Programma's voor ziekenhuizen in Middelburg en Vlissingen Radio Walcheren neemt zaterdag studio in gebruik TW mossel «c»'versteege Optreden Anneke Konings en Rini Schilders de scheldebode Kontant Geld Nodig Scheldebode kringetje de zuidwester combinatie De Pree GROOT WALCHEREN RESTO - VROUWENPOLDER de Scheldebode huis aan huis-blad 22e jaargang no.39 uitgave: n.v. uitgeversmaatschappij de stem breda woensdag 27 september 1972 Reportages Op zaterdag Studio „Sturka" kolberts SCHRIJFPAPIER ƒ2,50 Boek- en Kantoorboekhandel RUITER DE TAXI WEEKEND-MENU in het nieuw geopende Aan onze lezers en adverteerders, advertentie-exploitatie zoekt U een voortreffelijk muziekinstrument A.J. PROVOOST Middelburg J. M. GROEN S. M. OVERTOOM de scheldebode MIDDELBURG-VLISSIN- GEN - Dat de patiënten van de Walcherse ziekenhuizen op gezette tijden kunnen luiste ren naar speciaal voor hen sa mengestelde radioprogramma's is te danken aan het werk van zo'n vijfentwintig vrijwilli gers. De mensen aqhter „Radio Walcheren". Na ruim zes jaar geleden zeer provisorisch ge start te zijn, met een bandre corder en platenspeler, neemt" Radio Walcheren komende za terdagmiddag een nieuwe en volledig ingerichte studio in het Gasthuis in Middelburg in gebruik. In het Vlissingse Be- thesdaziekenhuis heeft men sinds het voorjaar een volledi ge radiostudio. De voorzitter van het be stuur der Godshuizen in Mid delburg, mr. P. van Empel verricht zaterdagmiddag om 3 uur de officiële opening van de nieuwe studio. Een gebeur tenis die de patiënten in het Gasthuis volledig kunnen meemaken. Er kan vanaf dat moment namelijk rechtstreeks worden uitgezonden en de programmamakers zullen die mogelijkheid niet onbenut la ten. Feest is net zaterdag natuur lijk ook voor de mensen van het eerste uur, Rinus de Munck, Alex Dronkers, Mar- greet Meulemeester-Schoon en natuurlijk initiatiefnemer Ger- rit Dingemans. Zij waren het ondermeeer die 1966 bandjes gingen opnemen met verzoek platen van patiënten uit het Middelburgse Gasthuis. Via de draadomroep werd dan om de twee weken zo'n band uitge zonden. Een zeer provisorisch begin van een ziekenomroep, een voor Walcheren nieuw medium. Gerrit Dingemans, die tijdens een verblijf in een Utrechts ziekenhuis kennis had ge maakt met de ziekenhuisom- roep,had zich niet vergist.Ook in Middelburg waren de pa- ti nten blij met de verzoek- platenprogramma's. Toen de directie van het Gasthuis in 1969 ruimte beschikbaar stelde konden de programma's wor den uitgebreid. Momenteel is Radio Walcheren in het Mid delburgse ziekenhuis op maan dag-, donderdag- en zaterdaga vond in de lucht, terwijl in Vlissingen op dinsdagavond wordt uitgezonden. Het is ook niet alleen by verzoekplatenprogramma's ge bleven. Een van de medewer kers. Rien Mondeel )als ge meente-voorlichter goed op de hoogte van plaatseiyke ge beurtenissen! maakt regelma tig reportages waardoor de pa tiënten toch betrokken blijven by het gebeuren in de streek. Uverigens vormen de verzoek platen toch de hoofdmoot in iedere uitzending. De patL n- ten, maar ook hun familie, kunnen dageiyks kaartjes in leveren, waarop zij hun pla- tenwensen kenbaar kunnen maken. De RaWa heeft ruim 300 platen in eigen bezit, de rest wordt door medewerkers en vaak door de plaatselijke mu ziekhandel beschikbaar gesteld, steld. Paradepaardje voor Radio Walcheren is wel de zaterdag uitzending. Zo'n acht mede werkers zijn dan praktisch de gehele dag. bezig met het sa menstellen van een program ma dat er 's avonds tussen kwart voor acht en half tien uitgaat. Zaterdagmiddag wordt er in het dagverblijf een kwis opgenomen, waaraan acht pa tiënten kunnen deelnemen. Ook worden er dan spelletjes gedaan, waarvan de uitslag 's avonds wordt bekend ge maakt. Vaak betrekt men 's avonds de patiënten nog eens bij de uitzending. Uitzendingen waarvoor de patiënten altijd veel waarde ring hebben zijn die op Kerst mis, oudejaars-avond en met Koninginnedag, wanneer men een volledig dagprogramma