Taptoe 1572-1972" als besluit van feestelijkheden in Vlissingen op 1 mei Internationaal bokstoernooi in sporthal te Vlissingen Vlissingen )LGA SA] OCELI de scheldebode Sport- programma Scheldebode-kringetje de zuidwester combinatie Blaas Fiat dealer Parkeren tijdens wielerwedstrijd X, 4 Main! Speel terreinen bij Middelburg Benoeming controleurs Vogel wet huis aan huis-blad 22ejaargang no. 17 uitgave: n.v. uitgeversmaatschappij de stem - breda donderdag 27 april 1972 MAC-rit lampionnentocht taptoe hardy optiek A «*25. KI.I S S I c tr' „Het Schip" DE RUITER de scheldebode VLISSINGEN Ter gele genheid van de verMaardag van H.M.Koningin Julia na wordt er op 1 mei feest gevierd In Vlissingen. De dag wordt ingeluid door de klokken van 8 uur tot 8.15 uur. Om 8.30 uur is het Re veille met medewerking van de Kon. Harmonie Ons Genoe gen, Brassband Ceacilia, Drumband V.T.V en Jacht hoorn en Trompetterskorps van Oranje Nassau. De Brass band van Caecillia neemt Paauwenberg voor zijn reke ning. Drumband V.T.V. gaat de omgeving van de Irislaan met muziek vereren. De Kon. Harmonie Ons Genoegen gaat het publiek rond de HBS erop attent maken dat het een bij zondere dag is. Het Jacht- en T rompetterskorps van Orar\je Nassau neemt de binnenstad. Deze reveille duurt een uur dus tot half tien. Om tien uur worden er op de Oude Markt vlaggen gehesen met mede werking van het Nederlands Padvindersgilde. Als u daar dan eenmaal toch bent kunt u meteen blijven ktyken naar de Muziek- en Show in de mor gen om vijf over tien ook op de Oude Markt waaraan me dewerken het Jeugdkorps van de Kon. Harmonie Ons Genoe gen, het Groot Vlissings Majo- re tten peloton, het Jachthoorn en Trompetterskorps van Oranje Nassau met Majoret- tenpeloton. Dit duurt tot half elf. Dan om kwart voor elf een beiaardluisterwedstrijd tot elf uur. De stadsbeiaardier speelt dan op het carillon van de St. Jacobskerk enige melo- diën welke door de deelne- mers-sters moeten worden herkend. Deelnemers formu lieren zijn vanaf half elf ver krijgbaar bij enkele padvin ders die bij de HEMA zullen staan. Voor diegenen die de meeste punten kregen worden prijzen en een officieel luis terdiploma beschikbaar ge steld. Om elf uur wordt het rennen naar het parkeerterrein aan het Baskenburgplein - bij het zwembad want daar vindt een rolschaatswedstrijd plaats tussen leerlingen van de lagere scholen. Dit duurt tot kwart voor een. Dan zal het heel gauw een hapje eten worden als u niets van het programma wilt mis sen want om half twee start Je orfëntatierit van MAC de Zeeuwen vanaf de Gildeweg. Dit is voor automobilisten. Voor de jongelui van de scho len voor voortgezet onderwijs is een oriëntatierit op rijwie len door Vlissingen georgani seerd. Om 14 uur vindt op het grasveld naast het stadhuis een jeugdzeskamp plaats voor de leerlingen van de lagere scholen.Om 15 uur zullen op de sintelbaan van het sportter rein Baskenburgweg de jeugd- atletiekwedstrijden plaatsvin den. Hieraan kunnen kinderen deelnemen van 10 t.m. 12 jaar. Om 17 uur nog eens muziek. Dan komt er een mars door de stad van het St. Martinusgilde uit Tongeren en het St. Catha- rinegilde uit Woensel en zij vertrekken van het Beursplein en dan via de Nieuwedijk. Walstraat, Betje Wollfplein, Badhuisstraat naar het Stad huisplein. Dit is het eind van de middag en dan loopt de klok zo tegen half zes. Om kwart voor acht moet er al weer opgesteld worden voor de lampionnenoptocht en de wagens op het terrein speel tuin Lammerenburg. Voor de genen, die later tot _c e. tric king kwamen dat de kinderen toch graag mee zouden doen: in het verenigingsgebouw worden lampionnen verkocht. Om 8 uur wordt er gestart vanuit verschillende punten. De Kon. Harmonie Ons Ge noegen start in de Friessen- straat en loopt via de Bouwen Ewoutstraat in de richting van de