Mannen hebben nog drempelvrees VOLKSDANSGROEPEN VOOR REJAARDEN IN VLISSINGEN het weten k waard Medische dmtei Zomeravond- bridgedrives De heer Roeper in Zeeuwse culturele raad: GAAT PROVINCIALE BIBLIOTHEEK CENTRALE AGRESSIEF TE WERK POLITIEKE PARTIJEN OP DE MIDDELBURGSE KIEZERSMARKT Derde midden- Zeeland tocht Fondue-avond Paauwenburg Lezing voor aquarium liefhebbers VERWARMINGS MIJ „ZEELAND" WOENSDAG 15 MEI 1974 DE SCHELDEBODE 20-580 Kerkdiensten iRfomstieeeirtrale Reelifewinkel Mevr. Ta venier PEDICURE teil Weaën 1 Boot* iter VÓOftWERPE*!! VLISSINGEN - „Luister eens even dames, nu schuiven de heren bij deze wals één plaats op, en we doen het allemaal een beetje sierlijk". De volksdans groep in het dienstencentrum „Bachten Komme" volgt de aanwijzingen van leidster me vrouw M. de Meurichy-van Ger- ven gehoorzaam op en op de tonen van de Sint Bemardwals wordt er lustig verder gezwierd. De heren, die een plaatsje zijn opgeschoven, blijken ook da mes te zijn. Om het onder scheid makkelijker te maken hebben zij een grote kokarde ongespeld. De gemiddelde leef tijd van de aanwezigen schom melt ergens tussen de zeventig en tachtig in, maar dat is voor de meesten geen bezwaar. Na elke dans wordt er even uitge blazen om dan met nieuwe moed weer verder te gaan. Twee jaar geleden begon het „Nevo" in Rotterdam met een cursus om belangstellenden op te leiden voor leiders van volks dansgroepen voor bejaarden. De dames De Meurichy en de Pries ter uit Vlissingen meldden zich via het U. V V hiervoor aan en behaalden samen met nog enke le andere dames uit Zeeland het diploma. Al snel groeiden de twee groepjes in Bachten Reede en Bachten Komme uit. Er bleek meer animo voor volks dansen te bestaan dan voor de bejaardengymnastiek. De ene vriendin bracht weer de andere mee en mevrouw De Meurichy kan iedere week wel op zo'n vier en twintig dames rekenen, die andere afspraakjes voor het volksdansen afzeggen. De heren houden zich tot nu toe buiten schol. Een enkele durfal heeft zich wel eens aangemeld, maar hel kaarten en bilt art en in de sociëteit schijnt toch aantrekke lijker te zijn Volgens mevrouw De Meurichy is dat niet overal hetzelfde. We waren kortgele den met deze twee groepen op een volksdansdag voor bejaar den, georganiseerd door het Ne vo in Delft en daar waren onder de ongeveer duizend aanwezi gen toch heel wat mannen. Ik geloof, dat ze het hier nog een beetje gek vinden om mee te gaan doen. We hebben op die dag heel wat gedanst mei elkaar en toen bleek, dat iedere groep de dansen een beet/e aanpast aan zichzelf. Ik probeer het nu zo veel mogelijk volgens de aanwijzigingen van hei Nevo te doen, want anders wordt het zo moeilijk eens met andere groe pen te dansen" Het Nevo heeft een heel draai boek samengesteld van rustige dansen, aangepast aan beiaar den. Wilde Russische hurkdan- sen o.i.d. komen er niet in voor Sterk favoriet bii de danseres sen zijn de volksdansen, waar een walste in voorkomt Nie mand heeft at eens eerder ge volksdanst, maar gewalst na tuurlijk wel Op de tonen van de Sint Bemhardwals komt er opeens meer leven in de soms at wat stramme benen en na af loop applaudiseert