Animo heren kan groter de zuidwester combinatie 3 KLEURENFILMS super-8 of single-S NU SLECHTS f 45.- foto harry verschuren de scheldebode EHruiter Sport programma ZPIMIWSP Seheldebode-kringetje uitslaan mgang De Pree huis aan huis-blad 22e i jaargangno .9 uitgave: n.v. uitgeversmaatschappij de stem - breda .donderdag 2 maart!972 Begrafenis en crematie- verzorging J.M. GROEN S.M. OVERTOOM Jan Wolkers TAXI I descheldebode Ook ouderen nemen les in het Souburgs instructiebad SOUBURG Bij velen, vooral bij de nieuwe bewoners van Souburg, is niets bekend over de mogelijkheden van het instructiebad aan het Oranjeplein. Velen zullen mis schien niet eens iets over het bestaan ervan weten. Het In structiebad bestaat uit een bad ter grootte van een gij m zaal. Het is geheel overdekt en is bestemd om mensen en mens jes vanaf 5 jaar te onderrich ten in het zwemmen. Er be staat wei een wachtlijst, maar dat schort natuurlijk steeds op wanneer de kinderen de zwemkunst machtig zijn. Vooral de kleinen maken veel gebruik van de mogelijk heid om te Ieren zwemmen, maar er bestaat ook een groep van ongeveer 12 dames die 's avonds komen. Heren zijn er wel geweest, maar op het ogenblik is er geen groep. Misschien vinden de moeders het belangrijker om het zwemmen alsnog te Ieren dan de vaders. De groep dames die op het ogenblik bezig is kan niet meer uitgebreid worden, maar er bestaat wel een mogelijk heid dat er 's middags, als de kinderen naar school zijn, nog een groep dames kan bijko men. De lesgroepen kunnen niet groter worden dan 12 perso nen aangezien er anders geen ruimte meer is om de armen en benen uit te slaan. Voor het lessen beschikt men over 3 zweminstructrices, die ieder hun eigen uren hebben, zodat men steeds van dezelfde in- structrice les krijgt. Ongeveer 2 jaar geleden heeft de ge meente Vlissingen het instruc tiebad een beetje opzij gezet. Er waren op dat moment in Souburg vele mensen die het toch wel heel belangrijk von den dat hun kinderen in hun woonplaats konden blijven lessen. Zo werd opgericht de Stichting Purleij Pool, dat nu het instructiebad van de ge meente Vlissingen huurt. Omdat veel mensen dachten voor een gesloten deur te ko men willen we hier in ieder geval even vermelden dat de ingang van het instructiebad niet op het Oranjeplein is maar aan de Doomluststraat. Het staat op dit ogenblik ook wel zeer duidelijk aangegeven. Voor inlichtingen kan men tij dens de lesuren terecht. Deze zijn op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 4 tot 6 uur. Er hangt in de hal ook een lijst, waarop iedereen in kan tekenen voor zwemles. Na verloop van tijd ontvangt men dan bericht. Het is wel zo dat het instructiebad alleen voor lessen is; men kan er dus niet vrij zwemmen. Weer culturele avonden in het Scheldekwartier VLISSINGEN Op vrijdag 10 maart a.s. zal de Culturele Adviesraad, onder auspiciën van de Stichting Culturele Ge meenschap Vlissingen, weder om een manifestatie houden in het Scheldekwartier. Aange zien niet alle culturele vereni gingen op één avond in het programma opgenomen kun nen worden, vindt ook deze maal weer een 2e avond plaats op zaterdag 25 maart a.s. Reeds voor het 3e achtereen volgende jaar worden dergelij ke avonden georganiseerd door en voor een groter aantal be langstellenden. Bijna alle verenigingen uit „groot Vlissingen" nemen hieraan deel. Dit betekent, dat de culturele verenigingen uit Vlissingen Souburg en Rit- them in 'een bijzonder prettige sfeer broederlijk samenwer ken. Deze avonden zijn ont staan uit de behoefte om, be halve door de diverse jaarlijkse