Sportprogramma 1=1 de scheldebode OLGA SANTO CEL Het zomerprogramma van de Volkshogescholen Druk bezocht centrum voor bejaarden Scheldebode-kri n getj e de zuidwester combinatie gelukkig verkoop bachtenkomme cijfers Rode Kruis Vlissingen zoekt nog help(st)ers hardy optiek GROOT WALCHEREN huis aan huis-blad 22e jaargang no. 21 uitgave: n.v. uitgeversmaatschappij de stem - breda donderdag 25 mei 1972 J. M. GROEN S. M. OVERTOOM harry verschuren 5 Expositie in N.S. restaurant Vlissingen MATRAS 60-jarig Huwelijk 03 R UITER de scheldebode Dienstencentrum „Bachtenpoorte" gaat straks „Bachtenkomme" heten OOST-SOUBURG In het Dienstencentrum voor Bejaar den Bachtenpoorte worden diensten aan bejaarden gege ven, zowel op cultureel- als geestelijk gebied en gewone Huishoudelijke diensten. Zo is In het dienstencentrum een wasserette waar iedere bejaar de voor f 1,50 4 kilo was kan doen, iedere maand komt er een keer een pedicure en er z(jn verschillende creatieve groepen. Zo Is er een -hand werkgroep --waar men een keer per jaar een uitstapje mee maakt en,toneelclubs 'n pi- trietclub en een bloemschik- cursus waarvoor veel animo bestaatjook worden bewegingsler en gegeven. Op al deze middagen zijn iedere keer twee vrijwillig sters die gratis koffie maken, schenken en daarna afwassen. De totale groep vrijwilligsters bestaat voor Souburg uit onge veer 60 personen en ook in Vlisslngen is een groep van 60 vrijwilligsters werkzaam zodat de leidsters en maatschappe lijk werkster van het dien stencentrum, mevr. H. W. Je- remiasse, over een totaal-aan tal van 120 personen be schikt. Zij vertelt erg gelukkig te zijn met deze mensen omdat zonder hen het dienstencen trum eenvoudig niet zou kun nen bestaan. Iedere woensdag morgen houdt mevrouw Jere- miasse spreekuur van 9-10 uur voor alle bejaarden waar men alle problemen met haar kan bespreken, verder is er erg veel cultureel werk waaronder behoren een keer per maand een film waarbij rekening ge houden wordt met ieders smaak. „Ook komen er groe pen optreden waarvan reeds geweest zijn de zang en dans groep van de UW Vlissingen, verschillende jeugdkoren volksdansgroep Medioburgum uit Middelburg enz. Mevrouw Jeremiasse is op het ogenblik bezig met het formeren van een bejaardenzanggroep wat nog niet zo eenvoudig is om dat er niet alleeen stemmen voor nodig zijn maar men ook de beschikking moet hfbben over 'n gebegeleidingsinstru- ment wat bespeeld moet wor den. Al met al zal het wel najaar worden voor een en ander gerealiseerd is. Vooral nu het zomerseizoen weer voor de deur staat en dan zijn de groepen een paar maanden gesloten. De sozen blijven wel open behalve veertien dagen. De Stichting heeft 'n soos in Ritthem -de vijf klavers, in het voormalige gemeentehuis verder een soos op de Nieu- wendijk en dan natuurlijk in Bachtenpoorte zelf. Ook in het Buut aan de Beatrixlaan zijn een paar keer activiteiten voor bejaarden. BEGRAFENIS EN CREMATIE VERZORGING VLISSINGEN: ROCHUSSENSTRAAT 3 Tel. 01184) 3417 b.g.g. (01184) 2772 SOUBURG: Tel. (01183) 1801 kom kijken en vragen bij foto oosterhout middelburg A Al deze aktiviteiten, behalve Bachtenpoorte, gaan straks verdwijnen zodra het nieuwe centrum klaar is op de hoek van de Paul Krugerstraat-Bad- huisstraat, dat de naam Bach tenkomme zal krijgen en het nieuwe dienstencentrum bij het bejaardencentrum Ter Reede dat Bachtenreede zal gaan heten. Dan hoopt men alle bejaarden goed te kunnen bereiken met makkelijk goed bereikbare sozen. Iedere be jaarden kan tegen een bedrag van f 2.80 een warme maaltijd bekomen, drie keer per week. Het enige is dat hij er zelf om moet komen. Dit