Bij het begin beginnen Geheel vernieuwde optiek gaat zaterdag 6 januari open et weten waard Doktersdiensten Examens Rode Kruis CultureleAgenda Hoogwater Boeken Schaakclub 60 vierkante meter verkoopruimte Ontwerp en uitvoering H0BAH0 HALLEN, LISSE 8 t/m 12 jan. 1973 BLOEMBOLLENTEELT EN EXPORT Wij vragen uw mening over ons Toeristenmenu 1973 Strandhotel en in De Put MARKT 21 MIDDELBURG Tel. 3201 consumpties, goedkope maaltijden Pachman speelde tegen Vlissingse schakers w VLISSINGEN Sinds de wedstrijd tussen Fisher en Spusski heeft de schaaksport een grote populariteit gekre gen. Ook de schaakclub Vlis- singen ondervond dat, toen zich in september opeens veel meer jeugdleden dan anders aanmeldden. En zo zal de komst van Ludek Pachman, de Tsjechische schaakgrootmees ter, naar de Scheldestad het hart van veel Vlissingse scha kers sneller hebben doen kloppen. Door contacten met leden van het hoofdbestuur van de Schaakbond en met de journa list Dick Verkijk, die veel van Pachmans publiciteit verzorgt, wist het bestuur van de schaakclub Vlissingen gedaan te krijgen, dat de grootmeester nog een avond van zijn over volle programma voor Vlissin gen uittrok. Ondanks sombere voorspellingen, in Amsterdam was immers al eerder een wedstrijd niet doorgegaan, arri veerde hij de vrijdag voor Kerstmis op tijd in de Schel- dehal voor de simultaanwed- strijd. 's Ochtends waren in Bussum de opnamen gemaakt van het gesprek tussen Pach man en Donner, die 's avonds in Achter het Nieuws werden uitgezonden. De avond tevo ren had hij een wedstrijd ge speeld tegen Amsterdamse studenten en in diezelfde week had hij ook nog een paar dagen in Londen doorge bracht om te schaken. Dit geeft een kleine indruk van het leven van Pachman, die na de Russische inval in Praag, naar Duitsland is uitge weken en daar in Solingen een nieuw bestaan heeft opge bouwd. Als hoofdredacteur van het „Deutsches Schach Archiv" kan hij in zijn eigen onderhoud voorzien en heeft hii nooit, zoals Donner be weert, om financiële steun hoeven te vragen. Door zijn lidmaatschap van de Schaak club Solingen, een zeer sterke club waarin o.a. Hübner en Kavalek spelen, heeft hij weer veel contacten in de schaakwe reld gekregen en krijgt zo verschillende uitnodigingen. Ook is hij een boek over scha ken aan het schrijven, dat nog dit jaar in het Duits wordt uitgegeven en waarschijnlijk ook in het Engels en Neder lands. Pachman spreekt vloei end Duits en kan Nederlands goed lezen. Zijn standaardwerk „Schachstrategie", dat hij twintig jaar geleden schreef, wordt door de uitgever in Oost Duitsland vastgehouden en is hier niet meer te krij gen. „Met die literatuur over schaken loopt het trouwens storm", zegt schaakvoorzitter Peter Bikker, tevens eigenaar van een boekhandel, dus zeer ter zake kundig, „we verko pen nu meer boeken over schaken in vier of vijf maan den, dan anders in tien jaar". Dat de boeken over schaken ook gelezen worden bleek wel uit de resultaten van de si- multaanwedstrijd in de Schel- dehal. Twee partijen gewon nen en tien remise. Pachman zelf bekende eerlijk, dat hij een dergelijke tegenstand niet verwacht had en het aantrekke lijk zou vinden hier nog eens terug te keren. Twintig leden van de Vlissingse schaakclub hadden het aangedurfd zich Het is goed en weldadig weer bij het begin te begin nen. Misschien is dat wel een verzinsel een fictie, maar als zodanig kan het wel uitste kend werken: wij leven en bevinden ons wel bij