Vereniging wil Zeeuwse molens redden van verval Nieuwe koninkrijkzaal voor Jehovah's getuigen de scheldebode Correspondent (e) iêkv'm - (mrotpiïcr Micp k afickuw'dyk&frilop ImrbmMycnm kijkcró beidat {vrowfr- Whard^dopofMicp vmHaréj (ïpUek htdjekoord [<S%8)j hardy optiek Voortaan iedere donderdag avondgebed Nieuwe schoonheidssalon van Hilly Harfog Gezondsheidmarkt en röntgen onderzoek in Dauwendaele Bewegingsfeest voor ouderen in Sporthal Nassaulaan Vijfde KMS-cross ktdfc#MP3i 1 Voorlichtingsdag voor visueel-gehandicapten Electriciteit mm I Eist u een MAXI MAAL RENDEMENT GROOT ZEELAND WOENSDAG 16 OKTOBER 197* L)E SCHELDEBODE 42-400 GOES Sinds vrijdag is Zeeland een vereniging rijk, die zich gaat inzetten voor het behoud van de nu nog be staande molens in de provincie. Onge veer 65 molenliefhebbers variërend van burgemeesters tot molenaars - be sloten in Goes tot oprichting van de vereniging „De Zeeuwse Molen". Burgemeester Huber van Goes (initia tiefnemer en voorlopig-voorzitter) stel de, dat de toestand van veel Zeeuwse molens op het ogenblik niet best is. Het is nog niet helemaal duidelijk, wat een vereniging daar tegen kan doen, maar in elk geval wil men op den duur overgaan tot het aankopen en restaure ren van molens, die anders door totale verwaarlozing ten onder zouden gaan. Er zal snel kontakt met de provincie en met de vereniging „De Hollandse Molen" worden opgenomen om aan geld te komen. In de eerste plaats moet de vereniging zelf op poten worden gezet. En om aan zoveel mogelijk leden te komen, werd besloten om in elk deel van de provincie een speciale vertegenwoordi ger aan te stellen. Dat zijn voor de Bevelanden de heren Versluis uit Wis- senkerke en Van Hardinxveld uit Ka- pelle, voor Schouwen-Duiveland de heer Van Landegem uit Haamstede, voor Walcheren de heren Hoefkens uit Middelburg en Peene uit Vlissingen, Burgemeester Van den Berg van St. Philipsland voor zijn eiland plus Tho- len, en voor Zeeuws-Vlaanderen de heren Stolte uit Hulst en Van Jolen uit Kuitaard. Bij hen kunnen molen-lief hebbers zich als lid opgeven. „De molens moeten niet alleen behou den blijven voor het Zeeuwse land schap, maar ook omdat ze in tijden van nood opnieuw dienst kunnen doen. Toen de elektriciteit in de laat ste oorlog wegviel, hebben we ontzet tend veel gemak gehad van het feit, dat de Zeeuwse molens ook ponder elektri citeit, op windkracht dus, kunnen wer ken", aldus burgemeester Huber vrij dagavond in een radio-uitzending over de oprichting van de vereniging. MIDDELBURG In het ontmoetings centrum „Dauwendaele" te Middel burg wordt van 28 oktober tot en met 7 november een Gezondheidsmarkt gehouden. Gelijktijdig met deze mani festatie vindt het röntgenologisch borstonderzoek plaats. De Gezond heidsmarkt wordt georganiseerd door de Stichting „Het Zeeuwse Kruis" in samenwerking met een groot aantal voornamelijk plaatselijke organisaties uit Middelburg. Op deze Gezondheidsmarkt wordt via demonstraties en films in speciaal daar voor ingerichte stands op ruime schaal voorlichting gegeven over „gezonde voeding", „meer bewegen" (lichame- MIDDELBURG Bewegen is vooral voor oudere mensen een noodzakelijke voorwaarde om zich zelfstandig te VLISSINGEN In de periode van 2-10-1974 tot en met 10-10-1974 zijn de volgende gevonden voorwerpen aan het hoofdbureau van gemeentepolitie te Vlissingen gedeponeerd: dameshorloge; groene