Dr. A. Stavermanbrigade maakt goede kansen voor komende titelstrijd evenementen op Walcheren Gevonden Kerkdiensten voorwerpen WELKE DOKTER IS THUIS culturele agenda ER HANGT U HEEL WAT BOVEN 'T HOOFD met een een nieuw gerecht „Brochette van de meester hoefsmid" in „De Put" m VLISSINGEN vDe Vlls- singse reddingsbrigade heeft een dezer dagen meegedaan aan de nationale bonds jeugd wedstrijden in Groningen. Het was voor het eerst dat de Vlissingers op een dergelijke wedstrijd verschenen. De dag voor de wedstrijd vertrokken ze met de bus naar Groningen waar zij zouden overnachten. Van het overnachten is die nacht niet veel gekomen, aan gezien niemand een oog dicht heeft gedaan. Dit was dan ook de reden dat trainster E.E. v.d. Mark en trainer L.J. Wielemaker er een zwaar hoofd in hadden. Het was voor hen een bijzonder grote vraag hoe de jeugd een prestatie konden leveren zon der eerst een degelijke nacht rust genoten te hebben. „Het is allemaal verschrikkelijk meegevallen. In de tweede se rie enkelvoudige rugslag ge kleed moest Wilma de Klerk starten. Direct na de start nam zij een ruime voorsprong en won haar serie met glans. Ook in de volgende series werd de tijd van Wilma niet meer be naderd. Op de trainingen had Wilma al een paar keer onder de winnende tijd van vorig jaar gezwommen, maar dat zij nu 23.6 liet afdrukken, wat 1.3 sec. sneller was dan vorig jaar was een grote verrassing. De veertienjarige Wilma de Klerk werd dus Nederlands kampi oen op dit onderdeel. Bij de 50 meter vrije slag moest Paul Elshout starten. Dat hij het moeilijk zou krijgen was uit de voorgaande series al geble ken. Maar opnieuw een ver rassing. Paul liet 36.1 noteren en dat was 3.9 sec. sneller dan zijn beste trainingstijd. Paul Elshout kon bij de prijsuitrei king zijn tweede prijs in ont vangst nemen. Ook de vier maal 25 meter wisselslag was voor de Vlissingers een succes. Nadat Wilma de Klerk op de enkelvoudige rugslag een rui me voorsprong had genomen bouwde Sandra Ligtenberg de ze voorsprong nog verder uit tot een meter of acht waarna Jacquelien Hessing deze voor sprong uitstekend wist vast te houden op de vrije slag en de laatste zwemster Irma Won- dergem kon dan ook met een gerust geweten twee meter prijs geven. In de serie daarop bleek de Brigade uit Roer mond 0,2 sec. sneller te zijn, zodat de Vlissingse meisjes tweede werden. Behoudens de prijswinnaars werden ook door de andere leden van de Vlissingse Reddingsbrigade eervolle plaatsen behaald. Harm Blaauw werd vijfde op de 25 meter enkelvoudige rugslag jongens, terwijl hij ook vijfde werd op de 50 me ter schoolslag gekleed. Bij de opdracht wedstrijd die bstond uit een eenvoudige redding met eerste hulp be haalde de Vlissinge groep die bestond uit Rob van Huls bergen, Ronald Meulenberg, Peter van Es en Jaap Spaeter een eervolle vierde plaats. Ook Jacquelien Hessing werd vierde op de 50 meter vrije slag gekleed terwijl de vijfde plaats voor Irma Wondergem bleek te zijn. Verder werden nog enkele eervolle plaatsen behaald door Margreet Hes sing en Sandra Ligtenberg. De viermaal 25 meter esta fette met drenkeling meisjes die werd uitgevoerd door Wil lij van Vlierden, Lilian van Eek. Veronica Bosselaar en Trudie