Nog leiders gevraagd de scheldebode Wat doen bekende Nederlanders tijdens hun vakantie? instuif Afvaart naar marinebasis leiding gevraagd excursies brandweer Seheldebode-kringetje de zuidwester combinatie VOOR DE VROUW MET SMAAK GROOT WALCHEREN ATJE: HENK: rust houden! huis aan huis-blad 22e jaargang No. 30 uitgave: n.v. uitgeversmaatschappij de stem - breda woensdag 26 juli 1972 J. M. GROEN S. M. OVERTOOM lopen en fietsen, HERMAN: eten en slapen, Voor schoolbehoef- ten en technisch tekenmateriaal naar 133 RUITER de scheldebode I Vlissingse kinderen kunnen zich uitleven in de jeugdvakantieweek VLISSINGEN Vanaf 24 juli worden er in Vlissingen allerlei activiteiteh voor de jeugd georganiseerd. Door een werkgroep ztyn er allerlei spe len op touw gezet en zelfs een hele week, waarin kinderen van 5 tot en met 13 jaar van 9-16 uur terecht kunnen in units, gevestigd op vier plaat sen In de -gemeente, zodat alle kinderen er aan mee kunnen doen. Om dit alles tot een suc ces te maken heeft de ge meente een subsidie beschik baar gesteld' van ƒ5000,- voor de vakantieweek en voor de losse instuifachtlge activiteiten die hieraan vooraf gaan nog- eens /1UUU,-.Voordat de va kanties begonnen heeft men op de scholen stencils ver spreid waarop de kinderen zich voor ƒ6,25 per week aan konden melden. Hiervan heb ben zo'n 600 kinderen gebruik gemaakt. Zo zijn er units gevestigd op het van Nispenpleln by het sportveld )nu al 150 kinde rent, Irislaan, sportveld )150 kinderent, De Zwaan Oost- Souburg )250 klnderen( en Lammerenburg speeltuin (120 kinderen(Ook nu kan men zich nog aanmelden voor deze activitieten. De kosten bedra gen dan 1,50 per dag waar voor de kinderen ook nog fruit en melk krijgen maar ze moe ten zelf brood meenemen; dit geldt ook voor de kinderen die zich reeds aangemeld heb ben. In de vakantieweek zullen in groepen bezoeken worden gebracht aan Vogelpark, Mari ne, brandweer, museum, pompstation, PZC, politie, kwekerij, kappersmuseum, Vokssterrenwacht, Ruiter sportvereniging De Schelde- stad, Vëstzaktheater. Maar eerst komen de losse instuifachtige activiteiten. Op 24 juli heeft het poppentheater De Kriekeputte uit Hulst de kinderen beziggehouden in De Zwaan, Open Hof en 't Buut. Morgen op 27 juli worden er films gedraaid. Dit vindt plaats om 10 uur in 't Buut. 13.30 uur Open Hof en 16 uur De Zwaan Souburg. De entree bedraagt net als bij het pop pentheater ƒ0,50. Dan op 1 augustus wel een hoogtepunt want dan zal Swiebertje op treden in de Sporthal met Als- jemenou Swieb; het begint om 14 uur en gaat ƒ2,- kosten.De zaal is al om 13 uur open. Kaarten voor dit evenement zijn verkrijgbaar bij Sigaren magazijn Termeüelen .Walstraat,, sigarenmagazijn Malgo Ho- beinstraat en het VVV Vlissin- gen Paul KrugerstraatWie dit mee wil maken mag er wel vlot bij zijn, want er komt maar één voorstelling.Naast deze voorverkoop-adressen zijn er ook nog kaarten te verkrijgen aan de zaal vanaf 13 uur.Alleen l-8-1972.Dan op 3 augustus een uitleefdag met gelegenheid tot kfrüen, kliederen, verven, tekenen etc. Moeders. De kinderen kunnen het beste een schilderskiel in de vorm van een oud over hemd meenemen want de lei ding kan niet aansprakelijk gesteld worden voor bedorven goed en de kinderen zelf le ven zich nog beter uit als ze niet steeds om hun kleding moeten denken. De entree voor deze dag is ƒ1,- waar voor u ze van 10 tot 16 uur kwijt bent want het is de bedoeling dat ze brood meene men. Het thema van deze speldag is haven en de bedoe ling is dat men 's avonds met zijn allen een havenmaquette in elkaar kan zetten.De kinde