Voor tuinmeubelen meer het oer-degelijke Drogistery - parfumerie Rijk in nieuwe stijl herbouwd leclanchi Vlissings badstrand nu in particuliere handen Spo rtp rogram m a Sportdag Hercules NV. Kerkdiensten 85.000 brieven stichting aktie loterij De Pree WELKE DOKTER IS THUIS CULTURELE AGENDA DOE HET ZELF Maak dit gerecht naar Uw eigen smaak. een nieuw gerecht m „De Putelke avond vanaf 18 uur. TAXI Aktie voor startkapitaal Stichting "De Ombudsman" HILVERSUM Tweeënhalf jaar geleden, In november 1969, ging er een televisiepro gramma van start dat qua op zet en uitwerking sterk ver schilde van alle andere op de maatschappH gerichte tv-pro- gramma's. Dit programma, dat al gauw bekend stond onder de naam De Ombudsman, ging namelijk een stap verder dan alleen het laten zien van on billijke zaken en het proteste ren daartegen Het probeerde er ook daadwerkelijk iets aan te doen. Werd er een pro bleem aangesneden dan ging de Ombudsman ook net zolang door tot er een oploesing ge vonden was of tot inderdaad alle mogelijkheden waren uit geput. Het bleek algauw dat de formule van dit programma goed geschoten was. Het leek wel of de mensen hadden zit ten wachten tot er eindelijk iemand kwam die zich ten volle achter hun problemen wilde inzetten en die daarvoor desnoods via de televisie de publieke opinie mobiliseerde. Het zoeken naar onderwerpen voor de uitzending was dan ook al gauw niet meer nodig. Na een paar uitzendingen werd het een kwestie van een keuze maken uit alle onder werpen die door de mensen zelf werden aangedragen. Vooral toen er al spoedig enige klinkende successen werden geboekt, steeg het vertrouwen in de Ombudsman snel en van de weeromstuit groeide ook de stroom brieven. Slechts een klein gedeelte van al die brieven komt in aan merking voor behandeling voor de televisie. Het pro gramma wordt tweemaal in de maand uitgezonden en per uit zending kunnen er zo'n drie, vier, hoogstens vijf kwesties behandeld worden. Maar dat betekent niet dat al die andere brieven in de prullemand be landen. Integendeel, al die brieven worden beantwoord, de gevallen worden uitgezocht, er worden informaties gege ven, er wordt bemiddeld, kor tom, waar het enigszins moge lijk is, wordt er geholpen en in ieder geval worden alle brieven behandeld. Dat is op zichzelf al een gigantisch karwei, waaraan twintig vaste medewerkers en tachtig vrijwilligers hun han den meer dan vol hebben. Dat is ook geen wonder, gezien het feit dat er in tweeënhalf jaar tijds meer dan 85.000 brieven zijn binnengekomen. Daar zit van alles tussen: brieven over bejaardenproblemen, brieven over bijstandskwesties, over de WAO, over rechtskundige hulp, over het adopteren van kinderen. Brieven over echt scheidingsmoeilijkheden, over arbeidskwesties, over verzeke ringsproblemen. Brieven over huisvestingsproblemen, over strikt persoonlijke moeilijkhe den enz. enz. Zo vertrouwd is het insti tuut Ombudsman geworden en zo groot is de stroom brieven, dat het financieel allemaal een beetje boven het hoofd dreigt te groeien. Met de huidige staf is de behandeling van de brie ven al niet meer bij te sloffen en die moet dus uitgebreid worden. Maar ook zoals de zaken nu staan is het voor de VARA niet meer op te zeilen. Al werken er veel vrijwilli gers mee, dan nog blijven er onkosten te maken, gemiddeld een tientje per behandelde brief. Eigenlijk zou er dus met het programma gestopt moeten worden, maar dat lijkt vol strekt onverantwoord, gezien de enorme maatschappelijke