men voor de muziek Mevrouw De Meurichy heeft zo nu en dan wel moeite met de vergeetachtigheid waar iedereen met het ouder worden last van krijgt. De pas/es en figuren van een nieuwe dans, die de vorige keer nog zo goed gingen, zi/n de volgende week vaak een eind weggezakt en moeten opnieuw geoefend wor den Maar het enthousiasme van leidster en danseressen li/dt daar met onder, tenslotte zun ze geen „professionals" Sinds kort wordt de muziek door een blinkend nieuwe bandrecorder verzorgt, die gekocht werd uit de opbrengst van de bazar van de handwerkclub Alweer onder leiding van mevrouw De Meurichy maken de dames van deze club allerlei leuke zaken, zoals poppen, kleedjes en ma- cramé-werk. die aan het publiek verkocht worden. Zij volgi daar nog steeds een cursus voor. zodat zn regelmatig iets nieuws aan de clubleden kan overbren gen Na afloop van de dansles gaat de hele groep nog gezellig koffïe-dnnken en napraten in de grote sociëteitszaal, waar de kaartende en biljartende man nen zitten Mevrouw De M. „De vrouwen zijn nog met ge wend om hier zomaar een kopte kof fie te gaan drinken en wat te praten Na zo 'n clubje doen ze het wel en als ik dan aan het eind van de middag langs kom zitten ze er vaak nog. Ze kun nen nu na hei dansen even wal bijkomen, want voor enkelen is hei toch nog een hele inspan rung" Mevrouw De Meurichy heefi vroeger zelf ook nooit gevolks danst Zit had altitd een erg druk leven en toen de kinderen de deur uitgingen kon zij niet meer stilzitten Door de U. V V. kwam zfi terecht in het bejaar- denwerk en door het volgen van die cuisussen in volksdansen en handwerken heeft zit daar met haar nieuw verworven kennis veel kunnen inbrengen Het volksdansen kost haar wat meer moeite dan het handwerken, wat altijd al een hobby van haar was. Samen met haar dochter oefent ze regelmatig om alle pasjes voor de nieuwe les zelf goed onder de knie te hebben. „In ruit voor het babvsitten. als mijn dochter haar gymnastiek lessen op school geeft, helpt zij mij weer bij dat volksdansen. Als je wat ouder bent en je hebt het nooit gedaan guai het alle maal iets moeilijker Maar hand werken vind ik heerlitk Thuis heb ik een eigen kamer, waar alle spulletjes liggen, die ik voor mnn wandkleden gebruik Als ik 's avonds eens naar de televi sie kijk val ik altijd direct in slaap, maar met handwerken kan ik tot een uur 's nachts doorgaan fcvang Lutherse Gemeente. 19 mei Middelburg 9 00 u Ds Nierop. Vlis singen 10 30 u idem Geref Kerk Vlissingen. 19 mei Petrus- kerk 9 30 u Ds Groeneveld en 17 00 u Ds H Brinkman. Russen, Open Hof 9 00 u Ds Brinkman en 17 00 u Ds Groeneveld Chi Gerei Kerk Vlissingen, 19 mei 9 30 u en 17 00 u Ds Mans, Geref Gemeente Vlissingen, 19 mei 9.30 u en 16 30 u leesdienst Geref Kerk Vrijgemaakt. 