VVV evenementen op Walcheren Plan Paauwenburg I ligt ter inzage Drankenhandel Jan Duimel heeft nu 'n speciale wijnboetiek FILMTIPS Enquete in Souburg over het wijkcentrum Vlissingen zond 10000 tulpen aan een New Yorks hospitaal et weten waard Behendigheids wedstrijden op de fiets AUTORIJSCHOOL L.C.G.MOERINGS B.M.W. - 1602 Plasma - avond Roode kruis Kerkdiensten Doktersdiensten CultureleAgenda Hoogwater DOE HET ZELF een nieuw gerecht in „De Put" Wat hebben we nodig? Geslaagd filmen Tips Films klaar? TEVENS AANRUDING -BEMIDDELINGS KANTOOR Amemuiden Dagelijks rondvluchten in motorvliegtui gen. Vliegveld Midden Zee land. Calandweg. Tarief f 20,- voor 15 min; 30 min. f 38.-. 45 min. f 56.-; 60 min. f 72,-. Tel. inl. 01196-12644. led. zat. en zond. rondvluchten in zweef vliegtuigen ongeveer 10-15 min. Vliegveld Midden Zee land, Calandweg. Tarief 1 12.50. Vliegveld Midden Zee land. tel. 011%-12528. Bres kens: 26 augustus, zeilwed strijden: Breskens-C jlijnsplaat )BRYC-WVB(, 27 augustus: internationale Zeehengelwed- strijd. Aanvang. 14 uur. In schrijfgeld f 7,50 p.p. Inl. de heer L. Riemens, tel. 01172- 1793. Domburg. Tot en met 31 augustus rondleiding door het bos Westhove, bij kasteel be horend landgoed met belang wekkende plantengroei en duingebied. led. di. aanvang 14.30 uur. Samenkomst op het recreatieterrein voor kasteel Westhove tussen Domburg en Oostkapelle. Inl. de heer M.C. Mol. tel. 01189-1756. 30 Augus tus: optreden NCRV Vocaal Ensemble in de Herv. Kerk. Aanvang 20 uur. Entree f 5,-. Hoogelande. Gehele maand ied. wo. en za. rondleiding onder deskundige leiding door de herbouwde kapel van Hoogelande (voormalige rul- ne(. Aanvang 14-15 en 16 uur. entree volw. f 0,50 kind. f 0,25. 25 Augustus: kamerkoor o.l.v. Bart Leijnse. In de kapel van Hoogelande. Aanvang 20 uur. Entree f 4,50 aan de kapel. Middelburg. led. donderdag weekmarkt. Gehele maand ied. do kunst en antiekmarkt op de Vischmarkt gedurende de gehele dag. Gehele maand tentoonstelling oude gravures en aquarellen. Benthem en Jutting. Lange Delft 64. Geo pend ma. tot en met za. 8.30- 17.30 uur. Entree vrij. Tot 27 augustus. Rondvaart over het Veerse Meer met m.s. Noord zee van rederij „De Schelde". Afvaart Loskade.dag. 14 uur. Prijs volw. f 5,-, kind. 4 tot en met 11 jaar f 2,50. Groepen reductie, honden en kinderwa gens vrij. Kaartverkoop o.a. VVV Middelburg. Gehele maand Miniatuur Walcheren, Molenwater. Reuzenmaquette van het eiland Walcheren op 1-20 van de ware grootte. Ge opend dag. 9-21 uur. Entree, volw. f 1,75. kind. f 0,70. Groepen reduktie. Tot en met 26 augustus zomertentoonstel- ling „1001 jaar Walcheren", Rijksarchief, St. Pieterstraat 38 geopend van maandag tot en met vrijdag van 9.30-12.30, 13.30-17.30 uur. za. 9.30-12.30 uur, zo- en feestdagen geslo ten. Tot en met 1 september. Klank en Lichtspel in de Ab dij, ied. wo en do. aanvang 20.30 en 21 uur, vrij. aanvang 20.30 uur. Entree volw. f 2,-, kind. f 1,50. Gezelschappen re duktie. Kaartverkoop o.a. VVV Middelburg. Gehele maand tentoonstelling met als onder werp De Restauratie van de Binnenstad van Middelburg onder het motto. Waard om te behouden. Vleeshal, Markt. Geopend van maandag tot en met zaterdag 10-17 uur, zo. 14- 17 uur. Entree f 1,50. Groepen reduktie. 