Vlissingen krijgt nieuwe burgemeester Sport programma Vlissingen 6 april 1572 - 1972 Dynamo hoopt weer op veel deelnemers aan prestatieloop Resultaten ANWB van actie 50/70 Kerkdiensten ABN gunt spaarders een uitstapje De Pree WELKE DOKTER IS THUIS één snoekje bereikt 32.000 GEZINNEN gezinnen op Walcheren een nieuw gerecht in „De Put CULTURELE AGENDA SNOEKJES WORDEN GESPELD EN KOSTEN WEINIG GELD donderdag 6 april 1972 TAXI DOE HEI ZELF Maak dit gerecht naar Uw eigen smaak. door: J.L. van Leeuwen twee uur rijden 4 I I kwart uur rust Per 1 mei krijgt Vlissingen een nieuwe burgemeester drs. Th. J. Westerhout - 50 j. Momenteel is hij burge meester van Wageningen. In 1949 behaalde hij het doctoraal examen sociale geografie en werd daarna hoofd van de afdeling soci aal onderzoek in Zeeland en plaatsvervangend direc teur van de provinciall pla nologische dienst Zee land. In 1953 vertrok hij naar Pakistan waar hij 6 maan den opbouwwerk deed in dienst van de VN. In de 50ger jaren begon de heer Westerhout zich ook actief met politiek bezig te hou den. Hij werd fractievoorzit ter van de PvdA in Mid delburg later wethouder, kwam daarna in de tweede kamer en bracht het tot staatssecretaris van Binnen landse Zaken in het cabinet Cals. Zaterdag 8 april staan bij de Sportclub Walcheren de volgende voetbalwedstrij den op het programma. Walcheren Dl - Zeelandia Dl, Walcheren D2 - Zee land Sport Dl, Walcheren D3 - Vlissingen Dl, Wal cheren Cl - Zeelandia Cl, Walcheren C 2 - Arnemui den C2, Zeelandia C2 Walcheren C3, Middelburg A2 - Walcheren Al, Wacl- heren A2 - Veere Al, Meu- wen B2 - Walcheren B2,; zondag 9 april gaat de bal als volgt verder: Walcheren 2 - Corn. Boijs 2, Zeeland Sport 4 - Walcheren 3. Dit weekend weer alle wed strijden op de buitenvel- den. 9 April gaat dat aldus: De meisjes pupillen begin nen om 9 uur Walcheren 1 - Marathon 1, ook om 9 uur Olijmpus 1 - Walcheren 2, 11 uur Walcheren 3 - DHC 1. Asp. meisjes 9 uur Wal cheren 3 - Walcheren 2, 10 uur Walcheren 4 - EMM 2, 12 uur Operatie '71 - Wal cheren 5. Dames junioren 13 uur Walcheren 2 - For- tuna 2, 12 uur Delta Sport 1 - Walcheren 3. DAmes 13 uur Delta Sport 1 - Wal-^ cheren 2, 11 uur Walcheren 3 - DHCM 1. Jongens pup, 12 uur Walcheren 1 - Fortuna 1. Jongens asp. 13 uur Walcheren 1 - Marathon 2. Heren 14 uur Walcheren 2 - Olijmpus 2. 7 april dames voetbal Veere 1 - Vlissin gen 2, 8 april Arnemuiden Al- Vlissingen Al, Vlissin gen A2 - Zeelandia Al, Vlissingen A3 - Middelburg A3, Vlisingen Cl - Arne muiden Cl, Walcheren D3 - Vlissingen Dl. Zondag 9 april Alliance 1 - Vlissin gen 1, Vlissingen 2 - Alli ance 2, Vlissingen 3 - Zee land Sport 2, Hoofdplaat 2 - Vlissingen 5. 10 April da mesvoetbal RCS - Vlissin gen. IN SOUBURG Oranjeplein 18 Tel. 01183-1248 VLISSINGEN Dokters- dienst. Zaterdag 8 april van 0.00 tot en met 24 uur dokter De Greef. Badhuisstraat 114. tel. 01184-2121, zondag 9 april van 0.00 tot en met 24 uur dokter Mijnlieff, Koude kerk weg 78a, tel. 01184- 2525. Apotheek. Van vrijdag 7 april nm. 18 uur tot en met vrijdag 14 april vm. 8.30 uur geopend apotheek D. H. v. d. Kleine Mulder, Singel 9, tel. 01184-2730. Verloskundige. 8 en 9 april mej. Van Gin kei Pres. Roose- veltlaan 232, tel. 01184-2775. Tandarts. Zaterdag 8 april van 9-10 uur en zondag 9 april van 11-12. Dokter C. West- veer, Loskade 21, Middelbure. tel. 01180-6694. Huisartsen Souburg, Arne muiden en Nieuwland. 