Zuid-Molukse voetbalclubs uit heel Nederland komen naar Souburg Rectificatie de scheldebode Midgetgolf baan Delta viert dit jaar 10-jarig bestaan 17 juni Sport - Zang - Zeeland Opening nieuw kantoor Ventevogel& Zn Scheldebode-kringetje de zuidwester combinatie Gerechten Optreden GROOT WALCHEREN huis aan huis-blad 22e i jaargang no. 24 uitgave: n.v. uitgeversmaatschappij de stem - breda donderdag 15 juni 1972 J. M. GROEN S. M. OVERTOOM DE RUITER voor vaderdag geschenken •HRUITER de scheldebode SOUBURG Zaterdag 17 juni vindt op de RCS voetbal velden te Oost-Souburg èen groot voetbaltoernooi plaats van Zuid Molukse voetbalver enigingen uit geheel Neder land. Het is voor het eerst in de geschiedenis dat zo'n groot toernooi van Zuid-Molukse verenigingen plaats vindt in Zeeland. Het toernooi wordt georga niseerd door de werkgroep Sport-Zang Zeeland die zich reeds vorig jaar september aan het voorbereiden is. Aan deze „11 Provinciën cup" ne men 16 ploegen deel uit Hoog- eveen, Nijverdal, Tiel, Vaas- sen, Culemborg, Zaandam, Huizen, Woerden, Capeile a.d. Ussel met 2 verenigingen, Middelburg )Jong Ambon(, Vught, Breda, Sittard, Leer dam en Moordrecht. Deze 16 verenigingen worden verte genwoordigd door zo'n 1500 personen. uit Souburg die reeds meer malen op radio en t.v. te ho ren was, zal een gastoptreden verzorgen. Dit songfestival duurt tot 11 uur. Natuurlijk is er ook een jurij aanwezig waarin zitting hebben mevt Franken uit Oost-Souburg, di- rigente van verschillende ko ren. en de heer Leenderts en de heer Janssen van Bovema te Haarlem. Na dit songfesti val, dat niet alleen voor Zuid Molukkers is maar waar ie dereen hartelijk welkom is, is er nog dansen tot zes uur in de morgen, op muziek van de topgroep Brainbox uit Amster dam. The Friends uit Zaandam en de bekende Zuid Molukse popgroep The Djodjaro Malu ku uit Vaassen. Ook op deze avond wordt de inwendige mens niet vergeten want ook nij kan men vele originele In dische gerechten kopen, waar onder bami. saté, loempia's en broodjes. De organiserende werkgroep, bestaande uit ze ven Souburgse jongelui, hoopt dat van deze mogelijkheid veel gebruik wordt gemaakt want ze hebben het speciaal ingelast om de kosten een beetje te drukken. Ook hopen ze dat het lekker druk zal worden, wat haast niet anders kan met zulke bekende groe pen die men in Zeeland niet alle dagen ziet. Ook voor de prijs hoeft men het niet te laten want 5,- van acht uur 's avonds tot zes uur de volgen de morgen kan niet duur wor den genoemd. Dat dit alles gerealiseerd kan worden dankt men aan de heren: A. Teleha- la, D. Waisapy, H. Ririhena, J. Tuhuleruw, H. Wattimena en de dames M. M. Wattimena en Kr. Telehala. Dat ze zo'n hele dag niet alleen voor de organi satie kunnen zorgen spréékt vanzelf daarom staat er een team van 40 personen tot hun beschikking dat zal assisteren waar dit mogelijk is. In totaal kan men met het voetballen vier prijzen beha len die allemaal vast zijn. De gene die een prijs wint mag hem in de prijzenkast zetten want er wordt niet gewisseld. Voor het songfestival zijn drie vaste prijzen beschikbaar met als hoofdprijs de Zeeland zang trofee! Omdat het voor de eer ste keer is zal men moeten afwachten wat het gaat wor den maar als het goed slaagt zal men volgend jaar zeker een herhaling kunnen ver wachten", aldus de heer A. Telehala. Een uitspraak waar mee de andere leden van de werkgroep het eens zijn. Verder hebben de voetbal vereniging R.C.S., Stichting Sportbelangen Vlissingen, So ciaal Cultureel Werk Vlissin gen, Scheidsrechters van de K.N.V.B. afdeling Zeeland en ook de politie Vlissingen die parkeerproblemen op moet lossen hun onmisbare mede werking aan het gebeuren verleend. De wedstrijden beginnen om 10 uur. De prijs uitreiking vindt plaats om ongeveer zes uur in de middag. Op dit toer nooi spelen senioren, maar voor de finalewedstrijd