NEGENDE ORANJERIT VAN MAC DE ZEEUWEN OP KONINGINNEDAG DRANKENCENTRUM WALCHEREN" VERHUISDE Wilt u fijner wonen in uw huis maar hebt u geen geld voor verbeteringen? Maak gebruik van het krediet-plan 'fijner huis' het weten r.r. waard Or aai Je loop op Monlglauiedag Verjongingskuur „De Ster" Dingemanse opent nieuwe zaak DE SCHELDEBODE Pr i jsui tr eikin g mm mmm mm k&Mmt, Zeeuws popfestival in Koudekerke Orgelavond met Bram Beekman Film: Music Powes' ISoEslevard afgesloten Oranjefeesten Paauwenburg WUtN:>L»Ao iA Af KIL I V i bót) VLISSINGEEN - De Motor en Auto Club „De Zeeuwen" organiseert op dinsdag 30 april weer een traditionele Oranjerit. Dit jaar zal het voor de negende maal zijn, dat „De Zeeuwen" deze grootse puzzelrit op touw zetten. Het financieel „rondkrijgen" is ieder jaar voor hen weer het grootste pro bleem. Maanden van voorbereiding zijn hier mee gemoeid Dit keer kon men pas laat met de organisatie beginnen door oliecrisis en benzinedistributie In enkele weken moest zodoende het werk worden gedaan, waarmee men andere jaren enkele maanden bezig was. Honderden brieven, duizenden verreden kilometers en talloze tele foontjes slokten de vrije tijd van de organisatoren op Het resultaat zal echter een bijzonder mooie prijzen- tafel zijn met prijzen, die een gezamen lijke waarde van meer dan f.4.500.- vertegenwoordigen Iedere deelnemer kan in deze Oranje rit op een prijs rekenen Het minste, dat hij kan krijgen is een aandenken Voor de beste rijders valt er heel wat te verdienen autoradio's, autobanden, mixers, taarten, fruitmanden, waarde bonnen, huishoudelijke en luxe appa raten Al deze prijzen zijn door spon sors beschikbaar gesteld, zoals Tis- sink's bandenservice, de G B benzine pompen, fa De Leeuw Geluk uit Ierseke, Dies Kosten Modes, Kapelle. de Zeeuwse Nutsspaarbank, Finata- bank en de warme bakker Lippens. Het enige wat over de route bekend wordt gemaakt, is, dat de tocht over goede binnenwegen van Walcheren zal worden verreden De rest is zwaar geheim Van 13.30 uur af wordt er gestart aan de Gilde weg in de buurt van de Sporthal De deelnemers ver trekken daar met een halve minuut tussenruimte Bij de „Cebeco" aan de Kleverskerkseweg te Middelburg is een verplichte rust van dertig minuten, iedere deelnemer krijgt hier een gratis frisdrank aangeboden Enige leden van „De Zeeuwen" zorgen er bovendien- voor, dat men hier tegen schappelijke prijzen belegde broodjes, limonade en koffie kan kopen Het merendeel van „De Zeeuwen" zal door al deze ver schillende karweien, die bij een soepel lopende organisatie vereist zijn, zelf niet mee kunnen doen aan de puzzel- rit Na ongeveer 50 kilometer gereden te hebben zal de finish in Vlissingen bereikt worden Als men tijdens de nt of in de week vóór Koninginnedag bij het G.B-station aan de Troelstraweg gaat tanken, ontvangt men een formu lier voor deelneming aan een verloting. De winnaar ontvangt een bon voor 200 liter superbenzine gratis. Deze prijs zal 's avonds bij de prijsuitreiking gegeven worden. De prijsuitreiking van de Oranjerit en de uitleg van de tocht wordt in het Scheldek wartier aan de van Dishoeck- straat gehouden In afwachting ervan kan een dansje gemaakt worden op muziek van een band De uitslag van de rit wordt op lijsten aan de deel nemers uitgereikt, evenals de uitleg, zodat men kan zien wat er fout is gegaan De winnaars moeten wel aan wezig zijn om hun