BELANG VAN DE ZEEUWSE LEZER OF BELANG VAN ENKELE PARTICULIEREN? het weten waard IVieuw pand voor assurantie- en reis buro fa. Lahr Co Dinar, Peseta, Pound, Escudo, Lire, Mark, Franc, Dollar, Kroner, Forint, Dirham, Shilling; Leva, Lei, Dracnrn< i SPECTACULAIRE DEMONSTRATIE REDDINGEN VAN STAVERMANBRIGADE PZEM HANTEERT NIEUW SYSTEEM Rechfcwmkei VERWARMINGS MIJ „ZEELAND" •- t v Inventarisatie Twee gebieden 'Jullie gaan kapot' Zo noemen zich Raiffeisenbanken en Boerenleenbanken. Hier wordt niet gelezen' Kerkdiensten Medische diensten T KELDERTJE van het Strandhotel ^UCIMJl/fVVj 17 jLill I V -f Dt SCHLLUtBOUL 25 - 580 MIDDELBURG - De plaats van de openbare bibliotheek in Zeeland blijft volop in discussie. In de laatstgehouden vergadering van de sectie informatie van de Provinciale Culturele Raad waren de gemoederen weer tamelijk verhit toen het beleid van de PBC (Provinciale Bibliotheken Centrale) aan de orde kwam. Het opvallende van de hele zaak is dat er lang en breed gepraat wordt over de manier waarop de PBC nieuwe vestigingen of standplaatsen van rijdende bibliotheken voor elkaar probeert te krijgen en over de kleine plaatselijke leesbibliotheekjes died aarvan de dupe worden. Wat minder aan de orde komt is het belang van de lezer in de provincie Zeeland. Sommige leden van de sectie informatie - en veie gemeentebestu ren- zijn doodsbenauwd dat de be heerders van de dorpsbibliotheekjes voor het hoofd gestoten worden wan neer het goed geoutilleerde en goed gesubsidieerde apparaat van de PBC de zaak in handen neemt Het argument je kunt mensen die jarenlang met zoveel toewijding hun bibliotheekjes gerund hebben niet zonder meer aan de kant zetten, weegt zwaarder dan het argument: iedere inwoner van deze provincie dient zo goed en zo uitge breid mogelijk te kunnen beschikken over lectuur, studiemateriaal, docu mentatie enz. Tijdens de op 11 juni j.l gehouden vergadering van de sectie informatie was een viertal vertegenwoordigers, van de PBC, waaronder ddirecteur mr. W. D. de Bruine, aanwezig om het standpunt van de PBC toe te lichten. Aanleiding was de recent uitgebrachte inventarisatie van de bibliotheken in Zeeland. De culturele raad heeft met dit stuk cijfermateriaal geproduceerd over het aantal bibliotheken, de boe- ken-aantallen, de leden-aantallen en het aantal uitleningen. Uit de cijfers zijn voorlopig enkele conclusies ge trokken. Wat direct opvalt is het feit dat Zee land wat de bibliotheekvoorziening be treft globaal verdeeld kan worden in twee gebieden: enerzijds Zeeuws- Vlaanderen, het zuiden van Walcheren, Zuid- en Noord-Beveland en Tholen waar de lectuurvoorziening verzorgd wordt door openbare bibliotheken en bibliobussen en anderzijds het noorden van Walcheren en Schouwen-Duiveland waar de bewoners zijn aangewezen op de bibliotheekjes die gerund worden door de kerken, verenigingen en boek handels ter plaatse. Uit de inventarisatie blijkt ook dat de openbare bibliotheken en bibliobussen veel meer effect sorteren dan de kleine plaatselijke leesbibliotheekjes. In Zuid-Beveland bijvoorbeeld noteren de openbare bibliotheken en bibliobussen bij een gelijk boekenbezit zesmaal zo veel uitleningen als de kerkelijke en particuliere bibliotheken. Uit het aan tal leden blijkt ook dat de kleine bibliotheekjes maar een klein deel van de bevolking bereiken. Wat de kwaliteit van het gebodene betreft: vooral in het noorden van Walcheren en op Schouwen-Duiveland is de bibliotheekvoorziening volstrekt verouderd. Alleen wanneer de gemeen tebesturen bereid zijn de subsidies te