Hamelink bleek vol doende te zijn voor een vijfde plaats. Trainster E.E. v.d. Mark en trainer LJ. Wielema ker waren over dit sukses zo tevreden dat werd besloten volgend jaar een poging te doen ook met senioren op de kampioenschappen uit te ko men. Na de vakantie zal bij de 150 leden tellende Vlis singse Brigade een selektie plaatsvinden om een senioren ploeg samen te stellen. Vol gend jaar zullep de Neder landse Kampioenschappen zwemmend redden in Amster dam worden gehouden terwijl voor 1974 de organisatie is aangevraagd door de dit jaar 50 jarige Vlissingse Brigade. Ook is bij de Dr. Staverman brigade een uitnodiging ont vangen om volgend jaar mee te doen aan de sportuitwisse- ling in Neuenkirchen, die om de twee jaar wordt gehou den. Wedstrijden als deze zijn voor de brigade een stimulans en brengen de brigade nauwer tot elkaar aldus de heer GJ.' de RooU, voorzitter van de technische leiding van de Vlis singse Brigade. Men moet deze wedstrijden niet vergeleken met wedstrijden van de KNZB maar ze zijn zeker net zo zwaar. Alleen op ander ge bied. Het zwemmend redden biyft voor de brigade hoofd doel. In het distrikt zuidwest )Zeeland( zal getracht worden dit najaar distriktsweds traden te organiseren met de andere Zeeuwse brigades. Al met al gaat het reddend zwemmen in Zeeland een goede tijd tege moet. Reserveren 01184-2297 ELKE AVOND VANAF 18 uur VLISSINGEN Aan het wv Aagtekerke: 8 juli: Ringrij- den te paard in de Dorpskern gedurende de gehele dag. Ar- nemuiden: Dagelijks rond vluchten in motorvliegtuigen. Vliegveld Middenzeeland, Ca- 1 and weg. Tarief: 15 min. f 20,-; 30 min. f 38,-; 45 min. f 56,-; en 60 min. f 72,-. Inl. tel. 01196 -12644. Iedere zaterdag en zondag rondvluchten in zweefvliegtuigen plm. 10-15 min. vliegveld Midden Zee land,' Calandweg, tarief: f 12,50. Inl. vliegveld Midden Zeeland, tel. 01196 12528. Biggekerke: 10 juli: Muzikale rondwandeling m.m.v. Luctor et Emergo, aanv. 19.30 uur. Breskens: 1 t.m. 31 juli: Etala gewedstrijd voor kinderen. Deelnameformulieren af te ha len bij de deelnemende win keliers, 6, 7, 8 en 9 juli: Ker mis in de dorpskern, 7 juli: Zeilwedstrijden: West-Mersea- Breskens )ROCR( 8 juli: wie lerkoers. Ronde van Breskens voor eenjarige amateurs. Start Dr. Broodmanstraat om 14.30 uur. Domburg: 7 A1 juli: filmvoorstelling Recreatieter rein Centrum. Aanv. 21.30 uur; 6 juli: filmvoorstelling in het badpaviljoen. Aanv. 20 uur. 7 juli: politiehondendres- suur op het Sportterrein. Aanv. 20 uur Entree vrij, ied. za en zo. kinderbal in het Badpaviljoen. Aanv. 19.30 uur. t.m. 31 augustus: Rondleiding door het bos Westhove bij kasteel behorend landgoed met belangwekkende plantengroei, duingebied. Iedere di. aanvang 14.30 uur. Samenkomst op het recreatieterrein voor kasteel Westhove tussen Domburg en Oostkapelle. Inl. de heer M.C. Mol. tel. 01189-1756. Koude- kerke: 7juli: Badrit, puzzel- tocht voor auto's onder auspi ciën van MAC de Zeeuwen. Vertrek van restaurant Westduin. Inschrijvingen van 19 uur in restaurant Westduin. Aanv. 19.30 uur. 8 juli Eerste rom mel- en pretmarkt met o.a. om 10.30 uur een ballonnenwed strijd poppenkast, grabbelton, well-farestand enz. Vanaf 9 - 17 uur. 8 juli: Duin- en strandwandeltocht