vele fic ties; zonder kunnen we niet en ook niet zonder fantasie. Immers, hoe vaak verliest ont zettend veel voor ons het ver rassende en het boeiende. We weten vaak niet meer, wat het is, dit of dat te missen: we hoeven er niet meer voor te vechten. Het is zo vanzelfspre kend, de dingen in onze ka mer, de mensen om ons heen, zodat ze alleen in onze aandacht komen, als ze weg z^jn. Laat ons daarom het begin van het jaar een aanleiding zijn om ons een ogenblik voor te stellen, wat het betekent opnieuw te beginnen op ver schillende gebieden van het leven. Ja, want het is nuttig en nodig telkens in het leven allerlei van zijn plaats te ha len; misschien zullen we het weer op dezelfde plaats zetten als tevoren. Niet alleen dat verandering vernieuwing bete kent, of andersom, maar de weer-bewustmaking van het zelfde en van het oude kan ook al verfrissing met zich meebrengen. Heel veel dingen worden op dezelfde voet voortgezet, maar ze kunnen anders voor ons geworden zijn, doordat we zelf anders zyn geworden. We biy* ven in ons werk maar aan vaarden het opnieuw en an ders; ja, we weten weer waar om we het doen en waarom we het zó doen. Het is dus nu wel heel goed je opzettelijk af te vragen, hoe het staat met alle dingen, waarvoor wij vroeger een keuze gedaan hebben, of die we hebben aanvaard en er kend als onze bestemming en onze opdracht^ De keuze van allerlei heeft een beslissende invloed in ons leven gehad. Staan wij nog achter die keuze? EigenUjk moeten we ons zelf voortdu rend controleren in al die ver houdingen, waarin de sleur de waarde van het leven kan aanvreten: huwelijk, ouder schap, vriendschap, dagelijks werk. Beseffen wij -, een juis te vraag bij het bij-het-begin- beginnen, nog altijd met een zelfde blijdschap het een voor recht van deze man of vrouw vlak bij ons te hebben? Be hielden wij de ontroering om het kind, dat ons is toever trouwd en bleven wij open om de groei en de ontwikkeling van de opgroeienden mee te maken? Zijn allerlei relaties niet verstard tot dorre plicht plegingen Groeit achter ons aan niet het haastige gras, dat wij zo graag vaak maar over de dingen laten groeien, die we liever niet wilden aanpak ken? Liggen er niet veel ongeda ne zaken, om ons heen, die ons verwijtend achtervol gen? Je zou ook je geloof soms opnieuw willen beginnen. Je gelooft in de andere mensen om je heen, je gelooft in God, die mensen samengebracht wil zien; nog eens opnieuw voor jezelf en met anderen het christelijk geloof willen ont dekken. Het is verrassend om op te merken hoe vaak en hoe intens woorden als nieuw, ver nieuwen, weerbrengen, weer oprichten en dergelijke be grippen in de bijbel voorko men. Hoe vaak klinkt het niet: Alles moet vernieuwd wor den of wordt vernieuwd. Er is sprake van nieuwe hemel en nieuwe aarde,van nieuwe men sen, nieuw kleed, nieuwe lie deren, nieuw verbond, nieuwe geboden, een nieuw hart enz. In deze sfeer staat voor ons ook het begin van het jaar: we willen de dingen opnieuw be zien, aanvaarden en beleven, vooral de gemeenschap, waar in we ons bevinden, waarvan we deel uitmaken; die bestaat uit dezelfde mensen, met de zelfde aanleg en vermogens, met dezelfde hebbelijkheden en onhebbelijkheden; we moe ten het doen met dezelfde mensen, gebouwen, hulpmid delen, en toch kan over dit alles en over deze allen de glans van het nieuwe liggen. En dat laatste kón, als wty van alle ingewikkeldheid, ons bezorgd door eeuwenlange ge schiedenis, proberen