behoefte waarin het kennelijk voorziet. Het is immers een steun en toeverlaat geworden voor zovelen die zelf geen kans zien hun belangen te be hartigen. Daarom heeft men er toe besloten een stichting in het leven te roepen, de Stichting De Ombudsman, die zich uit sluitend gaat bezighouden met de individuele hulpverlening aan mensen die zich daartoe bij de Ombudsman melden. Het Ombudsmanprogramma zoals het voor de tv wordt gebracht, blijft dus ook in de toekomst voor rekening van de VARA. De Stichting De Ombudsman krijgt een eigen bestuur en curatorium, die on afhankelijk van de VARA de verantwoordelijkheid voor het doen en laten van de stichting zullen dragen Bij de samen stelling van het curatorium is ernaar gestreefd zoveel moge lijk alle geestelijke stromin gen in ons volk te doen verte genwoordigen. We treffen er onder anderen dan ook de na men van de heer van Bakel, lid hoofdbestuur NKV, de heer Egas, voorzitter van de Ned. Federatie voor Bejaar denzorg, mr. Klaasesz, oud commissaris der Koningin in Zuid-Holland en dr. M. Zel- denrust-Noordanus, directrice van het instituut voor psych. tfiarktonderzoek te Rotterdam, drs. Weterman, alg. econoom van het aartsbisdom en prof. Stalpers, hoogleraar aan de katholieke hogeschool te Til burg, aan. Wil de stichting goed kunnen functioneren dan zal er jaarlijks een bedrag nodig zijn van plusminus 500.000,-. Om de stichting een startka pitaal te bezorgen, zal er op 23 mei a.s. via de VAR A-televisie een grote actie worden ge voerd. Die uitzending begint om half acht met een korte documentaire over het werk van de Ombudsman. Na het journaal volgt een rechtstreek se uitzending van een avond vullend amusementsporgram- ma waaraan een keur van ar tiesten meewerkt. Dat zijn on der anderen Rudi Carrell, An- dré van Duijn, De Twee Pin ten, Willeke Albertie en Jeroen Krabbé, Ria Valk, Frans van Dusschoten, Lennij Kuhr, Liesbeth List, Ramses Shaffy, Greenfield and Cook, Leen Jongewaard, Earth and Fire, Sandra en Andres, Ciska Pe ters, Don Quishocking, Thérè- se Steinmetz, Mouth and McNeal. Farce Majeure, Tee Set en het Metropole Orkest onder leiding van Dolf van der Linden. De avond wordt gepresenteerd door Koos Pos- tema en tijdens deze avond worden ook de resultaten be kendgemaakt van allerlei klei nere acties die in het land gevoerd zijn. Vertegenwoordi gers van instellingen en be drijven krijgen daar boven dien de gelegenheid om hun giften aan de stichting bekend te maken. Ook de kijkers thuis krijgen uiteraard de kans een gift te storten en wel op giro 208020 ten name van de Stichting De Ombudsman te Hilversum. Een belangrijk onderdeel van de actie wordt gevormd door een grote giroloterij, LO- TEROM genaamd. Wie daar aan mee wil doen, kan een bedrag storten tussen 2,50 en 99,99 op giromunner 335566 ten name van Loterom te Hil versum. Op 20 juni, tijdens Zo maar een zomeravond, zal op basis van het toeval een getal van vier cijfers worden be paald. Iedereen die een bedrag heeft gestort, dat door de vier cijfers in die volgorde wordt gevormd, heeft recht op een deel van de geldprijs, die be staat uit 20% van de op brengst van de loterij. Daar naast worden er nog vele prij zen in natura verloot. Ten be hoeve van deze loterij zal de PTT 4,5 miljoen speciale giro- stortingskaarten laten druk ken, die in heel Nederland huis aan huis zullen worden verspreid en ook beschikbaar zullen zijn op de postkanto ren. Weinig sportnieuws deze er wordt aan meegedaan door week omdat het