Fa. Geljon uit Goes nu ook in Middelburg Vuilnis problemen in Middelburg Vakantiespreiding nog steeds fictie Waar fluor niet allemaal in zit Kerk diensten Appliqueer wedstrijd voor verpakking van Echfalon Tevreden Vliegen Tandbederf en babymelk Heeft u al eens in „DE PUT" GEGETEN Menu van de wee li 1 procent vrouwen zonder b.h. WELKE DOKTER IS THUIS CULTURELE AGENDA de scheldebode donderdag 6 januari 1972 Strandhotel Vlissingen Begrafenis en crematie- verzorging J. M. GROEN 'S.M. OVERTOOM GOES MIDDELBURG Op 4 januari heeft de firma Geljon en Zn. uit de Lange Vorststraat in Goes een filiaal geopend in Middelburg. De mogelijkheid hiertoe kwam, toen de vorige eigenaar van „De Silveren Schael" vijfen zestig werd en zich daarom terugtrok. Ondanks die pensio nering van deze man zal de naam van de zaak gehand haafd blijven. „Zoals wij in Goes onder de naam firma Geljon en Zn. zaken doen", zegt de nieuwe eigenaar, de heer A. J. van der Walle uit Goes, „zo gaan we dat hier proberen onder „De Silveren Schael". „De Silveren Schael", die gelegen is aan de Kromme Weele 26, is naast het bestaan de assortiment, wat voorname lijk gericht was op de land bouw, uitgebreid met enkele speciaal-artikelen, te weten: hengelsport en dierenbeno digdheden. Er is voor de klant, evenals bij het bedrijf in Goes, een grote verschei denheid van artikelen ver krijgbaar zoals gereedschap pen. regenkleding, laarzen, klompen, klompsokken, land- bouwartikelen. aquaria, die renbenodigdheden en hengel- sportartikclen. Speciaal voor deze laatste groep heeft de heer Van der Walle een be drijfsleider is dienst genomen. „Omdat", zo zegt hij, „de na druk in deze zaak op de hen gelsport en de dierenbenodigd heden zal komen te liggen, heb ik iemand aangenomen, die er veel verstand van heeft. Hij bezit naast een grote ken nis van zaken op dit gebied, ook de nodige ervaring". De eerste tijd echter zal de heer Van der Walle ook zelf in „De Silveren Schael" te vinden zijn, net zo lang tot de zaak wat ingeburgerd is en het ge heel op gang is gebracht. Iedere avond diner van 6-10 uur Hoewel een groot aantal vakantie gangers verklaart buiten de zomer periode hun vakantie te willen en kunnen opnemen, komt hiervan in de praktijk weinig terecht. Dit blijkt uit een marktpsychologisch onderzoek dat in opdracht van de reisorganisaties Airtour Nespanda, Centouri-Sunliner, Eurotours, FIT, Hotelplan en de Magneet samen met KLM en Martinair werd ingesteld. Maar liefst 71 van de mensen die de laatste jaren een vliegvakan tie hebben gemaakt, zou ook buiten het hoogseizoen met vakantie kun nen gaan. Het merendeel van hen zegt, bovendien dat een dergelijke vakantie hen aantrekkelijk voor komt. In de praktijk blijkt echter dat 65 in de maanden'juni, juli en augustus de hoofdvakantie op neemt. Een ander interessant punt dat uit het onderzoek blijkt is de afnemen de belangstelling voor de tent en de toenemende vraag naar appartemen ten. De populariteit van de vliegva kanties groeit sterk. Dit is vooral merkbaar bij de jongeren beneden de 25 jaar. Het gebruik van het vliegtuig als vervoermiddel blijkt vooral ten koste van de auto te gaan. Dat ook het vertrouwen in de vliegvakantiereizen toeneemt, biykt uit de stijging van het aantal men sen dat van het vliegtuig gebruik maakte. Van degenen die reeds eer der per vliegtuig op vakantie gin gen, steeg het