vry te komen. En wel als volgt: mis schien is het wat kunstmatig, want we moeten toch bij de werkelijkheid van het heden blijven, maar hoe weldadig is het, al is het maar een ogen blik en in verbeelding te staan bjj het beginpunt - juist nu - van ons christelijk geloof, waar het woord klonk: waar twee of drie vergaderd zijn in mijn naam, daar ben ik in hun midden. Er klinkt in die woorden: In Mijn naam, wel degeiyk door: „In Mijn hoede, samen met de bedoe ling van het leven, dat Ik Jezus, op aarde heb voorge leefd, onder Mijn bezieling, kortom: in geloof. Dit eenvoudige te weten kan ons sterken bij het eenvoudig ste samenzijn, bij de minst belovende samenkomst. De be tekenis van zulk een samen zijn is, dat twee of drie meer is dan één. Dat wil zeggen, dat ieder denkbaar isolement moet worden opgeheven: in de ontmoeting van de mensen wil Christus gevonden zijn. En als er maar op kleine schaal op die manier een be gin is, een kern, dan wordt dit tot een krachtenbron, die haar werking gaandeweg verder doet voelen. Hoe ver in de ruimte, en hoe ver in de tyd? We weten het niet. Begin maar gehoorzaam en blijmoedig bij het begin!! Voor het een dezer dagen te Arne- muiden gehouden examen voor helpster 3e klas in het Rode Kruis Korps slaagden de volgende perso nen: Mejuffrouw R. van Belzen, mevr. S. van Belzen-van Belzen, mejuffr. G. van de Ketterij, mevr. C. Meer- man-Siereveld, mevr. D. de Meul- meester-Siereveld, mejuffr. Cl. de Meulmeester, mevr. J. van Wallen- burg-Tevel, mejuffr. G. Wonder- gem. Het examen werd afgenomen door de leidster-docente van de Rode Kruis colonne Arnemuiden, mevrouw W. T. de Regt-Menheere en de stafverpleegster van het Provinciaal Commando R.K.K. mej. zr. R. Janssens te Goes. Als gedelegeerde trad op mevrouw W. C. Stevens-Wijne, provinciaal commandante helpsters van het Rode Kruis Korps in Zeeland. Laatstgenoemde feliciteerde de ge slaagden en de docente met het be haalde resultaat en zij hoopte dat men zou doorleren voor het diploma van helpster 2e klas. Zij benadrukte dat een goede scholing en het nodige enthou siasme noodzakelijk zijn om goed en verantwoord te kunnen helpen als er een beroep wordt gedaan op de hulp van het Rode Kruis. Zij sprak haar dank uit aan het adres van het bestuur dat met de colonne (plm. 60 leden) een goed team vormt. Tot slot dankte de voorzitter van de afdeling Arnemuiden, de heer N. de Vos, voor de gesproken woorden en hij somde in het kort de activiteiten op waar de colonne dit jaar bij betrokken is geweest. voor de wedstrijd op te geven, de overige twintig spelers kwamen van andere Zeeuwse clubs - ook Cor Jansen en Piet Duvekot als )ex(kampi- oenen van Zeeland waren uit genodigd terwijl de junio renleden met vijf man sterk meespeelden. „Bij een vol gende keer zal hij wel een- kleiner aantal bedingen dan vijf en veertig" zegt Peter Bikker „want dit is een heel zware avond voor hem ge weest, die tot twee uur 's nachts doorging". Zelf gaat Bikker op 11 januari een si- multaanwedstrijd spelen tegen vijftien personeelsleden van het Bethesda-Sint Joseph Zie kenhuis en hij vindt dat aan tal al meer dan genoeg voor hem. De negentig jaar oude Schaakclub Vlissingen heeft de laatste maanden ook een grote belangstelling gekregen door de algehele opleving in de schaakwereld. Men moet door de uitbreiding van het ledental zelfs van de kleine benedenzaal in het Anker ver huizen naar de grote zaal bo- ven. Iedere maandagavond wordt