Koninginnedag in Souburg Vlissingen 6 april 1572 - 1972 roma rood Don Pachieco opgehangen Ook uw maat is erbij leclanché Kerkdiensten De Pree door: J.L. van Leeuwen WELKE DOKTER IS THUIS CULTURELE AGENDA de scheldebode donderdag 27 april 1972 accordeon concert markt lampionoptocht ER HANGT U HEEL WAT BOVEN 'T HOOFD met een een nieuw gerecht „Brochette van de meester hoefsmid" in „De Put" TAXI Met ingang van 1 mei a.s. kunnen Snoekjes worden opgegeven tot Dinsdag 12 uur. Advertentie exploitatie de Scheldebode 1571 ACRYL JERSEY PANTALONS 39,75 i walstraat 76 vlissingen ooo Begrafenis en crematie- verzorging J.M. GROEN S.M. OVERTOOM SOUBURG' Ook de vere niging „Souburgs Burgerzin" heeft voor koninginnedag een programma opgesteld. Dit wordt in verband met de zon dag op maandag 1 mei gevierd als volgt; om 8.00 uur klokge lui 9.00 uur rondgang door de muziekvereniging Vlijt en Volharding. 9.15 uur Deelne mers aan de zeskamp op de fiets, verzamelen op de hoek Henri Dunantstraat-de Smit straat met eigen fiets.. Om 10 uur moeten de deelnemers voor de tekenwedstrijd zich verzamelen bij de zaal Reho- both in de Rehobothstraat. Om 14 uur is het Ringrijden op bromfietsen met verplicht een vrouwelijke duopassagiere. in dien mogelijk zal men dit af wisselen met ringrijden met sjeesjes. Om 17 uur prijsuU reiking op de hoek van Gin- kelstraat-de Smitsstraat. De prijzen voor 't bromfietsring steken en eventueel de sjees jes zullen om 17.30 uur uitge reikt worden in de smidse van de heer Bakker op het Oranje plein. Om 19.15 ur is het ver zamelen geblazen voor de lam- pionnenoptocht op het school plein van de Pieter Louwerse- school. Hiervoor zijn ook prij zen beschikbaar voor diegene die het leukst of origineelst verkleed gaan.Ook groeps- prijzen maar de groep mag niet groter zijn dan 4 perso nen. Verklede deelnemers die door de jury zijn beoordeeld zijn verplicht aan de optocht deel te nemen.Om 19.30 uur vertrekt de lampionoptocht en om 19.45 uur is het einde hier van. Dan volgt nog de uitrei king van de prijzen en een muzikaal besluit van Vlijt en Volharding. Voor opgave voor het ringsteken kunt u terecht bij P.B. Lokker. Steenwijk straat 4. J. Rijnhardt, v. Vis- vlietstraat 16, A.W. Bakker, Oranjeplein 46 en D. de Zeeuw, Henri Dunantstraat 33 allen te Oost-Souburg. Mocht u kinderen op een school heb ben buiten Souburg dan kan ook hiervoor een inschrijffor mulier aangevraagd worden bij deze adressen. Het betreft hier dus wel kinderen bene den de 16 jaar. Kleuterschool leerlingen krijgen in overleg met de betreffende schoolleid- sters een traktatie aangeboden. Bewoners van de hele de Smitstraat, van Ginkelstraat, van Ginkeldwarsstraat èn de Henri Dunantstraat worden verzocht hun auto's de avond voor de spelen weg te halen. Het bestuur neemt geen enke le verantwoording op zich als er toch wagens blijven staan. Mensen met langdurig zieke kinderen kunnen dit opgeven zodat zij ook iets aangeboden kunnen krijgen. Bij niet door gaan van het programma wordt dit aangeduid met drie maal onderbroken klokgelui om 8.00 uur. Programma viering koninginnedag M'burg MIDDELBURG De vie ring van koninginnedag te Middelburg begint als volgt: om 8.45 uur hijsen van 20 vlaggen op de Markt door padvinders en padvindsters met medewerking van de Scouting Band. De route die men volgt is zo: Zuidsingel, St. Jorisstraat, Wagenaarstraat, Hofplein, Lage Noordstraat en