Goede demonstratie reddend zwemmen in Sportfondsenbad Lezers schrijven Vlissingen 6 april 1572 - 1972 Kerkdiensten Jan van Cuyk verschafte raad leclanch givenchy... Sponsor vishandel Frans de Mnyneh jr. door: J.L. van Leeuwen De Pree WELKE DOKTER 15 THUIS CULTURELE AGENDA de scheldebode donderdag 13 april 1972 ER HANGT U HEEL WAT BOVEN 'T HOOFD met een een nieuw gerecht „Brochette van de meester hoefsmid" in „De Put" TAXI Begrafenis en crematie- verzorging J. M. GROEN S.M. OVERTOOM hardy optiek I VLISSINGEN Woensdag 5 april j. I. heeft de Dr. A. Staverman Brigade een de monstratie zwemmend redden verzorgd in het Sportfondsen- bad te Vlissingen. Reden hier voor was de aanbieding van trainingspakken voor de selek- tiegroep door de sponsor vis handel Frans de Munck jr. Na de opening door de voorzitter van de Brigade, dokter S. Wartena kreeg de heer de Munck het woord. Na het overhandigen van één pak aan de voorzitter sprak de heer De Munck enige woorden waarbij hij een overeenkomst aantoon de tussen het product wat hij verkoopt en de Brigade: ze voelen zich thuis in het wa ter. De heer De Munck liet er als waarschuwing op volgen dat de leden van de brigade zich niet moeten laten vangen. Hierna presenteerde de selec- tiegroep zich in de nieuwe pakken voorzien van clubem bleem en de naam van de" sponsor.Na dit officiële ge deelte volgde een vlot lopende demonstratie. Hierbij werden eerst de diverse zwemslagen gedemonstreerd die gebruikt worden bij het reddend zwem men, daarna verschillende ma nieren van reddingen o. a. handreiking, reddingshaak en reddingsklos. Vervolgens volg de een demonstratie onder-wa ter-zwemmen. Enkele leden presteerden het om zonder bo ven water te komen het hele bad over te zwemmen.50 me ter.: Om troebel ondoorzichtig water te imiteren werden twee leden voorzien van een blinddoek en zo sprongen zij te water, zochten de bodem af en kwamen met de pseudo drenkeling „duikpop"naar bo ven. Alles bij elkaar was het een zeer geslaagde demonstra tie waarvoor veel belangstel ling was. De leiding van deze demonstratie was in handen van de heer L. Wielemaker, instructeur van de selectie- groep. De diverse nummers werden van toelichting voor zien van Edith van de Mark. Zondag 9 april is deze de monstratie herhaald in de pau ze van de zwemwedstrijden van de zwemsportvereniging De Stormvogels terwijl op 15 april deze demonstratie gege ven wordt in Zierikzee ter gelegenheid van de opening van het zwembad aldaar. Ook staat deze demonstratie op het programma tijdens het exa men van de Middelburgse Reddings Brigade. Nu de Oosterscheldd riog een goed stuk natuur is, on aangetast door ringsom zich aanéénsluitende riolen van be zoedeling, is er de oester, die voortreffelijk in het heldere Oosterscheldewater gedijt. Ge zond, fors, een eerlijk brok protiéne, klemvast de kaken op elkaar zo hoort het en zó worden ze op de markt ge bracht. Een gapende oester is een ten dode opgeschreven oester, geïnfecteerd door de riolen van onze vervuiling; gapende oesters hebben buiten het schone Oosterscheldewater geen levenskans; ze sperren de bek open in het zwavelzuur van de vuilspuiterij en gaan ten gron de. Jammerlijk. Zulk een oester