prijs in ontvangst te kunnen nemen Doordat de organisatoren een groot aantal deelnemers verwachten is het zeer waarschijnlijk niet mogelijk om bij de start nog in te schrijven. Vóór- inschrijven is daarom geboden en liefst nog vóór 25 april Een briefkaart met naam, adres, woonplaats, soort voer tuig (auto, motor, bromfiets) en tour- of wedstrijdklas aan Sekr. MAC De Zeeuwen, Sint Kruislaan 77, Vlissin gen Ook telefonisch inschrijven is mogelijk 01184-751 1,01 180-5878 of 01183-3063 Het inschrijfgeld a f.7,50 per voertuig moet aan de start worden voldaan Na inschrijving krijgt iedere deelnemer een speciaal Oranieritboek- je, waarin o.a. de officiële starttijd staat vermeld en het voor deze rit geldende reglement. De Oranjerit is bedoeld als een gezellig- heidsrit voor het hele gezin. De niet al te moeilijke route kan verreden wor den in de tour- of wedstrijdklasse. In de tourklasse bedraagt de gemiddelde snelheid 24 km/uur, in de wedstrijd- klasse 30 km/uur De bromfietsen moeten een gemiddelde snelheid van 18 km/uur rijden Het is zaak om vooral voorzichtig te rijden, daar er deze dag al meer dan genoeg wegge bruikers zullen zijn Een rijder, die de route is kwijtgeraakt zal met hoeven rond te dolen Leden van „De Zeeu wen" zullen hem weer op het rechte pad brengen VLISSINGEN - „Je moet flexibel zijn bij het zaken doen" zegt de heer Van Giezen van het Drankencentrum „Wal cheren" Deze uitspraak heeft hij zelf waar gemaakt door binnen het half jaar een verbouwing en een verhuizing te organiseren. In november van het afgelopen jaar veranderde hij het interieur van zijn zaak aan de Vrede hoflaan en binnen het half jaar vertrok hij met de hele inboedel naar een ander pand. de oude supermarkt van Bent u van plan centrale verwarming aan te leggen? Of een douche of badcel? Of een garage? Of een geheel nieuwe, moderne keuken? Of wilt u van de zolder een extra kamer maken? Goede plannen die vaak niet door gaan omdat de kosten te hoog zijn Speciaal daarvoor biedt de Rabobank u het kredietplan „Fijner Huis" om de kosten in betaalbare porties te verdelen over 3, 4 of zelfs 5 jaar Kom er eens over praten. Er is vast een Rabobank vlak bij u in de buurt waar ze u graag alle inlichtingen geven! Rabobank S Zo noemen zich Raiffeisenbanken en Boerenleenbanken de Coop hoek Bonedijkestraat Pres. Rooseveltlaan. De ligging van deze zaak, op één van de drukste kruispunten van Vlissingen, leek hem gunstiger dan aan de Vrede hoflaan „De buurt is hier dichter bevolkt dan daar In de eerste dagen heb ik al heel wat nieuwe gezichten gezien, die anders in de stad hun flesje drank gingen halen. Maar ook voor m'n oude klanten is het met zo ver af In drie dagen tijd werd met vereende kracht de hele inventaris naar het nieuwe pand overgebracht. Evenals de vorige keer gaf ook nu de heer Blijle- vens uit Souburg weer adviezen voor de inrichting, die voor een groot deel uit de oude zaak was meegekomen. Het resultaat is een aantrekkelijke mo derne slijterij geworden met een over zichtelijke etalering van wat er alle maal te koop is. Ter gelegenheid van de opening hielden de heer en me vrouw Van Giezen een drukbezochte receptie, waarbij heel wat bloemstuk ken de zaak nog eens extra opsierden. Voor de klanten zijn er verschillende openingsaanbiedingen te koop, zoals een twaalf jaar oude whisky en een nieuwe Belgische biersoort. Crista! Alken bier, waar het drankencentrum tot nu toe de enige vertegenwoordiger in Vlissingen van is. Evang Lutherse Gemeente. 