Rabobank Speeltuin „De oude stad" heeft echte buurtfunktle - de scheldebode ■1 SPAAR RENTE TOT 9 DIT JAAR UITGEBREID NIET KINDERBOERDERIJ MIDDELBURG HEEFT NU OOK INDISCHE WINKEL Betje Wolffplein weer in gebruik Foto Kringetje RUITER LIMBURG ANTIEK Editie Vlissingen Editie Middelburg e.o. de zonnebloem Expositie: Hugenoten in Zeeland 24e jaargang nr. 16 UITGAVE: DE STEM B.V. BREDA WOENSDAG 17 APRIL 974 400 kinderen Leefsituatie Mentaliteit S.M. OVERTOOM - I.M. GROEN llllllllllllllllllllllllllllllllllll PU.RITTER JR. ZEEUWSE MIJMERINGEN" Brouwershaven «fw- Veel werk foto harry verschuren Informeer bij één van de 35 veiii|tnfcn op Walcheren van de de bar* voor entereen j VLISSINGEN - Een week voor de opening van de speeltuin „De Oude Stad" stond er al een kleine enthousiasteling 's ochtends om half acht op de stoep van één van de bestuursleden om een zak gras voor de konijnen te brengen. Hij had gezien, dat er dit jaar enkele dieren in de speeltuin waren gekomen, die het begin vormen van een kinderboerderij. De pony, de geit en de parkietjes zijn er al en de konijnen hebben een eigen berg gekregen om in te wonen. De kinderen kunnen nu zelf oud brood en andere hapjes voor de dieren verzamelen en als beloning mag er zo nu en dan onder toezicht een ritje op de pony gemaakt worden. öifë#?'' iii Vlak vóór Pasen werd de tuin weer voor de leden opengesteld. Het nieuwe speelseizoen begon met een eierzoek- wedstrijd, waar verschillende prijsjes aan waren verbonden. Behalve de die ren is dit jaar een ander nieuwtje de roischaatsbaan. Niet iedereen heeft misschien rolschaatsen, en schafte het bestuur enkele paren aan als reserve voor kinderen, die ze niet bezitten. Zo is er ieder jaar wel iets nieuws te beleven op het terrein van de oude gasfabriek aan de Paardenstraat. Waar elders veel gesloten speeltuinen nauwe lijks nog kinderen en bestuursleden kunnen vinden om de zaak draaiende te houden kan „De Oude Stad" elk seizoen wel op zo'n 400 kinderen rekenen, die gelukkig niet allemaal tegelijk komen. De Vlissingse binnen stad is beslist nog niet uitgestorven of vergrijsd, de speeltuin heeft een echte buurtfunctie, waar elke wijkgemeen- schap jaloers op kan zijn. In het zaaltje, dat op het terrein ligt, komen ook de ouderen regelmatig bij elkaar op bingo- en andere feestavonden. Het bestuur gaat binnenkort een enquête onder de leden houden of er belang stelling bestaat voor b.v. een fotogra fie-club. Donkere kamer, een deskun dige en materiaal zijn al aanwezig. Verder wil men aan de weet komen of er mensen zijn, die willen volleyballen en basketballen. De zaal is er tenslotte al. Twee maal in de week oefent een voetbalclubje van jongeren, waar regel matig 20 a 30 man voor opkomen. Voorzitter C. J van Wezel, die nu een paar jaar in de Palingstraat woont en sinds kort tot voorzitter is gebombar deerd ziet wel toekomst in de leefsi tuatie in de Vlissingse binnenstad. Via zijn zoontje is hij bij het speeltuinwerk betrokken geraakt en stond verbaasd over de activiteiten, die daar in die zgn. uitgestorven binnenstad gedaan werden. „Ik vind het hier steeds gezel liger worden en er trekken toch ook meer en meer jonge mensen naar de oude stad. Met mooi weer zit iedereen hier voor z'n huis en kletst met elke voorbijganger Die buurt van de Hen drikstraat en omgeving is nog de oude vissersbuurt, waar veel Amemuienaars wonen, die elkaar allemaal al heel lang kennen. De mensen hebben hier waar schijnlijk een bepaalde mentaliteit, een hang naar het oude". Tegelijk met zijn bestuursfunctie van „De