29 Augustus: orgel concert door Bram Beekman in de Nieuwe Kerk.Aanvang 20 uur. Ritthem: tot en met 15 september ied. do. rondleiding door natuurreservaat Ramme- kenshoek; jong bos kreken, overgebleven na de overstro ming van 1944, veel vogelle ven. Duur excursie ongeveer \9i uur. Aanvang 14.30 uur. Start Fort Rammekens. Inl. VVV Vlissingen. Veere: gehele maand Boets-in voor boetseer- ders en Draai-in voor potten bakkers in potterij De Spreeu- wenpot, Oomstraat 1. Inl. de heer Kosten jr. tel. 01181-485. Gehele maand demonstratie spinnen en weven in atelier De Schapekop. Markt 23, inl. tel. 01181-416. Tot en met 31 augustus vaartocht tussen Veere en Zierikzee over Oos- terschelde en Veerse Meer. Afvaart steiger achter Camp- veerse Toren met m.s. Stad Zierikzee van de rederij N.V. RTM; maandag tot en met za terdag 15.15 uur. Terugtocht per bus. Inl. VVV en NV Vanaf vrijdag 18 augustus den door de gemeente Vlissin- plannen voor de diverse on- a.s. ligt in het Stadhuis van gen en de toenmalige gemeen- derdelen van de wijk Paau- Vlissingen (bureau RuimteL(jklte te Koudekerke vastgesteld in wenburg I )in totaal een acht- Ordening, kamer 130) het ontwerp 1960. In de loop van de daarop tal(, een eenheid tot stand te van het bestemmingsplan volgende jaren werden ze eni- brengen met gelijkluidende Paauwenburg 1 ter inzage. ge malen herzien. Thans is voorschriften voor het gehele Dit ontwerp - plan regelt de aanpassing van deze plannen gebied. Ook de technische in- bestemmingen van de gronden, noodzakelijk. Een van de re- houd van de voorschriften kan en het gebruik van gronden en denen daarvoor is, dat alle daarbij in overeenstemming opstallen voor het gebied dat plannen, die nog onder de worden gebracht met andere gelegen is rondom de Paau- werkingssfeer van de oude recente plannen in Vlissingen. wenburgweg en de Troelstra- Woningwet tot stand zijn ge- Aangezien de daarvoor in aan- weg, ten noorden van de Cho- komen, aangepast moeten wor- merking komende gronden in pinlaan en de Van Dam van den aan de nieuwe wet op de het plan Paauwenburg I bijna ruimtelijke ordening. Verder geheel zijn bebouwd, kan het Isseltstraat. De eerste uitbreidingsplan- is het gewenst, door het grote ter inzage liggende ontwerp- voor Paauwenburg wer- aantal nu van kracht zijnde VLISSINGEN In het ver- „We houden de prijzen be- volg kan de wijnbeluste Vlis- wust aan de lage kant", zegt singer voor een wekelijks te- de heer Duimel, „omdat het rugkerende speciale wijnaan- voor iedereen interessant moet bieding nu ook terecht bjj de blijven". Voordeel Slijterij van Jan Duimel in het koopcentrum Groenedijk in Vlissingen. Dit is mogelijk geworden door een snelle verbouwing die in de winkel van de drankenhandel heeft plaatsgevonden en die heeft geresulteerd in de inge- Ook het overige deel van het assortiment wordt door de nieuwe wijnboetiek vergroot. „Dat gaat automatisch", zegt de druk heen en weer lopende bedrijfsleider, de heer A. Hoogerheide", „omdat tegen woordig het thuisverbruik bruikneming van een sfeervol- steeds meer toeneemt. We ne- le wijnboetiek. De verbouwing men daarom onder andere betekent verder,dat het be- steeds meer verschillende staande wijnassortiment vijf- soorten gedistilleerd in ons as- voudig kon worden en dat de sortiment op, waardoor er min nieuwe exclusieve wijnboetiek 0j- meer 'n doorlopende assor- maar liefst drie 6 vierhon- timent-uitbreiding plaats derd verschillende soorten vindt", wijn in zijn collectie heeft op genomen Of de wijnboetiek aan de verwachtingen zal gaan vol doen vroegen we aan eigenaar de heer J. Duimel, die eerder in Zierikzee en in Goes al eenzelfde boetiek in gebruik nam. „Het is daar gebleken", vertelt hij, „dat de verkoop van wijn in ons land en met name in Zierikzee, Goes en Vlissingen enorm is gestegen. Speciaal daarom heb ik ge meend zoveel mogelijk tege moet te moeten komen aan de eisen van de tijd en het pu bliek een zo uitgebreid moge lijk assortiment aan te bieden. Daarom ook", legt de heer Duimel