Deze week veel activiteiten Vlissingen heeft kinder speelzaal in „Open Hof' de scheldebode EWONERS VAN WEST-SOUBURG OPGELET EEN PREMIE VAN f 5.- Coöp. Raiffeisenbank „VLISSINGEN" zeemv.se Scheldebode kringet j e de zuidwester combinatie Kontant Geld Nodig SNEL GELD NODIG? GROOT WALCHEREN huis aan huis-blad 22e i jaargang no. 42 uitgave: n.v. uitgeversmaatschappij de stem - breda woensdag 18 oktober 1972 Boek- en Kantoorboekhandel RESTO - VROUWENPOLDER Op maandag 23 oktober 1972 wordt het bijkantoor van de Raiffeisenbank „Vlissingen" aan de Kerklaan 13 te West-Souburg geopend Tijdens de spaarweek van 23 tot en met 30 oktober 1972 verstrekken wij aan iedere nieuwe spaarder (bij een minimum inleg van 10, de scheldebode Jeugdwerk in Vlissingen nu gebundeld in S.K.W. Voor vele VHssingers zal de afkorting S.K.W. niet onbe kend zijn. Voortgekomen uit particulier initiatief, is de Stichting Sociaal Kultureel Werk VHssingen uitgegroeid tot een instelling, die een groot deel van het jeugdwerk in VHssingen begeleidt. Sinds 1 januari 1972 is ook het jeugdwerk, uitgaande van de Hervormde, Rooms KathoUeke en Gereformeerde Kerk opge gaan in het S.K.W. Zo heeft men nu binnen de Stichting zes werkeenheden, die allen een vaste beroepskracht aan het hoofd hebben. Verspreid over VHssingen en Souburg vindt men het „Jongeren Centrum" in de Pa lingstraat „De Globe" aan het Beïlamypark, „Het buut" in dc Beatnxlaan, „De Sloep" in de Min. Lehjstraat, „Het Open Hof' in Paauwenburg en „De Zwaan" aan de Vlissingse- straat in O.Souburg. Kinderen en jongeren van ongeveer twee tot twee en twintig jaar kunnen zo in hun eigen woon omgeving meedoen aan alle activiteiten, die het Clubhuis te bieden heeft. Het clubhuiswerk staat open voor iedereen en men hoeft geen lid te zijn. Vorming en dan vooral creatieve ontwik keling met daarnaast ontspan ning is het voornaamste doel, dat de leiding van een club huis tracht te bereiken. Zij krijgen daarbij veel hulp van vrijwillige medewerkers, die de vaste leiding op allerlei gebieden tot steun zijn. Om de deskundigheid van deze mede werkers te vergroten, geeft het S.K.W. cursussen. Men kan nog steeds vrijwilligers gebruiken, die bereid zijn om minimaal twee twee en een half uur per week van hun tijd beschikbaar te stellen voor het begeleiden van een groepje in één van de clubhui zen. Men kan zich daarvoor opgeven bij de leiding van het dichtsbijzijnde clubhuis. In de herfstvakantie van de scholen bruisen de clubhuizen van extra activiteiten. Zo kun nen b.v. vrijdag a.s. acht, ne gen en tienjarigen van 10-16 uur een fijne dag beleven in de „Sloep". Met hulp van een verkleedkist mogen zij een verhaal uitbeelden en daarna worden er zelf-gebakken pan nekoeken en tosti's gegeten, 's Middags is er een zeskampspel met prijsuitreiking. Kosten f 0,50. Ook de kinderen, die an ders nooit een clubhuis bezoe ken zijn van harte welkom. Als sluitstuk van de vakantie treedt er zaterdag 21 oktober in het „Jeugdcentrum Paling straat" een goochelaar op en wordt er een modeshow en songfestival met jurij gehou den. Opgave hiervoor bij een clubhuis is wel nodig. Aan vang 19 uur, kosten f 0,50. Alleen voor kinderen van acht tot dertien jaar. Zo zijn er nog veel meer activiteiten te noe men, waaronder de filmvoor stellingen iedere veertien da gen in de verschillende club huizen. Met medewerking van de vier boekwinkels van Bikker, de Ruijter, de Vey Mestdagh en Gijssen is er in de herfst- vakantieweek een prijsvraag uitgeschreven ter gelegenheid van de boekenweek. De etala ges van deze winkels zijn door de clubhuizen ingericht, waar bij er verschillende afbeeldin gen zijn verstopt. De zes-ze ven- en achtjarigen moeten naar een bekende figuur van de