Ondanks leuke activiteiten komen er maar een paar mensen Houd uw snelheid in toom! de scheldebode Kontant Geld Nodig Scheldebode kringet j e de zuidwester SNEL GELD NODIG? De Pree succes dansavond vier mensen RESTO - VROUWENPOLDER GROOT WALCHEREN huis aan huis-blad 22e jaargang no. 52 uitgave: uitgeversmaatschappij de stem b.v. - breda woensdag 27 december 1972 TAXI J. M. GROEN S. M. OVERTOOM WENST U EEN VOORSPOEDIG 1973 VIS- EN WILDSCHOTELS tevens a la carte Wij wensen U allen een voorspoedig 1973 DE|t-l»lH4d A.J. PROVOOST Bedr. 1000 2000 3000 4000 5000 6000 24m. 36m. Op 48m. 8.000-227m. 51 - 103 - 148 102 192 136 240 171 288 204 10.000-283m. 12.000-339m. 15.000-424m. Ook tussenl. bedr. tot f 25.000 ook op 60m. Voor een lening naar Financ.kant. W. OE GRAAF M'burg Sportlaan 6, tel. 01180-744M035 Binnen 24 uur geregeld. Geen borg of inform.werkgever. IN SOUBURG Oranjeplein 18 Tel. 01183 -1248 Nog niet genoeg mensen kennen de weg naar i wijkhuis Open Hof foto harry verschuren oosterhout middelburg Vlissingen - ls' hét Open Hof, in mei van dit jaar geo pend. het middelpunt van Pauwenburf geworden, zoals toch min of meer van een wijkcentrum verwacht kan worden Waarschijnlijk is het nog te vroeg om hier een oor deel over te geven. Toch heeft de A ctiviteiten com m issie, vooral in de laatste maanden van het jaar een indruk ge kregen van de koers, die zij moeten gaan varen. Al voor de officiële opening van. het gebouw was een groepje mensen door het Stichtingsbestuur' van het Open Hof aangezocht om' namens de wijk in een activiteiten commissie zitting te nemen. Hun namen waren naar voren gekomen uit de enquête, die begin van dit jaar in Paauwenburg werd gehou den. Behalve naar de verwachtin gen, die men van wijkcentrum had, werden ook gevraagd naar de bereidheid om mee te werken en te denken aan de ontwikkeling van activiteiten in dat centrum. De enige handleiding, die de zo ontsfane activiteitencom missie had, was het aantal ge gevens uit de enquête. Na de organisatie van allerlei festivi teiten rond de opening, begon het echte programma in okto ber te draaien. Daarnaast wa ren er ook al andere instellin gen in het Open Hof op gang gekomen. Allereerst natuurlijk het kerkelijk centrum, waar de gereformeerde en de Her vormde Kerk (en sinds zeer kort ook de Katholieke) hun wekelijkse diensten houden. Ook het SKW heeft een druk clubleven in de „kelderruim tes". Eens in de week wordt missie. „Uit de enquête was naar voren gekomen, dat ont moeting met andere mensen en ook dansen een hoge score kregen. Maar je moet die Zeeuwen met escortes naar de plaats brengen, want anders komen ze niet". Toch geven ze de moed niet op. In januari zal een herhaling plaatsvinden, maar die avond wordt nog uit gebreid met een optreden van §.-■ - •- -• i v - T-'V- ,r- -v - - - - - FOTO BACK er gevolksdanst door de jeugd groep van de volksdansgroep Vlissingen, terwijl sinds okto ber een peuterspeelzaal is gaan draaien. Het zogenaamde „Kruisblok" is nu ook in ge bruik genomen, zodat de moe ders hun kinderwagens niet meer voor het consultatiebu reau helemaal naar de stad hoeven te duwen. De activitei tencommissie had in haar pro gramma voor het laatste kwar taal van dit jaar de wensen uit de enquête goed in het oog gehouden. Maar dan blijkt toch weer, dat zulke onderzoeken niet al te letterlijk genomen moeten worden. Praktische cursussen en voordrachten bleken al di rect een succes. Bloemschik ken, tuinonderhoud, bridgeles- sen voor beginners liepen alle maal gesmeerd met een op komst van gemiddeld vijf en twintig mensen, wat natuur lijk voor een wijk als Paau wenburg niet veel is, maar die leden van de commissie toch voldoende vinden om hiermee door te gaan. Meer theoreti sche lezingen, b.v. over het gebruik van drugs en de ge volgen daarvan vielen in het water. In de meeste gevallen was en is de toegang gratis, dus dat is geen beletsel. Een enkele keer wordt een kleine bijdrage gevraagd om bepaal de kosten te dekken. Want met de subsidie, die de activi teitencommissie van het Stich