pukkel (school tas); jongenshorloge; bos sleutels; gou den armband; hondenriem; roeibootje; port. met inhoud; 2 paraplu's; ge streepte opblaasboot; groen sleuteletui met sleutels; damesschoenen; knip- port. blauw met inhoud; kindertasje; dameshorloge. Huisdieren Hond met lichtblauwe riem; beige her dershond; lichtbruine spaniel; mechel- se herder, wildkleur ong. 1 jaar oud; bastaard poedel, zwart/bruin ong. 4 mnd. oud; bastaard zwart dek, witte bef ong. 3 jaar oud; bastaard, zwart met witte bef ong. 2 jaar oud. Tevens nog diverse poezen. kunnen blijven handhaven. Daarom organiseert het dienstencentrum „Het Schuttershof" weer een echt „bewe gingsfeest voor ouderen. Op maandagmiddag 21 oktober zal in de sporthal aan de Nassaulaan een zeer gevarieerd programma van start gaan. Vrijwillige medewerkers van de Stich ting Dienstverlening aan Bejaarden en studenten van de Rijks Pedagogische Akademie zullen deze middag verschil lende aktiviteiten, die in kleine groep jes beoefend worden, begeleiden. Het programma omvat o.a.: doelwerpen, dekgolf, sjoelen, kringvoetbal, ringste ken, korfwerpen, raambal, kegelen, een estafette en zelfs een knipoog-spel. Na deze sport-spel-evenementen stimu leert Baby den Toonder met zijn elek tronisch orgel een samenzang. Gezelli ge oude dansen, zoals Valeta, Kruispol ka en Weense Wals kunnen met elkaar beoefend worden. De toegangskaarten voor deze middag a f'l ,50 (in feite bestemd voor konsumpties) zijn ver krijgbaar, zolang de voorraad strekt, in het Dienstencentrum „Het Schutters hof". Bij de ingang van de Sporthal worden kleine groepen samengesteld om gezamenlijk op prettige wijze de aktiviteiten te beoefenen. lijk en geestelijk), „gevaren van het roken", „milieuproblemen in d^ dage lijkse leefomgeving", kankerbtstrij- ding", „rheumabestrijding", enz. Tij dens de markt worden speciale pro gramma's geboden aan de hoogste klas sen van de basisscholen, bejaarden en andere geïnteresseerde publieksgroe pen. De markt zal dagelijks geopend zijn van 9.00-12.00; van 13.00-17.30 en van 18.30-21.00 uur. De Gezond heidsmarkt zal op maandag 28 oktober om 16.00 uur officieel geopend wor den. Mevr. Tavenier PEDICURE afwezig van 19 t/m 24 okt. VLISSINGEN - Vijf jaar geleden be gon de nu jaarlijkse K.M.S.-cross als strandloop van Café Westduin naar Zoutelande en terug. Het jaar daarna werd het parkoers verlegd langs een gevarieerder en interessanter gebied. De Waterleiding Maatschappij Midden Zeeland gaf toestemming om de cross door het mooie waterwingebied van Dishoeck te leiden. De inzet van de cross is ook dit jaar weer de K.M.S.-wisselbeker, uitgeloofd door de Directie van de Kon. Mij. „De Schelde". De bekerwinnaar van 1973, de heer M. van Prooije (A.V. '56) zal ditmaal weer proberen de beker te bemachtigen. Daarnaast worden nog vele andere prijzen uitgeloofd. Behalve wedstrijdatlcten, kunnen ook trimmers en natuurgenieters aan deze cross mee doen. Na de wedstrijd, die om 13.30 uur start, begint om 14.30 de presta tieloop. Hierbij kan een ieder in eigen tempo het parkoers van ongeveer acht km. afleggen. De deelnemers, die de tinish binnen de anderhalf uur berei ken, ontvangen een aardige herinnering en kunnen tevens gratis deelnemen aan een loterij. De organisatie van de cross is in handen van Zeeland Sport. Van 12.00 uur af tot enkele minuten vóór de start kunnen de deelnemers zich inschrijven