percentage van 30 in 1968 naar 55 in 1970. Als het „ideale" vervoermiddel voor de vakantie, werd door 70 van de vliegvakantiegangers het vliegtuig aangegeven. Maar ook een bijna even hoog percentage van hen die nog nooit per vliegtuig op va kantie waren geweest, vonden een vliegvakantie zeer aantrekkelijk voor zich zelf. De Nederlander blijkt in het alge meen tevreden over de vliegvakan tiereizen die hij heeft gemaakt. Voor 64 van de ondervraagden overtrof de reis de verwachtingen die in de reisprogramma's waren gewekt en 21 vertelde dat aan de verwachtingen was voldaan. De overige 15 had zich van de vakan tie meer voorgesteld. Het onderscheid tussen de organi saties die de reizen samenstellen (Touroperators) en de reisbureaus die ze verkopen, is slechts weinigen duidelijk. Over het vliegen zelf was vrijwel iedereen enthousiast; slechts 5 had dit niet prettig gevonden. Opvallend was ook de groei van de vakantie- markt buiten de randstad. Het onderzoek werd uitgevoerd door het Instituut voor Psycholo gisch Marktonderzoek N.V. te Schie dam in samenwerking met N.V. v-h. Nederlandse Stichting voor Statis tiek te Den Haag in 1970. In het kader van het onderzoek werden 2300 vraaggesprekken ge voerd, verdeeld over drie groepen, n.I. vliegvakantiegangers, niet-vlieg- vakantiegangers, en. niet-vliegvakan- tiegangers met jonge kinderen. Deze steekproef geldt als representatief voor de genoemde groepen van de Nederlandse bevolking. MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Middelburg heb ben een dezer dagen een folder het leven laten zien die in de gemeente Middelburg {dus inclusief St.-Lau- rens en Nieuw- en St.-Joosland) huis-aan-huis is verspreid. Deze fol der heeft betrekking op de diverse vuilafvoering in de gemeente. Op 1 januari werd begonnen met het ge wone huisvuil op te halen in plastic zakken. Dat wil dus zeggen, dat alles wat in plastic zakken kan, daarin moet worden meegegeven. Dus lege dozen ook, want het is een kleine moeite deze te verscheuren. Dit nu bracht nogal eens proble men met zich mee, want wat vroe ger als gewoon huisvuil werd be stempeld werd door vele mensen opeens gebombardeerd tot grof vuil. Veel bedrijven boden hun bedrijfs- vuil aan als huisvuil. Noodgedwon gen ziet de gemeente Middelburg in dat zij nu bepaalde veranderingen moet aanbrengen in de bepalingen betreffende het ophalen van vuil. Een van de regels die men ten strengste gaat invoeren is dat, - als grof HUIS-vuil wordt opgehaald, men ook alleen maar grof huisvuil meeneemt. Wat verstaat men nu on der huisvuil Afvalstoffen afkomstig uit GEZINSHUISHOUDINGEN, die in gesloten plastic zakken kunnen worden aangeboden. Deze plastic zakken moeten voorzien zijn van de opdruk „Gemeente Middelburg". Eenmaal per week is er gelegenheid deze zakken aan te bieden. In de folder staat precies vermeld welke dag in welke wijk. Niet alleen was men gedwongen bepaalde regels vast te leggen in deze folder, ook wordt men erop gewezen dat met ingang van 1 januari 1972 de tarie ven aangepast zullen worden. Het vastrecht per aangeslotene, per jaar, is vastgesteld op f 21,60. )Dit was f 26,40).Een verlaging dus. Nou niet te vroeg roepen, want men verhoogt de prijs van plastic zakken van 12? cent per stuk naar 20 cent per stuk, wat neerkomt op f 1,50 verhoging per 20 zakken. Deze zakken blijven overigens alleen vérkrijgbaar