Van Ineens VERHUIZINGEN E« MEULBROEK KAT VOOR OE ZOMER "IgeilS MEUBELTRANSPORTEN vjmea: uw CV kan branden zonderdat bet olie kost VOOR EEN WARME ZOMER 1 De opruiming begint 18 juli koopjes hebben we nu al Zeeuwse^P Verwarmings Unieb.v. WOENSDAG 10 JUU 1974 DE SCHEIDEBODE 28-581 Kantoor t DE MEESTERSTRAAT17 Tel. 01184 -9009 VLISSINGEN Hoofdkantoor Mijnsherenplein 8 Rotterdam Tel. 010-848519 - 858294 - 848479 Na zes uur Van Ingens (010) 27<8057 Dames Alla jurken en overgooiers geruite- effen grijs- corduroy broeken bekend Am. merk tot m. 42 Truitjes k.m. Restant T. shirts - toppertjes Blazers zuiver scheerwol slechts Terlenka - trevira pantalons Rokken 19.75 v.a. nu v.a. Heren nieuwe serie broeken van bekend Am. merk in gladde kwaliteit; flessegroen -d. blauw - zwart - beige advies prijs 39,75 nu jg 75 en 2 stuks 35 T. shirts 5. Overhemden nu slechts 10. Overhemdjasjes - blousons Cojo nu 19.75 Spijkerbroeken v.a. 19.75 Zwembroeken 10.- Ondergoed wit p. stuk 2.95 Gekleurde heupslips 3.50 en 2.50 Kinderen fifr|||te b,ou|a| 4 kleuren 5.- Restant truitjes 10.— Denimbroeken camel 10.— Spijkerbroeken v.a. 17.50 Jacks v.a. 19.75 Tricot pyama's v.a. 10.— Tricot blouses lange en korte mouw 10.— T. shirts v.a. 4. Huishoudgoed Badlakens 6.- 8.- 14.95 wit 14,90 en Handdoeken Theedoeken 1 pers. lakens Wit 1 pers. flanellen hoeslakens 2 pers. flanellen hoeslakens Spreien 1 pers. v.a. 27,50 2 pers. Ua Gestikte dekens 1 perS. 30.— 2 pers Acryl dekens 1 pers 25.— 2 Pers 30.— 3.- 4.95 6.95 3 stuks 6. 2 stuks 28.50 15.90 19.90 37.50 40.- 45.- en Dolle streek v/d week 1 pers. halfwollen dekens zware kwaliteit slechts 19.75 Vlissingen Scheldestraat 20 Tel. 6754 Middelburg Ones Ballet Beweging Teamgeest iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiii ft 'JULIANA' START BINNENKORT MET DE OPLEIDING VAN NIEUWE MAJORETTEN MIDDELBURG „Er is nog veel misverstand over de functie van een majorettenpeloton. Er komt veel meer bij kijken dan de meeste mensen den ken. Het is niet alleen een kwestie van mooie benen", aldus de heer J. Bim- mel, voorzitter van het trompetter- corps Juliana te Middelburg. Het ruim 40-jarige corps (vorig jaar vierde men op passende wijze het jubileum) is bijna niet denkbaar zonder de kleurige verschijning van de majoretten, die voor de muziek uitlopen en bij optre dens van het corps voor extra luister zorgen. Omdat de majoretten van Juliana wor den beschouwd als een zeer belangrijk onderdeel van het muziekcorps, krij gen de dames een opleiding die er niet om liegt. Wekelijks komt mevrouw Ineke Nuyten-Klarenbeek uit Bergen op Zoom naar Middelburg om de majoretten te trainen. Mevrouw Nuy- ten is specialiste in haar vak, niet EN MEUBELT! MEUBaTftSSwral V.c U kunt uw installatie namelijk op aaragas laten ombouwen. Olie wordt schaars en duur, en regeren blijft vooruitzien. Aardgas is er nog volop, dus waarom zou u zich zorgen maken als dat niet nodig is? De ZVU bouwt elke week een tiental installaties om. Zowel in woonhuizen als kantoren en fabrieken. Dat kost maar een paar dagen, en om het geld hoeft u het niet te laten. Als u ons nü belt voor een vrijblijvende offerte heeft u die binnen een paar dagen in huis. En voor de echte kou komt, bent u verwarmd door aardgas. Industrieweg 