28 april. Middelburg 10.30 mevr. Kaashoek. Goes. Vlissingen: 9.00 idem. Geref. Kerk Vlissingen. 28 april. Petruskerk: 9.30 Ds. Brinkman, 't Harde en 17.00 Ds. Vanhaelen, Souburg. Open Hof: 9.30 Ds. Dillingh Bergen op Zoom en 17.00 Ds Brinkman. Chr Geref. Kerk Vlissingen 28 april 9.30 en 17.00 Ds. Maris. Geref. Gemeente Vlissingen. 28 april 9.30 en 16.30 leesdienst. Geref. Keek Geref. Kerk Vrijgemaakt. 28 april. Souburg 9.30 leesdienst; Vlis singen. 14 30 Ds. Schelling. Geref. Kerk Souburg 28 april. W.S.: 9.00 Ds. v.d. Heide, O.S.: 9.30 Ds. Vanhaelen en 19 00'' Herv. Gemeente Souburg. 28 april. W.S.: 9.00 Ds. v.d. Heide; O S.: 9.30 Ds. Dorgelo en 19.00 Ds. Blauw Kristen Zuid Molukse Kerk. 28 april. Oost Souburg. 15.00 Ds. Fader; Koudekerke: 12.00 Ds. Fader R.K. KERK O W SOUBURG, PAAU- WF.NBURG, VLISSINGEN 27- 28 april O.W. Souburg Martinuskerk: zaterdag 19 uen zondag 10.30 u. Paauwenburg Open Hof: zondag 11 u. en 19 u. Vlissingen Singelkerk: zaterdag 19 u. dameskoor, zondag 8.30 u. 10 u. en 12 u. jeugdkoor. R.K. Kerk Middelburg. Iedere week: kerk Lombardstraat zat. 19.00 en zon dag 10.30. De Hoeksteen zondag 11.30 u. Volle Evangelie Gemeente Vlissingen iedere zondag 9.45 u. en iedere woens dag 19.30 u. in de Filadelfiakapel Vrouwestraat 5. Leger des Heils Vlissingen. Iedere zon dag lOu. Heilsbijeenkomst en 19.30 u. Getuigenissamenkomst. Anglican Church Service every sunday. Morning prayer 10.30 a.m. Evening prayer 7.30 p.m. in the Mission tot Seamen Chapel, Scheldepoort Vlissin gen Oost Reader: A. Driver. The Bethel Pentecostal Temple Inc. Wijkgebouw Zuidebaken, Rentmees terlaan Middelburg Z. Diensten elke woensdag van 19.30 u. af en elke zondag van 14.30 u. af. Voorganger J.M. Davidsz. Pinkster Gemeente Vlissingen. Iedere zondag 14.30 u. gemeentedienst; iede re woensdag 19.30 u. opwekkingssa menkomst. Voorganger Br. J.W. Len- tmk. De dienst loopt van 0.00-24.00 uur. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreek uur voor d iögende gevallen van 12.30-13 uur en van 17.30-18 uur. Tandarts, zaterdag 27 april van 9-10 en zondag 28 april van 11 - 12 u. T.J. Smit, Londense Kade 29 Middelburg, tel. 01180- 2738. Apotheek. Van vrijdag 26 april 18.00 u. tot en met vrijdag 3 mei 8.30 u. Apotheek J.M.H. v.d. Sande, Badhuis straat 30/32, tel. 2066. Huisartsen Souburg, Arnemuiden en Nieuwland. Voor zaterdag 27 en zondag 28 april dokter v.d. Moer, Stationsplein 1, Arnemuiden. tel. 01182- 1308. Dierenarts. Voor 27 en 28 april R.M. Barkema, tel. 01180- 3118. Consult alleen na telefonische afspraak. Verloskundige. Voor 27 en 28 april mej. v. Ginkel, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 2775. Groene Kruis Vlissingen. Voor 27 en 28 april Zr. de Boer, Troelstraweg 252, tel. 2735. Wit Gele en Oranje Groene Kruis. Voor 27 en 28 april Zr. Dekker. Singel 296. tel. 3530 Groene, Oranje Groene en Wit Gele Kruis te Souburgen Ritthem. Voor 27 en 28 april Zr. Verhagen. Stemerding- laan 119, tel. 01183- 1541, Middel burg. Patiënten van dokter Jansen en dokter Jansen-Schrama m Middelburg Z. zie onder Souburg, Arnemuiden en Nieuwland. Apotheek. Van vrijdag 26 april 18.00 u. tot en met vrijdag 3 mei 8.30 u. Apotheek A. Ringeling, Lange Delft 133. Prot. Stichting Verantwoorde Gezins vorming (PSVG). Spreekuur: iedere eerste dinsdag in de maand van 20—21 uur in het Gasthuis Middelburg, ingang Noordpoortplein. Nieuwe aanmel dingen liefst 20.30 u. Gemeentelijke Sociale Dienst Vlissin gen, Stadhuis, tel. 5100. Spreekuur maandag t/m vrijdag van 8-10 uur. Middelburg. 