treffen we af en toe aan op een klapbank in de Scheldebode. Geen won der. Die klapbank is gesitu eerd ver buiten het Ooster- schelde-estuarium. Die klap- bank-oester is zogezegd een open-bek-oester, die in doods nood nog wat klanken pro beert uit te stoten. Onbegrij pelijke en niets ter zake doen de geestigheden debiterend, over VMZ bijvoorbeeld, kor tom beslist geen Oosterschel- de-oester. Het zou kunnen zijn,dat dit een oester is, die op onver klaarbare wijze van het frisse Oosterschelde-milieu is afge dwaald en in de Westerschel- de is terecht gekomen. Daar is het voor een oester geen le ven. In het dode Westerschel- dewater verziek je als oester zijnde. Je kieuwen verschrom pelen in het zwavelzuur van de Belgische en Nederlancfse industrialisatie. Je spert de kaken open en je gaat in doodsnood ten gronde, omdat je het gave Oosterscheldewa ter mist. Dank zij die domme afge dwaalde Klapbank-oester is de Scheldebode een Westerschel- de-bode en geen Oosterschel- de-bode. Klapbank-Oester: KLEP PEN DICHT - OOSTER- SCHELDE OPEN. Laurens van der Pol 71 Reserveren 01184-2297 ELKE A VOND VAN AF 18 uur VLISSINGEN Zaterdag 15 april Zevende Dags-Adven- tisten. Doopsgezinde kerk 9.15 dienst, 10.15 bijbelstudie, Mid delburg doopsgezinde kerk 10 bijbelstudie, 11 dienst. Zondag 16 april. Geref. pe- truskerk Paul Krügerstraat. 9.30 ds. W. J. Genuit, 17 ds. E. H. Koetsier, Soesdijk, Huis houdschool Paauwenburg, 10 ds. Koetsier, 17 ds. W. J. Ge nuit. Chr. geref. kerk Kasteel straat 9.30 en 17 ds. W. J. Maris. Geref. gemeente Vlissingen 9.30 en 16.30 ds. Snoep. Geref. Femeente Meliskerke 9.30 en 14.30 leesdienst. Geref. gemeente Aagtekerke 9.30 en 19 ds. Van Vliet. Geref. gemeente Middelburg centrum 9.30 en 14 ds. Zijder- veld, zuid 19 ds. Zijderveld. Geref. gemeente Westkapel- le 9.30, 14 en 18 ds. Wester- strate. Ver. van Vrijz. Hervormden- Remonstranten 10.45 ds. V. d. Berg. Doopsgezinde gemeente Vrijdomweg 10 da. Bakker. Evang. Luth. gemeente Wal- straat 10.30 ds. A. Nierop. Pinkstergemeente Emma- straat 10 dienst te 14.30 uur. Leger des Heils Vlissingen 10 heilsbijeenkomst, 11.30 Zondagsschool, 19.30 getuige nissamenkomst. Woensdag 13.30 film. Volle evangelie gemeente te Vlissingen Filadelfi-kapel Vrouwestraat 5, elke zondag 9.45. Hervormd Koudekerke 10 en 19 ds. M. J. de Jong. Em- manuelkerk 9 ds. J. Kwast. Hervormd Souburg West 9 ds. Dorgelo, Oost 9.30 ds. V. d. Heide, 19 ds. Dorgelo. Hervormd Ritthem 10 ds. J. Broeder. Geref. kerk Souburg 9.30 en 17 ds. J. C. Seegers. Kristen Zuid Molukse kerk Oost-Souburg 19 ds. P. Fader, HA. Anglican Church Services every Sunday: Morning prayer 10.30 a.m. evening prayer 7.30 P.M. IN The Missions to Seamen Chapel. Scheldepoort Vlissingen -Oost, Reader A. Driver. R.