Vlissingen krijgt een avond-MAVO in augustus VCK Koudekerke houdt een bazar Modehuis Josiasse opent nieuw filiaal in Vlissingen Vlissingen 6 april 1572 - 1972 Rapport van gouverneur aan Alva Vereniging Culturele Belangen Lammerenburg viert 25-jarig bestaan leclanché Dieren-speciaalzaak Poppe werd vergroot en verbouwd Kerkdiensten SNOEKJES WORDEN GESPELD EN KOSTEN WEINIG GELD een nieuw gerecht in „De Put" llTZZ !a!>!f ïfL. door: J.L. van Leeuwen WELKE DOKTER IS THUIS De Pree CULTURELE AGENDA Volksdansen voor ouderen Tentoon stelling in De Beuk de scheldebode donderdag 23 maart 1972 DOE HET ZELF Maak dit gerecht naar Uw eigen smaak. TAXI VLISSINGEN In de plaats van de handelsavond school zal Vlissingen met het ingaan van het nieuwe school jaar de beschikking krijgen over een avond-mavo. Deze avond-mavo zal alle leerlingen voor het avond handelsonder wijs op moeten vangen die nu nog in Goes en Middelburg naar school kunnen. De han delsavondscholen te Goes en Middelburg zullen helemaal gaan verdwijnen. Misschien dat in de loop der tijd, bij wijze van dependance nog een avond-mavo in Goes zal ko men. Eventuele leerlingen uit Zeeuwsch-Vlaanderen zuUen eveneens op de scholen in Midden-Zeeland aangewezen zijn als zij avond onderwijs wensen. Het is niet zo dat leerlingen die nu nog handelsavond- schoolonderwijs genieten opeens over moeten stappen haar de mavo, maar zij kun nen hun onderwijs gewoon af maken. Er zullen evenwel in heel Zeeland geen eerste klas meer gevormd worden van de handelsavondschool. De ge meente Vlissingen wil de leer lingen die afstuderen aan de avondmavo en handelsavond school de gelegenheid bieden hun kennis nog verder op te voeren en zij heeft dan ook een aanvraag ingediend om te komen tot de stichting van en MEAO school (middelbaar Economisch en Administratief Onderwijs). Directeur van de handelsavondschool, de heer L.F. van Geel, zal de functie van directeur blijven vervul len als men begint met de avond-mavo. Hij vertelde het een en ander over de lessen die men volgen moet en het onderscheid dat men kent met de gewone dag mavo. Bij de avond mavo beschikt men niet over brugklassen en kan men een zogenaamde deel studie volgen. Dat wil zeggen dat men met drie vakken begint waarin dan examen gedaan kan worden. Slaagt men dan wordt een certificaat uitgege ven dat als men alle lessen gevolgd heeft er men overal met goed gevolg examen voor heeft gedaan, ingewisseld kun nen worden voor de gewone dagmavo. Toch heeft men op de avondmavo minder lessen als de gewone mavo want de gijm en muziek lessen verval len. De avondmavo is niet al leen voor jongelui, maar ook voor oudere mensen die tot de ontdekking zijn gekomen dat de kennis die ze nu bezitten te weinig is voor de promotie die ze zo graag wensen. Ook veel ouderen die hun kinderen in hun ontwikkeling niet meer bij kunnen benen maken ge bruik van de mogelijkheid. KOUDEKERKE 24 en 25 maart a.s. organiseert de voet balvereniging VCK te Koude kerke een grootscheepse ba zaar ten bate van een clubhuis en kantine. De bazaar is een poging om te komen tot ge noeg financiën dus het is erg belangrijk dat er veel mensen komen. De onderhandelingen met de gemeente zijn gaande en de grond is reeds aange kocht. In het gemeentelijk verenigingsgebouw aan de