Helm,terug gaat het aldus; Markt, Lange Delft, Koorkerk straat, Onder de Toren, Groen markt, Korte Burg, Balans, St. Jorisstraat en Zuidsingel. Om 9 uur starten vanaf verschil lende plaatsen muziekkorpsen voor een rondwandeling. De Trompetterkopr Juliana met het Majorettenpeloton gaat vanaf Achter de Houttui nen, Domburgs Schuitvlot, Langevieleweg, Dorus Rijkers straat, Oosterscheldestraat, Mosselkreekstraat, Arnelaan, Keetenstraat, Mastgatstraat, Oosterscheldestraat, Zijpe straat, Usselstraat, Rijnstraat, IJsselstraat, Waalstraat, Maas straat, Westerscheldestraat, de Ruijterstraat, Karei Doorman plein, Langevieleweg, Zand straat en eindpunt Achter de Houttuinen. De signaalafdeling van de Middelburgse Turnver. 69 gaat vanaf Achter de Houttuinen, Seisdam, Seisstraat, Seisplein, Seissingel.Seisweg, Hugo de Grootlaan, Europalaan, Griffi oenstraat, Eikenlaan, Kornoel jelaan, Berkenlaan, Olmenlaan, Seissingel, Seisplein, Walen- singel, Armeniaans Schuitvlot. De signaalafdeling van het Le ger des Heils begint in de Hoogstraat, Nieuwe Haven, Turfkaai, Londense Kaai, Bierkaai, Rouaanse Kaai, Rot terdamse Kaai, Dam, Dam plein. St. Pieterstraat, Balans, Korte Burg, Bachtensteene, Lange Noordstraat, Markt, Plein 1940, Gortstraat naar de Hoogstraat. Om 9 uur begint op de Markt een estafette voor leerlingen van de 6e klas des basisscholen. Na afloop is er prijsuitreiking. Op de Dam begint om 9 uur ringrijden te paard dat duurt tot 17 uur. Dit is georganiseerd door de ring-i rijdersvereniging "Nooit Ge dacht." In de loop van de mor gen beoordeeld een ju rij de versierde paarden. In deze ju ry zullen plaatshebben de da mes T.D. Wolters-Blauwijkel, M. Sandberg tot Essenburg- Hiebendaal. en mvr. E.M. Schenk-van der Sande. Vanaf 10 uur vinden op de Markt kinderspelen plaats onder lei ding van de Middelburgse At letiek en handbalvereniging E.M.M. Vanaf 9.30 uur kunnen de kinderen ook terecht op het schoolplein van de basischool "De Sandenburch" aan de Baarssjesstraat waar de spelen onder leiding staan van de buurtvereniging 't Zand". Deze zijn speciaal voor de kindeten uit 't Grifioen en de Stromenwijk. Voor de St. Laurens kinderen in de van Cittersstraat en voor de kleu ters in de speeltuin onder lei ding van de Oranjevereniging. In St. Laurens begint dit om 9.30 uur. Om 10 uur kinder spelen voor de kinderen uit de Magistraatwijk en Dauwen- daele op het schoolplein van de basisschool Zuidburch en de Rentmeesterschool. Voor de kleuters in de Buitenhove- school in Dauwendaele. Bij re gen in de Zuiderbaken. Na afloop vindt de prijsuitreiking plaats in alle wijken ter plaat se. Om 9.30 uur begint in het huis van bewaring een accor deonconcert verzorgd door de Accordeonvereniging Accorde- ola te Vlissingen. Om 11 uur gaat Accordeola naar 't ver zorgingshuis Vijvervreugd om ook daar een concert te ver zorgen. Om 11.30 uur begint door de straten een rondrit van ringrijders te paard die de volgende straten aandoen: Dam, Damplein, St. Pieters- straat. Balans, Wagenaarstraat, Hofplein, Lange Noordstraat, Markt, Plein 1940, Zuster straat, Gravestraat, Markt Lange Delft, Damplein en de Dam. Als iedereen dan rond een uur of 12 iets gaat eten gaat stadbeiaardier P.H. ^roerse een carrillionbespeling geven. Van 14 uur tot, 17, uur vin den op de markt een aantal evenementen plaats: o.a. De monstratie Lintenspel door de leden van de Middelburgse Turnvereniging '69., en een demonstratie door de Jeugd brandweer. Van 14 uur tot 16 uur is het Driekamp tussen Noord-Zuid en 't Zand. Door de Oranjevereniging te St. Laurens in de van Citterstraat. Door de Wijkvereniging Zuid tussen de Rentmeesterschool en de Zuidburchschool en door de Buurtvereniging 't Zand op het schoolplein van de San- denburchschool aan de Baars jesstraat, waarvan prijsuitrei king plaats vindt om 16.45 uur op de Markt. Van 14 tot 15 uur vindt op het Damplein een ballonenwedstrijd plaat van de Padvinderij,die als route volgen:Brandweerkazerne, Ar meniaans Schuitvlot, Seisdam, Herengracht, Stadhuisstraat, Lange Noordstraat, Markt, Lange Delft, Damplein met begeleiding van de Scouting Band. Van 15 uur tot 16 uur geeft het Middelburgs Muziek korps een concert in de voor malige Graanbeurs, op het Damplein. De Brassband ON- DA geeft van 19.15 tot 20 uur een concert op de Markt. En dan om 20.15 uur het begin van de lampionnenop- tocht. In de Stromenwijk ver trekt men uit de Oosterschel destraat,Dorus Rijkersstraat Langevieleweg, Zandstraat, Lange Viele en Markt. Bege leiding door het Juniorentrom- petterskorps Johan Friso.Uit: de Olmenlaan vertrekt men langs de Olmenlaan, Seissin gel, Seisstraat, Kromme Wee- Ie. Vlasmarkt, Markt. Hier wordt men begeleid door de Scouting Band. De Magistraat- wijk begint in de Schroeweg en volgt dan verder Schroe- burg, Groene woud, Schoor- steenvegersingel. Pottenbak kerssingel. Langeviele en Markt. 77 Reserveren 01184-2297 F.LKE AVOND VANAF 18 uur IN SOUBURG Oranjeplein 18 Tel. 01183-1248 Het schijnt grote moeite te hebben gekost een beul te vinden die het ophangen van deze drie mensen wil de uitvoeren.Er was één beul voor het eiland Wal cheren; deze woonde te Middelburg. Uit de burgerij van Vlissingen, waartoe men zich moest wenden, omdat Middelburg vijande lijk gebied was geworden, wilde niemand het doen. In de gevangenis van de Westpoort was een moorde naar opgesloten, die ook op de uitvoering van zijn doodsvonnis moest wachten. Hij weigerde als beul op te treden in ruil voor het be houd van zijn eigen leven, want hij wilde niet dat ie mand later zou kunnen zeg gen, dat zijn moeder een beul tot kind had gehad. Toch liet hij zich overha len, nadat hem gezegd was dat het drie Spanjaarden betrof. Maar hij stelde een voorwaarde: hij zou later iedereen dood moeten mo gen slaan, die hem ztyn beulsoptreden mocht ver wijten! Don Pachieco met zijn twee metgezellen, wier na men nergens genoemd staan, werd op 29 april 1572 naar de Bierkaai ge bracht. temidden van een menigte. Er waren drie houten galgen opgericht. Het vonnis werd voltrok ken. De wapenuitrusting van Pachieco is nog lang be - ■waard gebleven in 't stad huis. Bij het bombardement door de Engelsen in 1809, toen het mooie stadhuis op de Grote Markt verbrand de, is ook dit harnas verlo ren gegaan. Slechts de ijze ren helm is gered. Deze is nog te zien in het tegen woordige stedelijk museum. Van deze terechtstelling bestaat ook een lithografie, waarop de drie Spanjaar den aan de galgen hangen op de Bierkaai. Deze prent is echter veel later gete kend en niet overeenkom stig de werkelijkheid van Op de plaats waar de galg heeft gestaan heeft men kort na het gebeuren een witte steen gelegd. La ter is deze vervangen door een ronde blauwstenen zerk, waarin het jaartal 1572 was gebeiteld. Tijdens de oorlogshandelingen in 1944 is ook deze