ren kunnen terecht in het Buut, Open Hof en De Zwaan. toneelstukjes of andere spel vormen, waarbij we aanteke nen dat oude kleren hierbij broodnodig zijn. Als men al deze activitieten zo bekijkt is het duidelijk dat het noodza kelijk is een fiets bij zich te hebben. Bij slecht weer kan misschien een en ander per bus worden georganiseerd maar het ligt in de bedoeling het eigen vervoermiddel zo veel mogelijk te gebruiken. Natuurlijk zijn de kinderen niet ieder moment weg en dan kan er in de speeltuin ge speeld worden of gevoetbald en gezwommen. En strand wandelingen gemaakt worden. Als het mooi weer is is het verstandig zwemgoed mee te nemen want je kan nooit we ten. Ook wordt er geprobeerd een bouwspeelplaats te ere - ren in Souburg en Vlissingen. Materiaal en terreinen zijn wei voorhanden, maar het ont breekt nog aan leiding. Men vraagt nog om een jongen of meisje van 17 jaar en ouder die zich beschikbaar wil stel len voor deze leiding. Op deze bouwspeelplaatsen mag alles gedaan worden wat de jeugd maar wil.Dat wil zeggen, timmeren, hutten bouwen, in dianendorp in elkaar zetten, tenten opslaan, graven enz. enz. De terreinen zyn gezocht by de van Duvenvoordeschool in Oost-Souburg en in Vlissin gen by de boerdery van Rot tier by de watergang.Dit is achter de Meindert Hobbema- laan als men de binnenweg neemt richting strand. Men heeft nu de beschikking over 5 man leiding maar het zou prettig zyn als dit 10 werd. Ook al worden de kinderen in hun creaties geheel vrygela- ten, leiding is onontbeerlyk. Deze bouwspeelplaatsen zyn van 31 juli t.m. 5 augustus en by voldoende leiding bestaat er een kans dat dit nog een week langer is. terrein en een filmpje aange boden. De 5- en 6-jarigen ma ken een excursie naar de brandweer in de Van Diöhoek- straat terwijl de 7-9-jarigen naar het Stedelijk Nuseum gaan om daar de tentoonstel ling 't t Schepenportret sinds 1572 te bekijken. De 7-jarigen brengen in de loop van de vakantieweek een bezoek aan het pompstation van de Watermij Zeeland in biggekerke. Dan staat er voor de 8-jarigen 'n bezoek op het programma aan de Provinciale Zeeuwse Courant waar ze rondgeleid zullen worden. De 12- en 13-jarigen brengen een bezoek aan het politiebureau waar ze rondgeleid zullen worden. Verder staat er voor de 8-jarigen een bezoek aan de gemeentelijke kwekerij aan de Zaaihoekweg op het programma. Ook het kap persmuseum aan de ul Krugerstraat krijgt een bezoek en wel van de 7- en 8- jarigen. Heel interessant is het be zoek dat de 10 tot 13-jarigen gaan brengen aan de Volks sterrenwacht Phillipus Lans bergen in Middelburg. De rui tersportvereniging krijgt be zoek van de 10-11-jarigen die ook ritjes mogen maken op de beschikbare ponij's. Dan is er voor een grote leeftijdsgroep )9- tot en met 13 jaart gele genheid kennis te maken met het moderne toneel in het Vestzaktheater Edenburgh aan het Bellamijpark. Misschien dat er iets opgevoerd wordt door de leden van het theater, maar het ligt toch meer in de bedoeling dat de kinderen zelf iets gaan doen in de vorm van is smut met o.a. HOLTHAUS FALKE ET EC CLARISSA. GOES Lange Vorststraat 81 VLISSINGEN Aagje Dekenstraat 7 BEGRAFENIS EN CREMATIE VERZORGING VLISSINGEN: ROCHUSSENSTRAAT 3 Tel. 01184) 3417 b.g.g. (01184) 2772 SOUBURG: Tel. (01183) 1801 De jeugdvakantieweek duurt van 7 t.m. 11 augustus en de units zijn open van 9-16 uur. Bij slecht weer kan binnen van alles georganiseerd wor den maar het is te hopen dat dat niet het geval zal zijn want de leiding heeft heel wat excursies op touw gezet. Zo zullen de kinderen van 5, 6, 7 en 8 jaar een bezoek brengen aan het prachtige vogelpark )natuurreservaat( in Ritthem, de 9-jarigen brengen een be zoek aan de marine.dit duur van 10-12 uur en van 13-15 uur. Hieraan nemen groepen deel van 15 - 20 personen. Iedere groep wordt afgehaald bij Michiel de Ruijter waarna men per boot vertrekt naar de marinebasis. Hier krijgen de jongelui een rondleiding over het marine- OPLAGE 16.600 EX. