Zeeland heeft nu ook een vooropleiding kadercursus E.H.B.O. Kerk diensten Foto's van de tv heel eenvoudig Vlissingen 6 april 1572 - 1972 Welgeteld méér rente van uw geld F.van Lanschot Ontevredenheid onder bevolking van Vlissingen door: J L van Leeuwen WELKE DOKTER IS THUIS CULTURELE AGENDA de scheldebode donderdag 10 februari 1972 DOE HET ZELF Maak dit gerecht naar Uw eigen smaak. een nieuw gerecht in „De Put eike avond vanaf 18 uur. Spaarrekening Termijnrekening Beleggingsrekening Spaardeposito-rekeningen Spaaragentschap F. van Lanschot Middelburg MIDDELBURG Een dezer dagen reikte te Middelburg de wnd. Kringcommissaris van het Nederlandse Rode Kruis in Zeeland, ir. G. A. Kemper uit Vlissingen, aan onderstaan de personen de legitimatiebe wijzen en insignes uit op de slotavond van de vrijwillige welfare-cursus t.w.: de dames van de afdeling Middelburg: A. J. Adriaanse- Kooman te Middelburg, C. Adriaanse-Verhage te Middel burg, M. J. Coppoolse-Slabbe- koorn te Serooskerke, N. W. Dingemanse-Ovaa te Middel burg, J. den Hollander-Melse te Middelburg, A. J. Oom te Middelburg, M. v. d. Weele- Schoe te Middelburg. Afdeling Valkenisse: A. Besuijnen-van Sluijs te Koudekerke, G. Dragt-Bokhorst te Koudeker ke. Afdeling Vlissingen: N. Schaeffer-Jobse te Vlissingen. Afdeling Zuid-Beveland-Mid den: S. Louisse-de Jong te Ka- pelle, M. Platteeuw-Oele te Kapelle, J. Verhulst-Hoogeste- gen te Biezelinge. Na afloop van deze uitreiking vertoonde de districts cursusleidster, me juffrouw B. C. Cocinck-Wes- tenberg te Vlissingen, een aantal dia's over het welfare- werk. Het gewestelijk commando van het Nederlandse Rode Kruis in Zeeland heeft een vooropleiding kadercursus E.H.B.O. georganiseerd. Het doel van deze cursus is het gebrek aan geschoold kader op te vangen bij de plaatselijke Rode Kruiscolonnes. Ook voor de organisatie van de districts- collonnes is een dergelijk ka der onmisbaar, met name op het gebied van de instructie en begeleiding van de colon neleden. De cursus staat onder leiding van de arts-docent J. W. F. Loubert uit Zierikzee )deze is als arts verbonden aan het Zweedse Rode Kruis- ziekenhuis in Zierikzeet de heer H. Don, docent van de colonne Zuid-Beveland-Oost, de heer J. Mangold, docent van de colonne Oost- en West- Souburg en de heer J. Valckx, kader-instructeur van de E.H.- B.O. te Hulst. De organisatie is in handen van de heer J. A. Viergever, staflid van het ge westelijk commando R.K.K. Zeeland te Kapelle-Biezelinge. Het aantal cursisten die deze :ursus volgen bedraagt 16, waarvan 14 personen van de plaatselijke colonnes en 2 per sonen van de E.H.B.O. Het ge westelijk commando prijst zich gelukkig dat het mogelijk is geworden een dergelijke cursus in Zeeland te organise ren. In voorgaande jaren moesten de cursisten of in Brabant of in Zuid-Holland een dergelijke cursus volgen, wat extra veel kosten en tijd met zich meebracht. Actie Jongeren P.J.V. Grijpskerke voerde geslaagde acties op brengst ongeveer f 2100,- voor de hulpverlening aan slachtoffers, betrokken bij het conflict India-Pakistan. Door de verkoop van rijst )op- brengst ca. f 450,-(, toiletpa pier lopbrengst plm. f 900,-( en door het houden van een ontspanningsavond te Grijps kerke lopbrengst ca. f 750,-( kwam men tot het goede re sultaat van f 2100,-. De verkoop van toiletpapier werd gehouden in samenwer king met de jongeren van de G.J.V. Meliskerke. Op de ont spanningsavond gaf de heer J.J. Marteijn, kringsecretaris van het Nederlandse Rode Kruis in Zeeland een kort re- sum over de hulp die het Rode Kruis daar biedt. Hij belichtte de werkzaamheden van het uitgezonden Ned. me dische team dat in Bangla Desj in een doorgangskamp aan zo'n vierduizend mensen per dag klinische en chirurgi sche hulp biedt. )Er zijn in totaal 6 teams werkzaam waaronder het Nederlandse te- am.