8 en 9 april dokter N. Kapteijn, Din- telstraat 1 Souburg, tel. 01183- 1630. Dierenarts. 8 en 9 april dok ter R. M. Barkema, Middel burg, tel. 01180-3118, consult alleen na tel. afspraak. Wijkverpleegster Oranje- Groene en Wit-Gele Kruis, 8 en 9 april zuster v. d. Ende, Schaepmanstraat 21, tel. 01184-4221. Wijkverpleegster „Het Groe ne Kruis" te Vlissingen, 8 en 9 april zuster Van Sabben, Sot- tegemstraat 22, tel. 01184- 2914. MIDDELBURG Dokters- dienst. Zaterdag 8 april van 0.00 tot en met 24 uur dokter Dominicus, Dam 55, tel. 01180- 2830, zondag 9 april van 0.00 tot en met 24 uur dokter Del fos, Rouaanse kaai 47, tel. 01180-2637. Apotheek. Van vrijdag 7 april nm. 18 uur tot en met vrijdag 14 april vm 8.30 uur geopend apotheek W. K. Hum- melen. Markt 69. Stichting Zieken- en onge vallen vervoer op Walche ren. Aanvragen voor ambulance voor zieken op Walcheren: Brandweer Vlissingen tel. 01184-3515 of 2323, voor onge vallen op Walcheren brand weer. Vlissingen, voor onge vallen binnen de gemeente grenzen van Middelburg ge meentepolitie tel. 01180- 5800. Verloskundige 8 en 9 april mej. Stalk, Bloemenlaan 45, Tel. 01184 - 3838. VLISSINGEN Zaterdag 8 april. Zeven de Daos-Adven- tisten. Doopsgezinde Kerk dienst te 9.15 uur en bijbelstu die te 10.15 te Middelburg. Doopsgezinde kerk Lange Noordstraat bijbelstudie te 10, dienst te 12 uur. Zondag 9 april. Beloken pasen. Her vormd Vlissingen. St. Jacobs- kerk 10 ds. F. S. Kloosterma, o. B., medewerking kerkkoor, 17 geen dienst, Johanneskerk 10 ds. M. J. de Jong, Koude- kerke, 19 bijzondere jeugd dienst. Emmanuelkerk 9 ds. De Jong, Bethesda 10 inter kerkelijke dienst. Hervormd Koudekerke. 10 ds. Y. v. d. Schoot, 10.30 ds. De Jong. Ver. van Vrijz. Her- vormden-Remonstranten, 10.45 ds v. d. Berg. Doopsgezinde Gemeente Vrijdomweg, 10 da. Bakker. Evang. Luth. Gemeen te Walstraat. 9 Eerw. heer M. Allewijn, MOburg. Geref. Pe- truskerk Paul Krugerstraat. 9.30 DS. H. Groeneveld, 17 ds. Hombun»,, huishoudschool Paauwenburg 10 de heer Van Leerdam, Serooskerke, 17 ds. H. Groeneveld. Chr. Geref. kerk Kasteelstraat. 9.30 en 17 ds. J. W. Maris. Anglican Church. Services everij sun- daij: Morning praijer 10.30 a. m. evening praijer 7.30 p. m., in the Missions to Seamen Chapel, Scheldepoort Vlissin gen oost, reader A. Driver. Pinksterkapel Emmastraat 10. Dienst te 14.30. Volle Evange lie gemeente te Vlissingen. Fi- ladelfikapel Vrouwestraat 5, zondags dienst te 9.45. Leger des Heils te Vlissingen. 10 anger 1.30 elke avond vanaf 18 uur. Poulet a la -,3_ Reserveren 01184-2297 Gisteren 5 april vond in het Sportfondsenbad aan de Bas- kenburgplein te Vlissingen een demonstratie Reddend Zwemmen plaats. Deze de monstratie werd gegeven door de dr. A. Staverman Brigade ter gelegenheid van het ter beschikking krijgen van trai ningspakken voor de demon- stratieploeg. Vrijdag 31 maart j.l. vond in clubpaviljoen van de VC. Vlis singen de traditionele Paas bingo plaats. Deze bingo werd georganiseerd door de suppor ters- en belangen vereniging Rood Wit en er waren weer heel wat leden met hun dames die probeerden de prijzen van hun paasvlees laag te houden door een lekker paaskippetje te winnen. Verder waren er natuurlijk paaseieren. In de Middelburgse Concert zaal werd een