owA/ee Slagerij van Velzen EEN MEISJE FLESSEN VOL GEZELLIGHEID FA. VAN DER PEIJL - YERSEKE Speciaal voor de jaarwisseling Kip van 't spit per stuk 5 Slagerskroketten ÏO Bitterballen 5.50 1.48 1.48 gesorteerd op schaal per ÏOO gram 1.50 Vleessalade - Zalmsalade Garnalencocktail Diverse Saté saus 1.65 Chipolata pudding KRABBENDIJKE BURGERLIJKE STAND RAIFFEISENBANK .KRUININGEN' f f f f f f f SCtJTë&J Mi***' Zweedse telmachines uit Göteborg, MODEL 1209 vanaf 398,— excl. B.T.W. MODEL 1218 950,- excl. B.T.W. Wij wensen u een voorspoedig 1972 Kerstviering Plattelandsvrouwen. De plaatselijke afdeling van de Bond van Plattelandsvrouwen hield in het Cultureel Centrum haa^ Kerstviering onder leiding van mevr. Oudt. De avond werd gevuld met o.m. zang, samenzang en een kerstverhaal. Mevr. Dees-de Ja ger las het Kerstevangelie, waarna me vrouw Bokhoven uit Gouderak, met pia nobegeleiding, kerstliederen uit ver schillende landen zong, in de oorspron kelijke taaj. Na de pauze werd een Kerstverhaal verteld. De avond werd besloten met het gezamenlijk zingen van heht „Ere zij God". Vergadering N.F.O. Onder leiding van voorzitter H. J. v. Harn was de afdeling Oost-Zuid-Beve land van de Ned. Fruittelers Organisa tie maandagavond bijeen in het Cultu reel Centrum te Krabbendijke. De heien C. Geense te Krabbendijke en H. Moe- leker te Temeuzen, beiden verbonden aan de rijkstuinbouwvoorlichtingsdienst, waren aanwezig om economische en technische voorliching te geven onder het motto: „Is uw bedrijf al doorgel icht". De heer Geense begon met de vraag: „Zijn we nu door de crisis heen, of krijgen we weer een terugslag". „Vra gen", aldus de heer Geense, „waarop geen antwoord gegeven kan worden. We kunnen wel een algemene situatieschets tekenen. Het voordeel van de Franse fruitteel lig in de lage lonen, belangrij ke subsidies en een gunstig klimaat. Het nadeel van de Franse fruitteelt ligt in het feit dat er geen produktietoename is, een veroudering en een kwaliteits vermindering plaatsvindt. De Franse ap pelteelt is hoofdzakelijk gericht op de Golden Delicious, de kostprijs ligt in Frankrijk niet veel lager dan een goed geleid bedrijf in Nederland. Eén ding staat vast, de fruitteler die fruitteler wil blijven, zal zijn bedrijf grondig moe ten bekijken, en zijn bedrijf zal van vol doende omvang moeten zijn, er zal een redelijke financiële positie moeten zijn, waarbij een goed ondernemersschap en £oede grond onmisbaar zijn". Aan de hand van verschillend cijfermateriaal besprak de heer Geense de invloed van de kg-opbrengst op de kostprijs en stel de dat een nauwere beplanting, een ge ringer aantal bewerkingsuren vergde, waardoor bij overschakeling van spil naar slanke spil de arbeidsproduktivi- teit belangrijk kan worden opgevoerd. De heer Moeleker stelde dat de teeltzor- gen bij peren wat minder zijn dan bij appels, maar dat ook de pererassen met een lage opbrengstprijs niets beter zijn dan verkeerde appelpercelen. „Indien tot rooien wordt besloten", aldus de heer 'Moeleker," zal in de meeste gevallen te- ruggeplant moet enworden, en dan komt de vraag moeten het appels of peren zijn. De ervaringen van een nauwe be planting bij peren zijn nog niet groot. Toch kan worden gesteld dat ook deze beplanting bij peren snel in produktie komt. Alleen goed plantmateriaal is goed genoeg". Vervolgens besprak de heer Moeleker de keuze van de te plan ten rassen, daarbij aantekenend dat van de Golden Delicious, de .boosdoener" van de