van de Vro lijke Tippelaars. Doorlopende start vanaf 14 - 19 uur. Start restaurant Westduin. Afstan den 5, 10 en 15 km. Inschrijf geld f 1,50. Aanv. 14 uur, 11 juli: Tafeltennistoernooi ge bouw Het Anker, Koppeijnd- jesweg )Dishoek(. Opgave tot deelname o.a. VVV Koudeker- ke f 1,-, kind. tot 15 jaar f 0,50. Middelburg: iedere don derdag grote weekmarkt t.m. augustus tentoonstelling van oude gravures en aquarellen. Benthem en Jutting, Lange Delft 64. Geopend ma. t.m. za. 8.30 - 17.30 uur. Entree vrij. t.m. 7 juli: tentoonstelling Oc topus o.a. decorschetsen, tek sten, muziekbladen, werkteke ningen, draaiboeken etc. die voor Octopus zijn gebruikt. Voorhal van de Statenzaal. Geopend ma. t.m. vr. 10 *12 en 14-17 uur. t.m. 6 augustus Rondvaart over het Veerse Meer vanuit Middelburg met m.s. Noordzee van rederij De Schelde. Vertrek Loskade da gelijks 10 en 14 uur. Prijs volw. f 5,-, kind. 4 t.m. 11 jaar f 2,50. Kaartverkoop o.a. VVV t.m. augustus Miniatuur Wal cheren. Molenwater. Reuzenma- quette van het eiland Walche ren op 1-20 van de ware grootte. Geopend dag. 9 -21 uur. Entree volw. 1,75, kind. f 0,70. Gezelschappen reduk- tie. Gedurende gehele maand: iedere do. Kunst- en Antiek markt Vischmarkt. Hele dag. t.m. 26 aug. zomertentoonstel- ling „1001 jaar Walcheren". Rijksarchief St. Pieterstraat 38, geopend ma. t.m. vrijd. 9.30-12.30 en 13.30-17.30 uur, za. 9.30 12.30 üur. Zo. en feestdagen gesloten, t.m. 28 juli Klank en Lichtspel in de abdij; ied. wo. en do. aanvang 21 en 21.30 uur, vr. aanv. 21 uur. Entree volw. f 2,-, kind. f 1,50. Gezelschappenreduktie. Kaartverkoop o.a. VVV Mid delburg, t.m. eind augustus ten toonstelling met als onderwerp De Restauratie van de binnen stad van Middelburg onder het motto „Waard om behouden te worden". Vleeshal markt, geopend ma. t.m. za. 10*17 uur, zo. 14-17 uur. Entree f 1,50. Groepen reduktie ied. di. zomeravondbridge in wed strijdverband. 18 juli prijzen- drive. De Schouwburg Molen water; aanv. 19.30 uur; in schrijfgeld f 2,50 p.p. t.m. 28 juli: Jeugdland met o.a. han denarbeid, indianendorp, handwerken, discotheek, hut- tenbouw, sport, poppenkast, bibliotheek enz. voor kinderen van 4 t.m. 14 jaar sporthal aan Zondag j.l. is de nieuwe dienstregeling van de N.V. Streekvervoer Walcheren van kracht geworden. In verband hiermee zijn voor Walcheren en speciaal Vlisslngen en Mid delburg nogal wat veranderin gen te constateren. De bus Middelburg - Vlisslngen zal van maandag tot en met zater dag niet verder gaan dan het station te Vlisslngen. Dit be treft de tijden na 20.00 uur. Wie verder wil naar het cen trum dient over te stappen op de stadsbus. Ook de invoering van eenrichtingsverkeer in verschillende delen van Mid delburg heeft invloed op de busdienst en de andere werk tijden die door Hoechst inge voerd zijn, hebben ook al tot gevolg gehad dat de busdienst is veranderd. Verder z^n op Walcheren veel nieuwe wegen gereed gekomen en dit doet ook zijn invloed gelden. Al met al, als u veel reist met de bus, aanleiding om zich een nieuw busboekje aan te schaf fen die bij de Streekvervoer verkrijgbaar zijn. Tijdens een vergadering van de raad van bestuur van het Havenschap VLISSINGEN is bekend gemaakt dat het olie