Badhuisstraat start vrijdag a.s. om half acht het rad van avontuur. Ook kan men sjoe len, schieten, ballen gooien enz. Verder wordt op de ba zaar zaterdags de trekking ge houden van de loting waar voor de loten -4000- al zyn verkocht. De le prijs is een cassette recorder, de 2e prijs een elek trische frituurpan, de 3e prijs een koffiezetautomaat. Het is wel nodig dat alle lotenbezit- ters zaterdagsavonds aanwezig zijn. Een pluim op de hoed van de Koudekerkse midden stand die de prijzen ter be schikking heeft gesteld. De VCK heeft de nieuwe accom modatie broodnodig want het heeft met 11 elftallen en 1 dameselftal de beschikking over 1 voetbalveld waar dan ook nog op getraind moet wor den. Als het nu geregend heeft en men moet het veld sparen voor de wedstrijden moet men bijna als het een of andere straatvoetbalclubje uit kijken naar een verhard veld. Geen ideale toestanden dus. Toch krijgt men van de ge meente volle medewerking om het tot iets beters te maken. Bij de nieuwe kantine en clubhuis dus ook nieuwe vel den. Geld is bij een voetbal club natuurlijk altijd welkom en men is nu dan ook bezig met het aanbrengen van recla meborden. Van de winter is men begonnen met de verhuur en er zijn er nu 13 geplaatst maar er is plaats voor 40. Wie doet er mee tegen een huur van f100 per jaar. Dé club breidt erg uit en staat erg goed op de ranglijst zodat heel wat mensen de borden zon dags zullen bewonderen. VLISSINGEN Zaterdag middag 18 maart 3 uur. De verkoopsters van het nieuwe filiaal van de fa. Josiasse te Vlissingen, dat gevestigd is in het pand Badhuisstraat 9, heb ben nu echt de ruimte om te werken. In het voormalige Ba- bijpaleis was het zo vol koop- en kijklustige dames. Het was er wel bijzonder gezellig. Ook in het nieuwe filiaal probeert men zo veel mogelijk de mode op de voet te volgen en daarbij kwaliteit te leveren tegen een aantrekkelijke prijs. Vooral dit laatste is in onze tijd. nu de prijzen steeds maar stijgen, een belangrijk punt want de dames worden door die stijgende prijzen echt niet minder modebewust. De win kel aan de Badhuisstraat is bijzonder sfeervol en rustig ingericht. De kleuren zijn overheersend bruin-oranje en op de vloer heeft men gebruik gemaakt van een fijn dem pend tapijt van Heugafelt te gels. Wat tot gevolg heeft dat het geheel toch wel een chic idee krijgt zodat jonge en ou dere dames zich hier volledig thuis zullen voelen. Onder da mesmode verstaat modehuis Josiasse ook meisjeskleding dat zowel moeder als dochter zal bevallen. Poulet k la VLISSINGEN Zaterdag 25 maart. Zevende Dag-Ad ventisten. Doopgezinde kerk, 9.15 uur Dienst, 10.15 uur; bij belstudie. MIDDELBURG Doopge zinde kerk. Lange Noordstraat. Zevende Dags-Adventis- ten. 10-11 bijbelstudie, 11-12 dienst. Zondag 26 maart. Hervormd Vlissingen. St.-Jacobskerk 10 ds. F.S. Kloosterman. 17 geen dienst. Johanneskerk 10 ds. Y. van der Schoot, 19 ds. Berg- kotte, Zoutelande. Emmanuel- kerk 9 ds. Y. van der Schoot, Bethesda 10 prot. Kerkdienst voor patiënten. Donderdag 30 maart Johanneskerk 19.30 ds. Y. v.d. Schoot, H.A. Hervormd Souburg, west 9 ds. V.d. Heide, Oost 9.30 ds. Dorgelo, 19 ds. v.d. Heide. Donderdag 30 maart 19.30 ds. Dorgelo H.A. Hervormd Ritthem, 10 ds. J. Broeder. Ver. van Vrijz. Herv ormden - Remonstranten, 10.45 ds. v.d. Berg. Doopsgezinde Gemeente, Vrijdomweg 10, Da. Bakker. Evang. Luth. Gemeente Wal- straat, 11 ds. A. Nierop. