Weer jaarlijkse bazar Garden Fête Missions to Seamen Telescoop hengel en watersport-zonnebril het weten v waard Rev. Samuel Doctorian in concertgebouw Vlissingen Avond vierdaagse De Vrolijke Tippelaars TIPS OM UW VAKANTIE BUDGET TE BEWAKEN zonnebrillen verrekijkers Sardiniëzwart verleden maar rozige toekomst Sport programma Kerkdiensten voor avontuurlijke De Pree een nieuw gerecht in „De Put" elke avond vanaf 18 uur. Nip uiltjes dit seizoen In terkerkelijke eon f eren de WELKE DOKTER IS THUIS Tegensiellingeu TAXI DOE HET ZELF Maak dit gerccht naar Uw ejgen smaak hardy optiek IN SOUBURG Oranjeplein 18 Tel. 01183-1248 Poulet la Reserveren 01184-2297 VLISSINGEN Voor de zesde keer zal in de tuin van het voetbalterrein van het Zeemanstehuis „The Flying Angel Club" Vlissingen Oost, de jaarlijkse bazar en tuin feest worden gehouden. De bekende attracties als kinder spelen, voetbalwedstryd en al lerlei loterijen en spelletjes staan op het programma. Verder de populaire verkoop van eigengemaakte jams, ca kes, cadeaus en gebarbecuede broodjes met hamburgers zul len ook weer met succes geld in het laatje brengen voor het vele werk ten bate van zeeva- T. Z-HNHMMI In 1971 was de bazar een groot succes. renden van alle nationaliteiten, rassen en geloofsovertuiging, ledereen is hartelijk welkom. Er zal echte Engelse thee wor den geserveerd en ook hier geldt hoe meer zielen hoe meer vreugd. Dit alles kan men meebeleven op zaterdag 3 juni aanstaande, bij Schelde- poort. DAM introduceerde op de Hiswa een zg.telescoophengel, die in ingeschoven toestand een lengte heeft van slechts 42 cm! Goed nieuws voor henge laars, die om hun „stek" te be reiken gebruik moeten maken van openbare vervoermidde len, zoals tram, trein of bus. Niet meer manipuleren met lange foudraals tussen de me- depassagier.De nieuwe DAM Airwatj Teleskoophengel past zelfs in een „diplomatenkof fertje" en kan zonder bezwaar worden meegenomen op reis met de auto of het vliegtuig en vormt geen sta in de weg in caravan of boot. IJ muiden Stores nv* im porteur van DAM in Neder land brengt een komplete serie van 13 modellen van de ze ..inschuifhengels" op de markt, waarvan het grootste model slechts 76 cm ruimte nodig heeft. Alle modellen hebben een zilveren geël- oxeerde metalen schroefreel- houder en het handdeel bij de een handige hengels is met chroom afgezet. Uitgeschoven is' de kleinste Airway Teles koophengel 1.50 mtr lang --een echte lichte spinhengel de grootste, een robuste. sterke silkhengel is 3.45 mtr.Dc prijzen variëren tot en met ƒ122,- incl. BTW. Door gebruik te maken van een nieuw weefsel voor de blanks is een hoge vastheid bij een zeer dunwandige uit voering mogelijk geworden. Het zwaartepunt van de hen gel ligt diep in het handdeel. De lengteverdeling is trapsge wijs optimaal nauwkeurig be rekend, met materiaaloverlap pingen aan de deeleinden, die bijzonder goede vastheids- en buigeigenschappen waarbor gen. De materiaaloverlappin gen geven de hengels een sterke ruggegraat, verminde ren elk overbodig zwiepen en geven de top een uiterste snel heid. Taselaar nv uit Zwijnd recht exposeerde op de Hiswa de uit Amerika afkomstige gepaten teerde AQUA MATE zonne brillen, die bij overboord val len blijven drijven. Verdere opvallende eigenschap van de ze vederlichte bril, die