Phoertixrees op uit as van vorige krant de scheldebode mossel ^versteege Weer tentoonstelling volièrevogels Souburg Scheldebode kringetje de zuidwester combinatie Dameskapsalon MODERN' Kontant Geld Nodig de Emma zelfde stijl stencil RESTO - VROUWENPOLDER GROOT WALCHEREN SNEL GELD NODIG? op de achterpagina De Pree ,Sturka' Kolberts Verkoop adressen Unicef kaarten Vlissingen huis aan huis-blad 22e jaargang no. 45 uitgave: n.v. uitgeversmaatschappij de stem - breda woensdag 8 november 1972 WEEKEND-MENU in het nieuw geopende ƒ12.50 Dames heeft U even tfld voor uzelf A.J. PROVOOST Middelburg de drie redakteuren: Huib de Bree, Gert-Jan de Rooy en Lein Kaland Zie onze STUNT van de WEEK Boek- en Kantoorboekhandel zoekt U een voortreffelijk muziekinstrument TAXI „El Mior", Kentnore Fablo-overhemden, Uni dassen en klassieke strepen de scheldebode Vlissingse schoolkrant derde in wedstrijd van schoolpersunie VLISSINGEN - Jaarlijks organiseert de redactie van de Rijam schoolagenda in samen werking met de Nederlandse schoolpersunie een wedstrijd voor de beste schoolkrant van het afgelopen jaar. De redactie van het blad Phoenix van de rijksscholengemeenschap „Schcldemond" trok dit jaar de stoute schoenen aan en zond vier nummers van haar krant ter beoordeling in. En de eerste de beste keer was het raak: de derde prijs in de categorie „beste jaargang 1971-1972" Een oorkonde, voor elk redactielid een nieuwe vulpen en gedurende een jaar gratis lidmaatschap van de Nederlandse schoolpersunie, vormen de materiële inhoud van de prijs. Meer verheugd zijn de sa menstellers van „Phoenix ech ter over de erkenning die z(j gekregen hebben op landelijk niveau.Uit de as van het vori ge noodlijdende schoolblad herrees een jaar geleden deze „Phoenix". Aanvankelijk be stond de redactie (op Phoeni- ciaanse wijze als „redaxi" ge schreven! uit zes leden, maar is langzamerhand tot vier uit gedund, te weten: Saskia van Opdorp, die speciaal met het typewerk belast is: Huib de Bree, inventief illustrator, maar ook stukjesschrijver o.a. over makro-biotisch voedsel; Lein Kaland, eveneens illu- trator en tevens verzorger van de laij-out; GertJan de Rooij, de man van de „public relati ons", met een fijne neus voor het kleine nieuws. In het gesprek met de drie mannelijke redactieleden ko men naast de blije geluiden ook sombere opmerkingen naar voren. Bij de oprichting van Phoenix zagen zij als taak het samenbundelen van de ko pij die de leerlingen zouden insturen. Maar al snel bleek, dat. ondanks herhaaldelijk aandringen. de kopijbus op school grotendeels leeg bleef. Moppen en gedichten waren het enige wat binnenkwam. Maar daar kun je niet de hele krnat mee vullen. Ook hebben ze bezwaar tegen de stukjes over muziek, speciaal over popgroepen, die voor een deel overgeschreven blijken te zijn uit muziekblaadjes. Kortom ze zijn teleurgesteld over de re actie van hun lezers. Komt er een nieuwe krant uit. dan wordt deze graag gelezen, maar de vaak negatieve kri tiek wordt nooit eens als ko pij ingezonden. De schoolvereniging „Flesj" waardoor Phoenix wordt uit gegeven heeft ook met deze ongeïnteresseerdheid te kam pen. Toch geven Huib. Lein en Gert-Han de moed niet op. Ze hebben hun oorkonde verdiend en willen de krant in dezelfde stijl voortzetten. Hetzal ech ter hun laatste jaar op school worden en een nieuwe redac tie,die 't van hen kan over nemen is nog niet gevonden. Bladerend door de vier nummers van het afgelopen jaar. valt allereerst