verlenen die voor een redelijke voorzie ning nodig zijn, kan deze situatie verbeteren. De sectie informatie voegt daar als conclusie aan toe: „Gezien hef belang van een goede bibliotheekvoor ziening is het niet aanvaardbaar dat particuliere of kerkelijke bibliotheken een dergelijke ontwikkeling tegenhou den". Met deze laatste conclusie legt de sectie inforamtie de vinger op de zwak ke plek én op de plaats waar de discussie begint Men wil, iedereen in Zeeland wil wel een kwaliteitsverbete ring en het ligt voor de hand dat de openbare bibliotheek daarvoor het aangewezen instrument is. Alleen een MIDDELBURG Vorige week is het nieuwe kantoor van het assurantiekan toor annex reisbureau Lahr en Co. officieel geopend. De opening ge schiedde door de heer R. Dijkstra, direkteur van de Centrale Verzekerin gen en lid van de Nederlandse Vereni ging ter Bevordering van het Levens verzekeringswezen. De heer Dijkstra onthulde bij de opening het nieuwe vignet van de firma Lahr en Co. Het vignet heeft een plaats gekregen aan de wand van het nieuwe kantoor. Afgelo pen maandag 17 juni is het kantoor van Lahr en Co. voor het publiek opengesteld. Men kan er terecht voor alle soorten verzekeringen en voor het bespreken van reizen. De heer J. Lahr en zijn compagnon, de heer E. R. Mulder zul len voorlopig in hun werkzaamheden worden bijgestaan door één medewer ker in de buitendienst, maar het kan toor is geheel op de groei berekend en wanneer de zaken goed gaan - en dat is iets dat voor de beide compagnons als een paal boven water staat - zal het pand aan de Korte Noordstraat 6-8 binnen afzienbare tjjd nog wel drukker bevolkt worden. De heer Lahr is 15 jaar geleden gestart in het verzekeringswezen. Op 1 mei 1972 ging hij samenwerken met de heer Mulder die sinds 1968 voor zich zelf bezig was. De firma Lahr Co. is momenteel de officiële vertegenwoor diger voor verschillende grote assuran tiemaatschappijen: de Centrale Verze keringen, Ennia Financieringen en Ver zekeringen, Delta Lloyd, de Zwolse Algemene en nog een aantal kleinere maatschappijen. De relatiekring be staat uit ongeveer 3500 gezinnen. Nieuw is de afdeling Reisbureau De firma heeft zich gespecialiseerd op reizen naar Engeland, aangezien Lahr Co de officiële agent is voor o.a. de Townsend Car Ferries, North Sea Fer ries en Holland Ireland Tours. Lahr Co. kan echter ook reizen leveren naar andere landen, er is samenwerking met verschillende buitenlandse verkeersbu reaus. De heren Lahr en Mulder heb ben in het bedrijf hun eigen specialisa ties. Zo zorgt de heer Lahr speciaal voor de schadeverzekeringen, de finan cieringen en het reisbureau; de heer Mulder heeft als terrein de levensverze keringen, de beleggingen en de hypo theken. In de nabije toekomst zal Lahr Co. zich ook gaan bezighouden met onroerend goed. De heer Mulder is momenteel bezig met studies die moe ten leiden tot het behalen van het examen van de Federatie van Neder landse Makelaars in Onroerend Goed. De heer Mulder zal dus in de toekomst ook de Makelaardij onder zijn beheer krijgen. Lahr Co. is naar behoren aangeslo ten bij de Z.A.C., de Zeeuwse Assuran tie Club. „Verzekeringen is een mate rie die zeer ingewikkeld is en die alleen door professionele mensen, die be hoorlijk voor het vak zijn opgeleid, uitgeoefend kan worden" zegt de heer Mulder. „Verzekeringsmensen staan bij het publiek slecht aangeschreven om dat er teveel in gebeunhaasd wordt. Bij ons staat echter de degelijke voorlich ting voorop, wij zorgen er ook voor dat onze relaties zo goed mogelijk begeleid