Vlissingen 6 april 1572 - 1972 Modehuis Meyer toonde voorjaars- en zomermode programma Kerkdiensten De Pree door: J.L. van Leeuwen WELKE DOKTER IS THUIS een nieuw gerecht „Brochette van de meester hoefsmid" in „De Put" CULTURELE AGENDA SNOEKJES WORDEN GESPELD EN KOSTEN WEINIG GELD de scheldebode donderdag 16 maart 1972 TAXI Begrafenis en crematie- verzorging J.M. GROEN S.M. OVERTOOM De Vlissingers hadden Spaanse vloot weggejaagd ER HANGT U HEEL WAT BOVEN 'T HOOFD met een Diashow Foto Back was een groot succes IN SOUBURG Oranjeplein 18 Tel. 01183-1248 MIDDELBURG In een zaal van hotel restaurant De Brasserie te Middelburg vond weer de jaarlijkse vooijaarv.- show plaats van modehuis Meijer uit de Lange Delft te Middelburg. Een wervelende show gepresenteerd door het team van ladij-speaker Corin- ne van Hijfte. De show begon met een japonnetje waar de dames het aan het eind volko men over eens waren: dit was jé van het. Toch was het een heel eenvoudig modelletje voor de zeer jonge vrouw in crème sijthetische jersey uit gevoerd maar met zeer fraaie borduursel en heel apart ver werkte mouwen. Verder waren er veel jurk jes met grote bloemen in di verse kleuren en erg veel na- vij-look modellen. De eerste bestemd voor de iets rijpere vrouw en het tweede voor de modebewuste jonge dame. Ook waren er veel blazers gecom bineerd met rokjes, plooirok jes meestal, en lange panta lons. De hot pants hebben vor dit zomer- en voorjaarseizoen bij modehuis Meijer geen voet aan de grond. Ze zijn trou wens bijna uit het gehele mo debeeld verdwenen. Daarvoor in de plaats veel jurkjes en rokjes met plooien in diverse lengtes, want het kan wat de lengte betreft allemaal dit voorjaar en zomer. Net als in de collecties van de haute coutere vond men in de collectie van modehuis Meij er ontzettend veel broeken. Niet alleen voor de jonge vrouw maar ook heel mooie in fraaie kleuren voor de iets ou dere vrouw. Marieke en Francis, de twee jeugdige dames lieten op het gebied van de tienerkleding het nodige zien. Vooral het demin-effect is voor de jeugd „in". In de grote collectie wa ren ook veel zomer- en voor jaarsmantels opgenomen, som mige gecombineerd met ja pon. In heel eenvoudige stijl meestal maar met bijv. een ceintuur of revers die opvielen en het daardoor toch wel enigszins modeaangevend maakten. De iets oudere vrouw zal het opgevallen zijn dat in de col lectie van Meijer het Chanel- stijle pakje was opgenomen. Dit doet het nog steeds goed. Het heeft het grote voordeel dat het sportief en toch ge kleed staat en naar believen te combineren is met pullover of blouse. Wat de aanwezigen veel bij val ontlokte, was het blazer kostuum dat voor de pauze geshowd werd en dat bestond uit een blauwe blazer met nopjes gecombineerd met een effen rode plooirok. Leuke witte blouse en rode stropdas maakten het met de rode pet tot een schattig geheel. Als u bij modehuis Meijer gaat rondneuzen, zult u tot de ontdekking komen dat de hoofddeksels die de manne quins bij de diverse creaties droegen nergens te vinden zijn maar dat u hiervoor even naar Vlissingen moet gaan, waar in de Walstraat het hoedenmaga- zijn van Maison van Dalen is gevestigd. Ook voor de prach tige sieraden kunt