Groep van 9 publiceert nota 99Eenmaal andermaal verkocht WELZIJNSWERK KAN MEER WINST MAKEN spaten moeilijk vindt, doen wij het graag voorn!' Rabobank Q Wandkledenexpositie in de vleeshal het weten k waard Echtpaar Catsman 65 jaar getrouwd WIELERGALA IN 'S GRAVENPOLDER hd en een machtig koppel het Automatisch-Spaarplan van de Rabobank helpt u... Q berllet negen dijkhof (ïP handelmij. b.v. Kerkdiensten Informatiecentrale Medische diensten Dienstverlening Culturele Agenda Goed Wonen Hoogwater Marktverhouding importeur voor Nederland NOORDWEEGSEWEG 15 's HEER ARENDSKERKE TELEFOON 01106-1502/1592. WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1974. DE SCHELDEBODE VLISSÏNGEN - Sinds 15 juli van dit jaar is er in Vlissingen een clubje mensen dat zich de „Groep van 9" noemt Het zijn 9 personen die allen rechtstreeks of zijdelings te maken hebben met het Welzijnswerk in Vlissingen. De 9 Vlissingers hebben elkaar gevonden in hun gemeenschappe lijke ongerustheid over het „wel" zijn van het Welzijnswerk. De Groep van 9 bestaat uit: F. N. Brouwers. G. de Jonge. H J. van der Linde, W J. Nuissel. Th. Raemaekers. J.T H C Schep- man, B J. Smulders. M«*vr Teng en A. van Wittene. In de korte tijd van haar bestaan heeft de groep van 9 reeds een werkstuk geproduceerd, de nota „Éénmaal.... andermaal verkocht! Dit rapport moet een eerste aanzet leveren voor een discussie over het functioneren van het Welzijnswerk. „We hopen dat we een discussie op gang kunnen bren gen," zegt de heer Van der Linde, "de mensen die met het Welzijnswerk te maken hebben zullen er dan niet on deruit kunnen hun eigen situatie te bekijken". Die situatie is volgens de mensen van de Groep van 9 op het moment verre van rooskleurig. Op het terrein van het Welzijnswerk zijn vele groeperingen aan het werk; in de nota worden genoemd: kerkgenootschap pen, culturele verenigingen, kruisvere nigingen, bejaardenwerk/zorg, vakver enigingen, gemeentelijke diensten, jeugdorganisaties, wijkorganisaties, sportorganisaties, vrouwenorganisaties, gezinsverzorging, maatschappelijk werk. schoolverenigingen en bibliothe ken. Al deze groeperingen proberen het op eigen houtje en volgens de beste bedoelingen zo goed mogelijk te doen. Maar wie het gehele terrein overziet komt tot de conclusie dat soms veel dubbel werk wordt gedaan, dat som mige groeperingen taken tot zich trek ken die eigenlijk bij anderen thuis horen en dai er vooral, zeer onecono misch wordt omgesprongen met de financien Dit laatste vooral omdat iedere instelling op het gebied van de Welzijnszorg graag zelf zo groot moge lijk wordt, compleet met technische hulpmiddelen, enz In de nota „Één maal andermaal verkocht' pro beert de groep van 9 een oplossing te vinden voor de problemen door het Welzijnswerk te benaderen op een zeer zakelijke manier De groep van 9 vergelijkt het Welzijns werk met een zakelijk geleid bedrijf Het doel van een bedrijf is winst makci. Men bereikt dit doel door produkten te verkopen Het Welzijns werk „verkoopt" ook een product de diensten aan het publiek. Evenals het geval is bij een normaal bedrijf, moet ook het Welzijnswerk er voor zorgen dat er een markt is voor het produkt dat men aanbiedt Wanneer de cliën ten geen gebruik willen maken van de diensten van het Welzijnswerk, dan verliest deze instelling