Rabobank de scheldebode MAQUETTESTUDIO NIEUW IN ZEELAND Zilveren jubileum van optiekzaak Tilroe RUYTER IN NIEUW CLUBGEBOUW WELPENGROEP VAN DE M.A. DE STICHTING KINDERBOERDERIJ MIDDELBURG VRAAGT DONATEURS SPAAR RENTE TOT 9 „Ontvoering in Venetie" Foto Kringetje Merijntje Gijzen tocht Bushalte Bloemenlaan hardy optiek kontaktlenzen Editie Vlissingen Editie Middelburg e.o. LIMBURG ANTIEK Brouwershaven 24e jaargang no. 18 UITGAVE: DE STEM B.V. BREDA WOENSDAG 1 MEI 1974 DE RUITER Informeer bij één van de 35 vestigingen op Walcheren van de de bank voor iedereen oost-souburg kanaalstraat 9a (01183) 2884 vlissingen bellamypark 38 (01184) 2648 A Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren, totaal oplage 34.755, in 2 edities: OPLAGE 18.255 in de gemeenten Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. OPLAGE 16.500 in de gemeenten Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. INKOOP O.A. ZEEUWSE PRENTEN J.A. LIMBURG Antiquair, beëdigd Taxateur en Makelaar Haven Zuidzijde 14, tel. 01119 -405 fijnd, dat de meeste mensen ze kunnen dragen. Ik volgde er een speciale cursus voor in Parijs en mijn zoem gaat er ook aan beginnen. Je raakt in dit vak nooit uitgeleerd en pas voor kort was het voor de eerste keer, dat ik met vakantie ben geweest zonder studie materiaal mee te nemen." Het Vlissingse jubileum houdt voor de klanten, ook in de vestigingen in Middelburg en Oostburg, nog een voor deel in: op alle brilmonturen - en er is een keuze uit wel 1300 stuks- verleent de firma Tilroe gedurende enkele weken een korting van 30 perc. „We hadden allerlei plannetjes voor het feest, zoals een kleurwedstrijd voor kinderen en een puzzel voor de oude ren, maar dit leek ons eigenlijk het plezierigst voor iedereen. De bril is een modeartikel geworden, een stuk van je kleding en monturen worden veel sneller gewisseld dan vroeger". Voor de Walstraat-braderie -eind augustus- heeft de heer Tilroe nog iets zeer speciaals in petto, waar hij erg geheimzinnig over doet, „Het is iets zeer aparts, dat nog nooit gebeurd is. Ik denk zeker, dat het zal inslaan." Volgens de heer C. G. Blokland is hij al veel mensen tegegekomen, die niet weten hoe je het woord .maquette" uitspreekt of wat het eigenlijk is. Nu is dat ook vervelend als je zelf maquette bouwer bent en dit werk je grootste hobby is. In het sousterrain van Coosje Buskenstraat 49 heeft de heer Blok land sinds 1 april zijn maquette-studio „Mega" geopend. Behalve een fleurig ingericht kantoor heeft hij hier een grote werkruimte, waar in de nabije toekomst nog het een en ander aan veranderd en opge knapt moet worden. Midden in de werkplaats staat een voorbeeld van het werk van deze maquette-bouwer: een ontwerp voor schakelbungalows ergens in de buurt van Rotterdam. Tot in de kleinste details zou een eventuele koper van zo'n bungalow op deze maquette kunnen zien wat hij er van verwachten kan. Wastafels, bad, fornuis alles heeft al zijn plaats gekregen. Een grote steun voor iemand, die moeite heeft met plattegronden lezer ;n zich niet kan voorstellen hoe eer. huis of gebouw er in het echt uit vX zien. Blokland: „Vooral in die details gaat veel werk zitten, maar ik kan het niet nalaten ze te maken. Het is een vak, waar geen opleiding voor bestaat: je moet het 'kunnen en er erg veel geduld voor hebben. Van huis uit ben ik timmer man-meubelmaker en dat maquette- bouwen is .altijd mijn ideaal