seizoen haast EMMA uit Dordrecht, Cercle is afgelopen. De V.C. Vllssin- Melle uit België, BSC uit gen heeft voor zaterdag 20 Roosendaal, Krabbendijke, mei nog een jcugdtocmooi op Walcheren uit Viissingen, het programma staan voor B- VCK uit Koudekerke, Steen, junioren. Dit toernooi wordt Kloetinge, Hortcnlsse, Middel- gespeeld op de velden aan de burg, Jong Ambon uit Middel- Irisiaan. Dit is een toernooi burg, en de organiserende ver met een internationaal tintje eniging met 4 elftallen. Naast want er wordt in meegespeeld dit toernooi wordt er ook nog door een Belgisch team. Het gevoetbald door Viissingen 6 toernooi begint om 10 uur en Temeuzense Boijs 2. Tegenwoordig kun onderscheid maken tuinmeubelen en je een tussen meeneem- VLISSINGEN Vrijdag 10 mei jl. om 9 uur opende de heer Rijk de deur van zijn geheel verbouwde en her nieuwde drogisterij-parfume rie. Hieraan voorafgaande was heel wat gebeurd. Gedurende 8 weken had men in de rom mel gezeten. Eerst was het magazijn verbouwd waarna men aan de winkel begon. Hiervoor moest de verkoop worden verschoven naar een noodwinkel die voor de deur stond. Wie de zaak gekend heeft voor de verbouwing zal zijn ogen niet kunnen geloven. Het plafond is verlaagd, de ver lichting is direct en alles staat in moderne schappen langs de wand. De vloer is belegd met hardgebakken tegels in een warme kleur envolgens me vrouw Rijk zijn ze bijzonder makkelijk schoon te houden. dus hygiënisch. Het geheel is ontworpen naar eigen idee: ook de pui. In de winkel treft u alle mogelijke merken aan waaronder de gangbare maar ook exclusieve bijv. HOUBI- GANT. Dit is een parfum waarvan de samenstelling is gevonden in de tijd van Napo leon. Er zijn overigens niet alleen parfums van maar ook eau de toilette. De openingsre clame is een produkt van dit merk en wel van 18,75 voor 8,75. Verder een lipstick- oogmake-up bar waar u alle lipsticks vindt die u allemaal mag proberen voor de spiegel en zo degene eruit zoeken die het best bij uw persoonlijk heid past. Verder is er het geneesmiddelenpakket dat al vrij groot was en daarom ook niet uitgebreid. De huisverzor- gingsprodukten en de make- up-artikelen zijn erg uitge breid. Er is een dropbar met Poulet la „.tn, - Reserveren 01184-2297 40 verschillende soorten drop, strandbenodigdheden, zoals badtassen en zonnebrillen kunt u er vinden, voor de kraamverzorging, babyartike len, speelpoppen voor baby s. Alles wat maar een beetje met verzorging van het lichaam te maken heeft vindt u hier. De winkel zelf is erg ruim. Moe ders met kinderwagens kun nen hier makkelijk winkelen. Het geheel is bijna twee keer zo groot geworden. Er is niet veel tamtam over de opening geweest, 's Woensdags recipi-eerde men waarna de hemel vaartsdag diende om uit te rusten om zodoende vrijdags morgens met frisse moed te beginnen. De verbouwing is verricht door de fa. Geschiere uit Middelburg, de pui werd geplaatst door de Belgische firma Etalmo, het interieur werd verzorgd door Bleije- nergh, te St. Jansteen en de verlichting werd aangebracht door Installatiebedrijf Bekers te Middelburg. De collectie voor het Astma fonds welke is gehouden van 1 - 5 mei heeft in Vlissingen- stad en Paauwenburg een bedrag opgebracht van f 3000,49. Vorig jaar bracht de bevolking van hetzelfde deel f 3706,88 op. 27-28 mei a.s. zal het stafmu ziekkorps van het Leger Heils een bezoek brengen aan Viis singen. Dit korps, bestaande uit 36 leden en samengesteld uit officieren en employe's van het Nationale hoofdkwar tier, maakt een Zeeuwse toer- nee. 27 Mei neemt het korps deel aan het muziekfestival in Breskens dat wordt gehouden in de Ned. Hervormde kerk. De toegangsprijs bedraagt hier f 2.50. 