bij Café Westduin, waar ook de start plaatsvindt. VLISSINGEN - Met een uitgebreide openingsdienst is de nieuwe konink rijkzaal van de Vlissingse Jehovah's Getuigen in gebruik genomen. Door de groei van het aantal leden in Vlissingen werd de bovenzaal in de voormalige Willem III kazerne te klein voor bijeen komsten. Een andere ruimte werd ge vonden in de afgedankte bakkerij van de Coop., waar men een groot gedeelte van kon huren. In juni van dit jaar gingen ongeveer twintig vrijwilligers in het gebouw aan de Van Dishoeckstraat aan de gang om de bakkerij drastisch te veranderen. Het resultaat werd een zaalruimte van 250 m2 met daarnaast nog een garderobe en twee kleine zaaltjes. Deze laatste twee zullen ge bruikt worden om sprekers in het openbaar op te leiden en om onderling van gedachten te wisselen. De financie ring van deze verbouwing is volledig uit eigen middelen tot stand gekomen. De grote zaal zal gemakkelijk rond de 175 mensen kunnen bergen en met een andere indeling zou men tot 230 kun nen komen. Momenteel telt de af deling Vlissingen 125 actieve getuigen. Het aantal is groeiende, want twee jaar geleden waren het er 78. Eén van de getuigen, de heer J. Overdulve, ver- MIDDELBURG - Op donderdag 17 oktober a.s. zal in de Engelse Kerk achter het stadhuis te Middelburg het eerste avondgebed gehouden worden. De Middelburgse raad van kerken, die het avondgebed organiseert, is van mening dat er dringend behoefte is aan een wekelijks terugkerend moment van stilte en bezinning in een wereld waar in men steeds meer mensen hoort schreeuwen om een klein beetje stilte en rust temidden van alle lawaai. De donderdagavond-bijeenkomsten zullen dan ook vooral een meditatief karakter krijgen: de stilte zal centraal staan. Vaste punten in het avondgebed zullen zijn: schriftlezing, zang, gebed en rustige muziek. Het Avondgebed begint om 19.00 uur en duurt onge veer een half uur. De diensten worden voorbereid door een aantal jongeren en vallen onder de verantwoordelijkheid van de Raad van Kerken te Middel burg. De donderdagavond-diensten staan open voor iedereen. wacht dat het aantal nog wel toe zal nemen, daar er in het hele land een groei in de beweging is waar te nemen. Mocht Vlissingen inderdaad de top capaciteit van de zaal, dus 230 ge tuigen halen, dan wordt overwogen om op het bijkantoor in Amsterdam split sing van de gemeente aan te vragen. Twee gemeentes kunnen dan van het gebouw gebruik gaan maken. De lande lijke groei van de Jehovah's Getuigen heeft de organisatie in Nederland doen besluiten om in de buurt van Wagenin- gen een grote zaal te bouwen voor landelijke vergaderingen, daar inmid dels de meeste sporthallen en zalen te klein zijn geworden voor de massale opkomst. In de V.S. heeft men kortge leden op het hoofdbureau een pers aangeschaft, die een oplage van veertig miljoen boeken per jaar kan halen. Daarnaast blijven er nog tien persen aan het werk met een oplage van 4000 boeken per uur. Dit alles om tegemoet te komen aan de grote vraag in de hele wereld naar bijbelse lectuur. VLISSINGEN - Kortgeleden veran derde slagerij J. Minderhoud, Hobein- straat 91, in het „Vleescenter van Overmeire". Tonny en Alex Over- meire, de nieuwe eigenaars van deze al lang bestaande slagerij, hebben de in boedel van de zaak wat opgeknapt en geschilderd. De inhoud van de toon bankvitrine is ook wat veranderd. De heer