maakt. Ook komende zaterdag, in verband met de opening van de studio, wordt er 's middags en 's avonds uitgezonden. De patiënten die uit bed mogen, kunnen ook een kijkje in de studio komen nemen. De nieuwe studio omvat twee ruimten, voor de appara tuur en voor het omroepwerk. De installatie heeft ruim tien duizend gulden gekost. Door een aktie op Walcheren van de Stichting Zonnefonds kreeg men f 5000,- binnen, de expo sities van slager Hugense uit Domburg en Bloemsierkuust Dekker brachten vierduizend gulden in het laatje. Verder ontvangt de RaWa subsidies van gemeente en het Gast huis. Ook zyn er bejaardencentra waarvan de RaWa jaarlijks een bedrag ontvangt. Voor de vyf Middelburgse bejaarden centra maakt Radio Walcheren iedere week een verzoekpla- tenprogramma. Ook organi seert men regelmatig ontspan ningsavonden, waarbij dan be woners van verschillende hui zen elkaar ontmoeten. In Vlissingen is er dat contact tussen de RaWa en de bejaar dencentra nog niet, maar als hier de ziekenhuisomroep 'Ja toto Vestzaktheater wordt weer nieuw leven ingeblazen VLISSINGEN In n.t. 1971 begon de Zeeuwse Come- die met het exploiteren van een Vestzaktheater in gebouw Edenburgh aan het Bellamy- park. Men startte de program ma's met twee avondvullende eenakters Tar en Doe. Dit werd zo'n tien keer achter el kaar gedaan. Ongeveer een jaar na de opening kwam de Zeeuwse Comedie erachter dat het eigenlijk best beter zou kunnen. De accommodatie in de zaal kon verbeterd worden en de verlichting liet ook iets te wensen over en zo waren er nog een paar dingen. meer ervaring heeft en ook meerdere avonden per week van Bethesda de lucht in gaat komt dat zeker. met bijpassende panta lons, ook voor forse figu ren. Moderne dessins en pas vorm. Bijpassende overhemden pullovers dassen en sokken. Herenmode» Coosjc Buskcnstr. Ih? Vlissingen Gelinieerd Houtvrij 100 vel per blok 1,75 NU 2 BLOKS Bij MUM. ((ftUGCftSTRAAI 8A-TEL.ZT33-VltSftJNOCN IN SOUBURG Oranjeplein 18 Tel. 01183 -1248 OPLAGE 16.600 EX. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis in alle plaatsen behorende tot de gemeenten Vlissingen, Valkenisse en Westkapelle. IN COMBINATIE MET TOTALE OPLAGE 32.500 EX., Huis aan huis-verspreiding op geheel Walcheren. Huzarenschelp Heldere Kippesoep Steak Westmoreland of Visfilet Veronique IJs Koffie Tevens voor al uw partijen, recepties en diners. Ons restaurant is het gehele jaar geopend. 12,50 ADMINISTRATIE: N.V. Uitgevers Mij De Stem Breda. Reigerstraat 16 Telefoon 01600-22341 REI) AKTIE: Mevr. B. Mulder-Kenter. Oost-Souburg. I'latancnstraai 27 Telefoon 01183-1997 b.g.g. 01600-22341 (toestel 229.) Met ingang van het volgend nummer, 5 oktober, zullen de|f kleine, gerubriceerde advertenties opgegeven voor plaatsing in Groot-Walcheren automatisch worden doorgeplaatst in de Scheldebode. Wij hebben onze tarieven dientengevolge als volgt aangepast: 1. 10 woorden of minder 3,elk woord meer 0,30 exclusief 4% b.t.w. 2. Snoekjes dienen bij vooruitbetaling te worden voldaan (kontant bij onze bureaus of door bijsluiting van betaalcheque) 3. Voor gewenste toezending van brieven onder nummer bedragen de kosten 1,50 per plaatsing. ADVERTENTIE-EXPL.: J. van der Hoeven. Vlissingen Spuiplein 94 Telefoon 01184-6830 DRUK: Toezending technische materialen aan: N.V. Kotadruk. Axel Nassaustraat 3 Telefoon 01155-2320 Stap dan eens binnen bij Mossel Versteege... het gerenommeerde adres met de grootste collectie piano's, vleugels, orgels, etc. En profiteer van de unieke voordelen van onze muziekscholen. Lange Delft 103-105 Filialen Ie Den Haag, Middelburq, tel.: 01180-7684 He®rlen' Groningen en Leidschendam Vroeger stonden de stoelen, ongeveer 65, gewoon naast en achter elkaar. Nu heeft men het theatergewijze gedaan, dus met hoogteverschillen, zodat men vanaf zijn zitplaats het gehele toneel in ogenschouw kan nemen. De verlichting is zodanig aangepast dat het nu volledig voldoet aan de eisen van de Zeeuwse Comedie. Dit is