haar recht van bestaan Bij een zakelijk geleid bedrijf is het keiharde noodzaak om steeds goed in de gaten te houden hoe de producten het op de markt doen. Wanneer er niets meer verkocht wordt gaat het bedrijf failliet Wanneer echter een organisatie die zich met Welzijns werk bezig houdt zijn cliënten ver liest, gebeurt er eigenlijk niets. Het Welzijnswerk is eigenlijk niet zozeer afhankelijk van de cliënten, waarvoor het toch bedoeld was. En deze - vol gens de nota van de Groep van 9 heel verkeerde situatie noemt men de omgekeerde marktverhouding. Het product dat het Welzijnswerk levert moet afgestemd zijn op de behoefte van de cliënt Bovendien moeten de diensten die het Welzijnswerk levert voor iedereen bereikbaar zijn. Wanneer een instelling op het gebied van de Welzijnszorg niet functioneert, gaat de financiering (subsidie) gewoon door en de organisatie wordt niet in haar be staan bedreigd „Maar." zegt de nota. Houdt u ooit geld over? Nee toch zeker Dus daa- kunt u niet van sparen. Toch is het verstandig altijd de beschikking te hebben over een veilige reserve Maar het is zo moeilijk om over te houden Speciaal daarvoor heeft de Rabobank het Automatisch-Spaarplan bedacht 't Is heel simpel u geeft gewoon opdracht elke maand een bepaald bedragje automatisch op uw spaarrekening te laten boeken. Wij doen dat graag voor u. En met de regelmaat van de klok vormt u een plezierige reserve „de cliënten blijven dan met de brokken zitten" Winst Evenals de echte bedrijven moet ook het Welziinswerk „winst" maken zegt de Groep van 9 Als winst beschouwt men dan de resultaten die vele opoffe ringen in tijd. geld en energie van de mensen die het Welziinswerk bedrij ven. opleveren De manier waarop de Groep van 9 hei Welzijnswerk zake- lijk-nuchter bekijkt, is eigenlijk wel het meest opvallende van de nota Belang rijk zijn de conclusies, waartoe de Groep van 9 komt Het gehele ter rein van het Welzijnswerk zou onder worpen moeten worden aan een marktonderzoek Dan zal blijken dat er veel te veel tijd wordt besteed aan „oneigenlijke" taken (huishoudelijke dienst, beheer van gebouwen, admini stratie enz.) Er blijft daardoor te wei nig tijd over voor andere, ook „onei genlijke" taken (documentatie, public relations, informatie enz.). Wanneer er een nieuwe organisatie zou komen die alle „oneigenlijke" taken dus de taken die op het moment veel te veel aandacht krijgen én de taken waar men door tijdgebrek met aan toe komt op zich zou nemen en centraal zou verzorgen voor alle instellingen op het gebied van de welzijnszorg dan zouden alle afzonderlijke instellingen eindelijk eens wat meer tijd en gelegen heid krijgen om zich met hun eigen lijke werk bezig te houden „Het gezar menlijk laten uitvoeren van deze taken biedt voordelen", stelt de groep van 9, „technische hulpmiddelen en een gro tere deskundigheid kunnen dan be schikbaar komen voor elke organisatie in de verschillende sectoren op het welzijnsterrein De uitvoering zal kwa litatief beter worden, in verhouding minder gaan kosten, een hetere conti nuïteit krijgen, meer systematisch aangepakt kunnen worden en beter toegankelijk worden, ook voor de cliënten" In de nieuwe overkoepe lende organisatie zullen alle groeperin gen uit het Welzijnswerk vertegen woordigd moeten zijn In afwachting van de discussie