u niet te recht bij het modehuis maar moet u gaan kijken bij de fa. V. d. Ree gevestigd in Middel burg en Vlissingen. Wist u overigens dat modehuis Meijer in Vlissingen ook een zaak heeft en wel aan de Lange Zelke. Deze week heeft in ho tel restaurant Britannia een modeshow plaatsgevonden van dit filiaal. VLISSINGEN Rochussestraat 3 Tel. 3417 b.g.g. 2772 Vandaag, 16 maart vindt in de Gem. Technische Mr. ir. M. Gooteschool aan de Zaaihoe- kweg te Vlissingen een open bare les plaats. Deze is van 14.00-16.00 uur geweest en is nog van 19.00-21.00 uur. Ook morgen 17 maart bestaat nog gelegenheid om de kennisma king met de school te vernieu wen van 9-12.15 uur. Vrij dag 24 maart vindt in de Stadsschouwburg te Middel burg een bijzonder optreden plaats. Dan wordt er opge voerd de musical Blauwe Vo gel, een bewerking van het sprookje van Maurice Maeter linck. Wat is hier voor bijzon ders aan zult u zich afvragen. Wel als wij u zeggen dat het gespeeld wordt door de leer lingen van de school voor bui tengewoon onderwijs van het Kinderrevalidatiecentrum Zon neveld te Oostkaoelle zeet u idat dan genoeg?De musical is geheel door alle medewer kenden geproduceerd. Het wordt gespeeld van half drie tot vijf uur. De heer N. de Vos voorzitter van de afdeling van het Rode Kruis te Arnemuiden heeft een dezer dagen het EHBO- diploma uit kunnen reiken aan 14 geslaagden. De dames wa ren in de meerderheid te we ten: M. van Belzen, M. A. van Belzen, S. van Belzen-Van Belzen, G. v. d. Ketterij, C. Meerman-Siereveld, D. de Meulmeester-Siereveld, A. de Meulmeester, H.J. Sinke-V. d. Wel, G. A. A. Sterkenburg- P. Sterkenburg, J. van Wal- lenburg-Tevel en G. Wonder- gem. Hierbij nog twee heren, C. Meerman en J. Ventevogel. Erg verheugend was hierbij dat van de 14 geslaagden er 11 tot de collone toetraden die de vervolgcursussen van het Neef. Rode Kruis gaan volgen. De voorzitter dankte vooral de docent die de dames en heren had opgeleid voor het EHBO- VLISSINGEN Zaterdag 18 maart. Zevende Dag-Adventisten. Doopgezinde kerk 9.15 dienst, 10.15 uur bijbelstudie. Middel burg Doopgezinde kerk Lange Noordstraat 10 bijbelstudie. 11 dienst. R. k. berichten Vlissingen en Souburg voor 18 en 19 maart. Parochiekerk Singel, zaterdagavond 19 Gregoriaans herenkoor, zondag 10 dames koor, 12 en 19, St. Josefkapel Van Dishoeckstraat, zondag 9, Emmanuelkerk Paauwenburg zaterdagavond 19, zondag 11. Sr. Martinuskerk Souburg, zaterdag 19 en zondag 10.30. Zondag 19 maart. Hervormd Vlissingen. St. Jacobskerk 10 ds. J. van der>. Heide, Souburg, 17 uur ds.J. J. Poort, Oisterwijk. Johannes- kerk 10 ds. Van Tuijll, Bigge- kerke, 19 idem. Emmanuel kerk Paauwenburg 9 ds Van Tijuil, Biggekerke. Walk-Inn 19 jeugddienst, Ter Reede 19 ds. J. W. Maris. Bethesda 10 prot. kerkdienst. Hervormd Souburg. West 9 ds. Dorgelo, Oost 9.30 de heer Sinke, 19 ds. Van der Heide. Hervormd Ritthem. 10 ds. J. Broeder. Hervormd Koudekerke. 10 en 19 ds. M. J. de Jong. Ver. van Vrijz. Hervormden- Remonstranten. 10.45 ds. v. d. Berg. Doopgezinde Gemeente Vrijdom weg. 10 Zelfverzorgde dienst. Evang. Luth. Gemeente Wal straat. 9.30 da. M. P. Stol, Groede. Geref. Petruskerk Paul Kru- gerstraat. 