fruitteelt, in 1972 plantmateriaal be schikbaar komt, dat heel wat beter is dan het momenteel bestaande. Aan de hand van enkele overzichten toonde hij tot slot enkele berekeningen van de kosten van investeringen bij de aanplant van appels en peren. Gezamenlijke kerkdienst. Zondag a.s. (tweede kerstdag) wordt in de Ned. Herv. kerk een gezamenlijke dienst gehouden van de Geref. en Herv. kerk, waarin Ds. G. van Noordennen de liturgie en Ds. W. J. van de Kerk de prediking verzorgt. De dienst begint om vijf uur, medewerking wordt o.m. verleend doof mevrouw Begthel uit Kats solozang. Opening nieuwe school. Vrijdagmiddag heeft burgemeester Mr. C. Pijl Hogeweg de nieuwe Christe lijke basisschool aan de Apelstraat of ficieel geopend, in tegenwoordigheid van een aantal genodigden. De opening ge beurde door het wegtrekken van een gordijntje aan de voorgevel, waardoor de naam van de school, „De Hinkelinge" zichtbaar werd. Tevoren had de heer H. A. Guiran, voorzitter van de schoolver eniging, een overzicht gegeven van de geschiedenis van de bouw van de school. Na de afficiële opening kregen de gas ten gelegenheid de school te bezichtigen en werd het bestuur door verschillende sprekers gelukwensen aangeboden. Met de opening van deze school, die overi gens reeds eind oktober officieus in ge bruik is genomen, heeft de vereniging de beschikking gekregen over een fan tastisch modern schoolgebouw, dat be staat uit vijf lokalen en een grote ge meenschapsruimte, terwijl met de moge lijkheid van een eventuele uitbreiding rekening is geheouden: aan een vleugel is ruimte voor een zesde lokaal openge houden. Bovendien is toegepast een z.g. flexibele bouw, waardoor vier lokalen naar behoefte kleiner en groter gemaakt kunnen worden. Met de bouw van de school was ruim. 7 ton gemoeid. Het ontwerp is gemaakt door het architec tenbureau Klap uit Waarde. Vrijdag avond maakten vele ouders, oud-leerlin gen en belangstellenden van de gelegen heid gebruik om de nieuwe school te be zichtigen, waarbij ze door het onderwij zend personeel en bestuursleden werden rondgeleid. He n gel wedstrijd De Watersportvereniging Reimerswaal hield zaterdag haar jaarlijkse „wildwed- strijd" in de Westerschei de bij Waarde, waaraan door 46 personen werd deelge nomen. De voornaamste uitslagen wa ren: 1 P. Kaat 1920 pnt; 2 J. Hoogeste- ger 1250 pnt; 3 F. Meijer 1241 pnt; 4 H. Kok 978 pnt; 5 H. van Zweden 835 pnt. Gezien de uitslagen viel de vangst niet tegen. Voor alle deelnemers was een prijs beschikbaar. Van 9 t.m. 15 dec. 1971 YERSEKE. Geboren: Jacobus Machiel zv. Frans Aamout Nieuwenhuize en Maatje Machelina de Jager; Johan Theo- door, zv. Theo Jacob Willem Rexwinkel en Johanna Jannetje Poortvliet; Ronald Comelis, zv. Cornelis Frederik Hout en Jannetje Oele. Ondertrouwd: Jan Pieter Boone, 21 j. en Pietemella Paauwe, 20 j. Getrouwd: Pieter van Sabben, 23 j. te Borsele en Maria Elizabet Oom, 20 j.; Liza Albertus Onderdijk, 23 j. te Ka- pelle en Catharina Cornelia van Stee, 19 j.; Jakob Jan Minderhoud, 27 j. te Middelburg en Cornelia Maatje Openeer, 22 j.; Comelis Leendert Landman, 21 j. te Kapelle en Maria Tannetje de Oude, 20 j. Overleden: Jacoba Tramper, 83 j., wv. Johannes Willem Kosten; Dirkje van de Werke, 94 j., wv. Gerrit Schou wenburg; Jannetje Cornelia Padmos, 77 j., ev. Comelis van den Bosch. KRUININGEN. Geboren: Wilhelmus, zv. Marinus Boone en Cornelia Visscher; Michelle Paulina Petra, dv. Comelis Gerardus Jan Bouwman en Cornelia