28 Mei een optre den 's middags in ziekenhuis Bethesda en in de Ned. Her vormde Kerk te Ritthem. 's Avonds vindt er in de St. Jacobskerk een slotfestival plaats. Het concert in Bethes da, Ritthem en St. Jacobskerk zijn Goodwill concerten en daarom gratis. Bij goed weer vindt het concert bij Bethesda buiten plaats. Het slotfestival vangt aan om 19.00 uur. Dit korps treedt maar een keer per maand naar buiten om concerten te geven op verzoek van een afdeling van het leger des Heils. Zondagmorgen zal men medewerking verlenen aan de diensten die gehouden worden in Viissingen en Mid delburg. Het Jehovahcongres in de Vlissingsesporthal is een groot succes geworden. Ruim 2000 personen uit Brabant, Zeeland en de Zuid-Hollandse eilanden en Rotterdam zuid hebben er aan meegedaan. Tijdens dit weekeinde werden 35 Neder landers en 5 Spanjaarden ge doopt in het zwembad Poelen- daele te Middelburg, welke plechtigheid werd bijgewoond dor 255 personen. Hoogtepunt van het programma was de openbare toespraak van de heer H. H. L. Steenkamp dis trictsopziener in Nederland. Zaterdag j.l. vond in het Ca sino te BRESKENS een bingo avond plaats die als start was bedoeld van de verenigings raad van Breskens. De avond was toegankelijk voor alle le den van de aangesloten vere nigingen en hun introducees. Als alles meezit kan men binenkort op het parkeerter rein van de sporthal Voor- borch een reusachtige ballon hal zien staan die ook voor sport bestemd is. De kosten van deze opblaasbare hal ko men op totaal f 200.000,-. De Stichting Sportvoorzieningen in MIDDELBURG had deze sporthal opgenomen in het vijfjarenplan. De Stichting Sportbelangen Middelburg zal deze hal gaan beheren en deze wil de hal nog voor het sei zoen 1972-73 voor gebruik ge reed hebben. Men heeft daar om de gemeente gevraagd ga rant te staan voor de investe ringen. In MIDDELBURG wordt een voorleeswedstrijd georga niseerd onder het motto Voor lezen, en tien kinderen lezen voor uit hun lievelingsboeken. Deze actie wordt georgani seerd in samenwerking met de plaatselijke boekhandel, door de openbare bibliotheek. Men haakt hierbij in op de activi teiten welke in verband met de landelijke kinderboeken week worden georganiseerd. De wedstrijd is bestemd voor kinderen van de 5e en zesde klassen van de basisscholen. Er zullen meer openbare bibli otheken in Zeeland zijn die ook op de actie aansluiten zo dat er een provinciale voorle zer uit de bus moet komen na allerlei rondes, die dan weer afgevaardigd zal worden naar de landelijke finale die plaats zal vinden in de kinderboe kenweek van 14 t.m. 25 okto ber. batterijen su,„ atterijen s mp meubelen. De laatste categorie is geschikt voor op de cam ping of om neer te zetten op een plekje niet ver van de autoweg die naar de vakantie bestemming voert. Zo voor een pauze onder het rijden. Ook kan dit soort meubelen makkelijk mee op weekend, want het gaat hier om stalen, opbouwbare meubelen, stoelen, stretchers, etcetera. Maar voor in de tuin zoeken de meeste mensen tegenwoor dig toch liever iets anders. Witgelakte meubelen van beu- kehout zijn daarvoor speciaal geschikt. Ze wijken niet zo veel af van het klassieke wit ten houten tuinmeubel, ze zijn tegenwoordig door het zes maal lakken met een speciale lak, nog meer weerbestendig. Geen