in drie uitvoeringen voor dames en heren verkrijgbaar is: het voorste gedeelte van het mon tuur met de gepolariseerde lenzen is opklapbaar! Omhoog in de schaduw, omlaag in de zon. Een van de modellen is te gebruiken over een normale bril. Een ander type heeft ook glazen aan de zijkant -Ideaal voor vissers od zee.De vrijwel onbreekbare bril, die niet alleen voor de watersport, maar voor alle vormen van recreatie gedacht is, biedt bovendien een uit komst voor automobilisten met vakantie in Midden en Zuid Europa, die plotseling een donkere tunnel binnenrijden. En voor dames op het strand tegen al te onbescheiden blik kenvenstertje laten zakken! Prijs incl. BTW f 25,-. VLISSINGEN Op zater dag 10 en zondag 11 juni 1972 wordt in het Concertgebouw, Emmastraat 10 te Vlissingen een Interkerkelijke Conferen tie gehouden, waarop zal wor den gesproken door rev. Sa muel Doctorian. Iedereen is daar van harte welkom. Samu el Doctorian is op de eerste plaats directeur van de Bljbel- land lezing, die tot doel heeft de hele bijbel te prediken aan de hele wereld, en tevens: om mensen in de „bijbellanden" te doen terugkeren naar de bijbel. Het hoofdkantoor bevindt zich sinds 1961 in Beirut, de hoofdstad van Libanon. Rev. Doctorian is als directeur van deze instelling tevens evange list en wordt door velen ,,de Paulus van de 20e eeuw" ge noemd. Als prediker van het evangelie van Jezus Christus sprak hij al in meer dan 65 landen, waaronder ook Neder land. Ook in vele andere plaatsen van ons land zal Sa muel Doctorian het woord voeren. Het werk van de Bij- bellandzending wordt verricht in die landen, waar de bijbel werd geschreven en die in de bijbel ook genoemd worden. O.a. heeft men een bijbel- school voor jonge mensen voor evangelisatiewerk in het Mid den-Oosten. We willen de Bij bellanden winnen voor Jezus, aldus rev. Doctorian, we gelo ven dat Hij het antwoord is voor de crisis in het Midden- Oosten. De boodschap van Sa muel Doctorian wordt door ve le oprechte christenen niet be schouwd als een paradepaard je voor een of andere groep maar als 'n profetisch appél voor iedere christen en niet- christen aldus het blad De Evangelist, waarvan door de Bijbellandzending onlangs het eerste nummer in ons land werd uitgegeven. Desgewenst kunnen nadere inlichtingen worden ingewonnen bij het Evangelie-Centrum „De Bron" in Oudleusden bij Dalfsen KX. tel. 05297-218. VLISSINGEN Halfweg mei begon in Vlissingen de 12e avondvierdaagse van de K.N.B.v.L.O., die georgani seerd werd door WSV „De Vrolijke Tippelaars". Bijna 1500, voor het grootste deel jeugdige, wandelaars en wan- delaarsters startten om half zeven vanaf het clubgebouw van Zeeland Sport om hun vereiste afstand op de eerste avond af te leggen. Na dagen van veel regen en wind, liet de regen nu gelukkig verstek gaan, dus konden de plastic regenjassen thuis gelaten wor den. Alle wandelaars ver trokken in de richting Souburg, waarna de 5 en iu Km lopers via net ïviar- nixpiein de Zuidbeekseweg bevolkten, terwijl de 15 km wandelaars langs het Jaagpad naar Middelburg liepen. had men te maken met een klein regenbuitje. Ondanks dat ;ging ieder opgewekt en kwa- Zaterdag 3 juni vindt weder om een voetbaltoernooi plaats van de V.C. Vlissingen. Ook hier betreft het weer een jeugdtoemooi van A-junioren. Deze