26 en 27 april 20.30 u. Kuiperspoorttheater: film „Glissements progressifs de plai- sir"; 27 april 20.00 u. Lutherse Kerk: Middelburgs Kamerkoor; 1 mei 20.00 u. City Theater: film „Ma Nuit Chez Maud". Vlissingen. 26 april 20.00 u. Vlissings Ontspannings Centrum: film „Music Power", 26 april 20.00 Scheldekwar- tier: 4e Kulturele Avond; 3 mei 18.00 u. Sporthal: Popconcert. Rijksarchief m Zeeland te Middelburg: tentoonstelling „Hugenoten in Zee land". Vlissingen: vrijdag 26 april: Film Music Power" in de Piek, Hel- lebardierstr. Aanvang 20.00 u. Toe gang f 2,- C.J.P.- houders f 1,50. Vlissingen: Zeegezichten van K..C. Bak ker in Bachten Komme, Badhuisstraat. Geopend: maandag t/m vrijdag: 8.00-1 2.00 en 13.30- 17.00 uur. Toe gang vrij. Middelburg: 27 april: Bram Beekman verzorgt samenzang en orgel-avond in het kerkgebouw van de Geref. Ge meente, Segeerstraat. Vrij toegang, aanvang half acht. Vlissingen zaterdag 27 april dokter Mijnheff, Koudekerkseweg 78 a, tel. 2525. Zondag 28 april: dokter Kant. Gezins- en bejaardenverzorging Middel burg. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren. Loskade 29. tel. 6951. Spreekuur maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur. Maatschappelijk Werk Middelburg. Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Walcheren. Loskade 29, tel. 6951. Spreekuur maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur. donderdag van 19-20 uur. Vlissingen. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren, Eedestraat 2, Vlissingen, tel. 4283. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 9-10 uur, dinsdag van 19-20 uur. Souburg. Spreekuur maandag van 14-15 uur. Vrijburgstraat 1tel. 1608. Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging op het Platteland van Walcheren, Molenwater 33, Mid delburg. Spreekuur: Iedere dag van 9-10 uur en donderdag van 18.30-19.30 uur. Spreekuur Bachten Poorte Oost Souburg, dinsdag van 9-10 uur en donderdag van 18.30-19.30 uur. Stichting Gezinsverzorging Walcheren, Brouwenaarstraat 4, Vlissingen, tel. 01 184- 7810. Spreekuur maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur. Bijkantoor Middelburg: Nieuwstraat 36b, tel. 01)80- 5594, Spreekuur: iedere eerste dinsdag m de maand van 8.30- 9.30 uur. Gratis rechtshulp elke donderdag van 19-21 uur. Kromme Weele 18, Middelburg. Telefonisch bereikbaar gedurende openingstijd onder 01180- 8001. Iedere vrijdag van 18.30-20 uur. Vlissingen: Welzijnscentrum Bachten Komme, Badhuisstraat 104, tel. 01184- 6420. Souburg en Ritthem: Wijkcentrum Middenhof, Kanaalstraat 64, tel. 01183- 2019. Weekenddienst voor sto ringen C.V. en liften. Voor 27 en 28 april A. Rijke, Calandstraat 35, Vlis singen, geen tel. donderdag 25 april 3.26 en 1 5.52 vrijdag 26 april 4.09 en 16.34 zaterdag 27 april 4.57 en 17.24 Zondag 28 april 5.48 en 1 8.24. maandag 29 april 6.54 en 19.37 dinsdag 30 april 8.13 en 20.58 woensdag I mei 9.37 en 22.16 KOUDEKERKE - Wie de prestaties van de verschillende Zeeuwse popgroe pen eens wil zien en horen, moet op Koninginnedag naar Koudekerke gaan, want daar organiseert de jeugdsoos Tjonkie een openlucht-popfestival, waar vijf