-K kerkberichten Vlissin gen en Souburg 15 en 16 april. Parochiekerk Singel zaterda gavond 19 Gregoriaans heren koor, zondag 10 -~dameskooi>r en 12 uur, 1'9 Oecumenische Jongerendienst met als thema „Geloven Kom nou", met medewerking van het Kleine schepen waren er in die tijd al ruim voldoende. De Hollanders en de Zeeuwen, voeren met handelsschepen, die wel drie maalkleiner wa ren dan die van andere lan den. Het waren zulke kleine scheepjes vermoedelijk om de geringe diepgang in de kust wateren geschikt en voor de talrijke kleine havens. Ze had den een grootte van slechts 20 tot 30 registerton. De meeste waren met smakzeilen ge tuigd, zoals binnenvaartuigen met langscheepse zeilen. Door een zware spriet werd het grootzeil uitgehouden. Het zijn deze simpele scheepjes ge weest, die de scheepvaart van de Nederlanden groot hebben gemaakt. De Spaanse vloten met voor deze wateren veel te grote schepen door tuigage en diepgang konden tegen de honderden smakzeilen dikwijls niet op. Ook de aanvoer bij militaire operaties te land en ter zee werden door de onge kend grote aantallen van der gelijke vrachtscheepjes, soms duizenden, zeer soepel en snel gemaakt. Antwerpen had dus ook ge noeg van dit soort scheepjes om vlug bijstand te geven. De sterke getijstromingen van de rivier de Schelde maakten het scheepsverkeer op wind en stroom gemakkelijk. Onder leiding van een echte vechtjas Jacob Bloemaert, een uitge sproken vijand van de Span jaarden die al eerder vele ge vechten had geleverd bij Ou- denaerde, arriveerde in de vis sershaven. Op donderdag 10 april kwam :en zending wapentuig aan van Antwerpen, gezonden door de Antwerpse reder Gillis van Eichelberg gezegd Hooftman. Deze had een flinke Vlissingse kapitein op één van zijn sche pen in dienst, Ewoud Pieters zoon, verder genoemd Worst, een bekwaam en betrouwbare zeeman. Wordt zou later belang rijke functies gaan bekleden bij de strijd op zee. Doch eerst kwam er nog een belangrijke Spanjaard de ha ven van Vlissingen binnen. Niets wetend van wat er in Vlissingen aan de hand was, stapte hij aan wal. Aan zijn luxe kleding en sierlijke wa pens was onmiddellijk te zien dat het een voorname Spanj aard was. Het was Don Pache- co. militair bouwmeester, op reis van Brussel naar Vlissin gen, om toezicht te houden op de bouw van het kasteel. Don Pacheco had ook de citadel te Antwerpen gebouwd, en hij was tevoren gouverneur van Deventer geweest. Hij was ko lonel, een hoge rang, vermoe delijk een neef of zeker een vriend van Alva persoonlijk. Hij reisde met enkele bedien den. Don Pacheco werd met zijnbedienden onmiddellijk gevangen genomen. Men zag in hem waarschijnlijk een be langrijk gijzelaar, temeer om dat men aannam dat hij eigen lijk een zoon van Alva was. De gevangen Spanjaarden werden opgebracht en in de gevangenis onder het stadhuis in het Bellamijpark gestopt, in afwachting van een berech ting. Zij werden eerst op 29 april ter dood gebracht door de strop, maar eerst moesjt or de op zaken in Vlissingen worden gesteld. De ontvangen hulp was na tuurlijk onvoldoende. Het kleine Vlissingen zou bij een echte aanval onder de voet gelopen worden. Er moest dus betere hulp komen. Weer was het Jan van Cuijck die raad verschafte. Hij stelde voor hulp te gaan zoeken bij de watergeuzen in Den Briel. Met een echte Vlissinger, Gelein Scheven, voer hij naar Den Briel. Eén der vier burger kapiteins, Jacob de Zwijger, stak ook in zee. op weg naar het Engelse Kanaal om water geuzen op te zoeken. Weer anderen werden afgevaardigd naar de grote havenplaats der geuzen. La Rochelle. Daar moest Graaf Lodewijk van Nassau wezen. De inwoners