en mevrouw Overmeire zijn van een jongere generatie, dan hun voor ganger en hun ideeën op vleesgebied zijn dus anders. A. Overmeire: „Wij zijn met een wat modernere aanpak begonnen. De huisvrouwen hebben te genwoordig, vooral als zij ook werken, niet de tijd meer om anderhalf uur een lapje te laten sudderen. Zij vragen naar iets wat snel klaar is, een tartaartje of een hamburger. Daarom ben ik dat ook meer gaan klaarmaken". Behalve met deze snelle hapjes had de heer Overmeire ook de eerste dagen al succes met zijn eigengemaakte boerele- verworst. Op het programma van de komende weken heeft hij verder het bereiden van zijn kipsalade gezet, een product, dat in zijn vorige slagerij in Hansweert altijd veel gevraagd was. ZONDAG 20 OKTOBER 1974. Vlis singen. Herv. Gemeente. St. Jacobs- kerk 10 ds. F.S. Kloosterman, 17 geen dienst. Johanneskerk 9.30 ds. L. de Liefde, 19 ds. L. de Liefde, Ter Reede 19 ds. J.W. Maris Bethesda 10 ds. A.H.A. Bakker. Ophir geen dienst. Doopsgezinde Gemeente Vrijdomweg 10.45 ds. S. Vooistra, Evang. Luth. Gemeente Walstraat 9 uur ds. J. Bak ker, Middelburg 10.30 ds. J. Bakker. Gerf. Petruskerk Paul Krugerstraat 9.30 ds. K. Hoogsteen, Marrum, 17 idem, Opem Hof, Paauwenburg 9.30 ds. E. Hoogerwerf, H.A., 17 ds. Hoo- gerwerf. Chr. Geref. Kerk Kasteelstraat 9.30 en 17 Ds. J.W. Maris, Geref. Kerk (vrijgemaakt) Lannoystraat 9.30 en 14.30 ds. J. v.d. Wielen, Geref. Ge meente Marnixkerk te Souburg 9.30 en 16.30 leesdienst. Herv. Gemeente te Koudekerke 10 en 19 ds. M.J. de Jong, Herv. Gemeente te Souburg West 9 ds. Vanhaelen, Oost 9.30 ds. v. Duijne, 19 ds. v.d. Heide (geref. Kerk), Herv. gemeente Ritthem ds. Richard. Kristen Zuid Molukse Kerk Oost-Souburg 11.30 ds. P. Fader, Koudekerke 14 ds. P Fader Ochten (bij Tiel) 18.30 ds. P. Fader. Koorkerk Middelburg 10 ds. A. van Santen, H.D. R.K. Kerkberichten O.W. Souburg, Paauwenburg, Vlissingen O.W. souburg Martinuskerk: zaterdag 19 u. en zon dag 10.30 u. Paauwenburg Open Hof: zondag 11 u. en 19 u. Vlissingen Singelkerk: zaterdag 19 u. herenkoor en gemengd koor van 's Heerenhoek zondag 9.30 u. dameskoor en 12 u. Willibrorduskerk te Domburg, le en 3e zondag van de maand dienst te 9 u. R.K. kerk Middelburg, Iedere week Hoofdkerk Lombardstraat, zaterdag 19 u., zondag 10.15 u. en 19 u. zondag 10.30 u. en 19 u. Hoeksteen Rozen burglaan 11.30 u. (zondag). Jehovah's Getuigen. Koninkrijkzaal Van Dishoeckstraat 34 te Vlissingen, donderdag van 19.30 - 21.30 en zon dagvan 10- 12 uur. Volle Evangelie Gemeente Vlissingen. Iedere zondag 9. 5 u. en iedere woensdag 19.30 u. in de Filadelfiaka- pel. Vrouwenstraat 5. Leger des Heils. Vlissingen. Iedere zon dag 10 u. Heilsbijeenkomst en 8.30 u. Getuigenbijeenkomst. Anglican Church Service every Sunday morning prayer 10.30 u. en Evening prayer 7.30 pm. in the Mission to Seamen Chapel Scheldepoort. Vlissin- gen-Oost Reader A Driver. The Bethel Pentecostal Temple Inc. Wijkgebouw Zuidebaken, Rentmees terlaan, Middelburg-Z. Diensten elke woensdag. Pinkstergemeente Vlissingen. Iedere zondag 14.30 u. gemeentedienst, iede re woensdag 19.30 u. opwekkingssa menkomst. Voorganger Br. J. W. Len- tink. 9-10 en zondag 20 oktober van 11-12 dr. A. de Koning, Kanaalstraat 91, Souburg, tel. 1347. Verloskundige. 