uitvoeringen van de verenigin gen, nogmaals naar buiten te treden en, op een andere wijze en in ander verband, te laten zien wat gebracht kan worden op cultureel gebied door ama teurs. Mede door de goede verstandhouding en samen werking tussen de verenigin gen onderling zijn deze avon den tot heden een succes ge worden. De culturele vereni gingen zijn niet met elkaar „verbonden" in de Culturele Adviesraad )van alle aangeslo ten verenigingen hebben twee leden zitting in deze raad(. Het door een uit deze raad gekozen bestuur is de gani- sator, coordinator van deze avonden. De leden van de ad viesraad brengen hun wensen naar voren in deze raad en deze worden dan door het uit negen leden bestaande bestuur bestudeerd en uitgewerkt. De ze goedkeuring;. werd', voor gelegd aan het bestuur van de Michting Culturele Gemeen schap Vlissingen. Met deze gang van zaken heeft men voor ogen gehad, dat men door middel van coödinatie en or ganisatie het verenigingsleven in de gemeente op bredere basis zou kunnen uitbreiden en tevens op hogere peil zou moeten trachten te brengen. Dat deze taak de eerste jaren waar was blijkt uit het feit dat het geruime tijd heeft geduurd voordat alles naar wens verliep. Nu de manifestatie reeds voor het derde jaar plaats vindr, zijn deze moeilijkheden niet alleen over wonnen maar er is nu al sprake van een verregaande is sa menwerking. levens mag men wijzen op het feit, dat in deze avonden de „Sport is verwe ven in de cultuur", aangezien een optreden van een tum- groep van V.T.V. eveneens op het programma staat. De medewerkende vereni gingen op deze eerste avond in maart zijn: Viyt en Volhar ding en jeugdorkest, ONDA, Arcordeola, Mandolinevereni ging Con Amore, Vlissinse Uratorium Vereniging, Chr. Zangvereniging Soli Deo Glo ria, Chr. Zangvereniging Ho sanna, Chr. jeugdkoor Zuider- stemmen, Souburgs Mannen koor, Ritthems jeugdkoor, Volksdansgroep Vlissingen, Zeeuws Instituut voor Kunst zinnige Vorming, en de Vlis- singese Turnvereniging. De avond begint om 19.30 uur en is tegen een zeer ge ring entree toegankelijk. Oosterhout - Middelburg VLISSINGEN Rochussestraat 3 Tel. 3417 b.g.g. 2772 OPLAGE 32.500 EX Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren en in Breskens. ADMINISTRATIE: N.V. Uitgevers Mij. De Stem. Breda, Reigerstraat 16 Telefoon 01600 - 22341 Postgiro 1114111 Bank: Alg. Bank Ned. N.V. Breda Ned. Credietbank N.V. Breda ADVERTENTIE-EXPL.: I. van der Hoeven. Vlissingen. Spuiplein 44 Telefoon 01184 - 6830 REDAKTIE: Mevr. B. Mulder-Kenter. Platanenstraat 27 Oost-Souburg Tel. 01183 - 1997 Druk: Toezending techh. mat. n.v. Rotadruk Axel, Nassaustraat 3. telefoon 01155 - 2320. Alle werken van vindt U natuurlijk bij BOEKHANDEL MUL MtLKUMTWUffM-TteZni'VUMmOeN Zaterdag 4 maart a.s. wor den de volgende sportpro gramma's gespeeld: Afdeling voetbal: Noormannen b 1 GPC b 1, GPC b 2 - Noorman nen b 2, Zeelandia a 1 - Wal cheren a 1, Walcheren b 1 VCK b 1, Middelburg b 3 Walcheren b 2, Oostkapelle b 2 - Walcheren b 3, Vlissingen a 1 - Axel a 1, Noormannen a 1 - Vlissingen a 2, Vlissingen a 3 - Walcheren a 2, Vlissin gen b 1 - Amemuiden b 1, Vlissingen b 3 - Zeeland Sport b 2, Vlissingen b 4 - Zeelandia b 2 Serooskerke b 2 - Vlissingen b 5 RCS b6 - Vlissingen b 6, Vlissingen 6 - Yerseke 2. Zondag 5 maart rolt de bal als volgt: Vlissingen A - Goes 1 WVO 2 - Vlissingen 2, Vlissingen 4 - Walcheren 2 Middelburg 5 - Vlissingen 5. In de Sporthalie Vlissingen gaat Walchreren ais volgt: 9 uur meisj. pup. Walcheren 4- Marathon 4, 15.15 uur meisje pup. Walchren 3 - Walchren 2 SPORTHALTE