er om 19.45 uur ge speeld en van 18.30 -19.30 krijgen de juniorleden les in hel schaakspel. Het is alleen jammer, dat als deze junioren tot behoorlijk spelende senio ren zijn uitgegroeid, zij vaak naar elders vertrekken om studieredenen of betere werk gelegenheid. Mochten er daar om in Vlissingen nog schaak- lieptebbers van buitenaf zijn komen wonen, die graag eens met anderen buiten hun eigen kring spelen, dan nodigt de Schaakclub Vlissingen hen uit vrijblijvend eens op een maandagmiddag in het Anker aan de Bonedijksestraat te komen kijken. Nadere inlichtingen worden graag door secretaris G. van Oorschot, Donker Curtiusstraat 41, tel. 6452 verstrekt. Op deze vaktentoonstelling op 4000 ms expositieruimte de laatste ontwikkelingen in de mechanisatie van de moderne Openingstijden: 8 t/m 12jan. van 9.00-18.00 uur. Woensd. 10 jan. 's-avonds tot 22.00 uur. U kunt het vanaf nu dagelijks proeven in (De prijs is maar acht gulden) Het aantal huwelijken afge lopen december is in Zeeland kleiner dan voorgaande jaren. Als een van de belangrijkste redenen hiervoor noemen de gemeentehuizen de misver standen over de belastingte- ruggave. Veel mensen zouden in de veronderstelling verke ren, dat men in 1971 voor het laatst belasting kon terugkrij gen. Dit jaar geldt echter voor het laatst het belastingvoor deel. In de meeste gemeenten bedraagt het aantal huwelij ken in deze maand ongeveer de helft van vorig jaar. Het aantal blijft gelijk of is slechts weinig hoger dan in de rest van dit jaar. MIDDELBURG vormt een uitzondering. In 1971 trouwden in deze ge meente in december 56 echt paren. Afgelopen jaar be draagt het aantal 50. Het 11.000 ton metende Li beriaanse vrachtschip „Inde pendant Trader", dat door de schuldeisers in juni van het afgelopen jaar te VLISSIN GEN aan de ketting werd ge legd, heeft bij een gerechtelijke verkoping, waar de schuldeisers om hadden verzocht, een bedrag van 545.000 opgebracht. Het schip is gekocht in opdracht van een Spaans sloDersbedrijf. Het is de vraag ot de schuld eisers veel van de opbrengst zullen zien. De kosten die tij dens de ligging van het schip in Vlissingen moester, worden gemaakt en de achterstallige lonen van de vroegere beman ning zijn aanzienlijk. De gereformeerde kerk van VLISSINGEN wil op zo kort mogelijke termijn beginnen met de bouw van een kerk aan de Parklaan in West-Sou burg. Deze gereformeerde ge meente heeft al sinds 1968 concrete plannen voor de bouw van een nieuwe kerk, maar het terrein waar men het oog op had laten vallen )in de buurt van de Dr. Staverman- straat( komt wegens het feit, dat de gemeentelijke mts het terrein in gebruik heeft, niet in aanmerking. B. en w. van Vlissingen hebben de raad voorgesteld om zo spoedig mo gelijk wettelijke mogelijkhe den voor de gereformeerde ge meente te scheppen, waardoor de bouw gerealiseerd kan worden. Een van de voorwaar den waaraan de gereformeerde gemeente bij de verdere ont wikkeling van de plannen moet voldoen, is, dat er op tien zitplaatsen in het kerkge bouw tenminste een parkeer plaats buiten aanwezig moet zijn. De gemeente Vlissingen wil een terrein van 230 m2 tegen de symbolische som van een gulden aan de gerefor meerde gemeente overdragen. De gereformeerde gemeente zal voor een ander deel van de benodigde grond een koopsom van t 250U0 moeten betalen. Op donderdag 11 januari zal in de burgerzaal van het stad huis te MIDDELBURG een zo genaamde begroeting en voorlichtingsavond