geweest. In Rotterdam heb ik drie jaar gewerkt bij een maquette-studio, waar we veel VLISSINGEN In verband met her- bestraten van de Bloemenlaan zijn de bushaltes in deze straat alle verplaatst naar de Irislaan (hoek Jozef Israëlslaan bij de kleuterschool). Deze situatie zal naar schatting ruim een maand duren. DE NIEUWE Kf N^ALIK REDAKTIE: mevr. L.H. Wolterbeek- v.d. Vlerk, St. Kruislaan 8, Vlissingen, tel. 01184 - 6869 en mej Inge v.d. Kooy, Koestraat 5, Middelburg, tel. 01180 - 7800. Bij geen gehoor beide telefoonnum mers: 01600- 22341 (toestel 229). ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Vlissingen, Spuiplein 94 Postbus 73, Telefoon 01184 - 6830. ADVERTENTIE AQUISITIE: J. v.d. Hoeven, Vlissingen, Spuiplein 94. tel. 01184-6830. VLISSINGEN Op 4 mei a.s. zal het nieuwe clubgebouw van de welpen van de M.A. de Ruytergroep in de wijk Paauwenburg worden geopend. In en kele weken tijd werd een kamer van de boerderij aan de Gerbrandystraat om gebouwd tot een sfeervol horde-lokaal. Met de opening van het nieuwe ge bouw nemen de welpen afscheid van de voormalige Willem 111-kazerne aan de Oranjestraat, waarin ze tot nu toe gehuisvest waren. Eén van de belang rijkste bezwaren, het feit dat het oude clubgebouw voor de meeste jongens nogal ver weg is, zal dan tot het verleden behoren, omdat veel leden op Paauwenburg wonen, terwijl de af stand voor de leden van Souburg onge veer gelijk blijft. Overigens is de nieuwe huisvesting niet definitief. Wel zullen de welpen op dezelfde boerderij, die door de ge meente aan de padvinderij is toegewe zen, blijven, maar het wachten is op de definitieve huisvesting in de schuur, die echter nog, mede met hulp van de gemeente, moet worden verbouwd. Het is de bedoeling dat t.z.t. ook de verkenners-afdeling van de M.A. de Ruytergroep en de zeeverkennersgroep „De Scheldezwervers" op de boerderij een onderkomen vinden. Met de vestiging van de welpengroep heeft de wijk Paauwenburg er een jeugdvereniging bij, iets, waaraan vol gens de leiding van de groep wel behoefte bestaat, omdat slechts enkele jeugdverenigingen in deze wijk zijn gevestigd. Belangstellenden kunnen iedere zater dagmorgen langs komen. Inlichtingen over het lidmaatschap van de welpen- horde (voor jongens tussen 8 en 11 jaar) kunt u krijgen bij de hoofdleid ster, Akela A. Liefrink, Resedalaan 4, tel. 6270. De vereniging, de Rijwiel toerclub Noord-Brabant organiseert een zeer speciale fietstocht op zaterdag 4 en zondag 5 mei 1974. De tocht staat geheel in het teken van Merijntje Gijzen. De route van ongeveer 56 km. voert langs bijna alle plaatsen in West- Brabant, waar filmopnamen zijn ge maakt voor de Merijntje Gijzen-serie van de televisie. Het batig saldo dat na aftrek van gemaakte kosten overblijft van het inschrijfgeld zal worden bestemd voor het A.M. de Jong-huis, dat zal worden gebouwd in Nieuw-Vossemeer. Zowel de start als de finish zijn in Roosendaal. Men kan de tocht zo snel of zo rustig rijden als men wil. De bedoeling is om de start tussen 9 en 12 uur te laten zijn en de uiterlijke finish te 17 uur, men rijdt op eigen gelegen heid. Bij alle N.S.