van Vlissingen hadden nu wel duidelijk de zijde gekozen van de Staatsge- zinden. Jan van Cuijck had een brief met inlichtingen en een verzoek om hulp verzon den aan Prins Willem van Oranje. De prins kon erg blij wezen met het aanbod van Vlissingen. dat hem zonder moeite in handen viel. Het was een hoogst belangrijke plaats in strategisch opziicht voor hem, belangrijker dan Den Briel. En het mooie was dat de Vlissingers geheel op eigen kracht zichzelf hadden bevrijd van de Spanjaarden. Den Briel is ingenomen door de watergeuzen bij verrassing en ook tegen de wil van de meerderheid der Briellenaren. Vlissingen is daarom de eer ste stad in de Nederlanden waar men zich zelf vrijmaak te. Het is vreemd dat de Spaan se bevelhebbers en bestuur ders als Antonie van Bourgon dië en toch ook de Waalse bevelhebber Philippe de Lan- noij, met Spaanse soldaten en Waalse huurlingen op Walche ren bij zich niet aanvielen. Het maken van plannen te Vlissingen duurde dagen, pas een dag of vijf na de opstand op paaszondag gingen afgezan ten om hulp op reis. En intus sen deden de Spanjaarden niets. Voor die ftjd heel vlug keerde Jacob de Zwijger op 18 april uit zee terug. Hij had op zee Jacob Sijmens de Rijk ontmoet, die met drie schepen bemand met watergeuzen ei genlijk op weg was naar Den Briel. Bijna tegelijk arriveer den ook uit Den Briel drie schepen met een 200 water geuzen aan. De bevelhebber der Geuzen, Van der Marck zond zijn eerste bevelhebber Bloijs van Treslong mee. De mannen waren allen als mon niken verkleed, hetgeen blijk baar bedoeld was om zo onop vallend mogelijk de Vlissingse haven te kunnen binnenlopen Er waren ook twee kapiteins bij, Vink en Vlieg genaamd De 26ste april kwamen er nog meer mannen aan, nu onder bevel van Jerome Tseeraerts Deze werd tevens aangewezen als vertegenvoordiger van de Prins voor Walcheren. Jan van Cuijck had tegelijk in Den Briel twee vissers weten vri te krijgen. Deze zaten daar gevangen. Het waren Lein Taijen en Koeijevleesch. Bei den hebben nog een rol ge speeld. Iwordtvervolgdl Jongerenkoor Walcheren. St.- Josefkapel Van Dishoeckstraat zondag 9, Emmanuelkerk Paauwenburg zaterdagavond 19, zondag 11, St.-Martinus- kerk Souburg zaterdagavond 19, zondag 10.30, Middelburg. Parochiekerk H. Petrus en Paulus. Zaterdagavond 19, zon dag 10.30 en 19, Ontmoetings- kerk 8.30, Zuiderbaken 10.30 Parochiekerk Domburg zondag 10. Evang. Luth. gemeente, 9 ds. A. Nierop. The Bethel Pentecostal Temple. Volle evangelie evang* J. Davidse. Zuiderba ken 14.30 en woensdag 19.30. Zondag 16 april 1972. St. Jacobskerk 10 uur ds. Y van der Schoot; 17 uur geen dienst Johanneskerk 10 uur ds. J. Kwast; 19 uur ds. P. Bergkotte, van Zoutelande. uur ds. J. Kwast. Emmanuelkerk (Paauwenburg) y uur ds. J. Kwat Walk-Inn Geen dienst voor jongeren (zie R.K. Kerk 19 uur) R. Kath. Kerk (Singel) 19 uur Oecumenische Jeugddienst. Medewerking van het Walchers Jongerenkoor (Comm. v.d. Vrijz. Hervormden en Rem. Kring) Bethesda 10 uur Prot. Kerkdienst (voor verpleegden en personeel) Ter Reede 19 uur ds. J. Kwast Dienst voor de bewoners (interkerkelijk) IN SOUBURG Oranjeplein 18 Tel. 01183-1248 29 Maart j.l. vónd aan de Lekstraat te Souburg op