voor nieuwe bewoners worden georgani seerd. Op de bijeenkomst die om 20.00 uur begint, zullen niet alleen leden van het col lege van b. en w. met de nieuwe bewoners van gedach ten wisselen, maar er kunnen ook vragen worden gesteld aan de verschillende hoofden van gemeentebedrijven. De gemeente VLISSINGEN is met uitgewerkte plannen gekomen voor de bouw van een sporthal, die zal opgeno men worden in een sportvel dencomplex aan het Koop mansvoetpad te Oost - Souburg. De stichting sportbelangen Vlissingen heeft het plan voor bereid. De sporthal, waaraan gedacht wordt zal eenvoudig van opzet zijn. B. en w. van Vlissingen wiilen, om geen ver traging te laten ontstaan bij de bouw van de sporthal.door middel van een voorbereidings- besluit op het ter plaatse in ontwerp zijnde bestemmings plan vooruit lopen. net sportveiaencompiex om vat een vijftal terreinen, waar naast de sporthal zal komen. De commissie voor sociale aangelegenheden van de VLISSINGSE gemeenteraad zal zich gaan beraden over een plan om een speciaal, voorde lig bustarief in te voerem voor personen van vijf en zes tig jaar en ouder. De commissie volgt daarbij een verzoek dat is ingediend door de stedelijke raad voor het maatschappelijk welzijn. Voor de Hogere Zeevaart school De Ruijter te VLISSIN GEN kwam de Kerstvakantie precies op tijd. Een week vóór Kerstmis brak namelijk op de school een griepepidemie uit, met als gevolg, dat meer dan honderd leerlingen op het hoogtepunt van de epidemie de lessen moesten verzui men. Er is, in veband met dit hoge ziekteverzuim, enige on rust onder familieleden ont staan, omdat ongeveer in de zelfde periode, dat de griep toesloeg, één leerling met her senvliesontsteking in het zie kenhuis te Vlissingen moest worden opgenomen. Het ge rucht draaide al gauw de fei ten om, zodat het er op leek, dat meer dan honderd leerlin gen hersenvliesontsteking had den, terwijl er slechts één met griep op bed lag. MIDDELBURG - Het nieuwe jaar dat pas enkele dagen oud is, schenkt Middelburg en omstreken reeds iets „nieuws". De totale vernieuwing aan het inte rieur van optiek Helder en Dirven in de Lange Delft heeft zijn hoogtepunt bereikt. Vrijdag 5 januari 1973 wordt er van 4 tot 6 uur een receptie ge geven voor genodigden, waarna op zaterdag 6 januari deze geheel vernieuwde zaak die uniek is voor Middelburg, voor het publiek zal worden opengesteld. Met deze interieursverandering heeft men weten te bereiken dat de aspirant koper zich vrij kan be wegen in een verkoopruimte van 60 m2waar alles overzichtelijk is op gesteld en een deskundig advies wordt gegeven. De hele winkel is nu als 't ware etalage geworden, met 12 spiegels en moderne overzichtelijke brillen- borden die zich lenen voor zelfbe diening. Er is een aparte ruimte gecreëerd om de recept brillen aan Zevende-dags-adventisten. 6 jan. Middelburg in Doopsgezinde Kerk: 11.00 Ds. Schouten; Vlissin gen in Doopsgezinde Kerk: 9.15 Ds. Dingjan. Evang. Lutherse Gemeente. 7 jan. Middelburg, kerk Zuidsingel: 11.00 Da. M. P. Stol, Groede; Vlissingen: kerk Walstraat 9.30 Da. M. P. Stol. Geref. Kerk Vlissingen. 7 jan. Petruskerk 9.30 Kandidaat J. P. Verheul, Rotterdam en 17.00 Open Hof 9.30 Ds. Genuït en 17.00 Ds. Van Stam. Chr. Geref. Kerk Vlissingen. 7 jan, 9.30 en 17.00 uur. Ds. M. W. Nieuwenhuyze te Delft. Geref. Gemeente. 