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huls in alle plaatsen behorende tot de gemeenten Vlissingen, Valkenisse en Westkapelle. IN COMBINATIE MET TOTALE OPLAGE 32.500 EX., Huis aan huis-verspreiding op geheel Walcheren. ADMINISTRATIE: N.V. Uitgevers Mij De Stem Breda, Reigerstraat 16 Telefoon 01600-22341 REDAKTIE: Mevr. B. Mulder-Kenter, Oost-Souburg, Platanenstraat 27 Telefoon 01183-1997 b-gg. 01600-22341 (toestel 229.) ADVERTENTIE-EXPL.: J. van der Hoeven, Vlissingen Spuiplein 94 Telefoon 01184-6830 DRUK: Toezending technische materialen aan: N.V. Rotadruk, Axel Nassaustraat 3 Telefoon 01155-2320 We zitten midden in het seizoen, waar we met z'n allen een jaar lang naar toeleven. De maanden van: koffers pakken en op het laatste moment ontdekken, dat een paspoort zoek is; van hopen dat het weer tóch nog opknapt; van rijen caravans; van zuchtende vaders en kreunende auto's. Vakantie is voor de één dat tentje op de Veluwe of in Drenthe, voor de ander een rustig hotelletje in de Ardennen of de felle zonne stralen van de Costa del Sol. Wat vakantie betekent voor een aantal bekende Nederlanders, dat leest u hieronder. Joop Smits (omroeper Vara-radio en televisie) heeft zijn vakantie van vier weken in drieën gehakt. Met vrouw en twee zoons (9 en 13) trekt hij eerst een week naar het Zeeuwse Haamstede, daarna houdt de hele familie nog een weekje vakantie op Terschel ling en omdat Joop ook nog wel wat anders wil zien dan zand en water, gaat hij alleen met zijn vrouw een aantal dagen naar Parijs. „We zijn al eerder naar Haamstede geweest, een ideaal oord.... lekker rustig hotelletje en in de buurt toch mogelijkheden om gezellig uit te gaan. 'Mijn ideale vakantie? Nóu.... wat zwemmen, wandelen, spelletjes doen met de kinderen, kletsen en een borreltje drinken. En dan maar hopen dat we het droog houden." Voor Herman Emmink (veelzijdig AVRO-radio- en t.v.-man) is het ook dit jaar weer Vlieland gewor den. „Ik zit hier in een heerlijk rustig hotel. Kamperen is niks voor mij, ik heb drie linkerhanden. Wat me in Vlieland zo aantrekt is die geweldige rust; er rijden vrijwel geen auto's, bromfietsen zijn in de dorpskern zelfs verboden en daar door kom je weer eens lekker op Hardrijdster op de schaats Atje Keulen-Deelstra: „Wij zitten hier op de boerderij in Irnsum met zo'n 36 koeien, met kalveren, schapen en noem maar op en dan is het heus niet zo makkelijk om er zo maar tussenuit te trekken. In april zijn mijn man en ik op uitnodi ging naar Mallorca geweest. Voor deze zomer hebben we nog geen vaste plannen. Misschien huren we ergens een huisje voor een week, of anders gaan we daagjes weg. Ik vind het voor de kinderen echt nodig dat ze er eens uitkomen, maar we zitten altijd met de moeilijkheid, dat we een vervan ger op de boerderij moeten heb ben. Wat vakantie voor mij is? Nou.... een beetje lui zijn, maar natuurlijk wel doorgaan met trainen: veel lopen, fietsen en met gewichten werken." Guus Brox, de veel geplaagde manager van de Rotterdamse voet balvereniging Feyenoord, zoekt het van het jaar eens wat dichter bij huis. „Ik ben enkele jaren naar Oostenrijk geweest. Ik dacht, dat is lekker ver weg, dan kunnen ze me niet zo