Rabobank Op 3 augustus in lerseke Speelstad in Vlissingen en Souburg groot succes DE GOELAG ARCHIPEL de scheldebode MIDDELBURG KREEG PARKEER TERREIN VOOR HONDERD AUTO'S lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Scheldebode-kringetje llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll SPAAR RENTE TOT 10% ZEEUWSE KOREN VOOR RADIO Gratis naar Escher tentoonstelling LIMBURG ANTIEK RUITER DE Editie Vlissingen Editie Middelburg e.o. M. DE DREU EN CO B.V. Brouwershaven 24e jaargang no. 31 UITGAVE: DE STEM B.V. BREDA WOENSDAG 31 JULI 1974 SOLZJENITSYN veel mensen geloven hun eigen ogen niet, als wii7f> eens neariviseerH hehhen hardy optiek kontaktlenzen Informeer bij éën van de 35 vestigingen op Walcheren van de de bank voor edereen lAMMMMAMMAMAWVimM/IMW Oosferscheldedagdemonstratie tegen aanleg van Wemeldingedam YERSEKE Voor de derde keer wordt op zaterdag 3 augustus in Yerseke de „Oosterscheldedag" georganiseerd. Wat vroeger de mossel feesten waren is de laatste driejaar uitgegroeid tot een grootscheepse manifestatie voor het behoud van een schone, open Oosterschelde. Een manifestatie die bij heel veel mensen aanslaat, gezien de bezoekersaantallen. Het eerste jaar trokken op die ene Oosterschelde dag zo'n 35.000 mensen Yerseke binnen. Verleden jaar waren dat er tussen de 40- en 50.000. En dit jaar rekenen de organisatoren op zo'n 70.000 mensen. Dit jaar dus opnieuw een grote mani festatie voor het behoud van de Oos terschelde. Waarom? wordt vaak ge vraagd. Er is het plan Klaasesz. Het kabinet heeft inmiddels zijn voorkeur uitgesproken voor een open caisson voor leica en leicaflex kom kijken en vragen bij verschuren bv ooatnrFiout ,r'|*n l middelburg 0OafeSMMldM foto harry ootterno dam, in de monding van de Ooster schelde, die een getijbeweging garan deert. Een plan waar de vissers zich achter kunnen scharen, omdat de getij beweging en daarmee het behoud van de mossel- en oestercultures, verzekerd lijkt. Lijkt, want er is nog steeds onzeker heid. Er dreigt nog steeds gevaar. En dat gevaar zit in het plan van de Wemeldingedam. De dam tussen We- meldinge en St. Maartensdijk op Tho- len, die is gepropageerd door Water staat en die de Oosterschelde alsnog in tweeën dreigt te snijden. Als die dam er komt dan is de mossel- en oester teelt alsnog verloren, omdat Yerseke achter die dam komt te liggen. Over het al dan niet aanleggen van die Wemeldingedam heeft het kabinet nog geen besluit genomen. Op het programma van de Oosterschel dedag staat als antwoord op de vraag waarom opnieuw een Oosterschelde dag: „Omdat onze tegenstanders onder het voorwendsel van een minder be langrijke wijziging de bodem uit het plan Klaasesz willen halen. Verplaat sing van de Oesterdam naar Wemeldin- ge betekent vernietiging van visserijcul tures en van het milieu in het meest waardevolle oostelijke deel van de Oosterschelde. In plaats van een sa mengaan tussen veiligheid, scheep vaart, milieu en visserij opnieuw een sterke tegenstelling met milieu en vis serij als grote verliezers". De grote attractie van deze Ooster scheldedag is natuurlijk opnieuw het gratis mosselen eten. Dit jaar is er 18.000 kilo mosselen beschikbaar, die zonder twijfel binnen de kortste keren verdwenen zullen zijn. Die mosselen kunnen op het havenplateau naar bin nen gewerkt worden. Eveneens op het havenplateau is de milieumarkt. Een tiental organisaties die vechten voor het milieu hebben toegezegd op deze milieumarkt aanwe zig te zijn. Wie op de televisie de prachtige Oos- terschelde-film van P. Meyer heeft gemist „Oosterschelde gouden rand van de zee", kan dat gemis nu goedma ken. De actiegroep Oosterschelde open heeft deze unieke film aangekocht. En elk heel uur wordt deze film gedraaid in de