7 jan. Vlissin gen: 9.30 en 16.30 Ds. Snoep; Meliskerke: 9.30 en 14.30 Ds. Weststrate; Aagtekerke: 9.30 en 1- 9.00 Ds. van Vliet; Middelburg C: 9.0, 14.00 en 18.30 leesdienst; Midddelburg Z: 9.00 leesdienst en 19.00 Ds. Snoep. Geref. kerk Souburg, geen opgave Herv. Gemeente Koudekerke. 7 jan. 10.00 Ds. de Jong, geen avonddienst Herv. gemeente O. en W. Souburg. 7 jan. W.S. 9.00 Ds. Dorgelo; O.S. 9.30 Ds. v. d. Heide en 19.00 Ds. Dorgelo. Kristen Zuid Molukse Kerk. geen opgave Doopsgezinde Kerk Vlissingen. 7 jan. 9.30 Ds. van Duin.. R.K. Kerk Middelburg. Iedere week Parochiekerk H. Petrus en Paulus: zat. avond 19.00 en zondags 10.30 en 19.00' de Hoek steen zondags 11.30 &.K. Kerk Vlisssingen. Iedere week Parochie kerk Singel: zat. avond 19.00 en zondags 8.30, 10.00, 12.00; Martinuskerk: zat. avond 19.00 en zondags 10.30; Open Hof: zondags 11.00 en 19.00 Pinks ter kapel, Emmas traat 10, Vlissingen; iedere zondag 14.30. Leger des Hells: Vlissingen 10.00 Heilsbijeenkomst; 11.30 zondags school; 19.30 Getuigenissamen komst; elke woensdag 13.30 film voorstelling voor kinderen. The Bethel Pentecostal Tempel, Middelburg Zuid elke zondag om 14.30 en elke woensdag 19.30 in het Zuiderbaken. Volle Evangelie Gemeente te Vlis singen: Elke zondag 9.45 in de Filadelfiakapel, Vrouwestraat 5. Anglican Church. Service every Sunday; morning prayer 10.30 a.m., evening prayer 7.30 p.m. in the Mission to Seamen Chapel, Scheldepoort Vlissingen Oost. Reader A. Driver. Kollekte tijdens de dienst: Diakonie Deurkollekte: Kerkvoogdy Nieuwe Kerk, Groenmarkt: 10.00 uur Ds. Brummelkamp*; 19.00 uur Ds. Rinkema Koorkerk, Koorkerkhof: 10.00 uur ds Van Santen Oostkerk, Oostkerkplein: 10.15 uur ds. Ytsma Ontmoetingskerk, Oosterschelde straat: 10.00 uur ds. Kronenburg; 19.00 uur ds. Kronenburg Zuiderbaken, M. de la Palma- straat: 10.30 uur Ds. Rinkema Doopsgezinde Kerk: 10.30 uur Mej. Dr. Bakkker Ev. Lutherse Kerk 11.00 uur ds. Stol Nw. en St. Joosland 9.00 en 10.30 uur Dhr. Schoenmaker. St. Laurens: 10.00 uur dhr. Allewijn Engelse kerk: 10.30 uur Ds. Del beek Jongerenkapel: Stad: Nassaulaan 10.00 uur Dienst Stromenwijk: Ontmoetingskerk 10.00 uur Dienst Zuid: Rentmeesterschool 10.30 uur Dienst dienst wordt uitgezonden naar Gasthuis en Ter Veste Doopsgezinde kerk, Vlissingen zondag 7 jan. 9.30 uur:ds v. Duin. Paauwenburg: Kerkcentrum „Open Hof": zondag 11 en 19 uur. Souburg: Martinuskerk: zaterdag 19 u. en zondag 10.30 uur. Vlissingen: Singel: zaterdag 19 u.; zondag 8.30; 10 (dameskoor); 12 ■(heren koor). te passen. Etalagekasten hebben plaats moeten maken voor een zitje. In deze nieuwe ruimte is de nieuwste brillenkollektie 1973 ondergebracht. Ontwerper van dit nieuwe interieur is de heer P. van Uere, het werd uitgevoerd door de fa. Geschiere. De direktie van optiek Helder en Dirven verwacht met deze ver anderingen aan de wensen van het publiek voor wat betreft „goed, prettig en modern kopen" tege moet te zijn gekomen. Belangstel lenden zijn hartelijk welkom. Vlissingen. geen opgave huisartsen Apotheek, geen opgave Tandarts, zaterdag 6 jan. van 9-10 en zondag 7 jan. van 11-12 G. J. van Wiggen, p/a Julianalaan 4, Vlissingen, tel. 01184-2778. Verloskundige. Voor 6 en 7 jan. Mej. Stolk, Bloemenlaan 45, tel. 3838 Huisartsen Souburg, Arnemuiden en Nieuwland. Voor 6 en 7 jan. N. Kapteyn, Diezestraat 47, Souburg, tel. 01183-2206 Dierenarts, voor 6 en 7 jan. E. P. Oldekamp, tel. 01186-287. Consult alleen na telefonische afspraak. Groene Kruis Vlissingen. geen op gave. Oranje-Groene en Wit-Gele Kruis te Souburg, en Ritthem. Voor 6 en 7 jan. W. Verhagen-Westerbeke, Stemerdinglaan 119, tel. 01183- 1736. Doktersdienst Middelburg. GEEN OPGAVE. Middelburg Z. Alleen patiënten van dokter Jansen en dokter Jansen-Schrama zien onder Souburg, Arnemuiden en Nieuw land. Apotheek: Van vrijdag 5 jan n.m. 18.00 tot en _met vrijdag 12 jan. v.m. 8.30 Apotheek L. v. d. Boogert, Korte Delft 12. 