Nieuwe richtlijnen Algemene Bijstandswet T rimba an-borden teruggevonden Geurige middeltjes voor een verwende baadster Een miljoen bomen in zestien jaar Wordt de sherry goedkoper Programma Zeeuwse Wandelsportbond op de Succesvolle uitvoering chr. kinderkoor Zuiderstemmen Fabro winkels kregen een nieuw interieur de scheldebode donderdag 2 maart 1972 Nu ook foto- en filmapparatuur Aquarius Zuurgraad en Landen Gotiek Barok I Het optreden van het gehele Chr. Kinderkoor „Zuiderstem men" te Souburg is voor de deelnemertjes altijd een ge beurtenis. Gestoken in de uni- formkleding, wit met groen, staan ze geschaard rondom hun dirigentlel en zingen zij uit volle borst. Ernst was het bij het jeugdkoor, waar tot in de kleinste finesses werd ge let op uitspraak, nancering en toonvorming, waarbij de sijn- copische wendingen geen ge vaar opleverden. Als kontrast kwamen de kleinsten aan bod. Bij deze jeugd heeft mevr. Schulze zo gewerkt, dat speelsgewijze en met een leuke kostumering en een grappige mimiek, met gro te ijver werd gezongen. Er waren er bij. die de teksten der liederen goed in hun ge heugen hadden. Het Midden- koor deed het weer anders. De sopranen, nu aan de rechter hand van dirigent J. Suur- mond. werden prachtig ge steund door de alten met hun zacht fluwelen klanken. Fris en vrolijk werd gezongen met een uitstekende pianobegelei ding van Wim Kuzee. Het tweede programmadeel be stond uit de Kindermuzikal „Meester Pennelik" en het Schetsje „Rijstebrijkolder". Dit was precies geschikt voor het Midden- en jeugdkoor, waarin zij prachtig hebben ge- akteerd. Achter de koulissen is er hard gewerkt.waarbij de dames De Bruijn Buijs en Meulbroek een groot aandeel 'hebben gehad. CeLa. Wie oog heelt voor iets nieuws kan bij Fabro z*n hart ophalen. Het hoofdbedrijf in Middelburg en de beide filia len te Terneuzen en Vlissin- gen hebben een complete ge daanteverwisseling ondergaan. In de door de firma Abstracta te Varsseveld geleverde nieu we winkelinventaris, die niet alleen bijzonder mooi, maar ook erg funktioneel is, vindt men het enorme assortiment kleuren t.v.'s, hi-fi-stereo ap paratuur, bandrecorders, pla tenspelers enz. zeer overzich telijk opgesteld. Nieuw is ook de sortering foto- en filmapparatuur, waar in Fabro zich m.i.v. 1 maart iij is gaan specialiseren. Naast een geweldige keus in came ra's en projectoren vindt men er ook alles voor de foto-ama teur. De combinatie t.v. - Hi- Fi enerzijds en foto-film an derzijds is voor Zeeland nieuw. Fabro's afdeling publi citeit deelde ons mede dat uit een gehouden marktonderzoek is gebleken dat er in Zeeland grote behoefte bestaat aan een foto-filmspeciaalzaak die niet alleen een goed assortiment heeft en een goede voorlich ting geeft, maar die tevens op een voor ieder aanvaardbaar prijsniveau werkt. „De consu ment", aldus Fabro's zegsman, „is namelijk zo prijsbewust dat het onmogelijk is om. bij wijze van spreken, f 8,- te vragen voor een stukje plastic waarvoor je als zaak f 2,- betaalt. Het publiek staat het simpelweg niet toe dat er met dergelijke woekerwinsten ge werkt wordt en terecht. Bijna iedereen heeft tegenwoordig een auto en neemt van tijd tot Kind weg tijd een kijkje in de Randstad. Zeeland is volledig ontsloten gebleven gebied meer, de pro vincie is volledig ontsloten. O.a. daardoor zijn de mensen niet alleen meer kwaliteitsbe wust maar vooral meer prijs bewust geworden." Op de openingsdag is Fabro door vrienden, kennissen en relaties flink in de bloemetjes gezet. Velen gaven blijk van belangstelling. VLISSINGEN Onlangs zijn de nieuwe richtlijnen voor de verlening van bijstand ingevolge de Algemene Bij standswet bekendgemaakt. Hieronder volgt een overzicht je van bedragen e.d. zoals die vanaf 1 januari 1972 door de gemeente Vlissingen worden gehanteerd. 