Nota „Parkeerplan binnenstadmiddelburg VOETGANGERSDOMEIN, GEEN BLAUWE ZONE, AUTOBOXEN KOM UW OGEN UITKIJKEN!! 179,- elke maand een bedragje sparen om uw huis op te knappen Middelburgse turnvereniging viert eerste lustrum Popgroep Kayak Succesvolle jazz en ritmische gymnastiek (.jMe\t*r..(,Waal$ n|ode Rechtswinkel Informatiecentrale Medische diensten Culturele Agenda Goed Wonen 1 toogwater MEULMEE5TER Een leer-om-leer nappa-suède jasje. Twee-in-één, om en om te dragen dus zowel te dragen als nappajasje èn als suèdejasje voor één prijs. (Alleen in Vlissingen! Voor een speciale moederdagprijs., niet fl. 229,- maar Lange Zelke, Vlissingen. Kerkdiensten Mevr. Ta venier PEDICURE de nieuwe Prestaties instructeur WOENSDAG 1 MEI 1974 DE SCHELDEBODE 18-580 MIDDELBURG - Na de nota „Winkelonderzoek Binnenstad", die vorige week door de Gemeente Middel burg werd gepresenteerd, is er af gelopen donderdag weer een vers brokje studiemateriaal terecht gekomen op de bureaus van alle lieden die te maken hebben met het vorm geven van de Middelburgse binnenstad. Dit keer is het de nota „Parkeerplan Binnenstad", een onderdeel van het „Verkeersplan Binnenstad" Het parkeren zorgt overal voor moeilijk oplosbare problemen: immers, ieder een wil het ontsierende blik kwijt, maar als het erop aan komt wil niemand zijn auto missen. Vooral in mooie, oude steden verknoeit de auto veel, maar diezelfde auto brengt be zoekers, dus handel, naar de stad. Toch gaat de parkeernota van Middel burg ervan uit dat het mogelijk moet zijn om in meerdere straten in de binnenstad het parkeren langs de stoep te verbieden: „Dit zou de sfeer in en van de binnenstad zeker ten goede komen". Wil men echter een dergelijk beleid - de nota noemt het een „parkeer-milieu-beleid"- met succes voeren, dan zullen er bijtijds aan de rand van de stad grote parkeer terreinen aangelegd moeten worden. Voorgesteld worden parkeerplaatsen bij 1. de Kousteensche Dijk (150 a 200 parkeerplaatsen), 2. de Geere (250 a 300) en 3. de Hof van Tange (200 a 250). De parkeernota geeft duidelijk aan dat men er bepaald niet komt door steeds maar nieuwe terreinen te be stemmen tot parkeerplaats. Het is veel beter een verstandig gebruik te maken van de beschikbare parkeerruimte. De nota gaat ervan uit dat het niet juist zou zijn om automobilisten, die alleen een kort bezoekje in de stad moeten afleggen -een zakenbezoek of een bezoek aan een winkel van niet langer dan een half uur- te dwingen hun vervoermiddel op meer dan 250 m van de plaats van bestemming achter te laten. Wie voor langere tijd op een vast adres verblijft, mag voor de samen stellers van de nota wel een 400 meter te voet afleggen. Wanneer de Geerebrug (Koebrug) gereed zal zijn, zal het mogelijk worden om de Lange Delft en de Langeviele te bestemmen tot voet gangersgebied. Het autovrij zijn van deze twee straten noemt de nota „een absolute voorwaarde om in het hart van de stad een leefgebied te ver krijgen". In de straten, die direct grenzen aan de voetgangersdomeinen zou dan alleen het ultra-kort parkeren toegestaan moeten worden, om zoveel mogelijk mensen de kans te geven even snel met de auto een boodschap in de binnenstad te doen. Onder ultra-kort parkeren verstaat men niet langer par keren dan een half uur. Wie uitgebreid in de stad wil gaan winkelen zal dan zijn auto wat verder weg moeten zetten. Uit tellingen is gebleken dat 50 -60 perc. van de automobilisten in de binnenstad gerekend moeten worden tot de kort-parkeerders. De samen stellers van de nota stellen voor om in het hart van de