36 Terneuzen tel 01150-36 41 MEULBROEK GOEDKOPE MAPJES met wrijfletters en -cijfers groot en klein. Nu zelf druklet ters maken voor f. 1,55 bij Boekhandel Van der Hoe ven Zonen, Optspuiplein in Vlissingen. Geen parkeer problemen. WAAR GEBEURD! Mijnheer P. de P. van Piet) wonende op het Singel in Vlissingen. „zat met een koelkast in z'n maag". Meerdere Rennies hielpen niet. Teneinde raad besloot hij een Snoekje in de Schel- debode te plaatsen. Een week later kwam hij z'n spijt betuigen, dat hij niet nog 37 koelkasten meer had, want hij had 38 tele foontjes gekregen en helaas kon hij z'n koelkast maar 1 x verkopen. Als u soms ook „met het een of ander omhoog zit, dan weet u wat u te doen staat. Eén Snoek je in De Scheidebode en het is zó weg. II weet het adres: Spuiplem 94 in Vlissingen. HET EI VAN COLUMBUS. Daar heeft u al lang op gewacht. Hoe bestaat het! Nu zelf inlijsten met Lijststrip- voor foto's, posters, etsen, reproducties, schilderijen enz., per lijst van I mtr. f.3,85; 4 sluit- hoeken voor f.2,-, in beige en /wart. Komt u eens kij ken bij Boekhandel van der Hoeven Zonen, Op'tSpui- plein in Vlissingen. GEEN dure horloges op reis nemen, koop eerst even een goedkoop (maar wel goed) Tiinex horloge voor een rustige reis. Bij Boekhandel Van der Hoeven Zonen, Optspuiplein in Vlissingen. alleen maakt ze deel uit van het beste majorettencorps van Nederland, het Nationaal Majoretten Peloton, maar ze houdt zich ook speciaal bezig met de opleiding van verschillende corpsen. „Bij concoursen kun je goed het ver schil zien tussen majoretten die maar wat met de stok zwaaien en voor de muziek uitlopen en de corpsen waar het majorettenpeloton een wezenlijk onderdeel van het optreden vormt", zegt de heer Bimmel, „de majoretten worden bij ons beschouwd als een groep, die weliswaar geen muziek maakt, maar die de muziek tot uit drukking brengt in ritme, in verschil lende figuren". Volgens de heer Bim mel hebben goede majoretten meer te maken met ballet dan een buitenstaan der wel eens denkt. "Al wil het oog natuurlijk ook wat hebben. Maar bü een show-corps als Juliana moet na tuurlijk de uitmonstering van het ge hele corps tiptop in orde zijn. De majoretten treden sinds kort op in het nieuwe gala-uniform: een groen jurkje, een zwart hoedje met witte pluimen en natuurlijk witte 'laarsjes. Alle unifor men zijn bezit van de vereniging. De majoretten zijn voor „Juliana" vooral van belang omdat het corps traditiegetrouw optreedt met veel be weging. Instructeur J. J. Evertsen houdt niet van „stilstaande muziek". Op concoursen herkent men het trom- pettercorps uit Middelburg daar dan ook aan. „Juliana" beschikt momen teel over een groep van 14 majoretten, om op te treden is dat meer dan voldoende. Volgende week echter start men met de opleiding van een nieuwe groep meisjes die in de toekomst kun nen zorgen voor aanvulling, vervanging en natuurlijk ook voor een eventuele vergroting van het peloton. Op dins dagavond van 7 tot 8 uur gaat de nieuwe groep repeteren in het nieuwe onderkomen van „Juliana", de molen „de Hoop" op het Vlissings Bolwerk. De adspirant-majoretten krijgen les van twee ervaren majoretten en wanneer de tijd en de gelegenheid gevonden kan worden zullen de repetities wellicht uitlopen