Langs de borden van de A.N.W.B. 7 Burgemeester bracht bezoek aan Ritthem /.('ciiwsc klaobarii de scheldebode KCföTWDK Bewegings- lessen gaan van start Scheldebode kringetje de zuidwester combinatie Kontant Geld Nodig RESTO - VROUWENPOLDER GROOT WALCHEREN 'n briljant stukje Japan huis aan huis-blad 22e jaargang no. 37 uitgave: n.v. uitgeversmaatschappij de stern breda woensdag 13 september 1972 WEEKEND-MENU in het nieuw geopende *- A.J. PROVOOST Middelburg Echte Tiroler Lodenjassen 147.50-197.50 loden carcoats 137.50 Het Koninkrijk der Nederlanden 32,50 Bij Boek- en Kantoorboekhandel [DE RUITER J. M. GROEN S. M. OVERTOOM de scheldebode De Midden-Zeeland route voor een rustig dagje uit Waarom zult u zeggen, moet men een hele dag uittrekken om deze route te rijden als het maar 120 km is. Wel deze route gaat door zulke mooie landelijke weggetjes waar men nog van alles tegenkomt waar vooral stadskinderen niet het flauwste benul van heb ben. Daarom is het ook aan te raden om foto- of filmcamera in de aanslag te houden.Stel dat U de rit in Vlissingen begint, dan voert de rit me- taan al over de Boulevard waar bij helder weer de „o- verkant" duidelijk zichtbaar is. Als u nu met kennissen of familie gaat die hier nog nooit geweest zijn zal dit meteen al uw eerste stopplaats zijn. Als iedereen dan uitgegekeken is voert de route verder achter de duinen langs via Koudeker- ke naar Middelburg. In Mid delburg zelf komt men niet, dat wil zeggen niet in het centrum, wel voert de route langs de verschillende bolwer ken. Als u geen zondag pakt om te gaan rijden kunt u vooral dames in uw gezelschap een pleizer doen door het tuincentrum Dekker een be zoek te brengen. Men komt hier vlak langs en het is ge heel vrij toegankelijk. Natuur lijk bent u geheel vrij om de route hier te verlaten en toch naar de binnenstad te gaan. Het zou. helemaal niet verwon derlijk zijn want Middelburg heeft zoveel historische gebou wen dat hier alleen al een dag mee gemoeid zou zijn om alles te gaan bekijken, van binnen en buiten. Denkt u alleen maar aan de pas gerestaureer de Kannunikkenwoningen waarin nu een museum geves tigd is. De kanunikkenwonin- gen beslaan bijna een hele straat, en zijn helemaal geres taureerd naar het origineel. Verder noemen we nog de Ab dij en het Stadhuis. De tocht gaat verder naar Grijpskerke waar u aan de bui- tenkant het Munnikenhof kan zien waar eens Jacob Cats ge woond heeft, van Grijpskerke gaat het via allerlei binnen weggetjes waar soms de ge aarde Walcherse bewoner nog nooit van gehoord heeft naar Serooskerke war het open luchtzwembad de Goudvijver nog steeds een blijvende her innering is aan het in het weiland gevonden kapitaal aan oude munten. Via Gapinge naar Veere waar u echt wel een paar uur voor kunt uit trekken om alle historische gebouwen te bezichtigen. Veere is ook een hele mooie plaats om de middagmaaltijd te gebruiken. Van Veere ver der naar Vrouwenpolder waar men de dam overmoet die het Veerse meer aan een kant af sluit.Dan over Noord Beve land richting Colijnsplaat waar men een fantastisch gezicht heeft op de Zeelandbrug. -Hiervandaan via de Zand- kreekdam, die de andere kant van het Veerse Meer afsluit richting Goes. Naast Middel burg en Vlissingen een gezel lige winkelstad met ook aller lei historie, zoals het stadhuis en de Maria - Magdalena- kerk.Voor u Goes binnen rijdt bent u via Kapelle geko men, dat wel het fruitcentrum van Zeeland is. Als u hiervan wilt genieten moet u in het voorjaar gaan; dan staat alles in volle bloei. Van Goes gaat de rit verder door de zak van Zuid-Beve- land richting Borsele en men komt dan vlak langs de Wes- terschelde waar men de boten naar de haven van Antwerpen langs ziet komen. U zult over igens wel al opgemerkt heb ben dat u naast de borden Midden-Zeeland Route ook opeens borden met Wester- schelderoute tegenkomt. Dit is een andere route van de ANWB waarvoor men met de boot overgaat. Van Borsele gaat het langs