Trim met het hele gezin Loop voor je leven Schoonmaakaktie in Middelburg gestart Sport programma ïlga SA] OceJL regionaal georganiseerd de scheldebode Scheldebode-kringetje de zuidwester combinatie EHruiter I huis aan huis-blad 22e jaargang no. 15 uitgave: n.v. uitgeversmaatschappij de stem - breda donderdag 13 april 1972 radio en tv starten parcours nollebos keuring de scheldebode Nederlanders massaal opgeroepen voor nationale wandeltrimdag WALCHEREN Zaterdag 22 april 's morgens om 10 uur zal in geheel Nederland op 900 plaatsen het startsein worden gegeven voor de Nationale Trim Wandeldag. Deze trim- wandeldag wordt georgani seerd door de Nederlandse Sportfederatie in samenwer king met de Nederlandse Wandelbonden. De actie wordt gevoerd tegen de „bewegings- moeheldudie het gehele volk tegenwoordig zo ten toon spreidt. De bedoeling is dat men met het hele gezin 5 of 10 kilometer aflegt en hoe men dat doet is niet belang rijk als men het maar langs het uitgestippelde parcours doet en voocfle 10 kilometer is een tijdslimiet ingesteld van 6 uur. Men krijgt aan het eind van het parcours geen medailles opgespeld of bekers uitge reikt; het is helemaal geen wedstrijd. Men mag het in ei gen tempo doen. Moeders met, kleine kinderen kunnen ook mee doen want bjj de 5 kilo meter is het best mogelijk om de kleinste spruit in wagen of wandelwagen mee te nemen. Men hoopt dat in heel Neder land 1 miljoen 200.000 mensen op de been zjjn om deze actie te laten slagen. De organisatie van deze grootscheepse mani festatie heeft men verdeeld over regio's. Dat wil zeggen dat heel Zeeland is verdeeld in 1 regio. Het secretariaat van de re gio Zeeland is gevestigd in Goes, die het weer heeft on derverdeeld in plaatselijke re gelingscommissies. Voor Wal cheren zijn als contactmensen aangesteld de heer K. Schuit uit Middelburg en de heer A. Jobsen uit Vlissingen. Deze mensen hebben weer tot taak op Walcheren in de diverse plaatsen verenigingen uit te zoeken die locale startbureau's inrichten en het parcours ter plaatse uitzetten. Het adres van de startbureau's kan men te weten komen door op de raambiljetten te kijken die overal in de diverse plaatsen hangen en waarop het bureau staat vermeld waarbij men zich kan melden op 22 april om mee te doen aan de actie trim met het hele gezin. De startprijs die men per persoon neer moet leggen is f 1,- en de netto opbrengst wordt besteed voor het aanleggen van trim- parcoursen door heel Neder- ïand. Dit is overigens niet het hoofddoel. Bij de organisatie stelt men: „Loop voor je le ven", kom in beweging. Tijdens de duur van de wandeling staan radio en tv de gehele dag ter beschikking om te vermelden hoeveel men sen er overal deelnemen en verdere bijzonderheden. - De organisatoren zijn al vanaf 4 maart j. 1. bezig om iedereen die er ook maar voor in aan merking komt warm te laten lopen voor deze actie. Radio en tv besteden nu al de nodige aandacht aan het gebueren. Ie dere zondagavond in Studio Sport wordt men opgeroepen om mee te trimmen. Men hoopt met de 900 startbureau's die ruim 1 miljoen mensen op te vangen, maar er wonen ruim 13 miljoen mensen in ons land; 1 miljoen voor de wan deltrimdag is toch wel een beetje weinig. Plaatselijk wor den de acties door sportvere nigingen georganiseerd. Zo is