1 -Periodieke bijstand aan thuiswonenden. Het basisuitkeringsbedrag bedraagt per maand voor: een alleenstaande die een zelfstan dige huishouding voert 336,70. Een kostwinner zonder kinderen f 481,-. Een kostwin ner met 1 kind f 489.45. Een kostwinner met 2 kinderen f 497.25. Een kostwinner met 3 kinderen f 505.27. Een kost winner met 4 kinderen f 510.47. Een kostwinner met 5 kinderen f 516.32. Een kost winner met 6 of meer kinde ren f 530.40. Indien de echtge noot of echtgenote ontbreekt, worden deze bedragen voor de kostwinner met een of meer kinde ren met 72.15 per maand ver minderd. De bedragen worden echter verhoogd met: a. het bedrag van de kinderbijslag, waarop krachtens de kinder bijslagwetten indien deze van toepassing zijn of zouden zijn, per maand aanspraak kan worden gemaakt, b. Het be drag voor woonkosten, gelijk aan de per maand verschuldig de huishuur. Als een eigen woning wordt bewoond, geldt een bedrag, overeenkomend met de huur van een verge lijkbare woning (mits deze woonkosten uit een oogpunt van bijstandsverlening verant woord worden geacht) c. Het bedrag, gelijk aan de eventu eel te betalen premie voor een vrijwillige verzekering bij een algemeen ziekenfonds, exclu sief een premie voor het z.g. aanvullingsfonds. d. Een be drag voor indirekte studiekos ten t.b.v. kinderen die na het verlaten van de lagere school nog dagonderwijs volgen. Deze toelage bedraagt f 8.66 per studerend kind per maand voor het eerste leerjaar, te verhogen met f 8.66 per kind per maand voor elk volgend leerjaar. De maximale toelage bedraagt f 34.66 per kind per maand. Verrekening van de kosten. Op de berekende bruto-uit- kering worden bepaalde kor tingen toegepast. De netto-in komsten uit arbeid (waaronder ook de uitkeringen krachtens de Ziekenwet worden begre pen) van de kostwinner of de alleenstaande worden voor 2-3 deel gekort. De netto-inkom sten uit arbeid van de echtge note van de kostwinner wor den voor 50 gekort, nadat een bedrag van f 43.33 per maand is vrijgelaten. Ook uit keringen krachtens de Zieken wet worden als inkomsten uit arbeid aangemerkt, Winst we gens ontvangen kostgelden en winst uit verhuur van gemeu bileerde en ongemeubileerde woonruimte wordt voor 2-3 deel gekort. Kinderbijslag, kindertoelage, alimentatie-uit keringen, ouderdormspensioe-. nen, ouderdomsrenten en uit keringen krachtens de Alge mene Ouderdomswet worden voor 100% gekort. De overige inkomsten, niet uit arbeid worden volledig gekort, nadat van het totaal van die inkom sten f 13,- per maand is vrij gelaten. Op de berekende bru- to-uitkeringen worden niet in mindering gebracht: kostwin nersvergoedingen, inkomsten uit arbeid en kostgelden van inwonende kinderen, charatie- ve uitkeringen van kerkeklij- ke en partikuiiere instellingen of personen, tenzij het uit oogpunt van bijstandsverle ning onverantwoord is ze bui ten beschouwing te laten. N.B.: Het totaal van de vrij te laten inkomsten