het Sloegebied. Als u tyd over hebt, kan dat nog best bekeken worden,want na het Sloegebied komt Oost- Souburg aan de beurt en dan voert de rit weer naar Vlissin gen waar men natuurlijk ein digt. Kinderen zullen zich niet gauw vervelen op zo'n route, als u hen bijvoorbeeld op- draagt om uit te kijken naar de borden die de route aan wijzen. Deze staan overal dui delijk aangegeven. Verder mo gen ze natuurlijk uitkijken naar de bijzondere beziens waardigheden die het kaartje vermeld dat u bij het ANWB kantoor voor f 1,- kan halen. U vindt herop precies de route en alle bezienswaardigheden, maar daarnaast ook de hotel café-restaurants waar het goed eten en drinken is. Verder geeft het aanwijzingen of de wegen smal of breed zijn, iets wat van belang kan wezen. De meeste gegevens voor dit ver haal werden ontleend aan het kaartje en gegevens van de ANWB, een onmisbaar klei nood voor de route en als u er toch bent neem dan meteen de route over de Westerschelde mee want u zult zien als u de Midden-Zeeland hebt gereden bent u nieuwsgierig waar de Westerschelde heen voert. Heldere Tomatensoep Paté la Maison Gebakken Lever of Visfilet Picasso 12.50 IJs Koffie Tevens voor al uw partijen, recepties en diners. Ons restaurant is het gehele jaar geopend. OPLAGE 16.600 EX Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis in alle plaatsen behorende tot de gemeenten Vlissingen, Valkenisse en Wcstkapelle. IN COMBINATIE MET TOTALE OPLAGE 32.500 EX., Huis aan huis-verspreiding op geheel Walcheren. ADMINISTRATIE: N.V. Uitgevers Mij De Stem Breda. Keigerst raat 16 Telefoon 01600-22341 REDAKTIE: Mevr. B. Mulder-Kenter. Oost-Souburg. Platanenstraat 27 Telefoon 01183-1997 U gg. 01600-22.341 (toestel 229.) ADVERTENTIE-EXPL.: J. van der Hoeven. Vlissingen Spuiplein 94 Telefoon 01184-6830 DRUK: Toezending technische materialen aan: N.V. Rotadruk. Axel Nassaustraat 3 Telefoon 01155-2320 Modern fotasters of Time Juwelier-Horloger Scheldestraat 15 Vlissingen Tel. 01184 - 2204 RITTHEM Op uitnodiging van het w(jkcomité Ritthem bracht vrijdagmorgen j.l. bur gemeester Westerhout van Vlissingen, vergezeld van zijn echtgenote, een bezoek aan de wijk Ritthem. Het bezoek ving aan met een bezichtiging van het Fort Rammekens, gevolgd door een korte rondleiding door het aangrenzende natuur reservaat van Staatsbosbe heer. Daarna werd onder de het genot van een kopje koffie, dat ten huize van de voorzitter van het wijkcomité,de heer W.H. de Lange, werd gebruikt, een gesprek gevoerd over di verse vraagstukken, die de ge meenschap Ritthem betreffen. Naast de bij de bevolking van deze gemeenschap levende vraagstukken als vuilstort plaats, spuiboezem en behoefte aan duidelijkheid over het toekomstige wegenbeloop in de directe omgeving, vormde hoofdpunt van bespreking de door het wijkcomité Ritthem. zo zeer gewenste woningbouw. Het wijkcomité ziet woning bouw als een belangrijk mid del om tot versterking van de kern van Ritthem te komen, aangezien het de basis vormt voor de bevordering van een grotere leefbaarheid voor dit deel van de gemeente Vlissin gen. voor aanschaf woning, auto bromfiets, caravans, plezierboten, tv, meubelen e.d. Ass.kantoor Voorborch 2, bij de Breeweg, Tel. 01180-4287 VERZEKERINGEN, FINANCIERINGEN, HYPOTHEKEN. PERS.LENINGEN. BEMIDDELING BIJ IN^ EN VERKOOP VAN ONROEREND GOED. Evenementen van de V.V.V. VLISSINGEN De VVV denkt niet alleenaan de toe risten maar ook aan de vaste bewoners. Wie zich zaterdag 16 september verveelt treft al leen zelf schuld.. In Amemui- den wordt dan namel(jk op het circuit van het recreatie centrum De Piet aan het Veer se Meer een grote motorrace gehouden. Deze race is beslissend voor het kampioenschap in alle klassen. Vrijwel alle Neder landse rijders die deelnemen aan internationale wedstrijden zullen hier acte de presence geven. Er wordt gereden in de klassen 50cc, 125cc, 250cc, 350cc en 500cc. De wedstrij den beginnen omstreeks 13.00 uur en duren tot