wedstrijden worden ge speeld op de gemeentelijke sportvelden aan de Irislaan en er wordt meegewerkt aam, behalve de organiserende ver eniging door Cercle Melle, België,EMMA,Steen,Seroos kerken,Flakkee,V CK,Mid delburg, Walcheren, Goes, B.S.C., Jong Ambon, Kloetinge en Zeelandia. Ook deze wed strijden beginnen om 10.00 uur en eindigen omstreeks 17.00 uur waarna prijsuitrei king plaats vindt in het sport- paviljoen van de V.C. Vlissin gen. Zaterdag 3 juni vindt een reuniewedstrijd plaats tussen Vlissingen 1 en 2 uit het jaar 1963. Aanvang 19.00 uur. Zaterdag 3 juni a.s. om 19.00 uur vindt op het hoofdveld van de V.C. Vlissingen de 2e reünie wedstrijd plaats tussen Vlissingen 1 en 2 uit het seizoen 1963 waarin Vlissingen 1 kampioen geowrden is, in de le klasse na een beslissingswedstrijd tegen Boxtel uit Roosendaal. De reuniewedstrijd wordt gespeeld ten bate van Sport steunt Zonneveld. In het veld komen o.a. voor het eerste elftal keeper Wim Bos, Jo de Waal, Henny van Wezel, Rob Moens, Co Huser en Wim Groenewegen. In het tweede elftal mannen als Johnny But (keeper), Jo van de Rafelaar, Wim van Maris en Bart ten Bruggekate. Gelukkig had het EHBO- personeel deze eerste avond niet veel te doen zodat een ieder vol goede moed de twee de avond tegemoet zag. Op deze tweede avond lieten 4 wandelaars om diverse rede nen verstek gaan maar de overige lopers vertrokken om ongeveer half zeven weer om hun afstanden af te leggen. Was het de eerste avond droog geweest, deze tweede avond men allen weer behouden bij het Zeeland Sport-gebouw te rug en met de gedachte dat de helft van deze avondvierdaag se er weer opzat ging iedereen weer huiswaarts. De derde avond was een sombere regen achtige wandeldag,te nat voor 5 wandelaars)ters( want deze lieten verstek gaan. Maar ondanks de druilerige regen gingen de overige lopers, in regenkleding gehuld, tussen kwart over zes en half zeven opgewekt van start. De 15 ki- lometerlopers liepen weer naar Middelburg om deze keer via Koudekerke terug te ko men. De 10 km lopers gingen naar Paauwenburg en kwamen via Dishoek terug, terwijl de 5 kilometer wandelaars via de van der Helstlaan en de Zuid beekseweg naar de Koude- kerkseweg liepen om vandaar weer naar het Zeeland Sport gebouw terug te keren. On danks het slechte weer op de ze avond was een ieder tevre den en dacht reeds aan de glorieuze binnenkomst op de laatste avond. De vierde avond was iedereen vol spanning; zou het regenen of zou het niet regenen Maar na een middag vol sotrtregen en on- Naar aanleiding van een on derzoek naar de kans om een chemische technologie op het scholenplan bij de HTS te Vlissingen geplaatst te krijgen is men tot de ontdekking ge komen dat een laboratorium- school beslist tot de mogelijk heden behoort. Omdat het aan tal leerlingen niet groot ge noemd kan worden ziet men een afdeling chemische tech nologie niet zo zitten. Men heeft de suggestie doorgege ven aan het bestuur va de MTS die het misschien verder uit kan werken. Het bestuur van de HTS zit verder ook niet stil want die zijn onder tussen bezig met het proberen een school voor hoger econo misch administratief onderwijs naar Zeeland te krijgen maar ook hier zit men weer met het geringe leerlingenaantal. Nu wil men proberen om de HE AO school onder te brengen in de scholengemeenschap