uit, „geven we regel matig demonstraties van be paalde wijnsoorten, waarbij de bezoekers zelfs mogen proe ven. Verder zullen we binnen kort starten met de verzorging van speciale wijnlezingen, met het doel om die mensen, die er meer van willen weten, door een wijn-deskundige te laten voorlichten. Het gebeurt namelijk nog te vaak dat de mensen een bepaalde wijn soort nemen, waarvan ze van tevoren niet of nauwelijks we ten hoe de smaak is. Door de lezingen krijgen ze nadere uit leg. waarvan ze dan in de toekomst bij de aankoop van hun wijn zeker een nuttig ge bruik kunnen maken". Door het persoonlijk bezoe ken van enkele bekende wijn- landen, zoals Luxemburg, Frankrijk. Hongarije, Grieken land en Spanje verzekert de drankenhandelaar zich altijd van een goede kwaliteit. Ook wordt door die reizen van de heer Duimel de tussenhandel volkomen uitgeschakeld, zodat de consumentenprijs bedui dend later komt te liggen. bestemmingsplan in hoofdzaak worden gezien als een be krachtiging van de nu be staande situatie. Alleen aan de Van Reenenstraat bestond in het plan nog ruimte voor de bouw van een beperkt aantal woningen. Met de voorberei dende werkzaamheden voor de bouw daarvan, is onlangs door de aannemer 'n aanvang ge maakt. In het Zuidoostelijk ge deelte van het plan wordt de bestemming van de grond waarop thans de Emmanuël (nood)kerk staat van openba re en bijzondere bebouwing gewijzigd is woonbebouwing. Bij één van de Vlissingse wo ningbouwverenigingen bestaat het voornemen hier een woon- flat voor alleenstaanden te verwezenlijken. De flat zal niet hoger dan 15 meter mo gen worden )gelijke hoogte als de flats aan de Troelstra- wegb Gedurende een maand, dus tot 18 september a.s. kunnen eventueel schriftelijk bezwa ren tegen het ontwerp-bestem- mingsplan worden ingediend bij de gemeenteraad. RTM. tel. 01110-3751. Tot en met 31 augustus: rondvaart Veerse Meer met m.s. Stad Zierikzee van rederij N.V. RTM. Afvaart steiger achter de Canipveerse Toren: maan dag tot en met zaterdag 13.30 uur.Duur l'/a uur.prijs volw. f 4,-, kind. 4 tot en met 9 jaar f 2.-. Inl. VVV en N.V. RTM, tel. 01110-3751. 26 en 27 au gustus internationale Zeilwed strijden. Finn. O.K. 505 420 470 490,Vaurien.F.J.,BBII handicapklasse, ronde en plat- bodemjachten. Vlissingen: ie dere vrijdag weekmarkt, tot en met 31 augustus: tentoon stelling het Schepenportret, sinds 1572, in het stedelijk museum, Bellamijpark. Geo pend ma. t.m. zat. 10-12, 14-17 en- zo. 14-17 uur. Gehele maand optreden van het Itali aanse trio Tonoli in Boule vard-café van Grand Hotel Britannia, Boul. Evertsen 44 Di. tot en met zondag, aan vang 19.30 tot 1.00 uur, za. tot 20 uur. zo. middag 15-18 uur. led. do. avond Festival d'EIe- gance )modeshow(, Grand Ho tel Britannia, Boul. Evertsen 44. Aanvang 21.30 - 22.30 uur. Per manente expositie van schilderijen van Piet Bulthuis in Grand Hotel Britannia, Boul Evertsen 44. Gehele maand ied. wo middag kinderspelen op het Badstrand. 25 Augustus Jubileum showboatvaart in de monding van de Westerschelde. Rederij Flandria. Afvaart Piet Heinkade, om 14.00 uur, met twee voor stellingen van het poppentheater De Kriekeputte aan boord. De 2e vaart om 19.30 uur m.m.v. een discjockey. Prijs volw. 7,- kind. tot en met 12 jaar 3,50. Kaartverkoop VVV. 23 Augus tus. zomeravondcarrilloncon- certen. St. Jacobstoren m.m.v. de heer No/1 Reijnders. Aan vang 19 uur. 25 Augustus, mu zikale show. Stadhuisplein, aanvang 20.00 uur, m.m.v. Vlijt en Volharding uit Sou burg, Kon. Harmonie Ons Ge noegen uit Vlissingen, St. Cea- cillia uit Vlissingen en het Pijper en tamboerscorps Julia na uit Middelburg met