19 mei Sou burg 9 30 u Ds Urban; Vlissingen 17 00 u kand.S de Vnes Gerei Kerk Souburg, 19 mei. WS. 9 00 u Ds Dorgelo, O S. 9 30 u Ds Kloppenburg en 19 00 u Ds Van Stam Herv Gemeente Souburg, 19 mei W S. 9 00 u Ds Dorgelo. O S 9 30 u Ds v d. Heide en 19 00 u Ds Dorgelo Kristen Zuid Molukse Kerk, 19 mei O.Souburg 11 30 u Oud Latuheru. Koudekejke 14 00 u Ds Fadei R.K Kerk O W Souburg, Paauwen- burg, Vlissingen 18-19 mei O W Souburg Martmuskerk zaterdag 19 00 u en zondag 10 30 u Paauwenburg Open Hof zondag 11 00 u en 19 00 u Vlissingen Singelkerk zaterdag 19 00 u herenkoor. gregoriaans Zondag (geen H Mis om 8.30 uur) 10 uur Eerste H.Communie, jeugdkoor; en 12.00 uur R.K Kerk Middelburg. Iedere week: kerk Lombardstraat zat 19 00 u en zondag 10.30 u De Hoeksteen zondag 11 30 u Volle Evangelie Gemeente Vlissingen, iedere zondag 9 45 u en iedere woens dag 19 30 u in de Filadelfiakapel, Vrouwenstraat 5 Leger des Heils, Vhssmgen Iedere zon dag 10 uui Heilsbijeenkomst en 19 30 u Getuigemssainenkomst Anglican Church Service every sun- day Morning prayei 10.30 a m Eve ning prayer 7 30 p m in the Mission to Seamen Chapel Scheldepoort Vlissin gen Oosl Reader A Driver The Bethel Pentecostal Temple Inc., Wijkgebouw Zuidebaken, Rentmees terlaan, Middelburg Z Diensten elke woensdag van 19 30 u at en elke zondag van 14 30 u af Voorganger J M Davidsz Ptnkstei Gemeente Vlissingen Iedere zondag 14.30 u gemeentedienst, iedere woensdag 19 30 u opwekkingssamen- komsi Voorgangei Bi J W Lentink lening Walcheren, Loskade 29, tel 6951 Spreekuur maandag t/m vrijdag van 8.30 u-9.30 u, donderdag van 19-20 uur Vlissingen. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren Eedestraat 2, Vlissingen. tel 4283. spreekuur maandag t/m vrndag van 9-10 uur. dinsdag 19-20 uur Souburg Spreekuur maandag van 14-15 uur, Vnjburgstraai I, tel 1608 Stichting Maatschappelijk Werk en Ge zmsverzorgmg op het Platteland van Walcheren. Molenwater 33. Middel burg Spreekuur iedere dag van 9-10 uui en donderdag van 18 30-19 30 u Spreekuur Bachten Poort e Oosi Sou burg, dinsdag van 9-10 uui en donder dag van 18 30-19 30 uui Stichting Gezinsverzorging Walcheren. Brouwenaarstraai 4 Vlissingen. tel 01 184 7810 Spreekuur maandag t/m vrijdag van 8 30-9 (0 u Bijkantoor Middelburg Nieuwstraat 36b. tel 01180 5594 Spreekuur iedere eerste dinsdag in de maand van 8 30-9 30 uur Prol Stichting Verantwoorde Gezins vorming (PSVG) Spreekuur iedere eerste dinsdag in de maand van 20-21 uui in het Gasthuis Middelburg ingang Noord poort plein Nieuwe aanmeldin gen liefst 20 30 uui Gemeenteluke Sociale Diensi Vlissm gen. Stadhuis, tel 5100 Spreekuui maandag t/m vrndag van 8-10 uui fmk Vlissingen. zaterdag 18 mei dokter Van Dijk. Koudekerkseweg 52. tel 3459, zondag 19 mei dokter Cramer. Gerbrandystraat b, tel 3619 De dienst loopt van 0.00 24 00 uur Visites aanvragen vóór 10 uur Spreek uur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 uur en van 17 30-18 00 uur Tandarts Zaterdag 18 van 9-10 u eh zondag 19 mei van 11-12 u .M Dv Smallegange, J M Kemperstraat 12, Vlissingen, tel 7094 Apotheek van vrndag 17 mei 18 00 t.m vrijdag 24.. mei 8.30 u Apotheek C P Lastdrager, C v Perestraat I, Souburg rel 01 183-1593 Huisartsen Souburg, Arnemuiden en Nieuwtand Voor 18 en 19 mei dokter Jansen, Rijksweg 5, Nieuwland. tel 01182-1340 Dierenarts Voor 18 en 19 mei mei J Hoftij/er. tel 01180-131 18 Consult alleen na telefonische afspraak Verloskundige Voor 18 en 19 mei mei Slolk. Bloemenlaan 45, tel 3838 Groene Kruis Vlissingen