van de HTS welke combinatie verder in Nederland voorkomt en wat goed blijkt te werken. Het Vlissingse badstrand is ontsnapt aan een groot gevaar. Een dezer dagen sprong er een leiding aan boord van het En gelse schip Edinburgh Clipper zodat oUU liter olie zich ver spreidde over de Westerschel- de welke vlek in de richting Vlissingen stroomde. De Vlis singse politie heeft het strand gecontroleerd nadat 's nachts geconstateerd was dat de olie*- vlek vlak bij de rede van Vlissingen was gearriveerd. Men kon evenwel niets vinden waardoor de Pinksterstrandge- noegens - niet in gevaar kwa men. Onlangs werd in de r.-k. basisschool te Breskens een ouderavond gehouden waar naast de gewone dingen zoals het gesprek met de onderwij zer en het bezichtigen van het werk van het kroost een punt van bespreking het drugge bruik en de suksuele voorlich ting was. Verder werden de verschillende schoolreisjes van de diverse klassen onder de loupe genomen. 27 en 28 Mei j.l. heeft de brassband van het Leger des Heils een bezoek gebracht aan Vlissingen waar men o.a. een concert gaf in de St.-Jacobs- kerk. Verder werden concer ten verzorgd in ziekenhuis Be- thesda en werkte de band mee bij de diensten zondagsmor gens. Ook werd een gastcon- cert gegeven in de Ned. Her vormde kerk te Breskens. Zaterdag 3 juni a.s. vindt in de Concertzaal te Middelburg een bondsconcours plaats voor koren en solisten met duo's. Dit concours werd dit jaar uit geschreven door de Zeeuwse zangersbond Zang Veredelt. Er zullen verschillende bekende personen aan deelnemen zoals de heer Jan Krijnen, Clara Zietse, het Roosendaals Ka merkoor, Smelstads Mannen koor dat de titel draagt het beste mannenkoor van Zee land te zijn. Ds. M.J. de Jong uit Koude kerke heeft een dezer dagen op de vergadering van de NCVB afdeling Kruiningen een lezing met dia's gehouden over zijn reis naar Grieken land. Hij heeft daar het ar beidsveld van de apostel Pau lus bezocht. De r.-k. kerk te Breskens heeft een opknapbeurt ver diend maar er waren niet ge noeg financi n om dit te ver wezenlijken. Om hieraan een eind tegemoet te komen is af gelopen weekend een bazar gehouden. Een muziekgezelschap uit Zande, Kloosterzande en Zaamslag heeft een dezer da gen een concert gegeven in de Nederlands Hervormde kerk te Breskens. Hiervoor was veel belangstelling. Het geheel stond onder leiding van de heer Jan Meiers, dirigent. Het orkest was samengesteld uit leden van de verschillende muziekkorpsen. Maandag 29 mei j.l. is men in Vlissingen met een experi ment begonnen. Het betreft hier een wekelijks spreekuur op het stadhuis te Vlissingen voor buitenlandse werkne mers. Dit behoeven niet alleen Vlissingers te zijn. Het spreekuur is bedoeld voor alle werknemers op Walcheren. Op het spreekuur zullen in ieder geval een maatschappelijk werker, een man van de vak bond en een tolk aanwezig zijn. Tot dit uur is besloten door de initiatiefgroep buiten landse werknemers uit Vlis singen in samenwerking met de vakbeweging, maatschappe lijk werk, gemeentelijke soci ale dienst, het katholiek maat schappelijk centrum en de hervormde en gereformeerde diaconie. Met het instellen van dit spreekuur voor de 350 bui tenlandse werknemers wil men proberen een ruimte te creéren waar de buitenlandse werknemer zich uit kan spre ken