Oude Stad" rolde de heer Van Wezel in het bestuur van het Speeltuin- verbond Vlissingen, die ook aan ver jonging toe waren. In dit verbond is zijn speeltuin wel één van de best georganiseerde en actiefste Admini stratie en boekhouding worden vaak de andere verenigingen als voorbeeld gegeven. Bij de jaarlijkse subsidie-aan vragen werkt b.v een goede balans in het voordeel van de aanvrager v W „Met die subsidie kunnen we aardig wat voor de speeltuin doen. Jammer BEGRAFENIS EN CREMATIE VERZORGING VLISSINGEN: ROCHUSSENSTRAAT 3 Tel. (01184) 3417 b.g.g. (01184) 2772 SOUBURG: Tel (011831 1801 Begin april werd in de Middelburgse Gravenstraat Toko Bandoen, een speci aalzaak voor Indische levensmiddelen geopend. Sinds de opening heeft al een groot aantal klanten de weg gevonden voor Indische levensmiddelen Sinds de opening heeft al een groot aantal klanten de weg gevonden naar de nieuwe zaak. waar het voor de lekker bekken op het gebied van Indisch eten goed toeven is. Mevr de Muynck uit Vlissingen die op het moment samen met mevrouw Pluim-Mens de klanten van advies dient, vertelt dat er al een aardige loop in de zaak begint te komen. „Men kan hier voor een heleboel ar tikelen terecht", zegt mevT de Muynck, „die anders m Middelburg moeilijk of in 't geheel met te krijgen waren" Zo zijn er een grote hoeveel heid krulden, Indische zowel als Hol landse, groenten, snoeperij, spek koeken, rijstpannen, watjangs, Chinese donduepannen. geneeskrachtige kruiden, een enorme sortering soorten sojasaus enz. Ook is er een gekoelde vitrine met kant en klare rijsttafel gerechten die afkomstig zijn uit het Indisch restaurant Bandoen in Oost- Souburg. Het is de bedoeling dat er in de toekomst eenvoudige gerechten aan een bar achterin de zaak geserveerd kunnen worden Sentimentele aardrijkskunde Met tekeningen van ANTON PIECK 22.90 Paul Krugerstraat 55 57 Vlissingen INKOOP O.A. ZEEUWSE PRENTEN J.A. LIMBURG Antiquair, beëdigd Taxateur en Makelaar Haven Zuidzijde 14. tel. 01119-405 TAXATIES VERKOOP Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren, totaal oplage 34.755, in 2 edities: OPLAGE 18.255 in de gemeenten Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. OPLAGE 16.500 in de gemeenten Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. REDAKTIE: mevr. L.H. Wolterbeek- v.d. Vlerk, St. Kruislaan 8, Vlissingen, tel. 01184 - 6869 en mej. Inge v.d. Kooy, Koestraat 5, Middelburg, tel. 01180 - 7800. Bij geen gehoor beide telefoonnum mers: 01600- 22341 (toestel 229). ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE Vlissingen. Spuiplein 94, Postbus 73. Telefoon 01184 6830 ADVERTENTIE AQUISITIE J v d Hoeven. Vlissingen, Spuiplein 94. tel 01184 6830 VLISSINGEN - Het Betje Wolffplein is weer volledig voor het verkeer be schikbaar In de afgelopen weken heeft het plein een algehele gedaantever wisseling ondergaan. De rotonde is verdwenen en van de Walstraatkant kan geen verkeer meer worden ver wacht, nu daar de werkzaamheden aan het voetgangersgebied in volle gang zijn. Er is op het plein een verkeers lichteninstallatie geplaatst. In de Coosje Buskenstraat wordt bo vendien een verbod ingesteld om op de daar aangebrachte parkeerstroken lan ger dan een half uur te parkeren van maandag tot en met zaterdag tussen 8 uur 's morgens en zes uur 's avonds Voor beide zijden van de Coosje Bus kenstraat tussen Betje Wolffpiein en Spuistraat is een stopverbod ingesteld, dat vanzelfsprekend niet voor de par keerstroken geldt. Dergelijke stopver boden gelden ook voor het gedeelte van de Aagje Dekenstraat