verzoek van het Landelijk Comité „Nationale Boomfeest dag" ook in Vlissingen boom- plantdag plaats. Deze planting werd verricht door alle leer lingen van alle gewone lagere scholen van de 6e klas. Men begon met het planten om 11 uur en om ongeveer 12.15 uur was het gebeurd. Ondertussen werden de kinderen nog op een traktatie onthaald. Vrijdag 14 april a.s. wordt bij de ijzergieterij v-h Bod- daert en Co. te Middelburg het feit herdacht dat de heer M. Nieuwenhuijse van beroep ij zergieter reeds vijftig jaar bij de N.V. in dienst is. De paasexpositie in de Vleeshal te Middelburg heeft niet minder dan 3400 belang stellenden getrokken. Of men hiervan het slechte weer de schuld moet geven of dat het geëxposeerde werk van zo grote kwaliteit was, kunnen we niet vermelden, maar we nemen graag het laatste aan. Interessant is dat de bezoekers niet alleen uit eigen omgeving kwamen, maar dat ze letter lijk uit elke windhoek waren aangewaaid. Grote groepen Duitsers en Belgen natuurlijk maar ook personen uit Frank rijk, Engeland, Canada, Ned. •Antillen en zelfs Australië en de Scandinavische landen. Met ingang van 1 april is een fusie tot stand gekomen van het tegelzettersbedrijf De Vos N.V. te Sas van Gent en Louwerse en de Priester te Middelburg. Dit betekent dat de klanten van het tegelzet tersbedrijf die wonen in Zeeuwsch-Vlaanderen en Noord-West-België voortaan kunnen beschikken over de enorme keuze wat Louwerse en De Priester brengt. Om dit te verwezenlijken zal begin volgend jaar de showroom van De Vos aanzienlijk uitgebreid moeten worden omdat Lou werse en De Priester niet al leen tegels brengt maar ook complete keukens, sanitair, plaatsmaterialen en kunststof fen voor de bouw en isolatie-' materialen ten toon stellen. De showrooms in Middelburg en Breda blijven voor de Bra bantse en Zeeuwse klanten. De fusie heeft voor het perso neel geen enkel gevolg alles gaat gewoon door. In Middel burg is de heer S. Louwerse algemeen directeur van het gehele bedrijf de vestiging in Sas van Gent krijgt de heer J. de Vos als directeur. Aan het College van Gede puteerde Staten van Zeeland is door de voorzitters van bij na alle fracties in de Provinci ale Staten gevraagd de snel heid op de buitenwegen op Walcheren tot een maximum snelheid terug te brengen van 80 kilometer. Aanleiding hier van is het verkeersongeval bij Serooskerke dat aan 6 mensen onlangs het leven kostte. Initi atiefnemer voor dit verzoek is de heer J. A. van Bennekom, voorzitter van de Statenfractie van de ARP en verder hebben de fractievoorzitters van PvdA, CHU, KVP. VVD en SGP ondertekend. Misschien vindt de regel zoveel gehoor dat geheel Zeeland onder de loupe wordt genomen en dat dit verzoek zich misschien zal uit breiden betreffende geheel Zeeland. In Middelburg zal vanaf september 1972 een school starten voor een beroepsbege leidende opleiding en vorming van de werkende jeugd in Zeeland. Voorlopig zal het nog part-time onderwijs worden en zal de school als dependan ce verbonden zijn aan de Al gemene Lagere Technische school te Middelburg. Als hoofd voor deze school heeft het bestuur benoemd de heer E. Hoeksema, thans coördine rend laraar aan de streek school in