-stations is een folder beschikbaar, waarop uit de doeken wordt gedaan, hoe u uw fiets mee kunt nemen met de trein. Bij de startplaats is tevens een ruime parkeergelegen heid. Vlissingen. De winnares van De Schel debode de afgelopen week is: mevr. Theune, Pr. Rooseveltlaan 688, Vlis singen. Wellicht bent u deze week de gelukki ge, loop dan even binnen aan ons kantoor Spuistraat 94 te Vlissingen. De gulle gevers zijn: Banketbakkerij Faber, Badhuisstraat 28, de bekende kwaliteitstaart. Slagerij De Vries, Wal- straat, 1/2 pond biefstuk. Vishandel F. de Muijnck jr. Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zaterdagreclame. Drogisterij Luitwieler, Lange Zelke 80, een luxe flacon badschuim. Smith Kaas, marktkraam, een pond kaas naar keuze. Slagerij Oosterom, Walstraat 100. 300 gram vleeswaren, 't Goud doppertje, Walstraat, waardebon van f 5,-. Brillenspeciaiist Tilroe, Wal straat 81, kamerthermometer. Drankenimport Jan Duimel, Hermes- weg'23, Vlissingen, lies sherry t.w.v. f 3,95. Annikes Cafetaria, Betje Wolf- plein, twee broodjes Annikes met kof fie. Fa. Van de Vijver, radio en t.v., Kanaalstraat 12, Oost-Souburg, 1 maal gratis batterijen voor transistorradio. Midget-golfbaan Delta, Burg. van Woel- derenlaan, Vlissingen, gratis speelronde en 2 consumpties. Moeke's lunchroom, Nieuwendijk 51, Vlissingen, bon voor 2 pannekoeken plus kottie voor i personen. Chemische Wasserij Popu lair, Groene Woud 55, Vlissingen, gratis reinigen van een japon. De No- tenkraam vrijdagmarkt 1 pond pinda's. De dropspecialist vrijdagmarkt, 1/2 pond drop naar keuze. Beens-kaas, vrijdagmarkt, 2 pakken koffie Douwe Egberts of Van Nelle. opdrachten kregen van een grote ma kelaar in huizen. Ik ben hier nu voor mezelf begonnen, want ik werk het liefst alleen aan een opdracht. In Zee land zijn er geen maquette-studio's en in de rest van het land maar een stuk of vier, dus er moet hier wel een kans voor me liggen". De eerste kans kreeg hij van de ge meente Vlissingen, die hem opdroeg een maquette te maken van de nieuwe opzet van het Betje Wolffplein. Helaas is dit werkstuk niet voor het publiek te bezichtigen, maar op de foto's ziet het er heel fraai uit. „Ik heb er erg veel werk van gemaakt en het veel meer gedetailleerd dan de bedoeling was. Maar zo'n eerste opdracht moet een soort visitekaartje voor me zijn. Ik verzorg nu ook het onderhoud van de grote maquette in de hal van het stadhuis. Ook met Pechiney heb ik contact gehad over een schenking aan Miniatuur Walcheren, maar die op dracht is wat op de lange baan gescho ven". VERKRIJGBAAR BIJ: BOEKHANDEL PAUL KRUGERSTRAAT 55 De heer Blokland loopt nog met heel wat plannen voor de toekomst rond. Bouwpakketten voor poppenhuizen heeft hij al eens overwogen en minia tuur-schepen maken. De Schelde heeft op dat gebied al interesse getoond, maar hij is een beetje bang zijn zelf standigheid dan kwijt te raken. „Ik ga hier niet beginnen om rijk te worden, maar omdat ik zo'n plezier in maquet te-bouwen heb". Op 29 april 1949 opende de heer P. Tilroe een optiekzaak in de Vlissingse Walstraat. Hetzelfde had zijn vader al in 1938 in Middelburg gedaan na sluiting van zijn eerste vestiging in Goes. De tweede generatie Tilroe ver overde Vlissingen al snel en de zaak moest een grotere behuizing hebben. Zo verhuisde „brillenspeciaiist" Tilroe in 1956 van Walstraat 99 naar no. 81, waar meer ruimte en meer mogelijk heden voor uitbreiding waren. Want uitbreiden en verbouwen bleek P(seter) Tilroe in het bloed te zitten. Naarmate de zaak groeide werd er steeds op nieuw een stuk naar achteren aan gebouwd en nu liggen er alweer plannen klaar om ook de ruimte tussen werkplaats en magazijn van een