is aan een limiet gebonden. Bij overschrijding daarvan vindt een extra kor ting plaats. - Vakantie-uitkering. Aan degenen, die voor bij stand in de algemeen noodza- keljke kosten van het bestaan in aanmerking komen en niet in het genot zijn van een va kantie-uitkering op grond van de sociale verzekeringswetten of anderszins, wordt in juni van ieder jaar een extra uit kering verstrekt. De hoogte van de uitkering is gelijk aan het bedrag,-" vermeld in de Rijksgroepregeling Werkloze Werknemers. Uitkering bij huwelijksjubi lea. Bij een huwelijksjubileum wordt aan echtparen, die voor bijstand in de algemeen nood zakelijke kosten van het be staan in aanmerking komen, een extra uitkering toegekend, t.w. bij een 25 jarig huwe lijksherdenking f 50,-, 40 ja rig huwelijksherdenking f 100,-, 50 jarig huwelijksher- dinking f 200,-, 55 jarig hu welijksherdenking f 250,-, 60 jarig huwelijksherdenking f 300,-. Periodieke bijstand aan ver zorgden en verpleegden in in richtingen. Indien bijstand wordt ver leend in verband met verzor ging of verpleging in een in richting, kan door meerderja rigen aanspraak worden ge maakt op een toelage voor persoonlijke behoeften. Deze bedraagt: a. voor een alleen staande in een verzorgingsin richting per maand f 94,50, b. voor een echtpaar in een ver zorgingsinrichting per maand f 164.50, c. voor een alleenstaan de in een verpleeginrichting per maand f 72.83, voor een aleenstaande in een psychiatri sche- of zwakzinnigeninrich ting 10 van het AO W-pensi oen voor ongehuwden d.i. per maand f 42.25. In de toelage vermeld onder a. en b. is te vens een bedrag voor de aan koop van kleding begrepen, zodat voor dit doel geen ver dere bijstand wordt ver strekt. Vakantie-uitkering. Aan meerderjarige personen, die in een verzorgings- of ver pleeginrichting .(geen psychia trische- of zwakzinnigenin richting) verblijven en die niet in het genot zijn van een vakantie-uitkering op grond van de sociale verzekerings wetten of anderszins, wordt in juni van ieder jaar een vakan tieuitkering verstrekt. De uit kering is gelijk aan de vakan tietoeslag op grond van de Al gemene Ouderdomswet. Uitkering bij huwelijksjubilea. Aan echtparen, die in een verzorgings- of verpleeginrich ting verblijven, wordt bij vie ring van een huwelijksjubi leum een extra uitkering ver strekt. De bedragen zijn gelijk aan de betreffende uitkering voor thuiswonenden (zie hiervoor) Vrijlating van een beschei den vermogen. Bij de beoordeling van de mate, waarin een persoon of gezin over de middelen be schikt om in kosten van het bestaan te voorzien, wordt als bescheiden vermogen buiten beschouwing gelaten: f 6000.- voor een kostwinner f 12.00 voor een inwonend minderjarig kind f 3600,- voor een alleen staande. Bij kortstondige of eenmalige bijstand wordt het vrij telaten bescheiden vermo gen vastgesteld op 2-3 deel van bovengenoemde bedragen. Van de onder 1, 2 en 3 ge noemde bedragen kan worden afgeweken, o.m. indien de be hoefte aan bijstand is ontstaan door eigen schuld nalatigheid of onverantwoord handelen. Indien men meent voor bij stand in aanmerking te komen of indien men hierover anders zins vragen heeft of inlich tingen wenst, kan men zich wenden tot de Gemeentelijke Sociale dienst. Stadhuis Vlis singen, tel. 01184 .5100. Het Stadhuis is geopend van 8.00 12.30 en van 13.30 15.00 uur. VLISSINGEN Toen de leider