tingsbestuur krijgt is ook maar net rond te komen. Een grote teleurstelling voor de organisatoren was de dans avond op 20 oktober. Een dansleraar uit de stad zou het dansen leiden en verder was het de bedoeling een gezellige avond ervan te maken voor boven de achttieners. De op komst bestond uit. tien mensen. „Het was een grote flop" zo vertelt mevrouw Kop- pejan van de activiteitencom- het Vlissingse loodsenkoor en het bingospel. Het Open Hof is nog steeds niet goed „open", men loopt niet zo maar naar binnen om te kijken of er wat te doen is. Die ervaring deed de commis sie weer op toen eind novem ber een open middag voor 65- plussers was georganiseerd. Sjoelbak, bingo met prijsj noem maar op, alles stond klaar. ^Maar wie kwamen er van de 280 in Paauwenburg wonende 65-plussers. slechts vier in getal. Hier is het waarschijnlijk een kwestie van slechte bekendmaking. Want al deze bejaardenfeullen toch niet geregeld helemaal naar Bachten Reede trekken, voor hen het dichtsbijzijnde, als de Open Hof in de buurt staat. Ook deze poging zal daarom nog eens herhaald worden. Behalve al deze openbare activiteiten kunnen particulie ren ook zaaltjes huren voor hun privé doeleinden, zoals re ceplies. bruiloften enz. Het is echter niet de bedoeling, dat men een zaal huurt voor com merciële activiteiten, want tenslotte is dit Open Hof van en voor de gemeenschap. BEGRAFENIS EN CREMATIE VERZORGING VLISSINGEN: ROCHUSSENSTRAAT 3 Tel. (Oil84) 3417 b.g.g. (01184) 2772 SOUBURG: Tel. (01183) 1801 Tel. 01189 - 1900 - 1965 Nieuwjaarsdag speciaal aangeboden onze Tevens voor al uw partijen, recepties en diners. Ons restaurant is het gehele jaar geopend. OPLAGE 18.100 EX. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis in: Vlissingen, Souburg, Ritthem, Koudekerke, Biggekerke, Meliskerke, Zoutelande en Westkapelle. IN COMBINATIE MET TOTALE OPLAGE 34.000 EX., Huis aan huis-verspreiding op geheel Walcheren. ADMINISTRATIE N.V. Uitgevers Mij De Stem Breda. Reigerstraat 16 Telefoon 01600 - 22341 REDAKTIE Mevr. L. H. Wolterbeek-v. d. Vlerk St. Kruislaan 8 Vlissingen Telefoon 01184 - 6869 b.g.g. 01600 - 22341 (toestel 229) ADVERTENTIE-EXPL.: J. van der Hoeven, Vlissingen Spuiplein 94 Telefoon 01184 - 6830 DRUK Toezending technische materialen aan N.V. Rotadruk, Axel Nassaustraat 3 Telefoon 01155 - 2320 Wij hopen u dan weer naar genoegen te kunnen helpen KANTOORBOEKHANDEL •VUIL T.RUGERSTRAAI M'TEL 2733- AISSrNQEN Assurantiekantoor Voorborch 2 - Tel. 4287 Middelburg Dagelijks geopend van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.15 tot 17.30 uur. Maandag, woensdag en vrijdag avond van 19.30 tot 20.30 uur. Verzekering, Financieringen en Persoonlijke lening, Hypotheken. Bemiddeling bij aan- en ver koop van onroerend goed. Nog een stemmingsbeeld van Vlissingen, voordat vorige week weer eén groot schip uit het centrum weggleed. De „Dijvi Skagerak" gebouwd in opdracht van de J.E. Dijvi Scips Rcdcri uitOslo, liet een lege plek achter in Vlissingen, want door de grote hoogte van het schip torende het boven alles uit. De tewaterlating verliep voorspoedig en trok duizenden toeschouwers. Ook verschillen de Noorse genodigden waren speciaal per chartervlucht naar Nederland gekomen om deze gebeurtenis mee te maken. Halverwege 1973 zal dit schip helemaal gereed zijn om zijn werk - te beginnen: het vervoe ren van maximaal 3800 au to's. Het valt ook in de na-dagen van 1972 voor veel mensen dikwijls niet mee. stoere Zeeuwen. In Domburg met name geldt het spreekwoord ,,een goede buur is beter dan een verre vriend" ogenschijnlijk niet, want door middel van een verzoek bij de gemeenteraad wist één der in woners van dit dorp te berei ken. dat deze vroede heren ge durende een bepaalde (de druksteperiode van het jaar een parkeerverbod instelden in de straat van de „verzoeker". Natuurlijk geheel bij toeval be schikte deze ..goede buur" als enige over een privé parkeer plaats. terwijl de andere straat bewoners. van wie velen het voor hun broodwinning juist van goede parkeermogelijk- heden moeten hebben, het nu totaal zonder moeten doen. U hebt gelijk als u zegt dat onze wegen, stegen, straten, paden, banen en lanen nu eindelijk maar eens gevrijwaard moeten worden van die vermaledeide vierwielige natuurbedervers, maar toch komen we daar niets verder mee. Vóór haar besluit had de gemeenteraad kunnen zorgen voor een passend alter natief zonder daar by de één meer toekomstmogelijkheden te bieden dan de ander. Het enige excuus voor hun ondoor dachte daad zou kunnen zijn, dat ze een beetje moe aan 't worden zijn van al dat regeren. En ja. 