via de melkhandel. Grof huisvuil verstaat de gemeen te onder: gebundelde takken, was machines, matrassen, emmers e.d., dus alles wat niet in een plastic zak kan, dat wil dus zeggen: geen dozen met of zonder inhoud.Ditgrove huisvuilwordt een keer per maand opgehaald en kost niets. Voor be- drijfsvuil geldèn andere regels. Hiervoor zijn verrijdbare laadkisten te huur, die wel door de gemeente geledigd worden tegen een speciaal tarief. Inlichtingen hierover bij de gemeente. Dit geldt ook voor win kels e.d. Een "dip" maaltijd zal voor ieder een een succes zijn. "Dippen" of "indopen" betekent lekkere hapjes door een pikant sausje halen en zo opeten. Dat kunnen zijn vruchten (ananas, appel) 0f groenten (papri ka, bleekselderij, bloemkool! of crackertjes, toast, soepstengels, stok brood. Enkele voorbeelden van de dipsausjes vindt u onder het week- menu. '.Zondag: Whiskij-kipi met rijst en gevulde tomaten, roomijs met vruch tencompote en slagroom. Maandag: dikke groentesoep met geraspte kaas en stokbrood, roomrijst met cranber ries. Dinsdag: rode bietjes, runder lap, aardappelen, joghurt. Woens dag: hachee met appelmoes, aardap pelpuree, vanillevla. Donderdag: stamppot boerenkool met worst en spek, gebraden appelen. Vrijdag: soep met sandwiches, fruit. Zater dag: bouillon met citroen en toast, lamsbout met mintsaus, Franse boontjes, sorbet. Uiendip: Vermeng eenvierde liter sour cream met êén pakje uien soep en laat het enkele uren in de koelkast staan. Biuefortdip: Maak 50 g bluefort fijn met een vork, roer er een scheutje koffieroom door en een le pel cognac. Olijvendip: Roer 75 g fijngesne den ham met een paar druppels tabasco, iets geraspte mierikswortel en 8 fijngesneden olijven door een- vierde sour cream. Paprika-dip: Roer 1 doosje kwark los met 2 eierdooiers en 1 zeer fijngesneden rode paprika. Meng er tenslotte 2 fijngesneden olijven, 2 zolveruitjes, 1 augurk, zout, peper en een scheutje koffieroom door. Whisky-kip: 4 kippepoten, 100 g boter, 1 ui, olijven. 1 glas whiskij, zout, aromakruiden, kopje bouillon, 1 bakje sour cream, 1 lepel bloem. Braad de kippepoten (met zout en aromakruiden ingewreven) in boter bruin. Voeg een gesnipperd uitje en wat fijngesneden olijven toe. Schenk - wanneer alles goudbruin is - 1 glas whiskij met een kopje bouillon bij de kip. Laat de pootjes hierin in ongeveer 30 minuten gaar stoven. Haal de kip eruit en maak de saus af met de sour cream (losgeklopt met 1 lepel bloem). Laat de saus onder goed roeren even doorko ken. Naast de drinkwaterfluoride- ring, waardoor er bij de jongere generatie in het gefluorideerde gebied een cariësreductie ont staan van 40-50 bestaan er nog verschillende andere moge lijkheden om de gebitselemen ten met fluor te versterken, zo als: Fluor in tabletvorm: deze be vatten 0.25 mg fluoride per stuk en kunnen het beste worden ingenomen door kinderen tot 10 a 12 jaar. De cariësreductie die hiermee wordt verkregen ligt, bij langdurig gebruik, rond 40±. Fluor in spoelwater: de mond wordt dagelijks of wekelijks' gespoeld met een fluoride op-" lossing van 0,05 of resp. 0,2%. Hierdoor komt een cariësreduc tie van 5-35% tot stand. Fluor in tandpasta: het fluori de is meestal aanwezig in een concentratie van 1000 p.p.m. De werkzaamheid van deze pasta is vooral ook afhankelijk van het gebruikte polijstmiddel. De ge middelde cariësreductie