9.30 ds. H. Groen veld, HA. 17 ds. H. Groenveld, HA, Huishoudschool Paauwen burg 10 ds. J.W. Genuït, 17 ds. Genuït. Chr. Geref. Kerk Kasteel straat. 9.30 en 17 ds. J. W. Maris. Geref. Gemeente Vlissingen. 9.30 en 16.30 ds. Snoep. Geref. Gemeente Middel burg. centrum 9.30 en 14 ds. Zijderveld, zuid 19 ds. Zijder- veld. Geref. gemeente Meliskerke. 9.30 en 14.30 ds. Weststrate. Geref. Gemeente Aagteker- ke. 9.30 en 19 ds. Van Vliet. Kristen Zuid Molukse Kerk. Oost-Souburg 15 ds. P. Fader, Koudekerke 14 ds. P. Fader. Pinksterkapel Vlissingen. Emmastraat 10, dienst te 14.30 uur. Geref. Kerk O-W Souburg. 19 maart 10.00 uur en 17.00 uur ds. Th. H. van Andel. Leger des Heils. Vlissingen. 10 Heilsbijeenkomst, 11.30 zondagsschool, 19.30 getuige nissamenkomst, woendag 13.30 filmvoorstelling. Anglican Church. Services every sundaij: morning praijer 10.30 a. m. evening praijer p. m. in The Missions Chapel, Scheldepoort Vlissingen oost, reader A. Driver. MIDDELBURG Parochie kerk H. Petrus en Paulus. Za terdagavond 19, zondag 10.30 en 10, Ontmoetingskerk 8.30, Zuiderbaken 10.40. Herv. Koorkerk. 10 d§. A. van Santen, Zuiderbaken 11.30 r. k. dienst. Evang. Luth. Gemeente. 11 da. P. Stol, Groede. The Bethel Pentecostal Tempel. Zuiderbaken 14.30. jaar vandaar ook de titel. De heer Blok is directeur van het naamkundig bureau van de Koninklijke Nederlandse Aka- demie van Wetenschappen in Amsterdam en zal de opening verrichten met een inleiding over Walcheren als konings goed. Vanaf 15 april is de tentoonstelling voor publiek geopend en wel als volgt: 9.30-12.30 uur en van 13.30- 17.30 uur. Zaterdags van 9.30- 12.30 uur en op zon- en feest dagen is de expositie gesloten. De tentoonstelling duurt tot 26 augustus. Januari j.l. verscheen voor het eerst het personeelsblad van de gemeente Middelburg. Maar het had geen naam. De lezer werd verzocht hier iets aan te doen en bij een enqu'te kreeg de Praetpael de meeste stemmen. De redactie heeft nu al weer een verzoek aan de lezers want men wil nu nog graag dat men mee gaat den ken over een geschikte vorm geving voor het omslag. In het Ledeltheater te Oost burg vond vrijdag j.l. een jaarlijks terugkerend muziek festijn plaats. Toen namelijk gaven de christelijke zang- en muziekverenigingen van West- Toen de menigte dit vanaf de dijk zag gebeuren ging er een gejuich op. Na dit alles moest er meer gebeuren. Nog dezelfde dag werden vier bur- ger-kapiteinen aangewezen: Jacob de Zwijger, Jan de Moor, Jacob de Backer en Ge- lein Gilisz. Leest. Deze moes ten het stadsbestuur gaande houden. Doch voordat zij kon den optreden, en het oude stadsbestuur opzij zetten, kwam de gouverneur van Zee land, Antoine de Bourgogne, uit Middelburg naar Vlissin gen. Hij was ingelicht door de officieren van het weggelopen halve Waalse vendel. Antoine de Bourgogne was een zeer welsprekend man, die spoedig greep op een vergadering had. Hij begaf zich direct naar het stadhuis. De Vlissingers hadden wel de Spaanse vloot weggejaagd, en de Walen wa ren gevlucht maar de stad was nog niet tot de Prins overge gaan. Het oproer was veel meer een verzet tegen de gro te last van het moeten onder houden van een garnizoen, te dragen door een wegens werk loosheid zeer verarmde bevol king. Er