Middelburg 10.17 uur meisje asp. Walchren 2 - Marathon 2,12.38 uur meisje asp. walchren 2 - Zeelandsport 2. Cursus voor vrijwillige leiders sport en spel VLISSINGEN Het is be kend, dat het jeugd- en sport- werk vaak valor een groot deel afhankelijk is van vrijwilli gerswerk. Aangezien er echter toch wel enig „vakmanschap" vereist is om met „meester schap" te kunnen optreden, organiseert de Stichting, Spel en Sport" in de komende t(jd een aantal cursussen. Hierop zuilen diegenen die zich bezig houden met het werken met jongeren in de verschillende jeugd- en sportorganisaties, club- en buurthuizen, speeltui nen, tijdens vakantieaktivitei- ten, schooldagen, enz., worden „gevormd tot kader". Zij kunnen zich tijdens deze cursussen dus bekwamen in het leiding geven aan spel- en sportactiviteiten. Hieronder volgt een opsomming van de e houden cursussen. Voor deel neming en nadere inlichtingen kan men 'zich wenden tot de Stichting Sportbelangen, bu reau: Sportvelden Irislaan, Vlissingen Tel. 01184—3292. 17, 18, 19 maart te Vaikens— waard. Introductieweekeind, hoofd zakelijk bedoeld als „follow- up" voor oud-cursisten. Ver nieuwde, nieuwe en bewerkte spelvormen zullen worden be handeld, terwijl tevens kan worden ongegaan op wensen van de deelnemers. Bij vol doende deelname kan ook uit diverse programmaonderdelen worden gekozen. Aanmelding voor 10 maart, kosten f 37,50 lexcl. reiskosten.( 4 tot en met 8 april te Vier houten )de PaasheuveK. Het programma van deze kadercormingsweek omvat buitenactiviteiten Iveldspelen, volksspelen. speur- en op- drahcttochten, vooral van be lang in de vakantie, in kam pen en tijdens weekends!; en binnenactiviteityn Igezel- schapsspelen. tafelspelen, spe len in kleine en grote ruim ten! De cursus is vooral van belang voor Itoekomstige! jeugdleid)st(ers en sportleid- )st!ers. Men is verplicht bij opgave voor de voorjaarscur sus ook de najaarscursus )van 2 tot en met 7 oktober! te volgen. Voor het behalen van het )door het ministerie! van CRM goedgekeurde! jeugd- spelleidersdiploma dient men in totaal drie cursusweken te volgen. De minimumleeftijd voor deelnemende meisjes is gesteld op 17 jaar, die voor jongens op 18 jaar. Aanmelding vóór 10 maart, kosten |2 weken! f 264,25 lexcl. reiskosten!. 21, 22 en 23 april te Arnhem (kampeerterrein De Slenk! Op dit instructieweekeinde zullen kampactiviteiten wor den behandeld lbostochten, sluipspelen, avondspelen in het bos, gezelschapsspelen, or ganisatievormen „bonte avond", planning, programme ring. enz.! Aanmelding voor 31 maart, kosten f 37,50 lexcl. reiskos ten. Het gemeentebestuur van Vlissingen vindt dat het ereens tijd wordt, dat men iets doet of zegt, waar de rest van de provincie van op zal kijken. De vroe de vaderen hier willen een burgemeester, die aan nog al wat eisen moet voldoen. Dit blijkt tenminste uit het „wensen-pakket" dat men opstelde. Ik stond er eerlijk ge zegd een klein weinig van te kijken; wist u bijvoor beeld dat Vlissings eerste burger geen bij-baantjes mag hebben Dat klinkt u vreemd in de oren hé Maar toch is het zo. Ieder een heeft tegenwoordig een bij-baantje, maar de burge meester van Vlissingen niet! Hij zou daar dan, vol gens de raad, wel eens te veel tijd aan besteden en zodoende zijn dagelijkse werk kunnen verwaarlozen. Misschien is dat trouwens ook wel de reden waarom onze regering af en toe zo vreemd doet. Ze hebben het te druk met hun bij baantjes. Uf zou het in het verleden in Vlissingen al eens voorgekomen zijn,- dat een van de vroegere burge meesters wel een bijver dienste had, die hem zoveel