is de Groep van 9 inmiddels begonnen aan het verder uitdiepen van haar ideeën. De nota „Éénmaal... andermaal...ver kocht! is verkrijgbaar bij het Welzijndscentrum Bachten Komme, Badhuisstraat 104 in Vlissingen. De nota kost f 1,-. MIDDELBURG - Van woensdag 21 augustus tot en met zondag 15 septem ber wordt in de Vleeshal van het stadhuis te Middelburg een tentoon stelling gehouden van wandkleden die meedingen naar de door het dames weekblad „Libelle" beschikbaar gestel de Gouden Naald. Deze jaarlijkse ten toonstelling bestaat uit een selectie van 53 wandkleden die door een deskundi ge jury uit een groot aantal inzendin gen gekozen zijn. Door het uitbrengen van een stem op het wandkleed van hun keuze bepalen de bezoekers zelf aan welk van de 53 werkstukken, die in negen verschillende expositiecentra in Nederland worden getoond, uitein delijk de Gouden Naald 1974 zal worden toegekend. Na afloop van de laatste expositie, die in het Nederlands Textielmuseum in Tilburg wordt gehouden, wordt het kleed, dat de meeste stemmen heeft behaald met de Gouden Naald be kroond. Om de bezoekers zoveel mo gelijk bij de tentoonstelling te betrek ken is een wedstrijd „Kijk op kleden" aan de expositie toegevoegd, terwijl voor de kinderen van 6 tot en met 12 jaar, verdeeld over drie leeftijds groepen, een tekenwedstrijd wordt ge organiseerd. Deze wedstrijd heeft als motto „Op de tentoonstelling" Papier en tekenmatenaal zyn ui de Vleeshal in voldoende mate aanwezig. De prijs winnaars van de tekenwedstrijd wor den begin januari 1975 bekend ge maakt. De tentoonstelling is van maandag tot en met zaterdag geopend van 10.00 tot 17.00 uur Op zondag van 14.00 tot 17.00 uur De toegangs prijs bedraagt f 1,— Kinderen tot 12 jaar hebben gratis toegang. ZONDAG I SEPTEMBER 1974 Ge- ref Petruskerk Paul Krugerstraat, 9.30 ds. E. Hogerwerf. 19 ds J. J Streef kerk Open Hof 9,30 ds Y van der Schoot. Geref-Herv dienst, 17 ds E. Hogerwerf Geref dienst. Ophir geen dienst Bethesda-St Joseph 10 ds. Joosse Chr Geref Kerk, Kasteelstraat 9.30 en 17 ds J W Maris, voorber H.A Geref Kerk Souburg West 9 ds. V d. Heide. Oost 9.30 ds. Vanhaelen, Oost 19 ds. Van Haelen Kristen Zuid Molukse Kerk Oost-Souburg 15 ds. Fader, Koudekerke 12 ds. Fader. Ochten Dorpshuis (Bij Tiel) 18.30 ds. Fader, Hervormd Souburg West 9 ds. V d. Heide, Oost 9 30 ds. Dorgelo, Oost 19 ds V d. Heide Hervormd Koudekerke 9 en 10.30 ds. M. J de Jong R K KERK BE RICHTEN O.W SOU BURG, PAAUWENBURG, VLISSIN GEN 31 aug. 1 sept 1974 OW SOUBURG MART1NUSKERK zaterdag 19 u en zondag 10.30u PAAUWENBURG OPEN HOF zon dag II u en 19 u VLISSINGEN SINGELKERK zater dag 19 u Eucharistieviering met Con celebratie bij hei afscheid van kap. T Brooymans en het welkom aan A van Hal Zondag 9 30 en 1 2 u. R.K kerk Middelburg. Iedere week Hoofdkerk Lombardstraat 1, zaterdag 19 u., zondag 10.30 u en 19 u. Hoeksteen Rozenburglaan 11.30 u. (zondag) katholieke kerkdiensten op Walcheren zomer 1974. Dishoek Koudekerke Toeristenkerk tot I sept. 10 u Domburg rekreatieterrein 18 aug t/m 1 sept zondag 10 u Bijkerk Vrouwenpolder Toeristenkerk Fort den Haak weg, 18 aug. t/m I sept zondag 10 u Westkapelle Toeristenkerk, Bazien- straat 19 u. en zondag 10 u 18 aug t/m 1 sept. zondag 10 u. Zoutelande Toeristenkerk, Bosweg 48. 