19 en 20 oktober mej. Van Ginkel, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 2775. Huisart sen Souburg, Arnemuiden en Nieuw- land, 19 en 20 oktober dr. J. J. Jansen, Oude Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182-1340. Middelburg zuid, patiën ten van dr. Jansen, dr. Jansen-Schrama en dr. van Weel, zie Souburg, etc. Spreekuur voor dringende gevallen van 12-30-13 en van 17-30-18 Dierenarts. 19 en 20 oktober J.C. Klok, Oostka- pelle tel. 01188-1443, consult na tel. afspraak. Stichting "Het Gezondheids- Centrum" te Souburg en Ritthem, 19 en 20 oktober zuster W. Verhagen, Burg. Stemerdinglaan 119, tel. 1541 Apotheek te Middelburg. W. A. Hum- melen, Markt 69. Dienst gezamenlijke Kruisverenigingen te Vlissingen. Een besparing van tijd en energie is nu dus al bereikt met de gebiedsverdeling van de wijkzusters. Zij hoeven niet meer de hele gemeente te doorkruisen om de patiënten van de eigen vereni ging te bezoeken in onderling overleg is de wijkindeling voorlopig als volgt samengesteld. Wijk 1 Zr. Van Sabben. Hele gebied ten W. van de Koudekerkseweg tot de watertoren - Boulevard Evertsen - Van Woelderenlaan - Bachlaan. Wijk 2 Zr. Juraneck Westerzicht plus gebied ten N. van de Pr. Rooseveltlaan tot de Koudekerkseweg. Wijk 3 Zr. Radstake Rooseveltlaan (even kant) - t/m Bloemenlaan (oneven kant) - Singel. Wijk 4 Zr. V.d. Wal Bloemenlaan (even kant) - Pr. Rooseveltlaan (even kant) Kanaal door Walcheren - V.d. Mande- restraat - Lanooystraat - V.d. Spiegel straat. Wijk 5 Zr. De Boer Omgeving Stadhuis tussen Coosje Buskenstraat - Aagje Dekenstraat - Glacisstraat - Singel. Wijk 6 Zr. Geldof Oude stad van Coosje Buskenstraat af. Doktorsdienst. Vlissingen. Zaterdag 19 oktober dr. Van der Groek, Badhuis straat 46, tel. 2950, zondag 20 okto ber dr. de Greef, W. Klooslaan 1, tel. 2121, De Dienst loopt van 0.00-24 Apotheek. Van 18 oktober t.e.m. 25 oktober geopend apotheek D. H. v. d. Kleine Mulder, Singel 9, tel. 2730. Tandarts. Van zaterdag 19 oktober vm De redaktie van het weekblad zoekt voor MIDDELBURG een met enige redaktionele ervaring. Dit is een interessante bijverdienste voor een dame of heer met voldoende vrije tijd. Schrifteliike sollicitaties aan: Chef-redaktie De Scheldebode, p/aj<eigerstraat_16,^reda. gen van 8.30-9.30 u. in het wijkcen trum, Middenhof, Kanaalstraat 64, teL 4318. Prot. Stichting Verantwoorde Gezins vorming (PSVG), spreekuur iedere eerste dinsdag in de maand van 20-21 u. in het Gasthuis Middelburg, ingang Noordpoortplein. Wetswinkel stichting Rechten voor de Mens, spreekuur iedere eerste en derde maandag van de maand. Wit-Gele Kruisgebouw, Leliënlaan 2, Vlissingen, tel. 01184- 3769. Uitsluitend gratis adviezen en behandelingen. Buiten de zittingen, Paauwenburgweg 123, Vlis singen, tel. 01184- 6026 uitsluitend op afspraak, b.g.g. 01184-7214. Stichting Rechten voor de Mens, so ciaal werk en andere hulpverlening voor in moeilijkheden verkerende men sen en groepen. Secretariaat: Verkuil Quakkelaarstraat 41, Vlissingen. Spreekuren dagelijks en in de week ends uitsluitend op afspraak tel. 01184- 7214, b.g.g. 6026. Uitsluitend gratis hulpverlening. Gemeentelijke Sociale Dienst te Vlis singen afd. Maatsch. Werk, spreekuur da. van 8-10 uur. Zeeuws Instituut voor de Geestelijke Volksgezondheid Loskade 25 Middel burg. Tel:01 180-26057/58/59. - Soci aal Psychiatrische Dienst (S.P.D.) spreekuur dagelijks volgens afspraak. - Medisch Opvoedingkundig Buro (M.O.B.) Spreekuur iedere donderdag voor kinderen met