worden. Wanneer iemand bij ons een verzekering heeft afgesloten is daarmee voor ons de kous niet af. Wij blijven de belangen van de relaties in de gaten houden." voor al uw buitenlands gelden reisverzekeringen Rabobank 9 dergelijk groot instituut kan de leden een breed scala van mogelijkheden bieden een bewoner van bijvoorbeeld Driewegen kan via zijn lidmaatschap van de bibliobus al beschikken ovei hei boekenbezit en de documentatie van niet alleen de provinciale biblio theek maar zelfs van bibliotheken in binnen- en buitenland Hel sectielid de lieer Roeper ..Ik heb ook mets tegen de PBC maai tegen de manier waarop zij. agressie! bijna, te werk gaai om nieuwe vestigingen te krijgen" Het sectielid drs Heerebout ..De PBC doet me te drammerig" Het sectielid mevrouw Jansen .Ik vind het te cru te on-zeeuws, om de beheerders van de kleine bibliotheekjes zonder meer aan de kant te zetten". Maar maakt de praktijk een vriendelij ke houding van de PBC tegenovet de plaatselijke bibliotheekjes mogelijk'' Eén van de vertegenwoordigers van de PBC drukte het als volgi uit „Als ie volkomen eerlijk bent moet je tegen die mensen zeggen, als wij hier een vestiging krijgen gaan lullie kapoi Dat is de realiteit Het belang van de lezers gaai boven het belang van een paar Êarticulieren n mevr C P Geijsen. adjunct-direc- trice van de PBC. „Wanneer we in een plaats een nieuwe vestiging proheren te krijgen gaan we eerst praten met de gemeente De gemeente roept de men sen van de particuliere bibliotheek erbij Die komen mej hun standpunt, ze zeggen we geven het niet graag uit handen, we hebben nooit klachten over onze bibliotheek gehad De ge meente wil die plaatselijke bibliothe ken vaak de hand boven het hoofd houden. En zo kom je nooit een stap verder Je komt eenvoudig nooit tot een verzoening. Alleen wanneer een gemeente besluit tot de vestiging van een openbare bibliotheek is het moge lijk de beheerders van de particuliere bibliotheekjes bij de openbare biblio theek in te passen. Ze kunnen dan door ons personeel begeleid worden. Maar het is voor de gemeente veel goedkoper om een bibliobus te laten komen en bij het werk op de bussen kunnen we de mensen van de plaatse lijke bibliotheken niet inzetten" Er zijn gemeentebesturen die de komst van de openbare bibliotheek afweren met het argument „er is hier geen behoefte aan een bibliotheek, er wordt hier niet gelezzen". Volgens de PBC-mensen is het echter zo dat. wanneer de PBC op eigen risico in zo'n plaats een proef neemt met de biblio bus, het steeds enorm aanslaat bij de bevolking Het komt er op neer dat in de plaatsen waar men zogenaamd niet leest, men eigenlijk niet weet wat men mist Men is totaal onbekend met de zaken die een goede bibliotheek kan bieden. De meeste gemeentebesturen zijn echter geneigd stevig te beknibbe len op de culturele zaken. Dat geldt voor de bibliotheek, maar evenzeer voor de muziekschool en voor alles wat met cultuur te maken heeft. Cul turele Raad-directeur Koch „Er is nooit geld beschikbaar voor culturele activiteiten Wanneer zal men nu eens gaan inzien dat bepaalde culturele voorzieningen tot de basisbehoeften van een gemeente behoren Men zegt toch ook niet: er is geen geld voor stenen op de straat, we doen het dus maar zonder' Evang Lutherse Gemeente 23 juni Middelburg 9 00 uur ds. Altena Zou- (elande Vljssmgen 10 30 uur idem. Geref Kerk Vlissingen 23 juni. Petrus- kerk 9 30 uui ds Groeneveld en 19 00 uur idem Open Hof 9.30 uur ds. vd Schoot en 17 00 uur ds. Butselaar Domburg Chr Geref Kerk Vlissingen 23 juni. 9.30 uur leesdienst en 17 00 uur ds. Compagner Biezehnge Geref Gemeente Vlissingen. 