Enschede. Als titel zal de heer Hoeksema het ad junct-directeur dra gen. De Stichting Sociaal Kultu- reel Werk te Vlissingen heeft voor de komende zomermaan den allerlei activiteiten in het vat zitten. Zo meldt het maan delijkse' blad van de stichting dat er weer plannen gesmeed zijn voor de jaarlijks terugke rende zomerkampen. Deze keer zal dat voor de jongeren tot 16 jaar het kampterrein Bosluist in Bergen op Zoom worden en voor de jongeren van 16 jaar en ouder wordt ook iets dergelijks georgani seerd maar hierbij zullen de jongelui zelf plannen mogen opwerpen. Dat wordt dus iets met inspraak en er is dan ook nog niets te zeggen hoe het wordt, wat het wordt, hoe men ernaar toe zal gaan, enz. Overigens zijn er meer veran deringen plaats gevonden. Het jongerencafé Search for the Sun is na een kortstondig be staan opgeheven zo meldt een advertentie in het blad. Het is een soort overlijdensbericht geworden. Men zit echter niet bij de pakken neer en er is alweer iets nieuws opgericht: een cultureel café. Het is de bedoeling dat dit café in het jongerencentrum Palingstraat een ontmoetingsplaats zal wor den voor alle medewerkers van de stichting. Van jong tot oud, van bestuurslid tot club leiders om alles te bespreken wat met het werk samenhangt en ook te discussiëren over zaken die met het jongeren werk samen hangen. Waarschijnlijk zal de Vlis singse binnenstad weer een flinke injectie krijgen in de vorm van de wekelijkse markt op vrijdag in plaats van zater dags. De meerderheid van de commissie voor advies en bij» stand voor het toerisme en de detailhandel heeft zich ten minste in meerderheid uitge sproken voor deze dag. Twee leden stemden tegen te weten de heer J. Borghstein namens het Grootwinkelbedrijf en de heer J. Mommaas die onder voorbehoud stemde. Ook lieten beide heren weten het abso luut niet eens te zijn met het eventueel instellen van een koopavond op vrijdag in het toeristisch hoogseizoen. Ondanks Ajax - Benfica was de Middelburgse schouwburg aardig bezet tijdens de voor stelling van Theater die de Vrolijke Vrouwtjes van Willi am Shakespeare voor het voet licht bracht. Mede door het draai-decor en de uitgebalan ceerde verlichting had de re gisseur Derek Goldbij weinig moeite met het toneelbeeld. Het totaalbeeld dat Theater op het toneel zette was een gewo ne plezierige voorstelling dat bij het publiek veel waarde ring vond. Ter gelegenheid van het feit dat ALVA 400 jaar gele den zijn fles verloor kwam de onderzeebootjager H.M. Zee land naar Vlissingen om de feestvreugde enigszins te ver groten. De bemanning, officie ren en commandant werden door loco-burgemeester Gillis- sen-Verschage en wethouders officieel op het stadhuis ont vangen waarbij de comman dant een Delfts blauw wand bord met het wapen van Vlissingen kreeg aangeboden en de verdere bemanning een exemplaar van het Zeeuws Tijdschrift dat geheel aan Vlissingen was gewijd. BATTERIJEN Vlissingen. Doktersdienst. Zaterdag 15 april van 0.00 tot en met 24 uur dokter Kant, Badhuisstraat 121, tel. 01184-- 2190, zondag 16 april van 0.00 tot en met 24 uur dokter Van Dijk, Koudekerkseweg 42 tel. 01184-3459. Apotheek. Van vrijdag 14 april nm 18 uur tot en met vrijdag 21 april vm 8.30 uur geopend apotheek C.P. Last drager, C. v. Perestraat 1 Sou burg. tel. 01183-1593. Verloskundige. 