stad 15 perc. van de parkeerruimte speciaal te bestemmen voor deze kortparkeerders. Een speciaal probleem vormen ook de bewoners van de binnenstad met hun auto's. Wanneer de auto steeds meer selectief gebruikt zal worden, zal een groter aantal auto's ook overdag bij de woning geparkeerd blijven staan. Deze ruimte komt dan niet ter beschikking aan andere, tijdelijke, parkeerders. Van de bewoners van de binnenstad kan niet gevraagd worden het privé-bezit op een grote afstand van de woning neer te zetten. De auto moet in een eigen autobox óf binnen gezichts afstand geparkeerd kunnen worden. De parkeernota gaat uit van een aantal van 2000 auto's die zo in de binnen stad moeten worden opgeborgen. Bij de uitwerking van de bestemmings plannen wordt op het moment al rekening gehouden met dit probleem. Zo werden al complexen autoboxen gebouwd in plan Klein Vlaanderen, plan St.Jorisstraat, plan Soanjaard- straat en op het terrein Kousteensche Dijk. Een heel belangrijk punt roert de nota aan wanneer gesproken wordt over de „verwevenheid van functies". Het par keerterrein van een kantoorgebouw kan bijvoorbeeld in het weekend uit stekend benut worden door toeristen of door mensen die speciaal op zater dag naar de stad komen om te winkelen. Op het moment gebeurt iets dergelijks al bijvoorbeeld bij het kan toorgebouw van de PZEM, waar in het weekend de parkeerplaatsen van het personeel benut worden door de zwembad-bezoekers. Om een parkeerbeleid te laten slagen is het volgens de nota noodzakelijk om het parkeren te laten betalen. Al naar mate men meer in de kern van de stad en naar mate men langere tijd wil parkeren zal er meer betaald moeten worden. De -gratis- blauwe zóne zou afgeschaft moeten worden, ook al omdat de controle van de gebruikers van de blauwe zóne erg moeilijk is. Bij het gebruik van parkeermeters kan er geen sprake meer zijn van ontduiking van de bepalingen. Voor de vaste bezoekers van de binnenstad zouden er abonnementen moeten komen, waar mee men op alle parkeerplaatsen vrij zou kunnen parkeren In het toeristen seizoen kunnen, volgens de nota. even tueel enkele parkeerterreinen in tarief worden verhoogd Het resultaat zou dan zijn een vermindering van het gebruik van die terreinen door de bewoners van de stad, zodat er voor de zomergasten wat meer gaatjes zouden ontstaan. Aan de fietsers en de bromfietsers tenslotte is in de parkeernota ook nog enige aandacht besteed. De nota stelt dat het aantal stallingen moet worden uitgebreid. In een eerder verschenen werkstuk, de nota „Fietsen in de binnenstad" (januari 1973) werd dat ook al aan de orde gesteld. De stallingen voor de fietsen en brom fietsen dienen een plaats te vinden in de kern van de stad, de nota noemt dat het „attractie-gebied". Voorgesteld wordt om de reeds aanwezige stal lingen (Stroopoortgang-de Gruyter) uit te breiden met de volgende plaatsen: de westzijde van het Damplein, de oostzijde van de Nieuwe Brug, de oostzijde van de Markt, de Helm en het Geereplan. doel-sparen lu\\v :i Daar zijn tegenwoordig heel mooie materialen voor. Gemakkelijk te verwerken ook. Omdat steeds meer mensen het fijn vinden om zélf hun huis op te knappen. Dat schenkt dubbel voldoening en 't is de helft goedkoper. Maar... de hèlft goedkoper kan toch nog een héél bedrag zijn. Spaar er daarom voor, terwijl u rustig bekijkt wat en hoe u het gaat veranderen. Enspaar automatisch Iedere maand groeit dan uw kapitaal met een vast bedrag zonder dat u er iets voor hoeft te doen. Dat kan met het Automatisch-Spaarplan bij de Rabobank S Zo