23 juni. 9 30 uur en 16.30 uur ds Snoep. Geref Kerk Vrijgemaakt 23 juni. Sou burg. 9 30 uur ds G Zomer Vlissin gen. 16 30 uur ds Zomer Geref Kerk Souburg 23 juni W.S., 9 00 uur ds v d Heide. O.S.: 9 30 uur ds. Vanhaelen en 19 00 uur ds Van- haelen Herv Gemeente Souburg. 23 juni W.S.: 9 00 uur ds v.d. Heide: O.S.: 9 30 uui ds Dorgelo en 19.00 uur ds. v.d. Heide Doopsgezinde Gemeente Vlissingen. 23 juni 9.30 uur ds Vooistra. Kristen Zuid Molukse Kerk 23 juni. O.Souburg 15.00 ds. Fader; Koude- kerke: I 2.00 ds. Fader R.K Kerk O W Souburg. Paauwen- burg. Vlissingen. 22- 23 juni O W Souburg Martinuskerk: zaterdag avond 19 uur Martinusschool Irene- straat: zondag 10 30 uur Paauwenburg Open Hof: zondag 11 uur en 19 uur Vlissingen. Singelkerk: zaterdagavond 19 uur. zondag 8.30 uur en zondag 10 uur dameskoor en 12 uur. Zondag 23 juni 1974 Dienst der Offeranden: 1. Eredienst 2. Eredienst 3 Bij de uitgang: driemaan delijkse koliek te voor de kerkekas (zakjes) St. Jacobskerk. 10 uur ds. L. de Liefde Slotdienst van de chr. basis scholen. Hervormd-Gereformeerde dienst. 17 uur geen dienst. Johanneskerk 9.30 uur ds. P Bergkot- te, van Zoutelande 19 uur ds. F S. Kloosterman en ds. W J. Sumter, van Djoemoe (Sur.). Dienst in het kader van de Surinamezending. Open Hof (Paauwenburg): 9.30 uur ds. Y. van der Schoot. Hervormd-Gerefor meerde dienst. Voorbereiding van het H Avondmaal. Kollekte voor de dia- konie. 17 uur ds. G. J van Butselaar, van Middelburg. Geref gastdienst. Ter Reede: 19 uur ds. Y van der Schoot. Dienst voor de bewoners (in terkerkelijk). Bethesda 10 uur ds P Joosse. Prot. zie kenhuisdienst R.K. kerk Middelburg Iedere week Hoofdkerk Lombardstraat 1. Saterdag 19 u, zondag 10.30 u en 19 u. Hoek steen Rozenburglaan 11 30 u. (zon dag) Middelburg-Zuid maand juli t/m aug. zondag 8.30 u Katholieke kerkdiensten op Walcheren zomer 1974. Dishoek Koudekerk e. Toeristenkerk tot I sept 10 u. Domburg Rekreatieterrein of Bijkerk tot 11 aug. zat. 19 u. Bijkerk Zondag 10 u. rekreatieterrein 18 aug. t/m 1 sept. zondag 10 u Bijkerk Oost Capelle Ned Herv Kerk 29 juni t/m 3 aug. Zaterdag 19 u. Veere Ned Herv Kerk 29 juni t/m 3 aug. Zaterdag 19 u. Vrouwenpolder Toeristenkerk. Fort den Haak weg tot 11 aug. zaterdag 19 u en zondag 10 u. 18 aug. t/m I sept. zondag 10 u. Westkapelle Toeristenkerk. Bazien- straat 19 u en zondag 10 u. 18 aug. t/m 1 sept. zondag 10 u. Zoutelande Toeristenkerk Bosweg 48, tot 23 juni zaterdag 19 u en zondag 10 u. 29 juni t/m II aug. Zaterdag 19 u en zondag 10 u en 19 u. 18 aug. t/m 29 sept. Zondag 10 u. Volle Evangelie Gemeente Vlissingen Iedere zondag 9 45 u en iedere woens dag 19 30 u in de Filadelfiakapel. Vrouwenstraal 5. Leger des Heils Vlissmgen Iedere zon dag 10 u Heilsbijeenkomst en 19 30 u Getuigenbijeenkomst Anglican Church Service every Sunday morning prayer 10 30 u en Evening prayer 7 30 pm in the Mission to Seamen Chapel Scheldepoort. Vlissin gen Oost Reader A Driver The Bethel Pentecostal Temple Inc. Wijkgebouw. Zuidebaken. Rentmees terlaan. Middelburg. Z Diensten elke woensdag 19 30 u af en elke zondag van 14.30 u af Voorganger J.M Davidz Pinkster Gemeente Vlissmgen Iedere zondag 14.30 u gemeentedienst iedere woensdag 19 30 u opwekkingssa menkomst Voorganger Br JW Len- tink Dierenarts. Voor 22 en 23 juni L. Jobse. tel. 01189- 1389 Consult alleen na telefonische afspraak. Verloskundige. Voor 22 en 23 mej. V Ginkel, Pres. Roosevelt 232, tel 2775 Groene Kruis Vlissingen. Voor 22 en 23 juni zr. Van Sabben, Sottegemstr. 