tussen Betje Wolffplein en de bushalte, en voor het gedeelte van de Badhuisstraat tussen Glacisstraat en Betje Wolffplein corn wui' vercrkerittg tjj caravan *o caravan GRATI5 repafnarintpfcoilf" «tiodt alarm *TVKt huur mwMW vakarthVvcmyr jNckSdwnkrl «llM w m alleen, dat je hel meestal een beetje te laat krijgt, zodat ie iets pas halverwege het seizoen kan installeren." Vorig iaar kon op die manier mei de subsidie een „kikkerbadje" aangelegd worden, waar vooral de kleintjes met mooi weer in kunnen rondspartelen Het enige strand wat dichtbij is. is het molenstrandje, waar de Vlissingse no- lenng op uitmondt. De grotere kinde ren kunnen dan wel een ander strand opzoeken, maar vooral voor moeders met kleine kinderen is dat vaak te ver. Vandaar de oplossing van de speelvij ver. zodat de peuters met tussen het menselijk afval hoeven rond te zwem men Alle karweien, zoals b v een volière bouwen voor de kinderboerderij of gordijnen naaien voor de zaal, worden in de meeste gevallen door de negen bestuursleden plus hun vrouwen of mannen gedaan. Ook de 74-iange tuin- wachter klust hard mee om elke keer de speeltuin weer klaar voor gebruik te maken Een hele zomer toezicht hou den op kinderen en materiaal wordt hem dan ook wel eens wat te zwaar, maar het is niet eenvoudig longere mensen voor dit werk te vinden Een echte buurtwerker die eveneens de maandeliikse kindermiddag in het zaal tje begeleidt, zou natuurlijk het meest ideale zqn Want. zoals overal, willen de kinderen meer dan alleen maar wippen en schommelen, v W „We moeten meer en meer aan kreatieve dingen gaan denken, b.v. schoolborden buiten plaatsen, waar ze op kunnen teken en meer van die dingen. Maar dat kun je niet allemaal van die ene tuinwachter gaan eisen." Er is in ieder geval een man uil Zeeland die een be ene leukere Pasen gehad heeft, dan hii eerst dacht dat hit zou hebben At was hei wel ver van huis Dat hi] ver van huis was, dat heeft hi] geweten Het gaal over een gepensioneerde postbeambte uit Wemeldinge Van zijn zuur gespaarde centjes gaat hij zijn dochter opzoeken die in Ameri ka woont. Met zijn Nederlandse centtes stapt hi] naar de bank in Wemeldinge en kri/gt daar spik splinternieuwe briefjes van hon derd dollar Tot in Houston in Texas gaat alles goed Maar een dag na zijn aankomst wil hi] met dochterlief een bustochtje maken. Hij haalt een van zij knisperende dollarbiljetten te voorschi/n om te betalen De chauffeur kijkt er bedenkelijk naar. gaat dan even weg. En voordat de Zeeuw en zijn doch ter het beseffen, zitten ze vier dagen in een Amerikaanse cel Verdacht van valsemunterij Pas na vier dagen wordt duidelijk dat de man helemaal niets te maken heejt met de valsemun terij, maar dat hij via de bank slachtoffer is geworden is van een aantal figuren die bank bil jetten namaken als hobby heb ben. Nou het plezier van A meri- ka was er voor hem af Begrijpe lijk want van dat grote land wil je wel meer zien dan vier kale celmuren Ben je te hete leven een hardwerkend ambtenaar ge weest maak je eens een reisje en boem de cel in En natuur lijk kun te zonder geld weinig doen in de VS waar bijna alles om het ..slijk der aarde' draait Maar zoals gezegd het is toch een leukere Pasen geworden dan gedacht Want de direi reur van de hank tn Wemeldinge heeft laten weten, dat hij alsnog echt geld krijgt. Dus zal de man toch nog een beetje genieten. In ieder geval heeft hij een prach tig verhaal als hij terugkomt, dat hij best kwut zal kunnen. Niet iedereen in Zeeland kan zfin verhaat kwijt Dat is laatst weer duidelijk