15 en 16 april mej. Van Ginkel, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 01184 7775. Huisartsen, Souburg, Ame- muiden en Nieuwland. 15, en 16 april dokter Th. Bloos, Ka naalstraat 70, Souburg, tel. 01183-1212. Tandarts. Zaterdag 15 april van 9-10 uur en zondag april van 11-12 dokter A. de Koning, Kanaalstraat 91, sou burg, tel. 01183- 1347. Dierenarts. 15 en* 16 april dokter J. Hoftijzer, Middel burg, tel. 01180- 3118, consult alleenna tel. afspraak. Wijkverpleegster Oranje- Groene en Wit-Gele Kruis. 15 en 16 april zuster Geldof, Groen van Prinksterenlaan 116, tel. 01184 -3120. Wijkverpleegster ,*Het Groene Kruis" te Vlissingen. 15 en 16 april zuster Boersma, Wielingenlaan 2a, tel. 01184- 2735. Middelburg. Doktersdienst. Zaterdag 15 april van 0.00 tot en met 24 uur dokter Boer winkel. Noordweg 214, tel. 01180 - 2460, zondag 16 april van 0.00 tot en met 24 uur dokter Reijerse, Seisweg 29, tel. 01180 - 3456. Apotheek. Van vrijdag 14 april nm 18 uur tot en met vrijdg 21 april vm 8.30 uur geopend apotheek L. v. d. Boogert, Korte Delft 12. Maatschappelijk werk te Vlissingen en Middelburg. Kath. Maatij. Centrum Wal cheren. kantoor Lelienlaan 3, tel.01184-4717. Troelstraweg 18, West-Souburg, Vrijburg straat 17,tel. 01183-1608.Hu- manitas. Vlissingen Schuit- caartsgracht 89, tel. 01184-3613, teMiddelburgWagenaarstraat 12,tel.01180--5880. Gemeentelijke sociale Dienst. Stadhuisplein 2, tel. 01184-5100. Stichting voor het platteland van Walcheren. Molenwater Mid delburg, tel. 01180-3684. 01180 3684. Vrijdag 14 en zaterdag 15 april, 20 uur Schouwburg Mid delburg Fataal Geheim, to neelspel. Zaterdag 15 april van 16-17 uur: postzegelbeurs met veiling, in de grote zaal van het Anker, Bonedijkstraat, Vlissingen. Zaterdag 15 april, vanaf 14.30 uur Scheldekwar- tier te Vlissingen Loping 1972. Zaterdag 15 april, 20 uur: St. Jacobskerk Maastrichter Staar. Vanaf zaterdag 15 arpil in het Rijksarchief te Middelburg Tentoonstelling 1001 jaar VLISSINGEN Rochussestraat 3 Tel. 3417 b.g.g.2772 Walcheren. Zondag 16 april ongeveer 20.30 uur Parochie kerk Singel te Vlissingen, con cert te geven door het jeugd koor en jeugdorkest van de Engelse stad Burton upon Trent, o.l.v. Michael Bates. "Kon. Vlaamse Opera te Ant werpen: Vrijdag 14 april Fide- lio. Zaterdag 15 april 20 uur: Othello. Zondag 16 april 14.30 uur: Fidelio, 20 uur Het Land van de Glimlach. Kon. Opera te Gent: Vrijdag 14 april 20 uur Eine Nacht in Venedig. Zondag 16 april 14.30 uur: La Boheme, 20 uur De Lustige Boer. Hoogwater te Vlissingen: Donderdag 13 april N.M. 1.16 en 13.41, vrijdag 14 april 1.52 en 14.18, zaterdag 15 april 2.29 en 14.56, zondag 16 april 3.10 en 15.57, maandag 17 april 3.50 en 16.21, dinsdag 18 april 4.43 en 17.13, woensdag 19 april 5.36 en 18.11. 'n begrip in dames-, herenmode en kosmetika, heeft óók de bril als mode-objekt ontdekt.. hij stelde een verrassende kollektie samen, die een nieuwe 'brillentijd' inluidt en bovendien betaalbaar is... bij ons te bewonderen... bellamypark 38 vlissingen tel (01184) 2648

Scheldebode | 1972 | | pagina 3