22. tel 2914 Oranje Groene en Wit Gele Kruis Vlissingen voor 22 en 23 juni zr. Juranek. Vredehoflaan 73, tel. 8846. Groene. Oranje Groene en Wit Gele Kruis te Souburg en Ritthem Voor 2a en 23 juni zr Slabbekoorn, Wittezee- straat 42. tel 0118* 1843. Middelburg. Patiënten van dokter Jansen en dokter Jansen-Schrama tn Middelburg Z. en Dauwendaele zie onder Souburg, Arne- muiden en Nieuwland. Apotheek Van vrijdag 21 juni 18.00 u. tot en met vrijdag 28 juni 8.30 u. Apotheek L. v.d. Boogert, Winkelcen trum Dauwendaele. Gratis rechtshulp elke donderdag van 19-21 uui Kromme Weele 18. Middel burg Telefonisch bereikbaar geduren de openingstijden onder 01180- 8001. Gezms- en bejaardenverzorging Middel burg. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren Loskade 29 tel. 6951 Spreekuur maandag t/m vrijdag van 8.30 9.30 u. Maatschappelijk Werk Middelburg. Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Walcheren Loskade 29, tel 6951. spreekuur maandag t/m vrijdag van 8.30 - 9.30 u. donderdag van 19 - 20 u. Vlissingen. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren Eedestraat 2, Vlissingen. Tel. 4283. spreekuur maandag t/m vrijdag van 9 - 10 u. dinsdag 19 - 20 u. Souburg, spreekuur maandag van 14 - 15 u. Vrijburgstraat I, tel. 1608 Stich ting Maatschappelijk Werk en Gezins verzorging op het Platteland van Wal cheren, Molenwater 33. Middelburg, spreekuur iedere dag van 9 10 u en donderdag van 18.30 19 30 u. Spreekuur Bach ten Poorte Oost-Sou burg, dinsdag van 9 - 10 u en donder dag van 18.30 19.30 u. Stichting Gezinsverzorging Walcheren, Brouwenaarstraat 4, Vlissingen. tel. 01184- 7810 Spreekuur maandag t/m vrijdag van 8.30—9.30 u. Bijkantoor Middelburg, Korte Noordstraat 31, tel. 01180- 25594, spreekuur op werkda gen van 8.30—9.30 u. Spreekuur te Souburg: op werkdagen van 8.30—9.30 u. in het wijkcentrum. Mid denhof, Kanaalstr. 64, tel. 4318. Prot. Stichting Verantwoorde Gezins vorming (PSVG), spreekuur iedere eer ste dinsdag in de maand van 20—21 u. in het Gasthuis Middelburg, ingang Noordpoortplein. Nieuwe aanmeldin gen liefst 20.30 u 20—21 u in het Gasthuis Middelburg, ingang Noord poortplein. Nieuwe aanmeldingen liefst 20.30 u. 8.15 uur 8—15 uur Iedere vrijdag van 18.30-20.00 u. Vlis singen. Welzijnscentrum Bachten Kromme Badhuisstraat 104, td. 01184 6420 Souburg en Ritthem. Wijkcentrum Middenhof. Kanaalstraat 64, td. 01183 2019 yfegps Vlissingen: Stedelijk Museum Ten toonstelling „Honderd jaar Oranje 1874-1974" Geopend maandag t/m zaterdag 10.00-12.00 u. en 14.00-17.00 uur. Zondag 14.00-17.00 uur. Vlissingen: zaterdag 22 juni Jeugd- sociëteit Walk-Inn. Folkkonsert m.m.v. „Fungus" (V.C.S.) Aanvang 20.00 uur Toegang f 4,—. Vlissingen. zondag 23 juni. Vlissings Ontspanningscentrum „de Piek": Kevin Coyne and his band. Aanvang 21.00 uur Toegang f 4,-. Middelburg: Zeeuws Museum: Ten toonstelling „Walcheren onder water en weer droog" - tekeningen door C. A. B. Bantzinger. Geopend maan dag t/m vrijdag 10-12.30 uur en 13.30—17 uur Zaterdag en zondag: 14—17 uur Maandag t/m vrjjdag 15 uur: filmvoorstelling: „Broken dikes" van Femhout en „Terug naar het eiland" Middelburg. 20 juni 20.00 u. Burger zaal Stadhuis. „Studio der frühen Musik" uit München; 23 juni ll.30n. Kuiperspoort: koffieconcert door het trio Hutyra; 25 juni 20.00 u. Nieuwe Kerk: orgelconcert door Adelheid Wolf, Paderborn 20. 21, 26 juni: Klank en Lichtspel in de Abdijgebou wen. Vlissmgen. Zaterdag 22 |uni dokter Mijniieff, Koudekerkseweg 94, tel 2525; zondag 23 juni dokter Meijer, Julian al aan 7, tel. 2225 De dienst loopt van 0.00-24.