dak te voorzien. Heer Tilroe: ,,'T is beter zo dan andersom, maar soms krijg ik wel eens genoeg van al die verbouwingen. Je blijft in de rommel zitten met die verhuizingen. Toch gaan we de binnen plaats gauw overdekken, want als ik het eenmaal in m'n hoofd heb, dan moet het ook snel gebeuren". Sinds enkele jaren neemt de heer Tilroe dergelijke beslissingen niet meer alleen, want de derde generatie Tilroe heeft een stem in het kapittel ge kregen. Zoon Eddy is inmiddels ook opticiën geworden met vele diploma's in de zak. Als vader Tilroe ermee ophoudt, dan gaat de leiding van de zaak in zijn handen over. Ook de beide echtgenotes werken hard in de winkel mee om het de klanten naar de zin te maken, want zoals Tilroe jr. zegt „de klanten zouden wel willen, dat als ze vandaag komen, het gisteren al klaar is". Na sluitingstijd wordt er nog hard gewerkt in de avonduren om de vele reparaties op tijd klaar te krijgen. Controles van de dragers van contact lenzen gebeurt ook alleen 's avonds om daar rustig de tijd voor te hebben. Tilroe Sr.: „Die contactlenzen zijn eigenlijk een hobby van me. Ik vind dat een geweldige uitvinding, waar je machtig mooie dingen mee kunt be reiken. Tegenwoordig is het zo ver- vaar leica en leicaflex foto kom kijken en vragen bij verschuren bv pi|«n ooBttrhalda MIDDELBURG De Stichting Kin derboerderij Middelburg heeft dezer dagen een informatiefolder uitgegeven waarin een dringend beroep wordt gedaan op de bevolking van Middel burg om het streven van de Stichting te laten slagen. „Kinderen en dieren zeggen elkaar iets. Niet voor niets zijn TV-series waarin dieren optreden zo gewild bij kinde ren. Niet voor niets worden alle kin derboeken bevolkt door eendjes, lam metjes, konijntjes en kippetjes", aldus de folder: „Maar TV-dieren en pren- tenboek-dieren zijn surrogaten voor dieren". De Stichting Kinderboerderij wil dat de kinderen uit Middelburg en omge ving echt met dieren leren omgaan, dat ze weten hoe zacht een lammetje aanvoelt en hoe kippen en konijnen ruiken. „Zelfs op het platteland wordt het moeilijk", stel de folder. „De boerderij wijkt terug voor de stadDat is een verarming voor het landschap, maar vooral een verlies voor de men sen, in het bijzonder voor de kinderen. Die geloven misschien straks dat eieren in een fabriek worden gemaakt". De Stichting wil dat er ergens in Middel burg een plekje bestaat waar de natuur haar gang kan gaan en waar kinderen met dieren leren omgaan. De Kinderboerderij ligt aan de Oude Schroeweg. De gemeente heeft aan de Stichting een startsubsidie verstrekt van f 50.000,- en bovendien een jaar subsidie vann f21.000,-. Het gaat echter zo'n f 123.000,- kosten om de boerderij geheel van de grond te krij gen. De Stichting Kinderboerderij hoopt daarom dat vele Middelburgers de boerderij zullen steunen door dona teur te worden van de Stichting. De voorzitter van het Stichtingsbestuur is de heer R. Streefkerk, Pnnsenhove 78, tel. 28285. PLEZIERVAARTUIG Verzekering wa-v/a f 25. wa eh casco v/a f 20, oer '1000, no claimkorting bi| scharievri| varen; kor tinq bij lidm watersport vereniging, CARAVAN VERZ. Rij caravan'V/a t 30, sta caravan va f 35.-. Gratis repalriër ingskosten, scha «Ie alarm service, huur ver- vangend vac. verblijf REISVERZEKERING .50 per persoon per ASSURANTIEKANTOOR DICK SCHINKEL varzekeringen hypothe ken geldleningen 01184 6437

Scheldebode | 1974 | | pagina 1