dat in Middelburg bij- veelbeeld de Middelburgse turnvereniging maar in Vlis singen de wandelsportvereni ging Willen is Kunnen. Dit zijn overigens niet de enige plaatsen op Walcheren waar men van start gaat; er wordt ook gestart in Souburg, Ame- muiden, Veere, Koudekerke, Grijpskerke, Zoutelande en Westkapelle. Men heeft die dorpen genomen die enigszins centraal liggen wat overigens helemaal niet wil zeggen dat er in de andere dorpen dan niet gestart kan worden. Deze actie is overigens niet zomaar ontstaan. Hier staat een ge weldig aanbevelingscomité achter onder voorzitterschap van Prins Claus. Daarnaast is er een groot werkcomité dat alles uitgedokterd heeft. Krijgt men nou helemaal niets als men het parcours helemaal heeft uitgelopen Zeker wel, het trimspeldje wacht aan de finish. Ook krijgt iedere deel nemer een startkaart mee die tijdens het parcours gekontro- leerd wordt. Aan de finish moet de kaart getoond worden. Ieder par cours wordt geheel door de organiserende plaatselijke ver eniging uitgestippeld en dui delijk aangegeven zodat ver gissen bijna onmogelijk is. Bij de ene vereniging zal dat zijn via paaltjes met pijlen, een andere vereniging zal mis schien gebruik maken van stencils waarop de route dui delijk staat aangegeven. De organisatie heeft dit geheel vrijgelaten. Het geeft helemaal niets of degene die meeloopt het parcours kent of het van tevoren gaat uitproberen. De actieleiders vinden het zelfs nog fijner want het motto is: het geeft niet hoe snel men het doet, hoewel er natuurlijk een tijdslimiet is anders zou men er dagen over kunnen doen, maar het gaat er om de mensen uit hun luie stoel te krijgen naar buiten en dan maar lopen .lopen voor je le ven! Er bestaan natuurlijk meer mogelijkheden om te trimmen dan wandelen alleen. Zo kan je gaan voetballen, ta- feltenissen, fietsen, hardlopen, turnen enz, maar 22 april staat speciaal in het teken van de wandeltrimsport omdat de meeste Nederlanders in staat zijn deze sport te beoefenen. Ook kan men reeds op tallo ze trimstations die over heel Nederland verspreid staan trimmen. OPLAGE 32.500 EX Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren en in Breskens. ADMINISTRATIE: N.V. Uitgevers Mij. De Stem. Breda, Reigerstraat 16 Telefoon 01600 - 22341 Postgiro 1114111 Bank: Alg. Bank Ned. N.V. Breda Ned. Credietbank N.y. Breda ADVERTENTIE-EXPL.: 1. van der Hoeven. Vlissingen. Spuiplein 94 Telefoon 01184 - 6830 REDAKTIE: Mevr. B. Mulder-Kenter. Platanenstraat 27 Oost-Souburg Tel. 01183 - 1997 Druk: Toezending techn. mat. n.v. Rotadruk Axel. Nassaustraat 3. telefoon 01155 - 2320. In het Nolle bos te Vlissingen staat bij voorbeeld zo'n trimstation. De bijbehorende aangevingstekens die vorig jaar ontvreemd wa ren zijn intussen teruggevon den en weer bevestigd zodat ■nen het gehele parcours weer if kan maken. Deze trimstati- jns zijn geheel verantwoord jpgezet. Dat wil dus zeggen dat een gewoon gezond mens ftier eigenlijk geen enkele moeite mee zou moeten heb ben. Verder zijn er langs di verse grote wegen of in de Trimmen op zaterdagmorgen voor het hele gezin. Door de nationale wandeltrimdag hoopt men de animo hiervoor nog groter te maken. buurt hiervan stations aange bracht om de vermoeide stijve automobilist weer fit achter het stuur te zetten.Verder