Ifciieke tentoonstelling in Vlissings museum 'P iING sgsss- SSs»> Op 29, 30 en 31 augustus groots opgezette braderie in Vlissingen llllllllllllllllllllllllllllllllllll KRITISCH FIETSEN DOOR WALCHEREN EN ZCID-REVELAND Kapperszaak van der Sande: een aanwinst voor Souburg AFDELING BEVOLKING EN SOCIALE DIENST NAAR DE VLASMARKT V.M.Z. viert 40-jarig jubileum Homburg krijgt nieuwe sport- aceomodatie Middelburgse jeugd leert snel zwemmen Vanavond beiaardconcert stadhuistoren mm Culturele Agenda Rechtswinkel Drie thema's TnlHH DE KLERK 1874 - 1974 Openingstijden Kerkdiensten Dienstverlening ,T KELDERBARRETJE van hetstrandhotel een gezellig trefpunt dagelijks na 5 uur Mevr. l a venier «OfcNSDAG J1 JULI 1 9/h Ut SCHLLDLBOUt 31 -5h3 "Honderd jaar oranje": imposant en vertederend VLISSINGEN - Nog tot het eind van deze maand kan men in het Vlissings Gemeentemuseum aan het Ballamy- park een bijzonder plezierige tentoon stelling bezichtigen. Onder het motto „Honderd jaar Oranje 1874-1974" bracht conservator N. Veldhuis een aantal voorwerpen bij elkaar die samen een beeld geven van de gebeurtenissen die in de afgelopen eeuw het leven van ons vorstenhuis beheersten. Aangezien het Vlissings Museum niet zonder meer grote zalen kan inrichten voor tijde lijke tentoonstellingen is het geheel nogal beknopt gehouden Het was voor de conservator van het museum daar om ook niet zo'n gemakkelijke taak een keuze te maken uit de enorme hoeveelheid curiositeiten en rijkdom men die verzameld zijn in het Konink lijk Huisarchief. De heer Veldhuis is maanden bezig geweest met het samenstellen van de collectie die nu in Vlissingen te zien is. „Het is een unieke tentoonstelling", vertelt hij, „want deze collectie is éénmalig. Na afloop van de expositie gaat alles weer terug naar het Konink lijk Archief. En welke gek zal ooit weer zoiets op zijn nek nemen? De tentoonstelling is in drie hoofdaf delingen te splitsen: in de eerste zaal zijn voorwerpen bijeengebracht die in de afgelopen honderd jaar aan het Koninklijk Huis geschonken zijn. Er zijn zeer kostbare zaken onder, die men wel niet zo direct weer op een tentoonstelling tegen zal komen. Het opvallendste stuk, waar men bij het bezoeken van de tentoonstelling al direct tegenaan loopt, is een enorme Nautilusbeker, het geschenk van de Zeeuwse bevolking ter gelegenheid van het 25-jarig regeringsjubileum van Wil lem III. Het is een zeer rijk versierde zilveren beker, vol met Zeeuwse motie ven. In dezelfde zaal treft men ook o.a. een zilveren inkstel, dat Paul Kruger in 1901 schonk ter gelegenheid van het huwelijk van Koningin Wilhel- mina en Prins Hendrik. Op het inkstel is een prachtig gouden model te zien van het schip dat indertijd Paul Kruger in veiligheid bracht, het pantserdek- schip „Gelderland". De tweede zaal laat de huiselijke om standigheden van de Oranjes zien. Het is de „leukste" zaal van de tentoonstel ling. Een telraam, de schoolklok van Wilhelmina, briefjes van de kinderen aan hun ouders, de eerste laarsjes en schoentjes van Wilhelmina en haar schaatsen liggen bijeen in een vitrine. Het zijn gewone gebruiksvoorwerpen, die de vertedering van de toeschouwer opwekken. Imposant zijn de schilde rijen die het huwelijk van Wilhelmina en de doop van Juliana weergeven. Het mooiste doek is van de hand van de kunstschilder H. ten Kate die in 1898 de inhuldiging vdn koningin Wilhel mina vastlegde. Een gedeelte van de zaal laat de trouwjapon, de knielbank VLISSINGEN - Vanavond (woensdag 31 juli) zal de istadsbeiaardier van Breda, de heer P. Maassen, het carillon van de Stadhuistoren bespelen. Het programma omvat: een suite van vier oude dansen van de hand van de heer Maassen zelf, werken van Mozart, Weckerlin, Mendelssohn, Straus, Deli- bes, Gershwin (summertime), een rhapsodie van Nederlandse liederen, werken van Bach en tot slot het bekende „Trumpet Volontary" van Purcel. De bespeling begint om 7 uur 's avonds en duurt ongeveer een uur. Het laatste concert in de serie „Zomeravond Beiaardbespelingen" in Vlissingen zal plaatsvinden op woensdagavond 7 augustus. De heer P Broerse, de stads- beiaardier van Vlissingen en Veere, zal dan op het carillon van de St. Jacobs- toren spelen. 18 juli t/m 8 augustus nsS*<4 i\00p s\ec^s vilMlng«n. SpulStrMt 6. Ml. (01184) 7720 »OTTtP>MM OlNM»«0 UIMC»T VUSSMU -x;: '■Wf v- en het geborduurde tapijt zien .van de huwelijksvoltrekking van Wilhelmina en Hendrik in Den Haag (zie foto). In de derde zaal krijgt men een histo risch overzicht van het geslacht der Oranjes. Dit geschiedenisboek aan de hand van portretten gaat veel verder terug dan de honderd jaar waarmee de expositie zich eigenlijk bezig houdt: het oudste portret is dat van de Graaf van Nassau (1380). In deze zaal zijn verder te zien de voorwerpen die ver band houden met het optreden van het Koninklijk Huis naar buiten: bijltjes, troffels, oorkondes, borden enz. Ook is er een zeer mooi model te zien van „de Groene Draeck". Het uitgangspunt voor de tentoonstel ling was voor de heer Veldhuis de verjaardag van de Koningin. Op 30 april 1974 vierde zij haar 65ste verjaar dag, een mijlpaal die in het Vlissingse Museum nog eens duidelijk onder streept wordt. Het toeval wilde dat honderd jaar geleden ook een mijlpaal in de geschiedenis van het Oranjehuis plaats vond: toen vierde Koning Wil lem III zijn 25-jarig regeringsjubileum. Verder is er de oude band met Zee land. In zijn inleiding bij de tentoon stelling schrijft de heer Veldhuis o.a. „De geschiedenis vertelt ons dat Oran je en Zeeland door de eeuwen heen onlosmakelijk met elkaar zijn verbon den. Deze verbondheid is symbolisch weergegeven in de voorgevel van het Syadhuis, waar in glasmozai'ek de wa pens van Prins Willem 1 en van de stad Vlissingen zijn aangebracht, verbonden door geknoopte linten. Een herinne ring aan de inhuldiging van Prins Wil lem I als Markies van Veere en Vlissin gen. Krachtens een door de gemeente aangeboden en door H.M Koningin Juliana aanvaard voorrecht staan, even als in het vroegere stadhuis, voor het Staatshoofd „de nodige appartemen ten gereed" Vele Zeeuwse namen zijn ruim vier eeuwen verbonden aan het Huis van Oranje, waaronder die van Markiezin van Veere en Vlissingen". De openingstijden van het museum zijn van maandag tot en met zaterdag van 10.00-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur. Op zondag is hel museum geopend van 14.00-17.00 uur De toegangsprijs is voor personen van af 15 jaar f 0,40 (op zondag f 0,25), kinderen betalen f 0,25 Nog tot en met 31 juli. VLISSINGEN - Op 29, 30 en 31 augustus kan men voor veel gezelligheid terecht in het oude centrum van Vlissingen. De Walstraat, de Kleine Markt en de Oude Markt zullen dan helemaal in hét teken staan van de groots opgezette braderie die georganiseerd wordt door de winkeliersverenigingen. Er komen 75 tot 80 stands, demonstraties, een autoshow en veel muziek. De braderie wordt op 28 augustus geopend door notabelen „uit de oude