18 aug. t/m 29 sept zondag 10 u. Volle Evangelie Gemeente Vlissingen Iedere zondag 9.45 u en iedere woens dag 19.30 u in de Filadelfiakapel, Vrouwenstraat 5 Legers des Heils, Vlissingen. Iedere zondag 10 u Heilsbijeenkomst en 19.30 u. Getuigen bijeenkomst Anglican Church Service every Sunday morning prayer 10.30 u. en Evening prayer 7.30 pm in the Mission to Seamen Chapel Scheldepoort, Vlissin- gen-Oost Reader A Driver. The Bethel Pentecostal Temple Inc., Wijkgebouw, Middelburg-Z. Diensten elke woensdag. The Bethel Pentecostal Temple Inc., Wijkgebouw Zuidebaken, Rentmees terlaan, Middelburg-Z Diensten elke woensdag. Pinkster Gemeente Vlissingen. Iedere zondag 14.30 u. gemeentedienst, iede re woensdag 19.30 u. opwekkings samenkomst. Voorganger Br. J.W Len- tink Gratis rechtshulp elke donderdag van 19-21 uur Kromme Weele 18, Mid delburg. Telefonische Gratis Rechts hulp elke donderdag 19-21 uur. Kromme Weele 18. Middelburg. Iedere vrjjdag van 18.30—20.00 u. Vlissingen Welzijnscentrum Bachten, Kromme Badhuisstraat 104, tel. 01184-6420 Souburg en Ritthem. Wijkcentrum Middenhof, Kanaalstraat 64, tel. 01183-2019 Doktersdienst Vlissingen. Zaterdag 31 augustus dr Bom, Badhuisstraat 81, tel 2233. Zondag I september dr. Cramer, Gerbrandystraat 6, tel. 3619 De dienst loopt van 0.00-24.00. Visi tes aanvragen voor 10 uur Spoedgeval- Ie van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur Apotheek. Van vrijdag 30 augustus 18 uur t.e.m. vrijdag 6 sept. geopend apotheek D.H v d. Kleine Mulder, Singel 6, tel 2730. Apotheek geopend te Middelburg in diezelfde periode A. Ringeling, Lange Delft 133. Tandarts. Van zaterdag 31 augustus vm 9-10 en zondag 1 september van 11 -12 dr C Westveer, Loskade, Mid delburg, tel. 6694 Verloskundige Zaterdag 31 augustus en zondag 1 september mej. Van Gin- kel, Pres. Rooseveltlaan 232, teL 2775. Huisartsen Souburg, Amemuiden en Nieuwland, 31 aug. en 1 sept. dr Th. Bloos, Kanaalstraat 70, Souburg, tel. 01183-1212. Dierenarts, 31 augustus en l septem ber dr. J.C. Klok, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Ver Het Groene Kruis, 31 augustus en 1 september, zuster Van Sabben, Sot- tegemstraat 22, tel. 2914. Ver. Het Oranje-Groene en Wit-Gele Kruis, 31 augustus en 1 september, zuster Jurenek, Vredehoflaan 73, tel. 8846. t Ver Het Oranje-Groene Kruis Souburg en Ritthem, Stichting Het Gezond heidscentrum. 31 augustus en 1 sep tember zuster W Minet, Zuiderzee straat 86. Souburg, tel. 01183-1736. Bureau van de Stichting voor niet- gehuwde Moeders, loskade 25, Middel burg, tel. 01180-27311spreekuur vol gens afspraak Gezins- en bejaardenverzorging Middel burg. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren, Loskade 29, tel. 6951 Spreekuur maandag t/m vrijdag van 8.30- 9.30 u. Maatschappelijk Werk Middelburg. Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Walcheren, Loskade 29, tel. 6951, spreekuur maandag t/m vrjjdag van 8.30-9.30 u„ donderdag van 19-20 u. Vlissingea Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren, Eedestraat 2, Vlissingen. TeL 4283, spreekuur maandag t/m vrijdag van 9-10 u„ dinsdag l9-20u. Souburg, spreekuur maandag van 14-15 u. Vrijburgstraat 1, tel. 1608. Stichting Maatschappelijk Werk en Ge zinsverzorging op het Platteland van Walcheren. Molenwater 33, Middel burg, spreekuur iedere dag van 9—10 