Voor 18 en 19 mei mej Zr Radsiake. Sottegem- straat 28, tel 2286 Oranje Groene en Wit Gele Kruis Voor 18 en 19 mei Zr vd Wal, Troelstraweg 215, tel 8874 Groene. Oranie Groene en Wit Gele Kruis te Souburgen Ritthein Voor 18 en 19 mei Zr Verhagen. Stenierding laan 119, tel 01 183-154 Middel burg Alleen patiënten van dokter Jansen en doktei Jansen-Schrama m Middelburg Z zie Souburg Arnemuiden en Nieuw land Apotheek Van vrijdag 17 mei 18 00 u t/m vrijdag 24 met 8 30 u Apotheek A Ringeling. Lange Delft I 33 Ge/ins- en bejaardenverzorging Middel burg Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren. Loskade 29. tel 6951 Spreekuur maandag t/m vnidag van 8 30-9 30u Maatschappelnk Werk mddelburg. Stichting Maatschappelijke Dienstver- Gratis rechtshulp elke donderdag van 19-21 uur, Kromme Weele 18. Middel burg. telefonisch bereikbaar gedurende openingstilden ondei 01 180-8001 Nu de meeste bridgeclubs tijdens de zomermaanden geen clubavonden kun nen houden, organiseert de afdeling Walcheren van de Nederlandse Bridge Bond tweemaal in de week een bridge drive en wel op maandag in de foyer van de schouwburg in Middelburg en op donderdag in de cantine van de gemeentelijke sporthal in Vlissingen. Iedereen, die van het bridgespel houdt, is van harte welkom; ook zij, die nooit aan drives deelnemen. In een periode van 3 maanden worden in iedere plaats 10 bridgedrives gehou den, w.o 4 met prijzen Op de avon den met prijzen wordt f 2,50 per persoon inleggeld gevraagd, op de an dere avonden f 1,00 per persoon Aanvangstijd op alle avonden 19.30 uur. Na deze tijd is deelneming alleen mogelijk indien het schema dit toelaat Is het twijfelachtig of u tijdig aanwezig kunt zijn, belt u dan van tevoren de contactpersoon, die de betreffende a- vond verzorgt. Ook indien u geen partner hebt en toch wilt spelen belt u even de contactpersoon, misschien weet hij iemand die ook alleen ts Zowel in Middelburg als in Vlissingen worden de persoonlijke scores in pro centen bijgehouden en opgeteld. In dien u per plaats 6 maal hebt meege daan, komt u in aanmerking voor mededinging naar de titel „Zomer- avondbridgekampioen" 1974 Hebi u meer dan 6 maal meegedaan, dan telt het gemiddelde. De club die de betreffende avond qedipl s.v.o Tulpenlaan 19, Vlissingen tel 4183 Behandeling op afspraak organiseert, zorgt voor voldoende spel len, scorekaarten. loopkaarten en sco- relijsten Hieronder volgen nadere gegevens ovei datum, plaats en wedstrijdleiding VLISSINGEN 6 juni met pnjzen- f 2,50 p.p Vlissingense Fles F N Gommers 01 184-3147, 13 juni f l,00 p.p. Scaldis - J v d Eyk, 01 184-2277 20 juni f I 00 p.p De Kurketrekker A A. Lichtendahl 01 184- I3837, 27 juni - met prijzen - f 2,50 p.p V B.C. - G H Krediet-Schrijver 01184-2607,4 juli f 1.00 p.p. Vlissingse Fles F N Gommers, 01 184-3147. 11 iuli f 1.00 p.p. De KurketrekkeT A A Lichten dahl, 01180-13837, 18 juli - 25 iuli Vakantie voor Sporthalcantine, I aug - met prijzen - f 2,50 p p Scaldis J vd Eyk, 01184-2277, 8 aug f 1.00 p.p Vlissingse Fles - F N Gommers, 01184-3147. 15 aug f 1,00 pp V B.C - G. H Krediet-Schrijver, 01 184-2607, 22 aug. met prijzen - f 2,50 p p De Kurketrekker A A Lichtendahl. 