( Tot slot dankte hij de initia tiefnemers en de bevolking voor dit mooie resultaat. De gelden van de inzameling ztyn overgemaakt op gironummer 777 van het Nederlandse Rode Kruis, dat altijd opengesteld wordt voor hulp by rampen, oorlogen etc. De actie in Grijpskerke gaat nog steeds door. T.V.-programma's hebben al veel foto-hobbyisten er- to(*5* gebracht opnamen van het t.v.-scherm te schieten. Voor degenen, die het nog niet. heeft geprobeerd: het is zeer eenvoudig, zelfs met eenvoudige camera's lukt het heel gemakkelijk. Een sluitertijd van eendertig- ste tot eenvijftigste seconde en een hooggevoelige film is alles wat men nodig heeft. Het feit, dat een t.v.- beeld binnen eenvijftigste seconde wordt opgebouwd, brengt met zich mee, dat de kortste sluitertijd dus ook eenvijftigste seconde kan zijn. Alleen oudere ca mera's hebben deze sluiter tijd. Daarom blijft voor moderne camera's alleen •eendertigste over. Wie na melijk eenzestigste seconde neemt, zal strepen op zijn foto krijgen. Fotografeert u met een cassette-camera, dan zult u tevergeefs naar eendertigste zoeken. U kunt zich echter gemakkelijk behelpen: wanneer er op uw camera een flits-sijmbool staat, dan kunt u hierop instellen om tot de gewenste tijd te ko men. Heeft u een camera met een automaat voor flitsblokjes, dan kunt u een trucje uithalen: steek een gebruikt flitsblokje op de camera! Waarom Omdat daardoor de sluiter wordt ingesteld op eendertigste of eenveertigste seconde. Nu de film. U heeft een film nodig van 27 DIN. Al leen dan kunt u met diaf ragma's van 4 tot 8 werken. Bij de cassette-camera's kunt u het beste de lichte beelden eruit pikken. Een HP* voor kleuren-kijkers: in kleur gaat het ook.' Het beste kunt u dan een hoog gevoelige kleuren-negatief- film gebruiken, zoals de Agfacolor CNS )20 DINf. Ook hier het advies de lichte beelden uit te kie zen. Tenslotte: Schroef uw ca mera op een statief en stel het ca. 1 meter voor het scherm op. Ook wanneer het toestel op de foto komt dat geeft niets. Het is het bewijs dat u werkelijk het hele t.v.-beeld heeft ge fotografeerd! Poulet la niiaa-v>Q7 Reserveren 01184-2297 VLISSINGEN 12 februari. Zaterdag Adventisten. Doopsgezinde kerk 9.15 dienst, 10.15 bijbelstudie. Zondag 13 februari. Hervormd Vlissingen. St.-Jacobskerk 10 ds. Y. v. d. Schoot, 17 geen dienst. Johanneskerk 10 ds. L. J. Altena, Zoutelande, 19 ds. Y. v. d. Schoot. Emmanuel- kerk Paauwenburg 9 ds. J. Altena, walk-inn 19 jeugd dienst. Hervormd Souburg. West 9 ds. V. d. Heide, Oost 10.15 ds. V. D. Heide, 19 ds. Van Tuijll. Hervormd Ritthem. 10 ds. J. Broeder. Hervormd Koudekerke. 10 en 19 ds. M. J. de Jong, 10 jeugd- kerk in de school. Ver. van Vryz. Hervormden-. Remonstranten. 10.45 dr. Van Peski. Doopsgezinde Gemeente Vry- domweg. 10.30 gecom. jeugd dienst. Middelburg. Evang. Luth. Gemeente Wal- straat. 11 da. M. P. Stol, Groe- de. Geref. Gemeente Vlissingen. 9.30 en 16.30 ds. Snoep. Geref. Gemeente Westkapelle. 19 ds. Snoep. Geref. Gemeente Meliskerke. 9.30 en 14.30 ds. Weststrate. Geref. Gemeente Aagtekerke. 9.30 en 19 ds. Van Vliet. Geref. Gemeente Middelburg centrum. 9.30 en 18.30 lees- dienst. Middelburg zuid 19 leesdienst. Chr. Geref. Kerk Kasteel straat. 9.30 en 17 ds. J. W. Maris. Geref. Kerk te Souburg. 10 en 17 Kand. A. A. A. Schie- baan. Geref. Petruskerk, Paul Krugerstraat 9.30 ds. J. W. :gers, iburg 10 ds. J. C. Seegers, 17 ds. J. W. Genult. Kristen Zuidmolukse Kerk, Oost-Souburg 11.30 ds. P. Fa- der, Koudekerke 14 ds. P. Fa- der. Pinksterkapel Emmas traat 10 dienst te 14.30. Leger des Heils Vlissingen. 