u. en donderdag van 18.30-19.30 u. Spreekuur Bachten Poorte Oost- Souburg, dinsdag van 9-10 u. en donderdag van 18.30-19.30 u. Stichting Gezinsverzorging Walcheren, Brouwenaarstraat 4, Vlissingen, tel. 01184-7810. Spreekuur maandag t/m vrjjdag van 8.30-9.30 u. Bijkantoor Middelburg, Korte Noordstraat 31, tel. 01180-25594, spreekuur op werkda gen van 8.30-9.30 u. in het wijkcen trum, Middenhof, Kanaalstraat 64, tel. 4318 Prot. Stichting Verantwoorde Gezins vorming (PSVG), spreekuur iedere eerste dinsdag in de maand van 20-21 u. in het Gasthuis Middelburg, ingang Noordpoortplein. Nieuwe aanmeldin gen liefst 20.30 u. 20-21 u. in het Gasthuis Middelburg ingang Noord poortplein. Nieuwe aanmeldingen lieft 20.30 u. 8.15-15 uur VLISSINGEN - De VS V Marathon, afdeling trimactiviteiten organiseert op 18 september a.s. een handicaploop op het strand bij Westduin De start zal, zoals gewoonlijk zijn bij café Huvers. De komende wintert raming van „Mara thon" begint op de eerste zondag van september weer Deze training is be stemd voor dames en heren uit alle leeftijdsgroepen en begint 's morgens om kwart voor tien. Start en gelegen heid voor verkleden eveneens bij café Huvers, Westduin VLISSINGEN -Met een gezellige en zeer druk bezochte receptie vierden de heer en mevrouw Catsman zaterdag j.l. het feit dat ze 65 jaar geleden in het huwelijksbootje stapten. De heer W Catsma n is 90 jaar, zijn echtgenote, mevrouw J. Catsman- van der Weele is 84 jaar. Ondanks hun hoge leeftijd konden ze nog volop genieten van de receptie, die gehouden werd in fiet Welzijnscentrum Bachten Komme. Tussen de vele familieleden en vrienden die hun gelukwensen kwamen aanbieden bevonden zich ook de burgemeester van Vlissingen, de heer Th. J. Westerhout met zijn echtgenote. Op de foto het paar tijdens de receptie in Bachten Komme. Rechts burgemeester Westerhout met z'n echtgenote. 's GRAVENPOLDER - Wanneer hei Internationale Wielergala dat op zater dag 31 augustus in 's Gravenpolder wordt gehouden aanslaat bij het wie- lerminnend publiek niet alleen, maar ook bij de brede massa ligt een nog grotere aanpak in het verschiet Voor zitter Gerrit Blom van het organise rend wielercomité „Luctor et Emergo" in 's Gravenpolder vertrouwde ons ten minste toe: „We spelen al lang en nog steeds met de gedachte dai een „Ul- venhout" of een „Acht van Chaam" in het klem hier te realiseren moet zijn. Het wakker comité in 's Gravenpolder dat verder bestaat uit André de Vos. secretaris. Leen Hujjssoon penning meester en Rinis Huibrechtse, Jaap Vos, Bram van Hoepen. Adrie Eek- hardt en Hans Huizen gaat dan welis waar nog meer hooi op de vork nemen dan dit jaar. maar men ziet daar beslist met tegen op André de Vos: „Wan neet wij voldoening krijgen van ons werk zijn we content" En deze vol doening wil men nu zaterdag reeds zeil in eerste instantie geven doot hei publiek een programma aan te bieden dat in Zeeland uniek is Naast ama teurs en lunioren heeft men immers in samenwerking met oud-renner Jan Janssen een prof-veld gecontracteerd dat klinkt als een klok Wat denkt u van namen als Gerard Vianen. Gerry Kneteman. Roy Schui ten. Henny Kuiper. Henk Poppe. Cees Pnem, Cees Bal Wim de Waal en Piet van Kal wijk die samen op de raambil- tetten priiken mei Frans Verheeek Rik van Linden en Roger Rosters