gehol dus met stoelen wanneer het gaat regenen, zo als dat vaak voorkomt met tuinmeubelen met een vaste bekleding. Nou zijn er in het genre houten tuinmeubelen tegen woordig ameublementen ver krijgbaar die wat luxe betreft nauwelijks onderdoen voor het bankstel wat u binnen heeft staan. Er zijn grote eettafels, salontafels, sportieve, hoge leunstoelen en lekker dëka- dente relax-zetels, geheel ver stelbaar, rijbaar en voorzien van een extra lang en even eens verstelbaar voorstuk voor de moegewandelde voeten: er zijn rijdende tafels, luxe krui wagens om alle spullen zoals flessen drank, servies en lek- tuur, naar buiten te rijden; er zijn serviceboys, oftewel theetafels die net zo verend rijden als een kinderwagen, en over kinderen gesproken, er zijn aparte tuinmeubelen voor kinderen. Daarbij past natuurlijk een parasol (deze 's winters liefst wel binnen halen) en naast de vrolijk gekleurde exemplaren die wat dessin betreft precies passen bij de stoelkussens, zijn er ook de parasols van klasse, in effen raffia bijvoor beeld. Een merk Franse tuinmeu belen, Tricomfort, verdient voor mensen die zich helemaal in de mooie spulletjes willen steken, wel de aandacht. Tri comfort helpt de luie tuirzitter ook nog aan een lektuurtafel, een voetbankje of aan ver schillende eettafels, die samen een hele grote tafel vormen en VLISSINGEN Zaterdag 20 mei. Zevende Dags-Adventistcn, Doopgezinde kerk 9.15 uur Vic. H. v. Kerkvoort, 10.15 uur Bijbelstudie. Middelburg; Doopgezin de kerk Lange Noordstraat 10, bijbelstudie. 11 dienst ds. A.E. Dingjan. Hervormd Vllssüngen, zondag 21 mei. St. Jacobskerk 10- 10-15 samenzang, 10.15 Pinkstermorgendienst ds. L.J. Altena, Zoutelande, 17 geen dienst. Johanneskerk 9.30 ds. Y. van der Schoot, 19 ds. Kwast, Emmanuel- kerk 9 ds. Altena, Ter Reede 19 de heer C. Dron- kers, Bethesda 10 prot. kerkdienst. Hervormd Souburg, west 9 ds V.d. Heide, Oost 9.30 ds. Dorgelo, 19 ds. De Kok, Me- liskerke. Hervormd Ritthem, 10 ds. J. Broeder. Evang. Luth. Gemeente 10.30 dr. A. Houtepen, Breda. Ver. van Vrijz. Hervormden- Remonstranten, 10.45 ds. V.d. Berg. Doopgezinde Gemeente, 10.30 dienst te Middelburg. Geref. Petruskerk Pautil K ru gerstraat, 9.30 ds. J.W. Ge- nuit, 19 ds. H. Groeneveld, Paauwenburg 10 ds. Groene veld. 17 ds. Genuit. Chr. Geref. Kerk Kasteel straat, 9 en 17 Ds. M. de Boer Geref. gemeente Viissingen y% en 16.30 Ds. Snoep Geref. Gemeenten Meliskerke, 9.30 en 14.30 Ds. Weststrate. Geref. Gemeente Aagtekerke, 9.30 en 19 ds. Van Vliet. Geref. Gemeente Middelburg, centrum, 9.30 en 18.30 ds. Zijderveld, zuid ds. Weststra te. Maandag 22 mei. Geref. Gemeente Viissingen, 9.30 ds. Snoep, idem Meliskerke, 9.30 ds Wstrate, idem Aag tekerke 9.30 ds. Van Vliet, idem Middelburg, centrum 9.30 ds. Zijderveld. Kristen Zuid Molukse Kerk, zondag 21 mei Oost-Souburg 15 ds. P. Fader, Koudekerke 11.30 ds. P. Fader, Maandag 22 mei Oost-Souburg 11.30 ds. P. Fader, Koudekerke 14 ds. P. Fader. Pinksterkapel Emmastraat 10, 21 mei dienst te 14.30 uur. Leger des Heils Viissingen, 10 Heilsbijeen komst, 11.30 zon dagsschool 19.30 getuigensa- menkomst, woensdag 13.30 filmmiddag. Volle Evangelie Gemeente, Vrouwestraat,dienst te 9.45. IN SOUBURG Oranjcplein 18 Tel. 01183- 1248 MIDDELBURG Zaterdag 13 mei j.l. vond in Middelburg in de sporthal en op de voet balvelden van Middelburg 1 aan de Nadorstweg de traditi onele jaarlijkse sportdag van Hercules N.V. plaats. Hieraan hebben meer dan 500 perso neelsleden deelgenomen. Ze