Op 29, 30 en 31 feest in Vlissingen DE WILLIANSO'S HOOGTEPUNTEN mmABERIE Programma opening Braderie Het Cocktailtrio Kemeling's poppentheater Den Zeeuwsche Uilenspiegel99 Dutch Rythme Steel Orchestra Nog eenmaal de enige echte Koperen Ko Braderie is geen uitverkoop Video opnamen leggen alles vast Speciale stands 16e eeuw Drie dagen reclamecaravan door Zeeland De programma's van de WiUando's sprankelen van plezier. Door de vele jaren, dat zij reeds overal in het land op allerlei soorten feesten werken, is er ee ervaring ontstaan, die het mogelijk maakt om zich overal aan te passen. De manier waarop zij hun goochel kunst brengen heeft een eigen en zeer spontaan karakter. In verschillende TV-programma's zijn de Willando's te zien geweest: Floris, Oebele en Een van de Acht. De basis van hun pro gramma is samen met de jeugd plezier maken. De WiUando's zijn zeer veelzijdig Ze brengen een gooc heiquiz, doen men tale magie, spelen een poppenkastspel met Jan Klaassen in de hoofdrol. Op zaterdagmiddag 31 augustus komen de WiUando's naar Vlissingen. Ze treden op om half drie en 4 uur 's middags op de Kleine Markt. Winkeliersverenigingen Walstraat organiseren grootse Braderie De braderie is grootser van opzet dan ooit. De winkeliers van de Walstraat zijn van mening, dat men beter 1 maal in het jaar iets opvallends kan doen dan allerlei kleine aktiviteiten over het gehele jaar verspreid. Men is al sinds vorig jaar september bezig aan de voorbereidingen voor het aanstaande evenement. „Je moet je eerst oriënte ren", vertelt kapper Frans Tammel. die een van de organisatoren is, „er moe ten ideeën uitgewerkt worden, advie zen gevraagd, artiesten gecontracteerd enz. We zijn tenslotte maar amateurs met weinig ervaring in dit soort ge beurtenissen" Veel medewerking kwam echter van gemeente, politie, gemeentewerken en de stichting Cul tuur en Recreatie. De winkeliersvereniging Walstraat heeft het hele jaar gespaard om de braderie te kunnen bekostigen. Het is met de financiën achteraf echter zo meervallen, dat men verschillende in stellingen een gratis stand heeft kun nen aanbieden. Ook zijn aanwezig op de Braderie de Marine, met een voor lichtingsstand, het Leger des Heils; het Roode Kruis en de Stichting Cultuur en Re creatie. Ook de Dierenbescher ming, afdeling Zeeland, is aanwezig op de braderie Men zal in deze stand een goed doel kunnen dienen door een kalender '75 te kopen van de nogal in geldnood verkerende afdeling. Overal op de braderie zal muziek te horen zijn. Radio Tucker uit Driebergen zal maar liefst 150 tot 200 luidsprekers ophangen, waardoor het geluid overal zal doordringen, maar met al te luid ruchtig zal worden. De gastvrouw van Vlissingen Marian de Jong is aanwezig Het poppentheater van de heer J. Kemeling (Ali ben Lux) is het g ootste handpoppenspel van Zuid-West Neder land. (Hoogte variabel van 2.75 m tot 3.25 m en de breedte 4 m). Het theater beschikt over een eigen kleu ren-, licht- en geluidsinstallatie. Het geheel is zeer verzorgd en beschaafd. Opvallens zijn ook de mooie, zelfge maakte decors. Het poppentheater is eigenlijk een echt theater, maar dan in het klein. Voor kinderen is het bijwo nen van een voorstelling van het pop pentheater een onvergetelijke gebeur- VUSSINCEN De authentieke Ko peren Ko, die dit /aar voor het laatst als Koperen Ko optreedt is op zater dagmiddag in Vlissingen te zien. Tus sen twee en zes uur 's middags loopt hii door de Walstraat en de St. Jacobs- straat. Koperen Ko is de laatste tijd niet veel gezien in /.celand en het zal waarschijnlijk ook in de toekomst wel niet meer voorkomen, dat men hem hier zal aantreffen. De echte, enige Koperen Ko stapt namelijk uit de business. Op het moment is hij bezig met zijn afscheidstoernee. tenis. In het poppentheater kan men twee verschillende sprookjes gaan zien: „de avonturen van Jantje Pannekoek" en „de koning die niet lachen kon". Echte ouderwetse poppenkast brengt de heer Kemeling ook tijdens de brade- riedagen. In tegenstelling tot het luxu euze aanzien van „den Zeeuwsche Uy- lenspieghel" is het poppentheater van de heer Kemeling een