wordt gesteld op 30 tot 40%. Fluor in keukenzout: de fluo rideconcentratie moet vrij laag zijn zonder toxificerend te wer ken, omdat het individuele zoutverbruik sterk verschilt. Gefluorideerd zout is in Neder land verkrijgbaar. De cariësre ductie hierdoor bereikt is 25%. In Zwitserland zijn zakjes fluorpoeder in de handel die gemengd dienen te worden met 1 liter melk. Gevaar voor toxi- ficatie is aanwezig. Topical application )lokale f!uotapplicatie(: de tandarts brengt op de gebitselementen, die van tevoren gereinigd zijn, een fluoroplossing aan. Dit ver oorzaakt een cariësreductie van oa. 30%. De commissie „Melkvoeding voor Zuigelingen" heeft in op dracht van de voedingsraad een rapport samengesteld over de eisen die gesteld kunnen wor den aan de z.g. gehumaniseerde babymelk. Dit is koemelk waar van de samenstelling zodanig is gewijzigd dat zij gebruikt kan worden als vervangingsmiddel van moedermelk. Een van de aanbevelingen die het rapport doet, betreft de koolhydraten (suikers). Zij ver vullen in de melk de rol van energieleveranciers. In moeder melk komen de koolhydraten voornamelijk voor in de vorm van lactose; in de gehunami- seerde babymelk wordt vaak een mengsel van koolhydraten gebruikt friet o.a. saccnaróse en geen of weinig lactose. Hoewel in de periode waarin deze melk wordt gebruikt )de eerste 2-3 maanden! nog geen tandjes zijn doorgebroken, is het volgens de commissie toch mogelijk dat deze koolhydraten invloed hebben ,op de cariësvat- baarheid van de later doorbre kende tanden. Deze gedachte is o.a. geba seerd op de resultaten van dier experimenten, waarin aanwij zingen worden gegeven voor VLISSINGEN Rochussestraat 3 Tel. 3417 b.g.g.2772 Pas 1 procent van de Neder landse vrouwen heeft de raad van diverse gymnastiekleraren ter harte genomen en draagt geen bJi. meer. Dit cijfer werd bekendgemaakt bij het 50-jarig jubileum van de iduna Corset- industrie. Er werd ook verteld dat öe Nederlandse vrouw ge middeld per jaar 2 bh's koopt. De Amerikaanse dames kopen er ruim vier. Drie procent van de Neder landse vrouwen draagt uitslui tend corselets of pantyiets. Maar om op die bra-loosheid terug te komen: dat zulks veel beter is voor de borstspieren en dus voor de stevigte van de borsten, weet bijna iedereen wel. Maar toch durft niet ieder een - vooral zij die „veel" heb ben - niet de straat op zonder bra. Nu is dat wel te begrijpen, want niet iedereen is even trots op zijn voorkant, maar thuis - wie ziet je En bovendien, zo lelijk is het nu toch ook weer niet. De borsten van de meeste jonge vrouwen zijn echt niet zo slap dat ze continu de steun van een bh nodig hebben en er zijn genoeg jurken waarin een en ander niet direct opvalt. Het is niet meer dan natuurlijk dat spieren wier taak constant wordt overgenomen door een elastiek of een beugel, het op den duur helemaal laten afwe ten. En dan, ja dan is er pas echt sprake van een slappe bus te, net datgene wat men zo ijverig probeert te voorko men! Vlissingen, doktersdienst: zaterdag 8 januari van 0.00 tot en met 24 uur dokter Van Dijk. Koudekerkseweg 52, tel. 01184-3459, zondag 9 januari van 0.00 tot en met 24 uur dokter Kant, Badhuisstraat 121, tel. 01184-2190. Apotheek: van vrijdag 7 ja nuari nm 18 uur tot en met vrijdag 14 jan. vm 8.30 uur geopend apotheek J. M. H. v. d. Sande, Badhuisstraat 22-24, tel. 01184-2066. Tandarts: zaterdag 8 januari van 9-10 en zondag 9 januari van 11-12 uur dokter W. Krommenhoek, Rouaanse Kaai 23, Middelburg, tel. 01180- 3320. Huisartsen Souburg, Ame- muiden en Nieuwland: 8 en 9 januari dokter J. J. Jansen. Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182-1340. Verloskundige: 8 en 9 janu ari mej. Van Ginkel, Pres. Rooseveltlaan, tel. 01184- 2775. Dierenarts: 8 en 9 januari dokter R. M. Barkema, Mid delburg, tel. 01180-3118, con sult alleen na tel. afspraak. Wijkverpleegster „Het Groe ne Kruis" te Vlissingen: 8 en 9 januari zuster Radstake, Sot- tegemstraat 28, tel. 01184- 2286. Maatschappelijk werk te Vlissingen, Kath. Maatschap pelijk Centrum Walcheren: kantoor Leliënlaan 3, tel. 01184-4717. Troelstraweg 18, Paauwenburg, West-Souburg, Vrijburgstraat 17, tel. 01183- 1608. Humanitas: Vlissingen, Schuitvaardtgracht 89, tel. 01184-3613; Middelburg. Wa- genaarstraat 12, tel. 01180- 5880. Gemeentelijke Sociale Dienst: Stadhuisplein 3, tel. 01184-5100. Stichting voor het platteland van Walcheren, Mo lenwater 33, Middelburg, tel. 01180-3684. Hervormde en Geref. Diaco nie: kantoor wijkgebouw Het Anker, Bonedijkestraat 163, tel. 01184-4283. Paauwenburg Louisse de Coligmjschool, A. Gegelweg, tel. 01184-6845. Stichting Zieken- en Onge- vallenvervoer op Walcheren: Aanvragen voor ambulance. Voor zieken op Walcheren brandweer Vlissingen tel. 01184-3515 en 2323. Voor on gevallen op Walcheren brand weer Vlissingen, voor ongeval len binnen de gemeentegren zen van Middelburg gemeente politie Middelburg, tel. 01180- 5800. Wijkverpleegster Oranje- Groene en Wit-Gele Kruis: 8 en 9 januari mevr. M. Berg, Donker Curtiusstraat 8, tel. 01184-2038. Zondag 9 januari, Foyer SGCHOUWBURG Middelburg, 11.30 uur Koffieconcert door het Amati Kwartet. Kon. Vlaamse Opera te Ant werpen. Vrijdag 7 januari, 19.30 uur DPE Walkure, zaterdag 8 janjari, 20 uur Gasparone, zondag 9 januari 14.30 uur Manon Lescaut, 20 uur Gravin Maritza. Kon. Opera te Gent. Vrijdag 7 januari 20 uur Driemeisjeshuis, zondag 9 januari, 14.30 uur Marouf, 20 uur Driemeisjeshuis. Hoog water te Vlissingen. Donderdag 6 jan. 5.23 en 17.45, VRYDAG 7 jan. 6.04 en 18.28, zaterdag 8 jan. L.K. 6.50 en 19.15, zondag 9 jan. 7.40 en 20.10, maandag 10 jan. 8.36 en dinsdag 11 JAN. 9.30 en 22.15, woensdag 12 jan. 10.40 en 23.20. Hervormde Gemeente VlissingenZondag 9 januari 1972. Dienst der Offeranden: 1 Eredienst 2. diakonie St. Jacobskerk: 10 uur ds. F.S. Kloosterman. H. Doop. 17 uur Geen dienst Johannes kerk; 10 uur Ds. J. Kwast. Bevestiging van ambts dragers. 19 uur ds. J. de Boer, van Vrouwenpolder. Bijzondere Jeugddienst. Emmanualkerk (Paauwenburg)C 9 uur ds. J. Kwast. Walk-Inn 19 uur Geen dienst (zie Johanneskerk 19 uur) Ophir (Commissie voor de vrljz. Hervormden en Rem. Kring) 10.45 uur ds. J.C. van den Berg. Bevestiging van ambtsdragers Ter Reede 19 uur ds. F.S. Kloosterman. Dienst voor de bewoners (interkerkelijk). VLISSINGEN - Zaterdag 8 januari. Zevende dags-adven- tisten. Doopsgezinde kerk Vrijdomweg 9.15 uur dienst, 10.15 uur Bijbelstudie. Zondag 9 januari. Geref. Petruskerk Paul Krugerstraat 9.30 uur ds. J.W. Genuït, H.A., 17 uur ds. W.J. Genuït, H.A., Huishoud school Paauwenburg 10 uur ds. A.J. Dondorp, 17 uur ds. Don- dorp. Chr. Geref. Kerk Kas teelstraat. Ver. van Vrijz. Hervormden- Remonstranten. 10.45 uur ds. J.C. van den Berg. Doopsgezinde gemeente. 