het majorettenpeloton. Gehele maand behalve vrijdags, dage lijks vaartochten van rederij Flandria Antwerpen-Vlissin gen. Inl. VVV Vlissingen. Vrouwenpolder: ied. wo. toe- ristenmarkt 14.30-21 uur. Zou- telande: ied. di. toeristen- markt. Langstraat 14-21 uur. 26 Augustus: taptoe m.m.v. Muziekvereniging Luctor et' Emergo. Aanvang 20 uur. H I.v.m. de toewijzing als wijkcentrum van het voorma lige gemeentehuis in de Ka naalstraat te Souburg door het Vlissingse gemeentebestuur, wordt er in de week van 28 augustus tot 4 september een enquête gehouden onder de bevolking van Oost- en West- Souburg. Het gebouw wordt aan de Souburgse bevolking ter beschikking gesteld om het als voorlopig wijkcentrum te gebruiken. De Opbouwcommissie Sou burg verzocht de Stedelijke Raad voor Maatschappelijk De Jeugdcommissie Wieier- belangen Zeeland organiseert op zaterdagmorgen 26 augus tus a.s. te Middelburg behen digheidswedstrijden op de fiets voor de jeugd van 8 t.m. 13 jaar, w.o. slalom, ringrij- den, home-trainen etc. De aanvang van deze jeugd wedstrijden is om 10.00 uur bij het sportcomplex aan de Breeweg. Deelname is geheel gratis. Jongens en meisjes die aan deze wedstrijden willen deelnemen kunnen zich opge- De naam van de gemeente Vlissingen prijkte onlqfogs in vele in New York verschij nende kranten. Reden daar voor was de schenking van 1.000 Nederlandse exporttul pen ter opluistering van het „Tulpenbal" van het Flushing Hospital and Medical Cen ter. Dit „Tulpenbal" is een jaar lijks plaatsvindende festiviteit, welke wordt georganiseerd voor het bijeenbrengen van gelden ten behoeve van de uitbreiding en modernisering van het ziekenhuis in de wijk Flushing van New York. Flushing, Queens, was van oorsprong een in 1645 onder de naam Vlissingen gesticht stadje. De gemeente Vlissin gen heeft door deze histori sche band nog vrij regelmatig contact met de zusterstad in de Nieuwe Wereld. .-Ook bij Maak dit gerecht naar Uw Poulet a la eigen smaak. Reserveren 01184-2297 elke avond vanaf 18 uur. In ons land filmen enkele hon derdduizenden mensen en elke maand komen er weer honderden filmcamerabezitters bij. De afstand maan-aarde is gemakkelijk te overbruggen met het aantal films dat in een week door de Nederlandse amateurs wordt verbruikt. Helaas houdt de voorlichting bij een sterk toenemende beoefening van de filmhobby, de ontwikkeling nauwelijks bii. Wie prijs stelt op goed belichte en scherpe films stopt in zijn tas: Een kleurloos U.V.-fiiter, dat de belichting niet beinvloedt, maar wel de kleuren fraai houdt, vooral aan het strand en in de bergen. Een statief of eenpootstatief. Het bewegen van de camera tijdens de opname doet bergen en horizon wiebelen... en vooral het „uit de hand zoomen" maakt het projektiebeeld onrustig. Een eenpootstatief is licht en handig. Een filmlamp. Op veel campings kunt u momenteel ook net spanning betrekken in tent of caravan en zo een shot maken. In uw hotel is het helemaal geen probleem. Voldoende films. We mogen in dit opzicht even wijzen op de nieuwe Peruchrome Super 8 film, bij onze test bleek deze fraai afgestemd op de Europese smaak, met ver zadigde kleuren. Vooral de weergave van het rood en het (zeer kritische) groen bleek uitstekend. De adviesprijs van deze ligt plezierig. Maak opnamen van borden met plaatsnamen (denk om de grens passage), op stations, vliegvelden enz. In landen achter het ijzeren gordijn echter mag u niet op vliegvelden, stations enz. filmen Geef de camera met een gerust hart in handen van uw vrouw of kinderen, de moderne automatische camera doet het prima, als u de scherpte (afstand) even hebt geregeld. Bedenk dat een film pas leuk wordt als u een zoveel mogelijk aaneengesloten geheel maakt. Doet u door de gedragsregels te volgen: 1. Zwaai niet teveel met de camera terwijl u filmt.