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Diest te 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente, Vrouwestraat 5 te Vlissingen. Zondagmorgen 9.45 uur. Leger des Heils Vlissingen. 10 Heilsbijeenkomst, 11.30 Zondagsschool, 19.30 Getuige nis samenkomst, Woensdag 13.30 film. Anglican Church. Services every sundaij, morning prayer 10.30 a.m., evening prayer 7.30 p.m. in the Mission to Seamen Chapel, Scheldepoort Vlissingen. oost, reader A. Driver. Geref. Petruskerk Paul K ru gerstraat, 9.30 uun ds. G. Brinkman, Harde, 17 ds. Brinkman, Huishoudschool Paauwenburg, 10 ds. J.W. Ge- nuit, H.A. 17 ds. Genuit H.A. Chr. Geref. Kerk, Kasteel straat 9.30 en 17 ds. J.W. Ma- ris. Geref. Gemeente Vlissingen, 9.30 en 16.30 ds. Snoep. Geref. GemeenteMelisker- ke, 9.30 en 14.30 ds. Weststra- te. Geref. Gemeente Aagteker- ke 9.30 en 14 ds. Van Vliet. Geref. Gemeente Westkapel- le, 19 ds. Snoep. Geref. Gemeente Middel burg, centrum, 9.30 en 18.30 ds. Zijderveld, zuid 19 ds. Snoep. Kristen Zuid Molukse kerk, Oost-Souburg, Ds. P. Fader, Koudekerke 14 ds. P. Fader. Zondag ,26 maart. Hervormd Koudekerke, 10 ds. M.J. de Jong, 19 ds. J. Vermeulen, Grijpskerke. Donderdag 30 maart, 19.30 ds. M.J. de Jong. R.-K. Kerkberichten Vlissin gen en Souburg, voor 25 en 26 maart. Parochiekerk Singel za terdagavond 19 uur -heren- koor-, zondag 10 -dameskoor- en 19, kapel St.-Jozef zondag 9 -herenkoor, latijnse litur gie-, Emmanuelkerk zaterda gavond iv, zondag 11. St.-Mar- tinuskerk Souburg zaterdag 19 en zondag 10.30. Middelburg. R.-K. Diensten. Parochiekerk H. Petrus en Paulus, zaterdagavond 19, zon dag 10.30 en 19, Ontmoetings- kerk 8.30, Zuiderbaken 10.30, Parochiekerk Domburg, 10.30. Evang. Luth. Gemeente, 9.30 da. A. Nierop, donderdag 30 maart 19.30 ds. A. Nierop, ge- comb. dienst H.A. Zijn lang rapport ver volgt de gouverneur aan Alva: Daar ik geen gewone burger onder hen zag en de mogelijkheid bestond, dat de burgerij over deze be langrijke zaken anders dacht dan zij, werd op mijn voorstel besloten om rugge spraak te houden met de burgerij en mij binnen een uur zouden antwoorden, wat echter niet nagekomen werd. Een grote menigte had zich intussen verza meld op het Rondeel, roe pende, dat de schepen op de rede moesten vertrek ken. Het getij was echter niet gunstig, en omdat er aan boord ook geen aanstal ten tot vertrekken werd gemaakt, laadden zij het geschut en vuurden enkele schoten af naar de schepen. Dit bemerkende vanuit het stadhuis, waar ik vertoefde, begaf ik mij dadelijk naar de menigte, hun verbieden de daarmee voort te gaan, en zeggende dat ik reeds bevel gegeven had tot te rugtrekken van de schepen. Enigen hadden berouw, zegt de gouverneur in zijn verhaal, anderen waren moeilijk te overtuigen. Er werd echter niet meer ge-t schoten. De menigte bestond, naar ik mij kon overtuigen, uit matrozen en lieden van het minste allooi. Het grootste deel waren lieden, die niets te verliezen hadden. Kort na mijn ingrijpen vertrok ken de schepen en men scheen een weinig te kal meren. Ik ging weer terug naar het stadhuis (toen staande op de plaats Bella- mijpark 33) en ziende, dat er aoor de opstootjes