PLAN SCHOONENBURG LIGT TER VISIE BIJ RUIMTELIJKE ORDENING VLISSINGEN T.T.V. MIDDELBURG HOUDT PUZZELRIT CORRESPONDENT(E) Staatssecr. Vonhoff spreekt tijdens congres Leve(n) de binnenstad in Middelburg et weten waard Middelburgse jeugd bood burgemeestei Wolters totempaal aan DISCOAVOND T.T.V.'t ZAND Kerkdiensten Doktersdiensten Culturele Agenda Hoogwater Sport uitwisseling VlissingenH öchst DE SCHELDEBODE EN GROOT WALCHEREN een nieuw gerecht in „De Put" elke avond vanaf 18 uur. Woningbouw W egenstruktuur Afronding Voor tie weekbladen zoeken wij een DOE HET ZELF Maak dit gerecht naar Uw eigen smaak. VLISSINGEN Tol 30 sep tember a.s. ligt in het stadhuis te Vlissingen )bureau ruimte lijke ordening! het bestem mingsplan Schoonenburg ter visie. Dit bestemmingsplan re gelt bestemmingen van de gronden en het gebruik van gronden en opstallen voor het ten noorden van de bebouwde kom van Oost-Souburg gelegen gebied, dat begrensd wordt door de Burgemeester Stemer- dinglaan, het Koopmansvoet pad en de Rijksweg 58. Aangezien een groot gedeel te van de daarvoor in aanmer king komende gronden in het plan Schoonenburg bijna ge heel is bebouwd, kan het ter inzage liggende bestemmings plan in hoofdzaak worden ge zien als een bekrachtiging van de nu bestaande situatie. In het noordelijk gedeelte zijn echter nog een tweetal gebieden aangewezen voor de bouw van eengezinswonin gen. Zo biedt het gebied ten oosten van de Lekstraat plaats aan ongeveer 270 woningen, terwijl in het ten westen van deze straat gelegen gebied on geveer 200 woningen een plaats kunnen vinden. Om streeks begin 1973 zal met de bouw van deze woningen kun nen worden aangevangen. Ver spreid in het plangebied kun nen nog ongeveer 80 woningen in de vrije sector worden ge bouwd. Aan de Molenweg zul len drie hoogbouwflats van in totaal 216 woningen worden opgetrokken. In de raadsver gadering van 29 september a.s. zal een voorstel voor de ver koop van de daarvoor beno digde grond aan de Woning stichting Walcheren aan de or de komen. L)e wegenstructuur wijkt in het plan op enkele punten af van de bestaande situatie. Zo is de aansluiting van de Lek straat met de Middelburgse straat naar het oosten verlegd om in de toekomst een betere aansluiting te verkrijgen op de nieuwe verbinding met Mid delburg-Zuid, die ten oosten van de kern Grote Abeele is ontworpen. De Lekstraat zal in de toekomst de hoofdver binding van Middelburg met de bebouwde kom.van Oost- Souburg vormen. Het wegpro- fiel van de Lekstraat is daarom uitgebreid met vrijliggende fietspaden. Het bestaande Koopmansvoetpad is gehand haafd en als rijwiel- en voet verbinding in het plan opgeno- Op de hoek van de Burge meester Stemerdinglaan en de Lekstraat is een openbare be stemming aangegeven voor de .inmiddels reeds vergevorder de bouw van het postkantoor. Op de hoek van de Middel burgsestraat en de Esdoorn straat is een terrein gereser veerd voor de bouw van een servicestation. Het ten zuiden daarvan gelegen legendarische Ronde Putje is gehandhaafd en in een groenstrook opgeno men. De bestaande boerderij aan de Middelburgsestraat is in het plan eveneens gehand haafd en kan mogelijk in de toekomst een andere functie gaan vervullen. Met de voltooiing van de wo ningen in het plan Schoonen burg zal de uitbreiding van Oost-Souburg zijn grens heb ben bereikt. Het plan Schoon enburg zal dan in totaal circa 1940 woningen tellen, het plan kom-Oost-Souburg circa 1750 en het ten zuiden daarvan ge legen plan Zeewijksingel circa 490. Het totaal aantal wonin gen in