-de camera draait, het onderwerp beweegt. Nooit heen en terug 2. Verander na elke scene minstens 2 meter van standpunt, neem drie flinke passen,kniel eens of film vanaf een hoger punt. Dat voorkomt springers (schokeffect)en maakt uw film boeiender. 3. Onderbreek het filmen niet midden in een beweging, laat u de knop per ongeluk los, stap dan weer een paar pas verder. 4. Zoom niet te veel, zoom niet uit de hand, zoek een steuntje (statief). 5. Maak veel close ups. Maar... stel altijd eerst scherp door de zoomlens in de telestand te draaien, daarna scherpstellen en eventueel zoomen. Filmen uit rijdende trein: Verend op de voorvoeten staan gaan. Filmen in de rijrichting. Camera tegen de ruit drukken. Filmen uit auto. Gebruik bij voorkeur een z.g. autostatief. Film recht vooruit of achteruit. Film bij voorkeur met 24 bid. per sekonde. Filmen uit vliegtuig. Gebruik een UV-filter of Pinkfilter. Bewaar belicht films zo koel mogelijk, dus niet broeien in de auto. Als er nog een stukje film op de cassette zit, maak dan een opname van uw autonummer of 'n-ander herkenningsteken, bij eventueel zoekraken is de film gemakkelijk op te sporen. Stuur de film, als u thuis bent, zo snel mogelijk naar de centrale. Schrijf duidelijk uw naam en adres op de ontwikkelzak en controleer dat vlak voor u de film op de bus doet. Frankeer met 50 cent porto per film Jaarlijks blijven er bij de centrale honderden films on bestelbaar door onvolledig adres! Het kan in het hoogseizoen wat langer duren voor u de film terugkrijgt. Duurt het langer dan 5-6 weken, aarzel niet en schrijf dan toch even een briefje. Beschrijf volledig wat er op de film stond, men heeft een speciale op- de bevrijding van Vlissingen in 1944 werd een gelukwens ontvangen van de inwoners van Flushing. Deze gelukwens is ingelijst en hangt in de bovenhal van het stadhuis.-»" Het Flusing Hospitaal and Medical Center is het oudste •1884rr in hoofdzaak door vrij willigers gedreven ziekenhuis in Queens. Het wordt als een niet commerciële vennootschap bestuurd door een uit 29 per sonen bestaande —onbetaalde' Raad van Bestuur. Toen de heer Robert J. Gill, een advocaat uit Flushing, te vens voorzitter van de Raad van Bestuur van het Flushing Hospital, in een schrijven aan het gemeentebestuur van Vlis singen vroeg of dit genegen was van zijn belangstelling te doen blijken voor het „Tulip- ball", werd besloten een dui zendtal tulpen over te doen vliegen naar New York, waar ze, zowel in het ziekenhuis als in het International Hotel op John F. Kennedy Airport, voorzien van een Vlissingse groet, de tafels sierden. Tijdens het bal werden de tulpen namens het gemeente bestuur van Vlissingen symbo lisch overgedragen door de plaatsvervangend consul gene raal in New York, de heer H. G. C. Kuijpers. Tevens werd een wandbord met de afbeel ding van het Vlissings stad huis aangeboden. Uit het door de gemeente ontvangen plakboek met fo to's. krantenknipsels ro.m. uit New York Times, The Herald. Long Island Press - en dank brieven -o.m. van New Yorks burgemeester John V. Lind say blijkt hoezeer deze geste op prijs werd gesteld. sporingsdienst voor het opzoeken van vermiste films. N.B. Films belicht of onbelicht in de handbagage. Nooit in koffer i.v.m. doorlichten met rönt genstralen, „tegen kapers". Thibautstraat 14 Middelburg tel. 01180 - 7291 Welzijn om het Provinciaal Opbouworgaan in te schakelen voor een onderzoek. Het Provinciaal Opbouwor gaan Stichting Zeeland zet hiertoe 220 vragenlijsten uit. De lijsten zullen door 22 enquêteurs en enquêtrices worden rondgebracht. Deze personen hebben een legitima tiebewijs bij zich. Via deze steekproef hoopt men beter geïnformeerd te worden over de wensen van de Souburgse' bevolking,teneinde tot een zo gunstig mogelijk gebruik van het gebouw te komen. De uitslag van deze enquête zal begin oktober bekend ge maakt worden. ven bij de volgende adressen H. Simons, Voorburch 4, Mid delburg, tel. 01180-5188. K Marijs-Mast, Buteuxstraat 20 O.