gemakkelijk bereiken. Maar ze wisten me toch wel weer te vinden en daarom heb ik dit jaar maar gezegd: we gaan naar Oud dorp en als er wat is, ben ik vlak bij. Ik ben ontzettend blij, dat die hele transferperiode voorbij is en ik hoop het er nu even van te kunnen nemen." Voor Frits Thors geen zomer vakantie. De nieuwslezer van het NOS-journaal en zijn vrouw gaan liever in de winter, omdat ze het haten in grote kudden weg te moeten. „Wij gaan er iedere winter drie weken tussenuit naar Zwitser land.... al jarenlang. We hebben een vast adres in een heel klein dorpje (waarvan ik de naam zeker niet zal noemen) en daar huren we een chalet. De lucht is er fris, je kunt er fijn wandelen, er is geen t.v. en niemand herkent me en dan kom je weer eens op verhaal. In de herfst gaan we altijd nog een week je naar Londen, vooral om goeie theaters te bezoeken, want ik vind dat we in Nederland op dat punt karig bedeeld zijn." Het acteursechtpaar Ina van Faas- sen/Ton van Duinhoven gaat stee vast ieder jaar naar Zuid-Frank rijk. Ina en Ton zijn net terug van een vakantie van 2Va week in een dorpje vijf kilometer van zee. Omdat het verblijf daar dit keer niet zo lang was, hebben ze in een hotel gelogeerd, gaan ze langer dan huren ze vaak een huisje. Ina: „Wij voelen ons daar erg thuis, je hebt er alles bij de hand: bossen, zee, je kunt er rust v«i»éen en als je behoefte hebt aan vertier, dan zijn Cannes en Nice vlakbij. Ja, en wat we daar dan doen? Wandelen, zwemmen, lezen.... eigenlijk allemaal dingen, waar je anders niet toekomt. Henk Vonhoff, staatssecretaris van C.R.M. zegt: „Nee, ik ga niet met vakantie op de boerderij, hoewel het me niet zo gek lijkt voor 't na-, seizoen. Voorwaarde is wel, dat er voldaan wordt aan de redelijke eisen, die ik gesteld heb De heer Vonhoff vertrekt zo moge lijk half juli - na de technische voorbereiding van de begroting - met vrouw en drie kinderen (twee dochters van 15 en 13 en een zoon van 10) voor een zwerftocht per kampeervouwwagen naar het Zuidwesten van Frankrijk. „We zijn er al vaker geweest. Het is een heerlijk gebied. En wat we er dan doen? Zwemmen, wandelen (vooral ook langs het strand), wat roeien en vooral rust houden, rust HUK Sport verbroedert, is een door sportliefhebbers of beoe fenaars graag gehoorde kreet, die in de praktijk echter nog wel eens anders uitpakt. Ik denk hierbij bijvoorbeeld aan de vele ons voorgeschotelde voetbalveldslagen, maar ook bij de wielersport, beste luit jes, kunnen ze er wat van. Aan het eind van de ver schillende grote wielerevene- nienten komt het maar al te vaak voor, dat waarschijnlijk door de hitte ~van de strijd- overmande coureurs elkaar met woorden en ook met da den in de haren vliegen. Ze willen hun zin hebben en zijn niet voor rede vatbaar. Het is dan ook niet aan te raden een „wielrenner" tijdens z'n rit aan te houden, om welke re den dan ook. Zo iemand bezit een wedstrijdkarakter" wat alleen gunstig gestemd is, als hij als eerste over de meet is gegaan. Als u hem daarom on derweg hierheen laat stoppen, valt er met deze man niet te praten. Omdat ook hier: „goed voorbeeld doet goed volgen" van kracht is, komt dit zowel bij de allerhoogste prof, als bij de allerlaagste „trimmer" voor. Dat ondervond bijvoor beeld één dezer dagen een Goese politieagent, die aan het einde van een werkdag de rij dende stoplichten bij hotel Oc- kenburg in de Ganzestad be diende. Het is daar rond vijf uuréen drukke toestand, zodat een als coureur rijdende fietser die het kruispunt naderde, geen rekening met het rode stoplicht wenste te houden. Hij was waarschijn