Oost-Souburg zal daar mede op 4.180 worden ge bracht. Naar schatting zal het aantal bewoners van deze wijk uiteindelijk rond de 12.000 liggen. Het aantal be woners van de wijk bedraagt nu ongeveer 9.600 MIDDELBURG De tafel- tennisverenigig Middelburg- Zuid bestaat eind september 5 jaar. Dit heugelijke feit kan uiteraard niet zonder meer voorbij gaan. Daarom zal op 30 september een foto-puzzel- rit worden georganiseerd, die in de toeristische sfeer ligt. Deze rit, die nu al een groot succes belooft te worden,zal gesponsord worden door de firma Raas die hiermede het feit herdenkt dat genoemde supermarkt zich 10 jaar gele den in Middelburg vestigde. Wie mee wil doen aan deze VLISSINGEN Van 15 t.m. 17 septmeber had de Stichting Sportbelangen Vlis singen een sportuitwisseling georganiseerd tussen de ge meenten Vlissingen «en Höchst. Vrijdag 15 september kwamen de gasten uit Höchst aan waarna een broodmaaltijd plaats vond in de sporthal. Om 20.30 uur had men gele genheid om kennis te maken met de gastvrouw-gastheer. Dan was het goed rusten want zaterdags 16 september was er om 13.30 uur de opening van de sportdagen. Deze opening werd verricht door het Vlis- sings Majorettenpeloton m.m.v. de drumband van Vlijt en Volharding. Om 14 uur begon nen de eigenlijke wedstrijden met atletiek, 100 m dames, hoogspringen heren en speer werpen dames. In de grote zaal van de sporthal aan de President Rooseveltlaan be gonnen op dat zelfde moment de basketballwedstrijden.In het gymnastieklokaal van de Frans Naereboutschool vonden de tafeltennisspelen plaats, 's Avonds vond in de Glaszaal van het Scheldekwartier aan de van Dishoekstraat een feest avond plaats waarop een op treden van het Groot Vlissings Majorettenpeloton was gepland samen met de drumband van Vlijt en Volharding. Dit begon om 20.15 uur precies. Om 20.30 uur startten de Varations met dansmuziek dat om 20.50 uur werd afgeisseld met de uitreiking van de prijzen door burgemeester drs. T. Wester hout. Om 21.10 werd de dans muziek weer voortgezet tot ongeveer half een. Zondag om 9.30 uur moesten de gasten uit Höchst alweer wakker zijn om de rondrit te maken die voor hen georganiseerd was. Deze duurde tot 12.30 uur waarna de gasten om ongeveer 15.30 uur weer naar huis vertrok ken. foto-puzzelrit kan zich hier voor opgeven bij W. de Roo, Radenhove 86 Middelburg, tel. 01180-6988, J. Vermeulen. Sta- tenhove 21, Middelburg, tel. 01180-5827, C. Klaui, Rent meesterlaan 24, Middelburg, tel. 01180-7225, G. Stamkot, Thibautstraat 16, Middelburg, tel. 01180-7169. Bijvoorin schrijving, die sluit op vrijdag 22 september, betaalt u f 4 per equipe, er is een mogelijkheid om bij de start in te schrijven maar die is beperkt. Wilt u toch wachten tot 30 september dan kost u dit f 1 meer, name lijk f 5 per equipe. De start voor deze foto-puzzelrit vindt plaats bij het winkelcentrum Welsinge en de eerste equipe zal starten om 13.30 uur. U kunt er trouwens helemaal een gezellige dag van maken want 's avonds vindt in het Zuiderbaken een grootse feest avond plaats, die begint om 20.00 uur. Wie nou aan de rit mee gedaan heeft ontvangt per equipe twee gratis toegangsbe wijzen voor deze feestavond. Wie hieraan niet meedoet kan kaarten voor de feestavond kopen voor f 1,50 als u lid bent van t.t.v. Middelburg!