ca. 18.00 uur. Entree f 5,-. Op deze zelfde zaterdag, dus ook 16 septem ber. wordt in Goes een groot muziekfeest georganiseerd in de binnenstad. Het programma vermeld o. a. het optreden van een volksdansgroep in kleder dracht uit Koblenz )Duits- land( van 10.00-12.00 uur. In de middaguren vanaf 15.30 uur worden er muzikale rond wandelingen door de binnen stad gemaakt door o. m. het Tamboer- en Trompetterkorps Jubal uit Dordrecht, het fanfa rekorps Euphonie, het Tam boer- en Trompetterkorps Ex celsior met haar jeugdafdeling en majorettenpeloton uit Goes, de muziekvereniging Rust- Roest uit Zierikzee en het Ma jorettenpeloton WIK uit We- meldinge Vanaf 20.00 uur is er een grote taptoe op de Gro te Markt, waarbij alle ge noemde muziekkorpsen be trokken zijn. De finale van deze tantoe vindt plaats van 22.00-23.30 uur. Aan deze fina le zullen ruim 325 muzikanten deelnemen, toegang tot de tap toe is gratis. Misschien zijn bovenstaande twee evenemen ten te combineren. Mijnheer brengt 's middags mevrouw naar Goes waar ze gezellig kan winkelen terwijl hij fijn inaar ae motorraces gaat.daar- na een gezellig etentje met zijn tweetjes )natuurlijk kun nen de kinderen mee( waarna men met zijn allen naar de taptoe gaat. Na afloop een borreltje in een gezellige bar )dan moeten de kinderen wel iets groter zijn( en dan weer op huis aan. Hierbij dient te vermelden dat degene die dat borreltje gedronken heeft niet meer achter het stuur van de auto mag zitten. Men kan dan twee dingen doen, of met de trein gaan of iemand mee ne men die kan rijden en die net zo lief een glas limonade heeft als dat borreltje. en grijze Herenmode» NI! Coosjc Buskcnstr.162 Vlissingen MIDDELBURG De bewe- gingslessen voor ouderen star ten in Middelburg deze en de volgende week weer. Deze lessen worden verzorgd door „Het Groene Kruis" overwe gend in samenwerking met de Stichting Dienstverlening aan Bejaarden. Mejuffrouw W. Haarsma en mevrouw J. Fregeres-Baert geven leiding aan deze vele trimutirtjes voor dames en he ren op gevorderde leeftijd. 65plussers. maar ook voor jon geren. Doel van deze bewe- gingslessen is gewrichten en spieren soepel te houden en het reactie-vermogen op peil te doen blijven. Daarbij wordt er ook, naast gewone oefenin gen, met ballen en kegels en ander hulpmateriaal gewerkt. Men oefent ook wel op mu ziek. De lessen worden zoveel mogelijk per buurt gegeven opdat het trimuurtje voor ie der vlot bereikbaar is. De kos ten ad f 0,50 per les zullen voor niemand een bezwaar zijn. Nieuwe deelnemers kun nen zich bij de aanvang van de les melden. De bewegings- lessen worden gegeven in de wijken: Nieuw- en St. Joos- land: dinsdagmiddags van 15- 15.30 uur in het groene kruis- gebouw. Nieuw-Middelburg: vrijdagsmiddags van 14.30- 15.30 uur in de sporthal aan de Nassaulaan. Middelburg- Zuid: dinsdagmiddags van 14- 15 uur in wijkgebouw Zuider baken. Dienstencentrum Schuttershof: woensdagmorgen van 10-11 uur. Oostkerkwijk: vrijdagmiddags van 16-16.30 uur in gijmnastieklokaal aan de Rotterdamsekaai. Inlichtin gen over deze bewegingslessen bij de consulent J.W. Eising, tel. 01180-7427. voor leica en leicaf lex foto kom kijken en vragen bij harry verschuren bvj oosterhou C - m iddel bu rg Eind oktober verschijnt in de 2e wereldoorlog (vandr. L. de Jong) deel 4 (in 2 banden) Teken nü in PAUl ftftUGCftSTRAAI» TU 7733 VlKtlNOCN „Hoe zacht kens glijdt ons bootje", lieve vrienden, was tot voor enkele jaren ook in oesterkringen een veel gevraagd verzoeknummer. Het bekende oester-pop station ,,de muzikale schelp" draaide het dag-in- dag-uit, tot de plaat vanwe ge de ongunstige invloed die er volgens bepaalde lie den vanuit ging, van de draaitafel verdween. Dat men hier toch nog iets te laat mee is geweest, bleek eerst verleden week, toen het vakblad „De Neder landse Loods" enkele zacht- kens glijdende bootjes on der de aandacht bracht. Zij dreven op de Westerschelde bij Temeuzen in de zoge heten „Put". Om