noemen zich Raiffeisenbanken en Boerenleenbanken. Kerkdiensten. Evang Lutherse gemeente, 5 mei, Mid delburg 10.30 uur ds. Nierop; Vlissin gen 9 00 uur idem. Geref kerk Vlissingen: 5 mei. Petrus- kerk: 9.30 uur ds. Groeneveld en. 17 uur ds. De Craene, St. Laurens Open Hof, 9.30 uur ds. V.d. Schoot en 17 uur ds. Groeneveld. Chr geref. kerk Vlissingen, 5 mei: 9.30 en 17 uur ds Maris. Geref kerk Souburg, 5 mei W.S.: 9.00 uur de heer Hondius; O S. 9 30 uur, 19 uur ds Kloppenburg R K Kerkberichten OW. Souburg, Paauwenburg, Vlissingen 4-5 mei 1974. O W Souburg Martinuskerk: zaterdag 19 uur en zondag 10.30 uur. Paauwenburg Open Hof; zondag 11 en 19 uur Vlissingen Singelkerk: zaterdag 19 uur tl7.30 uur voor de Fransen), zondag 8.30, 10 uur dameskoor; 12 uur heren koor, Gregoriaans. R.K. Kerk Middelburg. Iedere week: kerk Lombardstraat zat. 19.00 en zon dag 10.30. De Hoeksteen zondag 11.30 u. Volle Evangelie Gemeente Vlissingen iedere zondag 9.45 u. en iedere woens dag 19.30 u. in de Filadelfiakapel Vrouwestraat 5. Leger des Heils Vlissingen. Iedere zon- dag 10 u. Heilsbijeenkomst en 19.30 u. Getuigenissamenkomst. Anglican Church Service every sunday. Morning prayer 10.30 a m Evening prayer 7.30 p.m. in the Mission tot Seamen Chapel. Scheldepoort Vlissin gen Oost Reader A Driver The Bethel Pentecostal Temple Inc. Wijkgebouw Zuidebaken, Rentmees terlaan Middelburg Z. Diensten elke woensdag van 19.30 u. af en elke zondag van 14.30 u. af. Voorganger J.M. Davidsz. Pinkster Gemeente Vlissingen. Iedere zondag 14.30 u gemeentedienst; iede re woensdag 19 30 u opwekkingssa menkomst. Voorganger Br J W Len- tink. Noord poort plein. Nieuwe aanmel dingen liefst 20.30 u. Gemeentelijke Sociale Dienst Vlissin gen, Stadhuis, tel. 5100. Spreekuur maandag t/m vrijdag van 8-10 uur. Gratis rechtshulp elke donderdag van 19-21 uur Kromme Weele 18, Middelburg. Telefonisch bereikbaar gedurende openingstijd onder 01180- 8001 gedipl. s.v.o. Tulpenlaan 19, Vlissingen tel. 4183 Behandeling op afspraak VLISSINGEN. Kayak, de vijfmans formatie uit het Gooi, heeft het binnen een jaar gemaakt in Nederland. Na de singles „Lyrics" en „Mammoth" en de debuutelpee „See, see the sun" kwam de groep bij de populariteits polls in de diverse landelijke muziek bladen naar voren als de meest be lovende groep. En de uiterst aktieve manager Frits Hirschland krijgt eelt op zijn vingers door het noteren van optredens, want de agenda van de groep staat altijd vol. Het is dan ook vanzelfsprekend dat de internationale afdeling van Bovema de tijd rijp vond om de groep ook buiten de grenzen de nodige bekendheid te geven. Samen met Dizzy Man's Band en Heart werd Kayak te Zaandam gepresenteerd aan de belangrijkste buitenlandse platenbonzen en journa listen en de eerste reacties waren zondermeer positief. Inmiddels is zojuist de tweede elpee verschenen, simpelweg „Kayak" ge titeld Evenals de eerste is ook deze elpee geproduceerd door Gerrit-Jan Leenders, bijgestaan door technikus Pierre Geoffroy Chateau en de be faamde Engelse knoppenspecialist Jon Leikie, die als technikus meegewerkt heeft bij de plaatopnames van diverse beroemde Engelse groepen en speciaal voor Kayak naar de Heemsteedse Intertone Studioos kwam overgevlogen om zijn indrukwekkende ervaring in dienst te stellen van de groep. En deze vakbekwame samenwerking heeft geleid tot een werkelijk fantastische elpee. Kayak bestaat uit: Johan Slager - sologitaar/zang Ton Scherpenzeel - orgel/piano/moog/ zang Max Werner - zang/mellotron/percussie Pim Koopman - slagwerk/zang Cees van Leeuwen - basgitaar. Vlissingen, /.aierdag 4 mei dokter De Creef, Willem Klooslaan I, tel 2121, zondag 5 mei doktei V d. Griek, Bad huisstraat 30, lel 2950 De dienst loopt van 9 00 24 00 uur Visites aanvragen vóór 10 uur Spreek uur voor dringende gevallen van 1 2.30-13 uur en van 17 30-18 uur. Tandarts zaterdag 4 mei van 9-10 uur en zondag 5 mei van 11-12 uur D B. Chardon, Spanjaardstraat 68, Middel burg, tel 01180- 8207 Apotheek, van vrijdag 3 mei 18 00 tot en met vrijdag 10 mei 8.30, apotheek D.H. v.d. Kleine Mulder, Singel 9, tel. 2730. Huisartsen Souburg, Amemuiden en Nieuwland, voor 4 en 5 mei dokter Kapteyn, Lekstraat 6, Souburg, tel. 0I1£3- 1630 Dierenarts 4 en 5 mei 1. C Klok, tel. 01188 - 1443, Consult alleen na telefo nische afspraak. Verloskundige voor 4 en 5 mei mej. Stolk, Bloemenlaan 45, tel. 3838 Wit Gele en Oranje Groene Kruis Vlissin gen, voor 4 en 5 mei zr Geldof, Groen van Prinstererlaan 116, tel. 31 20. Groene, Oranje Groene en Wit Gele Kruis te Souburg en Ritthem Voor 4 en 5 mei zuster Minet, Zuiderzeestraat 86, tel 01183- 1736 Middelburg, alleen patiënten van dok ter Jansen en dokter Jansen-Schrama in Middelburg Z zie onder Souburg, Amemuiden en Nieuwland Apotheek. Van vrijdag 3 mei 18 uur tot en met vrijdag 10 mei 8.30 uur apotheek W.K. Hummelen, Markt 69 Iedere vrijdag van 18.30-20 uur. Vlissingen Welzijnscentrum Bachten Komme, Badhuisstraat 104, tel. 0) 184- 6420 Souburg en Ritthem: Wijkcentrum Middenhof, Kanaalstraat 64, tel. 01183- 2019 Middelburg, 5 mei 11.30 uur koffie concert Schouwburgfoyer: vioolduo Bouw Lemkes/Jeanne Vos. Vlissingen, 9 mei 20 uur Open Hof: causerie „Kleur brengen in uw huis" door de heer Dellebeke. Tentoonstellingen Rijksarchief in Zee land te Middelburg: Hugenoten in Zee land Vlissingen in Bachten Komme,- Badhuisstraat Zeegezichten van K.C. Bakker. Vlissingen: Bachten Komme, Badhuis straat 104, expositie Zeegezichten van K.C Bakker, geopend: maandag t/m vrijdag van 8-12 uur en 13.30-17 uur. Toegang gratis. Vnjdag 3 mei: Popfestival m.m.v. Kayak, Melrose Abbey, Rob Mast, Granit Greek (Flesj). Sporthal, Pres. Rooseveltlaan, aanvang 17 uur. Toe gang f 5,-. Zondag 5 mei: Vestzaktheater Eden- burg, Bellamypark 3-5: „2, 4, 5, 8 wie wordt er om zeep gebracht? van Jules Feiffer, door de Zeeuwse Kome die. Toegang f 4,50. Gezins- en bejaardenverzorging Middel burg. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren Loskade 29, tel. 6951 Spreekuur maandag t/m vrijdag van 8.30 9 30 uur Maatschappelijk Werk Middelburg. Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Walcheren. Loskade 29, tel. 6951. Spreekuur maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur. donderdag van 19-20 uur. Vlissingen. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren, Eedestraat 2, Vlissingen, teL 4283. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 9-10 uur, dinsdag van 19-20 uur. Souburg. Spreekuur maandag van 14-15 uur. Vrij burgstraat Itel. 1608. Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging op het Platteland van Walcheren, Molenwater 33, Mid delburg. Spreekuur: Iedere dag van 9-10 uur en donderdag van 18.30-19.30 uur. Spreekuur Bachten Poorte Oost Souburg, dinsdag van 9-10 uur en donderdag van 18.30-19.30 uur Stichting Gezinsverzorging Walcheren, Brouwenaarstraal 4, Vlissingen, tel. 01 184- 7810. Spreekuur maandag t/m vrijdag van 8.30 9.30 uur Bijkantoor Middelburg: Nieuwstraat 36b, tel. 01180- 5594. Spreekuur: iedere eerste dinsdag in de maand van 8.30-9.30 uur Prot. Stichting Verantwoorde Gezins vorming (PSVG). Spreekuur: iedere eerste dinsdag in de maand van 20-21 uur in het Gasthuis Middelburg, ingang Weekenddienst voor storingen C.V. en liften voor 4 en 5 mei: B. Lens, Lingestraat 48, Oost Souburg. donderdag 2 mei 10.57 en 23.26 vrijdag 3 mei 11.59 uur zaterdag 4 mei 0.18 en 12.46 uur zondag 5 mei 1.00 en 13.23 uur maandag 6 mei 1.37 en 13.58 uur dinsdag 7 mei 2.14 en 14.34 uur woensdag 8 mei 2.51 en 15.12 uur. ook op musicassette leverbaar bij: - u-.I..