01180-13837 MIDDELBURG: 10 juni f 1,00 p p M B.C. - L. de Vries, 01 180-14369; 17 juni - met prijzen - f 2,50 p p. Pa pyrus - A Konings, 01189-1450, 24 juni f 1,00 p p Valkemsse - A C. Binnendijk. 01 I85-I9&4. juli f 1.00 pp A.BC DB de Jong. 01180-27867, 8 juli - mei prijzen f 2,50 p.p MBf - J C C Crena Uyterwijk, 01 180-25510. 15 juli fl.OO p.p Papyrus - A Konings, 01 I 89-1450. 22 juli f 1.00 p p ABC F J C. Schriinemakers. 01180-14337. 29 juli - met prijzen - f 2,50 p.p. Valkemsse - A C. Bin nendijk, 01185-1964. 5 aug. fl.OO p.p Papyrus A Konings, 01 189-1450; 12 aug. - mei prijzen - f2,50 p.p A.BC - D B de Jong. 01180-27867 MIDDELBURG - Tijdens de vergade ring van de Zeeuwse Culturele Raad van 9 mei jl kreeg de Provinciale Bibliotheek Centrale (PBC) een flinke veeg uil de pan van de heer J Roeper, lid van de sectie informatie. „De PBC trachi zich r„rücksichtlos" in de pro vincie te settelen", aldus de heer Roeper „en houdi daarbij totaal geen reKemng mei war er in Zeeland al is opgebouwd op hei gebied van de bibliotheken Ik wil graag dal de Zeeuwse bibliotheken zo professioneel mogelijk gerund worden, maai de PBC opereert veel te agressie! en mei te weinig gevoel voor de plaatselijke si tuatie* Als voorbeeld noemde de heer Roeper de plaatsen Reimerswaal en Veere „In Veere heeft de PBC ge tracht een bibliobus in te zeiten. maar dal is mei doorgegaan en nu probeert men een pooi aan de grond re krijgen m Reimerswaal. door daar een bus op proef te laten rijden De PBC gaai er vanuil dai alleen zij de zaak professio neel kan opzeilen en dai de plaatse lijke bibliotheken, vanouds door en thousiaste vrijwilligers gerund, totaal mei voldoen Er is in die kleine plaat sen vaak een zeer actieve uitlening, de PBC houdi daar totaal geen rekening mee! Ook volgens Culturele Raad-directeur Koch houdt de PBC weinig rekening met de plaatselijke bibliotheekjes ,,lk heb hei gevoel dai de PBC te veel zegt zo en zo moei het en zo moet het dan ook maai gebeuren" De reactie van Mej G Vogelzang, rayon-directrice van PBC in Zeeuws Vlaanderen, op het nogal emotionele verhaal van de heer Roeper „Ik geloof dat ik weel waai deze klachten vandaan komen We hebben als PBC larenlang aan de kleine bibliotheekjes wisselcollecries ver huurd. waarmee ze hun eigen - dik wijls noga) beperkte - collecties wat op peil konden brengen De PBC is nu bezig zoveel mogelijk gebieden te be- struken mei bibliotheek vestigingen (in de grotere plaatsen) en bibliobussen (in de dorpen) Die bibliobussen ko men voor ons veel goedkoper en het geeft de lezers meer voordelen Wie lid is van een bibliobus kan direct beschik ken over het gehele boekenbezit van de provinciale bibliotheek, iemand die is ingeschreven bij een pnvè-plaatselijk biblioiheekje kan alleen maar putten uit de beperkte collectie van zo'n bihlioiheekje Daarom houden we op met het verhuren van die wisselcollec- ties en proberen we de bibliobus in de verschillende gebieden te introduceren Dal men dal agressief vindt, noem ik misplaatst We proberen trouwens mei de plaatseiuke bibliotheekjes aan de kant te zetten m Tholen bijvoorbeeld