10 uur drs. Van Duin. Pinksterkapel Emmastraat 10. Dienst te 14.30 uur. Anglican Church. Services every Sunday: morning prayer 10.30 a.m. evening prayer 7.30 p.m. in the Missions prayer Chapel. Scheldepoort Vlissin gen Oost, Reader A. Driver. Evang. Luth. Gemeente Wal- straat. 9.30 uur ds. Luuring, Middelburg. Geref. Gemeente Vlissingen. 9.30 en 16.30 uur ds. Snoep. Geref. Gemeente Middel burg centrum. 9.30 en 18.30 uur ds. Zijderveld, Middel burg. Zuid 19 uur ds. West- strate. Geref. Gemeente Aagteker- ke, 9.30 en 19 uur ds. Van Vliet. Geref. Gemeente Melisker- ke, 9.30 en 14.30 uur ds. West- strate. Hervormd Koudekerke. 10 uur ds. Y. v. d. Schoot, Emma- nuelkerk Paauwenburg 9 uur ds. J. Kwast. Hervormd Souburg, West 9 uur ds. Dorgelo, Oost 9.30 uur ds. V. d. Heide, 19 uur ds. Dorgelo. Hervormd Ritthem. 10 uur D.J. Broeder. Geref. Kerk Souburg. 10.15 uur ds. Dorgelo. Geref. Kerk te Breskens. 9.30 en 17 uur voorb. H.A. Geref. Kerk Aardenburg. 10 en 15 uur ds. Goslingre, Am sterdam. Geref. Kerk Schoondijke en Oostburg, geen opgaaf ontvan gen. R.K. Kerkberichten te Vlis singen en Souburg 8 en 9 jan uari. FarocnieKerk 5mgel- Za terdagavond 19 uur, zondag 10 uur -dameskoor -12 en 19 uur, Kapel Bethesda-St. Jozef-zie kenhuis van Dishoeckstraat zondag 9 uur, Emmanuelkerk Paauwenburg zaterdagavond 19 uur, zondag 11 uur, St. Mar- tinuskerk Souburg zaterdaga vond 19 uur en zondag 10.30 uur. Middelburg. Hervormd Mid delburg, Koorkerk 10 uur ds. A. van Santen. Evang. Luth. Gemeente, 11 uur ds. Luuring Em-Pred. Voor de eerste keer gaan we u de programma's van de Vlis- singse Sportvereniging Wal cheren geven. Zondag 9 janua ri 1972 vinden de volgende voetbalspelen plaats: Steen 1 - TEGEN Walcheren 1, Steen 2 - Tegen Walcheren 2, Walche ren 3 thuis tegen Zeelandia 5, de laatste wedstrijd begint om 10.30 uur. Dan het handbalpro gramma welke als volgt is: Hoofdklasse dames: Hellas 1 - Walcheren 1. In de sporthal te Vlissingen vinden de volgende handbalwedstrijden plaats Jongens Pupillen, om 8.47 uur Olympus 1 - Walcheren 1, om 12.05 uur, dames junioren, Ma rathon 1 - Walcheren 1, om 14.00 uur, heren Walcheren 1 - Internos 1, om 17.04 uur, da mes junioren Walcheren 3 - Operatie '71 1, om 18.45 uur, jongens adspiranten Walcheren 1 - Operatie '71 1. In het komende jaar heeft men bij bouwbedrijf De Delta niet te klagen over werk. In Middelburg hoopt men spoedig te beginnen aan drie sterflats waarmee 96 woningen zijn ge moeid. Ook het winkelcentrum Duauwendale wordt een fijn project. Verder staan nog 216 hoogbouwwoningen in Sou burg op het programma en 120 woningen in Goes en in Mid delburg zullen in totaal 400 woningen gerealiseerd moeten worden. Dan zal, maar dan is het jaar al weer ver voorbij, nog aan de Vlissingse boule vard gebouwd moeten worden, naast de reeds bestaande flat komen er nog eens 33 wonin gen bij. Het bouwbedrijf heeft niet zo'n geweldig jaar achter zich. De omzet steeg welis waar met 3 miljoen gulden tot 14 maar verschillende pro jecten kwamen klaar met di verse moeilijkheden. In Mid delburg werden 374 hoog bouwwoningen gebouwd waar men veel te lang aan bezig is geweest. In Vlissingen had men de kwaliteitsbouw van de Boulevardflat dat evenwel zo lang geduurd heeft dat er geen winst op gemaakt is. Daarentegen kwam in Souburg een complex van 56 woningen gereed in een