-Souburg. Op woensdag 30 angustus organiseert de afdeling Vlissingen van het Ned. Roode Kruis een Plasma - avond, welke wordt gehouden bi de Gem. Technische school aan de Zaaihhoeleweg te Vlissingen. Het gaat nu eens niet om geld, maar alleen om nog geen halve liter bloed. Iedereen tussen 18 en 65 jaar die gezond is, kan dit makkelek missen, daar binnen korte tijd de hoeveelheid afgestaan bloed in Uw lichaam weer wordt bijgemaakt. Zoals U weet is de normale hoeveelheid bloed van een -volwassene ongeveer 5 liter. Jaarlijks zijn vele tienduizenden liters bloed nodig om daaruit voor de behandeling van patiënten onontbeerlijke geneesmiddelen te bereiden. Het is het werk van de Rode Kruis afdelingen hun menslievende taak te vervullen, door het organisem van bloedafname-avonden. Indien U zich hiervoor opgeeft, bent U beslist niet de enige; velen deden het voor U en het is misschien aardig te weten dat in 1969 240.000 mensen bloed hebben afgestaan als Roode Kruis donors. Dit is een respectabel aantal, maar in de praktijk blijkt, dat het eigenlijk toch niet genoeg is. In de loop der tijden is men steeds meer tot de ontdekking gekomen hoe belangrijk de functie van het bloed of het daaruit gemaakt plasma, of andere preparaten toedient aan een patient met groot bloedverlies, of met een bloedziekte. Reeds in de grijze oudheid kende men aan het bloed grote kracht toe en probeerde men zelfs op de een of andere manier bloed aan patiënten te geven. Soms liet men een zieke bloed drinken en ook werd geprobeerd, schapenbloed aan een patient toe te dienen, zij het op gebrekkige en primitieve wijze. De meeste patiënten hebben deze „bloedtransfusie" niet overleefd... Thans worden jaarlijks duizenden bloedtransfusies aan patiënten in de ziekenhuizen gegeven en wél met goed succes. En niet alleen bloedtransfusies. Ook worden uit bloed plasma en plasm'afracties bereid. Er is plasma in 2 vormen: gedroogd plasma en voor langdurige opslag voor gebruik bij rampen etc. en gepasteuriseerde oplossingen voor direct gebruik in de ziekenhuizen. Bepaalde patiënten bijv. met ernstige ver brandingen grote verwodingen, beoaakde nierziekten etc. dienen juist met dit plasma te worden behandeld. Het feit dat in dit geval geen rode bloedlichaampjes worden toegediend maakt bloed groepbepaling overbodig zodat directe toediening mogelijk is, hetgeen levensreddend kan zijn. Ook wordt het zg. immuno of gamma globuline bereid dat bij de voorkoming en behandeling van bepaalde infecties ziektes wordt toegepast, (o.a. bij rode hond en geelzucht.) Met een ander uit bloed vervaardigd preparaat kunnen patiënten met een bloederziekte ((haemophilie) worden behandeld. Hierdoor is het mogelijk deze patiënten, indien nodig te opereren onder toediening van dit Hervormde Gemeente Vlissingen. Kerkdiensten Zondag 27 Augustus 1972 Dienst der Offeranden 1. Eredienst. 2. Diakonie. St. Jacobskerk. Elf uur; Hervormd - Gereformeerde Gezinsdienst ter opening van het schooljaar. Voorgangers: ds. H. Groeneveld en ds. Y van der Schoot. Medewerking van schoolklassen. (Collecten worden gedeeld) 17 uur geendienst. Johanneskerk 9.30 uur ds. A. Th. Rothfusz van Ermelo. 