raadzaal van het gemeentehuis op het Kerkplein. Het volledige programma van de derde Oosterscheldedag ziet er als volgt uit - Eigenlijk begint het feest al op vrijdag 2 augustus. Want om 12 uur 's middags tot 23 uur is het kermis op het parkeerterrein Oude Torenstraat en Dreef. - Zaterdag 3 augustus: - Weer van 1 - 23 uur kermis. - Om 10.30 uur wordt de gratis mos selmaaltijd officieel geopend Ook dit •jaar duikt weer een historische figuur op, die nauwe banden heeft met de visserij. Mosselvisser Wannes Kakebeke staat uit het grijze verleden op. Kakebeke wordt vanaf het Kerkplein vervoerd met een eveneens historische brandweerwagen naar het Havenpla teau. Daar zal hij de eerste mossel proeven. Op zijn tocht wordt Wannes vergezeld door het majorettenpeloton „The Gold Stars" en showorkest DRS uit Rozendaal. Van 11-16 uur kunnen de duizenden bezoekers - ongetwij feld weer uit heel Nederland en Bel gië - aan de mosselmaaltijd gaan. Dit mosselen eten wordt muzikaal opgelui sterd door het dans-- en showorkest „The Gold Stars" uit Bergen op Zoom. - Van 13-14 uur maakt de muziekve reniging „Mozart" uit Yerseke een rondgang door het dorp. Op het dium aan het Havenplateau speelt in die tijd „The Dutch Rythme Steel Orchetra". - Om 14 uur tot 14.30 uur beklim men Frank en Mirella het podium aan het Havenplateau - Zij maken om 14.30 uur plaats voor de Hofkapel Toeteroet die tot 15.30 uur de mosseleters begeleidt. - Om 16 uur begint de grote vloot- schouw op de Oosterschelde. ledereen kan voor eigen risico mee het water op Vlak na het uitvaren van deze vloot zal voor de Prins Willem Alexan- der-haven een demonstratie parachute springen zijn. Drie parachutisten„lan den"' in de Oosterschelde. Deze de monstratie duurt een half uur. -Van 16.30-17.30 uur muzikale rondgang door de Delta band uit Vlis singen. - Van 19-20 uur prijsuitreiking aan de buurtverenigingen - voor de mooist versierde straten - en aan de schepen die mee hebben gedaan aan de Vloot- schouw. - Van 20-23 uur Oosterscheldebal m.m.v. „The Gold Stars in zaal Nolet aan de Lepelstraat. -Van 20-21 uur opnieuw is dan hofkapel Toeroet aanwezig op het Havenplateau. -Van 21-21.45 uur is er de taptoe op het Havenplateau door de „Delta band" uit Vlissingen. Dit korps mar cheert na de sho op naar de Prinses Beatrixhaven, waar om - 22 uur een groots vuurwerk wordt af gestoken. En dan is het weer gebeurd met de Oos terscheldedag 1974. De 8-jarige Ronnie Meulmeester uit Vlissingen werd vrijdag jl. win naar van het song-festival van de Speelstad Vlissingen met het liedje „What shall we do with the drun ken sailor". Hij ontving als prijs een set viltstiften en een door de speelstad-kinderen zelfgemaakte sjerp en kroon. Speelstad Vlissin gen duurt nog tot en met aan staande vrijdag. Dan zal er een grootse afsluiting zijn van twee speelweken die voor enkele hon derden Vlissingse kinderen een ge weldige belevenis geweest zijn. Het terrein aan de Zuiderzeestraat in Oost-Souburg is geheel herscha pen in de Cowboystad van de Speelstad-kinderen. De kinderen hebben zich geheel kunnen uitle ven in het bouwen van hun eigen huizen; daarnaast was er steeds een programma van muziek, ex cursies enz. Evenals in Vlissingen duurt de Speelstad in Souburg nog tot a.s. vrijdag. De Nederlandse editie van is verkrijgbaar bij Boekhandel Paul Krugerstraat 55 Vlissingen. MIDDELBURG - In het programma „Tijd vrij voor muziek in vrije tijd' besteedt de NCRV op donderdag 15 augustus aandacht aan de provincie Zeeland. Begin juni zijn in Middelburg opnamen voor dit programma gemaakt dat duurt van 18-18.29 uur en dat te beluisteren is via Hilversum 2. Onder leiding van Jac. Suurmond zul len de Chr. Gemengde koren „Hosan na' uit Vlissingen, Soli Deo Gloria