zal waar schijnlijk aan het eind van het jaar veranderen. Dan hoopt men 5 keer per week zo'n maaltijd te verzorgen en het de mensen thuis te brengen. Het verschil tussen een be jaardencentrum en seen dien stencentrum is dat de mensen in een bejaardencentrum alge hele verzorging krijgen terwijl in het^- dienstencentrum de mensen nog zoveel mogelijk zelf voor zich zelf moeten zor gen. Het dienstencentrum is er op gericht de mensen zolang mogelijk actief te laten zijn en ze vooral zo lang mogelijk hun zelfstandigheid te laten behou den. Het dienstencentrum laat door zijn vele clubs en groe pen ook andere mensen profi teren. Een keer per jaar wordt er in het dienstencentrum Bach tenpoorte een verkoopmiddag georganiseerd waar alle pro- dukten van de pitrietclub ver kocht worden en waar de mensen zelfgebakken cakes verkopen en lootjes. Ongeveer de helft van de opbrengst wordt gebruikt om nieuw ma teriaal te kopen, de andere helft is voor een goed doel. Zo heeft men vorig jaar ongeveer ƒ1000, overdragen aan t hospitaalschip Henri Dunant en het jaar daarvoor een groot bedrag voor het reumafonds bestemd. Op dezefniddagen worden erg veel leuke dingen aangeboden o.a. diensbladen en poppewagens. Als de groe pen sluiten begin juni is er meestal een gezellige avond met broodmaaltijd U ziet er zijn heel wat activiteiten. Een bejaarde hoeft niet eenzaam te zijn.Ook zij die moeilijk ter been zijn kunnen aan ver schillende groepen deelnemen omdat men meestal wel voor autovervoer kan zorgen. Wie geen idee heeft over bejaardenwoningen klaagt over de hoge huur van de eigen woning hier wat cijters. De bejaardenwoningen bij Bachtenpoorte doen rond de f 190,- huur per maand, de wo ningen in Souburg-noord doen f 235,-. Deze laatste zijn uitge breid met een kleine logeerka mer. Verder bestaan ze mees tal uit een kamer, keuken, slaapkamer, douche, toilet en halletje. Voor de bejaarden een groot voordeel dat men meestal via een directe op roepsysteem meteen iemand kan waarschuwen als er iets mis gaat. Deze prijzen zijn niet laag maar ook voor be jaarden geldt hetzelfde als voor jongere mensen met een salaris tot een bepaald inko men: men kan een beroep doen op de huursubsidie. Bejaarden die denken hier voor In aanmerking te komen of die willen weten of men hiervoor ln aanmerking komt kannen zich wenden tot me vrouw Jeremiasse of by de gemeente. Het dienstencen trum heeft niets te maken met kerkelijke groeperingen of po litiek. Iedereen is hartelijk welkom en ledereen kan mee doen. Men hoeft ook niet si daal een hele middag te bi ven. VLISSINGEN Het sport programma van deze week vermeld weer een toernooi. Het betreft hier het lager A- juniorentoemool van de V.C. Vlissingen welke gespeeld worden op de vdden aan de Irislaan. Aan dit toernooi doen mee de organiserende vereni ging met Vlissingen A2, A3 en A4. Daarnaast zien we Wal cheren, Middelburg, R.C.S., Goes Tern. Boys, MEVO, Kloe- tinge, Zeeland Sport, Zierik- zee, Wemeldlnge, Steen en VCK. Het toernooi begint om 10 unr en Is omstreeks 17 uur afgelopen waarna in het sport- paviljoen van de V.C. Vlissin gen de prijsuitreiking plaats vindt. Dit toernooi wordt ge speeld op zaterdag 27 mei VLISSINGEN Waarde stadgenoten, u weet toch dat één der belangrijkste taken van het Nederlandse Rode Kruis is „een snelle en daad werkelijke hulp te verlenen, aan slachtoffers onverschillig waar". Maar de grote Mac Ar thur schreeef eens in ons Rode Kruis-maandblad fiult gij geld hebben...en mannen en vrouwen...?En waarde stadge noten, juist om deze mannen en vrouwen vrijwilligers vra gen wij nu, ln de leeftijd van 16 tot 45 jaar. Helpt