tijd kostte, dat de raadsle den maar wat aan konden rommelen zonder dat er een toeziend oog was. die hen b.v. kon beletten van de binnenstad een ravage te maken Een soort zelf bescherming dus! Wie weet Baat het niet, dan schaadt het wel! Neem nu eens Middel burg. De Zeeuwse hoofdstad bloeit als in vroeger jaren en de middenstand is dik tevreden. Behalve één. Die milieu-bewuste midden stander wil evenals de melk- lieden van Middelburg plastic zakken voor het huisvuil gaan verkopen. Het gemeentebestuur ech ter, heeft dit recht alleen voorbehouden aan de eer der genoemde melkmannen. Waarschijnlijk is die rege- ling getroffen omdat de plastic-melkflessen, waar veel over gesproken maar waar weinig van terecht is gekomen, praktisch ver dwenen zijn en men nu de melkman van gemeentewe ge hiervoor schadeloos wil stellen en hem nu de plas tic huisvuil zakken laat verhandelen. Geen ver meende discriminatie dus, maar gewoon een zaak van de bijstandswet. Tenminste zo lijkt het. Zo lijkt het, is ook van toepassing op de openbare klokken, die her en der in Goes verspreid opgesteld staan of hangen. D'r klopt of liever gezegd, d'r tikt in de ganzestad geen barst van! Als bijvoorbeeld de Be velanders die via een „zak- bus" naar Goes zijn geko men, weer naar hun hofstee willen gaan, verlopen ze gegarandeerd de bus als ze zelf niet over een deugde lijk horloge beschikken. Gaan ze namelijk af op de tijd die wordt aangegeven door de klok op het AMZ- wacht station op de West- wal, dan komen ze te laat. Kijken ze daarentegen iets hoger en reikt hun blik tot op de klokken van de kerktotens in de binnen stad, dan komen ze waar schijnlijk eveneens niet op tijd, want ook hier tikt niets k>p tijdf van. Halen ze bij wijze van uitzonde ring toch een bus, en rijdt dit openbaar vervoermiddel per ongeluk langs het Esso- service-station van de Volkswagengarage, heb je grote kans dat de meeste passagiers bij een blik op de aldaar bevestigde klok de volgende halte weer uit stappen omdat ze denken in een verkeerde bus ge stapt te zijn! Maar het zal zoals zo veel dingen de aandacht van de betreffen de instanties echt wel heb ben. Maakt u zich dus niet ongerust, maar zet voortaan u horloge voordat u Goes bezoekt, thuis maar gelijk! Zet ze!. dOESTER. Vorige week was het mejuf frouw A. Klootwijk uit het Groenewoud 47 te Vlissingen die alle prijzen van het krin getje in ontvangst kon nemen. Wie gaat het deze week wor den. Wie zal de weg naar ons kantoor op het Spuiplein in Vlissingen ondernemen om het bewijsmateriaal in ontvangst te nemen De gulle gevers zijn deze week: Banketbakkerij Faber, Badhuisstraat 28. de bekende kwaliteitstaart. Slagerij De IN SOUBURG Oranjeplein 18 Tel. 01183-1248 Vries, Walstraat 46, een pond biefstuk. Vishandel Frans de Muijnk, Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zater dag-reclame. Diogisterij Luit- wieler. Lange Zelke 50, luxe "flacon badschuim. Kledingbok- ser, Lange Zalke 200, stropdas. De Wijnkelder, Walstraat 104, een fles rode Mistella, Smith Kaas Marktkraam, pond kaas naar keuze. Fabro n.v. Dom- burgs Schuitvlot 2, Middel burg. platenbon t.w.v. f 5,-. Slagerij D. van Oosterom, Walstraat 10, 300 gram vlees waren. 't Goudoppertje, Wal straat, waardebon van 5. p. Potterie Jaap St. Jacobsstraat 33, Vlissingen, waardebon 75,-. Brillenspecialist Tilroe, Wal straat 81. kamerthermometer, Bloemsierkunst Dekker. Ka naalstraat 50, Souburg, bloe men en planten naar keuze 5,-. Eethuis de Snuijver, Walstraat 20, Vlissingen, 2 tyroodjes naat keuze of 2 koffie met gebak.

Scheldebode | 1972 | | pagina 1