19 uur ds. J.H. Dorgelo, van Souburg. Open Hof (Pauwenburg) 9.30 uur ds. H. Groeneveld, Collecte voor het Geref. Wetensch. Onderwijs en het Ned. Bijbelgenootschap. Walk - Inn Geen dienst voor jongeren.Ophir (Commissie voor de Vrijz. Hervormden en Rem. Kring) 10.45 uur ds. J.C. van den Berg. Bethesda 10 uur Prot. kerkdienst voor verpleegden en personeel. Ter Reede 19 uur ds. J.C. van den Berg. Dienst voor de bewoners (interkerkelijk) Zondag 3 september 1972 Dienst dj Offerande: 1. Eredienst 2. Diakonie. 3. Bij de uitgang Driemaandelijkse Collecte voor de kerkekas (zakjes). St. Jacobskerk 10 uur ds. F.S. Kloosterman. H. Doop; 17 uur geen dienst. Johanneskerk 9.30 uur ds. Y van der Schoot '19 uur ds. F.S. Kloosterman. Open Hof (Pauwenburg 9.30 ds. J.W. Genult. Collecte voor de Geref. Kerk. Walk - Inn Geen dienst voor jongeren. Ophir Geen dienst wegens buitendag. Bethesda 10 uur Prot. kerkdienst voor verpleegden en personeel. Vlissingen. Zaterdag 26 augustus. Zeven de Dags - Adventisten. Doopsgezinde kerk, 9.15 dienst Ds. K.C. v. Oossanen, 10.15 Bijbelstudie, Middelburg, Doopsgezinde Kerk Lange Noordstraat, 10 Bijbelstudie, 11 Ds. K.C. v. Oossanen. zondag 27 Augustus. Doops gezinde Gemeente, Vrijdomweg 10 Ds. Toolstra, Intrede. Ver. van Vryz. Hervormden Remonstranten, 10.45 Ds. v.d. Berg - Luth. Gemeente, Walstraat. 10.30, Ds. A. Nierop. Geref. Petruskerk Paul Kruger- straat, 9.30 Ds. Hindriks, 19 Ds. Wulffraat.Open Hof Paauwen burg 9.30 Ds. Wulffraat, 17 uur Ds. J. Hindriks, 11 St, Jacobskerk Ds. H. Groeneveld en Y v.d. Schoot, Schooldienst. Chr. Geref. Kerk Kasteelstraat. 10.30 en 17 Ds. M. de Boer, H.A. Geref. Gemeente Vlissingen. 9.30 en 16.30 Ds. Snoep. Geref. Gemeente Meliskerke. 9.30, 14.30 en 19 Ieesdienst. Geref. gemeente Aagtekerke. 9.30 en 19 Ds. Van Vliet. Geref. Gemeente Middelburg, centrum 9.30 en 18.30 Ds. Zijderveld, zuid 10.30 Ieesdienst, 19 Ds. Snoep. Anglican Church. Services every Sunday: morning prayer 10.30 a.m. evening prayer 7.30 P.M., in The Missions to Seamen Chapel, Scheldepoort, vlissingen oost, reader A. Driver. Leger des Heils, 10 Heilsbijeen. komst, 11.30 Zondagsschool, 19.30 getuigenis - samenkomst. Pinksterkapel Emmastraat 10, Dienst te 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Vrouwenstraat 5, Dienst te 9.45 Kristen Zuid Molukse Kerk. Oost - Souburg 11.30 Ds. P. Fader, Koudekerke 12 Oud. S. Waisapy. Hervormd Koudekerke. 9 en 10.30 Ds. M.J. de Jong. Middelburg. Zondag 27 Augustus Luth Gemeente, 9 Ds. A, Nierop. The Bethel Pentecostal Tempel. Zuiderbaken 14.30 preparaat. Dit was enkele jaren geleden niet mogelijk. Zo is het menselijk bloed steeds meer geworden tot een onmisbaar geneesmiddel zonder hetwelk de moderne geneeskunde nooit de enorme vlucht had kunnen nemen. Imeers, wij allen kunnen vroeger of later één van deze geneesmiddelen nodig hebben. Men behoeft in dit verband slechts te denken aan hart- en long operaties, aan trans plantaties van nieren en andere organen. Alles staat en valt echter met de bereidheid van de mens iets van zichzelf nl. een kleine hoeveelheid van zijn bloed vrijwillig af te staan voor zijn medemens. Velen zullen U dankbaar zijn.. Men kan zich opgeven bij mevrouw Van de Ameele, de Genestetlaan 5, tel. 01184 - 3229, liefst vóór 26 augustus. R.K. Kerkdiensten op Walcheren voor 26 en 27 Augustus. Dishoeck - Koudekerke,. Toeristenkerk zondag 10. Domburg Recreatie - terrein zondag 10. V rou wenpolder,T oeristen kerk Ford de Haakweg zondag 10. Westkapelle. Bazienstraat 3, Zondag 10. Zoutelande. Bosweg, Zondag 10 en 19. Middelburg, Parochiekerk