10 Heilsbijeenkomst, 11.30 zon dagsschool, 19.30 getuigen sa menkomst, woensdagmiddag 13.30 filmvoorstelling. Zaterdag 12 februari, Zevende Dags-Adventisten, Doopsgezin de Kerk, Lange Noordstraat Middelburg, bijbelstudie van 10-11 en 11-12 dienst. R.-K. Kerkdiensten Vlissingen en Souburg. 12 en 13 februari Parochiekerk Singel zaterda gavond 19, zondag 10 Marnes- koor (12 en 19, St. -Josefkapel, Van Dishoeckstraat zóndag 9, Emmanuelkerk Paauwenburg zaterdagavond 19, zondag 11. St.-Martinuskerk Souburg. Za terdagavond 19, zondag 10.30. Middelburg. Parochiekerk H. Petrus en Paulus. Zaterdaga vond 19, zondag 10.30 en 19. Ontmoetingskerk 8.30, Zuider baken 10.30. Domburg, Parochiekerk, zon dag 10. Middelburg. Koorkerk 10 ds. A. van Santen. Evang. Luth. Gemeente. 9.30 da. M. P. Stol, Groede. The Bethel Pentecostal Tem pel. Evangelist J. Davidse. Elke zondag' 14.30 en woens dag 19.30 Zuiderbaken. Genult, 17 ds. J. C. See Huishoudschool Paauwenburg Het protestantisme had zich al vroeg genesteld op Walcheren en in Vlissingen. In 1566 reeds vroegen de protestanten aan het stads bestuur vergunning tot het houden van bijeenkomsten met preken, buiten de stads-4 poort, hetgeen natuuriyk werd afgewezen. Het was echter een veelbetekend en openlijk verzoek, dat wyst op een vry grote aanhang ter plaatse. Officieel was het stadsbestuur geheel rooms-katholiek en ko ningsgetrouw. Toen de beeldenstorm ook te Vlis singen werd gehouden in 1566 trad het stadsbestuur natuurlijk krachtig op. Het eiste terugbrengen van ge stolen schilderijen, beelden, en andere waardevolle voorwerpen, voor zover die niet vernield waren. De burgers werden voorts ge dwongen om het beschadig de zoveel mogeiyk te her stellen. Het stadsbestuur vreesde aansprakelijk te worden gesteld door land voogd Alva. Men wilde door zelf op te treden erger voorkomen. De bestuurders traden echter met tact op, en men overtrok de straf maatregelen niet. Het stadsbestuur wedde mis schien al op een verande ring van landsbestuur, óf het was het min of meer eens met de opstandigheid tegen kerk en Philips n. De vertegenwoordigers des konings namen by een offl- ci le zitting ter plaatse ge noegen met de bestraffin gen, welke reeds waren uitgedeeld door de magi straat, zodat hun beleid werd goedgekeurd. De algemene economische toestand voor stad en inwo ners was echter slecht ge worden. Enerzijds waren de belastingen oorzaak van achteruitgang, anderzijds werd de vaart ter zee, en tevens de belangrijke vis serij, verstoord door de geuzen-schepen. Deze voe ren op hun weliswaar wrakke scheepjes voortdu rend op zee en in de Schel- demonding. Zij havenden in het Engelse Kanaal, waar zij oogluikend werden toegelaten in de kleine ka naalhavens. Bovendien moesten de Vlissingers nog extra lasten dragen voor de in de stad gelegerde huur soldaten, een compagnie Walen, met de bouwers voor het „kasteel", op de plaats van het latere prinsenhuis (Korenstraat) thans verdwenen Deze mannen werden in gekwartierd bij de inwo ners, omdat Alva Vlissin gen zag als een belangrijke plaats, want het beheerste immers de Schelde en was ook belangrijk voor de ver dediging van het eiland Walcheren, wilde hij een fort in Vlissingen hebben. Dit moest dienen als verde digingswerk, uitgerust, met kanonnen, en mede tot huisvesting van een garni zoen. Er zou dus een vaste bezetting komen, en dit be tekende het einde van de vrijheid bij handel en wan del der Vlissingers, die als vrije zeevaarders ook profi teerden van smokkel en kaapvaart, in het geheim. Er groeide