opvoedingsproble men of leermoeilijkheden. Buro voor Levens- en Gezinsvragen (L.G.V.) Spreekuur volgens afspraak voor vol wassenen met huwelijks- en/of seksu ele moeilijkheden en voor alleenstaan den met aanpassingsmoeilijkheden. Gratis rechtshulp elke donderdag van 19-21 uur Kromme Weele 18, Middel burg. Telefonische Gratis Rechtshulp elke donderdag 19-21 uur, Kromme Weele 18, Middelburg. ■Hl Iedere vrijdag van 18.30- 20.00 u. Vlissingen Welzijnscentrum Bachten, Kromme Badhuisstraat 104, tel. 01184-6420. Souburg en Ritthem, Wijkcentrum Middenhof, Kanaalstraat 64, tel. 01183- 2019. Bureau van de Stichting voor niet- gehuwde Moeders, loskade 25, Middel burg, tel. 01180-27311, spreekuur vol gens afspraak. Gezins- en bejaardenverzorging Middel burg. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren, Loskade 29, tel. 6951. Spreekuur maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 u. Maatschappelijk Werk Middelburg. Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Walcheren, Loskade 29, tel. 6951, spreekuur maandag t/m vrijd?» van 8.30-9.30 u., donderdag van 19-20 u. Vlissingen. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren, Eedestraat 2, Vlissingen. Tel. 4283, spreekuur maandag t/m vrijdag van 9-10 u., dinsdag 19-20 u. Souburg, spreekuur maandag van 14-15 u. Vrijburgstraat 1, tel. 1608. Stichting Maatschappelijk Werk en Ge zinsverzorging op het Platteland van Walcheren, Molenwater 33, Middel burg, spreekuur iedere dag van 9-10 u. en donderdag van 18.30—19.30 u. Spreekuur Bachten Poorte Oost- Souburg, dinsdag van 9-10 u. en donderdag van 18.30-19.30 u. Stichting Gezinsverzorging Walcheren, Brouwenaarstraat 4, Vlissingen, tel. 01184-7810. Spreekuur maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 u. Bijkantoor Middelburg, Korte Noordstraat 31, tel. 01180-25594, spreekuur op werk da- Kon. Vlaamse Opera te Antwerpen. Vrijdag 18 oktober 20 uur Roesalka. Zaterdag 19 oktober, 20 uurMadame Butterfly Zondag 20 oktober, 14.30 uur Roesalka 20 uur Porgy en Bess. Kon. Opera te Gent. Vrijdag 18 okto ber, 20 uur De Zang der Woestijn. Zondag 20 oktober, 14.30 uur Aida 20 uur De Zang der Woestijn. Vrijdag 18 oktober, 20.30 Kuiperspoort-theater te Middelburg Filmavond. Zaterdag 1£ Oktober, 20 uur Schouwburg te Mid delburg "Het Zwarte Theater".. Dins dag 22 oktober, 20.30 uur Vestzak theater Vlissingen, Filmavond. Woens dag 23 oktober Jeugd-theater. Woens dag 23 oktober, 13.30 uur Zuiderba ken te Middelburg, Jeugd-theater. MIDDELBURG: Rijksarchief: "Middelburgs Muziekle ven in Grootmoeders dagen" Concertzaal: Tentoonstelling Goed Handwerk, (t/m 17 oktober) PBC-gebouw, Roozenburglaan: "Het Kinderboek sinds Gillis Zoetekoek" VLISSINGEN: Openbare Bibiotheek, Spuistraat: "Zeeland te Bdek" (tot en met 19 okt) MIDDELBURG 18 oktober. Kuiperspoort: "L'année dernière a Marienbad" van Alain Res- nais. Aanvang 20.30 uur. 23 oktober, Zuiderbaken: Jeugdfilm. Aanvang 13.30 uur. VLISSINGEN: 22 oktober, Vestzaktheater: "L'année dernière a Marienbad", van Alain Res- nais. Aanvang 20.30 uur. VLISSINGEN: 23 oktober, Vestzaktheater: "Poppen theater Hinderik" (voor de kinderen) Aanvang 16.00 uur. Weekend-dienst storingen liften en C.V. 19 en 20 oktober de heer P. v. d. Linden, Westerzicht 24, tel. 01183-4426. Donderdag 17 oktober 2.34 en 14.52 Vrijdag 18 oktober 3.12 en 15.32 Zaterdag 19 oktober 3.52 en 16.13 Zondag 20 