steen ver nield. Er is gezorgd dat er een nieuwe ronde steen op ongeveer dezelfde plaats terugkwam. Deze steen ligt er thans nog: slechts het jaartal 1572 staat er niet meer in gebeiteld. In een huis aan de Bierkaai heb ben in de gevel twee gevel stenen gestaan: de ene steen stelde voor het hoofd van Don Pachieco. Deze ge velsteen is verdwenen. De andere gevelsteen van het zelfde huis bestaat nog wel. Hij ligt in het sted. mu seum en heeft een voorstel ling met een oranjeboom, waarboven een krans. Ver der staat er op gebeeld houwd Neptunus, rijdend in zijn wagen over de zee, met links twee naar land zeilende schepen. Deze steen zou betrekking heb ben op de bevrijding van Vlissingen in 1572, en in de gevel van het huis aan de Bierkaai herinnerd hebben aan de dood van Don Pa chieco. Overigens schijnt er in Vlissingen weinig gemoord te zijn in die oproerige da gen. in tegenstelling tot wat er gebeurd is in Den Briel en te Veere. In het begin van de 80- jarige oorlog hebben de Vlissingers in 1572 geheel op eigen kracht toch een huzarenstukje uitgehaald door zich vrij te maken van Spanje. Het was de eerste stad in de Nederlanden die het zelf deed. Deze daad sprak ook in die dagen sterk tot de verbeelding, ook bij de Spanjaarden. Men begreep daar toen pas van welk belang het verlies van Vlissingen aan de Scheldemond voor hen was, vooral omdat de Vlissingers goede zeelieden waren, die met de kaapvaart aan de Spaanse schepen veel scha de wisten toe te brengen. En ook goed te verdienen. De economische ontwikke ling van Vlissingen kwam er goed door op gang. Met toestemming van Prins Willem van Oranje werden in 1580 de gelden voor het graven van een nieuwe ha ven verkregen, waarna de nieuwe Pottekaai werd aangelegd. Deze was in 1583 voltooid. Prins Willem van Oranje was door de overgang van Vlissingen naar zijn zijde zeer gesteld op deze stad. Hij liet er in 1580 een huis voor zich bouwen, het Prinsenhuis, dat in 1747 afbrandde. Dit Is de laatste afleve ring van deze serie. )goed wasbaar en vorm houdend) wijd uitlopende pijp met knienaad. De begeleiding hiervan be rust bij de Signaalafdeling Eerste Middelburgse Judo- bond. Bij de Koepoort wordt ook gestart en men gaat dan verder langs het Molenwater, Herengracht, Korte Noord straat, Lange Noordstraat naar de Markt. Hier is de begelei ding van de Signaalafdeling Middelburgse Turnvereniging '69. Vanuit de Segeerstraat gaat ook een optocht en hier zal de Signaalafdeling van het Leger des Heils zich bij de passerende stoet aansluiten. Om 21.45 uur vindt er een tumdemonstratie plaats met medewerking van de Eerste Middelburgse Tumvereni- ging*69 en VELDO. Als sluit stuk van de dag om 22 uur een show op de Markt door het Trompetterkorps Juliana met het Majorettenpeloton en de Brassband ONDA. BATTERIJEN Onlangs heeft de Provinciale Planologische Dienst haar nieuwe huisvesting betrokken. Dit is gevestigd aan de Groen markt te Middelburg in „De Burg". Men heeft ook al weer een plan ontworpen n.l. om- voor de deur, op de enige groenstrook in de omgeving, 'n privé parkeerplaats aan te leggen. Dit heeft in millieu- kringen onrust doen ontstaan. Het telefoonnummer en het postbusnummer blijven onge wijzigd, als men zich telefo nisch tot de dienst wil wenden draait men 01180-5448 en schriftelijk postbus 158. Een dezer dagen vond in hotel Britannia te Vlissingen de jaarvergadering plaats van de