concern Union Rheinische Braunkohlenkraftstof A.G., een dochteronderneming van de Rheinische Westfalische Elektricitatswerke, het haven schap heeft meegedeeld af te zien van een vestiging in het Sloegebied tussen Pechiney en Hoechst. Het betrof hier de vestiging van een olieraffina derij die een produktieproces had moeten hebben afgestemd op Hoechst, maar aangezien volgens de fabriek Hoechst's toekomstplannen erg onduide lijk zijn, heeft men nu van vestiging afgezien. Dit punt heeft overigens niet de door slag gegeven, er werden nog vier punten aangevoerd waar onder ook dat het gehele in dustriële klimaat in Nederland op het ogenblik zeer ongustig is. Tijdens de vergadering werd ook besloten de Sloeha- ven uit te diepen zover dat bij spring-laagwater nog tenmin ste 12,5 meter water zou blij ven staan. Verder heeft het Havenschap Mission for Sea men, een instelling die zich bezig houdt met dienstverle ning aan zeelieden van welke nationaliteit of godsdienst ook, een subsidie toegezegd van f, 1.000. De MIDDELBURGSE Kruis verenigingen staan weer in het middelpunt van de belang stelling. Nadat men reeds en kele jaren in nauw verband samenwerkte wat betreft het consulatiebureau heeft men nu besloten om de drie kruisvere nigingen samen te brengen in een stichting. Dat wil zegge dat men naast het consultatie bureau nu ook het magazijn en de financi Ie administratie samen gaat beheren. Het ligt in de bedoeling zo ver te gaan dat zelfs het personeel, dat nu nog over de drie verschillende is verdeeld, over enige tijd door de stichting zal worden overgenomen. Unlangs is het nieuwe bestuur voorgesteld en voorzitter A. van Vliet kon meteen met grote plannen op tafel komen want men wil in de toekomst een gezondheids centrum in Middelburg-Zuid, waar centraal gewerkt zal worden door artsen, maat schappelijk werkers, wijkver pleegsters, fysiotherapeuten, di tistes en waarschijnlijk ook de tandartsen. Deze plannen zullen waarschijnlijk over twee jaar gerealiseerd zijn. Het centrum zal gebouwd worden en ge -xploiteerd door de stichting. In het MIDDELBURGSE Ü- tij Theater zijn dinsdag opna men geweest van de AVRO- draio in het kader van de Mikado-spelen. Hieraan is meegewerkt door een aantal kinderen die voor hun stad een bepaald aantal punten kon behalen. Naast Middelburg werden opnamen gemaakt in Haarlem, Breda en Maastricht en de stad die het hoogste aantal punten kreeg, krijgt na afloop van de uitzendingen de Mikado-beker. Behalve dit wedstrijdelement was er ook iets van plezier dat gebracht werd door het combo van To- nij Eijk, Eddij Christiani, Wil lem Wagter, en Joke Pruijs. De radio-opnamen worden maandag 17 juli van 16-17 uur uigezonden op Hilversum 2. Onder auspici n van Jeugd en Muziek is In de Hoorzaal van het statencomplex te MIDDELBURG de tentoonstel ling Octopus geopend door ge deputeerde A. J.k van Gees- bergen. Deze tentoonstelling laat alles zien, van draaiboek tot affiches die gebruikt zjjn bij de opnamen van Octopus. Verder bracht Jeugd en Mu ziek met vijftien leden de mzuiek op straat. Dit werd gedaan op verschillende pun ten in de stad maar donder dagmiddag op de Markt trok men erg goed de aandacht. Veel marktgangers lieten de markt voor