op twee trainingsavonden per week. Om lid te worden van „Juliana" kan men zich aanmelden bij de voor zitter, de heer J. Bimmel, Seisstraat 37. Middelburg. Telefoon: 14671. De kosten zijn f 2,50 per maand. De contactpersoon voor de nieuwe groep majoretten wordt de heer Bom- meljé. Bij het trompettercorps „Julia na" is het de gewoonte dat iedere afdeling van het corps één van de ouders van de jeugdleden aanstelt als contactpersoon. De heer Bommeljé heeft zelf twee kinderen in het jeugd- corps Johan Friso. „Het clubleven is een beetje uit de tijd", zegt de heer Bommeljé, „maar ik vind het nog altijd enorm belangrijk, dat de jeugd leert wat het betekent met anderen reke ning te moeten houden. Je kunt er teamgeest mee kweken. Speciaal wat het meedoen in het majorettencorps betreft komt daar nog bij: het aanleren van een goede houding". VLISSINGEN - Wat zo'n 3000 jaar geleden al bleek juist te zijn, gaat deze zomer ook weer op: katoen is de mens op het lijf geschreven. De natuurvezel katoen heeft de niet te imiteren eigenschap dat hij vochtabsor- berend en goed ventilerend is en daar door zulke ideale draageigenschappen bezit. Dat lekker zitten van katoen verkrijgt het door de bouwstof (cellu lose) en de bouwwijze van de vezel. Om die te leren kennen hebben wij de Het meisje links draagt een lekker luchtig hemdje en een doorknooprok met lengtestreep. Rechts: een combi natie van zwarte India-katoen, het topje is gesmookt, de rok heeft rand- dessin. moderne elektronen-mikroskoop no dig. Door dit instrument bezien lijkt de katoenvezel in doorsnee op een boomstam met zijn jaarringenmet dat verschil dat het bij katoen om dagrin- gen gaat. Die gelaagde struktuur van de vezel verklaart het >>ochtopnemend vermogen van katoen en maakt ook duidelijk waarom een katoenen stof zo goed ventileert. Dat is een belangrijke eigenschap als we beseffen dat een mens bij warm en droog weer gemak kelijk een liter vocht per dag door de huid afgeeftf Lea deel van dat vocht (transpiratie) verdampt onmerkbaar langs omwegen, maar het overige kan tijdelijk in katoen worden opgeslagen. Deze eigenschapen maken onver mengde puur katoenen stoffen zo ide aal in het dragen, vooral in de zomer. De mode van de laatste jaren toont echter aan dat puur katoenen kleding ook in de winter goed voldoet: ribflu weel en denims bewijzen dat. Maar nu is het zomer en de mode is er ook voor het komfort zoals de bad- en strandkleding dit jaar bewijst, want het lijkt alsof er dit seizoen meer katoen is dan we in jaren zagen. Het meisje draagt een piepkleine, zwar te bikini van 100 procent katoen, waarvan het broekje sluit met dunne spagetti bandjes. Haar partner draagt een diagonaal geruite zwembroek. VLISSINGEN Een nieuwe ster aan het (bad)modefirmament is de TANGA! Het wereldconcern Triumph International met 78 vestigingen in de hele wereld heeft als eerste bad- en founda tionspecialist deze kleine bikini, geïnspireerd op het „schaamlap je" der Indianen, ontwikkeld en uitgevoerd in Brazilië! Afge stemd op deze tijd en passend in onze moderne samenleving zal deze moderne Tanga zeker ook in Europa een groot succes worden, al was het alleen al om vrij en zorgeloos een egaal ge bronsde body te veroveren!

Scheldebode | 1974 | | pagina 7