doos": burgemeester Westerhout zal zich samen met de wethouders Gillis sen Versehage en Smit en vergezeld van hun echtgenotes naar de braderie begeven in koetsjes en gestoken in 16e eeuws kostuum. De gemeentebestuur ders zullen op hun tocht door de stad begeleid worden door de drumband „Cecilia' en het minirettenpeloton. Ook de medewerkers aan de braderie zullen zich in het 16e eeuwse pak VLISSINGEN - Met ingang van heden heeft ook Vlissingen zijn zogenaamde vakaturemolen. Deze molen, die opge steld is in de entree van de openbare bibliotheek aan de Spuistraat 22, is van maandag tot en met vrijdag van 10 tot 21 uur en 's zaterdags van 10 tot 12.30 uur kosteloos en vrijblijvend te raadplegen voor in Zeeland voorko mende vraag naar personeel. Naast vakatures zijn in de molen fol ders en boekjes opgenomen met infor matiemateriaal op het gebied van de arbeid, zoals bijvoorbeeld over scho lingsmogelijkheden, minimumloon en een wegwijzer voor werkende jonge ren. Vakatures en informatiemateriaal zijn tijdens de kantooruren ook op het Arbeidsbureau aan de Dr Staverman- straat 57 vrij ter inzage Men kan daai zonodig nadere informatie omtrent va katures en andere zaken verkrijgen, terwijl een rechtstreeks telefonisch contact - dus zondet tussenkomst van een ambtenaar met werkgevers, die personeel vragen, mogelijk is. steken om de sfeer van vroeger dagen te laten herleven. Tijdens de braderie- dagen zullen de straten worden afge sloten en er komt een muziektent te staan waarin iedere dag wel iets te doen zal zijn. Op donderdag en vrijdag middag komt voor de kinderen het poppentheater Den Zeeuwse Uylen spiegel" uit Middelburg optreden Vrij dag zal het bekende Cocktail Trio te zien en te horen zijn en verder zullen optreden de Wilhando's met een kin dershow en „The Dutch Rythme Steel Orchestra' met dans. muziek, vuur en limbo dans. De enige echte Koperen Ko. die mo menteel aan zijn ajscheidstournee door Nederland bezig is. zal op zaterdag in Vlissingen te 'zien zijn Medewerking aan de braderie wordt verleend door cle Marine, het Leger des Heils. het Roode Kruis, de Dierenbescherming en de Stichting Cultuur en Recreatie. Al deze instellingen hebben een stand op de braderie Om nog wat extra aandacht op de festiviteiten in de oude Vlissingse bin nenstad te vestigen zal enige dagen van te voren een reclamekaravaan door Zeeland trekken ZONDAG 4 AUGUSTUS 1974 Vlissingen Hervormde Gemeente, Sint Jacobskérk lOuurkand W de Leeuw, Utrecht, 17 uur ds. J.J Poort Oister- wijkgevraagd in overleg met de Geref gezindte Johanneskerk 9.30 uur ds L. de Liefde, 19 uurds Y van der Schoot Open Hof 9.30 uur ds Y van dei Schoot, Herv /Geref dienst, 17 uurds A.C. Poppe, Serooskerke (W). Geref Gastdienst Ophir geen dienst. TeT Reede 19 uur dr A.H.A Bakker, Middelburg Bethesda-St. Joseph 10 uur ds. P. Joosse Doopsgezinde gemeente Vrijdomweg 10.45 uur br V.d Zee Geref. Kerk Lannoystraat 9.30 en 16.30 u leesdienst Geref gemeente Marnixkerk Souburg 9 30 en 16.30 uur leesdienst Geref kerk Souburg 9 west ds. Broeder, 9.30 uur Oost ds. Van- haelen, 19 uur oost ds. Teutscher Kristen Zuid Molukse Kerk Oost- -Souburg 1 5 uur ds. Fader. Koudekerke 12uurds. Fader Chr. geref kerk Kasteelstraat, Vlissin gen 9.30 u leesdienst, 15.00 u. prof. dr M.H. Velema, Evang Luth gemeente Walstraat 10.30 u ds. Stol, Middelburg. 