dus ontevre denheid onder de ruwe be volking van Vlissingen. Het was onder deze omstandig heden niet zo moeilijk een geest van verzet te brengen onder hen. Dat geschiedde behoedzaam door een ver trouwensman van Prins Willem van Oranje, ridder Jan van Cuijk, heer van Erpt, een door de Spanjaar den verjaagde edelman uit Brabant, die Philips II had afgezworen. Deze Jan van Cuijk leefde op Walcheren onder de boeren en de vis sers, en hij wist van de sociale onrust handig ge bruik te maken. De vrees voor een groot en blijvend garnizoen groeide naarmate het optrekken van het kas teel opschoot. Het stadsbe stuur schreef requesten met veel bezwaren, de eerste reeds op 25 september 1567 aan de graaf van Megen, doch van enig uitstel, dat wel verleend werd, kwam geen afstel. Men protesteer de tenslotte bij de land voogd Alva zelf, maar deze verwachtte een aanval op de stad. De Spanjaarden zagen het gevaar voor een verlies van Vlissingen goed zitten, en Alva besloot het verzoek af te wijzen. Daar entegen liet Alva twee ven dels Walen en Duitsers als huurtroepen sturen om ge legerd te worden binnen de stadspoorten. De haven van het Bellanmijpark, de Bier kade dus, moest de twee vendels opnemen, waarbij de Walen aan de ene kant en de Duitsers aan de an dere kant moesten worden ingekwartierd. Eén vendel was ongeveer 150 soldaten. Zij hadden echter voor een groot deel vrouw en kinde ren bij zich, zo ging dat in die tijd. Het waren be roepssoldaten, en meestal nog van een bandeloos slag mensen. De stad moest naar schatting per vendel zo'n 800 mensen voeden, wat geen kleinigheid was op .n plaats van 4000 inwo ners. Bij gebrek aan arbeid bedronken de soldaten zich dikwijls, - pleegden kleine roverijen, maakten schul den, vorderden huizen, enz. Jan van Cuijk vond dus een goed gehoor onder' de Vlissingers. Hij kreeg me destanders. Men vertrouw de het wel niet helemaal, doch er was geen keus. Zonder tegenactie zouden de Vlissingers overmees terd worden door een vaste en lang blijvende militaire bezetting, die dan nog on der commando zou staan van een commandant in Middelburg! Het bestuur van Walcheren zetelde na melijk in Middelburg. Ook de bevelhebber van alle troepen op Walcheren zou derhalve in Middelburg verblijven, en onder in vloed van de inzichten daar staan. Bij de bestaande en groeiende tegenstellingen tussen de gevestigde han delsstad Middelburg en de opkomende handelsstad Vlissingen zou die invloed ten ongunste van Vlissin gen kunnen uitvallen, en dóór nioesten de Vlissingers niets van hebben. Men vreesde niet alleen gebrandschat te worden door een bezetting, met als gevolg bittere armoede, ook voor de welgestelden, maar ook verlies van zekere vrij heid van handel en wandel, die er bestond. De beperkte vrijheid van geloof bij de afvalligen van de rooms- katholieken dreigde even eens verloren te gaan. In het geheim hield een zeker aantal reeds samenkomsten in een kelder aan de Grote Markt om het nieuwe ge loof te belijden, en te ver breiden. De afvalligheid nam hand over hand toe, en zij was reeds zo groot, dat Alva via zijn gouverneur voor Walcheren op 4 juni 1569 het bevel gaf, dat de Vlissingse vroedschap moest afkondigen en con troleren: 1 Dat twee notabelen de processies moesten bege leiden, waarbij zij er nauwgezet op moesten toezien dat de nodige eerbied aan de heilige sacramenten werd bewe zen door de inwoners; 2 Dat wanneer bij sterven geen sacramenten werden gevraagd het lijk dan naar het galgenveld moest worden gebracht. De bezittingen van de overledene moesten dan verbeurd worden verkl aard; 3 Dat de vroedvrouwen van alle geboorten aan de geestelijkheid kennis