geworden. De PZEM heeft een aantal forum avonden georganiseerd over kernenergie Die avonden moes ten aansluiten op de reizende tentoonstelling over hetzelfde onderwerp die door Zeeland trekt en nu nog te zien is in Vlissingen. In Middelburg werd de avond afgelast omdat er meer sprekers dan toehoorders waren. De paar die er waren mochten naar Goes komen. In Goes waren er weer meer spre kers dan toehoorders. Om tegen die toehoorders weer te zeggen: „Kom naar Vlissingen". dat kon natuurlijk niet en als com pensatie mochten ze een kijkje gaan nemen in de bol van Bors- sele zelf. Wat mij nu intrigeert is de vraag waarom komen de mensen niet. Daar kun te natuurlijk lang over filosoferen Doe ik niet. Ik neem alleen over dat wat een man in Middelburg zei A Is ie de mensen ziet die in dat forum zitten, dat heeft het weinig zin om er naar toe te gaan Het is wel duidelijk wat er gezegd gaat worden. Het zijn alleen maar mensen van de PZEM en aan verwante organisaties die alle maal wel zullen zeggen dat het zo veilig mogelijk gemaakt is. Nou dat is steeds al geroepen door de officiële instanties fk blijf mooi met de vraag zitten wat er met mit en mijn kinde ren gaat gebeuren als er toch nog eens iets gebeurt. En dat kan. anders was er geen ram- penptan nodig Wam van behan deling voor radio-actieve stralin gen weten ze in Nederland nog met veel. AR JOAN. Wellicht bent u deze week de geluk kige, loop dan even binnen aan ons kantoor Spuistraat 94 te Vlissingen De gulle gevers zijn Banketbakkerij Fabei. Badhuisstraat 28, de bekende kwaliteitstaart Slagerij De Vries. Wal straat 1/2 pond biefstuk Vishandel F de Muijnck jr Oude Markt 11een kilo gebakken vis uit de zaterdagreclame Drogisterij Luitwieler. Lange Zelke 80. een luxe flacon badschuim Smith Kaas. marktkraam, een pond kaas naar keuze Slagerij Oosterom, Walstraat 100. 300 gram vleeswaren, 't Goud doppertje, Walstraat. waardebon van f5,- Brillenspecialist Tilroe, Wal straat 81, kamerthermometer Hrnnt pnimrmrt Ian Duimcl Hermes- weg 23. Vlissingen, fles sherry t w v f 3.95 Annikes Cafetaria, Betje Wolf- plein, twee broodjes Annikes mei kof fie Fa Van de Vu ver. radio en t v Kanaalstraat 12. Oost Souburg. I maal gratis batterijen voor transistorradio Midget-golfbaan Delta. Burg van Woel- derenlaan, Vlissingen gratis speelronde en 2 consumpties Moeke's lunchroom, Nieuwendijk 51. Vlissingen, bon vooi 2 pannekoeken plus koffie voor 2 personen Chemische Wasserij Popu lair, Groene Woud 55. Vlissingen, gratis reinigen van een japon De No- tenkraam vrijdagmarkt 1 pond pinda's De dropspecialist vrijdagmarkt. 1/2 pond drop naai keu/e Beens-kaas vrijdagmarkt pakken koffie Douwe FphprRot V MIDDELBURG - In het Rijksarchief in Zeeland aan de Sint Pieterstraat zal tol en met 31 augustus een tentoon stelling ge zien zijn over de „Hugeno ten in Zeeland Sinds het eerste „Re fuge", ui de zestiende eeuw begonnen, zijn de geïsoleerde Zeeuwse eilandeh lange tijd een gunstige uitwijkplaats voor de aanhangers der Reformatie in de Zuidelijke Nederlanden en Frank rijk In veel plaatsen, verspreid over heel Zeeland, werden de Waalse Gemeenten gesticht Van de vijftien, die er bestaan hebben, is die van Middelburg als enige overgebleven 365 iaar lang heeft zij ononderbroken haar eredienst gehou den in de Franse taal la gloire de Dieu" De tentoonstelling is van maandag t/m vrijdag geopend van 9 00 - 12.30 en van 13 30 - 17 00 uur Op zaterdag van 9 30 12.30 uur. Zon- en feestdagen gesloten. kom kijken en vragen bij oosterhout middelburg

Scheldebode | 1974 | | pagina 1