Koninklijke Schippersvere niging Schuttevaer. Hierop sprak o.a. burgemeester G. Sprenger van Domburg, die nogal wat humor in zijn speech deed. Hij vertelde o.a. het een en ander over de op richting van de vereniging in 1886 toen men startte met twaalf leden. Twaalf jaar later was dat 146 en in 1970 had de vereniging landelijk 3800 le den. Omdat men net als bij veel andere verenigingen kampt met het probleem dat het bestuur door de vele werkzaamheden best een ver goeding kon worden gegeven stelde voorzitter mr. J. W. van Dam voor de contributie met 100% te verhogen.Dit stuitte echter op problemen omdat veel afdelingen dachten hier door heel wat leden kwijt te raken. Omdat men echter iets moest doen kwam men tot een compromis van 25,- inplaats van f 30,-. Dit besluit werd genomen met 91 stemmen voor en 35 tegen. De heer Van Dam was het een pak van het hart want als dit niet zo was ge gaan had het gehele bestuur waarschijnlijk en bloc afgetre den. Het plan Lammerenburg is bij de Viissingse gemeente raad nog lang niet van de baan. beter gezegd het neemt steeds vastere vorm aan. B. en w. vinden dat het winkelcen trum Lammerenburg niet al leen voor Vlissingers een be hoefte zal zijn maar belangrijk voor Walcheren en zeer zeker ook van grote betekenis voor Noord- en Zuid Beveland en zelfs. Zeeuwsch-Vlaanderen. De groot winkelbedrijven die men wil aantrekken voelen niets voor de binnenstad van Vlissingen en ook het feit dat het nieuwe plan minstens 18.000 inwoners moet herber gen speelt een grote rol. Het Viissingse college wijst de plannen van Middelburg -Geereplan af omdat dan de positie van de Viissingse bin nenstad in gevaar komt. Voor de opzet en uitwerking van het regionaal winkelcentrum Lammerenburg zal de stich ting Ontwikkelingsbureau Winkelcentra worden inge schakeld. Als de raad de plan nen goed keurt zal het cen trum binnen enkele jaren ge realiseerd kunnen worden. Langs de kusten van Zee land is men sinds enkele jaren bezig met de realisatie van recreatiewerk ten behoeve van kinderen, jongeren en volwas senen.Vooral de Provinci ale Interkerkelijke Werk groep voor Recreatie probeert hier veel aan te doen. Om dit evenwel goed te kunnen reali seren zijn vrijwilligers nodig die zich met de uitvoering van de plannen willen bezig hou den.Nu zoekt deze commissie jongeren boven de achttien jaar die zich in een team wil len bezig houden met de uit voering. Zo'n team werkt 14 dagen of 3 weken en het is bedoeld als vakantiewerk waarvoor men naast de vergoe ding van reis- en verblijfkos ten een zakgeld ontvangt* van f 25,- per week. Wie interesse heeft of er meer over wil weten wende zich tot het Pro vinciaal Kerkcentrum, Singel straat 17 te Middelburg of te lefonisch bij de heer Hiensch, 01180-3412. Het betreft hier projecten bij de kust van o.a. Westerschouwen, Veere, Vrou wenpolder en verder op bijna geheel Walcheren, langs de kust van Zeeuwsch-Vlaande ren en in de Braakman. De heer Ph. S. Niemeijer heeft met acht schoten waar van er een in de roos terecht kwam het Zeeuws pistoolkam pioenschap op de schietbaan van de kazerne te Vlissingen geopend. Het betrof hier het Zeeuws kampioenschap dat ie der jaar wordt gehouden op de marineschietbaan want t is de enige schietbaan in Zee land. Naar aanleiding van de nieuwe politieverordening heeft de Middelburgse ge meenteraad zich beraden over naakt in de stad. Men heeft besloten dat er geen bezwaar bestaat tegen het plaatsen van condoomautomaten langs de openbare weg mits deze bij drogisterijen worden aange bracht. Ook ziet men geen be zwaren tegen naaktvoorstellin- gen in de Schouwburg mits het bloot functioneel is voor de voorstelling en voor de be zoekers niet aanstootgevend wordt geacht. 