9 u .ds. Stol. R.K. Kerkberichten O W Souburg, Paauwenburg, Vlissingen, 3-4 augustus 1974 W. Souburg Martinuskerk: zaterdag avond 19 uur en zondag 10.30 uur. Paauwenburg Open Hof zondag 11 uur en 19 uur. Vlissingen Singelkerk zaterdagavond 19 uur zondag 8.30 uur, 10 uur dameskoor en 12 uur. R.K kerk Middelburg. Iedere week Hoofdkerk Lombardstraat 1, zaterdag 19 u., zondag 10.30 u. en 19 u. Hoek steen Rozenburglaan 8 15 u. (zondag) Katholieke kerkdiensten op Walcheren zomer 1974 Dishoek Koudekerke. Tounstenkerk tot 1 sept 10 u. Domburg Rekreatieterrein of Bijkerk tot 11 aug. zat. 19 u Bijkerk zondag 10 u. rekreatieterrein 18 aug t/m 1 sept. zondag 10 u Bijkerk. Oost Capelle Ned Herv Kerk 29 juni t/m 3 aug. Zaterdag 19 u. Veere Ned Herv Kerk 29 juni t/m 3 aug. Zaterdag 19 u Vrouwenpolder Toeristenkerk. Fort den Haak weg tot 11 aug. zaterdag 19 u. en zondag 10 u 18 aug t/m 1 sept zondag 10 u Westkapelle Toeristenkerk Bazien- straat 19 u en zondag 10 u 18 aug t/m 1 sept. zondag 10 u Zoutelande Toeristenkerk Bosweg 48, tot 23 juni zaterdag 19 u en zondag 10 u. 29 juni t/m 11 aug. Zaterdag 19 u. en zondag 10 u en 19 u 18 aug t/m 29 sept Zondag 10 u. Volle Evangelie Gemeente Vlissingen Iedere zondag 9 45 u en iedere woens dag 19.30 u ui de Filadelfiakapel, Vrouwenstraat 5 Leger des Heils, Vlissingen iedere zon dag 10 u Heilsbijeenkomst en 19.30 u Getuigen bijeen komst Anglican Church Service every Sunday morning prayer 10.30 u en Evening prayer 7.30 pm in the Mission to Seamen Chapel Scheldepoort. Vlissm- gen-Oost Reader A Driver The Bethel Pentecostal Temple inc Wijkgebouw, Zuidebaken, Rentmees terlaan, Middelburg Z Diensten elke woensdag 19.30 u af en elke zondag van 14.30 u af Voorganger J.M Davidz. Pinkster Gemeente Vlissingen Iedere zondag 14.30 u. gemeentedienst iedere woensdag 19 30 u opwekkingssamen komst Voorganger Br J W Lentink MIDDELBURG - De Stichting Werk groep 2000 heeft in samenwerking met de Stichting Natuur en Milieu, de Nederlandse Spoorwegen en de ANWB een publicatie uitgebracht onder de titel: „Met het oog op Nederland geef ons de ruimte" Dit fraai uitgegeven boekje bevat een dertigtal dagtochten die per bus/boot. per fiets en te voet kunnen worden gemaakt door ver schillende gebieden en steden van Ne derland. De dagtochten sluiten gedeel telijk aan bij bestaande NS dagtoch ten en de ANWB fietsroutes Vooi een ander deel zijn door de Werkgroep 2000 zelf routes uitgezet in samenwer OOST-SOUBURG - Dinsdag 23 iuii j.l. opende de heer C van der Sande uil Vlissingen zijn nieuwe heren-haar verzorgingssalon aan de Kanaalstraat 87 in Oost-Souburg. De heer van der Sande zit al ongeveei 40 |aar in het vak. hij is echter wel met de nieuwe ontwikkelingen van hel kappersvak meegegroeid dat wordt duidelijk be wezen door de opzet van zijn gloed nieuwe Souburgse vestiging Het is voorlopig een éénmanszaak beschei den van opzet maar zeer aantrekkelijk aangekleed en van de modernste ge makken voorzien. Zo beschikt de heer van der Sande over een Microvision- neur: een apparaat waarmee men een haar vele malen kan vergroten. Door middel van deze microvisionneur kan de vakman iemands haren tot ui de details bestuderen en precies nagaan wat er wel of met aan mankeert De haarverzorgingsmiddelen kunnen dan op een adequate manier worden toege past en het gewenste resultaat zal er sneller door bereikt zijn De heer van der Sande is in Vlissingen bekend om zijn kapperzaak op de Singel. Deze zaak blijft gehandhaafd en wordt gedreven door mevrouw van der Sande De heer van dei Sande ziet zijn heren-haarverzorgingssalon zelf als een