H. Petrus en Paulus. - .'Lombardstraat, Zaterdagavond 19, Zondag 10.30 en 19, De Hoeksteen, zondag 11. Vlissingen. Parochiekerk Singel. Zaterdagavond 19, Zondag 8.30, 10 (dameskoor) 12 en 19, Vrijdag 1 -September Huwelijksdienst te 14 en 15 uur, Emmanuelkerk Paauwenburg zaterdagavond 19, Zondag 11. Souburg, St. Martinuskerk zaterdagavond 19 uur Presentie - plechtigheid, zondag 10.30. PRESENTATIE PLECHTIGHEID in de St. Martinuskerk te West - Souburg. Zaterdagavond 26 Augustus te 19 uur heeft de presentatie plaats in de St. Marinuskerk te West - Souburg van de nieuw benoemde pastoor A. den Bosch s.c.j. Dit zal geschieden door de Deken van Zeeland, Dr. .A. Blommerde. De H. Mis zal worden verricht door pastoor v.d. Bosch, geassisteerd door de Deken en pastoor J.K. P. Hendrikse uit Middelburg. Na de dienst is er gelegenheid de nieuwe pastoor te begroeten in de St. Martinusschool aan de Irenestraat 52 te Souburg. Vermeldenswaard is, dat pastoor A. v.d. Bosch op 16 januari 1920 te Geertruidenberg werd geboren. Opgevoed in een keurig gelovig gezin, voelde hij zich in zijn jongelingsjaren reeds aangetrokken tot het bekleden van een ambt in de R.K. Kerk. Na een ijverige studie werd hij als can- didaat - geestelijke op 21 Juli 1946 te Leijenbroek Sittard tot Priester gewijd door Monsieur W. Cobben, Bisschop van Helsinki. In 1948 werd hij benoemd tot leraar aan het St. Jans - College te Den Haag, welks ambt hij bekleedde tot 1 Juli 1972, waarna hij als standplaats Souburg werd aangewezen. In de laatste jaren van zijn verblijf in Den Haag, heeft Pastoor v.d. Bosch bekendheid gekregen op het gebied van de Experimentele liturgie. Vlissingen. Doktersdienst. Zaterdag 26 Augustus van 0.00 tot en met 24 uur Dokter Van Dijk, Koudekweg 52, tel. 01184 - 3459. Zondag 27 Aug. van 0.00 tot en met 24 uur Dokter (geen opgaaf ONTVANGEN) Apotheek. Van Vrijdag 25 Augustus nm 18 uur tot en met Vrijdag 1 September vm 8.30 geopend apotheek C.P. Last drager C.v.Perestraat 1, Souburg, tel. 01183 - 1593. Verloskundige. 26 en 27 Augustus, Mej. Stolk, Bloemenlaan 45, tel. 01184 - 3838. Tandarts, zaterdag 26 Augustus van 9 - 10 uur en Zondag 27 Augustus van 11-12 uur Dokter G.H. v. Bergen, Damplein 37, tel. 01180 - 2936. Huisartsen Souburg, Amemuiden en Nieuwland, 26 en 27 Augustus, Dokter J. Jansen, Rijksweg 6, Nieuwland. tel. 01182 - 1340. Dierenarts. 26 en 27 Augustus, Dokter E, P, Oldekamp, Torenstraat lMeliskerke, tel. 01186 - 287. Wijkverpleegster Oranje. Groen en Wit - Gele Krul», 26 en 27 Augustus, zuster Floor, Hogeweg, tel. 01184 - 2040. Wijkverpleegster „Het Groene Kruis" te Vlissingen, 26 en 27 Augustus zuster Van Sabben, Sottegemstraat 22, tel. 01184 - 2914. Wijkverpleegster Het Oranje Groene Kruis te Souburg en Ritthem, 26 en 27 augustus zuster W. Minet - Hubers, Zuider zeestraat 8, tel. 01183 - 1736. Middelburg. Doktersdienst. Zaterdag 26 Augustus van 0.00 tot en met 24 uur Dokter Mevr. dokter Pel.Rouaanse kaai. 11, tel. 01180 - 2585, Zondag 27 augustus Dokter Pel. idem idem. Apotheek. van Vrijdag 25 Augustus nm 18 nm tot en met Vrijdag 1 Sept. vm 8.30 uur geopend apotheek A. Ringeling, Lange Delft 133. Dinsdag 29 Augustus, Nieuwe Kerk te Middelburg, 20 uur, Orgelconcert te geven door Bram Beekman, Oostkapelle. Woensdag 30 Augustus, Herv. Kerk te Domburg, 20.30 uur, Vocaal Ensemble, o.l.v. Marinus Voorberg. Donderdag 24 Augustus V M 1.34 en 13.50. Vrijdag 25 Aug. 2.14 en 14.25. Zaterdag 26 Aug. 2.51 en 15.00, Zondag 27 Aug. 3.26 en 15.35, Maandag 28 Aug. 3.59 en 16.11, Dinsdag 29 Aug. 4.35 en 16.47, Woensdag 30 Aug. 5.15 en 17.28.

Scheldebode | 1972 | | pagina 3