wordt samengewerkt mei de vrijwilli gers" Volgens mej Vogelzang ligt de zaak vooral gevoelig, mei zozeei bij de lezers, maar bij de beheerders van de kleine plaaiseliike bibliotheekies. die larenlang gerund zijn door vniwilligers, die naai beste weten en mei veel enthousiasme de zaak aanpakten „De collecties van die bibliotheken bevat ten doorgaans alleen wal ontspannings lectuur zeg! mei Vogelzang „Hei is opvallend dai vooral de scholen vragen om bibliobussen, er is veel behoefte aan wal meer informatieve hoeken" Volgens mej Vogelzang is Zeeland op het moment de enige provincie waar het probleem van de particuliere con tra de openbare bibliotheken zich af speelt „Eigenlnk schamen we ons als PBC een beetle, dat we nog maar zo weinig vestigingen tn Zeeland hebben In gebieden als Schouwen en Noord- Beveland zijn we nog helemaal met" Hei probleem van de kleine particulie re bibliotheekjes die hei altud zo goed gedaan hebben - tegen de gigant PBC", mei haar goed lopende organisa tie. is mei specifiek Zeeuws „Zeeland is de laatste provincie waai deze strijd nog geleverd moet worden", zegt mej Vogelzang. „In andere provincies heeft zich precies hetzelfde afgespeeld Het is gewoon een kwestie van tijd" MIDDELBURG - Op maandag 20 mei a.s. zal men in het Middelburgse stad huis terecht kunnen op de zogenaamde kiezersmarkt. De diverse politieke par tijen die Middelburg rijk is zullen in hun eigen marktkraampjes hun ideeën aan de man moeten brengen De schrandere Middelburger kan langs de kraampjes gaand en de kreten van de kooplui aanhorend als een prijsbewus te stemmer zijn keus bepalen Het is aan één kant misschien jammer, dat de partijen, in tegenstelling tot de gang van zaken op een echte markt niei tegelijk aan hel woord mogen zijn Iedere standhouder krijgi vijf minuten om te vertellen wal in zijn kraam te pas komi Hei blijft dus allemaal keu rig en ook de politicus mei de zachte stem kan voldoende aan hel woord ko men Hei idee van de kiezersmarkt is af komstig van hel bureau voorlichting van de gemeente De gemeente heeft de burgerzaal ter beschikking gesteld van het politiek spektakel en er zal voor iedere partij die deelneemt aan de raadsverkiezingen een eigen kraampje zijn waar men zijn propagandamate- naa' als voordelige aanbiedingen uit kan stallen Ook de gemeente zal een stand inrichten waarin voorlichting ge geven wordt over hei werk van de gemeente De kiezersmarkt is vooral bedoeld vooi de jonge mensen die vooi hei eersi gaan stemmen, maai hei is luidelijk dat de marki ook vooi dt- wal njpere Middelburgse stemgerech ugden interessant kan zijn In deze tijd van touwtrekken om de stemmen is het aardig om thuis geweldig lastige vragen te verzinnen en die op zo'n kiezersmarkt als een vette kluif temid- den van de politieke kooplui te wer pen Men moei /jjn stem duur verko pen tenslotte De gemeente Middelburg heeft naasl de kiezersmarkt ook nog een folder ovei hei werk van de gemeente ver spreid onder de nieuwe kiezers De r'oldei is getiteld Wai heb ie nou aan Je gemeente*' In leesbare taal wordi dan onthuld wal men in de praktijk aan de gemeente heefi en dal is na ruurliik een