wordt een voorwedstrijd gespeeld tussen B junioren van Jong Ambon uit Middelburg en F.C. Mutiara uit Breda. Op de vel den zijn porties nassi en loem pia's verkrijgbaar, klaarge maakt op originate Molukse wijze. Dit wordt verkocht in een caravan op het terrein. Het clubgebouw van RCS staat ook ter beschikking maar alleen voor drankjes en snoep goed Voor de spelers is een lunch pakket aanwezig. De toegang op de veldenis f 2,- voor volwassenen, voor kinderen geldt een speciale prijs, 's Avonds is er in de De zeven jongelui die het Sport-Zang- Zeeland gebeuren op touw hebben gezet, met de te win nen bekers. Zwaan te Souburg een song festival met talentenjacht waar 12 Zuid Molukse zang groepen uit heel Nederland aan deelnemen. The Voices of Freedom, de bekende groep In het interview met me vrouw Westerhout, in de vori ge Scheldebode, stond een on juistheid. Mevrouw Wester hout heeft niet het Middel burgse vrouwencontakt dat daar overigens niet eens zo heet bij de FVVH gebracht, maar het Wageningse. Wij bie den onze verontschuldigingen aan voor deze vergissing. VLISSINGEN Een dezer dagen heeft de firma Ventevo- gel en zoon, zjjn nieuw kan toor in de Badhuisstraat geo pend. Op de plaats waar vroe ger tandartsboren stonden, prijken nu zakelijke bureaus. De verhuizing naar dit nieuwe pand mag beschouwd worden als het sluitstuk van een over gangsfase in het bedrijf en een start van nieuwe activitei ten. Voor de openingshandeling heeft men dit keer nu eens geen officieel persoon uitgeno digd maar vond men de oudste cliënt van het kantoor, tevens de oudste inwoner van Vlis singen de heer A. C. F. Buijs )99( bereid de opening te ver richten. BEGRAFENIS EN CREMATIE VERZORGING VLISSINGEN: ROCHUSSENSTRAAT 3 Tel. 01184) 3417 b.g.g. (01184) 2772 SOUBURG: Tel. (01183) 1801 MIDDELBURG Aan de Christelijke Pedagogische Academie voor Zeeland te Middelburg slaagden voor de acte volledig bevoegd onder wijzeres! de volgende candi- daten: J. U. Antheunissen, J. Geelhoed, L. Adriaanse, P. A. Hijsman, F. R. Pos, E. de Ry- ke, J. C. Schouwenaar, T. J. Soeting, J. T. A. Doorenbos, A. H. Kamermans, NJ. Siljée, H. Vermeulen, allen te Mid delburg. M. Anthonissen te 's-Gra- venpolder, J. C. Baaij te Ber gen op Zoom, C. W. Brouwer, J.B. de Jager, H.J. Griffi oen te Kapelle, J. J. C. Diele- man te Oostburg, J. C. van Hoorn, J. C. Vermaat, te Zie- rikzee, A. H. de Jonge te Ter- neuzen, J. A. Kamermans, F. A. M. Doppegieter, R. J. Knuijt, J.J. Pals, P. van Sab- ben L. A. C. M. Speckens, allen te Vlissingen. J.A. de Koeijer, C. Vijfhuize te Yerseke, B. I. de Leeuw te Zaamslag, J. Mi- chielsen te Nieuwvliet, M. S. Nieuwenhuis te Groede, P. de Pooter,. F. Hannij, te Axel., M. C. Bernhard, F. Ronner te Domburg, T. Geerse te Veere, F. T. van Hoof te Oostkapelle, W. J. Jansen te Hoek, J. de Wolf te Souburg, J-L. G. Kre- kelberg. E. M. C. Remijn, K. M. Sijp. C. A. Torbijn te Goes, P. Wolf te Koudekerke, L. Bosselaar te Oudelande, J W. Heijnsdijk te Wilhelminadorp, J. M. op 't Hof te Biezelinge. M. J. Koeman te Wolphaarts- dijk, A. de Munck te Driewe gen, J. J. M. Peeters te 's- Heerenhoek en K. van der Schuit te Halsteren. Aan het examen namen 59 landidaten deel waarvan er een werd af gewezen en 4 konden een her examen doen, een kandidaat had zich voor het examen te ruggetrokken en een candiaat was ziek, deze zal op een later tijdstip examen afleggen. OPLAGE 16.600 EX. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis in alle plaatsen behorende tot de gemeenten Vlissingen, Valkenisse en Westkapelle. IN COMBINATIE MET TOTALE OPLAGE 32.500 EX., Huis aan huis-verspreiding op geheel Walcheren. ADMINISTRATIE: N.V. Uitgevers Mij De Stem Breda. Reigerstraat 16 Telefoon 01600-22341 REDAKTIE: Mevr. B. Mulder-Kenter, Oost-Souburg, Platanenstraat 27 Telefoon 01183-1997 b-g.g. 01600-22341 (toestel 229.) ADVERTENTIE-EXPL.: J. van der Hoeven, Vlissingen Spuiplein 94 Telefoon 01184-6830 DRUK: Toezending technische materialen aan: N.V. Rotadruk, Axel Nassaustraat 3 Telefoon 01155-2320 VLISSINGEN v N In 1962 stichtte Ome Jan de Nijs uit Cadzand de eerste en tot nog toe enige midget golfbaan in Vlissingen die de naam kreeg Midget Golfbaan Delta. Deze is gelegen aan de van Woelde- renlaan onder aan de B oule- vard bij de camping De Nolle. Voor liefhebbers overigens geen probleem om te vinden. De baan is op de zomer afge stemd en geopend van mei tot oktober. Op de baan treft u 18 holes, waarbij een geoefend speler zo'n 45-50 punten haalt. Het clubrecord staat op 35 punten. Op deze baan wordt ieder jaar het Zeeuwse kampioenschap gehouden. Iedere avond wordt er verder gespeeld om de Ko renaarbeker, geschonken door bakkerij de Korenaar uit de Scheldestraat, van de heer C. S. Wortman. Tevens zijn er nog wedstrij den om vier andere bekers. De Korenaarbeker kan alleen be twist worden door leden van de Vlissingse Midget Golfclub Delta, de andere bekers kun nen gewonnen worden door ie dereen. Ook de kampieon- schappen van de Zeeland Gra- velbanen worden op deze baan gespeeld. Dit gaat om de C. Moraal beker, geschonken door de gelijknamige voorzit- Vreemde elementen in onze Zeeuwse samenleving, brave medebewoners van Nederlands mooiste provin cie, hebben verleden week even de kop opgestoken in Middelburg. ..Een stem" door de telefoon berichtte toen namelijk zoals u allen waarschijnlijk hebt gelezen dat er een bom zou zijn geplaatst in het gebouw van de christelijke scholen gemeenschap voor econo misch beroepsonderwijs in onze Zeeuwse hoofdstad. Een bijzonder kwalijke me dedeling. omdat achteraf bleek dat er niets loos was en „de stem" het mogelijk als grap heeft bedoeld. Een pseudo-grappenmaker dus, die thuis waarschijnlijk noch in het bezit is van een t\-toestel, noch dagelijks in het bezit wordt gesteld van een dagblad. Het betreft hier duidelijk geen nuchte re Zeeuw die zich regelma- tig ergert aan de bloedige )fot of re port ages van hele reeksen van bomaanslagen in de couranten en op de beeldbuis, die elders in de wereld plaatsvinden. Een maniak, die wij kunnen missen' als kiespijn en waar we hier geen behoefte aan hebben. Laten we dan ook in dergelijke gevallen onze gezagsgetrouwenaam eer aan doen en de politie waar mogelijk helpen om deze onruststoker in z'n kraag te grijpen. Heel wat gemoedelijker maar zeker niet minder was de schok die ook ver leden week een Noord-Be- velands postbeambte te verwerken kreeg. Het be treft hier de heer L. de Waal uit Kortgene die ver antwoordelijk is voor het bezorgen van de post in het nabijgelegen Geersdijk. Hij bracht één dezer dagen, zo als hij dat regelmatig doet. een bromfiets vol post naar Geersdijk om zijn taak plichtsgetrouw te vervullen •en de inwoners van deze kleine kern met brieven en pakketjes te verblijden. Vooral pakketjes waren er die dag in ruime mate aan wezig, zodat het een hele toer was om de zaak bij elkaar te houden. Toen de heer De Waal dan ook bij een bepaald adres een post stuk af moest geven zette hij z'n bromfiets neer, leg de gemakshalve de pakket jes er even naast, om zich zodoende te voet wat vrijer te kunnen verplaatsen. Maar owéé. zoals de oude paling placht te zeggen. Toevalligerwijs reed op dat ogenblik de maandelijkse grof-vuil-ophaal-dienst van de gemeente voorbij. die alle langs de kant staande dozen, bundels afval, maar ook pakketjes oplaadde. De heer De Waal kreeg dan ook de schrik van z'n leven toen hij bij zijn bromfiets terugkeerde en al dra ont dekte dat de pakketjes ver dwenen waren. Hij herstel de zich echter Razendsnel van de hem toegediende mentale opdoffer en toog onmiddellijk aan de speur slag, omdat hij wel ver moedde wie de daders wa ren. Maar owéé, zoals ook de jonge naar fris water snakkende paling placht te