- Zuid, en bent u geen lid maar hebt u wel zin in een gezellige avond uit,dan betaalt u ƒ2,50 p.p. Kaartverkoop voor de feestavond 's avonds vanaf 19 uur aan het Zuiderbaken. Tijdens deze feestavond wordt ook nog een kosteloze verloting gegeven waarmee natuurlijk zeer aantrekkelijke prijzen te verdienen vallen. Tevens zal op deze avond de winnaars van de puzzelrit be kend worden gemaakt. Verve len hoeft u zich verder echt niet want het combo Outer- mans zorgt voor een gezellig stukje muziek. die in samenwerking met de redaktie het nieuws uit Vlissingen en Middelburg kan verzorgen. Dit is een interessante bijverdienste voor een dame of heer, die over voldoende vrije tijd beschikt. Schriftelijke sollicitaties te richten aan: Redaktie De Scheldebode/Groot Walcheren, Reigerstraat 16 Breda. MIDDELBURG De staats secretaris van Cultuur, Recre atie en Maatschappelijk Werk, H. J. L. Vonhoff, zal als een der eersten het woord voeren op het congres „Leve)n( de Binnenstad", dat op 5 en 6 oktober a.s. in het stadhuis van Middelburg zal worden georganiseerd. Tydens dit con gres zal de problematiek van de binnenstad, met enige na druk op de problematiek van de historische binnenstad, aan de orde worden gesteld. Dit zal echter niet alleen gebeuren in de vorm van min of meer theoretische benade ring van de verschillende as pecten van dit vraagstuk, maar ook door het poneren van doelstellingen en sugges ties voor een praktisch beleid. Er wordt ook ruimschoots de gelegenheid geboden voor dis cussie. Na de staatssecretaris zullen op de eerste dag het woord voeren: prof. dr. E. H. ter Kuile over „De cultuurhis torische betekenis van de bin nenstad". Dr. J. Buit over „De economische betekenis van de levende binnenstad". Ir. R. Meischke over ...De toekomst van de oude binnensteden". Prof. ir. J. F. Berghoeff over „Vorm en structuur van de binnenstad. „Op vrijdag 6 ok tober a.s. komen de volgende sprekers aan het woord. Ir. C. Ie Cler over „Beleidsaspecten van het wonen in de levende binnenstad". Prof. ir. M. H. Goudappel over „Stedelijke verkeerspolitiek". Prof. dr. L. H. Klaassen over „De plaats van de binnenstadspolitiek in de nationale politiek". Prof G. J. van de Berg over „Leven in- en met de binnenstad, als opgave voor mens en mede mens". Drs. P. A. Wolters, burgemeester van Middelburg, fungeert de eerste dag als voorzitter en mr. J. Klaas- seszn. neemt deze taak de tweede dag over. Aan het be gin van de tweede congresdag zal Duncan Sandys M. P., pre sident van „Europa Nostra", een korte toespraak houden. Het congres wordt georgani seerd door de besturen van het Koninklijk Zeeuws Ge nootschap der Wetenschappen, de bond Heemschut en het ge meentebestuur van Middel burg. Tijdens de congresdagen is een tentoonstelling, gewijd aan de Europese binnenstad te bezichtigen. VLISSINGEN - Volgens voorlopige cyfers van het CBS Centraal Bureau voor de Sta tistiek kwamen in 1971 meer dan 1000 kinderen en bejaar den (1073) om in het verkeer. Voor de leeftijdsgroep 0 14 jaar bedraagt dit cijfer 449, boven de 65 jaar is dit aantal 624. Er van uitgaande dat het verkeer jaarlijks ongeveer 3000 mensenlevens eist, bete kent dit dat kinderen en be jaarden ruim een derde deel van het dodenaantal in Neder land vormen. Poulet a la ij* Reserveren 01184-2297 Verontrust over deze cijfers gaat Veilig Verkeer Nederland In de komende maanden een campagne voeren, waarbij het kind en de bejaarde, als de meest kwetsbare verkeersdeel nemers centraal zullen staan. Dat de voorlichting gericht zal zijn op het aanleren van veilig gedrag door voetgan gers, fietsers en bromfietsers, en dat als onderwerp van deze campagne zichtbaarheid in het verkeer" is gekozen, is een gevolg van de conclusies die men kan verbinden aan de gegevens van statistisch