van de trimgroep van de trimbaan van de Stichting Sportbelangen te Vlissingen, J. Menheere, vorige week een rondje maakte met zijn twee kinderen door het Nollebos konden zij opeens niet verder omdat de weg dood liep. Door het struikgewas hebben ze zich verder een weg gebaand en hoe verbaasd was de heer Menheere toen hij onder het gebladerte opeens iets hards voelde. Door eens te onderzoe ken wat dit wel kon zijn kwam hij tot de ontdekking dat het hier om een bord van de trimbaan ging, dat vorig jaar gestolen was van de toen pas in werking gestelde trim baan. Opeens kwam bij hem de gedachte op dat er wel eens meer borden zouden kun nen liggen, en inderdaad toen hij verder zocht met zijn kin deren kwamen er in totaal 8 borden tevoorschijn. Een paar lagen aan de rand van de vijver. Vorig jaar wer den vlak na dat de borden vermist werden, aan de andere kant van de vijver ook drie borden gevonden en er ston den nog een paar op het trim- parcours zodat nu alles weer compleet is. Als de Stichting Sportbelangen tijd gevonden heeft vorige week dan kunnen nu alle trimliefhebbers weer aan de slag. Om 'n goed ge bruik van de trimbaan te kun nen maken waren de borden immers onmisbaar. De Stich ting Sportbelangen schatte de schade dan ook op circa f 2000,-. Van dergelijke borden kunnen er n.l. geen worden bijbesteld, de hele serie moet men opnieuw aanschaffen. Daarom waren de borden tot op heden ook nog niet vervan gen. De borden die nu terug gevonden zijn verkeerden in uitstekende staat zodat men nu geen zorgen meer hoeft te maken. Wie denkt op eigen houtje geen goed gebruik van de trimbaan te kunnen maken kan iedere zaterdagmorgen te recht van 9 uur af om onder deskundige leiding van de aan deel. Voor f 1,- per uur heer Menheere zijn rondje te aan de conditie schaven is ab- maken. Velen denken dat dit soluut niet veel. De Trimbaan alleen maar voor mannen is ligt in het Nollebos bij het maar er nemen hele families tennisveld op de Zwaanweg. Wie heeft er thuis nog een bad staan Een echt ouder wets-heerlijk bad waar je he lemaal ontspannen in onderuit kunt zakken Voor flatbewo ners en eensgezinshuis-bewo ners vaak een luxe. Ja, wer kelijk een luxe. Cleopatra per mitteerde zich een bad - in ezelinnenmelk nog wel - maar haar onderdanen gingen waar schijnlijk naar de Nijloever als ze zich vies voelden. En tegenwoordig, nou, je gaat even onder de douche. Ook verfrissend, hoor en schoon word je er beslist wel van. Maar een bad heeft eigenlijk een andere functie. Het gaat er niet in de eerste plaats om het schoon worden. Voor dat doel is een douche trouwens misschien nog wel beter, het vuil spoelt zo van je schone huidje de afvoer in en in een bad lig je maar een beetje te weken. Maar het is natuurlijk weer dat geestelijke aspect waar we tegenwoordig aan denken, die gezonde ont spanning, die rust in een jach tige wereld enz. enz., kortom een bad heb je gewoon nodig. Wat men in het bad trouwens allemaal niet kunt doen, lezen, schaken, vrijen, zingen, eten, bootjevaren en navelstaren. Mensen die wat minder last hebben van allerlei remmin gen ontvangen zelfs bezoek als ze in het bad zitten. Het con verseert zo ontspannen. Het bedrijfsleven zou het bedrijfsleven niet zijn als het ook met deze moderne tijd geen raad wist. En deze ru briek zou deze rubriek niet zijn als we dat niet onmiddel lijk signaleerden. Max