televisie zoeken, de negen- den-en elQarigen naar twee losse letters. Met deze letters is een woord te vormen, dat te maken heeft met het kinder boek van het jaar „Het Kapl- teintje". Dit was maar een kleine greep uit het vele, dat de jeugdclubhuizen te bieden hebben. Jammer, dat dit nutti ge werk ook alweer te lijden zal 'hebben onder de bezuini gingen van C.R.M. Assurantiekantoor A.J. PROVOOST Voorborch 2 - Tel. 4287 Middelburg Dagelijks geopend van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.15 tot 17.30 uur. Maandag, woensdag en vrijdag avond van 19.30 tot 20.30 uur. Verzekering, Financieringen en Persoonlijke lening. Bemiddeling bij aan- en verkoop van onroerend goed. Bedr. 24m. 36m. Op 48m. 8.000-227m. 1000 51 - 10.000-283m. 2000 103 - 12.000-339m. 3000 148 102 15.000-424m 4000 192 136 Ook tussenl. 5000 240 171 bedr. tot 6000 288 204 f 25.000 ook op 60m. Voor een lening naar Financ.kant. W. DE GRAAF M'burg Sportlaan 6, tel. 01180 - 7449. Binnen 24 uur geregeld. Geen borg of inform.werkgever. VLISSINGEN Als op maandag 23 oktober de nieu we kinderspeelzaal in het Open Hof gaat draaien, zal het bestuur van de stichting Kin derspeelzalen te Vlissingen een zucht van verlichting sla ken. Sinds men de toezegging bij de bouw van het Open Hof kreeg om daar een tweede speelzaal in te richten, heeft men immers met veel onbe grip te kampen gehad. Het idee van kinderspeelzalen voor peuters van tweeëneenhalf tot-vier jaar is ook nog maar eni ge jaren oud. Sprak men vroe ger van bewaarschool of crè che dan betekende het, dat men om een of andere reden het jonge kind enige tijd bui tenshuis in een lokaal onder bracht, waar er op toegezien werd, dat het niet wegliep. De kind moet hier een aanvullen- zal treden. de en geen vervangende op- Verorden in ff voeding krijgen. Door zich eroruening hier enkele halve dagen in de week volkomen zichzelf te zijn, kan het een zekere zelf standigheid krijgen, die heel belangrijk is voor de overgang Verschillende gemeenten in Nederland hebben al een der gelijke verordening en de werkgemeenschap van speel zalen, het overkoepelend or- een ruim lokaal en buiten een grote zandbak. Maar de kans is groot, dat men een ruimte kan krijgen in de „flat voor onvolledige gezinnen", die op de plaats zal komen van het gebouwtje aan de Troelstra- weg. VOLGENDE WEEK VERSCHIJNT dr. L. de Jong- Het Koninkrijk der Nederlanden in de 2e Wereldoorlog deel 4 in 2 banden 32,50 IDElrllim:! PAUL KRUOERSTI1AATS8 TtLITM VIWIHOEN naar de kleuterschool. Bij de 8aan van speelzalen in Neder- kinderspeelzaal ligt de nadruk dus volledig op het belang van het kind en niet, zoals bij een bewaarplaats of crèche, op dat van de ouders. De leiding van een dergelij ke speelzaal moet daarom ook deskundig zijn. Het ideale is een kleuterleidster samen met een kinderverzorgster of een dergelijk beroep. Medische en psychologische begeleiding op de achtergrond is onontbeeer- lijk. In het bestuur van de Vlissingse Speelzalen hebben kinderspeelzaal echter is een dan ook een vrouwelijke arts plaats om te spelen, aangepast en een cand. psychologe zit ting. Al deze punten zullen ook terug te vinden zijn in de de specifieke behoeften van deze leeftijdsgroep. De leiding probeert schuch- verordening van de gemeente tere pogingen tot sociale con- Vlissingen op de kindercentra, tacten aan te moedigen. Het die 1 januari 1973 in werkipg WEEKEND-MENU in het nieuw geopende Paté h la Maison Heldere Kippesoep Ossetong met Madeirasaus Visfilets Bombay IJs Koffie ƒ12.50 Tevens voor al uw partijen, recepties en diners. Ons restaurant is het gehele jaar geopend. OPLAGE 16.600 EX. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis in: Vlissingen, Souburg, Ritthem, Koudekerke, Biggekerke, Meliskerke, Zoutelande en Westkapelle. IN COMBINATIE MET TOTALE OPLAGE 32.500 EX., Huis aan huis-verspreiding op geheel Walcheren. ADMINISTRATIE s N.V. Uitgevers Mij De Stem Breda. Reigerstraat 16 Telefoon 01600 - 22341 REDAKTIE DRUK Mevr. L. H. Wolterbeek-v. d. Vlerk Toezending technische St. Kruislaan 8 materialen aan Vlissingen N.V. Rotadruk, Axel 1 eletoon 01184 - 6869 Nassaustraat 3 b.g.g. 01600 - 22341 (toestel 229) Telefoon 01155 - 2320 ADVERTENTIE-EXPL.: J. van der Hoeven, Vlissingen Spuiplein 94 Telefoon 01184 - 6830 land, probeert in de toekomst deze plaatselijke verordenin gen tot landelijke normen te laten uitgroeien. In deze ge meentelijke verordening wordt ook gesproken over het raam- oppervlak, dat een speellokaal zal moeten hebben. En dan komt de nieuwe zaal in het Open Hof al direct in moei lijkheden. Want men zit hier in een 9 weliswaar zeer fraaie, kelder. Het weinige licht van buiten moet voortdurend door kunstlicht versterkt worden. Aanvankelijk zou men een apart lokaal krijgen, maar bij de voltooiing van het gebouw bleek, dat dit tevens een ver gaderzaaltje zou zijn. Veel smaak Afgezien van het moeilijke schoonhouden van een derge lijke ruimte, kleine kinderen spelen immers voortdurend op de grond, zou men dan ook dagelijks een groot aantal stoelen voor het begin van de ochtend moeten verwijderen. Gelukkig bleek, dat er nog een grote kelderrruimte vrij stond en met veel smaak en fantasie is deze nu omgetoverd tot een zeer aantrekkelijke speelzaal. Zo aantrekkelijk, dat je als ouder direct weer in de poppenhoek zou willen gaan spelen of met die hele kleine pannetjes op het for nuisje knoeien. Ook een zand- en watertafel zijn aanwezig, zodat de peu ters naar hartelust met water en zand kunnen kliederen, iets wat thuis meestal verboden wordt. De speelgelegenheid buiten vormt nog een moei lijkheid, maar men hoopt in het voorjaar daar verandering in te kunnen brengen. Nu deze tweede Speelzaal open is, moet het bestuur van de Stichting zich echter weer gaan inspannen voor de eerste. Doordat het gebouwtje aan de Troelstraweg, waar deze speelzaal al geruime tijd bezig is. binnenkort wordt afgebro ken, moest men een ander on derkomen zoeken. Dit is ge vonden in het oude gebouw van de Theo Thijssenschool aan de van Raaltestraat. He laas heeft het niet de voorde len van de Troelstraweg, zoals U kunt hier terecht op maandag- en WOENSDAGMIDDAG van 1330 - 16.00 uur Ook op VRUDAGAVOND van 19.00 - 20.00 uur zal dit kantoor geopend zijn. Dit betekent een uitbreiding van onze service speciaal VOOR Uü! Wij zullen U graag door middel van deze nieuwe vestiging van dienst «jn. Bovendien wordt IEDERE bezoeker een aardige ATTENTIE aangeboden Het is weer al even gele den dat we samen de sport, Nederlands eerste vorm van amusement, ietwat na der bekeken, goede lieden. En zoals dat meest altijd gebeurt, begeven ook wij, zee-bewoners, ons direct zodra we bet over sport hebben, met kritische blik naar het voetbalgebeuren. Het is echter dit keer niet alleen de voetballerij zelf die ons ietwat verontrust, maar wel de verslagen die ook wij, zee-bewoners we kelijks van de diverse wedstrijd i krijgen voorge schoteld. Al direct in de grote bladen kunt u regel matig zien hoe Ajax, zelfs als het verliest, op dat mo ment beter speelt dan een overtuigend winnend Feije- noord. De Amsterdammers vormen nu eenmaal een wat commerci Ier naar bui ten tredend geheel, dan de huidige meer stugge Rot terdamse Happel-forma- tie. De lijn van de voorkeur zet zich ook provinciaal ge zien gestadig voort. Het Zoutelandse De Meeuwen bijvoorbeeld zou ik in dit geval met Ajax willen ver gelijken. terwijl de Ame- muidse strijders meer met