bin nen de afgesproken tijd geen antwoord zou komen, keerde ik terug naar Mid delburg. Ik deed dit door met een schuit vanaf het havenhoofd te vertrekken, waar enigen riepen dat zij mij niet moesten laten ver trekken. De mannen van mijn boot werden bedreigd met schieten. Gezien de stemming onder de inwo ners van Vlissingen achtte ik het niet geraden de Spaanse troepen van de schepen alsnog te laten lan den. Het ergste van de zaak is, dat iedereen in Vlissingen weet, dat de troepen komen zonder geld. De menigte vroeg dan ook telkens of men ze zou moe ten voeden, waartoe zij naar hun zeggen niet bij machte zijn. Het schijnt dat de bevolking er beu van Er bestaat ook een ver slag van de commandant van de Waalse troepen op Walcheren, kolonel Philip pe de Lannoij, Heer van Beauvoir. Deze kwam op 8 april in Middelburg aan, vanuit Gent. In een brief aan Alva schrijft hij op 14 april 1572, dat een gewa pende bende met een schip hem op de Schelde op zijn schip aanklampte met het dringende verzoek vanwege de magistraat van Vlissin gen aan wal te komen om met de magistraat te ko men spreken. Ik deed dit, schrijft hij, omdat ik ge hoord had dat zij mij met naar Middelburg zouden la ten gaan, en dat de drie boten die ter bewaking van de doortocht naar Arnemui- den in het Sloe op stroom lagen, niemand zouden doorlaten. Deze comman dant werd bij het aan wal gaan op het Rondeel opge wacht door een grote troep mensen. Het volk was zeer in beroering, zegt hij. Som migen ontvingen hem vriendelijk, anderen hoon den hem. en hij werd met een grote troep achter zich naar het stadhuis geleid. Daar was de magistraat, het bestuur der gemeente, bijeen in voortdurend ver gadering. Deze bestuurders waren even verontwaardigd en onzeker als het volk op roerig en bars. De gezag hebbers spraken echter geen woord;, zij toonden slechts door diepe zuchten hun innerlijke verontwaar diging. Philippe de Lannoij vroeg wat zij van hem wil den, want hij moest drin gend naar Middelburg. Daarop zeiden de magi straat dat niemand iets wist van een aan hem gezonden boodschap via een uitge zonden schip. Zij zeiden niets meer te zeggen te hebben in de stad, en dat de minste der burgers er beter werd gehoorzaamd dan het stadsbestuur. En dit terwijl alle bevelen in hun naam werden uitge bracht! )Wordtvervolgd( The Bethel Pentecostal Tempel. Zuiderbaken zondag 14.30 en woensdag 19.30. Geref. Kerk O.W. Souburg, zondag 26 maart 10 en 17.00 uur: drs. J. v.d. Berg. VLISSINGEN Dokters- dienst. Zaterdag 25 maart van 0.00 tot en met 24 uur dokter Mijnlieff, Koudekerkseweg 78a, tel. 01184-2525. Zondag 26 maart van 0.00 uur tot en met 24 uur dokter Bom, Badhuis straat 45, tel. 01184-2233. Apotheek. Van vrijdag 24 maart nm 18 uur tot en met vrijdag 31 maart vm 8.30 uur geopend apotheek J.H. Tan- Meijer, Scheldestraat 26, tel. 01184-2025. Verloskundige. 25 en 26 maart mej. Stol Bloemenlaan 45, tel. 01184-3838. Tandarts. Zaterdag 25 maart van 9-10 uur en zondag 26 maart van 11-12 uur dokter G.J. v. Wiggen, Julianalaan 4, tel. 01184-2778. Huisartsen Souburg, Ame- muiden en Nieuwland. 25 en 26 maart dokter J.J. Jansen, Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182-1340. Dierenarts. 