het werk geweest van de 24 leden, die de Zeeuwse Come die telt, waardoor het iets lan ger geduurd heeft, maar net als iedere vereniging is de kas bij de Zeeuwse Comedie ook dikwijls karig gevuld. Omdat als men werkt men haast niet in de gelegenheid is te repete ren heeft men besloten, dat de Stichting Culturele Gemeen schap Vlissingen in het ver nieuwde theater een optreden zal organiseren van Anneke Konings en Rini Schilders. Dit optreden vindt plaats op zaterdag 30 september a.s. om 20.00 uur. Kaarten hiervoor zijn op de avond zelf verkrijg baar aan de zaal tegen de somma van f 4 ÉC.J.P. niet geldigj. De kassa is open van af 19.30 uur. Er komen in het vestzakthe ater overigens nog vele activi teiten. Zo is de Zeeuwse Co medie zelf bezig met het in studeren van de Spaanse Hoer, een stuk dat eind november, begin december in première zal gaan. Daarnaast vindt op 18 november een uitvoering plaats van de Volksdansgroep Vlissingen, die overigens in hetzelfde pand ook zijn repeti tieruimte bezit. 25 november organiseert het Zeeuws Cen trum Voor Amateurtoneel een eenakterfestival. Hieraan wordt deelgenomen door de Zeeuwse Comedie, die Tor nog eens ten tonele brengt, Het Reizend Zeeuws Volkstoneel uit Hulst, en het Middelburgs Dilletantentoneel. Overigens wordt het pand Edenburgh niet alleen ge bruikt voor het Vestzakthea ter, maar is ook nog verdeeld in diverse trainings- en oefe ningsruimten voor diverse Vlissingse verenigingen. Zo is de jeugdsoos Onder De Pan nen hier: „onder de pannen. Het Groot Vlissings Majoret- tenpeloton oefent hier, de Volksdansgroep Vlissingen doet hier de juiste passen en het Zeeuwse Instituut voor Kunstzinnige Vorming heeft in Edenburgh een onderkomen. Als u soms denkt dat 65 zit plaatsen niet veel is, willen we hier wel graag bij aante kenen, dat er naast, tussen en voor deze stoelen nog ruimte is om te zitten. Het maximum aantal dat het Vestzaktheater kan herbergen is zo'n 120 per sonen. Een zeer onduidelijk be richt bereikte ons verleden week over onze Zeeuwse schutters. Ze hebben ruzie, beste lezers, zoals zovelen in deze vermaledeide we reld ruzie hebben. Mot, zo als dat heet en wel om een heel belangrijk feit, anders maak je geen mot. Alhoe wel, ondanks de uitvoerige berichten, het toch nog een vage zaak bleef, zal ik po gen 11 in het kort op de hoogte te brengen. Er zijn in Zeeland twee soorten schietverenigingen. Wél aangeslotenen en niet aan geslotenen. Onder wel aan geslotenen verstaan we de grotere verenigingen, die zich onder supervisie van de K.N.S.A.hebben ge schaard,terwijl de meer kleinere zelfstandig bleven in de Zeeuwse schietbond. 't Is 'n bekend gegeven, dat de kleintjes nogal eens met een scheef oog naar hun grotere broertjes kijken. Zo ook hier. beste mensen. De Zeeuwtjes kunnen het niet hebben, zo lijkt het, dat de K.N.S.A. 'ers tjokkevol zit ten met het organiseren van schietwedstrijden, ter wijl ze dit jaar zelf nog niets op organisatorisch ge bied konden laten zien. Niets aan de hand tot dus ver, maar nu komt er een wedstrijdje waarop de K.N.S.A.'ers hun Zeeuwse schutterscollega's uitnodi gen om ook aan het schie ten te slaan. De Zeeuwen accepteerden deze uitnodi ging en togen aan het schieten. Nu schijnt het met de voorschriften voor de schutterij net zo te zijn als met de psalmboeken in de in deze streken talrijke kerken.De één gebruikt de oude berijming en de ander de nieuwe. Weer een aan- der daarentegen gebruikt ze allebei en de vierde heeft helemaal een eigen psalmvisie. Mensen wat een toestand. Het wordt inge wikkeld, maar we gaan stug door. Voor de schiet wedstrijden nu, had men de oude reglementen ge hanteerd, terwijl er was besloten om de nieuwe te gebruiken. Door dit misver stand was er een verkeerde winnaar winnaar geworden en had er een andere win naar winnaar moeten zijn. Moeilijk hé.Maar dat is niet erg, want het gaat in de kringen waarover we nu praten altijd moeilijk. Schiet uiteindelijk zelf maar eens schot na