dezer dagen de jaarlijkse uitvoering gehouden van het Middelburgs Mannen koor in samenwerking met de Brass band ONDA, eveneens uit Middelburg. Verder waren aanwezig de jeugd van ONDA. De diverse evenementen ston den onder leiding van respec tievelijk de heer R. Smet de heer C. Cevaal en de heer W. van Riet. Als solo zanger trad op de heer W. van Otterdijk die in de negrospirituals een prachtige bariton solo ten bes te gaf. Koor en bands konden zich verheugen in een prima bezette zaal. Speaker Gerrit van Loo weefde er een gezel lig showtje omheen. In Brcskens is een werk groep gestart met de realisering ring van een Peuterspeelzaal voor de opvang van kinderen van 2- 4 jaar. Vorige week werd gestart met het ophalen van niet meer in gebruik maar nog in goede staat zijnd kin derspeelgoed. De bevolking was hiervan tevoren op de hoogte gesteld en velen waren op zolder gedoken zodat de tien meisjes van meisjesclub Brcskens en enkele particulie- Heilsbijeenkomst, 11. JU zon dagsschool. 19.30 Getuigenis samenkomst, woensdag film- middag. Kristen Zuid Molukse kerk. Oost-Souburg 11.30 ds. P. Fader, Koudekerke Samen met Souburg, belijdenis. MIDDELBURG Koor- kerk. 10 mevr. T. C. C. Schol ten van Iterson, Hofpleinkerk, 9.30. Evang. Luth. Gemeente. 10.30 de heer M. Allewijn. The Bethel Pentecostal Tem pel. Zuiderbaken 14.30, woens- dae 19.30. Zondag 9 april. Hervormd Souburg. West 9 Ds. Ajtena, Oost 9.30 Ds. Dorgelo, Doop, 19 de heer Sinke. Hervormd Ritthem. 10 Ds. dr. G. de Ru, herdenking van intree in het ambt, 40 jaar geleden. Geref. gemeente Vlissingen. 9.30 en 16.30 Ds. Snoep. Geref. gemeente Meliskerke, 9.30 en 14.30 Ds. Weststrate. Geref. Gemeente Aagtekerke, 9.30 en 19 Ds. Van Vliet. Geref. gemeente Middelburg, centrum 9.30 en 18.30 Ds. Zijderveld. Zuid 19 Ds. Weststrate. Geref. gemeente Westkapelle, 9.30, 14 en 18 Ds. Bregman. Geref. Gemeente Oostkapelle, 10, en 14.30 en 19 Student Hofman. R.K. Kerkberichten Vlissingen en Souburg 8 en 9 april. Parochiekerk Singel Zater dagavond 19, zondag 10 (dameskoor), 12 en 19, St. Jozefkapel van Dishoeckstraat Zondag 9, Emmanuelkerk Paauwenburg Zaterdagavond 19, zondag 11. St. Martinuskerk Souburg, zaterdagavond 19, zondag 10.30. Middelburg Parochiekerk H.Petrus en Pauluszaterdagavond 19, Zondag 10.30, en 19. Ont- moetingskerk 8.30, Zuiderbaken 10.30. Parochiekerk Domburg, zondag 10 ren niet voor niets kwamen. Pastoor Giellet stelde zijn ge luidswagen beschikbaar waar mee men de mensen opriep die nog geen weet hadden van de actie. Zo kwamen er ver schillende driewielers, poppen, poppenhuis met alles erop en eraan, blokkendozen enz. los. Maar helaas nog niet genoeg om een hele peuterspeelzaal mee in te richten. Mochten er nog particulieren zijn die er gens nog iets hebben of speel goedzaken met winkeldoch ters, het actiecomité houdt zich aanbevolen. De penning meester was erg blij met de donateursactie die deze maand van start is gegaan.Maar net als overal is geld ondanks dat men ae noaige suosidies kan verwachten altijd het grote probleem. Bovendien zou men graag financieel onafhankelijk blijven. De penningmeester had overigens 'n idee hoe er wel geld in het laadje kon komen. Hij stelde zich voor dat de vele werknemers bij de Breskense bedrijven ieder f 1,75 één pakje sigaretten- voor het grut beschikbaar zou stellen en dat de directie van die bedrijven het bedrag dan eens zouden verdubbelen, ja dan zou men een heel eind komen. Wel een initiatief dat het overwegen waard is. In de Concertzaal te Middel burg zijn de afgelopen weken het solistenconcours gehouden waarna de wisselbeker zater dag 25 maart aan de solo cor- netist Wim van Boven van Excelsior te Kloetinge kon worden uitgereikt. De beker werd uitgereikt door de heer Jac. Uijterhoeve. bondsvoorzit ter van de Zeeuwse Bond. afd. Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Harmonie en Fanfaregezel schappen. De vissers van Vlissingen Arnemuiden zijn het totaal niet eens met het standpunt dat GS van Zeeland erop na houdt ten opzichte van Bres- kens als vissershaven. Volgens deze vissers heeft de overheid niets begrepen van de situatie van de visserij in de Walche- rese vissersplaatsen. Men noemt o.a. de nieuwe vismijn in Vlissingen, het gevaarlijk achten van de oversteek van vissers uit Midden-Zeeland die met een lege boot de monding van de Westerschelde over moeten steken en 't feit dat de Arnemuidense en Vlis- singse vloot de laatste jaren sterk zijn gemoderniseerd veel sterker dan Brreskens - als reden om Vlissingen als Zeeuwse thuishaven voor de visserijvloot te kiezen. Om kracht bij te zetten aan hun argumenten heeft de vissers- vereniging Draagt Elkanders Lasten vissers uit Arnemui den en Vlissingen een pro testtelegram verzonden aan het provinciaal bestuur van Zeeland. Verder zijn dergelij ke telegrammen verzonden aan de Zeeuwse statenfracties en het departement van land bouw en visserij. De kantine van de camping De Witte Raaf te Arnemuiden zal een veelzijdige functie krijgen.Burgemeester G.Hak- van Arnemuiden heeft een de zer dagen de eerste paal voor de kantine geslagen en daarbij kwam aan de oppervlakte dat de kantine in de toekomst de funktie van supermarkt, snel- buffet, kampwinkel en bar zal moeten vervullen. 25 April a.s. zullen de da mes van de Middelburgse U.V.V. deel nemen aan de Zeeuwse Provinciale UW dag. Deze wordt gehouden in Zierikzee. Dit werd bekend gemaakt op de bijeenkomst van de UW Middelburg waarop ook aan het licht kwam dat de actie Tafeltje Dek je in Middelburg een te- In Vlissingen hadden de In woners nu wel macht in han den, doch men wist nog niet wat men er mee moest doen. Aanvankelijk was vrij van Spanje niet het eerste, want een koning werd in die tifd niet spoedig afgevallen. Wan neer de zware druk der Spaanse bestuursmaatregelen verlicht was geworden dan zou het Spaanse gezag wel licht weer erkend zijn. De verarmde bevolking was enkel in opstand gekomen tegen de ondraaglijke wetten. Dit bljjkt wei uit het aanbod een eed van trouw af te leggen tegeno- veer Philippe de Lannoij, com mandant van de Waalse troe pen op Walcheren. En ook te genover de gouverneur Antoi- ne de Bourgondië verklaarde men onder het gezag van ko- nig Philips II te willen blij ven, als er maar verlichting van belasting en herstel van de economie zou worden gege ven. Er bestond batuurlijk ook principiële tegenstand. De- aangehaalde niet ongunstige verklaringen uit de rapporten van de voor Spanje optreden de gezagsdragers zijn mogelijk ook ter verzachting van de fa lende bevelhebbers geschreven aan Alva. Er waren in de stad immers een voldoende aantal echte tegenstanders van Span je, meest reeds tot de hervor ming