eenvoudige, on opgesmukte poppenkast, waarin Jan Klaassen zijn avonturen beleeft. In deze poppenkast geen lichteffecten en theatertrucs, maar onvervalste poppen- kastromantiek. De Nederlandse groep (afkomstig uit Zaandam), The Dutch Rythme Steel Orchestra, is nog onlangs te zien en te horen geweest tijdens de Oosterschel- dedag in Yerseke. Daar speelden zij op hun meeslepende manier en door hun specifieke wijze van optreden oogstten ze er veel succes. De groep is echter ook bekend in het buitenland: in Duitsland, Spanje, België, Oostenrijk, Zwitserland, Zweden en Denemarken is de steel-band een graag geziene gast geweest. De band bestaat uit ongeveer 1 2 personen en brengt een wervelende show van zang, dans, muziek en vuur Met hun goedgestemde stalen trom mels brengen zij een ieder in vervoe ring. In Vlissingen zal de Dutch Rythme Steel Orchestra de limbo show en de vuurvreter brengen. Het is niet voor het eerst dat de groep naar Vlissingen komt: een paar jaar geleden traden ze op tijdens het boekenfeest Tijdens de braderie op 30 augustus om 18.45 uur; 19.45 uur en 20.30 uur op de Kleine Markt. De optredens duren steeds een half uur. VLISSINGEN - Wie eind augustus nietsvermoedend naar de Wal straat gaat om boodschappen te doen zal voor een plezierige verrassing komen te staan. De Walstraat zelf, de Kleine Markt en de Oude Markt zullen veranderd zijn in een groots feestterrein. De winkelstraten zullen geheel gevuld zijn met marktkramen en op de Kleine Markt is de verrijdbare muziektent van de gemeente geplaatst waar op geregelde tijden beroemde artiesten zullen optreden. Op woensdagavond 28 augustus wordt om half zes 's avonds de Walstraat geheel afgesloten voor het verkeer. De winkelstraten zullen dan in één avond worden veranderd in een groot markt terrein: er komen ruim tachtig stands te staan, waarin de deelnemende win keliers aantrekkelijke zaken gaan uit stallen. Het wordt geen koopjesmarkt: de nadruk zal meer liggen op interes sante uitstallingen, op demonstraties en dergelijke. Zo zal bijvoorbeeld kapper Frans Tam mel gratis de voorbijgangers die dat wensen een modem kapsel bezorgen. Slager Oosterom exposeert een fantas tische collectie worsten, men kan bij een andere stand weer zien hoe noten gebrand worden, er zijn foto-demon straties, de Verf bron demonstreert ver schillende technieken op het gebied van handenarbeid, Hardy-optiek komt (zeer waarschijnlijk) met een stand, waarin van alles wordt getoond over de nieuwste soort contactlenzen, er ïseen video-demonstratie, een campingshow van Sporthuis Roovers, de firma Poort vliet legt zijn tapijten over de straat, en garage de Toekomst toont de Renault- modellen en houdt een wedstrijd in het snel inpakken van een auto. Het is maar een kleine en willekeurige greep uit het vele, dat tijdens de drie brade rie-dagen te zien zal zijn. Omdat een braderie een thema moet hebben, kozen de winkeliers uit het oude centrum de 16e eeuw. Deze eeuw was de tijd van De Ruyter en het is ook niet toevallig, dat het Vhssings Actie Fonds en de winkeliersvereniging van de Walstraat de blauwgeruite kiel in hun embleem voeren. Alle deelne mers aan de braderie zullen op z'n de Ruyters gekleed zijn en dat alleen is al aardig om te zien. Het was voor de organiserende middenstanders overi gens niet zo eenvoudig om aan maar liefst 150 16e-eeuwse costuums te komen, ze werden tenslotte uit België gehaald. op de Braderie VLISSINGEN - Op donderdag 28 augustus wordt de braderie in de Walstraat en omgeving offi cieel geopend door burgemeester drs. Th. J. W. Westerhout. De burgemeester, die vergezeld zal zijn van zijn echtgenote, de wet houders F. G. Smit en Ch. J. Gillissen Versehage met hun da mes en de nieuwe Vlissingse gast vrouw Marian de Jong, zal 's morgens met koetsjes worden afgehaald van het stadhuis. Het gehele gezelschap zal gestoken zijn in 16-eeuwse kleding. Om precies 10 uur begint de officiële opening op het Betje Wolfsplein. De burgemeester zal op plechtige wijze een groot bord moeten onthullen, dat aan het begin van de Walstraatpromenade geplaatst is en dat als opschrift zal hebben: „Braderie 1974". Er zullen uiteraard toespraken zijn door de burgemeester en door de voorzitter van de winkeliersvereniging Walstraat, de heer Gillissen. Het mu ziekkorps Cecilia en het mini majoret- tenpeloton zullen het gebeuren feeste lijk omlijsten. Voor wie van plan is deze opening bij te wonen is het wellicht plezierig te weten dat er van de gebeurtenis video-opnamen ge maakt worden die tijdens de braderie zullen worden afgedraaid. Wanneer het officiële gedeelte van de opening achter de rug is, zullen de burgemeester en zijn gezelschap een rondwandeling over de braderie ma ken, waarbij men de vele aantrekkelij ke stands in de Walstraat. de Kleine Markt en de Oude Markt zal bezichti gen. Tot slot volgt een receptie in restaurant Alaaf in de Walstraat. VLISSINGEN - De braderie in de Walstraat en omgeving zal geopend zijn op 29 en 30 augus tus van 10 uur 's morgens tot negen uur 's avonds. Op zaterdag 31 augustus kan men terecht op de braderie tussen 10 uur 's mor gens en zes uur 's middags. Hoe wel de vele stands een bezoek aan de braderie al ruimschoots Het Cocktail-trio behoeft men eigen lijk niet te introduceren. Al meer dan 15 jaar staan de drie muzikale kolder artiesten met hun vrolijke liedjes aan de top van de Nederlandse show business. Het repertoire dat ze brengen is meer dan bekend van radio en televisie. Het trio bestaat uit: Ad van der Gein (piano), Carel Alberts (bas) en Tonny Moore (gitaar en zang). In de muziektent op de Kleine Markt zal het Cocktail-trio op 29 augustus om half acht 's avonds een aantal bekende meezingers laten horen. VLISSINGEN - De braderie die de winkeliers van de Walstraat en omge ving organiseren op 29, 30 en 31 augustus is niet bedoeld als verkoop- VLISSINGEN - Om zoveel mogelijk mensen op de hoogte te stellen van de groots opgezette braderie in Vlissin gen, zal een speciale reklame-karavaan worden geformeerd die gedurende drie dagen een tocht lang» verschillende Zeeuwse plaatsen zal maken. Op 26, 27 en 28 augustus reist de stoet door geheel Walcheren, behalve Dom burg en Middelburg, door Oostburg en Breskens. Verschillende winkeliers die op de braderie vertegenwoordigd zijn zullen met eigen auto's de tocht mee maken. Aan het hoofd van de karavaan zal een geluidswagen rijden die opwek kende boodschappen en muziek zal laten horen. De volgwagens zullen wor den voorzien van passende opschriften en reclameborden. -stunt. Een van de organisatoren, kap per Frans Tammel, vertelt: „Het is beslist geen soort uitverkoop, waar men terecht kan voor koopjes. Tijdens de braderie-dagen gaat het ons hele maal niet om de verkoop, het moet gewoon een groot, plezierig feest wor den, dat we onze klanten aanbieden die een jaar lang onze zaken in de Walstraat bezochten. Wij zijn dankbaar voor het feit, dat het goed gaat met de winkels in de Walstraat en zo'n brade rie is een soort van tegenprestatie Uiteraard geeft de braderie weer meer bekendheid aan de Walstraat en omge ving, dus het mes snijdt van twee kanten. Maar tijdens de braderie zijn het feest en de gezelligheid het belang rijkste". waard zijn. is het goed te weten, dat er verschillende hoogtepun ten zijn te beleven, die voor groot en klein een belevenis kun nen zijn. Op de eerste braderiedag, 29 augustus zal om kwart voor vier en kwart voor vijf 's middags het optreden beginnen van het poppentheater „Den Zeeuw sche Uylenspieghel" 's Avonds treedt het bekende Cocktailtrio op. Aanvang half acht. Op 30 augustus is er ook weer om kwart voor vier en kwart voor vijf 's middags een voorstelling van „Den Zeeuwsche Uylenspieghel". 's Avonds treedt The Dutch Rythme Steel Or chestra driemaal op. om kwart voor zeven, kwart voor acht en om half negen Deze groep brengt een limbo- show en een vuurvreter. Op zaterdag 31 augustus is er om half drie 's middags een programma, ver zorgd door de Wilüando's. Ze brengen gooc heinummers, poppenkastspel, sketches en een quiz. Een tweede optreden van de Witliando's volgt om 4 uur. Vanaf 2 uur 's middags is de echte Koperen Ko te zien en te horen in Walstraat en Jacobsstraat. ...W. V

Scheldebode | 1974 | | pagina 5