bloemenbuurt. Brassband Caecillia neemt de binnenstad voor haar rekening en start op de Nieuwendijk. En het Jachthoorn en Trom petten korps Oranje Nassau begint op deAlexander Gogelweg met haar route door Pauwenberg. Voor de jongeren wordt in de Sporthal aan de Pres. Roosveldtlaan een popfeest georganiseerd waaraan medewerken de band DRAMA en SUZY Q. Om 21 uur tenslotte de taptoe 1572 1972 op het stadhuisplein als afsluiting. Hieraan werken mee Her Antwerps Thebaans Kwartet, St. Mar tinusgilde uit Tongeren, St. Catharinagilde uit Woensel, Kon. Harmonie Ons Genoegen en Brassband Saecillia uit Vlissingen, Vlijt en Volharding uit Souburg en de Folkloristische groep Medioburgum uit Middelburg. VLISSINGEN-MIDDEL- BURG In het stukje betref fende de show van Daf- Mazda dealer van Fraassen te Vlissingen en Fiat dealer Blaas te Middelburg is abusie velijk een fout gseslopen. Van Fraassen te Vlissingen ver koopt alleen Mazda-Daf en geen Fiat zoals het stukje wil doen geloven. De Fiat dealer waarvan een show geweest is is de Eerste Zeeuwse Auto Garage Blaas te Middelburg. Op zaterdag 29 april 1972 zillen in de wijk Paauwen- burg, tussen 12 en 19 uur, wielerwedstrijden worden ge houden. Deze wedstrijden ma ken het noodzakelijk rond het parkoers bepaalde verkeers maatregelen te treffen, om de veiligheid van zowel de ren ners als de omwonenden zo veel mogelijk te kunnen waar borgen. Die verkeersmaatrege len zullen bestaan uit het af sluiten van het parkoers voor alle rijverkeer en het instellen van een parkeerverbod in de straten die van dit parkoers deel uitmaken. Het parkoers omvat de volgende straten: De secundaire rijbaan van de Burgemeester van Woelde- renlaan, de secundaire rijbaan van de Bachlaan.de Chopinlaan, de Savornin Lohmanlaan. de Cort van der Lindenlaan, een en ander zoals op de onder staande plattegrond is aange- veven. Wie aan of binnen dit par koers woont, wordt verzocht zijn auto tijdig buiten het par koers te willen plaatsen, waar door onnodig gebruik van tot het parkoers behorende weg gedeelten zal kunnen worden voorkomen. Mocht men tijdens de afslui ting om enige reden toch over het parkoers moeten rijden, dan wordt men verzocht dit te doen in de aangegeven pijl richting. Voor hen die binnen het parkoers wonen, is het moge lijk dit op en af te rijden. De politie zal daarbij behulpzaam zijn. De plaatsen waar dit mo gelijk is, zijn op de platte grond aangegeven, evenals de plaatsen waar dit absoluut tot de onmogelijkheden behoort. VLISSINGEN Op woens- daagavond 10 mei vindt in Vlissingen een uniek sportgebeuren plaats; Vlissingen is een van de zes Nederlandse plaatsen waar de voorselectie boksen wordt gehouden voor de Olympische Spelen. Uit 23 landen, waaronder zowel landen achter het ijzeren gordijn, o. a. de USSR als west Europese landen en Canada komen boksers naar Nederland om deel te nemen aan toernooien in Groningen, Amsterdam,Eindhoven, Den Haag, Beverwijk en Vlissin gen. Deze voorselecties, die anders in de landen zelf ge houden werden,z^n nu in de vorm van een inemationaal toernooi gegoten ter geleden heid van het 60-jarig bestaan van de Nederlandse boks- bond. De aanvang van het Vlis- singse toernooi is om 8 uur in de sporthal. Zaal open om ze ven uur. Om elf uur zal alles afgelopen zijn zodat ook pu bliek uit Zeeuwsch Vlaanderen met het oog op de verbinding geen verstek hoeft te laten gaan. OPLAGE 32.500 EX Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren en in Breskens. ADMINISTRATIE: N.V. Uitgevers Mij. De Stem, Breda. Reigerstraat 16 Telefoon 01600 - 22341 Postgiro 1I141J1 Bank: Alg. Bank Ned. N.V. Breda Ned. Credietbank N.V. Breda ADVERTENTIE-EXPL.: I. van der Hoeven, Vlissingen. Spuiplein 04 Telefoon 01184 - 6830 REDAKTIE: Mevr. B. Mulder-Kenter. Platanenstraat 27 Oost-Souburg Tel. 01183 - 1997 Druk: Toezending