en wetenschappelijk onderzoek uit binnen- en buitenland. En kele van deze conclusies zijn: bijna een derde van de kinde ren en bejaarden die in 1971 in het Nederlands Verkeer werden gedood waren voet gangers )375(; ongeveer een derde van de dodelijke slach toffers onder kinderen en be jaarden waren fietsers )377(; een op de zeven bejaarden bo ven 65 jaar die in 1971 in het verkeer omkwamen was bromfietser )9CX. Uit de statis tieken is niet af te lezen van hoeveel ongelukken het „niet gezien" worden de oorzaak is, maar aangenomen mag worden dat vooral in het donkere jaar getijde deze factor )mede{ een rol speelt. Uit een Engels on derzoek is gebleken dat een donker geklede voetganger bij duisternis pas op een afstand van 25 tot 60 meter gezien wordt door een automobilist Op vrijdag 22 september a.s. zal de tafeltennisvereniging Middelburg-Zuid zijn algeme ne ledenvergadering houden in de gymzaal van de M. de La Palmastraat. Leden en dona teurs van 16 jaar en ouder zijn hartelijk welkom. Velen zullen nu naar de kast lopen om te kijken hoe het nou zit met de datum want op de stencil die men thuis kreeg staat vermeld vrijdag 23 sep tember. Helaas sloop het zet- duiveltje )in dit geval waar schijnlijk typeduiveltje! ertus sen en het moet dan ook 22 september zijn. Op het pro gramma van T.T.V. Middel burg-Zuid staan 13 punten waaronder een bestuursverkie zing, en een voorstel tot con tributieverhoging. Leden die het daar dus niet mee eens zijn, zullen op deze avond in ieder geval aanwezig moeten zijn. Naast dit misschien wat nare onderwerp zal er ook iets prettigs verwerkt worden, iets waar alle leden belang bij hebben. Nu zes jaar geleden werd in Middelburg met behulp van een bandrecorder en een pla tenspeler en een paar enthou siaste mensen Radio Walche ren opgericht. Na verloop van tijd kon men beschikken over een ruimte in het Gasthuis waar een eenvoudige studio ingericht werd. Zowel het aanal medewerkers als het aantal programma's zijn sinds die tijd aanmerkelijk toegeno men. Dankzij de i financiële bijdragen van velen en vooral dankzij de hulp van bestuur en directie van het Gasthuis kan men, nu, op 30 september a.s. om 15.00 uur, een zeer goed uitgeruste studio -in een opmerkelijk grotere ruimte openen. Dit zal gebeuren door de heer mr. P. van Empel, voorzitter van het bestuur der Godshuizen. Radio Walcheren is een omroep voor zieken en bejaarden die veel mensen een zonnetje in het leven laten schijnen. Er zijn de Middelburgse raad nogal wat kredieten ge vraagd of er werd gevraagd of de raad garant wilde staan voor een bepaalde som. Die som was f 4.500.000 voor de .Stichting Verpleeg- en Rust hui/en Midden-Zeeland die het bedrag nodig heeft voor het plan om in het plan Stro- menwijk 2 92 woningen te bouwen waarvan er 74 voor bejaarden bestemd zullen zijn. De wandelsportvereniging Willen Is Kunnen uit Vlissin gen heeft in de Zuidwester- wandeltocht georganiseerd door W.S.V. Sint Bavo uit Oostburg, weer de nodige prij zen weggesleept. Ze behaalden de eerste prijs met 526 pun ten. Aan deze eerste prijs was een wisselbeker verbonden. Dit was de eerste prijs op de 15 km. Op de 10 km. evenwel liet Willen Is Kunnen zien niet alleen de langste afstand te beheersen. Ook hier sleep ten zij de eerste prijs weg, en wel met 512 punten. Zondag j.I.werd in de Gere formeerde Kerk te Oost-Sou burg een bijzondere kerk dienst gehouden. De dienst werd georganiseerd door de Gereformeerde en Hervormde Gemeente samen.Om niet al leen te spreken maar ook iets uit het