buiten de werksfeer om. weer zat 's avonds alles mee. Om half zes gingen de 15 km van start, om 6 uur de 10 km en om half zeven vertrokken de 5 km lojjertjes om de laat ste meters af te leggen. Even na 7 uur kwamen de eerste lopers op het Stadhuisplein aan, waar weer vele ouders en bekenden al stonden te wach ten met de door de wandelaars en wandelaarsters zo verdien de bloemenhulde. Even na half acht vertrok de bloemrijke stoet met medewerking van de drumbands van V.T.V. en Oranje Nassau voor het glo rieuze laatste stukje naar het eindpunt, omringd door vele belangstellenden, waar iedere !oper)ster( de welverdiende beloning in ontvangst kon ne men. Tenslotte hulde aan de 74-jarige mevrouw Ermans, die elke avond aan haar 15 km afstand begon en na onge veer drie uur wandelen zich weer even opgewekt afmeld de. Het bestuur van de organi serende vereniging stelt er prijs op het EHBO-personeel, het personeel van het clubhuis van Zeeland Sport en de ver schillende zgn. stille werkers te bedanken voor hun hulp, want zonder deze mensen was dit evenement niet zo'n succes geworden. Na deze 12e avondvierdaag se maakt het bestuur van de Vrolijke Tippelaars zich al weer klaar voor het volgende wandelevenement. Op 3 en 4 juni organiseert men voor de 2e keer de internationale nachtwandeltocht Bergen op Zoom - Hans weert - Vlissin gen over de afstanden 75 en 45 km. Verschillende Zeeuw- sche, Brabantse en Belgische wandelaars hebben zich hier voor reeds ingeschreven en het bestuur heeft de verwach ting dat zich nog vele bekende en onbekende wandelaars en wandelaarsters voor deze in ternationale prestatietocht zul len melden. Liefhebbers kun nen zich voor nadere inlichtin gen wenden tot L. van Noort, Jacob Marislaan 12 te Vlissin gen. Wie van vakantie thuis komt heeft doorgaans de eer ste dagen te kampen met de „vakantiekater" waar een ge voel van heimwee een onder deel van is. Heeft men echter tijdens die zorgeloze weken teveel geld uitgegeven dan wordt dat gevoel nog ver sterkt. In het mei-nummer van Het Beste staat een groot aantal tips die dit kunnen voorko men. Om bijvoorbeeld te ve- mijden dat men teveel geld aan de inwendige mens be steedt, is het nuttig om voor de eerste anderhalve dag vol doende voedsel mee te nemen van huis. Er zijn onderweg voldoende picknickplaatsen om gezellig te eten. Verder is het zaak om, in dien u in een restaurant wilt gaan eten, een gelegenheid uit te kiezen die wat verder van de weg is gelegen. Bij benzi nepompen kunt u hiernaar informeren. Deze restaurants zijn doorgaans veel goedkoper dan de wegrestaurants en meestal wel zo gezellig. De „simpel-simpel-luxe" - metho de is ook zeer aan te bevelen. U eet dan twee dagen heel gewoon om de derde dag uit gebreid te gaan dineren. Dit systeem is goed voor de lijn en tevens voor uw geldbuidel. Wie vroeg op pad gaat en omstreeks vier uur in de mid dag een hotel uitkiest is ook goedkoper af omdat hij dan een niet te dure kamer kan reserveren en daarnaast op zijn gemak in de omgeving kan rondkijken. U bespaart op die wijze zo'n dertig gulden per nacht. Kijk ook naar het weertype. Wanneer er regen dreigt heeft u niets aan een hotel met prachtige tuinen en een fraai openluchtbad. Verder raden wij u aan steeds de plaatselijke WV-kantoren te vragen naar kosteloze attrac ties Er zijn er genoeg. Zij variëren van tapijtfabrigken in, Madrid tot bierbrouwerijen in Kopenhagen. VLISSINGEN Zaterdag 3 juni Zevende Dag-Adventis ten. Doopsgezinde Kerk, dienst 9.15, bijbelstudie 10.15. Middelburg Doopsgezinde kerk Lange Noordstraat bij belstudie 10, dienst 11. Zondag 4 juni. Hervormd Vlissingen. St.