Factor heeft een speciale, nieuwe badserie op de markt ge bracht. Aquarius heet de en omvat zeven producten. Deze zeven zijn alle geparfu meerd en geven de gebruiker of gebruikster )de laatsten zullen wel in de meerderheid zijn( het gevoel dat ze enorm mooi schoon en verleidelijk worden in hun vertroetelende badwatertje. En het zal de ui terlijke verschijning ongetwij feld wel ten goede komen: niet alleen ruik je heerlijk, maar je voelt je verfrist, de huid voelt zachter aan. het bloed stroomt weer wat forser en ga zo maar door. Ten eerste is daar dan de Perfume Essence, een badolie die het water onthard en par fumeert zonder dat de huid er vet van wordt. Bath Silk doet hetzelfde en geeft het water een hemelsblauw kleurtje. Bath Gel e is een schuimbad, het reinigt de huid en maakt het water ook mooi blauw. Voor na het bad is er ook weer de keuze uit een aantal lekker decadente middeltjes waarmee we onszelf kunnen verwennen: Spraij Colgne, een lotion die over het lichaam wordt gespoten of Bod ij Splash, iets lichter van geur maar ook erg verfrissend. Aquarius Bodij Gleamer is een lotion, die bovendien het ef fect geeft dat de huid ervan Als ZKH Prins Claus op 29 maart a.s. in Apeldoorn ter gelegenheid van de 16e NATIONALE BOOM FEESTDAG een jonge boom plant, zal dit de mil joenste boom zijn, die in het kader van dit jaarlijkse terugkerende scholieren evenement aan de aarde wordt toevertrouwd. In 1957, na een oproep van de Unites Nations om door het instellen van een "Festival of Trees" het planten van bomen over de gehele wereld krachtig te bevorderen. stelde het Staatsbosbeheer voor Ne derland een werkcomité sa men. dat in de gemeente Apeldoorn de eerste "Boomfeestdag" organiseer de. Hieraan werd deelgeno men door 1600 kinderen uit de twee hoogste klassen van de lagere scholen. Naarmate de "Boomfeest dag" een echt nationale aangelegenheid werd, groeide het jaarlijkse deel nemersaantal uit tot ruim 55.000 kinderen in 1971. Het werkcomité NATI ONALE BOOMFEEST DAG". waarin naast de Mi nisteries van Landbouw en Visserij en C.R.M.. de Ko ninklijke Nederlandse Bos- bouwvereniging, de Heide- mij.de Grondmij, de Ge meentelijke School- en Kindertuinen Den Haag. en het Instituut voor Natuur beschermingseducatie, ook de ANWB, het Bosschap, de Stichting Plant Propa ganda Holland en hoor het secretariaatf het Staatsbos beheer zijn vertegenwoor digd. richt zich in haar ak- ti vit eiten tot de school jeugd. met het doel de groei van het milieube wustzijn te bevorderen. En zo zullen straks tezamen met Prins Claus ongeveer 65.000 kinderen in het ge hele land door het planten van "hun" boom uiting ge ven aan het feit, dat zij zich voor het groen houden van ons land mede verant woordelijk voelen. gaat glanzen, uok erg goed, speciaal voor een superroman- tische avond bij kaarslicht. Een subtiele methode om de schoonheid te verhogen. Dan is er nog After Bath Powder: erg goed voor de huid omdat deze zoals mis schien nog steeds niet een ie der bekend is. na een bad met zeep of schuimmiddelen een tijdje nodig heeft om te her stellen en zijn oude zuurgraad te herkrijgen. Weieens ge hoord van Lipoaminoaciden Nou. dat zijn stoffen die die zuurgraad van de huid op peil moeten houden. Isabelle Lan- crij. een Frans cosmeticamerk, brengt badartikelen die dit soort stoffen bevatten. Erg aan te bevelen. In frisse