3 Mei a.s. zal iedere burger van de gemeente Vlissingen kennis kunnen maken met de opvolger van burgemeester drs. D. Roemers, de heer drs. Th. J. Westerhout. Op die da tum zal de heer Westerhout tijdens een speciale vergade ring worden geinstalleerd als burgemeester van de gemeente Vlissingen. Omdat men veel belangstelling verwacht heeft men in de aangrenzende bur gerzaal van de raadszaal een extra tribune ingericht waar men de installatie via een ge sloten t.v. circuit zal kunnen volgen. Na deze raadsvergade ring kan iedereen die met de nieuwe burgemeester wil ken nis maken terecht op de open bare receptie die het gemeen tebestuur aanbiedt. Deze re ceptie wordt gehouden van half vier tot half zes in het stadhuis. In café restaurant Suisse te Middelburg heeft de Algeme ne Rooms Katholieke Ambte- narenvereniging afdeling Zee land-Noord haar jaarvergade ring gehouden. Op deze verga dering was aanwezig hoofdbe stuurslid Lous uit Breda om vragen te beantwoorden. VLISSINGEN Rochussestraat 3 Tel. 3417 b.g.g. 2772 VLISSINGEN Dokters- dienst. Zaterdag 29 a^ril van O.OOtot en met 24 uur Dokter Cramer Singel 210,tel. 01184-3619, zondag 30 april van 0.00 uur tot en met 24 uur dokter Dekker, Badhuisstraat 30, tel. 01184-2950. Apotheek. Van vrijdag 28 april nm. 18 uur tot en met vrijdag 5 mei vm. 8.30 uur geopend apotheek D. H. v. d. Kleine Mulder,Singel 9, tel. 01184-2730. Verloskundige. 29 en 30 april mej. Van Ginkel, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 01184- 2775. Tandarts. Zaterdag29 april van 9-10 uur dokter A.Reddingius, Badhuisstraat 11, Vlissingen tel. 01184-248—2481. Zondag 30 april van 11-12 uur dokter H.H. de Vries, Badhuisstraat 107, Vlissingen, tel. 01184 - 2644. Huisartsen Souburg, Ame- muiden en Nieuwland. 29 en 30 april Dokter G.A. v.Öoc- kel. Kanaalstraat 89, Souburg, tel. 01183-1500. Dierenarts. 29 en 30 april dokter E. P. Oldekamp, Toren straat 1, Meliskerke. tel. 01186-287. Wijkverpleegster Oranje- Groene en Wit-Gele Kruis 29 en 30 april zuster v. d. Ende, Schaepmanstraat 21, tel. 01184-4221. Middelburg. Doktersdienst. Zaterdag 29 april van 0.00 uur tot en met 24 uur dokter mevr. Pel, Rouaanse Kai 47, tel. 0118-2637, zondag 30 april dokter Pel, idem. Apotheek. Van vrijdag 28 april nm 18.30 uur tot en met vridag 5 mei vm 8.30 uur geo pend apotheek W. K. Humme- len. Markt 9. Vrijdags 28 april. 20 uur St. Bavo Aardenbyrg.concert door- het Zeeuws Orkest. Zondag 30 april 11.30 uur koffie-concert door het Am sterdams Strijkkwartet, in de schouwburg te Middelburg. Maandag 1 mei. 14 uur schouwburg te Middelburg „Monde Cabamne". Maandag 1 mei,21 uur mu- ziek-show op het Stadhuisplein te Vlissingen. Woensdag 3 mei,20.30 uur schouwburg te Middelburg „Kwartet". Kon .Vlaamse Opera te Ant werpen Vrijdag 28 april 20 uur Othello zaterdag 29 april 20 uur Figaros Bruiloft,zondag 30 april 14.30 uur Othello- 20uur Het Land van de Glim lach. Kon. Opera te Gent. Vrijdag 28 april, 20 uur La Bohème, zondag 30april 14.30 uur De Lustige Boer, 20 uur La Bohème. Hoog water te Vlissingen. Donderdag 27 april 1.14 en 13.33. vrijdag 