de goede laij-out op. De krant is hele maal gestencild, maar in dit geval doet het niet af aan de algemene indruk. De tekenin gen zijn vaak erg origineel en goed uitgevoerd. De treurige berichten van de redactie ten spijt.valt het met de kopy- voorziening nogal mee. De ge- Grape-Fruitcoctail Heldere Tomatensoep Cótelet k la Normande of Visfilets k la Marinière pudding Koffie Tel. 01189 - 1900 - 1965 Tevens voor al uw partijen, recepties en diners. Ons restaurant is het gehele jaar geopend. Kom dan eens naar kapsalon „Modern" Wij maken een goede permanent inclusief coupe knippen voor 22,50 Heeft U haarproblemen, wij helpen U er vanaf met onze kerastase produkten. Kent U reeds ons watergolf spaarsysteem Scheldestraat 13-VLISSINGEN - Tel. (01184)32% OPLAGE 18.100 EX. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis in; Vlissingen, Souburg, Ritthem, Koudekerke, Biggekerke, Meliskerke, Zoutelande en Westkapelle. IN COMBINATIE MET TOTALE OPLAGE 34.000 EX., Huis aan huis-verspreiding op geheel Walcheren. ADMINISTRATIE N.V. Uitgevers Mij De Stem Breda. Reigerstraat 16 Telefoon 01600 - 22341 REDAKTIE DRUK Mevr. L. H. Wolterbeek-v. d. Vlerk Toezending technische St. Kruislaan 8 materialen aan Vlissingen N.V. Rotadruk. Axel Telefoon 01184 - 6869 Nassaustraat 3 b.g.g. 01600-22341 (toestel 229) Telefoon 01155 - 2320 ADVERTENTIE-EXPL.: J. van der Hoeven, Vlissingen Spuiplein 94 Telefoon 01184 - 6830 Assurantiekantoor Voorborch 2 - Tel. 4287 Dagelijks geopend van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.15 tot 17.30 uur. Maandag, woensdag en vrijdag avond van 19.30 tot 20.30 uur. Verzekering, Financieringen en Persoonlijke lening, Hypotheken. Bemiddeling bij aan- en ver koop van onroerend goed. middelde dikte is tenminste rieerd: veel gedichten van voedsel.AI met al zelfs voor rond de vijfentwintig pagi- meisjes, grapjes van eerste- een buitenstaander een heel na's. en deze zijn niet uitslui- kigssers en zo nu en d^n c< leesbaar blad, waarvan het tend door de samenstellers degelijk stuk over een bepaald jammer zou zijn,als het door volgeschreven. onderwerp, b.v. zendschepen gebrek aan weerklank op de voor de Nederlandse kust "f school gedoemd was te ver- De onderwerpen zijn geva- een Kerstverhaal over gezond dwijnen. Bedr. 24m. 36m, Op 48m 8.000-227m. 1000 51 10.000 283m. 2000 103 - 12.000-339m 3000 148 102 15.000-424m. 4000 192 136 Ook tussenI. 5000 240 171 bedr. tot 6000 288 204 f 25.000 j ook op 60m. Voor een lening naar Financ.kant. W. DE GRAAF M'burg i Sportlaan6, tel. 01180 - 7449. Binnen 24 uur geregeld. Geen borg of inform.werkgever. ffV MUIL KRUOCftSTRAAT M Tf 13733 VLIS&tNOCN Stap dan eens binnen bij Mossel Versteege... het gerenommeerde adres met de grootste collectie piano's, vleugels, orgels, etc. En profiteer van de unieke voordelen van onze muziekscholen. Lanop nplft 103 ms Vestigingen te Delft. ik i Den Haag, Leidschendam. Middelburg, tel.: 01180-7684 Groningen en Heerlen. IN SOUBURG Oranjeplein 18 Tel. 01183-1248 met bijpassende, slankmakende pantalons en strepen zowel als effen Coosje Buskenstr. 