Goutier; Janet Geertje Lydia, dv. Jo hannes Wijnolts en Wilma Janna Bos. HANSWEERT. Geboren: Johannis Jan Jacobus Adriaan, zv. Adriaan de Jager en Janneke Wilhelmina Geluk; Elisabeth Anna, dv. Roelof Struik en Maria Cornelia Theenaart. KRABBENDIJKE. Geboren: Paul, zv. Leendert Nieuwenhuize en Tannetje Paulina Smits. RILLAND. Overleden: Adriana Osté, 95 j., wv. Abraham Janse. Wij vragen voor direct Leeftijd 16-18 jaar Bij voorkeur MAVO- en type-diploma Sollicitaties of persoonlijk bezoek Clercqswegje 5 Kruiningen AANBEVOLEN BEAUJOLAIS 1971 per fles 7,95 BEAUJOLAIS 1970 per fles 4,75 BOURGOGNE per fles 8,50 CHABLIS per fles 10,25 CHAMPAGNE vanaf 14,75 PORT vanaf 6,75 SHERRY NU 3 voor 10, FRANSE COGNAC van 11 3,50 voor 15,95 PRETTIGE FEESTDAGEN I ALBERT GOEMAN Paardenmarkt 1 Yerseke 15 regels 2,elke volgende regel 40 cent. Korte Golfjes onder nummer of „adres te bevragen" worden tegen mm-pr(js berekend Inzenden: Uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur Als het soms kouder mocht worden, wij hebben Noorse wanten, Noorse sokken, Noorse kniekousen. Lekker warme bivakmutsen, schaatsmutsen, ijsmutsen en ■shawls. Of als u soms lie ver zelf haakt of breit, mooie sportwol in vele tin ten. Textielhandel Snoep-v. Willigen. Voor uw complete woning- Inrichting en textiel, uw adres Van Nimwegen-Hey- boer, Wemeldinge, Dorps straat 53, tel. 336; W. Ka naal weg 51, tel. 582; Wil- helminastraat 41, tel. 592. Verse en voordelige groen ten voor de feestdag. Grote bloemkool 98 ct; 2 mooie kroppen sla 69 ct; spruitjes 49 ct; komkommers en pa prika's; 12 grote sinaasap pelen 1,98; mandarijnen 15 voor 1,98 zonder pit; 500 g blanke witlof 89 ct. Verder alle soorten noten bij De Spar, Yerseke. Is de bekleding van uw bankstel versleten en is de rest nog prima? Vraag dan bij ons eens prijsopgave voor het opnieuw bekleden. Rui me stofstalen aanwezig, in diverse kwaliteiten, zowel modern als klassiek. In on ze werkplaats wordt uw bankstel vakkundig opge knapt. Wij komen vrijblij vend bij u langs. Paauwe's woninginrichting, Paarden markt 17, Yerseke, telefoon 01131-1623. Van Kijo hebben wij niet alleen een ongekend grote sortering in pyama's voor klein en groot, maar in kleutermaten ook weer nieuwe jump-suits met en zonder mouw en leuke over- gooiertjes met bijpassende lange broeken. Kijo kinder kleding is onovertroffen! Alleen verkrijgbaar bij Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Te koop: nog enkele zeer mooie Peugeot bromfietsen 102 en nog enkele nieuw te gen speciale prijs. A. P. Gijssel, Dorpsplein 6, We meldinge, tel. 01192-376. Nog nooit kocht u zo voor delig. Ons assortiment in kasten is zo groot en u ver baast zich over de prijs. Kompl. aanrechten, servies- kasten, keukenwandkasten, slaapkamer- en tienerkasten Bijzonder mooie keukenbuf- fets, schrijfbureaus, speci aal voor tieners in de aller nieuwste kleuren. Het Tim merhuis, Wijngaardstraat- Zusterstraat, Goes, Telef. (01100) 8362. Van harte welkom. - Alles franco huis. Voor de kerstbout malse braadkuikens 900 g 2,98, 1100 g 3,48. Panklaar tam tam konijn 1 kg 5,78. Babykalkoen 4,19. Bestel vroegtijdig uw olie- en ber- linerbollen van de warme bakker bij De Spar, Yerseke Thuiswerkzaamheden! In iedere gemeente worden per sonen gevraagd voor het vouwen van brochure's, sor teren van brieven, schrijven van adressen, enz. Alle thuiswerken zijh direkt te aanvaardenInlichtingen (postzegel insluiten)LU CRATIEF BEDRIJF, Post box 2059, 