waren afkomstig uit de bedrijven in Den Haag, Zwijn- drecht en Middelburg, alsmede van een zusterbedrijf van Hercules n.v., de N.V. Chemi sche Verfstoffenfabriek v/h L. Th. Ten Horn te Maastricht, een 100% dochter van Hercu les Incorporated. Hercules Middelburg, dat ditmaal het toernooi organiseerde had een aantrekkelijk programma op gesteld. In de sporthal vonden tafeltennis- en volleybalwed strijden tussen diverse teams uit de vier vestigingsplaatsen plaats en er werd daar even eens geklaverjast. Op de voet balvelden van Middelburg 1 werd een vierkamp gehouden. Deze bestond uit skilopen, ko-. gelstoten, steile wand, estafet te hardlopen, doelschieten en het betreden van een even- wichtsbalk boven een water bassin. De constructie van het waterbassin, dat een inhoud had van 50.000 litet* kon gere aliseerd worden met de hulp van de gemeente-autoriteiten. De wedstrijden begonnen 's morgens om 10 uur en ein digden om 16.30 uur waarna de Managing Director van Hercules N.V., de heer C. Muijs. de prijzen uitreikte. waaraan alle gasten van een tuinfeest een riante zitplaats kunnen krijgen. Maar voor wie het wat kal mer aan wil doen, zijn er ook de stalen meubelen waarvan de zittingen vervaardigd zijn van mjlondraad. Er zijn daarin verschillende uitvoeringen en in luxe uitvoering ziet men ze wel op het terras van een goed restaurant staan. Onder nylon draad wordt dan niet speciaal dunne, waslijnachtige bedra ding verstaan, maar nylon draad is er ook in brede nylon banden. In plaats hiervan vin den we overigens ook zittin gen van houten latjes, bruin, of wit, die een heel leuk ef fect geven by het strakke staal van het meubelframe. Zowel de meubels met de lat jes als die met nylondraad zijn weerbestendig. Een tijdlang was het enorm in om een grote schommelstoel in de tuin te hebben. Deze rage gaat enigszins verflau wen, en men krijgt steeds meer voorliefde voor het oer degelijke, ouderwetse, houten tuinmeubel. Zoals moeder ze had, ja, precies. VLISSINGEN Met ingang van Hemelvaartdag is het Vlissingse badstrand een nieuw seizoen ingegaan, waar in voor een gewijzigde exploi tatievorm is gekozen. Een ex ploitatie die niet langer door de gemeente geschiedt, maar door de heer W. A. van Krug- ten uit Zoutelande. Wel zal het strandbeheer, zoals bewa king en schoonhouden nog tot de gemeentelijke zorg blijven behoren. Belangrijkste verandering is wel, dat het badstrand voor taan gratis toegankelijk zal zijn. Vanzelfsprekend zal men echter wel dienen te betalen als men van de accommodatie, die thans door de heer Van K rugten van de getneente wordt gepacht, gebruik wenst te maken -wisselcabines, fa miliecabines, strandstoelen, schermen, enz. .- Het strandpaviljoen met terras zal worden omge bouwd tot een horecagelegen heid. in verband met de vrij late voorbereidingen zal dit echter waarschijnlijk eerst in de loop van deze zomer of volgend jaar volledig kunnen worden gerealiseerd. De reini ging van de stranden is in belangrijke mate geïntensi veerd en wordt verricht door de Stichting Werkplaatsen Walcheren. De gemeente Viis singen hoopt met deze maatre gelen niet alleen het exploita tietekort -voor 1972 begroot op ca. f50.000 belangrijk te kunnen drukken, maar tevens dat door deze maatregelen het strandbezoek in aanzienlijke mute zal toenemen, Anglican Church, Services every Sunoay; morning prayer 10.30 am* evening prayer 7.30 p.m. in The Mis sions to Seamen Chapel. Scheldepoort Viissingen Oost, Reader A. Driver. R.K. Kerkdiensten op Walche ren. Dishoek- Koudekerke Toeristenkerk zondag 21 mei 10, Domburg. Kerk za terdag 20 mei 19. Rekreatie- kerk zondag 10, Veere Ned. Herv. Kerk zondag 21 mei 10, Vrouwepolder Toeristen kerk Fort den Haakweg 20 mei 19, 21 mei 10, Westka- pelle Toeristenkerk Bazien- straat 3, 20 mei zaterdag 19, zondag 21 mei 10, Zoutelan de Toeristenkerk Bosweg 48, 20 mei 19, 21 en 22 mei 10. R.K. Kerkberichten Viissingen en Souburg. 