heleboel De folder is uitgegeven door het Nederlands Cen trum voor Democratische Burger schapsvorming. De kiezersmarkt begint op maandag 20 mei om acht uur 's avonds GOES De Toerafdeling van de Zeeuwse Ren en Toerclub ..Theo Mid delkamp organiseert zaterdag 19 mei vooi de derde keet „De Midden-Zee land tocht" De route voert ovei een grooi gedeelte van Zuid- en Noord-Be veland en ovet Walcheren en is 145 km lang Vorig jaar viel deze tochi samen mei de wielerronde in 's Heerenhoek maar ditmaal is er gekozen voor een vroegere datum, omdai er verdei op 19 mei geen tochten voorkomen op de kalender van hei district Zuid van de Nederlandse Rijwiel Toer Unie. waar bij „Theo Middelkamp" is aangesloten De verwachting is. dai weet diverse Brabantse. Belgische en andere Zeeuw se clubs aan de „Midden-Zeeland tochl" zullen deelnemen, waaronder „De Pedaleurs" uil Bergen op Zoom, de „Tourclub Hulst", de „Trimclub Koewacht", de tourclubs „Kruisland" „Brabantta" en „Noord-Brabant". „Er op en et Over" uit Knokke. ..Shopping Plaza" uil Sluis en naar mag worden aangenomen ook de pas opgerichte toerclubs m Sas van Gem en Biervliet Van de organiserende vereniging „Theo Middelkamp" zal uiteraard het merendeel van de 65 leden aan de start verschiinen Men rekent dit keer op ongeveer 175 deelnemers De eerste keer vertrokken 115 toeristen en hel vorige laai 140 De ri|ders worden vergezeld van een materiaal en provisiewagen Verder zal er worden gezorgd voor genoeg E.H.B O -hulp als dat nodig mocht zijn en in de steden die men passeert is er politiebegeleiding. Ook zij die geen lid zijn van een toer ol trimclub kunnen deelnemen leder een ontvangt een hennneringsmedaille en voor de verenigingen zijn er diverse bekers beschik baai Men rijdi mei een gemiddelde snelheid van 23 kilometer per uur en er komt een rustpauze van ongeveer een uur nadat men 80 kilo meter heeft afgelegd Het i/ertrek is om 9 uur 's morgens bii hei NS station m Goes Men kan daai inschrijven vanaf 8 uur Vandaar rijdt men in de richting Kattenduke en Wemeldinge en daarna wordt de toeris tische Midden-Zeeland route gevolgd Bii Nieuwdorp gaal men dooi de Quarlespolder en men komt dan bij Ritthem weer op de oorspronkelijke route Via Souhurgh en Vlissingen komi men bij café Hu vers in het duingebied bij Koudekerke waar men een uurtje op adem kan komen De slotetappe voert naar Verre en via Vrouwenpolder naar Noord-Beveland terug naar Goes waai om kwart over vier bij het N.S station de aankomst is gepland Iedere vnidag van 18 30-20 Ut) uur Vlissingen Weizijnscentrum Bachten Komme, Badhuisstraat 104, tel. 01 184-6420 Souburg en Ritthem Wijkcentrum Middenhof, Kanaalstraat 64, tel. 01183 2019 tiSilhiik SgfcSfe G Middelbuig. tentoonstelling „Hugeno ten in Zeeland" in hei Rijksarchief in Zeeland Antwerpen Kon Opera 17 mei 20.00 u De Vliegende Hollander. 18 mei 20 00 u Rein aart de Vos, 19 mei 14 00 u De Vliegende Hollander en 20.00 u South Pacific Gent Kon Opera. 17 mei 20.00 u. Der Vogelharidler. 19 mei 14.30 u. Porgy and Bess en 20 00 u Dei Vogel handier. 22 mei 20 00 u Porgy and Bess Vlissingen vrijdag 17 mei, 20 I 5 uur, Vestzaktheatei „Edenburg" Bellamy- park 3 5 „2. 