aanwinst voor Souburg ..We zijn hier nu met drie collega's", vertelt hij, „en dat is geen overbodige luxe Sou burg telt nu al 12 000 inwoners en het moet in de naaste toekomst nog verder uitgroeien". king met verschillende milieuorganisa ties en stedelijke actiegroepen. Voor Zeeland is er aan een fietsroute door Walcheren en Zuid-Beveland uit gezet van ca 35 km Deze route ts grotendeels samengesteld door de heer Groeneweg van de Stichting Zeeland De fietsroute leidt van Middelburg via het Sloehavengebied en de kerncent rale Borssele naar het Veerse Meer en de ruilverkaveling Kleverskerke Al fietsend krijgt men een goede indruk van de problemen waarmee Zeeland m ruimtelijk opzicht te kampen heeft Alle tochten zijn voorzien van routebe schrijvingen die de toerist opmerkzaam maken op de knelpunten die in ieder gebied te vinden zijn met betrekking tot de ruimtelijke ordening en hel milieu Deze ..oriënteringsritten" zijn bedoeld als handvat voor bewoners van Nederland om zich op eenvoudige wu- ze bewust te worden van de zeei uiteenlopende wijze waarop in Neder land met de ruimte wordt omgespron gen Er wordt in Nederland veel ge sproken over het milieu en de ruimte lijke ordening De publicatie ..Met het oog op Nederland geef ons de ruunre' geeft iedereen de gelegenheid zelf eens te gaan ontdekken hoe mooi Neder land nog is., maar tegelnkertijd knjgi men oog voor de vele zaken die het landschap bedreigen. Het boekje is gratis verkrijgbaar bij alle NS stations, bij alle ANWB kantoren en bij enkele milieu- en landschapsor- gamsafies In Zeeland kan men terecht bij het Zeeuws Coördinatie-orgaan dringende gevallen van 12.30-1 uur en van 17 30 tot 18 uur Apotheekvan vrijdag 2 augustus 18 uur t.e.rn vrijdag 9 augustus geopend apo theek D.H v.d Kleine Mulder Singel 9 tel. 2730 Middelburg, geopend apotheek L. v.d Boogert. Vrijlandstraai t9 landarts van zaterdag 3 augustus van 9-10 uur en zondag 4 aug van 11-12 uui dr. H.A Reddingius. Badhuisstraat II, tel 2481 Verloskundige, zaterdag 3 en zondag 4 aug., mej. Van Gtnkel Pres Roose- veltlaan 232, tel. 2775 Huisartsen Souburg. Arnemutden en Nieuwland. 3 en 4 aug., dr G.A van Bockel, Kanaalstraat 89 Souburg tel 01183- 1500 Voor patiënten van dr. Jansen en dr Jansen-Schram zie Sou burg enz. Dierenarts 3 en 4 aug dr J.C. Klok, Oostkapelle.tel 01188- 1443 Ver Het Groene Kruis. 3 en 4 aug zuster De Boer, Troelstraweg 252, tel 2735 Ver Het Oranje Groene en Wit Gele Kruis, 3 en 4 aug zuster Getdof, Groen van Prinstererlaan 116, tel. 31 20 Ver. Her Oranje-Groene en Wit-Gele Kruis te Souburgen Ritthem 3 en 4 aug. zuster L. Slabbekoorn. Wittezeestraat 42, tel 01183 1843 Bureau van de Stichting voor met-ge huwde Moeders, Loskade 25, Middel burg, tel. 01180-27311, spreekuur vol gens afspraak Gezins- en bejaardenverzorging Middel burg. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren Loskade 29, tel. 6951 Spreekuur maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 u Maatschappelijk Werk Middelburg. Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Walcheren, Loskade 29, tel 6951, spreekuur maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 u., donderdag van 19 20u Vlissingen. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren Eedestraat 2, Vlissingen. Tel 4283, spreekuur maandag t/m vrijdag van 9-10 u„ dinsdag 19-20 u Souburg, spreekuur maandag van 14-15 u Vrijburgstraat I, tel 1608 Stichting Maatschappelijk Werk en Ge zinsverzorging op het Platteland van Walcheren. Molenwater 33, Middel burg, spreekuur iedere dag van 9-10 u. en donderdag van 18.30— 19.30 u. Spreekuur Bachten Poorte Oost-Sou burg dinsdag van 9- 10 u. en donder dagvan 18.30- 19 30 u. Stichting Gezinsverzorging Walcheren, Brouwenaarstraat 4. Vlissingen, tel 01184-7810 Spreekuur maandag t/m vrijdag van 8.30 9.30 u Btjkantoot Middelburg, Korte Noordstraat 31, tel 01180- 25594, spreekuur op werkda gen van 8.30-9 30 u Spreekuur te Souburg op werkdagen van 8.30-9.30 u tn het wijkcentrum. Mid denhof, Kanaalstr 64, tel 4318 Prot. Stichting Verantwoorde Gezins vorming (PSVG). spreekuur iedere eer ste dinsdag in de maand van 20- 21 u m het Gasthuis Middelburg, ingang Noordpoortplein Nieuwe aanmeldin gen liefst 20.30 u 20- 21 u in het Gasthuis Middelburg, ingang Noord poortplein Nieuwe aanmeldingen liefst 20.30 u 8 I 5 5 uur Dinsdag n augustus Nieuwe Kerk te Middelburg 20 uut Orgelconcert, te geven door Charles de Wolff, Gro ningen Woensdag 7 augustus, Beiaard- conceri op ile St lacobstoren te Vhssmgen.door Piet Broerse. MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis: Grafisch werk van Escher Zeeuws Museum „Walcheren onder wateT en weer droog" tekeningen van Bantzmget Galerie 't Kot, Dam 27: Gouaches van Anneke Steenbeek, Schuitvlotstraat 30 Ceramiek van Cor- ry Meidell VLISSINGEN Gem Museum. Bellamypark: „Hon derd laar Oranje 1874-1974". VLISSINGEN 31 juli Stadhuistoren: Beiaardconcert doorP Maassen Aanvang 19.00 uur 2 augustus Sporthal, Pres. Roosevelt- laan Black Lee Festival aanvang 19.00 uur 7 augustus St Jacobstoren: Beiaard concert door P Broersma MIDDELBURG 2 augustus Volkssterrenwacht Noord- bolwerk 35 Dia-avond „het heelal", aanvang 20 uur 3 t/m 17 augustus: Koffiebar Youth for Christ op het Hof van Tange. VLISSINGEN t/m 2 augustus- Bonedijkeschool: Speelstad, vakantieactiviteiten voor kinderen. SOUBURG. t/m 2 augustus: terrein bij Zuiderzee straat Speelstad, vakantieactiviteiten voorkinderen Gratis rechtshulp elke donderdag van 19-21 uur Kromme Weele 18, Middel burg. Telefonisch bereikbaar gedurende openingstijden onder 01180- 8001 Informatiecentrale Iedere vrijdag van 18.30-20 uur, Vlis singen. Welzijnscentrum Bach ter Krom me Badhuisstraat 104, tel. 01184- 6420 Souburgen Ritthem,Wijkcentrum Mid denhof, Kanaalstraat 64, tel. 01183- 20 f9 1 Socd Wonen Weekenddiensi voor storingen C.V.en iften voor 3 en 4 augustus de heer K. Roelse Bonedijkestraal 110. tel 6156. ïlifa Hoogwj ter Donderdag I aug 0 47 en 13.08 Vrtjdag2aug 129 en 13.46 Zaterdag 3 aug. v.m. 2.08 en 14.21 Zondag 4 aug 2.44 en 14.53. MaandagSaug 3.l8en 15.26 Dinsdag6aug 3 48 en 15.57. Woensdag 3 aug 4 19 en 16.28. Vhssmgen, dokterdienst zaterdag 3 au gustus d oker Kant, Badhuisstraat 145, tel. 2150, zondag 4 augustus dokter Meijer, Julianalaan 7, tel. 2225 De dienst loopt van 0.00-24.00 uur. Visites aanvragen voor 10 uur Spreekuur voor voor Natuur-, Langschaps- en Milieu be scherm mg, Churchill-laan 2, Middel burg MIDDELBURG - In de panden Vlas markt 6 en 8 zullen over ongeveer een jaar de medewerkers van de afdeling bevolking van het stadhuis en de Ge meentelijke Sociale Dienst gehuisvest worden. Kortgeleden is een begin ge maakt met de uitbreiding en de res tauratie van deze huizen Aan de voor zijde van de panden is van de werk zaamheden nog niet zo veel te zien. maar aan de achterkant is al het nodige sloop en breekwerk verricht. In november 1973 verleende de ge meenteraad voor de uitvoering van het