25 en 26 maart dokter E.P. Oldekamp, Toren straat 1 Meliskerke, tel. 01186- 287. IN SOUBURG Oranjeplein 18 Tel. 01183-1248 Op de hele uren gaat de Lange Jan te Middelburg met ingang van het nieuwe kwar taal het alegretto uit een or gelconcert van G.F. Handel ten gehore brengen. Een ge deelte uit een Roemeense volksdans van Bela Bartok op de halve uren en op de kwar tieren thema's van Scarlatti. Dinsdag 4 april zal minister van Economische Zaken, drs. H. Langman, een bezoek bren gen aan Zeeland. Hij zal o.m. een gesprek hebben met Ge deputeerde Staten over de functie van de Westerschelde- bekken. Dit gesprek vindt plaats op het provinciehuis in Middelburg. Het gemeentebestuur van Vlissingen is van plan om f 110.000,- uit te trekken voor een wetenschappelijke studie betreffende de Vlissingse bin nenstad. Het ET1 voor Zeeland en het stedebouwkundig ad viesbureau Kuyken hebben zich bereid verklaard een we tenschappelijk onderzoek uit te voeren. Dit wetenschappe lijk onderzoek behelst niet al leen de binnenstad in enge zin maar een veel groter deel van de bebouwde kom. Verder zal een verantwoorde verkeers- structuur in relatie met de rest van de wegen op Walche ren moeten worden bestu deerd. Men hoopt met een rapport binnen een jaar uit te komen zodat de gemeente Vlissingen een ontwerp stede bouwkundig plan kan opstel len. Een dezer dagen hebben Clara Zietse uit Vlissingen en Bram Beekman uit Domburg uit handen van de commissaris der koningin mr. J. van Aart ,- sen de aanmoedigingsprijs voor jong Zeeuws talent ontvangen. Voor Bram Beekman stond on der andere in het juryrapport dat het orgel hem als het ware in het bloed zit en voor Clara Zietse waren de volgende re gels van veel belang: als zij doelmatig studeert zal ze alles kunnen bereiken wat nodig is voor een carrière als zangeres, aldus het juryrapport.De uit- reiKing vond plaats in de Koorkerk te Middelburg waar de twee winnaars(es) tot be sluit een klein concert ga ven. Een arbeidsplaats in het nieuwe pand van de provinci ale waterstaat te Middelburg zal ongeveer f 47.000,- kosten. Volgens de heer J. Rooden- burg, secretaris van de werk groep Provinciale Politiek Zeeland, te gek. Hij meldde dit tijdens een vergadering van D'66 in Breskens. Hij was hier samen met de heer C.S. Schouten aanwezig die de bouwkosten van waterstaat vergeleek met andere grote panden in Zeeland waarbij hij tot de slotsom kwam dat het inderdaad te gek is. Beide he ren zijn tevens statenlid voor D'66. De vergadering werd overigens matig bezocht. Woensdag 29 maart a.s. vindt in de foyer van de Mid delburgse schouwburg een af scheidsreceptie plaats van de Amro-directeur van Middel burg en Vlissingen, de heer D.F.P. Hoegen. De heer Hoe gen zal half maart zijn functie neerleggen wegens het berei ken van de pensioengerechtig de leeftijd. Met het bereiken hiervan heeft hij er dan te vens 41 dienstjaren opzitten bij een en dezelfde werkge ver. Iedereen die de directeur de hand wil drukken is wel kom op 29 maart van half vijf tot zes uur in de Schouw burg. In caf -restaurant De Bras serie in de Lange Delft te Middelburg heeft een dezer dagen de vergadering van de plaatselijke raad Zeeland van de Nationale Vrouwenraad on der haar dak gehad. De raad is een overkoepelend orgaan van 'n groot aantal vrouwen organisaties. De VVV-babijsitcentrale in Vlissingen gaat