be staan er rapporten waarop precies staat aangegeven met welke conditie men een be paalde afstand in een bepaalde tijd af kan leggen; dus of de gemaakte tijd „goed" is of „slecht" is daaruit af te lei den. Mensen die aan bijvoorbeeld een hartkwaal lijden is het aan te raden eerst contact op te nemen met de behandelen de geneesheer of trimmen wel mogelijk is, of het wel kan. Onlangs was er op de radio een uitzeinding over de sport keuring. Hier in word gezegd dat gelukkig de meeste sport mensen wel inzagen dat het toch uiterst noodzakelijk is zo'n keuring te ondergaan maar dat bijvoorbeeld trim- mensen hier niet toe over wil len gaan omdat zij denken, dat, omdat zij niet in vereni gingsverband sporten, het voor hen niet belangrijk is te we ten of trimmen wel goed is. Een arts zal overigens meestal zeggen dat beweging in onze tijd van tv's en auto's uiterst noodzakelijk is maar. in som mige gevallen is het echt niet aan te raden. Hoewel de trim- wandeldag zal geen hoge eisen aan de conditie stellen. MIDDELBURG De Junior kamer Walcheren en de ge meente Middelburg hebben de afgelopen weken nauw samen gewerkt om te komen tot ac ties voor een schonere stad. Deze actie is ondertussen al weer achter de rug want deze werd gehouden van 4 tot en met 8 april j.I. Dinsdag 4 april heeft men overal in de stad borden aangebracht met leu ren alsWachten ?Motor af. Dit bij de spoorwegovergang bij de Schroeweg. Ook bij brugovergangen zou dit heel nuttig zijn want vooral in het spitsuur wordt door bromfiet sen die motor draaiende ge houden. In de stad zelf werden bor den gestationeerd met de leus- Poep van de stoep, en het hoeft geen betoog dat dit vooral bestemd is voor hon denbezitters. En hoe erg of hel ook is, men is tot de slotsom gekomen dat men zelfs in de parken niet zonder borden kan. In de perken en bloem bakken kwamen bordjes voor met "Blijf van ons af'. Deze borden zijn met medewerking van Het Trefpunt gemaakt. Burgemeester Wolters en we thouder Baars blijven ook niet in het stadhuis zitten. Zij per soonlijk hebben vrijdag j.I. in het gehele centrum van de stad de nodige papierbakken neergezet. Zaterdag 8 april stond in het teken van de grootste actie. Vanaf 10 uur 's morgens tot vijf uur 's mid dags stond op de Dam naast de Graanbeurs een teststation waar geheel gratis de uitlaat gassen van auto's gecontro leerd kon worden. In dit stati on. dat gratis door de Shell ter beschikking was gesteld, kon den iedere keer twee auto's tegelijk getest worden op het gehalte C.O. Als het C.O. ge halte boven de 4 lag dan kreeg de eigenaar te horen wat hij zoal kon doen om dit omlaag te brengen. Was het C.O. gehalte minder dan 4% dan kreeg men een sticker "van goed gedrag". Tezelfder tijd vonden elders in de stad prik- en raap acties plaats. Dit was nog niet alles want 's morgens kwam ook nog de jeugdbrandweer in actie om rond het stadhuis de vuile stoe pen met de spuit te lijf te gaan en men heeft niet ge schroomd waar nodig de be zem te gebruiken. De Juniorkamer en de ge meente hopen dat deze acties aanleiding zijn tot nog meer acties en dat men binnenkort kan spreken over Middelburg de schoonste stad op Walche ren. Het is toch nog altijd zo dat goed voorbeeld goed doet volgen. Zaterdag start de voetbalbe weging als volgt: Meeuwen