techh. mat. n.v. Rotadruk Axel. Nassaustraat 3. telefoon 01155 - 2320. brillen bellamypark 38 vlissingen 1572 -1972 VLISSINGEN Maan dag 1 mei gaat Vlissingen niet alleen de verjaardag van koningin Juliana vie ren, maar wordt ook. zij het dan op bescheiden wij ze, het feit herdacht dat de stad vierhonderd jaar gele den vrij kwam van het Spaanse juk. Speciaal voor De Scheldebode heeft de heer J. L. van Leeuwen een serie geschreven over Vlissingen 1572-1972", waarvan wij drie maanden lang iedere week een afle vering plaatsten. Aan die serie komt in dit nummer een einde. Ter afsluiting hien'an nu twee foto's van het middeleeuwse Vlissin gen en het Vlissingen van 1972. De bovenste prent ..Flissinga" is een afdruk uit ..Smallegange" en stelt voor een gezicht op Vlissin gen vanaf de rede. uit het jaar 1620. Onder een beeld vanaf het vroegere Keizers- bolwerk. bij het beeld van admiraal Michiel de Ruij- ter, op de Vlissingse bin nenstad van 1972. Donderdag 27 april begint de damesploeg van Vlissingen 2 tegen Vee re. De wedstrijd vangt aan om 19.00 uur in Vlissingen. Zaterdag 29 april Rillandia 2 - Vlissingen 6, SVD 2 - Vlissingen 7, Meeu wen B 2 - Vlissingen B 5, Vlissingen B 6 - Noormannen B 2, Zeeland Sport C 1 Vlissingen C 1. Walcheren C 1 -RCS Cl, Veere C2 - Wal cheren C 2, Walcheren C 3 RCS C4, Walcheren D 1 Zeeland Sport D 1, Zeelandia D 1 - Walcheren D 3, RCS A 1 - Walcheren Al, Walcheren A2 - Serooskerke A 2, Walcheren Bi - Arnemuiden "Bi. Zondag 30 april alleen de voetbalwed- itrijd RKTW - Vlissingen 1 en 1 mei Arnemuiden A 1 Vlissingen A 1. Dan wordt er zondag 30 april wei gehand bald: meisjes, pup. 10.00 uur Walcheren 3 - GSC 1, 10.00 u. DHC 1 - Walcheren 4. mels. adsp. 12.00 uur Walcheren 2 Fortuna 1, dames jun. 11.00 uur Marathon 1 - Walcheren 2, dames 12.00 uur Walcheren 2 - Zeeland Sport 1, heren 13.00 uur Walcheren 2 - Fortuna 1. De handbaldamesploeg 1 is naar het Sittardia toernooi in Sittard. De heren junioren zjjn van 29 april tot 1 mei naar een toernooi in Frankfurt Duitsland. MIDDELBURG De ge meente Middelburg wil van zijn stad graag een leefbaar heid maken voor groot en klein. Vooral, voor klein. Zo kwam men tot de ontdekking dat er onder de bevolking de wens naar voren kwam voor het aanleggen van speelter- reintjes in nieuwbouwwij ken. Om hierover met de bevol king te discusiëren en vooral ook om te weten te komen wat voor soort toestellen men dan zou wensen op deze ter- reintjes werd gisteravond een bespreking belegd in de hal van de openbare lagere school. „De Oosterburch" aan de Hooge Meestraat in Dauwen- daele waar iedereen daneijn zegje kon doen. Als vertegen woordigers van de gemeente waren aanwezig de heren Til- lema. hoofd van de plantsoen- nendienst. de heer Mondeel. bureau voorlichting en de heer van Groessen, hoofd bureau sport- en jeugdzaken en re- kreatie. Deze avond begon om 19.30 uur en het betrof hier speelterreinen in Buitenhove. Meanaderhof en omgeving Landluststraat. OOST-SOUBURG Bij be schikkingen van de Staatsse cretaris van het Ministerie van Cultuur, recreatie en maat schappelijk werk d. d. 20 april 1972 zijn met ingang van die zelfde datum benoemd tot Controleur Vogelwet 1936: Mej. M. D. Huge te Kloetinge, de heer A. Joosse te Oost- Souburg, dhr. J. van Leer dam te Serooskerke |W(, de heer ir. H. W. Naezer te Goes en mej. C. E. Pelsma te Kloe tinge. De controleurs Vogelwet 1936 worden aangesteld als onbezoldigd ambtenaar en hebben onder meer de be voegdheid verbaliserend op te treden bij het constateren van overtredingen van de vogelwet 1936 (zoals bijv.het vangen van vogels, het zoeken van Als het beste van de week. trouwe lezers, dacht ik dat zonder meer het sa mengaan van. de jongens en meisjes school in het Zuid- Bevelandse Kwadendamme genoemd kan worden. Het beeld van twee geslachts gescheiden