waren natuurlijk wel voorstanders van een afschei ding van het Spaanse bewind, doch zij vormden geen mee- derheid nog. Het echte stads bestuur werd echter niet meer erkend, omdat het in meerder heid had willen toegeven aan de eisen tot het opnemen van de twee compagniën soldaten met de gezinnen. üe gouverneur uit Middel burg trof op het stadhuis het stadsbestuur natuurlijk aan, dat in zak en as' zat daar, vond dan ook de 4 aangewe zen burger-kapiteins. Deze gouverneur Antoine de Bour gogne. heeft van zijn ervarin gen te Vlissingen een verslag geschreven aan Alva, dat nog bewaard is. Hij schrijft in zijn rapport onder meer, vlgs Van Grol: Aan de poort vond ik een aantal gewapende burgers, die bereid waren voor de ko ning te sterven, naar zij zei den. Ik zeide hun: waarom bent ge zo ontstemd, waarop zij morden, dat niemand het binnenkomen der nieuwe troe pen zou dulden. Op het stad huis gekomen liet ik dadelijk de overige magistraatsperso nen bijeenroepen. Ik verzocht stilte en het woord nemende verklaarde ik hun dat ik hen altijd voor goede en loijale dienaren van de koning ge houden had, dat zij dit konden blijven, maar dat, wat nu ge beurde, averechts tegen den dienst van de koning inging, en ook tegen het belang van de stad, dat ik zeer /ontevre den moest zijn, waar ik hen zo had vertrouwd en nooit iets dergelijks had verwacht, ter wijl ik alles wat in mijn macht stond, gedaan had om hen te helpen. Zij moesten gehoorzamen aan hun supe rieuren, want anders zou het hun later berouwen. Zij ant woordden hierop, dat zij wel van plan waren gehoorzaam te blijven, maar dat zij door niets te bewegen zouden ziin de bedoelde compagniën bin nen te laten, daar zij het door voortdurend stil liggen van hun nering en het aanhoudend belast zijn met.- het verder te dulden, dat het aantal veel te bovenmatig was, dat de troe pen zo veeleisend waren, vra gende bediend te worden met vlees en wijn en vele andere zaken, dat het boven hun macht ging hun dit alles te verschaffen, dat zij na de gehele dag gewerkt te heb ben des avonds hun vrouwen en kinderen ternauwernood van het allernodigste konden voorzien en dat verscheidene vroeger welgestelde burgers gedwongen waren, 's avonds heimelijk, opdat hun schande niet bekend werd, hun kinde ren uit te zenden om te bede len. Antoine de Bourgogne vervolgt zijn rapport: Dat heeft de pastoor mij ook ge zegd in tegenwoordigheid van die van de wet, wat evenzeer bevestigd werd door andere notabelen van de stad. Wat ik ook deed, schrijft de gouver- ïeur, om hen van het tegen deel te overtuigen, zij wilden- niet luisteren.zeggende.dat zij zelf de stad wel voor de ko ning '"uden bewaren zonder die nieuwe troepen; zij werden gedurende het onderhoud steeds verbitterder. „Ik dreig de tevergeefs en wees nadruk kelijk op het feit, dat zij de veiligheid vanhet land in ge vaar brachten, wanneer de stad in handen van de vijand zou vallen, en dat zij een voorbeeld moesten nemen aan Den Briel, dat juist tevoren door gebrek aan garnizoen was ingenomen". Zii antwoordden dat zij sterk genoeg waren om de stad voor de koning te bewaren, dat de troepen maar de Geuzen van Den Briel moesten gaan bestrijden en dat die van Middelburg, welvarender