u, indien n dit kont verenigen met uw beschikbare tijd, door helper of helpster te worden in de Rode Krulscojonne te Vlissin gen, Dr. Stavermanstraat 45. Iedere maandagavond van 20 -22 uur les. Nadere inlich tingen worden verstrekt door L. den Boer, Jacob Marislaan 22 te Vlissingen, tel. 01184 - 3140. na 19 uur. brillen bellamypark 38 vlissingen VLISSINGEN In de Sta tionsrestauratie te Vlissingen exposeert mevr. Renée van Roijen een veertigtal olieverf schilderijen onder het motto Vrije tijd in kleur. Mevrouw Van Roijen, afkomstig uit Aar denburg en geboortig uit Rijs wijk begon pas op haar 60ste te schilderen. Daarvoor had ze wel aan allerlei vrije expressie gedaan zoals sieraden en kleden. De 40 schilderijen hangen er in afmetingen van een m2 tot 10 bij 15 centimeter. Men kan ze ook kopen in de prijzen vanaf 75,- tot f 825,-. Het is de eerste keer dat er in de restau ratie van het station een ex positie plaats vindt. Vooral de lange houten wand leent zich uitstekend voor dit doel. De expositie is voor iedereen toe gankelijk en men kan er dage lijks terecht van 18 mei tot eind juli. OPLAGE 16.600 EX. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis ln alle plaatsen behorende tot de gemeenten Vlissingen, Valkenisse en Westkapelle. IN COMBINATIE MET TOTALE OPLAGE 32.500 EX., Huis aan huis-verspreiding op geheel Walcheren. U hebt het verleden week allemaal kunnen le zen, beste mensen, er zijn figuren in politiek Zeeland die de industrialisatie niet willen handhaven op het huidige peil, maar de aan was hiervan willen voort zetten. Naar het schijnt on der andere ook om meer werkgelegenheid te schep pen voor „onze Zeeuwen" zoals gedeputeerde Kaland het zo treffend weet te zeg gen. Maar ik ben daar niet van onder de indruk, want niet alleen voor de Zeeu wen, maar ook voor de mi granten moeten wij volgens de heer Kaland opdraaien. We staan vierde in de rij van de provincies met de hoogste werkloosheid, iets wat me eigenlijk niets ver baast. Dezelfde heren die nu namelijk voor meer in dustrie pleiten, deden dat ook in het verleden. De toen aangetrokken industrie trok de Zeeuwen echter dermate aan. dat er bergen gastarbeiders ten tonele moesten verschijnen om de zaak draaiende te houden. De plaatselijke bewoners bleven daarentegen werk loos. Velen zochten en zoe ken naar „schonere" werk gelegenheid omdat het praatje gaat, dat bepaalde industriën met name in het Sloegebied ongezond voor lijf en leden zouden zijn. Dat laatste bracht een Goese onderwijzer in het lager onderwijs er zelfs toe om een leerlingetje aan te zeggen dat zijn vader die bij „een" grote fabriek in het Sloegebied werkt, over twee jaar hieraan wel zou komen te overlijden. De moeder besloot toen haar zoontje maar van de school te verwijderen. Een zeer verstandige daad, omdat het hier duidelijk om echt „lager" onderwijs gaat en daar is niemand mee ge baat. Het zou natuurlijk be ter geweest zijn om de on derwijzer te verwijderen, maar dan heb je er weer een werkloze bij en komen we van de regen in de drup. Nu hoeven we er en kel maar voor te zorgen dat er alleen leerlingetjes op die bewuste school terecht komen, wier pa schoon OF WERKLOOS IS! Moge lijk is ook dat de ondewij- zer helderziende is en wij dus een vergissing ma ken. Net zoals veertien dagen geleden, toen er in deze rubriek werd vermeld, dat de Vlissingse raadsleden door onze Koninklijke Ma rine gelijk gesteld werden met korporaals en derhalve in het korporaalsverblijf werden ontvangen. Hieraan vooraf dineerden de stads bestuurders echter met de staf in het offïciersverblijf, iets wat zorgvuldig buiten de berichten