Feijenoord overeenkomen. Hoe de aloude visserforma tie namelijk ook draait, de vogels uit Zoutelande wor den altijd als wat beter, als wat sneller of als wat tech nischer betiteld. Als we op het ogenblik dat ik me hierover zo druk zit te ma ken op de verschillende ranglijsten kijken, aan zien we dat zowel Arnemuiden als Feijn<x)rd voorstaan op tegenstrevers, die nota- bene toch volgens de pers zoveel beter zijn. Onbe staanbaar. Bovendien heb ben de voetballers uit Ar nemuiden een positief doel- gemiddelde bij elkaar ge vist, iets wat ik echt niet van De Meeuwen kan zeg- gen. Wat minder positieve be richten komen de laatste tijd ook van Zeelands grootste zaterdagvereni ging: Kloetinge! Jammer om te moeten zeggen, maar het schijnt in het oude Be- velandse dorp op voetbal- gebied wat te rommelen. De prestaties hebben hier duidelijk onder te lijden en ook de gemoederen worden te vlug verhit. Zo moest enkele weken geleden bij voorbeeld de grensrechter van een bezoekende vereni ging onder geleide het veld verlaten, omdat vooral de Kloetingse supporters de vlugger dreigden te moles teren. Belachelijk! Boven dien is het gewoon jammer om te moeten constateren dat de eertijds zo, geweldi ge clubgeest, die zorgvuldig door een knap beleid werd bereikt, zo maar lukraak door enkele vandalen kapot wordt geholpen. Maar mis schien. je weet het nooit, misschien wordt het mor gen beter, ,,al zal het", zei de kritische paling, ,,toch wel nooit meer zo goed worden!" dOESTER BEGRAFENIS EN CREMATIE VERZORGING J. M. GROEN S. M. OVERTOOM VLISSINGEN: ROCHUSSFNSTRAAT 3 Tel. (01184) 3417 b.g.g. (01184) 2772 SOUBURG: Tel. (01183) 1801 Vorige week stond het Scheldebodekringetje rond het hoofd van mevrouw Geervliet, Veerse Singel 130 in Middel burg. Wie zal deze week die ver rassing te beurt vallen. Even langs ons kantoor op het Spui plein te Vlissingen en de spel regels worden u uitgelegd. Een nieuwe prijzenschenker is: Chemische Wasserij Popu lair, Groene Woud 55, Vlissin gen, die het gratis reinigen van een japon aanbiedt. De gulle gevers zijn: Ban ketbakkerij Faber, Badhuis straat 28. de bekende kwali teitstaart. Slagerij De Vries, Walstraat 46, een pond bief stuk. Vishandel Frans de Munck, Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zater dagreclame. Drogisterij Luit- wieler, Lange Zelke 50, een luxe flacon badschuim. Smith Kaas, marktkraan een pond kaas naar keuze. Slagerij Oos- terom, Walstraat 100. 300 gram vleeswaren. 't Goudoppertje, Walstraat. waardebon van f 5.- Brillenspecialist Tilroe, Wal straat 81. kamerthermometer. Bloemsierkunst Dekker, Ka naalstraat 50, Oost-Souburg, bloemen of planten naar keuze van f 5,-. Eethuis De Snuijver, Walstraat 20, Vlissingen, 2 broodjes naar keuze of twee koffie met gebak. Nilfisk, Coosje Buskenstraat, spaarpot je in de vorm van een stofzui ger. Dranken-import Jan Dui- mel, Hermesweg23, Vlissingen, fles sherry t.w.v. f 3,95. Anni- kes Cafetaria, Betje Wolfplein, twee broodjes Annikes met koffie. Schoonmaakbedrijf VUKO, Bilderdijklaan 10-12, Vlissingen, gratis schoonmaak beurt ramen. Fa. van de Vij ver, Radio en tv. Kanaalstraat 12, Oost-Souburg, I pak stof- zuigerzakken. Filiaal Koopcen trum Groenendijk 1 maal gratis batterijen voor transis torradio. Midgetgolfbaan Delta, Burg. van Woelderenlaan, Vlissingen, gratis speelronde en 2 consumpties. Bloemen- huis Mies, Scheldestraat 52. Vlissingen. 1 bos bloemen t.w.v. 5,-. Moeke's Lunchroom, Nieuwendijk 51, Vlissingen, bon voor 2 pannekoeken plus koffie voor twee personen. Boutique De Spinne, Aagje Dekenstraat 7, Vlissingen, waardebon van 10,-. Chemi sche Wasserij Populair, Groe- newoud 55, Vlissingen, gratis reinigen van een japon.

Scheldebode | 1972 | | pagina 1