dan zij, hen maar moesten nemen. Ik wees ,er op, dat u, excellentie, die troepen zond uit voorzorg voor hun eigen veiligheid en die van het land, zoals hij vorig jaar eveneens gedaan had. Dat zij bovendien eerste gezegd hadden, dat zij wel een Waals garnizoen wil den hebben, en dat ik nu het tegendeel hoorde. Zij ant woordden dat zij zich nu van wapens hadden voorzien, dat zij zelf wel van nu af aan de wacht zoudenbetrekken, en dat zij wilden, dat de officie ren en aannemers van het kas teel in aanbouw de stad zou den verlaten. worden opgeleverd en wordt ingezet op het reddingsstation Breskens, heeft een lengte van 21 meter, een breedte van 4,64 meter en een diepgang van 1.25 meter. Een eervol verzoek is het loodsenkoor uit Vlissingen ten beurt gevallen. Zij zijn, samen met het Kieler Holtenauer Lotsenkoor, uitgenodigd om liedjes ten gehore te brengen uit de vorige eeuw tijdens de openingsplechtigheid van de Olijmpische zeilwedstrijden die op 28 augustus van dit jaar op de Oostzee bij Kiel zullen worden gehouden. Het Vlissingse koor staat onder leiding van de directeur van de Zeeuwse Koorschool in Goes, de heer Evert HeijbloR. De oprichter en leider van het koor de heer A. Veldkamp heeft zich in principe bereid verklaard aan dit verzoek te voldoen. 14 April a.s. zal de heer dr. D, P. Blok in het Rijksarchief te Middelburg, de expositie 1001 jaar Walcheren openen. Op die dag zal het 1000 jaar geleden zijn dat Walcheren in de oorkonde genoemd wordt maar daarvoor zal het verdon keremaand zijn want het be staat al langer dan die 1000 VLISSINGEN Dokters- dienst: zaterdag 18 maart van 0.00 tot en met 24 uur dokter Wartena, Vredehoflaan 8, tel. 01184-3933; zondag 19 maart van 0.00 tot en met 24 uur dokter Sluijter, Julianalaan 7, tel. 01184-2225. Apotheek: van vrijdag 17 maart nm 18 uur tot en met vrijdag 24 maart vm 8.30 uur geopend apotheek C. P. Last drager, C. v. Perestraat 1, Souburg, tel. 01183-1593. Huisartsen Soubure. Arnemui den en Nieuwland: 18 en 19) maart dokter G. A. V. Bockel, Kanaalstraat 89, Souburg, tel. 01183-1500. Verloskundige: 18 en 19 maart mej. Van Ginkel, Pres. Roose- veltlaan 232, tel. 01184-2775. Tandarts: zaterdag 18 maart van 9-10 en zondag 19 maart van 11-12 J. D. W. Rombouts, Lange Viele 47, Middelburg, tel. 01180-2882. Dierenarts: 18 en 19 maart dokter I. C. Klok, Oude Dom- burgseweg 35, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Wijkverpleegster Oranje-Groe ne en Wit-Gele Kruis: 18 en 19 maart zuster v. d. Ende, Schaepmanstraat 21, tel. 01184-4221. Wijkverpleegster „Het Groene Kruis" te Vlissingen: 18 en 19 maart zuster Van Sabben, Sot- tegemstraat 22, tel. 01184- 2914. MIDDELBURG Dokters- dienst: zaterdag 18 maart van 0.00 tot en met 24 uur dokter De la Haijze, Seisdam 22, tel. 01180-4305; zondag 19 maart van 0.00 tot en met 24 uur dokter Schram, Oosterschelde- straat 2, tel. 01180-4664. Apotheek: van vrijdag 17 maart nm 18 uur tot en met vrijdag 24 maart geopend apo theek W. K. Hummelen, Markt 69. Zeeuwsch-Vlaanderen de jaar lijkse uitvoering. Voor de pau ze verleenden medewerking de koren: Kerkkoor uit Cad- zand, Soli Deo Gloria uit Oost burg, De Heer is mijn Banier uit Waterlandkerkje. Looft