a 1 - Walcheren a 1, Middelburg a 3 - Walcheren a 2, Zeeland Sport b 1 - Walcheren b 1, Walcheren b 2 - RCS b 3, Veere b 2 - Walcheren b 3, Zeeland Sport c 1 - Walcheren c 1, Walcheren c 2 - Walche ren c 3, Walcheren d 1 Walcheren d 3, Walcheren d 2 - CPC d 1 Zondag voetbalt men zo: Walcheren 3 - Jong Ambon 2.0ok de sport en ont spanningsvereniging GPC heeft in het jeugdvoetbal wat op 't programma staat.Zater dag 15 april: RCS b 2 - GPC b 1, GPC b 2 - RCS b 7, Zeelan- dia c 1 - GPC c 1, RCS C 3 - GPC c 2, Walcheren d 2 - GPC c I. Handballen doen we ook nog in het weekend van 15 en 16 april. Zondag 16 april op de buitenvelden: meisj. pup. 9.00 uur Walcheren 4 - Walcheren 3, meisj. adsp. 9.00 uur Walcheren 3 - Olympus 2, 10.00 uur Walcheren 4 - DHC I.dam.jun.12.00 uur Walche ren 1 - Fortuna 1 9.00 uur Zeeland Sport 2 - Walcheren 3, dames 12.00 uur Walcheren' 3 - Sluiskil 1, jongens adsp. II.00 uur Marathon 2 - Wal cheren 1, heren jun. 10.00 uur Walcheren 1 - EMM 1, heren 11.00 uur Olijmpus 1 - Wal cheren 2. De Middelburgse ta feltenniskampioenschappen zullen dit jaar tussen 17 april en 1 mei in de gymzaal aan de Rotterdamse Kaai worden ge houden. Gezien het grote aan tal deelnemers dat word ver wacht. zijn de te verspelen klassen verdeeld over 7 avon den en wel op 17, 18, 1921,25 en 28 april, en 1 mei.Dit is een goede gedachte geble ken, want maar liefst 116 deel nemers hebben voor dit toer nooi ingeschreven, hetgeen een nieuw rekord betekend. Wa gen we ons aan een voorspel ling voor wat betreft de Mid delburgse kampioen 1972 in de hoogste klasse enkelspel, dan zal het in de finalepartij tus sen vanGilst en Kersten moe ten worden uitgemaakt. De fa vorieten in de overige klassen zijn: 2e klas enkel: van Loon en de Poorter, 3e klasse enkel Meulmeester en Jacobs, 4e klasse enkel: de Ridder en Lampert, mixed dubbel: v. d. Bos-Gabrielse, v.d. Voorde- Roelse. heren dubbel le en 2e klasse v.d. Voorde-Kersten en Hofman-Braet. Heren dubbel 3e en 4e lasse Kerkhove-Meul- meester en Rijkse-Lampert. Dames klasse Ridaerikhof en Nijeboer. De wedstrijdleiding hoopt, dat de wedstrijden tra ditiegetrouw georganiseerd door de tafeltennisvereniging M.Z. een prettig en sportief verloop zullen hebben en dat iedere deelnemer één of enke le avonden sportief genoegen er aan zullen beleven. Eind april verschijnt Winkelman GESCHIEDKUNDIGE PLAATS BESCHRIJVING van VLISSINGEN Intekenprijs/ 45, BOEKHANDEL MIN. wmMTmawnLrw-vfimBi Diverse zaken beste men sen. deden ons verleden week de wenkbrauwen fronsen. Verontrustend zou ik het feit willen noemen, dat er nu al scheurtjes in het roestvrij staal van de om manteling van het reac- ton'at van de in aanbouw zijnde kerncentrale bij Borssele zijn ontdekt. Dit zou nog niet zo erg zijn. als de directie van de centrale hiertegen onmiddellijk maatregelen zou aankondi gen. Maar nee, de heren blijven optimistisch en men verklaarde zelfs dat hel vereiste certificaat van vei ligheid en betrouwbaarheid binnenkort door de dienst van het stoomwezen —Ed en Willem Bever* zal worden afgegeven. Toch vraag ik mezelf af: als het nu wer kelijk zo veilig en be trouwbaar is, waarom wordt dan door die scheur tjes de aflevering van het reactorvat tien maanden uitgesteld Het enig moge lijke antwoord hierop zou kunnen