moesten geven binnen 24 uur, om aldus te kunnen controleren welke kinde ren niet ten doop in de staatskerk werden ge bracht. De stedelijke overheid had niet veel lust om deze maatregelen uit te voeren. Men stelde het daarom voortdurend uit, onder al lerlei voorwendsels. De on- wenteling zat misschien al in de lucht, hetgeen ook de overheid voorzichtig deed zyn. Na ruim een Jaar van treuzelen werd het stadsbe stuur echter op 14 septem ber 1570 gedwongen de uit voering van deze strakke bepalingen ter hand te ne men. Dit gaf natuuriyk op nieuw verzet en gemor by de Vlissingers. Jan van Cuyk had het dus niet zo moeilijk onder deze om standigheden. Dergeiyke knellende bepalingen wer den natuurlijk niet alleen in Vlissingen afgekondigd. Zij golden voor het hele land, doch het kwam hier meer aan, omdat de Vlis singers in sommige opzich ten meer dan elders hun wijze van leven beknot za gen. De godsdienstkwestie werd, door de weigering van Philips II op tairyke smeekschriften tot verzach ting, een zaak van allen. Een revolutionaire tendens ging door 't volk. Vlissingen. Doktersdienst, zaterdag 12 februari van 0.00 tot en met 24 uur ^dokter Sluijter, Julianalaan f, tel. 01184-2225. Zondag 13 februari van 0.00 tot en met 24 uur dokter Mijnlieff, Koudekerkse weg 78a. tel. 01184-2525. Apotheek, van vrijdag 11 fe bruari nm 18 uur tot en met vrijdag 18 februari vm 8.30 uur geopend apotheek D.H. v. d. Kleine Mulder, Singel: 9, tel. 01184-2730. Verloskundige, 12 en 13 fe bruari, mej. Stolk, Bloemen- laan 45, tel. 01184-3838. Tandarts, zaterdag 12 febr van 9-10 uur en zondag 13 febr. van 11-12 dokter H.H. de Vries, Badhuisstraat 107, tel. 01184-2644. Huisartsen Souburg, Arne- muiden en Nieuwland, 12 en 13 februari, dokter N. Kap- teijn, Dintelstraat 1, Souburg, tel. 01183-1630. Dierenarts, dokter J. Hotij- zer, Middelburg, tel. 01180- 3118. Wijkverpleegster Oraiye- Groene en Wit Gele Kruis, 12 en 13 febr, zuster J. Geldof, Groen van Prinstererlaan 116, tel. 01184-3120. Wijkverpleegster „Het Groe ne Kruis" te Vlissingen, 12 en 13 februari, zuster Boersma, Wielingenlaan 2a, tel. 01184- 2735. Middelburg - Doktersdienst, zaterdag 12 'febr. van 0.00 tot en met 24 uur, dokter Boer winkel, Noordweg 214, tel. 01180-2460, zondag 13 febr. van 0.00 tot en met 24 uur, dokter Delfos, Rouaanse kaai 47, tel. 01180-2637. Apotheek, van vrijdag 11 febr nm, 18.00 uur tot en met vrijdag 18 februari. 8.30 uur geopend apotheek L. van de Boogert, Korte Delft. Vrijdagl 1 februari. Concert zaal Middelburg te 20.00 uur, concert door het Amsterdams Philharmonisch orkest. Vrij dag 11 februari, De Beuk Mid delburg te 20.30 uur, filma vond. Maandag 14 en dinsdag 15 februari, schouwburg Mid delburg, 20.00 uur „En nu naar bed...." Kon, Vlaamse Opera te Ant werpen. Vrijdag 11 februari, 20.00 uur, Maroef, zaterdag 12 februari 20.00 uur Balletten, zondag 13 februari. 14.30 uur Maroef, 20.00 uur gravin Ma- ritza. Kon. Opera te Gent; vrijdag 11 februari; Cavalleria Rustiva en Paljas, zondag 13 februari, !4.30 uur 1' Opera d' Aran, 20.00 uur Ballet Vlaanderen. Hoog water te Vlissingen: Donderdag 10 februari. 