den Heer uit Nieuwvliet en het christelijk gemengd koor uit Breskens Verder werkte mee de christelijke muziek vereniging Excelsior uit Cand- zand. Na de apuze vond een gezamenlijk optreden plaats van de koren uit Waterland kerkje. Breskens en Oostburg onder leiding van J. Basting. Gistereq, woensdag 15 maart vond in het Wapen van Bres kens een discussieavond plaats van de werkgroep provinciale politiek van D'66. Het betrof hier voornamelijk een door lichten van het probleem wat te doen met de Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze avond was niet alleen toegan kelijk voor leden en de werk groepleden en het regio-be stuur maar ook voor buiten staanders binnen of buiten D'66. Vorige week had de haven van Vlissingen bezoek van een van de zeldzame schepen die een kostbare lading over boord kunnen zetten. Het be trof hier de C.S. Alert, een kabellegger van de Britse PTT die in ons land aanwezig was om een kabel van 150 km. te leggen van Domburg naar 01- deburg in Engeland. Als in mei de landinstallaties in be drijf zullen zijn, zal het tele foonverkeer met Engeland verdubbeld zijn. Als het weer heeft meegezeten ligt de kabel nu al klaar in het water. De hele kabelleggerij neemt als alles goed gaat, slechts 10 uur in beslag. 77 Reserveren 01184-2297 ELKE AVOND VANAF 18 uur Vrijdag 17 maart, 20.30 De Beuk, Middelburg, Filma vond. Zaterdag 18 maart, 20 uur Nieuwe Kerk Middelburg, uit voering Johannes Passion, van J. S. Bach. Zaterdag 18 maart, 20 uur De Zwaan Souburg, toneeluit voering van STEC. Zaterdag 18 maart, van 16- 17 uur Postzegelmarkt, Rij wielbergplaats Stadhuis, Vlis singen. Zondag 1^ maart, 15 uur Slot Male bij Brugge, 2e klas- teelconcert. Donderdag 23 maart, 20 uur Burgerzaal Stadhuis Oostburg, lezing over schoonheid en Wijsheid in Nepal en India. Kon, Vlaamse Opera te Ant werpen Vrijdag 17 maart 20 uur Tu- randot. Zaterdag 18 maart 20 uur Fidelio, zondag 19 maart 14.30 uur Turandot, 20 uur De Czardasvorstin. Kon. Opera te Gent. Vrijdag 17 maart, 20 uur Les Mousquetaires au Cou- vent, zondag 19 maart. 14.30 uur La Fanciuila del West, 20 uur Les Mousquetaires au cou- vent. Hoog water te Vlissingen. Donderdag 17 maart 2,19 en 14,49 vrijdag 17 maart 2.55 en 15,21, zaterdag 18 maart 3,32 en 15,58, zondag 19 maart 4.12 en 16.37, maandag 20 maart 4.55 en 17.23, dinsdag 21 maart 5.46 en 18.31, woensdag 22 maart £.52 en 19.38. Zaterdag 18 maart: HVV A-l tegen Vlissingen A 1, Middelburg A 2 - Vlissin gen A 2, Serooskerke A 2 - Vlissingen A 3, Vlissingen B 1 - RCS B 1, Middelburg B 2 - Vlissingen B 2, Mid delburg B3 - Vlissingen B3, Zeelandia B2 - Vlissingen B4, Middelburg Cl - Vlis singen Cl, Zeelandia Dl Vlissingen Dl, Vlissingen 6 - VCK 2. Zondag 19 maart: NOAD 1' - Vlissingen 1, Vlissingen 2 Internos 2, Vlissingen 3 - METO 2, Vlissingen 4 - Noormannen 2, Vlissingen 5 - Zeelandia 4. Zaterdag 18 maart: Mid delburg B6 - GPC B2, GPC Cl - Walcheren Cl, GPC C2 - Zeelandia C2, GPC Dl - Walcheren Dl. Walcheren Al - VCK Al, Walcheren A2 - RCS A2, Zeelandia BI - Walcheren BI. Middel- urg B4 - Walcheren B2. Zondag 19 maart: Walche ren 1 - Domburg 1, Temeu- zen 2 - Walcheren 2, Mid delburg 7 - Walcheren 3. Dit wat betreft de voetbals