zijn: de directie verwacht waarschijnlijk een extra groot certificaat wat dan op betrouwbare wijze over de scheurtjes heen geplakt kan worden. En dit moet tien maanden drogen... Een heel andere schrik kreeg ik op de Oosterschel- de te pakken, waar ik ook verleden week door een on derwaterfotograaf op de ge voelige plaats zou worden vastgelegd. U leest het goed: zou worden vastge legd. want terwijl ik ponti ficaal op een keurig ba- zaltblok neer gezeten was, zag ik de goede man plot seling wegdrijven. Ik riep nog. maar hij verstond me blijkbaar niet, want hij dreef met al zijn materiaal naar het midden van de Schelde. Gelukkig woont m'n vriend Comelis de Mossel middein deze plas en een telefoontje maak te deze de fotograaf zo aan het schrikken, dat deze overboord van z'n bootje sprong en terug zwom naar de wal. Jammer, want ik had zo m'n best gedaan om op de gevoelige plaat een beetje goede indruk te maken. Wél op de foto kwam de vuilnisbelt in Rit- them. Het is daar voor het ongedierte een waar lus toord. Rook en stank zijn de twee grootste trekpleis ters voor de vele soorten van vieze beestjes die de natuur rijk is, en die daar waarschijnlijk de zomerva kantie zullen doorbrengen. Het is dan ook voor deze dieren bepaald jammer dat de bevolking het niet lan ger neemt. Vreemde men sen daar in Ritthem. Ge lukkig heeft het gemeente bestuur van Vlissingen er tot nu toe een stokje voor kunnen steken dat er wer kelijk wat aan gedaan wordt. Maar nu gaan de bewoners van dit vertrouw de Walcherese dorp er zelf wat aan doen. De mensen zijn, laten we eerlijk zijn, ook nooit tevreden. Nu is er een plaatsje waar je eens lekker in de stank kunt leven en nu is het ook weer niet goed. Maar we blijven moed houden, want misschien zegt G. S. nog wel ~want daar hebben de ze brave Ritthemers nu hun nood fgeklaag„pinken, klinken, drinken laat het in Ritthem maar rustig verder stinken...."! DOESTER Het weekend na pasen kan men een extraatje altijd wel gebruiken. En ais je zoiets als het kringetje ten deel valt, dat is dan toch wel een meevaller. Deze keer was het mevrouw Keersemaker, Sottegemstraat 83 te Vlissingen die haar boodschappentas goed gevuld kreeg. Wie zal het nu weer zijn?Even langs on kantoor op het Spuiplein en alles komt voor de bakker. De gulle gevers zijn deze week: Banketbakkerij Faber, Badhuisstraat 28, de bekende kwaliteitstaart. Slagerij De Vries, Walstraat 46, een pond biefstuk. Vishandel Frans de Muijnk.Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zater dagreclame. Drogisterij Luit- wieler. Lange Zelke 50, een luxe flacon badschuim. De Wijnkelder. Walstraat 104, een fles rode Mistella. Smith Kaas Marktkraam pond kaas naar keuze. Fabro n. v. Domburgs Schuitvlot 2, Middelburg, pla- tenbon t. w. v. 5,-, Slagerij D. van Oosterom, Walstraat 10, 300 gram vleeswaren,T Goud- oppert je. Walstraat, waarde bon van 5,-, Potterie Jaap, St. Jacobsstraat 33, Vlissingen, waardebon 5,- Brillenspecialist Tilroe, Walstraat 81, kamer- thermometer, bloemsierkunst Dekker. Kanaalstraat 50, Sou burg. bloemen en planten naar keuze f 5,-, Eethuis De Snuij- ver, Walstraat 20, Vlissingen, 2 broodjes naar keuze of 2 koffie met gebak. Nilfisk, Coosje Boukenstraat, Spaar potje in de vorm van stofzui ger.

Scheldebode | 1972 | | pagina 1