oktober 4.32 en 16.55 Maandag 21 oktober 5.16 en 17.43 Dinsdag 22 oktober 6.06 en 18.42 Woensdag 23 oktober E K 7.04 en 19.48 GOES Op zaterdag 2 november a.s. zal in het schoolgebouw van de L.T.S. aan de Bergweg te Goes een expositie gehouden worden van hulpmiddelen die momenteel ten dienste staan van de visueel gehandicapten. De tentoon stelling wordt georganiseerd door de Contactcommissie voor Visueel-Gehan- dicapten in Zeeland. Volgens deze Contactcommissie is ei bij de visueel-gehandicapten grote on bekendheid met de mogelijkheden die kanaalstraat 9a oost souburg (01183)2884 bellamypark 38 vlissingen (01184)2648 de huidige techniek aan de blinden er slechtzienden kan bieden. Tijdens de tentoonstelling zal men kennis kunner nemen van een groot aantal hulpmid delen die het leven van de visueel-ge handicapte kunnen vergemak keiijker en veraangenamen. De tentoonstelling is ook bedoeld voor de verzorgende instanties, die meestal ook niet vol doende inzicht hebben over wat ei allemaal op de markt is op het mo ment. De directeur van het Nederland se Blindenwezen, de heer J. Huyers za tijdens de voorlichtingsdag een cause rie houden omtrent het doel en streven van het Blindenwezen. Enkele van zijr medewerkers zullen aanwezig zijn om toelichtingen te geven bij de aanwezi ge hulpmiddelen. Wie de dag bij wil wonen dient zich op te geven bij de secretaris van de Con tactcommissie, de heer D. F. Huijssen: Dorpstraat 55 te Wemeldinge. Tele foon (01192)- 235. Praai dan m grondig mn oma dn kundige adviseur Bepaal .amen mal ham aaidenmimvan uwverkoopbood»chip uw m.nmiale au maeimalc inarkigehied uw doelgroep lunnen dn gained uw lerlame hudgal de media die het hmte in staal rijn als .drager" van een reclame la (unctio narm DE SCHELDERODE iedities .oor vlissingen en IViddelliuig is. samen met ri|n paitnerhladen van de huis aan hun combinatie Ol181—«830 VLISSINGEN „Vroeger voelde ik me bij iedere nieuwe klant genood zaakt me voor de werkruimte te ver ontschuldigen" zegt Hilly Hartog- Bosch. Nu kan zij vol trots haar nieuwe schoonheidssalonnetje tonen, door haar echtgenoot in vier en een halve maand uit een simpel zolderka mertje tevoorschijn getoverd De klei ne overloop op zolder in haar woon huis Prins Mauritsiaan 7, werd inge richt tot wachtkamertje, waar vroegko- mers een tijdschrift kunnen doorblade ren. De klanten tonen zich allemaal zeer enthousiast over deze vernieu wing. die in dit geval ook beslist een verbetering is. Tijdens een pas gehou den open dag kwamen er tot in de avonduren nieuwsgierigen een kijkje nemen, waarbij nieuwelingen meteen voorlichting ontvingen over diverse schoonheidsbehandelingen. In het aantrekkelijke en fleurig aange klede salonnetje is alles aanwezig, wat schoonheidsspecialiste Hilly Hartog zich maar wensen kan. Samen met haar man had zij precies uitgedacht hoe de inrichting zou moeten zijn om zo efficiënt mogelijk te werken. Tele- toon en intercom zijn onder handbe reik, terwijl de wastafel zo laag is, dat deze ook zittend bediend kan worden. Kortom geen detail is over het hoofd gezien. Een glazen vitrine met verlich ting is speciaal voor de verkoop inge richt met schoonheidsprodukten van Dr.Eckstein. Aan de zoldering van het vertrekje is bij de verbouwing extra aandacht besteed, want tenslotte ligt een klant daar zo'n anderhalf uur tegen aan te staren.

Scheldebode | 1974 | | pagina 9