werkelijke leven van de gastarbeiders te vernemen had men een Joegoslaaf en zijn gezin uitgenodigd waar mee een vraaggesprek werd gehouden. Aan deze kerk dienst werkte het Johgefen- koor Walcheren mee onder lei ding van Louis Blommaert. De containerterminal van de N.V. Haven van Vlissingen heeft een dezer dagen bezoek gehad van de Australische am bassadeur in ons land. De heer dr. L. D. Thomson deed dit vergezeld van de handelsatta- ché.De ambassadeur liet zich uitvoerig inlichten over de mogelijkheden die Vlissingen- Oost biedt als aanvoerhaven voor produkten uit Australië waarbij wol nog steeds een grote plaats inneemt. Het Jongerenkoor Walcheren heeft een dezer dagen voor het eerst hun diensten aange boden bij een kerkdienst bui ten Zeeland n.l. in de St. Jo- riskerk te Amersfoort. De mensen waren heel benieuwd naar het koor en hun repertoi re want normaal verschijnen er zo'n 350 personen in de kerk en nu waren er zo'n 1000 aanwezigen. Het publiek toon de zijn dankbaarheid aan de 75 jeugdige zangers en zange ressen onder leiding van Louis Blommaert door aan het eind van de dienst een lang applaus van de handen te laten rollen. Niet alleen wat het Jongeren koor van Zeeuwse bodem, ook de voorganger in deze dienst, ds. H. van Bover, kent Zee land goed, want de heer Van Boven is een voormalig Mid delburgs predikant. Westkapelle heeft zijn nieu we burgemeester in de vorm van de heer L. M. Moermond die onlangs op feestelijke wij ze in Westkapelle werd gein stalleerd. In een Walcherse huifkar betrad de burgemees ter zijnwerkterrein waarna in het verenigingsgebouw West kapelle Herrijst een bijzonde re raadsvergadering plaats vond waarbij loco-burgemees- ter Jac. Minderhoud de heer Moermond de ambtsketen en de voorzittershamer overhan digde. Hierna sprak de heer Moermond zijn installatierede uit waarna verscheidene aan wezigen het woord voerden. Vlissingen heeft bezoek ge had van een squadron Duitse mijnenvegers bestaande uit negen mijnenvegers, een hoofdkwartier, ondersteunings schip en een bevoorradings schip. Het squadron had lig plaats gekozen in de Buitenha ven waar afgemeerd werd aan de marinesteiger. Het publiek heeft gelegenheid gehad het schip een bezoek te brengen en de bemanning zelf is door het gemeentebestuur ontvan gen. Nou ja niet de hele be manning maar een deputatie van de officieren. die met gedimd licht rijdt: deze afstand wordt 40 tot 200 meter als de voetganger lichte kleding draagt. In het kader van de VVN-campagne, waar bij de nadruk gelegd zal wor den op het dragen van lichte kleding bij duisternis en bij slecht weer overdag zijn o.a. twee televisie-spots vervaar digd. Ook is een nieuwe bro chure „Ouderen in het ver keer" verschenen, speciaal be stemd voor de oudere wegge bruiker. In deze van veel fo to's voorziene brochure komt eveneens het aspect „zichtbaar-, heid" voor. Zo wordt geadviseerd in het donker een lichte jas, sjaal of hoofddoek te dragen. Verder wordt erop gewezen, dat ook het in de hand hebben van een door kleur opvallende tas of een krant een goede dienst kan be wijzen. De brochure zal worden uitgereikt aan de be zoekers van voorlichtingsbij eenkomsten die door het VVN-afdelingen in bejaarden centra en dergelijke worden verzorgd, en aan de deelne mers aan door kruisverenigin- H VLISSINGEN Zaterdag 23 september. Zevende Dag- Adventisten. Doopsgezinde kerk 9.15 uur ds. A.E. Ding jan, 10.15 uur bijbelstudie. Middelburg, Doopsgezinde kerk Lange Noordstraat 10 uur bijbelstudie, 11 uur ds. A.E. Dingjan. Zondag 24 september. Her