waar schijnlijk het eerder ge noemde lied alle eer aan te doen, gleden ze zachtkens af naar het midden van de vaarroute op de Hont. Alle maal leuk en aardig zo op het eerste gezicht totdat we verder lezen in het bewuste artikel en zien, dat het hier een tanker betrof die met twee kustvaarders en een binnenvaarttanker een ge vaarlijk onderonsje had. De „kleine" scheepjes namen namelijk bijzonder gevaar lijke stoffen over van het moederschip, dat slechts aan één anker alle deelne mende vaartuigen in 't ga reel moest houden. Dat dit niet lukte bewees het af drijven naar de vaarroute, waardoor er een zeer ge vaarlijke situatie ontstond. „De Nederlandse Loods" protesteert hiertegen ons inziens terecht, maar of het veel zal helpen... Heel wat meer succes boekte de Juniorkamer Walcheren bij haar poging om het vijfentwintig Am sterdammertjes eens goed naar de zin te maken. Het betrof hier leerlingetjes van de zesde klas van de Al bert Cuijpschool uit Mid delburg die middels diverse excursies en aktiviteiten, hun dagelijks hoofdstedelif ke programma hadden om gewisseld voor een exclu sieve Zeeuwse gebeurtenis. Een barbecue-avond met een heus kampvuur sloot hun bezoek aan onze con treien af en we konden ge loof ik best eens een dikke pluim op de hoed steken van de Walcherse Juniorka mer, die dit alles perfect en vooral „echt" heeft georga niseerd. Het betekende voor de dam-rakkertjes tenslotte een heel avontuur, terwijl wij Zeeuwen nu ook gelijk weten waar commissaris mr. J. van Aart sen precies geboren is. En, laten we eerlijk zijn, dat is nu net iets waar we weer eens lekker over kun nen roddelen. Tot slot nog een bemoe digend woord tot de oud- locoburgemeester van 's- Heerenhoek die deze week in de publiciteit kwam, om dat hij een tegenstander blijkt te zijn van de ge meentelijke herindeling. „Wat", zult u zeggen, „gaan we dan weer herin delen" "Rustig, lieve le zers, rustig. Het gaat hier namelijk nog steeds over de herindeling van 1970! Sterkte mijnheer, sterkte.' d'Oester. BEGRAFENIS EN CREMATIE VERZORGING VLISSINGEN: ROCHUSSENSTRAAT 3 Tel 01184) 3417 b.g.g. (01184) 2772 SOUBURG: Tel. (01183) 1801 Deze week komen we in het Drentse land als we de prij- zenwinnares van ons kringetje bekend willen maken. Alles is namelijk opgehaald door de dochter van mevrouw Pape- Holland uit Meppel. U ziet het de winnaars-winnaressen ko men steeds verder weg. Bent u degene die zich nu in het kringetje herkent. Wel even langs het kantoor op het Spui plein en het komt allemaal voor de bakker. De gulle gevers zijn: Ban ketbakkerij Faber, Badhuis straat 28. de bekende kwali teitstaart. Slagerij Dc Vries, Walstraat 46, een pond bief stuk. Vishandel Frans de Munck,Oude Markt 11. een ki lo gebakken vis uit de zater dagreclame. Drogisterij Luit- wieler, Lange Zelke 50, een luxe flacon badschuim. Smith Kaas, marktkraam een pond kaas naar keuze. Slagerij Oos- terom, Walstraat 100.300 gram vleeswaren. 't Goudoppertje. Walstraat. waardebon van f 5,- "BriHenspecialist Tilroe, Walstraal 51. kamerthermometer. Bloem sierkunst Dekker, Kanaal straat 50, Oost-Souburg, bloe men of planten naar keuze tei waarde van f 5,-. Eethuis D« Snuijver, Walstraat 20, Vlis singen, 2 broodjes naar keuze of twee koffie met gebak. NU- fisk, Coosje Buskenstraat, spaarpotje in de vorm van een stofzuiger. Drankenimport Jan Duimel, Hermesweg 23, Vlis singen, fles sherry t.w.v f 3,95; Annikes Cafetaria, Betje Wolfplein, twee broodjes An nikes met koffie. Schoonmaak- aedrijf VUKO, Bilderdijklaan 10-12, Vlissingen. gratis schoonmaakbeurt ramen. Fa. Van de Vjjver, radio en t.v., Kanaalstraat 12, Oost-Souburg, 1 pak stofzuigerzakken. Filiaal Koopcentrum Groenendijk, 1 maal gratis batterijen voor transistorradio. - Midgetgolfbaan Delta, Burg. van Woelderen- laan, Vlissingen, gratis speel ronde en 2 consumpties. Bioe- menhuis Mies, Scheldestraat 52, Vlissingen, 1 bos bloemen t.w.v. f 5,-.

Scheldebode | 1972 | | pagina 1