scholen past in deze tijd niet meer. Ook niet in Kwadendam me. alhoewel de betreffen de scholen door de jaren heen een zeer positieve in druk hebben achtergelaten. En aangezien er voor de leerkrachten een passende oplossing is gevonden, lijkt iedereen tevreden. Dat leek in Yerseke ook het geval. Tevreden bedoel ik. Behal ve dan natuurlijk over de bekende open en dicht vraagstuk. Toch kwam er verleden week nog een an der milieu-vraagtekenaeh- tigfeit aan het licht, waar ik even van stond te kif ken. Waarschijnlijk hebben de voon'echters het in deze plaats de afgelopen maan den te druk gehad met hun zeearm om de plaatselijke nood op te merken. Ik be doel de vijfendertig huizen die op dit ogenblik voor de opvang en afvoer van de ontlasting nog gebruikt die nen te maken van een ton netje. Gelukkig gaat de ge meente Reimerswaal hier iets aan doen. Zo zie je maar weer waar de herin deling zoal goed voor is. Een nobel streven wat in feite door een actiegroep opgemerkt had dienen te worden, want die zijn ge wend om met hun neus al tijd op de feiten te druk ken. Nu kan ik me voor stellen dat het éne feit leu ker is om met je neus op gedrukt te worden dan 't andere, temeer omdat dat andere niet wordt gebruikt om opgedrukt, maar om in gedrukt te worden. Een positief gemeentelijk geluid dus, wat nu mis schien nog wat onwelrie kend ruikt, maar waar veel mensen binnenkort schoon en hygiënisch door kunnen drukken. Een speeltuinvereniging in 's-Gravenpolder beter bekend als het vijf-gelovige dorp hield verleden week haar jaarvergadering. Er was geen punt op de agenda gezet of de speel tuin al of niet op zondag open gesteld zou worden en dat .was de opkomst dan ook duidelijk te merken. Waren er de vorige keer toen de openstelling op de mstdag wél ter sprake kwam zevenenzestig leden, nu waren er welgeteld der tien. die in het belang van hun kinderen de voorko mende zaken bespraken. Het eerdere aanwezige aan tal is blijkbaar alleen be reid om te komen als er verhinderd kan worden, dat er kinderen van een ander op de zondag van de speel tuin gebruik maken. Wat hun eigen kinderen op de door-de-weekse-dagen doen als de tuin wel geopend is. daar hebben deze mensen minder belangstelling voor. Droevig maar waar.' d'OESTER Nou dat is weer eens wat anders deze week. Nu was het een zakenvrouw die in het kringetje stond en wel mej. S. C. Steketee, Lange Zelke 48 te Vlissingen. Wie van de drie op de foto van deze week. U weet het, even langs ons kan- Unieke aanbieding Björn Landstrom vroeger 72.50 NU SLECHTS 29,50 bij BOEKHANDEL MUIL KKUGCRSTRAATM HL2TM VUMt*GEN toor op het Spuiplein te Vlis singen en u kunt met een gesloten portemonnaie langs onze kringetje winkeliers. De gulle gevers zijn de week: Banketbakkerij Faber, Badhuisstraat 28, de bekende kwaliteitstaart. Slagerij De Vries. Walstraat 46, een pond biefstuk. Vishandel Frans de Muijnk, Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zater dagreclame. 'drogisterij Luit- wieler. Lange Zelke 50, een luxe flacon badschuim. De Wijnkelder. Walstraat 104, een ties rode Mistella. Smith Kaas, marktkraam een pond kaas naar keuze. Fabro nv Dom- burgs Schuitvlot 2, Middel burg, platenbon t. w. v. f 5,- Slagerij D. van Oosterom, Walstraat 10, 300 gram vlees waren. 't Goudoppertje Wal straat. waardebon van f 5,- Potterie Jaap. St. Jacobsstraat 3, Vlissingen, waardebon f 5.-. Brillenspeciaiist Tilroe, Wal straat 81. kamerthermometer. Bloemsierkunst Dekker. Ka naalstraat 50, Souburg, bloe men en planten naar keuze f 5.- Eethuis De Snuijver. Wal- itraat 20,Vlissingen 2 broodjes, naar keuze of 2 koffie met gebak. Nilfisk, Coosje Bouken- straat. spaarpotje in de vorm van stofzuiger. Drankenimport Jan Driemei Koopcentrum Groenendijk, Hermesweg 23, Vlissingen: fles sherry t. w. v. f 3.95.

Scheldebode | 1972 | | pagina 1