We sommen hiei nu maar een heperki aantal namen op van coureurs die op het stalen ros heel wal mans zyn maar hel is dunkt ons genoeg om een massale opkomst van het publiek tege moet te zien. En juist om die grote belangstelling gaat het nu als André de Vos pretendeert voldaan te zijn Waar dering voor de vele uren werk en beslommeringen die gepaard gaan met het organiseren van een dergelijk wie lergala zou voor de wakkere mannen van „Luctor et Emergo" en al hun naaste medewerkers niet alleen goed aanslaan maar hen tevens injecteren om hun baanbrekend werk voor de wielersport in Zeeland voort te zetten en uit te breiden. Overigens is het comité in 's Gravenpolder nuchter ge noeg om te weten dat men na afloop van een nog zo goed geslaagd wieler- evenement met een schouderklopje komt zeggen „je hebi het goed ge daan" André de Vos stelt zonder meer dat ook de K.N.W U. te ver van de organiserende comité's af staat, die moeten werken via een moeilijk uit gangspunt. De Vos: „Men geeft alleen een licentie af aan een lid van het comité die dan tevens werkend lid moet zijn van de Bond en dan zie je zelf maar verder hoe je hei rooit" Gerrit Blom vraagt zich dan ook wei eens af waar blijft de K N W U als er geen comité's waren die een koers op stapel zetten9 Voila. s Gravenpolder draafl daar niet over door en heeft een wielerdag ge creëerd die in de voormiddag om kwart over elf begint en in de namid dag zo rond zes uur beëindigd zal zijn. Behalve bij de mensen van het comité heerst er reeds vanaf vriidagavond en vanaf zaterdagmorgen zeven uur koortsachtige bedrijvigheid by de zoge naamde werkploeg, die voor de afzet ting rondom hel parcours zorgt, de controle-posten bezet voor en tijdens de wedstrijden etc Mei de hele voor bereiding en hel „rond" koinen van hei wielergala is zo'n zeven maanden gemoeid geweest. De totale kosten bedragen dan ook zo'n f 22 000.-. Ge lukkig kreeg men ook nu weer veel medewerking bij de organisatie van vrijwel de gehele middenstand (van sponsors buitenaf waarover men elders in dil blad kan lezen) van de plaatsely- ke autoriteiten en van de E.H.B.O Gerrit Blom: „Van de politie krijgen we bijzonder veel medewerking. Op perwachtmeester Baarends bijvoor beeld stelde zich diverse malen met ons in verbinding en gaf ons suggesties die bijzonder belangrijk waren" Bij de vele mensen en instanties die reeds zijn genoemd wil Gerrit Blom graag de naam toevoegen van mevrouw Tinie de Vos (echtgenote van secretaris André de Vos) Zij knapte veel administratief werk op voor hel comité Gerrit Blom noemi haar dan ook „onze pnvé- secretaresse of volijverige onbetaalde kracht Time de Vos lost het startschot by de Profs. Naast de hoofdsponsors die elders wor den „belicht" en de steun van de plaatselijke middenstanders waarvan de heer Lako als plaatselijk café-hou der en exploitant van „Ons Dorpsle ven" wel even apart in het zonnetje mag worden gezel verzekerde men zich bn du wielerevenemeni van de steun van modehuis ..Berco" uil Goes en tuincentrum Van Liere (Kapellel Dagblad „De Stem" de grootste krani m Zuid-Wesi Nederland schonk diverse bekers en speaker VVim Hendriks rydt vrijdags voor de grote wielerdag over geheel Zuid-Beveland mei de geluids- wagen van „l)e Stem" Verder liet ook Skol-lnternational zich niet onbetuigd by dil