wat hij was om te kijken wat er gaande was. Verder waren er in de loop van de week nog activiteiten in Vlisslngen en Middelburg einde cursief In hotel café restaurant Grand Hotel Britannia te VLISSINGEN is een dezer da gen afscheid genomen van ad junct-directeur ir. H. Broek- hoff van de PZEM. Veel per soneelsleden en vrienden kwa men hem in verband hiermee de hand drukken en velen lie ten het hier niet bij maar spraken de met pensioen gaande heer Broekhoff in waarderende woorden toe. De ze waarderende woorden gin gen dikwijls gepaard met di verse cadeaus. Aan de opleidingsschool voor het Christelijk Kleute ronderwijs te MIDDELBURG slaagden voor de akte kleuter leidster: A. J. M. Acda, C. B. Franse, W. A. Alewijn, S. M. Vermeulen, C, Aamoutse, V. M. Bode, N. de Jong, A. Mos- tert, G. P. van den Boom- gaardt, N. Francke, A. P. Ha melink, N. M. Pauwe, M. L. M. van Steenbergen, L. C. van der Vliet. S. Kodde, H. J. B. Altena, I. L. Ie Cointre, T. A. Goedbloed, A J. Kogeler, G. J. Kuiper. L. S. Luteijn, D. J. Verstraten, A. C. Lantsheer, J. Cal jouw, M. C. van den Ende, A. Kwekkeboom, A. de Putter, E. N. Melse, G. A. Stroo. Aan de St. Paulus-mavo te VLISSINGEN legden de vol gende personen met goed ge volg het examen af: Ellij Baert, Jacques Deinen, Mar- loes Essenling, Guido Geer- aert, Bennie van Geersdale, Marijke Geijsels, Jos Her mens, Ad Prinsen, Leo Ras, Lianne de Riem, Joke Seijbel, Adrie Suijkerbuik, Jan van Wanrooty, Ida van Es, Tineke Geljs, Marjan Guinee, S ijl via Hubrock, Yolanda Labuch, Henk Lenaerts, Frans Over- gaauw, Addij Raats, Loek Schuurbiers, Wilma Somers, Ferdinand Spinnewijn, Marga Stokman, Jos Timmerman, Walter Vael, Maija Versteij- len, Piet Voet, Jalina Wit- kowski allen uit Vlisslngen, Cor Marjee en Frans ViUee uit Middelburg en 5 kandidaten moesten worden afgewezen. de Nassaulaan. Geopend ma.' t.m. vr. 9 -16 uur entree f 1,50 per dag. 5-dagenkaart f 5,- en 10-daagsekaart f 9,-. 6 juli: Folkloristische dag. Ringrijden met sjeesjes op het Molenwa ter. Rondrit om plm. 13 uur door de stad. 11 juli: Pipo de Gown treedt op in het open luchttheater Toorenvliedt. Aanvang 14 uur. 11 juli: Or gelconcert door Stanislas Der- iemacker. Nieuwe kerk aanv. 20 uur. 12 juli: Kinderen kun nen hun huisdieren laten keu ren door een deskundige junj, tevens een tentoonstelling van rasdieren en een demonstratie door de Middelburgse ponij- club. Markt aanv. 19 uur, 10 en 11 juli: voorstelling Musical Hair openluchttheater Tooren vliedt, 's Avonds. Inl. W, Middelburg. Oostkapelle: 6 ju li: Gekostumeerde dames voetbalwedstrijd tussen bad gasten en een elftal van Oost kapelle. Terrein aan de Toren*! straat. Aanv. 19 uur, 6, 7, en 8 juli: Bazar t.b.v. Muziekvere niging Crescendo in het vere nigingsgebouw Dorpsstraat. 11 juli: Poppenkastshow met ex tra attractie in het vereni gingsgebouw. Aanv. 19 uur. 12 juli: Grootse Ponijshow door ponyclub De Gouwe Reuers. Terrein aan de Duinweg. Aanv. 19 uur. Ritthem: Iedere di. en do. rondleiding door na tuurreservaat Rammekens- hoek; jong bos, kreken, over gebleven na overstroming in 1944. Veel vogelleven. Duur excursie ongveer V/j uur. Aanv. 14.30 uur Start nood- boerderij Staatsbosbeheer Rammekensweg.' Inlicht. WV Vlissingen. 