20-22 mei 1972. Parochiekerk Singel, zater dagavond 19 -herenkoor Gregoriaans, zondag 10 lameskoor-, 12 en 19, maandag 10 en 12. St. Josef- kapel van Dishoeck straat zondag en maandag 9, 26 mei 14.30 huwelijksdienst. Kerkzaal Bethesda Koude- kerkseweg zondag 10 Oecu menische dienst met Eucha ristieviering. Emmanuelkerk Paauwenburg zaterdagavond 19, zondag en maandag 11, st. Martinuskerk Souburg, zaterdagavond 19, zondag en maandag 10.30. Middelburg. Parochiekerk H. Petrus en Paulus, zaterdaga vond 19, zondag en maandag 10.30 en 19, Ontmoetings- kerk 8.30, Zuiderbaken 10.30 uur. Evang. Luth. Gemeente, 9 dr. A. Houtepen. Koorkerk, 10 ds. A. van San ten. The Bethel Pentecostal Tem pel, elke zondag 14.30 en woensdag 19.30 dienst in Zuiderbaken. VLISSINGEN Dokters- dienst. Zaterdag 20 mei van 0.00 tot en met 24 uur dokter Bom, Badhuisstraat 45, tel. 01184-2233, zondag 21 mei van 0.00 tot en met 24 uur dokter Wartena, Vredehoflaan 8, tel. 01184-3933, maandag 22 mei van 0.00 tot en met 24 uur dokter Sluijter, Julianalaan 7, tel. 01184-2225. Apotheek. Van vrijdag 19 mei n.m. 18 uur tot en met vrijdag 26 mei v.m. 8.30 uur geopend apotheek C. P. Last drager, C. v. Perestraat 1, tel. 01183-1593. Verloskundige. 20-21 en 22 mei mejuffrouw Stolk, Bloe- menlaan 45, tel. 01184-3838. Tandarts. Zaterdag 20 mei van 9-10 en zondag 21 mei van 11-12 dokter G. H. P. J. Miljoen, Eemstraat 5, Oost- Souburg, tel. 01183-1530, maandag 22 mei van i 1-12 J. D.W. Rombouts, Lange Viele 47, Middelburg, tel. 01180- 2882. Huisartsen Souburg, Ame- muiden en Nieuwland, 20, 21 en 22 mei dokter J. J. Jansen, Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182-1340. Dierenarts. 20, 21 en 22 mei, dokter R. M. Barkema, Mid delburg, tel. 01180-3118, con- tsult alleen na tel. afspraak. Wijkverpleegster Oranje Groene en Wit-Gele Kruis, 20, 21 en 22 mei zuster Geldof, Groen van Prinksterenlaan 116, tel. 01184-3120. Wijkverpleegster „Het Groe ne Kruis" te Viissingen, 20, 21 en 22 mei zuster Van Sabben, Sottegemstraat 22, tel. 01184- 2914. Middelburg dokterdienst. 20 mei Dr. Dominicus Dam 55, Mid delburg, tel. 01180 - 2830. 21 mei Dr. Delfos, Rouaansek 47, Middeburg Tel. 01180 - 2637. 22 mei Dr. Dominicus, Dam 55, M'burg, tel. 01180 - 2830. Apotheek. Van vrijdag 19 mei nm 18 uur tot en met vrijdag 26 mei vm 8.30 uur geopend apotheek W. K. Hum- melen. Markt 69. Tot en met 21 mei in het stadhuis te Viissingen tentoon stelling „Met u naar Afri ka". Tot en met 28 augustus Rijksarchief in Zeeland St.- Pietersstraat 38 te Middelburg. Tentoonstelling „1001 jaar Walcheren". Kon. Vlaamse Opera te Ant werpen. Vrijdag 19 mei 20 uur. Balletten: zaterdag 20 mei. 20 uur, Het Land van de Glimlach; zondag 21 mei, 14.30 uur. Balletten; 20 uur, Het Land van de Glimlach. Hoog water te Viissingen. Donderdag 18 mei 5.27 en 18.00; vrijdag 19 mei 6.20 en 19.02; zaterdag 20 mei EK 7.32 en 20.10; zondag 21 mei 8.34 en 21.19; maandag 22 mei 9.55 en 22.21; dinsdag 23 mei 10.54 en 23.1?, woensdag 24 mei 11.46 en i

Scheldebode | 1972 | | pagina 9