's-Hertogenbosch. Garnalen gepelde en onge pelde. Let op de bel, a.s. vrijdag venten wij door het het dorp. Af te halen na 4 uur op het havenplateau te Yerseke. Vishandel 't Lekkerbekje, tel. 01131- 1711. Te koop: z.g.a.n. kinderwa gen crème m. donkerblauw. Dahlialaan 46, Yerseke. Te koop: 1 Simca 1100 wit bouwjaar 1970, 19000 km. A. P. Gijssel, Dorpsplein 6, Wemeldinge, tel. 01192-376. Muilen. Zweedse gezonds- heidsmuilen in de kleuren blauw, wit, rood en bruin, in de maten 37 t.m. 45 24,25. Fa. J. Zoeteweij Zn., tel. 01131-1390. Deze week nog speciale aanbiedingen aan héél voor delige prijzen van: 1-pers. flanellen lakens, wit en ge- blomd. Mooie baddoeken, losse zakdoeken, dames- en meisjesslips, meisjescami- soles en restanten breiwol. Alles beslist le keus en zo lang de voorraad strekt. Nabestellen voor deze prij zen niet mogelijk! Textiel- handel Snoep-van Willigen. Rad van avontuur. Loten voor het rad van avontuur, 100 no.'s, series a t/m z, in verschillende kleurenseries leveren wjj u uit voorraad. F. van der Peyl Kruiningen N.V., Markt 19, teL (01130) 1381. Zolang de voorraad strekt krijg u bij elk paar fanta sie (panty-nylons van ten Cate een paar knie-top kou- sen in dezelfde tint geheel gratis! Waarde 2,Ten Cate panty's zijn zeer sterk en hebben een buitenge woon goede pasvorm. We heben ze ook voor de aller grootste matenAlleen ver krijgbaar bij Textielhandel Snoep-van Willigen. Is de bekleding van uw bankstel versleten en is de rest nog prima? Vraag dan bij ons eens prijsopgave voor het opnieuw bekleden. Rui me stofstalen aanwezig, in diverse kwaliteiten, zowel modern als klassiek. In on ze werkplaats wordt uw bankstel vakkundig opge knapt. Wij komen vrijblij vend bij u langs. Paauwe's woninginrichting, Paarden markt 17, Yerseke, telefoon 01131-1623. Nieuwe zending baby-boxen en kinderstoelen nu ook in de nieuwe kleur aubergine. En natuurlijk ook in blank, wit, bruin, groen en rood. En nu nog aan de oude prij zen! Textielhandel Snoep-v. Willigen. Goed ideevoor Uw bont In ieder geval kijken bij de groot ste en goedkoopste bontzaak van Nederland. Duizenden korte en lange BONTMANTELS, BONTHOEDEN en -COLLIERS tegen aantrekkelijke lage betaalbare prijzenlll Bont kopen is een zaak van vertrouwen. Een 3-jarig garantie-certificaat is dat vertrouwen waard. Meer waar borg voor bont. Desgewenst zeer soepele kredietservice. De BONTKONING, Hoogstraat 97, Rotterdam-Centrum, tel. 010- 117.117. BIJ koop krijgt U alge hele reiskosten voor 2 perso nen terugbetaald. Vrijdagavond tot 9 uur geopend. Uw schoenen voor repara tie in goede handen bij Schoenreparatiebedrjjf Mar tin Wijdemans, v.h. Van Unen, Lange Vorststraat 18, Goes, tel. 7526. Is de bekleding van uw bankstel versleten en is de rest nog prima? Vraag dan bij ons eens prijsopgave voor het opnieuw bekleden. Rui me stofstalen aanwezig, in diverse kwaliteiten, zowel modern als klassiek. In on ze werkplaats wordt uw bankstel vakkundig opge knapt. Wij komen vrijblij vend bij u langs. Paauwe's woninginrichting, Paarden markt 17, Yerseke, telefoon 01131-1623. Gasverwarming v. schoor steen of gevelaansluiting gasfornuizen en geisers. Fa. Eckhardt, Yerseke, tel. 1508. Afwas-automaten 1296, nu 648,50% korting. M. J. Geluk, Wemeldinge, tel. 01192-333. Regenkleding. Met bont ge voerde regenjassen met ca puchon. Gewatteerde nylon regenjassen met capuchon blauw-rood. Henry Loyd re genpakken en overals. Fa. J. Zoeteweij Zn., telefoon 01131-1390. \-.y MARKT 13 - KRUININGEN TELEFOON (01130) 1503 Prachtige modellen Mooie sortering MAAR 't belangrijkste is: behaaglijke warmte met 'n moderne haard Haardenverkoop P. C. van Oosten - Yerseke Gevraagd wegens huwelijk: meisje voor halve dagen. P. J. Poley, Oude Torenstraat 13, Yerseke. FA. VAN DER PEYL TE YERSEKE DINSDAGS GEOPEND Vers vlees reklame: var- kensfilêt rollades 500 gram 5,18; runderrollade v. d. lenden 5,98; ossestaart v. d. soep 250 gram 98 ct; 150 gram schouderham 1,18; echte boerenham 100 gram 1,19; miltrollade 100 gram 89 ct. De Spar, Yerseke. Condooms zijn in de winkel voordeliger 4 pk. 1 st. gratis 7 pk. 2 st. gratis 10 pk 3 st. gratis Aankruisen, in de winkel afgeven en u krijgt het in gepakt mee. Drogisterij Van Liere, Voorhoute 16, Kruiningen. Goedkoop folders laten ma ken. Hoe doet u dat? Te ken zelf uw folder met zwarte inkt op helder wit papier (als u daar handig in bent kunt u er tevens tekeningen bij maken). Op onze nieuwe offset-installa tie drukken wij ze voor u af tegen de laagst mogelijke prijs Informeert u eens naar deze voor u winstge vende mogelijkheid. U kunt door dezegoedkope oplos sing een regelmaat brengen in uw folder-nieuws. Druk kerij van der Peyl - Kruinin gen N.V., tel. 01130-1381. Afwas-automaten 1296,- nu 648,50% korting. M. J. Geluk, Wemeldinge, tel. 01192-333. Engelse kop en schotels v. 4,65. Juist binnen gekre gen: smulpotten en tegels met spreuken. Fa. Eck hardt, Damstraat, Yerseke. Steunzolen naar maat, ook op doktersadvies. Alle voet correctors in voorraad. Voet- kundige adviezen worden gratis verstrekt. Martin Wijdemans medisch gedipL voetkundige. Schoenrepara tiebedrijf v.h. Van Unen, Lange Vorststraat 18, Goes, tel. 7526. Maandag: zuurkool 39 ct. Dinsdag: gekookte rode bietjes met ui 39 ct. De Spar, Yerseke. Luxe postpapier, Cards en notelettes uit tal van lan den geïmporteerd. Fa. van der Peijl. Trainingspakken in de kl. oranje, blauw, bleu-marine. Alle maten vanaf 41,25 t.m. 63,25. Fa. J. Zoete weij Zn., tel. 01131-1390. Fotokopie nodig? Van der Peyl maakt die voor u. 1,per stuk (tot kwar to of A 4). Markt 17, teL (01130) 1381, Kruiningen. Te koop: 1 Florett, bouwj. 1967, in prima staat. A. P. Gijssel, Dorpsplein 6, We meldinge, tel. 01192-376. Stencilwerk. Met onze nieu we apparatuur kunnen wij uw stencilwerk verzorgen in een kwaliteit die met kop en schouders boven het ge middelde uitsteekt en toch niet duurder. Van der Peyl - Kruiningen N.V., Markt 17, tel. 01130-1381. Voordelige plantenaanbie- dingen voor de tuin: struik en klimrozen, klimplanten, mooie coniferen alurnü in grote pot. Heester: als se ringen, jasmijn, forsythia, ribes, spirea en 2 srt. enz. Mooie sortering vaste plan ten. J. Hannewijk, Dorps straat 70a, Wemeldinge. Uit voorraad leveren wij u groot formaat stroken met het opschrift: Te koop, te bevragen bij Van der Peyl, Markt 17, telef. (01130) 1381, Kruiningen. elektrisch met 180 slagen per minuut rekenmachine met volautomatische ver korte snelvermenigvuldiging. Bij percentageberekening wordt zowel korting-bruto-netto afgedrukt, of toeslag- basis-totaalprijs. Laarzen. Lies-, knie- en kuilaarzen, bootslaarzen, schoenklompen in zwart en bruin. WerkschoenefKlom pen. Fa. J. Zoeteweij Zn., tel. 01131-1390. Afwas-automaten 1296, nu 648,— 50% korting. M. J. Geluk, Wemeldinge, tel. 01192-333. Te koop: broeiramen met of zonder lijst. L. Bom Grintweg 24, tel. 1241, Yer seke. KRUININGEN TELEFOON (01130) 1908

Scheldebode | 1971 | | pagina 3