In het handbal komen de volgende clubs in het veld: Zondag zaalhandbal in de sporthal te Vlissingen: 9.00 uur meisj. asp. Walcheren 1 - Zeeland Sport 1, 9.47 uur dames jun. Olijmpus 4 - Walcheren 3, 10.34 uur meisj. asp. Walcheren 3 - EMM 1, 11.21 uur dames jun. Walcheren 2 - Olym pus 2, 12.08 uur dames jun. Walcheren 3 - Sluiskil 1, 13.42 uur dames jun. Wal cheren 2 - Delta Sport 1, 14.29 uur meisj. pup. Wal cheren 3 - GSC 1, 15.06 uur meisj. asp. Walcheren 4 - Walcheren 5,v 15.53 uur meisj. asp. Marathon 2 Walcheren 3. Dit weekend voor de eerste keer weer veldhandbahmeisj. pup. 9.00 uur Walcheren 2 Walcheren 1.9.00 uur Wal cheren 4 - Marathon 3, dam. jun. 13.00 uur Wal cheren 1 - Olijmpus 1, da mes 10.00 uur Marathon 1 - Walcheren 2, 12.00 uur Walcheren 3 - GSC 1, jon. pup. 10.00 uur Walcheren 1 - Olijmpus 1, heren jun. 11.00 uur Walcheren 1 Olijmpus 1, 13.00 uur Wal cheren 2 - Operatie'71 1. VLISSINGEN In het Scheldekwartier te Vlissingen vond een dezer dagen een dia show plaats van Foto Back. 's Avonds om 8 uur waren er zo'n 400 mensen aanwezig die allen waren gekomen om te genieten van deze show welke foto Back in samenwerking met Canon Nederland georga niseerd had. De heer W. D. Fokkema liet een serie dia's zien uit landen binnen en buiten Europa. Tij dens de show die twee uur duurde werden de mogelijkhe den getoond die een moderne camera biedt en de resultaten welke men er mee bereiken kan. Een serie van ongeveer 600 dia's toonde eveneens de mogelijkheden van macro-len zen, zoomlenzen, tele-groot- hoek enz. Gedurende de pauze maakten zeer velen gebruik van de mogelijkheden diverse camera's met toebehoren te bewonderen. Hierbij gaven vakmensen van foto Back en Canon Nederland deskundige voorlichting. De heer J. J. de Raad uit Vlissingen won de fraaie camera, beschikbaar ge steld door foto Back, die tij dens de pauze werd verloot, De heer Back noemde het een verheugend verschijnsel te mogen constateren dat tijdens de jaarlijks terugkerende show steeds een groot publiek aanwezig is. Avonden als deze hebben de bedoeling de men sen op de hoogte te houden van de jongste ontwikkelingen op foto- en filmgebied. In deze opzet is men volkomen ge slaagd. Een dezer dagen vond in de oude vismijn te Vlissingen weer een schieting plaats van de handboogvereniging De Eendracht. Het betrof hier een kleurenschieting die door de heer Bracke van Spes Nostra uit Ovezande verdedigd moest worden tegen de heer De Jon ge ook van Spes Nostra en de heer V. Antwerpen van de Eendracht. De heer Bracke had het geluk te winnen en mocht de beschikbare beker zijn eigendom noemen. De Kon. Zuidhollandse Maatschappij tot Redding van Drenkelirigen heeft opdracht gegeven voor het bouwen van een reddingboot. De kiel voor deze boot, die de naam Zee manspot zal dragen is een de zer dagen gelegd bij de scheepswerf en machniefa- briek De Merwede. De boot, die in oktober van dit jaar zal diploma en vertelde daarbij dat mevrouw De Regt als do cente voor de vervolgcurussen zal optreden. Na de diploma uitreiking toonde de kringse cretaris dia's over de onlangs plaatsgevonden bloed-plasma- campagne en van de vakantie projecten waaronder de boot.

Scheldebode | 1972 | | pagina 9