8 juli: Ringrijden, dorpskern, gehele dag. Veere: t.m. 31 juli: expositie van olie verfschilderijen van Piet Bul thuis in restaurant d'Oude Werf, Bastion 2, geopend dag. 10-22 uur. Iedere ma. en vr. middag Boets-inn voor boet- seerders, ied. ma en do.-avond Draai-inn voor pottenbakkers, potterij De Spreeuwenpot, Oomstraat 1. Deelnaifte gratis. Inl. tel. 011841-485, gehele maand demonstraties spinnen en weven in atelier De Scha- pekop. Markt 23 inl. tel. 01181-416. Gehele maand kinderspeelochtenden, voor kinderen van 4-12 jaar. aan vang 10 -12 uur. Prijs deelna me f 0,25. Ook worden diverse aktiviteiten georganiseerd o.a. bingo-avonden, lampionnenop- tochten, gezinsvossejacht, kinderpicknicken enz. Inl. de heer R. Hoogenkamp, Markt 23 Veere, tel. 01181 -209, t.m. 31 aug: Vaartocht tussen Veere en Zierikzee over Oos- terschelde en Veerse Meer. Afvaart steiger achter de Campveerse Toren met m.s. Stad Zierikzee van de rederij n.v. RTM ma. t.m. za. 15.15 uur. Terugtocht per bus, inl. VVV en nv RTM. tel. 01110 3751 t.m. 31 augustus Rond vaart Veerse Meer met m.s. stad Zierikzee van rederij n.v. RTM. Afvaart steiger achter Campveerse Toren, ma. t.m. za. 13.30 uur duur ongeveer l'/j uur. Prijs volw. 4, kind. 4 t.m. 9 jr. f 2,-, inl. VVV en NV RTM tel. 01110 - 3751, 6 en 7 juli: Belgische kampioenschap Cadet, georga niseerd door watersportvereni ging RYCB. Vlissingen: Iedere vr. weekmarkt, ied. vr. toeris- tenmarkt Lange Zelke-Zee- manserve, t.m. 31 augustus tentoonstelling Het schepen- portret sinds 1572. in het ste delijk museum Bellamijpark. Geopend ma. t.m. za. 10 12 en 14 17 uur. zo. 14 17 uur. t.m. augustus optreden Itali aans Trio Tonoli in Boulevard caf van Grand Hotel, Britan nia, Boul, Evertsen 44 di. t.m. zo. aanv. 19.30 1.00 uur, za. tot 2 uur en zo.middag 15 "18 uur. Iedere do.avond festival d'Elegance hnodeshowf Grand Hotel Britannia Boul Evertsen 44. Aanv. 21.30.-22.30 uur. Permanente expositie van schilderijen van Piet Bulthuis in Grand Hotel Britannia, Boul. Evertsen 44.. 7 juli: Jubi leum Showboat vaart in de monding van de Westerschelde Afvaart Piet Heinkade om 14 uur met 2 voorstellingen van poppenthater De Kriekeputte aan boord. De 2e vaart om 19.30 uur m.m.v. een disc-joc- bureau van de gemeentepolitie te Vlissingen werd in het tijd vak van 20-6-1972 t.m. 26-6- 1972 kennisgegeven van het vinden van de navolgende din gen: 1 Gouden armband, 4 porte monnees, 1 zilveren armband, 6 verschillende sleutels aan ring, 1 kinderportemonnee, 1 erg klein sleuteltje goudkleu rig, 1 bankbiljet )los(, 1 bos sleutels. 4 kleine hondjes allen bruin met beige, 2 regenbroe ken, 1 paar witte sokjes, 1 lila sjaal, 1 )verm.( film-camera- tas. 1 etui met 9 sleutels, 1 brmf. sleutel, 1 oud etui met 6 sleutels. 1 wit poedeltje, 1 lipssleutel, 1 levende schild pad. De afdeling gevonden voorwerpen is geopend van maandag t.m. vrijdag van 11.00 uur tot 12.30 uur en van 15.30 uur tot 16.30 uur. Zater dags van 11.00 uur tot 12.00 u Doktjfrs- juli Aan VLISSINGEN dienst. Zaterdag 8 juli Aan 0.00 tot en met 24 uur dokter Kant, Badhuisstraat 121, tel. 01184-2190, zondag 9 juli van 0.00 tot en met 24 uur dokter Wartena, Vredehoflaan 8, telefoon 3933. Apotheek. Van vrijdag 7 juli n.m. 18 uur tot en met vrijdag 14 juli v.m. 8.30 uur. Geopend apotheek D. H. v. d. Kleine Mulder. Singel 9, tel. 01184- 2730. Verloskundige. 