6 januari Doktèr Mijnlieff, 7 jan. dokter Kant. Oranje-Groen-Wit Gele Kruis 6-7 jan. zuster Geldof. Middelburg, zaterdag 6 jan. pop festival, georganiseerd door Jeugd en Muziek, woensdag 10 jan. 20.00 in het City Theater „Le Boucher". Vlissingen, zaterdag 6 januari 20.00 in het Vestzaktheater „De Spaanse Hoer" Aktiviteiten Agenda Open Hof, Vlissingen. januari 1973 Donderdag 11 januari 19.00 uur: Damavond voor beginners. Deze avond is opgezet om te zien of er bij de jongere mensen, vanaf 12 jaar, belangstelling bestaat om te leren dammen. Als er voldoende deelnemers zijn zal de heer A. Kammeraat deze avond laten volgen door een damkursus voor beginners. Toegang voor deze avond is gratis. Bord en stenen meenemen. Dinsdag 16 januari 14.0016.00 uur: Middag voor 65 plussers. „Open Hof' is er niet alleen voor de jonge mensen maar ook voor u, de 65-plusser! Daarom is er deze middag gelegenheid om te dammen, breien, sjoelen, kaarten, praten enz. enz. Kom, u kunt ook contacten leggen vlak bij u in de buurt. De toegang is gratis. Voor uw koffie rekenen we deze middag 20 cent. Donderdag 18 januari 20.00 uur: Damavond voor beginners. Vorige week hebben de jongeren gelegen heid gehad om te leren dammen. Deze avond bieden we de oudere mensen de gelegenheid om te leren dammen. Dit alles onder leiding van de heer A. Kammeraat. Toe gang gratis, bord en stenen mee nemen. .Vrijdag 19 januari 20.00 u. Grote feestavond. Voor u zal optreden het inmiddels welbekende Loodsenkoor gevolgd door het Vlissings Tienerkoor in de kerk zaal van „Open Hof'. Na dit op treden zullen de aktiviteiten zich verplaatsen naar het algemeen wijkcentrum waar de heer De Jong de leiding over zal nemen. Daar kunt u onder het genot van een kopje koffie, een pils of een borrel met uw kennissen praten, boven dien is er gelegenheid om te dansen voor een ieder die daar zin in heeft.Als blijkt dat we u met deze avond een plezier hebben gedaan gaan we in de toekomst meer van deze avonden organiseren. Om uit de onkosten te komen vragen wij u voor deze avond 2,entree. Donderdag 25 januari 20.00 uur. Lezing met dia's over natuurstudie in en om Zeeland. Deze lezing wordt gehouden door een ver tegenwoordiger van de Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging de heer Mandemaker. Alle natuurliefhebbers zijn welkom. Toegang gratis. Dinsdag 30 januari 20.00 uur: Bridgeles. Wegens enorm sukses wil de heer Blatter bij voldoende deelname weer een kursus „brid gen voor beginners" organiseren. Voor deze kursus kunt u zich melden bij de heer Blatter tel. 4157. Op dit telefoonnummer kunt U ook alle informatie over deze kursus krijgen. Als u wat meer wil weten over de aktiviteiten kunt u bellen: Mevr. Koppenjan 6593 lid van de aktiviteitencommissie.; dhr. West strate 4363, beheerder van het algemeen wijkcentrum „Open Hof'. donderdag 4 jan. vrijdag 5 jan. zaterdag 6 jan zondag 7 jan. maandag 8 jan. dinsdag 9 jan. woensdag 10 jan. 1.38 en 13.56 2.16 en 14.35 2.54 en 15.14 3.31 en 15.51 4.08 en 16.27 4.42 en 17.03 5.16 en 17.41 CONNY-GRILL-SERVICE VOOR UW HAMBURGERS,

Scheldebode | 1973 | | pagina 3