162 VLISSINGEN SOUBURG -De streek Walcheren van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers houdt op 9, 10 en 11 november haar jaar lijkse tentoonstelling in ge bouw „de Zwaan" te Souburg. De organisatie, die beurtelings verzorgd wordt door de vere nigingen in Amemuiden, Domburg, Vlissingen en Sou burg is ditmaal in handen van laatstgenoemde. Donderdag 9 november om halt' acht 's avonds zal loco- burgemeester Gillissen-Ver- schage de openingsplechtig heid verrichten en daarna kunnen de bezoekers ruim vierhonderd voliérevogels in allerlei kleuren gaan bezichti gen. Het zal niet alleen een show van de beste voliérevo gels worden, maar er is ook een wedstrijd aan de tentoon stelling verbonden.waarbij vooral op de kleuren van de vogels zal worden gelet. Vijf keurmeesters zullen zich de dag voor de opening over de klci.rkanaries, tropische vo gels, bastaarden en parkieten buigen om over elke vogel een keurbrief uit te schrijven. De klcurkanaries vormen in een wijdvertakte groep van muta ties de helft van het totaal aantal inschrijvingen. Daarnaast nog vele tropische vogels, zebravinken. graspar kieten. te veel soorten om hier op te sommen. Het tuincen trum Wagenaar te Meliskerke heeft voor een natuurlijk dé cor van bloemen en planten gezorgd. Tevens hebben zij in één van de hoeken van de tentoonstellingsruimte een stand ingericht met verschil lende tuinartikelen. Ook de dierenspeciaalzaak Leynsdijk te Souburg heeft een stand met een selectie van vogelbe nodigdheden. Een aantal van de tentoon gestelde vogels zal ter verkoop worden aangeboden en de prijs staat dan op de kooi aangegeven. Een gekochte vo gel kan pas na het sluiten van de expositie worden afge haald. De tentoonstelling is geo pend op donderdag 9 van 20- 22 uur,vrijdag 10 van 10-22 uur en zaterdag 11 november van 10-20 uur, waarna de slui ting en prijsuitreiking volgt door de heer F. A. J. Minne- boo, voorzitter van de Sou- burgse vereniging. Modern Masters of Time 21 steens automaat stainless steel bruine wijzerplaat 30m waterproof tweetalige dagjdatumaan- duidingsnel datumverzet incl. stalen band 225, HORLOGER -JUWELIER Scheldestraat 15 VLISSINGEN Tel. 01184-2204 Met het oog op de aankoop van aardige cadeautjes voor de komende feestdagen volgen hieronder de adressen in Vlis singen, waar men de UNICEF wenskaarten en agenda's kan kopen. Mevrouw J. M. Klooster- man-Dumans. Badhuisstraat 48. tel. 2452. Mevrouw F. Smit - van der Wees. Boulevard Bankert 18. tel. 3888. Me vrouw J. J. Joustra - Salo mons. Pres. Rooseveltlaan 14. tel 3866. Mevrouw A. K. de Priester - Gubbels. Troelstra- weg 387. tel 4434. Mejuffrouw A. van Nieuwenhuijze. Stad huis Kamer 103. Mevrouw W. de Weerd - van der Est. Julia- nalaan 3. tel. 2711. Modehuis ..Bobbe", Oprit 149. tel. 2260. Ook in Zeeland herdachten 'we de éénendertigste oktober het feit,beste mensen.dat Luther op dezelfde dag in 9 jaar 1517 maar liefst vijfenne gentig stellingen aan de deur van de slotkerk te Württemburg sloeg en daarmee een splitsing in de kerk teweeg bracht, die naar later zou blijken grote gevolgen zou hebben. Hervor mingsdag wordt deze „stel ling-spijkering" genoemd, al hoewel het zeer de vraag is of de vredelievende Duitse mon nik zijn spijkering doorgezet had als hij alles van te voren had kanen overzien. Hoeveel leed hebben de verschillende scheuringen en afscheidingen na die tijd tenslotte niet te weeg gebracht, en zelfs van daag de dag merken we ook in Zeeland nog steeds dat de ene groep gelovigen de andere groep niet kan luchten of zien. terwijl de derde groep de vierde zorgvuldig in de gaten houdt, om samen uiteindelijk vol afgunst te zien hoe groot vijf en zes weer geestelijke toenadering zoeken. Op die manier maar dan in 't klein, joeg men de kogel door 't gemeentehuis in Ame muiden.ter gelegenheid van H ervormingsdag. In deze