deze zomer voor een unicum in Zeeland zorgen. Het is namelijk de be doeling dat de centrale zich ook beschikbaar gaat stellen voor toeristenbaby's. Dit resul taat bereikte de VVV-direc- teur Vlissingen met de recrea tieambtenaar van de gemeente Vlissingen en de plaatselijke VVV. Het jaarverslag van de Vlissingse VV leert dat de ge- schenkenbonnenactie bijzonder aangeslagen is. Vele bedrijven maakten er gebruik van bij jubilea. Twintig maart j.l. heeft men in Britannia de al gemene ledenvergadering ge houden. In het Casino te Breskens werd een dezer dagen de jaarvergadering van de plaat selijke VVV gehouden. Het jaar 1971 bleek een goed toe ristenjaar te zijn geweest, zo bleek uit de woorden van de voorzitter de heer J. Heijboer. Dit goede jaar heeft evenwel niet kunnen vermijden dat de kas van de vereniging een te kort liet zien van f 2339,57. Daar men bij het ingaan van het seizoen 1972 reeds met een tekort rekening hield had men besloten om de contributie te verhogen om er voor te zorgen dat dit tekort zo klein moge lijk zou blijven. De heer Heij boer merkte hierbij somber op dat het treurig was te moeten constateren dat vele mensen profiteren van de diensten van het VVV en geen lid zijn. Het gemeentebestuur van Vee re heeft na een jaar erva ring met het innen van de toeristentax besloten dat het eigenlijk nog niet helemaal gaat zoals het wel zou moeten. De toeristentax werd in 1971 geind naar het aantal over nachtingen dat binnenkwam, maar vooral op kampeerterrei nen bracht dit nog wel eens moeilijkheden mee omdat, vooral bij sta-caravans en ten ten, het aantal overnachtingen per plaats verschilde. Om dit nu op te heffen steKen b. en w. voor over te stappen naar een nieuw systeem waarvoor een modelverordening is geko zen die ontworpen is door de Ver. van Nederlandse Ge meenten. In deze verordeing, die de raad nog goed moet keuren, wordt voor de moei lijk controleerbare gevallen een zogenaamd forfaitair tarief voorgesteld. Dat wil zeggen dat er voor zomerhuizen, sta caravans en tenten een jaarta rief of seizoentarief gerekend zal worden. Ook de watertoe risten die tot nu toe buiten de regeling vielen zullen dit sei zoen waarschijnlijk niet aan de heffing ontkomen. B. en w. overleggen nu met de water sportverenigingen hoe men het beste een regeling kan tref fen. De Junior Kamer Nederland heeft aangekondigd in de Paasvakantie te starten met de actie Steek uw hand in eigen boezem. Dat wil zeggen dat men de mensen er attent op wil maken wat zij doen en laten moeten om de milieuver vuiling niet nog te verergeren. Beter nog om het te doen verminderen. In Middelburg wordt de detie geleid door de Junior Kamer Walcheren in samenwerking met de drie hoogste klassen van basis onderwijs. Landelijk zullen tienduizend scholen meedoen. In Middelburg wordt vooral de aandacht gevestigd op het ver vuilen dat de mens zelf ver oorzaakt. B. en w. zullen op de acties aansluiten met groots opgezette en tot de verbeel ding sprekende acties. De raad van Middelburg zal binnenkort beslissen of men een krediet van f 950,- beschikbaar zal stellen voor de acties. Wijkverpleegster Het Oranje Groene en Wlt-Gele Kruis, 25 en 26 maart zuster Geldof, Groen van Prinksterenlaan 116, tel. 3120. Wijkverpleegster „Het Groe ne Kruis" te