vormd Vlissingen, St. Ja- cobskerk 10 uur ds. F.S. Kloosterman, dienst van de schrift, 10.45 dienst van de tafel. Johanneskerk 9.30 uur ds. Y. v.d. Schoot, 19 uur geen dienst. R.K.kerk Singel 19 uur Oecu menische Vredesdienst met jongerenkoor. Open Hof Paauwenburg 9.30 ds. O. van Oort. Ter Reede 19 uur Ds. F.S. Kloosterman. Bethesda 10 uur dienst voor de bewoners. Doopsgezinde gemeente Vrij- domweg, 10.45 dienst met V.Z.H. en Rem.Kring in Op- hir. Badhuisstraat. Evang. Luth. gemeente Wal- straat 10.30 uur ds. M.P. Stol, Groede. Geref. Petruskerk Paul Kru- gerstraat 9.30 uur ds. H. Groeneveld, 19 uur geen dienst. Open Hof Paauwenburg, 9.30 en 17 uur ds. O. van Noord. Chr. Geref. Kerk Kasteel straat, 9.30 uur Omen, 17 uur ds. Leendertse. Geref. Gemeente Vlissingen, 9.30 en 16.30 uur lees- dienst. Geref. Gemeente Aagtekerke, 9.30 en 14.30 uur ds. van Vliet. Geref.- Gemeente Meliskerke, 9.30 en 14.30 uur lees- dienst. Geref. Gemeente Middelburg, centrum 9.30 en 18.30 uur H.D. ds. Zijderveld, 14 uur leesdienst, zuid 10.30 lees- dienst, 19 uur ds. Van Vliet. Hervormd Souburg, Oost 17 uur Open üeurdienst. Hervormd Rifthem, 10 uur ds. J. Broeder. Kristen Zuid Molukse Kerk, Oost-Souburg, 11.30 oud S. Waisapy. Koudekerke 12 uur ds. P. Fa- der )gebed voor R.M.S.!. Middelburg, Koorkerk, ds. J. Geers, Dreischor. Oostkerk 10.15 uur ds. Rinke- ma. Evang.Luth. Gemeente 9 da. M.P. Stol, Groede. gen te houden bejaardencur sussen waarin ook verkeers problemen worden bespro ken. Tweede onderwerp waaraan Veilig Verkeer Nederland tij dens de actie „Zichtbaarheid aandacht besteed, is het be lang van goede verlichting van fiets en brommer. Concrete in formatie wordt gegeven in een folder, die o.m. zal worden verspreid onder leerlingen van scholen voor voortgezet onder wijs en via fietsenwinkels- en stallingen. In de etalages van vele warenhuizen en kleding magazijnen in het gehele land zal met behulp van door VVN vervaardigde affiches de aan dacht worden gevestigd op het nut van lichte opvallende kin derkleding. R.K. KERK BERICHTEN VLIS SINGEN EN SOUBURG 23 - 24 SEPT. 1972 Parochiekerk Singel zaterdag avond 19 uur.zondag 8.30,10 en 12 uur jeugdkoor o.l.v.Dhr.v.d.üries,19 uur Oecumenische Vredesdienst m.m.v. jongerenkoor Wal cheren. Emmanuelkerk Paauwenburg, zaterdagavond 19 uur en zondag 11 uur. Martinuskerk Souburg, zater dagavond 19 uur en zondag 10.30 uur. Doktersdienst Zaterdag 23 september van 0.00 tot en met 24 uur. Dokter Bom, Bad huisstraat 45, tel. 01184-2233, zondag 24 sept., dr. Cramer, Singel 210, tel. 01184-3619. Apotheek, van vrijdag 22 september n.m. 18 uur tot en met vrijdag 29 september v.m. 8.30 uur. Geopend apotheek C. P. Lastdrager, C. V. Perestraat 1. Souburg, tel. 01183-1593. Verloskundige, 23 en 24 sep tember mej. 'Van Ginkel, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 01184-2775. Tandarts, zaterdag 23 sept. van 9-10 uur en zondag 24 september v.m. 11.12 uur dok ter Westveer, Loskade 121, Middelburg, tel. 6694. Huisartsen Souburg, Arne- muiden en Nieuwland, 23 en 24 september dokter Th. Bloos, Kanaalstraat 70, tel. 01183-1500. Dierenarts 23 en 24 september dokter E. P. Oldekamp, Toren- straat Meliskerke, tel. 01186-287. Wijkverpleegster Het Oran je-Groene en Wit-Gele Kruis, 23 en 24 sept. zuster Floor, Hogeweg 85, tel. 01184-2040. Wijkverpleegster „Het Groe ne Kruis te Vlissingen, 23 en 24 sept. zuster Radstake, Sot- tegemstraat 28, tel. 01184- 2286. Wijkverpleegster Het Groe ne Kruis, Het Oranje-Groene en Wit-Gele Kruis, 23 en 24 september