-Jacobskerk 10 ds. J. v. d. Heide, Souburg, 17 geen dienst. Johanneskerk 9.30 ds. F. S. Kloosterman, 19 bij zondere jeugddienst, Open hof Paauwenburg 9.30 ds. H. Groeneveld, Bethesda 10 prot. kerkdienst. Ver. van Vrijz.Hervorm- den Remonstranten.10.45 ds. Simoons. Evang. Luth. gemeente Wal- straat. 10.30 ds. A. Nierop. Geref. Petruskerk Paul Kru- gerstraat. 9.30 ds. B. Boelens, Arnhem, 19 ds. H. Groeneveld, Open hof, Paauwenburg '9.30 ds. H. Groeneveld, 17 ds. Boe lens. Chr. geref. kerk Kasteel straat 9.30 en 17 ds. L. Klei- sen. Geref. gemeente Vlissingen 9.30 en 16.30 Leesdienst. Geref. gemeente Meliskerke. 9.30, 14.30 en 19 ds. Weststra- te. Geref. gemeente Aagteker- ke. 9.30 en 19 ds. Van Vliet. Geref. gemeente Middelburg centrum 9.30 3 en 14 ds. Zij- derveld, zuid 19 ds. Zijder- veld. Hervormd Koudekerke. 9 en 10.30 ds. L. Altena, Zoutelan- de. Pinkstergemeente Emma straat 10, dienst te 14.30. Volle Evangelie gemeente Vrouwestraat, dienst te 9.45. Leger des Heils Vlissingen. 10 Heilsbijeenkomst, 11.30 Zondagsschool, 19.30 Getuige nis-samenkomst, woensdag middag film. Anglican Church. Services every Sunday: morning prayer 10.30 a.m., evening prayer 7.30 p.m. in the Missions to Sea men Chapel, Scheldepoort Vlissingen-Oost, reader A. Driver. Kerkdiensten Middel burg zondag 4 juni. Koorkerk 10 prof. dr. M. A. Beek, Amsterdam. Hofpleinkerk )geref.(. 9.30 ds. Van Til. Evang. Luth. gemeente. 9 ds. A. Nierop. The Bethel Pentecostal Tempel. Volle Evangelie, evangelist J. Davidse, elke zondag 14.30 en woensdag 19.30 Zuiderbaken. R.-k. kerkdiensten Vlissin gen en Souburg, 3 en 4 juni. Parochiekerk Singel zaterda gavond 19 )Gregoriaans. her- enkoori, zondag 10 )dames- koort, 12 en 19, St.-Josefkapel 9, Emmanuelkerk zaterdaga vond 19, zondag 11, St.-Marti- nuskerk Souburg zaterdaga vond 19, zondag 10.30. VLISSINGEN Dokters- dienst. Zaterdag 3 juni van 0.00 tot en met 24 uur dokter De Greef, Badhuisstraat 114, tel. 01184-2121, zondag 4 juni van 0.00 tot en met 24 uur dokter Sluijter, Julianalaan 7, tel. 01184-2225. Apotheek. Van vrijdag 1 ju ni t.m. 18 uur tot en met vrijdag 8 juni vm 8.30 uur geopend apotheek D. H. v. d. Kleine Mulder, Singel 9, tel. 01184-2730. Verloskundige. 3 en 4 juni mejuffrouw Van Ginkel, Pre sident Rooseveltlaan 232, tel. 01184-2775. Tandarts. Zaterdag 3 juni van 9-10 en zondag 4 juni van 11-12 uur dokter H. A. Oort, Tobagolaan 6, tel. 01184- 4390. Huisartsen Souburg, Arne- muiden en Nleuwiand, 3 en 4 juni dokter Th. Bloos, Kanaal straat 70, Souburg, tel. 01183- 1212. Dierenarts. 