inrichten van de Oosterschei- de tot watersportgebied - in Veere zullen blijven. Voor het hele gebied ligt dat percentage op 64 procent MIDDELBURG - In het kader van de wereldstedebouwdag wordt op vrijdag 8 november, aanvang 20 00 uur, in de Vleeshal van het stadhuis een openbare bijeenkomst georganiseerd over „Voet gangersgebieden in Middelburg". Het is de bedoeling dat op deze bijeen komst eerst wordt ingegaan op wat meer algemene punten over voetgan gers^ bicden in Nederlandse steden, toegelicht met een daserie Het tweede gedeelte van de bijeenkomst zal in het teken staan van de Middelburgse pro menades. Ir. H. Klaren beek, voorzitter van de commissie binnenstad Middel burg, en ir. C. J. M. van Unen, direc teur van gemeentewerken, zullen de nodige toelichtingen geven. De bijeen komst zal staan onder voorzitterschap van burgemeester Wolters. ledereen, die tijdens deze avond zijn of haar mening over het onderwerp wil geven, zal ruime gelegenheid krijgen het woord te voeren.

Scheldebode | 1974 | | pagina 3