wielerspektakel terwijl Drogisten) Muldet uit Goes een zilveren medaille beschikhaai sielde voor de winnaar bn de profs Behalve een Ronde miss en dal is de 16-iarige Hilda van Hasseli is ook een Ronde arts uiteraard z.eei belangryk Deze taak wordt evenals voorgaande laren weet waargenomen door de rustende arts A IV Ampi uil 's Gravenpolder Alle categorieën worden voorafgegaan door ex-wielrennet Frans Verbart in zijn auto die ook het ontwerp van de raambiljetten voor zijn rekening nam en een overwinningspalm schonk voor de winnaar van de Protronde. Natuurlijk heeft men ook gedachi aan de entourage rondom dit wielerevene- ment. Het scheppen van sfeer is im mers uiterst belangrijk Daarom komt er op de Goese Straatweg (bij de finis een openluchtcafé en verder is er langs het parkoers een friteswagen, een pa- lingkraam en een ijswagen. Tussen de wedstrijden door verschijnt op het parkoers het tamboer en trom petten korps „Jong Excelsior" uit Goes in gezelschap van hei majoretten- peloton „Scaldis Girls" uit Wemeldin- ge. dus men wordt bepaald bezig ge houden in 's Gravenpolder waai 's avonds om half acht in „Ons Dorps leven". waar ook de permanence ts gevestigd en waar men de hele dag terecht kan om een hapje te eten of een consumptie te gebruiken een groot wielerbal begint. Er wordt dit keei gereden oj.- een nieuw parkoers Start en finish zijn op de brede Goese straatweg (unieke aan komst) en de renners rijden verder over de Ambachtstraat. Fortrapastraai en Schuifweg De lengte van het par koers is I SOI mete? Men heeft naar de finish een aanloop van 200 meter De entreeprijs bn dit groots opgezette wielergala is met verhoogd en dus extra laag gehouden bil voorgaande jaren toen geen profs aan het vertrek kwamen Men betaalt f3. en kinde ren tof 10 laar hebben gratis toegang Wel zouden we elke bezoeker aanraden zich een programma hoekje aan te schaffen dal er met alleen keurig ver zorgd uitziet maar dat ook genummerd is Men kan mei dil programmaboekje dai slechts f I kosi een televisie toestel winnen dat beschikbaar is ge steld door de electro superzaak Boon man in Ovezande Twee kansen heeft dus iedereen die zaterdag 's Graven polder bezoekt, genieten van een wie lerdag bij uitstek en thuiskomen mei een T V. toestel. En wie dat voorbij zijn neus laat gaan moet wel een echte kniesoor zjjn. Dinsdag 3 september, 20 uur Nieuwe Kerk te Middelburg, Orgelconcert te geven door Piet van Egmond, Amster dam. TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Zeeuws Museum: „Walcheren onder water en weer droog": tekeningen van Banzinger. Schuitvlotstraat 30: Ceramiek van Cor- ry Meidell. Galerie 't Kot, Dam 27: Gouaches van Anneke Steenbeek. CONCERTEN VLISSINGEN 1 september: „de Piek", Hellebardier- straat 11-13: Concert m.m.v. Dudu Pukwana en Spear. Aanvang 20.30 uur. DIVERSEN VLISSINGEN 29, 30 en 31 augustus: Walstraat, St. Jacobsstraat Braderie. Weekend-dienst voor storingen liften en C.V., 31 augustus en 1 september de heer B. Lene, Lingestraat 48, Oost- Soubuig (heeft geen telefoon). Donderdag 29 augustus 1 2.00 en Vrijdag 30 augustus 0.24 en 12.46 Zaterdag 31 augustus 1.07 en 13.22 Zondag l september 1.44 en 13.54 Maandag 2 september 2.18 en 14.24 Dinsdag 3 september 2.49 en 14.54 Woensdag 4 september 3.19 en 15.24

Scheldebode | 1974 | | pagina 9