zeggen, de vuilnisauto was verdwenen. Niet van de aardbodem, maar wel van de straat, want om in een garage wat afval makkelijk op te kunnen laden, had men de wagen naar binnen gereden, zodat de postbode danig in z'n rats zat. Ge lukkig voor hem bestaan er op Noord-Beveland met de ophaaldienst voor het grove vuil minder problemen dan in sommige andere plaatsen op Walcheren of Zuid-Be veland, want de gemeente lieden laadden het af'al zonder aanziens des per soons op om in korte tijd het straatbeeld weer te vul len. Tot groot genoegen van post De Waal die hier mee zijn problemen zag op gelost! d - OESTER kom kijken er- vragen bij foto harry verschuren oosterhout middelburg ter van de midgetclub. Twee weken na de officiële Zeuse Kampioenschappen vindt nog herkansing plaats. In het ver leden hebben ook veel buiten landers meegespeeld om het Zeeuwse kampioenschap en vorig jaar werd de beker zelfs gewonnen door een Duitser. Als men drie keer achter el kaar kans ziet de beker te winnen mag men deze behou den; maar ook vijf keer winnen in totaal geeft recht op de beker. De spelers zullen overi gens niet weten wat ze zien want de baan is geheel gemo derniseerd en aan de tijd aan gepast. Dit is vooral gebeurd met veel medewerking van de i leden. Er zijn nu drie zonne- terrassen, waar iedereen vrij toegang heeft, men hoeft niet speciaal te spelen, verder is er een complete geluidsinstallatie aangelegd en 's avonds heerst er een romantische sfeer door de feestverlichting. De Wagons Lits afdeling Stationsrestaura tie Vlissinfen heeft zijn dien sten ook uitgebreid want op de golfbaan zal deze zomer een servicewagen rijden waar allerlei drankjes en eetwaren te koop zullen zijn. De baan is de hele dag open van 10 tot 23 uur. (ook vrijdagdagavond 16 juni tot 9.00 uur s'avonds) BOEKHANDEL KMA WnKMMOTUATMULZnïVUWWjeN Deze week niet alleen een gelukkige winnares te melden maar ook vier nieuwe zaken die iets aanbieden. De winna res van ons kringetje van vo rige week was mevrouw Wig- gelinkhuizen, Clijverstraat 11 te Vlissingen. De nieuwe ge vers zijn: De Wijnkelder, Walstraat 104, Vlissingen een fles Robin-cognac. Dan Radio- tv van de Vijver die zich voor ons kringetje in liet schrijven met vier Zaken die alle vier iets te bieden hebben. Radio- TV van de Vijver, Kanaal straat 12, te Oost-Souburg: 1 pak stofzuigerzakken, Radio- TV van de Vijver, Koopcen trum Groenendijk, 1 grammo foonplaat, Radio-TV van de Vijver, Pottenmarkt 22 te Middelburg; 1 x gratis batte rijen voor een transistor radio, Radio-TV van de V(|ver, Ar- nemuiden: gratis 1 casette C 60. Banketbakkerij Faber, Bad huisstraat 28, de bekende kwaliteitstaart. Slagerij de Vries, Walstraat 46, een pond biefstuk; Vishandel Frans de Munck, Oude Markt 11 een kilo gebakken vis uit de za terdagreclame; Drogisterij Luitwieler, Lange Zelke 50, een luxe flacon badschuim; Smith Kaas, Marktkraam, een pond kaas naar keuze; Slagerjj Oosterom, Walstraat 10, 300 gram vleeswaren: t Goudop- pertje, Walstraat. waardebon van f 5,-; Potterie Jaap, St. Jacobstraat 5, waardebon van f 5.-; Brillenspecialist Tllroe, Walstraat 81, kamerthermome ter; Bloemsierkunst Dekker, Kanaalstraat 50, Oost Souburg, bloemen of planteïi naar keuze ter waarde van f 5,-; Eethuis de Snuijver,Walstraat 20, Vlis singen. 2 broodjes naar keuze of twee koffie met gebak; NU- fisk, Coosje Buskenstraat spaarpotje in de vorm van een stofzuiger; Dranken import Jan Duimel, Hermesweg 23, Vlissingen. fles sherrij t.w.v. f 3,95; Annikes cafetaria, Betje Woltplein, twee broodjes An nikes met koffie. De Wijnkel der, Walstraat 104, Vlissingen, fles Robin-cognac; Radio-TV van de Vijver, Kanaalstraat 12. Oost-Souburg, 1 pak stof zuigerzakken, filiaal Potten markt 22. Middelburg, 1 x gratis batterijen voor transis torradio. filiaal Arnemuiden, 1 cassette C 60. I

Scheldebode | 1972 | | pagina 1