geuren, voor mensen die niet van een zware zoete parfumgeur hou den. Tussen twee haakjes, veel produkten zijn ook onder de douche te gebruiken". eder meubel is een stijimeubel Er bestaat in Nederland nog steeds veel belangstelling voor het klassieke meubel. Ver koopcijfers bewijzen dat, 45 procent koopt „klassiek", 47 procent „neo-klassiek" en slechts 8 procent koopt de zo genaamde „moderne meube len". Aan deze meubelstijlen willen we dit keer eens aan dacht schenken. We spreken vaak over stijlmeubelen, wan neer we temidden van -semi - klassieke modellen verzeild zijn geraakt, maar daarbij ver geten we vaak dat in feite ieder meubel, ook het allermo dernste een stijlmeubel is. De Griekse wijsgeer Plato heeft het reeds in de vierde eeuw voor de jaartelling zo duidelijk geformuleerd: „een voorwerp is in stijl wanneer het voldoet aan de eisen van het goede, ware en schone". „Goed heeft betrekking op doelmatigheid en constructie, „waar" op de juiste verhou dingen en de stol en „schoon" op vorm en kleur. Als we het woordenboek raadplegen dan zullen we ontdekken, dat het woord „stijl" tweeerlei aflei dingen heeft. Het is van het Latijnse woord stylus - schrijf- schrift - afgeleid, maar ook van het Griekse stylos, dat zuil betekent.In algemene zin betekent stijl karakter waar door er plotseling zelfs sprake is van vier soorten stijl. We kennen de objectieve stijl ofwel de stijl van een voorwerp, vervolgens de sub jectieve, die we de persoonlij ke stijl kunnen noemen. Voorts is er de nationale stijl, die van het volk en tenslotte de technische stijl, eigen aan een bijzondere techniek en materiaal. Een meubel kan derhalve een bepaalde stijl be zitten. waarneembaar aan be paalde karakteristieke eigen schappen, waardoor het model in een bepaalde stijl-periode kan worden ingedeeld. Dit is dan de stijl van het object. Ook kan het model een per soonlijke stijl bezitten, ken merkend is het werk van de ontwerper, dus de subjectieve stijl. De nationale stijl, de stijl van een volk, is vaak ook duidelijk kenbaar en vooral wanneer we te doen krijgen met klassieke of semie-klas- sieke modellen. Zo bijvoor beeld is het Hollandse meubel veelal fors, gelijk het zwaar tillende karakter van ons volk. Het Franse meubel daaren tegen is vaak „luchtig", ter wijl het duitse meubel stee vast iets van de „Grundlich- keit" in zich heeft. Wie de Skandinavische meubelen eens nader bekijkt, zal ontdekken dat hieraan veel hout ver werkt is terwijl de modellen stuk voor stuk strak van lijn zijn. Ieder volk heeft zijn ge aardheid door zijn karakter, zeden. gewoonten, godsdienst en zeker ook door de bodem waarop het leeft. Bij de tech nische stijl speelt uiteraard de toepassing van een bepaalde techniek - o.a. beeldhouw werk - een grotere rol, terwijl ook het gebruikte materiaal van belang is. Iedere stijl is weer gebonden aan een be paald tijdvak en hieruit volgt" dan dat wij ook nog kunnen spreken van een periodieke stijl. Wij willen hier beslist geen meubelgeschiedenis weg geven. maar door het noemen van een reeks stijlen zal de omschrijving van de periodie ke stijl duidelijker worden. In de wereld-van-vandaag kennen wij meubelen in goti sche stijl en Franse meubel- De EEG gaat Spanje zijn met 60 procent ver laagd buitentarief in reke ning brengen voor 250.000 hectoliter sherry per jaar, waarvan voornamelijk Nederland gaat