schot in de roosDat lukt u ook niet! We gaan verder. Om dat nu de verliezer protes teerde dat hij geen winnaar geworden was en hij dat wel wilde zijn, werd het bij de prijsuitreiking van de aangewezen winnaar een ware demonstratie. De jon ge garde misdroeg zich zo als zo vaak en omdat er bestuursleden waren van de Vlissingse schietvereni ging „De Fles" die vonden dat ze gepasseerd waren omdat ze gezellig samen zaten te klessebessen en om die reden aftraden, was de chaos compleet. Het be stuur van De Fles is zo doende voor een groot deel op de fles en zal uit sto kende jongeren weer aan gevuld moeten worden. Een vage en alleszins onbevre digende zaak die schutterij. Volgens mij schutteren ze maar wat. Nog meer geschutterd en vervolgens ook nog wat ge sputterd werd er in Goes. Nee, afspraak is afspraak, daar hebben we het niet over. Wèl breng ik even onder uw aandacht dat er gemeenteraadsleden, of lie ver gezegd een gemeente raadslid is, die door de rest niet begrepen wil worden. Schandalig, want de man doet zijn best en heeft wel degelijk goede ideeën. Het ging vorige week over het feit dat de eerste geïnte greerde kleuter- en basis school een passende naam moest hebben. Op voorstel van de wijkvereniging werd het tenslotte Het Binnenhof'. Hoe kunnen mensen toch zo fantasieloos zijn, zult u zich afvragen bij het horen van deze naam. Ik vond het dan ook bepaald verfrissend om te kunnen constateren dat er tenminste nog één raadslid is, die wel boordevol idee ën zit.En welke: „Kleuter- hof of „Peutertjeshof' zijn twee veelbelovende titels, die hij voor het college in petto had. Maar helaas, zijn moeite was tevergeefs. Al leen hijzelf vond het de moeite waard. Toch zon de.... d'Oester voor aanschaf woning, auto bromfiets, caravans, plezierboten, tv, meubelen e.d. Ass.kantoor Voorborch 2, bij de Breeweg, Tel. 01180-4287 VERZEKERINGEN, FINANCIERINGEN. HYPOTHEKEN. PERS.LENINGEN. BEMIDDELING BIJ IN-*- EN VERKOOP VAN ONROEREND GOED. De Scheldebode-Groot Wal cheren kringetje bracht deze week weer iemand dichtbij in de prijzen. Mevrouw Antheu- nisse, 't Zanddorp lb te Mid delburg was vast erg verrast. Wie zal deze week die verras sing te beurt vallen. Even langs ons kantoor op het Spui plein te Vlissingen en de spel regels worden u uitgelegd. De gulle gevers zijn: Ban ketbakkerij Faber, Badhuis straat 28, de bekende kwali teitstaart. Slagerij De Vries, Walstraat 46, een pond bief stuk. Vishandel Frans de I ii k mf foto back Munck, Oude Markt 11een kilo gebakken vis uit de zater dagreclame. Drogistery Luit- wieler, Lange Zelke 50, een luxe flacon badschuim. Smith Kaas, marktkraam een pond kaas naar keuze. Slagerij Oos- terom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren, 't Goudoppertje, Walstraat, waardebon van f 5,- Brillenspeclalist TUroe, Wal straat 81, kamerthermometer. Bioemsierkunst Dekker, Ka naalstraat 50, Oost-Souburg, bloemen of planten naar keuze ter waarde van f 5,-. Eethuis De Snuijver, Walstraat 20, Vlissingen, 2 broodjes naar keuze of twee koffie met ge bak. Nilfisk, Coosje Busken- straat, spaarpotje in de vorm van een stofzuiger. Dranken- import Jan DuimeL, Hermes- weg 23, Vlissingen, fles sherry t.w.v. f 3,95. Annlkes Cafetari a, Betje Wolfplein, twee broodjes Annikes met koffie. Schoonmaakbedrijf VUKO, Bilderdijklaan 10-12, Vlissin gen, gratis schoonmaakbeurt ramen. Fa. Van de Vyver, Ra dio en t.v. Kanaalstraat 12, Oost-Souburg, 1 pak stofeui- gerzakken. Filiaal Koopcen trum Groenendijk, 1 maal gra tis batterijen voor transistorra- dio. Midgetgolfbaan Delta, Burg. van Woelderenlaan, Vlissingen, gratis speelronde en 2 consumpties. Bloemen- huis Mies, Scheldestraat 52, Vlissingen, 1 bos bloemen t.w.v./ 5,- MoekeS Lunch room, Nieuwendijk 51, Vlis singen, bon voor 2 pannekoe ken plus koffie voor 2 perso nen. BEGRAFENIS EN CREMATIE VERZORGING VLISSINGEN: ROCHUSSENSTRAAT 3 Tel (01184) 3417 b.g.g. (01184) 2772 SOUBURG: Tel. (01183) 1801

Scheldebode | 1972 | | pagina 1