uit Souburg, ,Eén in geest en streven" uit Serooskerke en „Sursum Corda'" uit Oostkapelle met begeleiding van de brassband „Excelsior" uit Kloetinge drie liederen uitvoeren uit het Lied boek der kerken. De brassband is ook afzonderlijk te beluisteren in „Quo Vadis" van W. Rimme en het koor uit Kamperland brengt ook afzonderlijk nog twee lie deren. Verschijnt wekelijks gratis huis aan oplage 34.755, in 2 edities: OPLAGE 18.255 in de gemeenten Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. REDAKTIE: Mevr. L. H. Wolterbeek-v.d. Vlerk, St. Kruislaan 8, Vlissingen. Telefoon 01184-6869. Mej. Inge v.d. Kooy, Koestraat 5, Middelburg. Telefoon 01180-27800 b.g.g. 01600 - 22341 (toestel 229) huis op geheel Walcheren, totaal OPLAGE 16.500 in de gemeenten Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Vlissingen, Spuiplein 94, Postbus' 73. Tel. 01184 - 6830. ADVERTENTIE AQUISITIE: J. v.d. Hoeven, Vlissingen, Spui plein 94. Tel. 01184 6830 MIDDELBURG - Vlak bij het onlangs gesloten huis van bewaring aan de Kousteenschedijk is een dezer dagen een nieuwe parkeerplaats voor een honderdtal auto's gereed gekomen. Evenals het geval is op de parkeerter reinen op de Markt en op het Dam plein moet de parkeertijd op het nieuwe terrein ook worden gekocht bij een parkeerautomaat. Omdat het par keerterrein Kousteenschedijk wat Ver der van het centrum verwijderd ligt is de parkeerprijs wat voordeliger: be taalt men voor vijf uur parkeren op de Markt f2,25 en op het Damplein f 2,—, op de Kousteenschedijk kan men zijn auto vijf uur lang opbergen voor slechts f 1, De aanleg van het nieuwe terrein maakt deel uit van een plan om een krans van parkeerterreinen rond de Middelburgse binnenstad te verwezen lijken. In feite is momenteel nog maar de helft van het parkeerterrein Kou steenschedijk uitgevoerd. Ook het ge bied waarop nu het bedrijf van Bod- daert staat is bestemd als parkeerter- rein. grug Om het parkeren aan de Kousteensche dijk nog wat aantrekkelijker te maken ZUSTERSTRAAT 34 INDUSTRIEWEG 1 MIDDELBURG OFF. FORDDEALER VLISSINGEN TEL. 01180-12972 TEL. 01184-4632 is men momenteel bezig met de bouw van een voetgangersbrug naar de Turf- kaai. De voorbereidingen voor deze brug zijn al in volle gang. Langs de waterkant van het parkeerterrein is een ïat-dfn wql van een meter hoog aange- !cgu, waai up dit najaar het nodige groen zal worden geplant. Het gepar keerde „blik' zal door deze groengor- del in de toekomst aan het oog ont trokken zijn. Voor de uitvoering van het parkeerterrein en de brug verleen de de gemeenteraad een krediet van f313.400,-. MIDDELBURG Op maandagavond 5 augustus van 19 - 22 uur kunnen de inwoners van de gemeente Middelburg gratis een bezoek brengen aan de tentoonstelling die momenteel in de Vleeshal van het stadhuis wordt gehou den. Het gaat hier om de tentoonstel ling „De werelden van M. C. Escher" Er is een grote selectie litho's, gravures en houtsneden van deze zeer bekende graficus te zien. De expositie, die op 27 juni j.l. werd opengesteld is al door meer dan 7000 personen bezocht. Zij betaalden de entreeprijs. Bewoners van de gemeente Middelburg kunnen maandagavond a.s. voor niets terecht. Bij de „World Press" fototentoon stelling die vorig jaar werd georgani seerd - werd ook een gratis avond ingepast voor de Middelburgers. Van die gelegenheid is toen eem ruim ge bruik gemaakt. Burgemeester en wethouders van Borsele vinden dat de stichting Opbouw West Zuid-Beveland geen tweede stafkracht nodig heeft. Al maanden speelt deze kwestie in de Zak van Zuid-Beveland. En einde lijk mogen we dan kennis nemen van hei besluit de Borselse bestuur- deren. Een besluit dat nog niet van kracht is, want de gemeenteraad heeft het laatste woord. En dal er nog heel wat woordjes over zullen vallen staat nu al wel vast. Het is het goed recht van b. en w. om een aanvraag af te wijzen. En het is hun plicht om te zeggen waarom. Maar het is een kwalijke iaak als b. 