en Zuneka b.v. z R Middelburg nu 33.450 inwoners Consumenten voordeel door fusie Cok b.v. 12.-15.- 5.— 6.— 8.- 10% v.a. 5. lederwaren 12.- BIJ UW SPECIAALZAAK v.a.18jan.73 Fusie Noord Brabantse en Zeeuwse groothandels bij pot kunt u in een veelvoud aan voorbeelden zien dat eerlijk hout u véél heeft te bieden, de levendigheid van de prachtige nerf komt onbelemmerd tot uiting, grenen of beukenhout wordt dan ook pas goed gebruikt in een blanke of transparant gebeitste uitvoering, de warmte van blank hout leent zich bij uitstek voor meubelen in romantische stijl, de romantic style kollektie van pot bewijst 't. w K w K w w fa O E K U O uH o u o u OPRUIMING WONINGINRICHTING Axel Nederland Oranjestraat Tel.: (01155)-2010* o Boodschap tassen enz. REISTASSEN enz. HANDTASSEN enz. DAMES PORTEMON NEE4» met PORTEFEUILLE OPVOUWBARE PARAPLU'S (dames) HERENPARAPLU AUTOMATIC korting op alle artikelen buiten de HEREN PORTEM. PARAPLU'S (dames) .SCHOUDER TASSEN 2.50 3,— 3.50 5,7.50 en 10, Pot maakt uw woonwensen werkelijkheid KAPELLE-HALSTEREN COK BV uit Kapelle heeft nog steeds geloof in de toekomst van de middenstand in het kleinbedrijf. Dat bewijst deze Tip-groothandel met niet al leen de positieve opzet van het bedrijf in Kapelle zelf, maar ook door onafgebroken aan de toekomst te denken. Door deze gedachte steeds cen traal te stellen kon men eind vorig jaar de besprekingen af ronden die met ingang van één januari leidden tot een fusie met het vleesverwer kingsbedrijf Zuneka BV uit Halsteren, waardoor het dien stenpakket aanzienlijk wordt verbreed. Vooral ook omdat de omzet van het midden en klei- nebedrijf de laatste jaren aan zienlijk is gestegen en de groothandel van vooral voe dingsmiddelen een heel belang rijke plaats inneemt, kan de voorgenomen fusie de concur rerende positie van de detail list in Zuid-West-Nederland aanmerkelijk verstevigen. De Tip-organisatie, waarbij COK BV is aangesloten, is een landelijke commerciële levens middelen organisatie zonder embleem of herkenningsteken. Wel leggen zij het accent op de individuele ondernemers die allen als klanten het spaar-service-sijsteem GG voe ren. Men kan deze organisatie gerust als een reus onder de grote Nederlandse levensmid delenorganisaties rangschik ken, met een totale omzet aan merkartikelen en andere kwa- liteitsprodukten van zeshon derdvijfentwintig miljoen per jaar. In deze organisatie nu, is COK BV uit Kapelle een van de grootste, zo niet de grootste groothandel. Daarom dan toch een fusie zou men zich af kunnen vragen. ,,Dat heeft verschillende redenen", zegt de heer M.G. Verbeek, hoofd van de bedrijfsadviseurs van deze groothandel. „Een van de belangrijkste motieven vopr COK BV om aan een geschik te partner te denken is wel, het zien van de noodzaak om te komen tot de opname in het goederenpakket van vlees. Doordat", zo gaat de heer Ver heek verder, „de groothandel Zuneka BV uit Halsteren een zelfde doel nastreefde maar dan in omgekeerde richting, vonden de twee groothandels elkaar en besloot men na ver schillende besprekingen om met ingang van één januari 1973 de krachten te bunde len." m Door deze voor Zuid-West- Nederland heel belangrijke fu sie, wordt het met ingang van de door de heer Verbeek ge noemde datum eveneens mo gelijk om de distributiecen tra's, met andere woorden de groothandelscentra's veel doel matiger te gebruiken. Ook kunnen beide bedrijven nu veel doelmatiger inkopen en kan een efficientere werkwij ze tot stand komen door de bundeling van de verschillen de diensten en onderdelen van de twee partners. „Het resul taat", zegt de heer Verbeek, „zal zijn, dat we rationeler kunnen gaan werken, waar door de prijzen voor de detail list gunstig worden beinvloed. Dit heeft verder weer tot ge volg, dat ten lange leste ook moeder-de-huisvrouw in de aangesloten winkels een groter assortiment tegen de allerlaag ste prijzen tegen zal ko men". Groothandel COK BV ziet als een van de belangrijkste ontwikkelingen vandaag de dag, dat bij alle maatregelen binnen de groothandel, de con sument steeds nauw betrokken wordt. Een van de facetten van dit betrokken worden vin den we terug in de verschil lende marktonderzoeken die dit bedrijf regelmatig verricht. „Dit doen we", zegt