werd gehou den. Dat heb je nu met politici.de éne keer vertel len ze honderd uit over 'n afgelegd bezoek en de an dere keer krijg je er gen woord uit. Het beste van de week vond ik wel het bericht dat de twee Goese ziekenhui zen Berg zicht en St. Joanna samen zullen gaan. Het was al eerder aangekodigd, maar door nog meer nieuws uit de „streek-ziekenhuis- richting" kwam dit samen gaan weer even in de pu bliciteit. Voor veel mensen zal het een positieve zaak zijn. alhoewel men ook hier wel weer zwartkijkers te gen zal komen. Maar la ten we hopen dat door de fusie St. - Joanna vlug zal bewijzen een berg zicht op betere medische hulpverle ning zal kunnen verwezen lijken. 'dOester. de enige matras met de juiste celbalans ADMINISTRATIE: N.V. Uitgevers Mij De Stem Breda. Reigerstraat 16 Telefoon 01600-22341 REDAKTIE: Mevr. B. Mulder-Kenter, Oost-Souburg, Platanenstraat 27 Telefoon 01183-1997 b g-g. 01600-22341 (toestel 229.) ADVERTENTIE-EXPL.: J. van der Hoeven, Vlissingen Spuiplein 94 Telefoon 01184-6830 DRUK: Toezending technische materialen aan: N.V. Rotadruk, Axel Nassaustraat 3 Telefoon 01155-2320 De „Zomercursussenkrant" 1972 van veertien in de 'Vere niging voor Volkshogeschool- werk samenwerkende volksho gescholen elf in Nederland, twee in België en een in Frankr(jk is verschenen. Het programma biedt ook dit jaar weer een verscheiden heid aan cursussen, verdeeld in de rubrieken „creatief al lerlei", „geluid en beweging", „fotografie, film en theater", „natuur, milieu en recreatie", „voor de vrouw alleen", „al leen voor echtparen", „alleen voor ouderen", „alleen voor gezinnen", „diverse thema's" én nop reis hlet de vhs'\ Wie een bepaald onderwerp, een bepaalde periode of een be paalde volkshogeschool op het oog heeft, ziet onmiddellijk waar hij terecht kan. De „Zomercursussenkrant volkshogescholen 1972" is ook in meer exemplaren! gratis verkrijgbaar bij het Al gemeen Secretariaat van de Vereniging voor Volkshoge- schoolwerk, afdeling publici teit. Utrechtseweg 15 te Amersfoort, tel. 03490-17444 VLISSINGEN Vlissingen schijrit goede lucht en grond te hebben.Deze week hebben we weer een echtpaar dat 60 jaar lang alle lief en leed sa men heeft gedeeld. 22 december 1890 werd Gil lis Krijger geboren en een paar maanden later, 7 januari 1891, zijn vrouw Jacoba Adri- ana Bené.24 mei 1912 traden zij in het huwelijk. Het echt paar woont nu in de Papaver laan 14 in de plaats waar ze geboren en getogen zijn: Vlis singen. De gulle gevers zijn deze week: Banketbakkerij Faber, Badhuisstraat 28, de bekende kwaliteitstaart. Slagerij De Vries. Walstraat 46, een pond biefstuk. Vishandel Frans de Muijnk, Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zater dagreclame. Drogisterij Luit- vvieler. Lange Zelke 50, een luxe flacon badschuim. De Wijnkelder. Walstraat 104. een fles rode Mistella. Smith Kaas, marktkraam een pond kaas naar keuze. Fabro nv, Dom- burgs Schuitvlot 2, Middel- Walstraat 10, 300 gram vlees waren. 't Goudoppertje. Wal straat, waardebon van 5.-. Potterie Jaap, St. Jacobs- straat 3, Vlissingen, waarde bon 5,-. Brillenspecialist Til- roe. Walstraat 81. kamerther- mometer. Bloemsierkunst Dek ker, Kanaalstraat 50, Souburg, bloemen en planten naar keu ze 5.-. Eethuis De Snliijver* Walstraat 20, Vlissingen, 2 broodjes naar keuze of 2 kof fie met gebak. Nilfisk, Coosje Boukenstraat, spaarpotje in de vorm van stofzuiger. Dranken- import Jan Driemei Koopcen trum Groenendijk, Hermesweg 23, Vlissingen. fles sherry t.w.v. 3,95. VOOR IEDEREEN EEN VULPEN IN ELKE PRIJSKLASSE bij BOEKHANDEL MunwuanrmAxtia-fu.2m-vussmoEN

Scheldebode | 1972 | | pagina 1