Hoofdprijzen Prijzen Landelijk „slapende varkens" van W. Langden uit Prinsenbeek. Leuke foto's van lezers voor Familie Fotowedstrijd „badpakje uitspoelen" van H. Verpaalen uit Breda De eerste beoordeling van de honderden foto's die onze le zers inzonden voor de Familie Fotowedstrijd is achter de rug, de regionale jury heeft de prij zen toegekend. Alle foto's zijn nu naar Lux Color in Den Haag gezonden - het hoofd kwartier van deze landelijke Kolibrie Familie Fotowe- vdstrijd - waar een prijzen pakket van zo'n tienduizend gulden verdeeld gaat worden. Van de lezers van onze bla den (Het Kanton, Ooster- hout-Journaal „Leven en Wo nen", Breda e.o.-Zeeuwsch Vlaamse Koerier-De Schelde- bode, Walcheren-Nieuwsblad voor de Bevelanden Duive- land, Goeree Overflakkee) ontvingen we meer dan drie honderd foto's. In totaal zijn er 34 prijzen toegekend. De foto van de heer W. Langden, Zilverhof 30, Prin senbeek (twee slapende var kens) werd bekroond met een kleinbeeldfotocamera, de Rollei-35 met Schneider Xe- nar objectief, 1 3,5 - 40 mm. Het gewicht van deze camera is slechts 390 gram en het toe stel is niet groter dan een brandende sigaret. Over en kele weken zal deze camera aan de heer Langden worden uitgereikt. De tweede hoofdprijs (in de regionale wedstrijd) ging naar de heer L. Stigter, Dr. Wort- manstraat 28 in Noordgouwe. Zijn foto (zoontje tussen beel den van grafmaker in Noord Frankrijk) was goed voor de Eucelcx 2000 filmprojector, uitgerust met een 12 volt-75 watt halogeenlamp en een zoomobjectief 1,4-20-32 mm. De Eucelex heeft een projec tiesnelheid van 18 beeldjes per seconde. Over enkele weken wordt deze projector aan de heer Stigter overhandigd. De complete lijst van prijswinnaars vindt u op deze pagina. Overigens is het goed mogelijk dat de foto's die bij deze regionale beoordeling buiten de prijzen zijn gevallen, in de landelijke wedstrijd wel bekroond worden. Immers, alle foto' dingen nu opnieuw mee naar een prijs. Voor deze landelijke wed strijd - waarvan de uitslag over een maand wordt ver wacht-hebben Kodak Neder land, Gevaert Agfa B.V., Fuji Film Nederland, Trinity Han delsonderneming en Lux Co- lor/Kolibrie, een groot aantal kostbare roto- en filmca mera's, coupons, films en boe ken beschikbaar gesteld. Het totale prijzenpakket heeft een winkelwaarde van f 10.000,-. De jury voor deze landelijke wedstrijd bestaat uit Jan Klein (auteur foto-filmboeken). Ad Loomans (verkoopleider Lux Color) en mr. Reinard de Vries. De waardebonnen en films worden binnenkort aan de winnaars toegezonden. De twee winnaars van een grote poster van hun bekroonde foto moesten het negatief van deze foto zenden aan Familie Foto wedstrijd p.a. Journaal Leven en Wonen, Reigerstraat 16, Breda, Op deze pagina treft u een aantal van de bekroonde foto's aan. Foto-camera: W Langden, Zilverhof 30 Prinsenbeek, Film-projector: L. Stigter, dr. Wortmanstraat 28, Noord- gouwe. Poster: Riet Smith- Bels, Valkenierslaan 303, Breda en H. van Limburg, Lange Achterweg 7, 's-Heer Arendskerke. Kleurenfilm en waardecou- pon: H. Verpaalen, Mgr. Frenckenstraat 22a. Breda, Tj, Sorgdrager, Boul. de Ruyter 88 Vlissmgen; mevr. Van de Heuvel-Van Erp, Narcissen- straat 31, Oosterhout; E. Loose, Schubertlaan 26 Oos terhout; H. Kok Kloosterlaan 49, Etten-Leur; A. Braber, Mo lendijk 82, Den Bommel; R. Hilhorst, Vrijheidsstraat 61, Oosterhout; W Stip, Juffers wegje 8 Kapelle Biezelinge; C. Peters, Gen. Eisenhowerlaan 24, Middelburg; H. Kwant, Nieuwedijk 21 Vlissingen; P. Vergouwen, Tulpstraat 5, Hoek, A. van Boxsel, Baai 108, Etten-Leur: P. v.d. Wulp, Sch- oolakkerplein 28 Breda, P. Wondergem, Claraspad 48, Heinkenszand en A. Jumelet-Van Dalen, Oost straat 35, Nieuwerkerk. Waardecoupon: J. Bevers, Re sedastraat 2, Oosterhout; mej. C. Dirkse, Nassaulaan 197, Goes; D Hardenberg, Beuken straat 63, Goes; Fr. Hopman, Beatrixlaan 15, Vlissingen; A. Weijters, Hogeweg 66, Vlissin gen; J. Dmgemanse. Brouwe rijstraat 20. Koudekerke; Toon Mouws. Grote Heistraat 22, Zundert; P. Keijmel, Bloe- menlaan 176, Vlissingen; J. Kastelijns, Archimedeslaan 38, Oosterhout; C. Verheul, Rozengracht 30, Vlissingen; C. de Vos, Slotlaan 64, Kruinin- §en; Harold de Vries, Vreden- urchstraat 27, Breda; A. Kla- verdijk. Narcissenstraat 32, Oosterhout; W. van Boven, Zeewijksingel 15, Oost- Souburg en J. van den Heuvel, A. M de Jongstraat 25, Etten-Leur. „uitdiepen van het kanaal", van R. Hilhorst uit Oosterhout „tijdens de spaarzame zonnedagen aan het strand van Koudeker ke" van Riet Smith-Bels uit Breda „voor de deur van grafbeeldenmaker" van L. Stigter uit Noord- gouwe „aan het strand van Dishoeck" van Tjeerd Sorgedrager uit Vlissingen.

Scheldebode | 1974 | | pagina 9