9.36 en 22.37, vrijdag 11 februari 11.06 en 23.47, zaterdag 12 februari 12.12 en -, zondag 13 februari 0.42-13.04, maandag 14 februa ri, 1.26 en 13.49, dinsdag 15 februari n.m. 2.07 en 13.49, woensdag 16 februari 2.46 en 15.10. Waterstaatkundig hoofdamb tenaar le klasse, de heer J.A.A. Mol te Veere, die te vens waarnemend ingenieur van het waterschap Walcheren is, is benoemd tot, ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Vrijdag 18 februari a.s. vindt in de Nederlands Hervormde Johanneskerk aan de Bonedij- kestraat te Vlissingen een con certavond plaats onder auspi ciën van de Stichting Culture le Gemeenschap Vlissingen. Aan deze avond werken mee de Vlissingse zangvereniging- ?knglust en verder nog twee oren en een organist. Deze drie koren bestaan uit het ge mengd koor Sursum Corda o.l.v. R. Rijkx uit Krabbendij- ke, het kinderkoor De Jonge Zangers uit Vlissingen o.l.v. A. Lagendijk en organist Jan de Keuning en natuurlijk de or ganiserende vereniging Zang- lust die onder leiding staat van W. Hoorweg. De handboogvereniging De Eendracht te Vlissingen gaf in haar clubgebouw „De Oude Vismijn" een schieting op de beide liggende wippen. Aan deze schieting namen 52 schutters van 12 verenigingen deel, o.a. ADLM uit Kwaden- damme, Soranus uit Heinkens- zand, Spes-Nostra uit Ovezan- de, Willem Teil ook uit Ove- zande, Vios uit 's-Heerenhoek, Vooruitgang uit Kwadendam- me, Victoria uit Kwadendam- me. Eensgezindheid uit 's- Heerenhoek en Vrije-Schuuts uit 's-Heerenhoek. Als we zo het rijtje eens nalopen zien we dat er in de kleine plaat sen veel aan schieten wordt gedaan. Het zal u dan ook niet verbazen dat deze met de meeste vogels zijn gaan strij ken. Morgen 19 februari begint de vereniging voor oud-leer lingen van de De Ruijterschool te Vlissingen haar jaarlijkse activiteitenreeks met een cau serie door drs. M.G. Verburg, directeur van de ETI voor Zeeland. De heer Verburg zal spreken over zeehavenontwik keling in Zuid-West-Neder land. De vereniging voor oud leerlingen volgt de onderwijs vernieuwingen op het gebied van de zeevaart op de voet en heeft vorig jaar gastlessen ge geven aan de examenklasse van de De Ruijterschool. Ook loodsen hebben toen hun bij drage daaraan geleverd. De vereniging bestaat reeds ne gentien jaar en telt plus minus 1300 leden. Een afvaardiging van de vereniging heeft zitting in de schoolraad. Terwijl de heren zich bezig houden in de dependance met de causerie van de heer Verbufg worden de dames van de leden ver wacht in het internaat Onze Vloot waar zij kunnen luiste ren naar mevrouw W. Racké- Noordijk, beter bekend onder de naam Sheherazade bij Li- belle lezeressen erg geliefd. De veerboten Prins Willem I en de Oosterschelde zullen binnenkort waarschijnlijk in andere handen overgaan. Er hebben zich tenminste 13 kooplustigen gemeld waarvan de fa. Polak en zn. te Middel burg met f63.147,- de hoogste bieder was. Ook Stolks Han delsonderneming n.v. uit Hen drik Ido Ambacht had er f 42.220,- voor over. Uit Brug ge kwam een bod van f4000,- en Metaalhandel Heuvelman n.v. uit Krimpen aan de IJssel wou er ook niet meer dan f 4242,- voor betalen. Deze prijzen gelden allemaal voor beide schepen santen. De gun ning is overigens nog aange houden. Met onmiddellijke ingang heeft de n.v. bouwbedrijf De Delta te Middelburg twee nieuwe functionarissen be noemd als onderdirecteur. Het betrekft de heren C. Verbeek en L.G. Zwartsenburg, waar van de heer Verbeek belast is met de leiding van administra tieve en financi le zaken en de heer Zwartsenburg met al gemene beleidszaken. Voorzitter Van der Hoofd opende een dezer dagen de jaarlijkse contactavond voor de vrijwillige medewerkers en -sters te Breskens. Hij deed dit met een welkomstwoord voor iedereen. In zijn ope ningswoord kon hij stellen dat de stichting dienstverlening voor bejaarden nu al weer vijf draait en hij memoreerde de werkzaamheden die door de stichting worden verricht. Ook de heer J. Boekhout sprak een woord tot de aanwezigen en hij overreikte de voorzitter een boekje genaamd „Vijf jaar stichting dienstverlening in Breskens", dat door hem zelf en de bejaardenconsulent werd samengesteld. In