Vlissingen, 25 en 26 maart zuster Radstake, Sot- tegemstraat 28, tel. 01184- 2286. MIDDELBURG Dokters- dienst. Zaterdag 25 maart van 0.00 tot en met 24 uur dokter Pel, Rouaanse Kaai 11, tel. 01180-2585, zondag 26 maart van 0.00 tot en met 24 uur dokter mevr. Pel, idem idem. Apotheek. Van vrijdag 24 maar* nm 18 uur tot en met vrijdag 31 maart geopend apo theek L. v.d. Boogert, Korte Delft. BATTERIJEN Donderdag 23 maart, 20 uur, Johanneskerk te Vlissingen, evangelisatie avond met zang van ..Zanglust". Donderdag 23 maart, 19.30 uur, schouwburg te Middel burg, Tweemans cabaret met „Neerlands Hoop in Pana ma". Vrijdag 24 maart, 20 uur, St.-Jacobskerk te Vlissingen, Concert Amsterdams Philhar- monisch Orkest. Vrijdag 24 maart, De Beuk te Middelburg, 20.30 uur: The Sissies en het Resistente or kest. Zaterdag 25 maart, 20 uur, schouwburg Middelburg, to neelvoorstelling. Zaterdag 2o maart, 20 uur, Scheldekwartier te Vlissingen, 2e kulturele avond. Vrijdag 24 maart, 20 uur Ledel-theater te Oostburg, film. Zondag 26 maart, 11.30 uur, foyer schouwburg te Middel burg. koffie-concert. Kon. Vlaamse Opera te Ant werpen. Vrijdag 24 maart, 20 uun Fidelio. Zaterdag 25 maart, 20 uur: Die Czardasfürstin. Zon dag 26 maart 14.30 uur: Gra vin Maritza, 20 uur. Gravin Maritza. Kon. Opera te Gent. Vrijdag 24 maart, 20 uun La Fanciulla Del West, Zondag 26 maart, 14.30 uun Der Zigeu nerbaron, 20 uun La Fanciulla Del West. Hoog water te Voissingen. Donderdag 23 maart 8.16 en 21.05, vrijdag 24 maart 9.50 en 22.32, zaterdag 25 maart 11.16 en 23.46, zondag 26 maart 12.18 en -, maandag 27 maart 0.35 en 13.01, dinsdag 28 maart 1.14 en 13.35, woensdag 29 maart V M 1.43 en 14.05. VLISSINGEN In novem ber j.I. bestond de Vereniging Culturele Belangen Lamme renburg 25 jaar. Na de oorlog bestond er bij enkelen behoef te om, voor de bewoners der toenmalige Vlissingse straat, behorende tot de gemeente Koudekerke, wat te doen om de saamhorigheid en de bur gerzin te stimuleren. De op richtingsvergadering van 29 november 1946 bewees al door de grote opkomst dat er be hoefte was aan een vereni ging- Door de grote werkzaamhe den van de bestuursleden groeide de VCB al gauw uit tot een bloeiend geheel. Er kwam een damclub, een to neelclub, en een korfbalclub. Ook kreeg men de beschik king over een terrein aan de Zuidbeekstraat en men begon met de bouw van een speel tuin. De Heide Mij legde er een beplanting aan, er verrees een eenvoudige vergaderzaal en men kon beginnen. Nu na 25 jaar is er heel wat veran derd. De gemeente Vlissingen annexeerde de wijk waardoor het inwonertal steeg van onge veer 700 naar 6000. Dit alles drukt natuurlijk ook zijn VLISSINGEN Dierenspe ciaalzaak Poppe aan de Aagje Dekenstraat te Vlissingen heeft de kans gekregen het leegstaande huurpand by de reeds bestaande zaak te be trekken. Zo ontstond een bij zonder gezellige overzichtelij ke zaak waar niet alleen de honden en kattenliefhebbers terecht kunnen maar ook de aquariumhouder en vogellief hebber. Ja eigenlijk alles wat maar met huisdieren te maken heeft. Zo staan langs de wand schappen waar velerlei soorten voedsel per pond of per kilo of hoe men het ook hebben wil, wordt afgewogen. Men verkoopt er overigens niet al leen voedsel maar ook levende dieren als vogels, vissen, mar