profite ren. Ons land zal van dat contingent naar alle waar schijnlijkheid 80 procent in de wacht slepen, het geen voor de Nederlandse consument gaat betekenen dat de sherrijprijs met een kwartje tot vijftig cent gaat dalen. Dit akkoord gaat overi gens pas in als met Span je een akkoord is bereikt over een aantal andere za ken. Nederland heeft in 1971 275.000 hectoliter van de uit Spanje in de EEG geimporteerde 345.000 1 hectoliter sherrij geconsu meerd. In een jaar tijd )van 1970 tot 1971( nam de Nederlandse shernj- consumptie met 50 pro cent toe. De 250.000 hectoliter sherrij die tegen vermin derd buitentarief de EEG binnenkomt, is verdeeld in 210.000 hectoliter op fust en 40.000 hectoliter in flessen. stijl. De gotische is ontstaan uit de romaanse stijl en werd in de twaalfde eeuw ontwik keld in Noord-Frankrijk. Van daar uit verbreidde de goti sche stijl zich over de gehele katholieke wereld. „Gotiek" heeft overigens niets uitstaan de met de „Gothen" een Ger maanse volksstam. Deze bena ming gaven de Italianen aan deze meubelstijl. Volgens hen was alles wat uit het noorden kwam „gotisch" - barbaars - en vandaar dat deze voor hen uit het noorden komende stijl go tische of barbarenstijl ge noemd werd. Een kenmerkend verschil tussen de romaanse en gotische stijl is de bogen- stijl. Eerstgenoemde herkent men aan de rondbogen en de gotische aan de spitsbogen, het Franse „style ogival". Wat de Franse stijlen betreft treffen we thans nog meubelen aan in de renaissance-stijl - Lodewijk XIV, XV en XVI en Empire De meubelen uit deze periode zijn veelal rijk en vaak zelfs overladen versierd, - beeld houwwerk De originele mo dellen uit het Franse renais sance rijk zijn als het ware gecamoufleerd door het over dadig houtsnijwerk, aange bracht door vakkundige „beeldsnijders", die echter steeds weer trachtten elkaar in virtuositeit te overtreffen. De barok-stijl mag dan van Italiaanse origine zijn, ook kennen wij, evenals de Hol landse renaissance, de Neder landse barok-stijl, die om streeks de tweede helft van de zestiende eeuw gestalte kreeg. Aanvankelijk werden de Hollandse renaissance-model- len in eiken uitgevoerd, maar door het regelmatig boenen van de meubelen met rode boenwas kregen de meubelen een fraaie diepbruine kleur. In het begin van de zeventiende eeuw kwamen diverse fineren uit Oost- en West-Indlë naar Nederland. Het fineer van de ze exotische houtsoorten palm, satijn en palissander werd toen op de eiken model len aangebracht, vooral veel palissander, dankzij de hard heid van deze houtsoort. Ook treffen wij thans veel klassie ke meubelen aan van Neder landse bodem. Wij noemen hier de Gelderse kasten, kas ten en eetkamers uit Drente, de Zeeuwse, Friese of Ame landse kasten, die nimmer van bolpoten voorzien mogen zijn. Deze kasten staan op een vry hoge onderbouw, die aan de hoeken en in het midden ver kropt zijn. Daarop zijn de hoek- en middenstijlen ge plaatst. Op de vraag of het „klassieke" meubel thans niet verdrongen wordt door het moderne moet ontkennend ge antwoord worden. Weliswaar is de vraag naar wat moderne re stijlen groter geworden, maar het „klassieke" meubel ligt nog goed in de markt. Hierbty doet zich het merk-1 waardige verschijnsel voor, dat de jongere generatie zich aangetrokken voelt tot het „klassieke", terwijl de oude ren zich meer interesseren voor het moderne meubel. De