lijk in gedachten aan het ja gen op een vermeende kop groep en had daarom geen oog voor de verkeersregelaar. Om dat rood nu eenmaal rood is, en je daar niet doorheen mag rijden, riep de politieagent de wielrenner ter verantwoor ding. Deze toonde zich zeer verbaasd over dit oponthoud en werd dan ook in zeer korte tijd erg boos. Hij wilde zelfs op een gegeven ogenblik, on der toenemende vrolijke be langstelling van de andere weggebruikers vandoor gaan. Zeer dom van de wetsovertre der, want hij had natuurlijk een vermoeide en harre tocht achter de rug, zodat hij verre van fris was. De agent was echter wel behoorlijk bij zijn positieven en greep de woeste ling bij z'n race-monster. Een wielrenner te voet is een nog zotter gezicht dan op de fiets en daarom bleef de „trimmer" toen maar staan. Een goede organisatie is maar alles en dat dit bij de Goese Gemeente politie zeker het geval is, bleek uit de aankomst van een patrouille wagen, waardoor de renner wel zou kalmeren. Dat verwachtten alle toeschouwers tenminste. Maar alle, voor het aan vierkanten rood aangeven de stoplicht staande wegge bruikers zagen nu het tegeno vergestelde. „Dom-mans" wil de er wéér vandoorlAlleen het bijzonder tactvolle optre den van de - nu twee bij dit voorval betrokken agenten, maakte dat het geheel alleen een komisch-domme en geen kinderachtig voorval werd.' d'OESTER Wederom hebben we een winnares deze week. Het is mevrouw Theune-Meulmees- ter, B reewaterstraat 37, Vlis singen, die deze keer in de prijzen viel. Wie zal er deze week een kringetje om zijn hoofd zien staan Mocht u de gelukkige zyn, komt U dan even langs op het kantoor Spuiplein in Vlissingen. U krijgt dan het bewijsmateriaal mee, waarmee U bij onze kringetjeswinkeliers alle pry- zen in ontvangst kunt ne men. De gulle gevers zijn: Ban ketbakkerij Faber, Badhuis straat 28, de bekende kwali teitstaart. Siagery De Vries, Walstraat 46, een pond bief stuk. Vishandel Frans de Munck, Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zater dagreclame. Drogistery Luit- wieier, Lange Zelke 50, een luxe flacon badschuim. Smith kaas, marktkraam een pond kaas naar keuze. Siagery Oos- terom, Walstraat 10, 300 gram vleeswaren. 't Goudoppertje, Walstraat. waardebon van f 5,- Potterle Jaap, St. Jacobstraat '3, waardebon f 5,-. Brillenspe- cialist Tilroe, Walstraat 81, ka merthermometer. Bioemsier- kunst Dekker, Kanaalstraat 50, Oost-Souburg, bloemen of planten naar keuze ter waarde van f 5,-. Eethuis De Snuyver, Walstraat 20, Vlissingen 2 broodjes naar keuze of twee koffie met gebak. Nilfisk, Coosje Buskenstraat, spaarpot je in de vorm van een stofzui ger. Drankenimport Jan Dul- mei, Hermesweg 23, Vlissin gen, fles shemj t.w.v. f 3,95- Annikes Cafetaria, Betje Wolf- plein, twee broodjes Annikes met koffie. Schoonmaakbedrijf VUKO, Bilderdijklaan 10-12, Vlissingen, gratis schoonmaak beurt ramen. Fa. Van de Vy- ver, radio en t.v., Kanaalstraat 12, Oost-Souburg, 1 pak stof- zuigerzakken. Filiaal Koopcen trum Groenendijk, 1 maal gra tis batterijen voor transistorra dio. Midgetgolfbaan Delta, Burg. van Woelderenlaan, Vlissingen, gratis speelronde en 2 comsumpties. Bloemen- huis Mies, Scheldestraat 52, Vlissingen. 1 bos bloemen t.w.v. f 5,-. De correspondente van dit blad mevr. D. Mulder, Pla taanstraat 27, tel. 01183-1997 te Oost-Souburg, is van 5 au gustus tot en met woensdag 30 augustus afwezig. Men gelieve hiermee rekening te houden bij inzending van copie. Inzen ding gedurende de afwezige weken, Reigerstraat 16, Breda. Tel. 01600-22341 tst. 229. i

Scheldebode | 1972 | | pagina 1