8 En 9 juli mej. Van Ginkel, Pres. Roose- veltlaan 232, tel. 01184-2775. Huisartsen, Souburg, Ame- muiden en Nieuwland, 9 en 9 juli dokter M. L >v. d. Moer, Stationsplein 1, Amemuiden, tel. 01182-1308. Tandarts. Zaterdag 8 juli van 9-10 uur en zondag 9 juli van 11-12 uur. Dokter H. H. de Vries, Badhuisstraat 107, tel. 01184-2644. Dierenarts. 8 en 9 juli, dok ter J. Hoftijzer, Middelburg, tel. 01180-3118, consult alleen na tel. afspraak. Wijkverpleegster Oranje, Groene en Wit-Gele Kruis, 8 en 9 juli zuster V. d. Ende, Schaepmanstraat 21, tel. 01184-4221. Wijkverpleegster „Het Groe ne Kruis", te Vlissingen, 8 en 9 juli zuster Boersma, Wielin genlaan 2a. tel. 01184-2286. MIDDELBURG Dokters- dienst, zaterdag 8 juli van 0.00 tot en met 24 uur dokter Del fos, Rouaanse Kaai 47, tel. 01180-2637, zondag 9 juli van 0.00 tot en met 24 uur dokter Dominicus, Dam 55, tel. 2830. Apotheek, van vrijdag 7 juli n.m. 18 uur tot en met vrijdag 14 juli v.m. 8.30 uur geopend apotheek L. v. d. Boogert, Korte Delft 12. Stichting Zieken- en Onge- vallenvervoer op Walcheren. Aanvragen voor ambulance en zieken op Walcheren, brandweer Vlissingen, tel. 01184-3515 of 2323, voor onge vallen op Walcheren brand weer Vlissingen, voor ongeval len binnen de gemeentegren zen van Middelburg, gemeen tepolitie Middelburg, tel. 01180-5800. VLISSINGEN Zaterdag 8 juli. Zevende Dag-Adventis ten, Doopsgezinde kerk Vrij- domweg. 9.15 ds. J. Lijken- dijk, 10.15 bijbelstudie. Middelburg, Doopsgezinde kerk Lange Noordstraat 10 bijbelstudie. 11 ds. J. Lijken- dijk. Zondag 9 juli: Hervormd Vlis singen, St. Jacobskerk 10 ds. L.M. Verseput, 17 geen dienst, Johanneskerk 9.30 ds. J.W. Genuit, 19 bijzondere jeugd dienst, Open Hof 9.30 ds. J.H. Harmeijer, Breda. Bethesda, 10 Prot. Kerk dienst. Ver. van Vrijzinnig-Hervorm den-Remonstranten en Doops gezinde Gemeente, gez. dienst in Doopsgezinde Kerk 10,45 ds. v.d. Berg. Evang. Luth. Gemeente, Wal- straat. <Geen dienst. Geref. Petruskerk Paul Kru- gerstraat, 9.30 ds. P.L. Schud- debeurs van Wezep, 19 ds W.J. Genuit. Open Hof Paau- wenburg 9.30 ds. J.H. Har meijer, Breda, 17 ds. P.L. Schuddebeurs. Chr. Geref.- Kerk Kasteel straat, 10.30 ds. A. Broersma. 19 ds. J. van Amstel. Geref. Gemeente Vlissingen, 9.30 en 16.30 ds. Snoep. Geref. Gemeente Meliskerke, 9.30 14.30 en 19 ds. Weststra- te. Geref. Gemeente Aagtekerke, 9.30 en 19 ds. van Vliet. Geref. Gemeente Middelburg, centrum 9.30 en 18.30 ds. Zij- derveld zuid 10.30 leesdienst, 19 ds. Snoep. Volle Evangelie Gemeente, Vrouwestraat, zondag 9.45. Pinksterkapel Emmastraat 10. Dienst te 14.30. Leger des Heils,10 u. Heilsbij- eenkomst, 11.30 zondagsschool, 19.30 getuigenis-samenkomst, woensdagmiddag film voor de kinderen. Anglican Church, service eve- nj sundaij: morning prayer 10.30 a.m. evening prayer 7.30 p.m. in The Missions to Seamen Chapel. Scheldepoort Vlissingen, oost. Reader A. Driver. Hervormd Koudekerke, 9 ds. M.J. de Jong, 10.30 ds. M.J. de Jong. Kristen Zuid Molukse Kerk, Oost-Souburg 15 ds. P. Fader, Koudekerke 14 ds. P. Fader. Middelburg, zondag 9 juli Evang. Luth. Gemeente. Geen dienst. The Bethel Pentecostal Tem pel, elke zondag dienst te 14.30 en elke woensdag te. 19.30 uur in Zuiderbaken. R.k. kerkdiensten op Walche- reh, vöör en 9 juli. Parochie kerk Singel Vlissin gen, zaterdagavond 19, zondag 8.30, 10 )dameskoor(. 