Zeeuwse Wandelsport bond organiseert dit jaar weer veschillende tochten. Het pro gramma ziet er als volgt uit: 4 maart Breskens: Senioren- tocht ZWB. Inl. H. Geilleit, Statenlaan 170 Middelburg. Start 12.30 30 km. Inschr. Snelbuffet de Milliano )bij veerhaven! start 13.30 20 km. 11 maart Middelburg: Rode Kruis Inl. A. de Beste Na- drostweg 35 Startl. Sporthal Nassaulaan Start 10,3 40 km. 12.30 20 km, 13 15 km. 14 10 km. 14.30 5 km. 25 maart Goes: Politiesport- vereniging Inl. J. Reeders. Ie penstraat 3. Inschr. Veiling. Fruitlaan 13.30 5. 10. 15. 20 km. 8 april Kloosterzande: WSV Hontenisse Inl. Irfnestraat 14. Inschr. Clubgebouw Kerklaan Groenendijk Start 14 uur 5. 10. 15 20 km. 29 april Colijnsplaat: Peel- andmars WSV Patrijzen. Inl. Deltastraat 7 Inschr. Dorpshuis de Brug. Start 8 uur 54 km. 6 mei Lamswaarde: WSV SDO Inl. Mevr. M. van Puij- velde-Schelfhout Europaplein 23, Hulst Inschr. Café P. Claessens. Dreet 6 14 uur 5, 10. 15. 20 km. 11 mei Kruiningen: 20e Luc- tor et Emcrgo tocht Inl. J. v. d. Parel. Slotstr 48. Inschr. Ons Dorpshiuis. 13 uur 5, 10, 15. 25 km. II 13 mei Kruiningen: 9e Zeeuwse Driedaagse Inl. J. v. d. Parel. Slotstr 48. Inschr. Ons Dorpshuis Start 8 uur 3 dagen naar keuze 30 40 of 50 km. 27 mei Biezelinge: WSV SVSV Inl. Mej. M.A. Bruk, Klinker 7, Kapelle-Biezelinge. Inschr. Dienstencentrum „De Vroone" Start 14.15 uur 5. 10. 15, 25 km. 29 3 JUNI Avondvierdaagse: Biezelinge, Goes, Clinge, Hon tenisse. Krabbendijke. Krui ningen, Middelburg. Oostburg, Terneuzen, Ovezande, Sas van Gent. Inl. J. Vermeule, Fram- bozestr 58 Goes 10, 15 km. 10 juni Zaamslag: WSV „O- ranje Nassau'start 14.30 Inl. Mej. M. Meesen Axelsestr 74. Inschr. Ver. Gebouw „De Rand" Zaagstraat 5, 10, 15, 25 km. 24 juni Colijnsplaat: WSV „De Patrijzen" Inl. Deltastraat 7 Inschr. Dorpshuis „De Brug" start 14 uur 25 km. 14.30 5. 10. 15 km. 14.15 individuelen. 4 7 juli Colijnsplaat: Avondvierdaagse Inl. Delta straat 7 Inschr. Dorpshuis „De Brug" 10 km. 19 aug. Terneuzen: Vliegen de Hollandertocht W.S.V. de Jonge Zwervers. inl. Mevr. van Ham. Stationstr 11. Inschr. O.L.S. De Golfslag Tamarinde- straat 4 10 uur 40 km. 12.30 25 km. 14 5. 10. 15 km. 1 26 aug. Clinge: WSV Clinge Inl. Kon. Jul. str 37 Inschr. Mies: niet bekend( 14 uur 5,10,15 km. 2 sept. Goes: WSV „De Zeeuwen" Inl. Mevr. Gode schalk Kastanjestraat 8, Goes. Inschr. Ambachtschool. Berg weg. 10 uur 40 km. 13.30 uur 5. 10, 15, 20 km. 16 sept. Axel. Ned. Rode Kruis Inl. M. Bakker Singel- weg 7. Inschr. Jeugdherberg. 10 uur 40 km, 14.30 uur 5, 10, 15 km. 30 sept. Ovezande: Tumlust Inl. mevr. L. Rijk-Verbeem, Plataanweg 8, Inschr. Caf Doene. 14.30 uur 5, 10, 15, 20. 7 okt. Middelburg: MTV 1069 Inl. Spanjaardstraat 64. Inschr. Cantine Sportveld aan de Breeweg. 11 nov. Middelburg: Slui- tingstocht ZWB Inl. H. Geil leit. Statenlaan 70. Inschr. Oal.s. „de Zuidburch" Rent meesterlaan 14 uur 15 km. 9 dec. Wintertocht: ZWB le lustrum. Inl. H. Geilleit. Plaats en startlokaal worden later be kend gemaakt 14 uur 15 km. 13 jan 1973 Wintertocht: Zie 9 december 14 uur 15 km. 3 febr. 1973 Wintertocht: Zie 9 december 14 uur 15 km. 24 febr. 1973 Wintertocht: Zie 9 december 14 uur 15 km. 22 april Nationale Trimdag: De tochten worden georgani seerd door een commissie uit KNBLO en ZWB. Startplaat sen worden tijdig bekend ge maakt. l

Scheldebode | 1972 | | pagina 7