'en w. een gemeenteraad zó gekleurd voorlichten als in dit geval. In het voorste! aan de raad staan uitsluitend de negatieve resultaten de mislukkingen dus - van de op bouwwerker en de stichting. En is het gek, dat niet alles even soepei tjes verloopt, bij een stichting waar één man het welzijn en de aktivi- teiten in vijftien kernen op gang moet zien te brengen 't Was toch gewoon een zaak van behoorlijk bestuur geweest om alle geslaagde en mislukte aktiviteiten naast el kaar te zetten. Alleen dan geeft men de gemeenteraad de voorlich ting die noodzakelijk is om een juiste beslissing te nemen. Als b. en w. het dan op zo'n erge- lijke manier laten afweten, wil ik wel enkele geslaagde aktiviteiten uit mijn mouw schudden. Er zijn' er ongetwijfeld meer: -Het kindervakantiewerk is in de gemeente Borsele door de stichting prima georganiseerd, beter dan waar ook op de Bevelanden. -Dankzij de stichting is er een sozen- kontaktraad opgericht. De Centrale Ondernemers Borsele (COB) is een initiatief geweest van de stichting De stichting heeft ervoor gezorgd, dat de middenstan ders van de verschillende dorpen bij elkaar kwamen. Waardoor bij voorbeeld ook de grote manifesta tie '74 in 's Gravenpolder mogelijk is geworden. -In het kader van het project „Wel zijn der Kleine Kernen" is een onderwijsrapport gemaakt. Dit on derwijsproject, waaraan tientallen inwoners hebben meegewerkt, heeft er voor gezorgd, dat een heleboel ouders zich zijn gaan in teresseren voor het onderwijs van hun kinderen. Dat een heleboel mensen zich gerealiseerd hebben en merken, dat ze zelf wel degelijk wat aan de verbetering van dat onderwijs kunnen doen. -Het werk in de Jeugdhoeve in 's Heerenhoek is vooral in het be gin begeleid en gestimuleerd door de stichting. Zo goed dat de wer kers daar het nu alleen kunnen rooien. -Enzovoorts, enzovoorts, enzo voorts. Ik ben benieuwd, wat de gemeen teraad op dinsdag 6 augustus doet. Arjoan. oost-souburg kanaalstraat 9a (01183) 2884 vlissingen bellamypark 38 (01184) 2648 Wellicht bent u deze week de gelukki ge. Loop dan even binnen bij ons kantoor Spuistraat 94 te Vlissingen. De gulle gevers zijn Banketbakkerij Faber, Badhuisstraat 28, de bekende kwaliteitstaart; Slagerij de Vries, .Wal* straat, 1/2 pond biefstuk; Vishandel F. de Muynck jr., Oude Markt 11, e?n kilo gebakken vis uit de zaterdagrecla me; Drogisterij Lutwieler, Lange Zelke 80, een luxe flacon badschiam; Smith Kaas, marktkraam, een pond kaas naar O.A. ZEEUWSE PRENTEN J. A. LIMBURG- Antiquair, beëdigd Taxateur en Makelaar Haven Zuidzijde 14, tel. 01119 - 405 INKOOP TAXATIES VERKOOP keuze; Slagerij Oosterom, Walstraat 100. 300 gram vleeswaren; 't Goud doppertje, Walstraat, waardebon van f 5,-; Brillenspecialist Tilroe, Walstraat 81, kamerthermometer; Drankenim- port Jan Dummel, Hermesweg 23, Vlissingen, fles sherry t.w.v. f3,95 Annikes Cafetaria, Betje Wolfplein, twee broodjes Annikes met koffie; Fa. Van de Vijver, radio en t.v., Kanaal straat 12, Oost-Souburg, 1 maal gratis batterijen voor transistorradio; Midget- golfbaan Delta, Burg. Van Woelderen- laan, Vlissingen, gratis speelronde en 2 consumpties, Moeke's lunchroom, Nieuwen dijk 51, Vlissingen, bon voor pannekoeken plus koffie voor 2 perso nen; Chemische Wasserij Populair, Groene Woud 55, Vlissingen, gratis reinigen van een japon; De Noten-! kraam, vrijdagmarkt, 1 pond pinda's;' De Dropsperialist, vrijdagmarkt, 1/2' pond drop naar keuze; Beens kaas, vrijdagmarkt, 2 pakken koffie Douwe Feberts of Van Nelle

Scheldebode | 1974 | | pagina 1