bekeerden, die vermoe delijk anderen verklaringen hebben laten zeggen om de Spaanse onderhandelaars te misleiden. Ook Jan van Cuijk was er nog; zonder medestan ders had hij zich niet kunnen handhaven en was dan verra den. De Vlissingers deden daar om tegelijk zaken. Bij het el lenlange overleg werd om te beginnen de in aanbouw zijn de citadel verwoest, terwijl de bouwers werden verjaagd. Alle de stad binnekomende werden gefouileerd van ve- momde medewerkers der Spanjaarden. Vanuit Middel burg wilde het daar stevig ge vestigde Spaanse gezag een aanval op Vlissingen doen. Dit werd weerhouden door de be dreiging der Vlissingers, dat dan onmiddellijk het lage land rond Vlissingen onder water zou worden gezet. Dit werd terecht ernstig opgenomen door de Spanjaarden, want dan zou het van Walcheren geïsoleerd Vlissingen naar het inzicht van de eerste dagen na de opstand heel gemakkelijk een invalshaven voor de wa tergeuzen zijn geworden. Zo bleven de Spanjaarden twijfe len tussen hoop en vrees. Flin ke maatregelen bleven echter achterwege, en wanneer er be hoorlijk was opgetreden met militaire middelen dan zou Vlissingen zich hebben moeten onderwerpen. Gelukkig voor de opstandigen is dit niet ge beurd, want dan zouden er zeer vele slachtoffers zijn ge vallen. Door al het getalm der Spanjaarden konden de Vlis singers zich handhaven. De opstandige gebeurtenissen hadden in het Deltagebied sterk de aandacht getrokken. Het gebeuren te Brielle en te Vlissingen paste in het wijd verbreidde onbehagen in de Nederlanden over het Spaanse bewind. De enkele jaren tevo ren gewoed hebbende Beel denstorm zal het volk boven dien machtsbewust hebben ge maakt. Omdat er geregeld rei zigersverkeer over zee en over land zelfs nog bleef voortge daan, ook tijdens de troebe leen, kwam de opstand der Vlissingers in het nieuws. Reeds enkele dagen na 6 april - sommigen zeggen al de 7e maar dat lijkt onwaarschijn lijk - kwam namens de Ant werpse koopman De Beaulieu een verkenner naar Vissingen, genaamd Henri Filver. Deze had reeds een geleidebrief bij zich van Graaf Lodewijk van Nassau, toen bevelhebber na mens Prins Willem van Oranje van een groot deel der Water geuzen in La Rochella, waarin hulp werd beloofd. Opstandige kringen in Antwerpen waren dus al gauw op de hoogte van wat er te Vlissingen gebeurd was. Deze groepen begrepen dat de inwoners zich zonder hulp niet lang staande zouden kunnen houden. Het handels belang voor Antwerpen zal ook wel een rol hebben ge speeld, niet bij Den Briel doch wel bij Vlissingen aan de in gang van de Scheldemond voor de verbinding met de vrije zee. Daarom waren er al vlug wat mannen bij elkaar gebracht en op een schip gezet naar Vlissingen. )wordt vervolgd!. Zaterdag 8 april, van 16-17 uur postzegelmarKt, njwiei- bergplaats Stadhuis. Woensdag 12 april, 20 uur Citij-theater Middelbure, filmavond. Kon. Vlaamse Opera te Ant werpen. Vrijdag 7 april, 20 uur Die Czardasvorjin, zater dag 8 april 20 uur, Fidelio, zondag 9 april 14.30 uur Het land van de Glimlach, 20 uur Die Czardasvorstin. Kon. Opera te Gent. Vrijdag 20 uur La Traviata, zondag 9 april, 14.30 uur Eine Nacht in Venedig, 20 uur La Traviata. Hoog water te Vlissingen. Donderdag 6 april 6.26 en 18.35, vrijdag 7 april 7.31 en 20.03, zaterdag 8 april 8.47 en 21.24, zondag 9 april 10.06 en 22.43, maandag 