28 april vm 1.45 en 14.03, zaterdag 29 april 2.15 en 14.39, zondag 30 april 2.66 en 15.04, maandag 1 mei 3.19 en 15.39, dinsdag 2 mei 3.54 en 16.15, woendag 3 mei 4.33 en 16.55. Vlissingen. Zaterdag 29 april. Zevende Dag-Adventis ten. Doopsgezinde kerk, 9.15 dienst, 10.15 bijbelstudie, Mid delburg. Doopsgezinde kerk Lange Noordstraat, 10 Bijbel studie, 11 dienst. Zondag 30 mei, Evang. Luth. Gemeente, Walstraat, 10.30 Ds. van Tuijll, Biggekerke. Doopsgezinde Gemeente Vrjj- domweg, 10.30 dienst te Goes. Ver. van Vrijz. Hervormden- Remonstranten, 10.45 ds. v.d. Berg. Chr. Geref. Kerk Kasteel straat, 9.30 en 17 uur Ds. P. op den Velder, Zierikzee. Geref. Petruskerk Paul Kru- gerstraat, 9.30 Ds. J.W. Ge- nuït,17 ds. H.Groeneveld, Huishoudschool Paauwenburg 10 ds. Groeneveld. 17 ds. J.W. Gen uit. Leger des Heils. 10 Heilsbij- eenkomst. 11.30 zondagsschool, 19.30 Getuigen-samenkomst, elke woensdag 13.30 filmvoor stelling. Pinksterkapel Emmas traat 10, Jienst te 14.30. Volle Evangelie Gemeente Vrouwestraat, dienst te 9.45. Anglican Church, Services every Sunday: morning prayer 10.30, a.m., evening prayer 7.30 p.m. in the Missions te Seamen Chapel. Scheldepoort Vlissingen, oost, Reader A. Driver. Polikliniek Bethesda. in de gang, elke zondag 10. Geref. Gemeente Vlissingen, 9.30 en 16.30 ds. Snoep. Geref. Gemeente Meliskerke, 9.30 en 14.30 ds. Weststrate Geref. Gemeente Aagtekerke, 9.30 en 19 ds. van Vliet. Geref. Gemeente Middelburg. centrum 9.30 en 18.30 ds.Zij- derveld. Zuid 19 leesdienst. Geref. Kerk Souburg, 9.30 en 17 ds. G.D.L. Brederveld. Kristen Zuid Molukse Kerk, Oost-Souburg 15 ds. P. Fader, Koudekerke 11.30 ds. P. Fa- der. Hervormd Souburg, West 9 ds. Y. v.d. Schoot, oost 9.30 ds. v. d. Heide, 19 ds. Dorgelo. Hervormd Ritthem, ds. J. Broeder, Cantate. Hervormd Koudekerke, 10 ds. M.J. de Jong, 19 ds. J. Berg- kotte. Emmanuel kerk 9 ds. F.S. Kloosterman. Hervormd Middelburg,Koor-, kerk 10 dr. A.M. van Peski, 19 koorkerk 19 ds. Rinkema. Evang. Luth. Gemeente Mid delburg 9 ds. A. van Tuijll, Biggekerke. The Bethel Pentecostal Tem pel, Volle Evangelie, evange list J. Davidse, elke zondag 14.30 en elke woensdag 19.30 Zuiderbaken. R.K. Kerkberichten Middel burg. Parochiekerk, H. Petrus en Paulus. Zaterdagavond 19, zondag 10.30en 19, Ontmoe- tingskerk 8.30, Zuiderbaken 10.30. Parochiekerk Domburg, Zon dag 10. R.k. Kerkberichten Vlissingen en Souburg 29 en 30 april. Parochiekerk Singel zaterda gavond 19, zondag 10 -dames koor, 12 en 19 St. Josef-kapel van Dishoeckstraat, zondag 9 Latijnse liturgie herenkoor.-; Emmauelkerk Paauwenburg zaterdagavond, 10, zondag 11 uur. St. Martinuskerk Souburg, Za terdagavond 19. zondag 10.30. Hervormd Vlissingen: zondag 30 april dienst der Offeran den: 1. Eredienst, 2. Diakonie, 3. Bij de uitgang collecte voor het zondagsschoolwerk in Vlissingen. St. Jacobskerk 10 uur ds. F.S. Kloosterman, ge- zinsdienst. 17 uur ds. A. Kleij- ne uit Gent in België.Johan- neskerk 10 uur ds. J.H. Dorge lo uit Souburg. 19 uur ds. Y. van der Schoot. Emanuelkerk Paauwenburg 9 uur ds. J.H. Dorgelo uit Souburg. Walk-Inn 19 uur Jeugddienst voor 15 jaar en ouder. Ophir 10.45 uur ds. J.C. van den Berg -Com missie voor de Vrijz. Herv. en Rem. Kring.. Bethesda 10 uur prot. kerkdienst voor ver pleegden en personeel. Ter Reede 19 uur ds. A. Snoep. Interkerkelijke dienst voor de bewoners.

Scheldebode | 1972 | | pagina 9