zuster W. Minet- Hubers, Zuiderzeestraat 8, Souburg, tel. 01183-1736. Middelburg, doktersdienst, zaterdag 23 september van 0.00 tot en met 24 uur dokter Pel, Rouaanse Kaai 11, tel. 01180-2585, zondag 24 sept. van 0.00 tot en met 24 uur dokter mevr. Pel, idem. Apotheek, van vrijdag 21 sept. t.m. 18 uur tot en met vrijdag 29 sept. v.m. 8.30 uur, geopend apotheek W. K. Hum- melen, Markt 69. Kon. Vlaamse Opera te Ant werpen. Vrijdag 22 september, 19.30 uur Prins Igor, zaterdag 23 september 20 uur Figaro's bruiloft, zondag 24 september 15 uur Prins Igor. Kon. Opera te Gent. Vrijdag 22 september, 20 uur Lakme. zondag 24 septem ber 14.30 uur Die Lustige Wit- we. 20 uur Les Contes d'Hoff- mann. Donderdag 21 sept. 0.25 en 12.44, vrijdag 22 sept. 1.09 en 13.21, zaterdag 23 sept. vm 1.49 en 13.55, zondag 24 sept. 2.24 en 14.30, maandag 25 sept. 2.59 en 15.07, dinsdag 26 sept. 3.35 en 15.46, woensdag 27 sept. 4.13 en 16.28. MIDDELBURG In zyn kamer op het stadhuis te Mid delburg kreeg drs. P. A. Wol ters, van zes kinderen onder leiding van de heer B. Oos- trom, een totempaal aangebo den. Dit als dank voor het ieder jaar weer ter beschik king stellen van een subsidie van gemeentewege zodat Jeugdland doorgang kan vin den. Ook dit jaar werd Jeugd land georganiseerd en de be langstelling was evenals voor gaande jaren enorm. De to tempaal was vervaardigd van gips, en kippegaas en erg kleurig uitgevoerd. Naast deze totempaal waren er twee foto's voor de burge meester. Een van het maken van de totempaal en een van de voorstelling van Swiebertje in het openluchtmuseum waar voor. duidelijk op de foto te zien. onnoemelijk veel belang stelling was. De burgemeester heeft de geschenken bijzonder graag in ontvangst genomen en daarvoor uiteraard hartelijk dank gezegd. In zijn toe spraakje bracht de burgemees ter ook veel dank aan de lei ding van Jeugdland, want zon der deze mensen zou het waarschijnlijk niet te realise ren zijn. Hij sprak ook de verwachting uit dat men in de komende jaren met Jeugdland door zou kunnengaan. We ne men aan dat de organisatoren, clubhuis Trefpunt, het hier mee eens zijn.Na dit officiële gedeelte kregen de jeugdige bezoekers een glas ranja aan geboden. De totempaal zal overigens niet op het stadhuis blijven staan, want er wordt nu al druk gezocht naar een eervolle plaats in de stad en men denkt hierbij sterk aan de omgeving van een school. MIDDELBURG Op vry- dag 22 september aj. organi seert de Middelburgse tafel tennisvereniging 't Zand een grootse disco-avond. De op brengst van deze avond komt geheel te goede aan het club blad „Rally" dat dit seizoen zijn vijfde jaargang is inge gaan. De redactie van dit blad wordt op het ogenblik ge vormd door Regine Gutteling, Martin Koster, Peter Boon en Jan de Boer. Het spreekt van zelf dat de organisatie van de ze avond in handen is van de redactie van clubblad „Ral- lij"!.. De redactie prijst zich zeer gelukkig, dat de bekende Middelburgse disc-jockey Va der Jacob zich belangeloos voor deze avond beschikbaar heeft gesteld. Hij wordt hoogstwaarschijnlijk bijge staan door d.j. Los Bobbolios, terwijl Joop Verlaan als tech nicus zal fungeren. De toe gangskaarten voor deze avond die reeds verkrijgbaar zijn sinds begin september zijn reeds zo goed als uitverkocht. Tevens is er deze avond een gezellig ingerichte bar waar allerlei consumpties verkrijg baar zijn. Deze avond wordt gehouden in het clubgebouw van t.t.v. 't Zand, aan de Baarsjesstraat te Middelburg en begint om 20.00 uur.

Scheldebode | 1972 | | pagina 9