10 april 11.19 en 23.47, dinsdag 11 april 12.17 en -, woensdag 12 april 0.36 en 13.01. kort vertoont van f 800,-. Dit wordt vooral veroorzaakt door de vervoerskosten die in de loop der tijd erg zijn gestegen. Tafeltje Dek Je verstrekt te gen sterk gereduceerde prijzen maaltijden aan bejaarden. Het zou erg zijn als men door geldgebrek zou moeten stop pen .want het gaat hier dik wijls om alleenstaande be jaarden of slecht ter been zijnde bejaarden. Om het te kort in de toekomst op te kunnen vangen denkt men nu aan diepvriesmaaltijden. Deze zouden 's morgens al rondge bracht kunnen worden wat een verlichting betekend voor de bezorging en er zijn zo'n 35 verschillende maaltijden. Be jaarden die een koelkast heb ben zouden misschien voor twee keer bevoorraad kunnen worden. Tijdens deze vergade ring werd afscheid genomen van mevr. Hesselink, die de UW Middelburg 10 jaar als voorzitster heeft gediend. Mevr. Kakelbeeke-Mondria werd in haar plaats benoemd. De deelneemsters van de Pro vinciale UW dag zullen de Tafeltje Dek je produkten van de afdeling Zierikzee tijdens de maaltijd kunnen keuren. Tijdens de druk bezochte vergadering van de VeGe Zeeland in hotel Britannia te Vlissingen kon de voorziter de heer drs. P.C. Malhers, tot zijn vreugde meedelen dat de re sultaten een fraaie omzetstij ging van de leden tot gevolg hadden waarbij hij de nadruk legde op de juiste samenstel ling van het assortiment. Bin nenkort zal een VeGe consu mentenactie worden gehouden waarover de heer drs. A. Pan- delitschka een uiteenzetting hield. De heer H. Boers be sloot de vergadering met een toespraak. Zaterdag 15 april vindt in het waterwingebied van Oranjezon de Dynamo prestatieloop plaats. Het is voor de 5e keer dat Dynamo dit organiseert. Dit jaar worden er weer vele deelnemers verwacht,mins tens zoveel als vorig jaar toen er 1300 mensen meededen. De te lopen afstand is 10 kilometer en natuurlijk is er voor ieder een die deze afstand in de bepaalde tydslimiet aflegt een herinneringsvaantje. Deze tijdslimiet is bepaald op l'/a uur. Het ïydt geen twtyfel dat het parcours duidelijk is aan gegeven. De start vindt plaats op het motorcrossterrein aan de Duinweg te Oostkapelle. U kunt inschrijven per giro 22.52.793 t.n.v. penningmeester van de Dynamo Prestatieloop 1972 te Middelburg. Men kan zich ook persoonlijk aanmel den bij J.P. van Kiel, Poelen- dealeweg 19, Middelburg, H. Bostelaar, Achter de Sportvel den 26, Middelburg, C.L. Kod de, Zuiverseweg 1, Aagteker ke en M.A. Mondeel, Stadhou derslaan 1, Middelburg. Dit kan geschieden tegen betaling van f 1,50 per deelnemer. Ook groepsdeelname is mogelijk. De betaling geschiedt zoals bovenstaand. Voor inlichtingen gelieve men contact op te ne men met de heer H. Bostelaar, tel. 01180... 7265. Per giro kan men zich opgeven tot 8 april, persoonlijk tot 13 april. Op de dag van de loop zelf kan men zich ook opgeven bij het se cretariaat op het terrein maar dan kost het wel f 2,- Er bestaat de mogelijkheid zich in de directe nabijheid van de start te verkleden en hier is ook een mogelijkheid gescha pen een consumptie te gebrui ken. Het wedstrijdsecretariaat is vanaf 13 uur geopend, de cross begint om 15 uur. Ieder een kan meedoen. Wie een prestatieloop alleen niet vol doende vindt om zichzelf in conditie te houden kan vanaf zaterdag 22 april deelnemen