Zeeuwse groepen aan mee doen. Het festival, dat de hele avond duurt wordt gehouden op een groot grasveld middenin het oude barakken kamp. De groepen, die hebben toegezegd naar dit popfestival te komen zijn Beautiful Idaho uit Middelburg. Melrose Abbey uit Goes. Delta Generation uit Krab- bendijke, Pride uit Vlissingen en Kar ma Repair Kit uit Goes. Het is de bedoeling, dat het festival omstreeks middernacht wordt afgeslo ten MIDDELBURG - Op 27 april a s. zal de organist Bram Beekman zijn mede werking verlenen aan een zang- en orgelavond in de kerk van de Gerefor meerde Gemeente aan de Segeerstraat te Middelburg Bram Beekman zal de samenzang leiden en enkele orgel improvisaties ten gehore brengen. De avond, die voor atle belangstellenden vrii toegankelijk is, begint om half acht VLISSINGEN - Voor de tweede maal gaat Zeeland Sport in samenwerking met het Oranjecoinité op Koninginne dag een zgn. Oranjeloop organiseren. De loop zal om en nabij het Nollebos worden gehouden. Na het succes van vorig jaar. toen. ondanks de regen, zich zo'n 350 deelnemers aanmeldden, hoopt men dit jaar toch wel 500 mensen te trekken. Jong en oud kan meedoen, want er is een jeugdioop en één voor boven de 13 jaar uitgezet. De jeugd tot en met 12 jaar gaat 4 km lopen en de ouderen 7 km. Het parcours gaat langs strand, door de duinen en over bospaadjes. Iedere deelnemer, die de loop vol brengt, ontvangt een herinnerings vaantje. VLISSINGEN - Toen de heer en mevrouw Kempkes zes jaar geleden „De Ster" in de Sint Jacobsstraat overnamen, was de inrichting nog ouderwets degelijk. Het hele assor timent was in laden opgeborgen en de vloer droeg duidelijke sporen van de voorbije naaldhakmode. Zowel voor verkoper als koper waren die laden niet de eenvoudigste methode om een goed overzicht te krijgen van wat „De Ster" allemaal te bieden had Daarom besloten de heer en mevrouw Kempkes om de hele zaak eens wat anders op te zetten en hun winkel in foundation en bonnetrie voor henzelf en de klanten aantrekkelijker te maken De heer Kempkes: „We vonden, dat we de knoop maar eens moesten door hakken. Al een tijd hadden we hier en daar materialen voor de verbouwing verzameld-, b.v rekken uit het oude pand van Bisschoff. We zijn zo'n zeven weken bezig geweest om het zelf alle maal op te knappen en te veranderen". De kleurencombinatie van groen en lila, die zich herhaalt m de vloer en de kleur van houtwerk, werd vastgesteld door het behang, dat mevrouw Kemp kes uitkoos. Verschillende klanten vin den vooral dat behangetje een gewei- OOST-SOUBURG Sinds ruim een maand heeft Oost-Souburg er een zaak bij waar speciaal serviesgoed en ca deau-artikelen verkocht worden. De heer A J Dingemanse is samen met zijn vrouw zich gaan specialiseren op het gebied van aardewerk, porselein, glas enz Het is de tweede winkel in de Paspoortstraat die de naam Dingeman se draagt: de moeder van de heer Dingemanse, mevrouw D C. Dinge manse drijft aan de overkant van de straat een zaak in huishoudelijke arti kelen. De artikelen, die in de nieuwe zaak verkocht worden, zijn bepaald van het betere genre. Naast stijlvolle klassieke serviezen, verkoopt de heer Dingeman se moderne handgemaakte aardewerk- artikelen in diverse kleuren. Er is bestek. glaswerk in alle soorten en formafen zelfs voor een origineel tastevin-glas kan men bij de heer Din gemanse terecht - en»er zijn cadeau-ar tikelen