't zit er in, dan kun je niet meer zo best vooruitzien. Andere moeilijkheden deden zich verleden week op en rond ons Zeeuws-recreatieonder onsje" De Piet voor, waar eens te meer bleek dat we er goed aan zouden doen de grenzen die Neerlands zuiderburen toegang geeft tot ons mooie landje, te sluiten. Het schijnt namelijk dat de huidige generatie Belgen regelmatig ..raids" uitvoert op Zeeuws grondgebied en dan moordaanslagen plegen op grote getallen gevogelte, zoals die op en rond De Piet vertoe ven. Want zoals 's zomers de Walcherse en Bevelandse in woner zich blij verpoost aan het kunstmatige meer, doen dit in de herfst, de winter èn de lente de vogels. Diverse soorten rijk in getal vliegt, suist en bruist op. om en in het water met het doel het vogelleven zo aange naam mogelijk door te brengen. Waarschijnlijk om de vogel stand niet uit de hand te laten lopen, heeft de een of andere Zeeuwse overheidsinstantie aan ..eenheden" Belgen vergunning verleend om Zeeland als jacht gebied te gebruiken. Honder den. wellicht zelfs duizenden - meeuwen vonden zo al de dood en zoals gezegd ook in De Piet zijn de frieteters het vogelple- zier aan het bederven. Bepaald jammer was het dan ook dat er vorige week twee als Belg ver klede Zeeuwen op het jagerspad ..liepen." Een wakkere jachtop ziener maakte, zij het met enige moeilijkheden, er gelukkig een einde aan. maar het feit dat nu ook de autochtone bevolking zich als Belgen gaat gedragen is bedenkelijk voor de toekomst. Gelukkig Nieuwjaar! d'Oester. FOTO BACK Wanneer u deze week de gelukkige bent, dan kunt u zich melden bij ons kantoor Spuistraat 94, Vlissingen. De gulle gevers zijn: Ban ketbakkerij Faber. Badhuis straat 28. de bekende kwali teitstaart. Slagerij De Vries. Walstraat 46,'/j pond biefstuk. Vishandel F. de Muijnck jr.. Oude Markt 11, een kilo ge bakken vis uit de zaterdagre- clame. Drogisterij 'Luitwieler. Lange Zelke 50, een luxe fla con badschuim. Smith Kaas, marktkraam, een pond kaas naar keuze. Slagerij Oosterom. Walstraat 100, 300 gram vlees waren. 't Gouddoppertje.Wal straat. waardebon van f 5.-. Brillenspecialist Tilroe. Wal straat 81. kamerthermometer. Bloemsierkunst Dekker. Ka naalstraat 80, Oost-Souburg, bloemen of planten naar keuze van f o,-. Eethuis De Snuijver. Walstraat 20, Vlissingen. 2 broodjes naar keuze of twee koffie met gebak. Nilfisk, Coosje Buskenstraat, spaarpot je in de vorm van een stofzui ger. Drankenimport Jan Dui- mel, Hcrmesweg 23. Vlissin gen,fles Sherry t.w.v. 3.9o. Annikes Cafetaria, Betje Wolfplein. twee broodjes An nikes met koffie. Schoonmaak bedrijf VUKO, Bilderdijklaan 10-12. Vlissingen, gratis schoonmaakbeurt ramen. Fa. Van de Vijver, radio en t.v., Kanaalstraat 12. Oost-Souburg, I pak stofzuigerzakken. Filiaal Koopcentrum Groenendijk, 1 maal gratis batterijen voor transistorrad io.Midgetgolfbaan Delta. Burg. van Woelderen- laan. Vlissingen. gratis speel ronde en 2 consumpties. Bloe- menhuis Mies. Scheldestraat 42. Vlissingen. 1 bos bloemen t.w.v. f Moeke's Lunch- room, Nieuwendijk 51, Vlis- singen. bon voor 2 pannekoe ken plus koffie voor twee per sonen. Boutique De Spinne. Aagje Dekenstraat 7. Vlissin gen, waardebon van f 10,-. Chemische Wasserij Populair, Groene Woud 55. Vlissingen, gratis reinigen van een japon. De Notenkraam. 'vrijdagmarkt, 1 pond pinda's. De dropspecia list. vrijdagmarkt; Vi pond drop naar keuze. Beenskaas. vrijdagmarkt2 pakken koffie Douwe Egberts of Van Nel- Ie. i

Scheldebode | 1972 | | pagina 1