aan een gerichte conditie trai ning onder deskundige leiding. Ook hieraan kan door iedereen worden deelgenomen. De kos ten bedragen per training ƒ1,- en de duur van de training is ongeveer 1 uur. Het vrrtrek- punt is bij het clubhuis van Dynamo Achter de Sportterrei nen. Ook hiervoor worden in lichtingen verstrekt door de heer Bostelaar, tel: 01180 -- 7265. Ook voor atletiek, bas ketball en volleybal kan men bij dynamo terecht en natuur lijk voor het bovenaangehaal de trimuurtje. MIDDELBURG - VLISSIN GEN De actie van de ANWB 50 70 km. per uur, is in Vlissingen en Middelburg een groot succes geweest. Het aantal auto's dat een verkeer de snelheid aangaf was groot. In Middelburg kwamen 1360 auto's waarvan er 95 eent afwijkende kilometerteller had. 75% gaf teveel aan 20% te weinig "echte kilometers". In Vlissingen waren er iets minder auto's verschenen •naar het resultaat maakte niet zo'n verschil.1214 Auto's lie- hadden, 9% was goed. Van die 91% gaf 73 teveel echte ki lometers aan terwijl 18% te weinig aangaf. Op onze vraag aan de leider van deze actie of het nou ging om speciale merken antwoord de hij dat er geen een fabri kant was die schijnbaar aan dacht aan deze tellers schonk en ook niet uit probeerde hoe veel het verschil was. Ook in Oostburg is de actie gehouden. Wat hiervan de resultaten wa ren konden wij bij het ter perse gaan van dit blad nog niet weten. Wel kunnen wij de inwoners van Oostburg en omgeving alvast wijzen op de cursus Pech Onderweg die binnenkort in Oostburg in de Lagere Technische School plaats vindt. Deze cursus wil iets doen aan het meestal te geringe kennis die elke auto mobilist van zijn wagen heeft. Deze cursus wordt gehouden op 11 18 25 april en 2 mei. uitgekozen in nauw overleg met het NATIONAAL Bureau voor Toerisme, dat zich geheel achter deze actie stelt. De recreatieparken zijn zo danig gelegen, dat iedere spaarder in het gehele land er een kan bezoeken, zonder zich ver van zijn woonplaats te verplaatsen. De actie duurt vier weken, maar de toegangsbewijzen die bij de ABN-kantoren worden verstrekt, blijven het gehele jaar geldig. Het is duidelijk dat vooral voor gezinnen met veel kinderen dit toegangsbe wijs bijzonder aantrekkelijk is. Bovendien zal de actie er toe bijdragen dat de nationale recreatieoorden een grotere bekendheid krijgen bij het pu bliek. De Algemene Bank Neder land heeft een spaaractie ge start onder de titel: „Vrij en tree en 't hele gezin mag mee", die erop gericht is om het sparen te bevorderen en tegelijkertijd een stimulans te geven aan het nationale toeris me. Gedurende vier weken zal de ABN aan ieder, die bij haar een spaarrekening opent en hierop een bedrag van 50 gulden stort, een toegangsbe wijs uitreiken waarmee men met het hele gezin een van de volgende 15 bekende nationale recreatieparken, musea etc. kan bezoeken: Het Rijksmu seum, Amsterdam, Bergmann Rondvaart, Amsterdam. Mada me Tussaud, Amsterdam, Keu kenhof. Lisse, Madurodam, Den Haag. De Euromast. Rot terdam. Miniatuur Walcheren, Middelburg. De Efteling, Kaatsheuvel, Het Evoluon. Eindhoven, De Forellenkweke- rij. Gulpen. Recreatiepark Ou wehand. Rhenen, Flevohof. El- burg. Shetland Pony Park, Slagharen, Jeugdverkeerspark De Gouverneurstuin, Assen en het Nationaal Rijtuigmuseum, Leek. De evenementen werden

Scheldebode | 1972 | | pagina 3