van allerlei aard, onder meer fraaie beschilderde houten voorwer pen. Een specialiteit van de zaak vor men onder andere de fondue-artikelen, alles wat men zich op dit gebied kan wensen ii in dt Souburgse Paspoort- straal te koop dige keus De opbergladen zijn groten deels verdwenen en de klant kan nu een voorkeuze doen uit de verschillen de rekken, waaraan talloze truitjes en bloeges hangen. De foundation, die bestaat uit enkele zeer bekende mer ken, is nog in laden met glazen voor ruit opgeborgen. Bad-en strandkleding is een artikel, dat bij mooi weer hier de deur uitvliegt. De laatste jaren hebben de heer en mevrouw Kempkes zich in de badkleding bijna uitsluitend bij Heinzelman gehouden. „Er is op dat gebied zoveel op de markt, dat je haast geen keuze meer kunt maken. We houden ons nu bij Heinzelman en Lovable. Vooral van Heinzelman ko pen we een uitgebreide collectie in, waaronder ook veel badpakken. Naast de bikini's is daar nog steeds vee' vraag naar" VLISSINGEN - Liefhebbers van un- dergroundmuziek kunnen op 26 april a.s terecht in „de Piek", Hellebardier- straat 11-13 te Vlissingen Vertoond wordt dan de film „Music Power". In deze film o.a „The Pretty Things" met zanger Phil May, Soft Machine, Frank Zappa, Captain Beefhaert en het Art Ensemble of Chicago, die een met te evenaren rijkdom aan underground- muziek brengen. Aanvang 20.00 uur. Toegang f2,-; CJP.-houders f 1,50. Kaartverkoop aan de zaal vanaf 19 00 uur. Aanvang 10.30 uur voor de 4 km. en 11.00 uur voor de 7 km. loop. Van 9.30 uur af kan men inschrijven op de grote parkeerplaats van het Nollebos. De jeugd wordt vrijgehouden, de ou deren betalen f 1,- inschrijfgeld. VLISSINGEN - Tot en met 17 mei zal de Boulevard de Ruyter zijn afge sloten voor het doorgaand verkeer. Zoals bekend zijn aan het boulevardge deelte ter hoogte van de Gevangento ren werkzaamheden uitgevoerd in ver band met de bouw yan flats ter plaatse. Onder meer is daarbij een nieuwe brugconstructie aangelegd, waarop nu een nieuw wegdek met trottoirs zal worden aangebracht. Het weggedeelte langs de Gevangentoren is door deze reconstructie breder geworden en heeft ook een vloeiender verloop ge kregen. De afsluiting wordt door mid del van borden aangegeven. De door gang van voetgangers blijft mogelijk aan de zeezijde van de Gevangentoren. VLISSINGEN Op Koninginnedag zal er behalve in de stad, ook in Paauwenburg heel wat te beleven zijn. 's Middags van 14 00 uur af worden er kinderspelen gehouden: ringsteken met versierde fietsen, zaklopen, blikiopen en balwerpen. Voor de kleintjes is er pleintekenen en poppenkast op het schoolplein van de Paauwenburg- school. Bij regenweer is de poppenkast in de jeugdkelder van het Open Hof en wordt er voor de groteren een doorlo pende filmvoorstelling gehouden. *s Avonds vertrekt om 19.30 uur van de speeltuin aan de Zuidbeeksweg een lampionoptocht. Lampions hiervoor zijn verkrijgbaar in de winkel van Ernest en in beperkte mate bij de speeltuin. Aanmeldingsformulieren voor de kinderspelen kan men afhalen in het winkelcentrum „Paauwenhof" en weer inleveren bij het kantoor van de AMRO-bank in Paauwenburg. Om 21.00 uur begint een „Oranjebal" in de sporthal van het internaat op de tonen van „The Jerry Jox Six" en de boerenkapel Sint Caecilia. De entree is gratis, maar kinderen beneden de vijf tien jaar worden niet toegelaten.

Scheldebode | 1974 | | pagina 9