12 en 19, woensdagmiddag 12 juli 15 uur huwelijksdienst, Emmanu- elkerk Paauwenburg zaterda gavond 19, zondag 11. Martinuskerk te Souburg, za terdag 19, zondag 10,30. Parochiekerk Lombardstraat Middelburg, zaterdagavond 19, zondag 10.30 en 19, de Hoek steen, Roozenburglaan, zondag 11.30. Koudekerke, Toeristenkerk 10. Oostkapelle, zaterdagavond 19 Ned. Herv.kerk. Veere, Ned. Herv.kerk, zon dag 8. Vrouwepolder, Toeristen kerk Fort Den Haakweg zon dag 10. Westkapelle, Toeristenkerk, Bazienstraat 2, zaterdag 19, zondag 10. Zoutelande, Toeristenkerk, Bosweg 48. zaterdag 19. zon dag 10 en 19. keij. Prijs volw. f 7,-, t.m. 12 jr. f 3,50. Kaartverkoop VVV. 7 juli: Orgelconcert door Jo seph Ruscon in de St. Jacobs kerk. Aanv. 20 uur. 10 juli: demonstratie politiehonden- dressuur op het grasveld naast het stadhuis. Aanv. 19.30 uur. Toegang gratis, gehele maand vaartochten van Rederij Flan- dria, Antwerpen-Vlissingen- Antwerpen. Inl. VVV Vlissin gen. Vrouwepolder: iedere wo. Toeristenmarkt 14.30 21 uur. 6 juli: Wandeltocht door uniek natuurgebied o.I.v. de heer J. Griep. Start bij restaurant Duinoord, Fort den Haakweg om 19 uur. 11 juli: strandfigu- ren en fortenbouw op het Badstrand, aanvang 14 uur. Westkapelle 6 en 11 juli: film voorstelling in het vereni gingsgebouw Westkapelle Her rijst. Aanv. 10.30 uur, 19.30 uur en 21.45 uur. 7 juli: Strandfeest voor kinderen van 4-15 jaar op strand bij Joos- sesweg. Aanv. 15 uur. Deelna me vrij. 12 juli: filmvoorstel ling in verenigingsgebouw Westkapelle Herrijst. Aanv. 10.30 en 20 uur. 12 juli: Kreekloop voor personen van af 13 jaar. Start Jacob Bras serstraat bij Groene Kruisge- bouw. Aanv. 19 uur deelname f 1,50. Zoutelande: Iedere di. toeristenmarkt Langstraat 14 21 uur. 6 juli: Voetbalwed strijd Badgasten-Meeuwen, aanv. 19.30 uur. 8 juli: Rin- grijderij té paard in de Lang straat; danv. 10 üUr. il juli: Dinsdag 11 juli, 20 uur Nieuwe Kerk te Middelburg orgelconcert te geven door Stanisias Deriemacker, Ant werpen. Woensdag 12 juli, 20.30 uur Ned. Herv. Kerk te Biggeker ke, concert Collegium Instru mentale Brugense, in het ka der van het Belgisch-Neder lands cultureel verdrag. Donderdag 13 juli. 20 uur Geref. Kerk te Serooskerke )W.(, ofgelconcert te geven door Piet van Egmond. Hoog water te Vlissingen: Donderdag 6 juli 9.15 en 21.43. vrijdag 7 juli 10.28 en 23.02. zaterdag 8 juli 11.42 en --, zondag 9 juni 0.12 en 12.43. maandag 10 juli n.m. 1.07 en 13.36. dinsdag 1.57 en 14.24, woensdag 12 juli 2.46 en 15.11. Voetbalwedstrijd Badgasten- Meeuwen. aanv. 19.30 uur. 12 juli badrit. Start bij restaurant De Walcherse Kaasboer, aanv. 14 uur. De gegevens van deze lijst zijn met de meeste zorg verzameld. De Provinciale VVV kan echter geen enkele verantwoording dragen voor de juistheid van data of overi ge bijzonderheden. Wilt u het precies weten informeer dan eerst bij de VVV ter plaat-

Scheldebode | 1972 | | pagina 3