de heer Verbeek, „om verantwoorde beslissingen te kunnen nemen in veranderigen op de uitbouw van het marktgebied. Een voorbeeld hiervan is, dat uit de verschillende marktonder zoeken is gebleken, dat de huisvrouw op het gebied van vleeswaren kiest voor snij- vleèswaren. Dit in tegenstel ling met eerder door ons in het programma opgenomen va cuum verpakte vleeswaren. Na het bekend worden van het resultaat van het marktonder zoek besloten wij dan ook di rect om de vacuumverpakking bij de bewuste vleeswaren weer te vervangen door verse snij-vleeswaren. Trouwens," zo vindt de heer Verbeek, „een voordeel van de fusie is, dat we nu eerst goed de aandacht kunnen schenken aan het belangrijkste deel van de warme maaltijd: het vlees. Want het vers assortiment is door de fusie zonder meer compleet geworden. Het gaat bovendien in de toekomst een steeds groter aandeel innemen in fjet totale voedingspakket". Ook werd door het markton derzoek al bereikt, dat bij die detaillist waarbij bleek dat er behoefte was aan specifieke eisen, bepaalde voorzieningen werden getroffen. Zo zal het assortiment in een gebied van bijvoorbeeld veel kleine kin deren, of werkende huisvrou wen of bejaarden, aan de be hoefte worden aangepast. „Een gezond middenstandsbedrijf', zegt de heer Verbeek hiervan, „is beweeglijk en kan zich beter dan wie ook aanpassen aan de eisen van de huis vrouw in haar eigen ge bied". Een volgend punt wat even eens duidelijk uit het markt onderzoek naar voren kwam, is het feit dat de huisvrouw niet bereid Is om grotere loop afstanden dan zevehonderd meter af te leggen voor het doen van haar dagelijkse boodschappen. Meer dan tach tig procent van de Nederland se huisvrouw koopt dan ook In de buurt van haar woning. Dat de middenstand in vooral de minder dicht bevolkte gebie den dan ook een belangrijke functie vervult, is zonder meer duidelijk. Een andere, maar niet min der belangrijke factor is de dienstverlening van de onder nemer aan zijn klanten. „Dienstverlening", vindt de heer Verbeek, „wordt bij COK heel erg serieus opgenomen. Deze vorm van service vindt onder meer plaats in de tot standkoming van het assorti ment, de goederen, in de op stelling en in de soorten van produkten voor de detaillist. De fusie", zo besluit de be drijfsadviseur, „kan dan ook gezien worden als een belan grijke versteviging van de po sitie van de middenstand in Zuid-West-Nederland!" •J O r O o ra <L>~' 0» <1> Q) X N 7»8*- 10,- a 6.50 9.- 18.- walstraat 85 vlissingen uitgezonderd KNIRPS PARAPLU'S en De tassen uit de nieuwe Voorjaars collectie MIDDELBURG Volgens nog officieuze gegevens is het aantal inwoners van de ge meente Middelburg in het af gelopen jaar toegenomen met 898. Het totale aantal inwoners van de Zeeuwsche hoofdstad is daarmede gekomen op 33.450. Dit deelde de burge meester van Middelburg, drs. P. A. Wolters, mede tijdens een nieuwjaarsbijeenkomst van het gemeentepersoneel, die dinsdagmorgen in de bur gerzaal van het stadhuis werd gehouden. „Wij moeten naar groei blij ven streven, maar wij moeten daarbij niet alleen letten op de kwantiteit, doch vooral ook op de kwaliteit", aldus de bur gemeester. Voorts zei de heer Wolters te hopen, dat steeds meer inwoners van de stad, Middelburg zullen gaan zien als wandel- en fietsstad en daarnaar ook zullen handelen. Tijdens de bijeenkomst las de burgemeester een telegram voor dat op de eerste januari uit Folkestone was ontvangen. De inhoud ervan luidt als volgt: .„The mayor, members of the council and the towns people of Folkestone send greetings to all our friends in Middelburg on the occasion of Great-Brittain joining you in the European Economic Com munity today. Harris, Mayor of Folkestone". Staande de bijeenkomst werd besloten het volgende antwoord te telegra feren: „Met u verheugd over' de toetreding van Groot-Bri- tannië tot de EEG bieden wij - gemeentebestuur en mede werkers van de partnerstad Middelburg, op de eerste werkdag van 1973 bijeen - U onze beste wensen aan voor een goede toekomst". Het aan tal inwoners van Middelburg steeg in de afgelopen jaren als volgt: 1968: 918, 1969: 877, 1970: 662, 1971: 1679. dlVM* uÉgsMtagji" 3» *N>| - *4i Romantic styleineerlijk hout

Scheldebode | 1973 | | pagina 3