plaats wilde één der raadsleden niets anders dan hervormen alhoewel met min der vreedzame bedoelingen dan de Duitse monnik zo'n vierhonderd en vijfenvijftig jaar geleden. Dat er in vier en ccnSfialve eeuw veel kan ge beuren. beste mensen, om schreef ik reeds. Maar dat er in slechts één week tijds zo veel trammelant in zoii kleine gemeenschap kan plaatsvin den. konden wij zeebewoners nooit vermoeden. Het lijkt no ta bene het Zeeuwse Peyton Place wel. alhoewel ik onmid- delijk moet vaststellen dat in Amemuiden minder hoofdrol spelers ten tonele verschijnen dan het geval is in de Ameri kaanse intrige stad. Wel dacht ik zo langzamerhand te kun nen stellen, dat men beter tien vogels in de lucht kan zien. dan één in de hand. Een andere hervormer deed verleden week ook onze pro vincie aan.lk bedoel dr. Anne Vondeling die in onze provin cie van start ging met zijn voet- en fietstocht langs de Nederlandse kust. Ondanks het feit dat wij zeebewoners geen stemrecht hebben fwe worden doorgaans geen acht tien jaari en dus ook volko men los zijn van elke politie ke kleur, heb ik toch respect voor het sportieve optreden van deze rooie rakker.Doe het hem maar eens na! 's Morgens lopen, 's middags fietsen en dan 's avonds in de regel nog discussieren of een vergadering bijwonen, 't Is raak.' Voor 't zelfde geld had hij een veel eenvoudiger pro gramma kunnen kiezen. Hij had bijvoorbeeld ook elke morgen heel demonstratief naar de Kamer kunnen wiege len... d Qaster. Winnares van 't Kringetje was vorige week mevrouw Suurmand uit Souburg. Ka naalstraat 74, die met haar man was gaan winkelen. Wie zich deze heer op de foto her kent en het kringetje om zijn hoofd heeft, wordt verwacht op ons redactiekantoor, Spui straat 74 in Vlissingen. De gulle gevers zijn: Ban ketbakkerij Fabcr, Badhuis straat 28. de bekende kwali teitstaart. Slagerij De Vries, Walstraat 46. '/j pond biefstuk, stuk. Vishandel Frans de Munck, Oude Markt II, een kilo gebakken vis uit de zater dagreclame. Drogisterij Luit- wieler. Lange Zelke ."•O, een luxe flacon badschuim. Smith Kaas, marktkraam een pond kaas naar keuze. Slagerij Oos- lerom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren. 't Goudoppertje, Walstraat. waardebon van f 5.- Brillenspeciaiist Tllroe. Wal straat 81. kamerthermometer. Bloemsierkunst Dekker. Ka naalstraat oO. Oost-Souburg, bloemen of planten naar keuze van f o.- Eethuis De Snuijver, Walstraat 20. Vlissingen. 2 FOTO BACK broodjes naar keuze of twee koffie met gebak. Nilfisk, Coosje Buskenstraat. spaarpot je in de vorm van een stofzui ger. Dranken-import Jan Dui- mel, Hermesweg 23. Vlissin gen. fles shernj t.w.v. f 3.95. Annikes Cafétaria.Betje Wolf- plein, twee broodjes Annikes met koffie. Schoonmaakbedrijf VUKO, Bilderdijklaan 10-12, Vlissingen. gratis schoonmaak beurt ramen. Fa. van de Vy- ver, radio en t.v.. Kanaalstraat 12. Oost-Souburg. 1 pak stof- zuigerzakken. Filiaal Koopcen trum Groenendijk, 1 maal gra tis batterijen voor transistorra dio. Midgctgolfbaan Delta, Burg.van Woelderenlaan. Vlis singen. gratis speelronde en 2 consumpties. Bloemenhuis Mies, Scheldestraat 42. Vlis singen. I bos bloemen t.w.v. f o.- Moeke's Lunchroom, Nieu- wendijk 51, Vlissingen. bon voor 2 pannekoeken plus kof fie voor twee personen. Bouti que De Spinne, Aagje Deken straat 7, Vlissingen. waarde bon van f 10.-. Chemische Wasserij Populair. Groene- woud oo. Vlissingen. gratis reinigpn van een japon.

Scheldebode | 1972 | | pagina 1