motjes enz. Verder kan de sportvisser er terecht voor zijn complete uitrusting waarbij ook het aas is inbegrepen. Ook de tuinliefhebber wordt niet vergeten. Wij zagen er o.a. een standaard met dahlia bollen en natuurlijk de tuinkabouters die het zo gewoon in de tuin goed doen maar een vijver net dat beetje meer geeft. U ziet het zoekt u iets op dierenge- bied probeert u het eens bij dierenspeciaalzaak Poppe en voor 99 procent kans dat u slaagt. MIDDELBURG In het dienstencentrum voor bejaar den Het Schutterhof Schut tershofstraat la te Middelburg is een begin gemaakt met re creatieve bezigheden voor ou deren in de vorm van volks dansen. De eerste training is reeds achter de rug en werd gehouden onder leiding van mevrouw W. Krijshaar-Taal. De eerste les en trouwens ook de volgende zijn ontworpen door de Nederlandse Volks dansvereniging. Het Schuttershof heeft dit initiatief genomen door de ve le telefoontjes en brieven die men had gekregen. Men heeft enkele proeven genomen met bejaarden die allemaal zeer enthousiast waren. Natuurlijk zullen niet alle volksdansen geschikt zijn voor bejaarden maar hierin is door de Neder landse Volksdansvereniging voorzien want zij hebben in overleg met artsen een pro gramma samengesteld speciaal voor oudere personen. Dit is allemaal in studieweekends geregeld en toen is ook de ontdekking gedaan dat volks dansen, mits aangepast, voor bejaarden heel wat vreugde kan brengen en het is ook nog stempel op een vereniging. Maar niet alleen de omgeving is veranderd: de hele struc tuur heeft in de afgelopen 25 jaar een verandering onder gaan. Toch is er voor een ver eniging als de VCB zeer zeker in deze tijd nog volop leef baarheid. Maar hiervoor zullen weer bestuursleden nodig zijn die hun krachten aan de vere niging willen geven. Vrijdag 24 maart hoopt men in hotel Walcheren met een feestavond dit vijfentwintig jarig bestaan te herdenken, waarbij men re kent op veel mensen. Als ie dereen verschijnt zal het zeer zeker gezellig worden want de toneelclub van de buurtvereni ging 't Zand zal voor de pauze een klucht opvoeren in een bedrijf terwijl in de pauze een verloting plaatsvindt. Na de pauze gaat men verder met een cabaretprogramma. Dan is het evenwel nog niet gebeurd want wat is een feestavond zonder bal na, en dit gaat gebeuren met medewerking van het combo de Boo van Uyen. MIDDELBURG Van 3 tot en met 7 april wordt er een tentoonstelling gehouden van grafisch werk van Robert Maaskant in De Beuk in Mid delburg. Deze tentoonstelling zal lino's, litho's, tekeningen, etsen, houtsneden, zeefdruk ken en enkele ruimteiyke vor men omvatten. Op enkele van de grafische werken is muziek gemaakt door Dies le Due, Bram le Due en Maaskant zelf. Deze mu ziek wordt op de tentoonstel ling ten gehore gebracht en er worden bijbehorende dia's en films vertoond. De muziek zal op cassette worden uitge bracht, zodat het mogelijk zal zijn om zich een ets met bij behorende muziek aan te schaffen De openingstijden van de tentoonstelling zullen zijn: 3 tot en met 7 april van 15-17 uur en van 19-21 uur. bijzonder goed voor de licha melijke en geestelijk welzijn. Zijn er mensen die er meer over willen weten, laten zij even contact opnemen met Het Schuttershof, tel. 01180-7537.

Scheldebode | 1972 | | pagina 9