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 u en van 17.30-18.00 u. Tandarts geen opgave. Apotheek Vlissingen. Van vrjjdag 21 juni 18.00 u tot en met vrijdag 28 juni 8.30 u. Apotheek J. H. Tan-Meyer, Schelde straat 26, tel 2025. Huisartsen Souburg, Amemuiden en Nieuwland. Voor 22 en 23 juni dokter Jansen, Oude Rijksweg 6. Nieuwland. donderdag 20 juni 1.31 en 13.59 u. vrijdag 21 juni 2.18 en 14.46 u. zaterdag 22 juni 3.06 en 15.33 u. zondag 23 juni 3.56 en 16.21 u. maandag 24 juni 4.44 en 17.06 u. dinsdag 25 juni 5.28 en 17.55 u. woensdag 26 juni 6.20 en 18.50 u. Weekenddienst voor sto ringen C.V. en liften. Vooc 22 en 23 juni J. Weeland, Ravensteynplein 14, Vlissingen. geen tel. VLISSINGEN - Zaterdagmiddag 15 juni hield de Dr. A. Slaver man brigade aan het Vlissingse Badstrand een groots opgezette demonstratie reddend zwemmen. Verschillende pseudo-dren- kelingen werden uit zee gehaald door zwemmende leden van de Staverman- brigade: een zeilboot in moeilijkheden werd „gered" door de Javazee, de reddingsboot van de Koninklijke Zuid-Hollandses Reddingsmij De Themi 5 van de firma Dijkhuizen was tijdens de gehele demonstratie op de achtergrond aanwezig en demonstreer de het blussen van branden vanaf een schip. Op de bijgaande foto is ook duidelijk te onderscheiden de speed boot „Tuimelaar" uit Cadzand. eigen dom van de Koninklijke Zuid-Holland se Maatschappij tot Redding van Dren kelingen. Boten, zwemmers en strand- wachten met portofoons van de Dr A Stavermanbrigade zorgden voor een schouwspel aan het Vüssmgse Bad strand dat voor de aanwezige strandbe- zoekers interessant en nuttig was Bij de PZEM is een achterstand ont staan met betrekking tot het vervaar digen van de eerste voorschotnota 's voor klemverbruikers, over 1974 En kele verbruikers hebben zich zelfs al afgevraagd of er aan hun zijde of wel bij de PZEM vergissingen begaan zijn Van vergissingen ts echter geen sprake, aldus is door de directie van het energiebedrijf medegedeeld. De geconstateerde vertraging -die ver geleken met het vorige jaar ongeveer twee maanden beloopt - is' veroor zaakt doordat de PZEM is overgegaan op een nieuw facturerings- en incasso systeem en een gewijzigde methode van meteropname. Tegelijkertijd is doot de PZEM een nieuwe computer ui gebruik genomen. De overschakeling op deze nieuwe computet heeft meei problemen opge leverd dan werd verwacht waardoor de achterstand in de vervaardiging en verzending van de nota's is ontstaan. Het inlopen daarvan wil het energie bedrijf zo doen plaatsvinden dat de verbruikers geen betalingsmoeilijkhe den zullen ondervinden Daarom zul len de achterstallige nota's niet ineens worden gei'nd, maat slechts zeer gelei delijk Men wil dit bereiken door de nota's met iets kortere tussenpo zen -men denkt aan 6 7 weken - te verzenden in plaat9 van per 2 maan den. De eerste nota's volgens het nieuwe factureringssysteem, zijn inmiddels verzonden, aldus de directie van de NV. PZEM Alle verbruikers ontvan gen tegelijk met deze eerste nota een uitvoerige toelichting omtrent de ver anderingen ui meteropname en factu rering De PZEM heeft er alle vertrouwen in, dat. nu de aanloopmoeilijkheden over wonnen schijnen te zijn. het nieuwe systeem tot ieders tevredenheid zal functioneren. een gezellig trefpunt dagelijks na 5 uur. Glacisstraat 115 - Vlissingen - Tel. 01184 - 3143 Voor Aanleg van CENTRALE VERWARMING LEVERING BOUWPAKKETTEN Onderhoud C.V. installaties

Scheldebode | 1974 | | pagina 5