het boekje kan men lezen hoe de stichting tot stand kwam en welke activiteiten men ver richt. Namens het algemene bestuur richtte de heer Boek hout zich tot de voorzitter om hem te danken voor al het geen hij persoonlijk voor de stichting doet. Als feestelijke bijkomstigheid voerden me vrouw Kareis en de heer Meeuwsen enkele sketchis op in dialect. Zaterdag 12 februari a.s. vindt in de sporthal van de Vlissingse Zeevaartschool een carnavalsviering plaats van het chemische concern Hoechst. De personeelsvereni ging van Hoechst HPV heeft besloten dat men dit jaar de Sloesleur eens gaat doorbre ken door middel van een „luchtig verontreinigend en de slokdarm reinigend carnavals feest". De carnavalsvereniging de Sloebers waar zouden die nu anders vandaan kunnen ko men dan uit het Sloe' heeft een massale carnavalsmanifes tatie op touw gezet waaraan een „doorluchtig" gezelschap deelneemt in de vorm van zijn doorluchtige hoogheid prins Arthur I, De Sloeberraad van elf, hét Groot Vlissings Majo- rettenpeloton, de Reseleander Musikanten uit Roosendaal, The Happij Sound Company uit Vlissingen en het draaior gel De Leeuw uit Roosendaal. Het spreekt vanzelf dat de overalls verwisseld moeten worden voor onherkenbaar makende costuums. Albert Heijn en Koopcen trum Groenendijk zijn door wethouder Filius van Vlissin gen rond de onderhandeling stafel genodigd om een eind proberen te maken aan de benzineoorlog die deze twee bedrijven voeren. Ongeveer een paar honderd meter van elkaar gaven zij hoge kortin gen op benzineaankopen. De MIRO )Albert Heqn( gaf 12 cent korting maar hier moest men zelf tanken en het Koop centrum gaf ook 12 cent maar hier kreeg men de gewone benzinepomp service. Daar staat tegenover dat de MIRO de korting direct gaf terwijl men bij het koopcentrum naar binnen moest om bij een cen trale kassa de korting in ont vangst ;te nemen. De staatsse cretaris van Economische Za ken, door wiens ingrijpen deze wapenstilstand is bereikt, vond de prijsmaatregel uiterst noodzakelijk omdat beide za ken de benzine ver beneden de kostprijs verkochten was voor de andere Vlissingse pomphouders concurrentie on mogelijk. Beide zaken hebben nu een wapenstilstand geslo ten waarbij bepaald is de kor ting te stellen, voor beide za ken, op 8 cent per liter benzi ne. De tentoonstelling „Een ver dronken stad „Reimerswaal" loopt weldra ten einde. Veel bezoekers uit alle delen van het land hebben gekeken naar de scherven van Reimerswaal, naar oude kaarten en oorkon den, naar prenten en pennin gen, maar vooral naar het prachtige schilderij van Mari- nus van Reimerswaal, de eni ge echt grote Zeeuwse schil der uit de zestiende eeuw. Veel schoolklassen zijn op de tentoonstelling rondgeleid of zullen nog rondgeleid worden. Wie een indruk wil krijgen van de geschiedenis van Rei merswaal kan nog tot 19 fe bruari terecht in het Rijksar chief in Zeeland, St.-Pieter straat 38 te Middelburg. Als spaaragentschap van F. van Lanschot, Bankiers kunt u bij ons aantrekkelijk sparen. U kun^ kiezen uit verschillende spaarvormen. Kijkt u maar. U kunt sparen op de manier die u wenst, want uit de vele mogelijkheden kunt u allerlei kombinaties maken. Hoe dan ook, u profiteert in ieder geval van de hoge rente en de gunstige voorwaarden, ongeacht de gekozen spaarvorm. Laat u zich door ons eens uitvoerig adviseren over de mogelijkheden. Assurantiekantoor Walcheren St. Pieterstraat 1, tel. (01180) - 3662, giro 2317600, t.n.v. Spaaragentschap F. van Lanschot. Geopendelke werkdag van 9-12 uur en van 14-17.30 uur. bankiers 's-Hertogenbosch, Breda, Eindhoven, Roosendaal, Tilburg, Vught

Scheldebode | 1972 | | pagina 3