4, 6, 8 wie word! er om zeep gebracht" een vrolijke satire van lules Feiffer dooi de Zeeuwse Komedie Toegang f 4.50 iïtm Weekenddiens! vooi storingen C V en liften Voor 18 en 19 mei K Roelse, Bonedijkestraat 1 10, Vhssmgen, tel. 01I84-hl 56 Donderdag 16 mei 9 31 en 2155. Vrndag 17 mei 10 31 en 22.55 Zater dag 18 mei 11 28 en 23 48 Zondag 19 mei 12.16 en maandag 20 mei 0.32 en 12.57 Dinsdag 21 mei I 09 en 13.36. Woensdag 22 mei I 47 en 14.14 VLISSINGEN - Als besluit van hei seizoen heefi de Akttviteitenkommis- sie van hel Open Hot nog twee avon den op hei programma staan Op vrijdag 17 mei organiseert de heer Dekkei een puzzeltochi door de wijk. Na afloop is er uitreiking van vele aardige prqzen in de bar van hel Open Hof Aanvang 19 30 uur. inschrijfgeld f 1,50 Op vrijdag 31 mei heefi de kommissie m samenwerking mei de heei Van Sabben een fondue-avond georgani seerd Er wordi dan in hei Open Hof een uitgebreide vieestondue geserveerd met verschillende soorten sauzen, stok brood en wijn De avond wordi beslo ten mei een gezellig samenzijn, waarbij er gelegenheid tot dansen op grammo- foonplaten is Opgave vooi deelneming plus de bijdrage vooi deze avond vóór 20 mei bij de hehemtei van hei Open Hof, de heei Wnststraie. Aanvang 20.00 uut mschriitgeld 10. p.p Aan hei politiebureau re Vhssmgen werd in de week van 3-5 t/m 10-5 aangifte gedaan van de navolgende voorwerpen trainingspak mei witte strepen, porte monnee mei inh kmpportemonnee mei inh., div sleutels, hond bruin/wit gevlekt, motorhril, I rechrer hand schoen, duikershorloge hond pincher mei gele halsband, paars geruit tasie met gymspullen. tas met gereedschap, zonnebril, suède portemonnee. Afdeling gevonden voorwerpen is ge opend van maandag t/m vrijdag van 11 00 uur t/m 12.30 uut en van 16.00 uur t/m 17 00 uur. Zaterdags van 1100 uur t/m 12.00 uur. VLISSINGEN - In Hotel Maldegem aan hel Beursplein zal aanstaande vrij dag 17 mei een lezing mei dia's wor den gehouden dooi de heer W Tomey uil Den Haag Oe Vlissingse Aquarium vereniging „De Purperkop" is zeer verheugd, dal zij deze beroemdheid in de hmnen en buitenlandse aquarium- wereld bereid heefi gevonden naar Vlissingen ie komen Oe avond begint om 20 00 uur precies en in de pauze /al er een verloting worden gehouden mei prachngr prijzen „De Purperkop", die nu ruim veertig laar beslaat, is de laatste laren sterk gegroeid en deze vereniging telt mo menteel ongeveer honderd leden Door middel van lezingen en dia-avonden tracht n\ zoveel mogelijk informatie aan haar leden re geven over alles wat met de aquarium-hobby samenhangt. Door steun van de gemeente Vlissingen en de Stichting Culturele Gemeen schap Vlissingen kon eind 1973 een eigen tehuis aan de Spuistraat betrok ken worden Gezien de grote opkomst bij de maandelijkse bijenkomsten voorziet dn clubhuis duidelijk in een behoefte De lezing van aanstaande vrijdag is voor iedereen, dus ook voor niei-leden. gratis toegankelijk. Glucissiraat 115 - Vlissingen - Tel. 01184 -3143 Voor Aanleg van CENTRALE VERWARMING ,s, LEVERING BOUWPAKKETTEN Onderhoud C.V. installaties c 7 j;:.y

Scheldebode | 1974 | | pagina 5