3 en 4 juni dok ter E. P. Oldekamp. Toren- straat 1, Meliskerke, tel. 01186-287. Wijkverpleegster Het Groe ne Kruis te Vlissingen, 3 en 4 juni zuster Van Sabben, Sotte- gemstraat 22, tel. 01184- 2914. Oranje Kruis, 3 en 4 juni, zuster Floor, Hogeweg 85, tel. 01184-2040 Middelburg. Dok- tersdienst. Zaterdag 3 juni van 0.00 tot en met 24 uur dokter Pel, Rouaanse Kaai 11, tel. 01180-2585, zondag 4 juni van 0.00 tot en met 24 uur doktei Pel-Mellink, idem idem. Apotheek. Van vrijdag 2 ju ni nm 18 uur tot en met vrij dag 9 juni vm 8.30 uur geo pend apotheek A. Ringeling, Lange Delft 133. Stichting Zieken- en Onge- vallenvervoer op Walcheren. Aanvragen voor ambulance, voor zieken op Walcheren, brandweer Vlissingen 01184- 3515 of 2323, voor ongevallen op Walcheren brandweer Vlis singen, voor ongevallen binnen de gemeentegrenzen van Mid delburg gemeente-politie, tel. 01180-5800. Maatschappelijk werk te Vlissingen en Middelburg. Kath. Centrum Walcheren Le- liënlaan 3, tel. 01184-4717 West-Souburg, Vrijburgstraat 17, Paauwenburg Troelstraweg 18. Humanitas. Wagenaarstraat Middelburg. tel. 01180-5880. Vlissingen Schuitvaartgracht 89, tel. 01184-3613. bellamypark 38 vlissingen Zaterdag 3 juni, 19.30 uur Wandelkerk Middelburg, jaar lijks concert lerare.i Zeeuwse Muziekschool. Kon. Vlaamse Opera te Ant werpen. vrijdag 2 juni 20 uur Figaro's bruiloft, zaterdag 3 juni balletten. Zondag 4 juni 14.30 uur, Othello, 20 uur Tra- viata. Hoog water te Vlissingen. Donderdag 1 juni 4.21 en 16.41; vrijdag 2 juni 5.04 en 17.31 jzaterdag 3 juni 5.49 en 18.06; zondag 4 juni L.K. 6.41 en 18.39; maandag 5 juni 7.30 en 20.00 dinsdag 6 juni 8.46 en 21.09 uur; woensdag 7 juni 9.55 en 22.21 De geschiedenis van Sardi nië is somber. Het eiland heeft veel armoede gekend en kent het nog want op veel gebieden doet de twintigste eeuw pas nu zijn intrede. Het eiland is sinds vierentwintig jaar onaf hankelijk van Rome en mag gerust worden gezien als een der laatste gebieden, die nog niet zijn geëxploiteerd door handige zakenlieden met wol kenkrabber-visioenen in het hoofd. Hoe lang dat nog zal durei is natuurlijk de vraag want steeds meer speurt de mens naar nieuwe machtsge bieden en ook de toeristen hebben het eiland ontdekt. Ditmaal brengen de „vreem de" horden welvaart in plaats van onderdrukking want dat heeft het eiland al genoeg meegemaakt, een eiland dat na Sicilië het grootste eiland is van het Middellandse Zeege bied. Vorig jaar trokken meer dan 550.000 bezoekers naar Sardinië dat 24.000 vierkante 'kilometer groot is. Het is al tijd nog een eenzaam en onge dacht paradijs. Een praktisch ongeschonden kustlijn koestert zich negen maanden per jaar in de zon. Sardinië is een eiland vol tegenstellingen. Er mogen dan scooters over de landwegen snorren, maar om de hoek vindt men een schaapherder die nog altijd zijn Sardinische muts draagt, die enigszins lijkt op een ouderwetse slaap muts met een kwast. Dit merkwaardige hoofddeksel be schermt niet alleen zijn hoofd, maar wordt ook gebruikt om er het middagmaal in mee te dragen en. later, als kussen voor de nacht. Aan Sardinië heeft Het Beste van april een indrukwekkende reportage ge wijd met veel kleurenfoto's die een goede indruk geven van het eiland en de geïnte resseerde vakantieganger wij zen op het feit dat men er meer kan doen dan „alleen maar" in de zon liggen. Er staan op het eiland bijvoor- beeid typische woonforten de „nuraghi", overblijfselen van een prehistorische beschaving die men alleen op Sardinië kan aantreffen. Nergens an ders zijn zij ooiit ontdekt. Rust en ruimte zullen nog vele ja ren kenmerkend zijn voor het eiland en dat is voor de indi viduele vakantieganger een hele geruststelling.

Scheldebode | 1972 | | pagina 9