*.ii i. i '2 l.rviKu/sui.* MIDDELBURG - De Middel burgse Turnvereniging '69 (MTV'69} viert dit jaar haar eerste lustrum. De vereniging kan met tevredenheid terugzien op de afgelopen vijf jaar: MTV '69 blijkt een zeer actieve ver eniging te zijn. waar de sfeer plezierig is en waarvan ook de resultaten wel met enige gepas te trots vermeld mogen worden. MTV'69 heeft momenteel een ledental dat ongeveer rond de duizend schommelt. Binnen de vereniging worden allerlei spor tieve activiteiten bedreven zo als: gymnastiek, turnen, rit mische gymnastiek, wandelen en er is een signaalafdeling drumbandj Ook het gezelligheidsaspect. dat zo belangrijk is voor de onder linge band tussen de leden krijgt echter ruime aandacht in de vereniging, maar het zal vooral dit lust rum jaar zijn waar in heel wat festiviteiten tussen de sportieve activiteiten ingelast zullen worden. Zo zal er voor de jeugdleden van 4-12 jaar een feestmiddag georganiseerd worden, de war oudere jeugd van 12 16 jaar kan zich gaan vermaken tijdens een speciale disco-avond en voor de oudere leden van MTV'69 komt er een bingo-dansavond. Wal de sportieve prestaties be treft. het is vooral de ritmische gymnastiek en de jazz-gymnas- tiek waarmee MTV'69 op het moment een opvallende plaats inneemt temidden van de zus terverenigingen uit de wijde omtrek. Bij de verenigingswedstrijden van de Zeeuws Brabantse Turn kring, die vorige maand in de sporthal de Bevelanden te Goes J! gehouden werden behaalde MTV'69 bij het onderdeel rit misch gymnastiek 3 eerste prij zen en bij hel onderdeel jazz- gy in nas tie k eveneens 3 eerste prijzen. Hoewel de jazz- en de ritmische gymnastiek de laatste jaren steeds meer in de belang stelling zijn komen te staan is het toch nog zo dat MTV'69 met haar deelname aan de ver enigingswedstrijden van 7 en 6 ploegen, in aantal de deelname van de andere verenigingen uit Zeeland en Brabant zeer sterk overtrof. Een van de instructeurs van MTV'69. die vooral de rit mische- en jazzgymnastiek sterk stimuleren, is Hans van Willigen uit Middelburg. Samen met zijn vrouw Tiny is hij avond aan avond bezig de leden van MTV'69 het enthousiasme en de techniek bij te brengen die noodzakelijk zijn om tot een feilloze uitvoering van de ver schillende oefeningen te ko men. Het gaal hem echter niet zozeer om de prestaties in de eerste plaats „het is gewoon fantastisch om te doen! In vergelijking met jazz-gymnas- tiek is ritmisch gymnastiek na tuurlijker", vertelt de heer Van Willigen, „Bit de ritmische gymnastiek natuurlijker", ver telt de heer is wordt er geen enkele spiergroep overbelast. In tegenstelling tot de jazz-gym- nasliek ligt de ritmische gym nastiek veel dichter bij het na tuurlijke bewegen. Maar de jazz-gymnastiek is uiteraard veel spectaculairder om te zien. MTV'69 stelt geen grenzen aan de leeftijden van aspirant-leden. Wanneer echter een al wat ou der iemand lid wil worden van MTV'69 of iemand die in jaren niets aan sport gedaan heeft, plotseling volop wil meedraaien in een groep, kan geadviseerd worden om een sportkeuring aan te vragen.

Scheldebode | 1974 | | pagina 9