voortvarend tempo, doch hier ontbraken de aansluitende werken. Ook in Middelburg kwam men voor moeilijkheden te staan in de vorm van diverse modellen van 238 meanderwoningen. Men hoopt in 1972 op een beter resultaat. Op 3 januari j.l. vond in de Middelburgse schouwburg de opvoering plaats van het stuk: Es. oh. es. stop je 't nou in de 'ijskast van regiseur Theo Kling. Dit eerste avondvullen de stuk schreef Kling in op dracht van de Amsterdamse Kunstraad. De acteurs in dit stuk waren Eric van der Donk, Burny Every, Hennij Orri, Jos e Ruiter en Elias van Zanden. In dit stuk, dat tegen de achtergrond van het Griekse kolonelsbewind ge plaatst is, stelt Kling de vraag, in hoeverre een kunstenaar verantwoordelijk moet zijn voor het engagement dat in zijn werk tot uitdrukking komt. Dronten in Oostelijk Flevo land wordt een bijzondere ge meente; niet alleen de grootste qua grootte maar bovendien de enige die rechtstreeks re- sorteert onder het ministerie van Binnenlandse Zaken. Om de eerste vorming van de nieuwe gemeente niet onge merkt voorbij te laten gaan is er een elfstedenroute uitge schreven met als finish Dron ten. Tot de deelnemers van deze autorally behoren o.a. Henk Terlingen, Theo Koom- en. Maarten van Wamelen Jan de Graaff en Erik Boshuizen. Deze deelnemers zullen via Hilversum II over hun beva ringen vertellen. 3 januari j.l. is deze route van start gegaan op de Grote Markt van Mid delburg. Frans Henrichs heeft via de radio verslag uitge bracht van zowel de start als de klassementsproef die ook op de Markt plaats vonden. Op de markt te Middelburg zelf hoefde men niet verstoken te blijven van dit commentaar want overal waren luidsprekers opgesteld. Voor de burgemees ter van Dronten had een van de equipes een geschenk bij zich van de burgemeester van Middelburg voor de nieuwe burgervader van Dronten. DORDRECHT Iedereen die maar creatief kan en wil zijn met lapjes stof, wordt door Lo- da Dobbelman uitgenodigd deel te nemen aan een landelijke appliqueerwedstrljd. Tot 1 april kan iedereen zelfgemaakte ap- pliquè's. opsturen aan Loda Dob belman, Postbus 398, Dordrecht. Direkt daarna zal een selectie worden gemaakt met een heel bijzondere bedoeling. Een aantal werkstukken is namelijk be stemd voor afbeelding op de verpakking van Echfalon, een wol- en fijnwasmiddel. lElk uitverkoren appliqué zal maar liefst 0,75 van de domine rende voorzijde van de verpak king in beslag nemen. Hiermee worden voor het eerst in Neder land consumenten in de gele genheid gesteld rechtstreeks mee te werken aan de nieuwe verpakking van een produkt. In de jury van deze Echfalon- appliqueerwedstrijd hebben on der meer zitting genomen drie naaldkunstenaressen. Leni Baars, Anneke van der Heijden •en Hebriëtte van Monsjou, allen uit Haarlem en omgeving, en twee afgevaardigden van de Nederlandse Vereniging v. Huisvrouwen, mevrouw J. M. J. Verbeek-Kruis (Rotterdam) en mevrouw mr. S. A. C. Wever- Buisman (Leeuwarden). De eerste prijs in de appliqueer- wedstrijd bedraagt f 1500,-. de tweede prijs f 1250,- en de der de prijs f 750,-. Dit prijzenschema wordt voor beide categorieën inzendingen aangehouden, dus voor invidue- le en voor groepsinzendingen. Het ligt in de bedoeling om in de loop van april een speciale tentoonstelling in te richten van een selectie der ingezonden ap- pliqué's

Scheldebode | 1972 | | pagina 3