nogal omvangrijke werk een krediet van f.1245 000,-. Het werk wordt uitgevoerd door M.A.C.O. BV te Middelburg onder directie van Ge meentewerken. S HEER HENDRIKSKINDEREN - Op 3 augustus viert de Vliegclub Mid den Zeeland het veertigjarig bestaan. Dat is een beetje gek omdat deze vliegclub eigenlijk nog maar vier |aar onder deze naam bestaat Maar in die club zijn de vroegere Walcherse Zweef- vliegclub en de vroegere Zeeuwse Ver eniging voor Luchtvaart opgenomen En die zijn wel zo'n veertig taar gele den al opgericht En dat wil de Vhegeiub Midden Zee land nu vieren Met onder meer een receptie in het vltegveldrestaurant die om kwart over viet begint Verder ïser nog een demonstratie parachute springen tussen kwart over drie en DOMBURG - Vrijdag en zaterdag wordt aan de Roosiesweg de nieuwe sportaccommodatie van de V V .Domburg' officieel geopend Vrijdag tvond om zeven uui word! een ope rungswedstrijd gespeeld tussen Oom burg en de zaterdag eerste klasse» Arnemuiden waarvoo» ongeiwijteld veel belangstelling zal bestaan Beide teams verschpnen met hun sterkste formatie binnen de lijnen Wethouder A Don die veel heeft bugedragen tot de realisering van de sportaccommodatie m Domburg ver richt de aftrap De wedstrijd wordt opgeluisterd Ivoorat en tijdens de rust» doot de/muziekvereniging ..Apollo" en het „Grooi Vlissings Maiorettenpele ton De maioreftes vertrekken om kwart ovei zes bij het Schuttershof in de Kanmweistraat s Zaterdagsmiddags om viet uur zal het nieuwe clubgebouw van de V V .Domburg" officieel worden geopend ondet andere mei een receptie vooi genodigden Dit clubgebouw kon tot stand komen •loot een budragt van f 30 000 die de V V .Domburg aan de gemeente als aandeel in de bouwkosten heeft verstrekt Verder was er nog een be drag van f 10 000 gemoeid met de kosten voor inrichting en inventrais De voetbalvereniging is er m geslaagd het totale hedrag van f 40 000 bit een te brengen door het verkopen van renteloze aandelen en enkele andere acties. Vanaf zeven uur 's avonds zullen leden, donateurs, supporters en aandeeihou ders de nieuwe accommodatie kunnen bezichtigen De openingsceremonie wordt besloten met een groot bal dat om half tien begint in hei Schutters hof. kwart ovei vier door parachutisten van King air en Red Aegles. Diezelfde dag gaat ook voot de tiende keer de Schelderally voor motorvliegtuigen van start en verder is er nog een demon stratie formatievliegen, door de sport vliegers van het vliegveld Seppe. MIDDELBURG - Van de 727 leerlin gen van de vqtde klassen van de Middelburgse lagere scholen hadden er aan hei begin van hei schooljaar 1^*3 3/1974 een aantal van 140 nog geen zwemdiploma Aan het einde van du schooltaal haalden er van die 140 kinderen 122 hel diploma Het per centage mei-gediplomeerden werd dankzij hei schoolzwemmen in een seizoen van 19 orocenl teruggebracht v lol ruim 2 procent Van de 571 Middelburgse vierde klas- sers hadden er aan hel begin van herzellde schooltaal 293 (51 procent) nog geen zwemdiploma Door de les sen in schoolverband m het zwembad .Poelendaele" behaalden ui dat schooliaai 173 vierdeklassers hun A- diploma waardoor hei percentage met-gediplomeerden daalde tot 21 pro cent Vergeleken met de landehike enters maaki Middelburg een goede beurt De gegevens zijn afkomstig van her bureau sport- en leugdzaken van de gemeente Middelburg PEDICURE jsdipl t.v.o. fulpenlaan 19, Vlissingen ■ran 26 iuli t/m 10 aug. q«»n praktijk

Scheldebode | 1974 | | pagina 5