BAAYENS OO de speciaalzaak voor uw BRIL REIMERSWAAL YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN K WAARDE ook aan huis te ontbieden PTT TIJDENS DE KERST- EN NIEUWJAARSPERIODE Voor de uitvoering van de PTT-dien- sten gedurende de Kerst- en Nieuw jaarsperiode zijn een aantal regelingen getroffen. Postdienst. Op zaterdag 25 december en zaterdag 1 januari a.s. zijn alle postkantoren ge sloten. Op de vrijdagen 24 en 31 decem ber zijn de postkantoren geopend tot 17.00 uur. Telegraaf- en Telefoondienst. Op eerste Kerstdag en Nieuwjaarsdag wordt de dienst uitgevoerd als op zon dag. De ontwerp begroting voor het jaar 1972 van de gemeente Reimerswaal is aan de leden der raad aangeboden. Een maand eerder dan vorig jaar en het ligt in de bedoeling van B. en W. geleidelijk zover te komen dat de aanbieding kan plaatsvinden voor de in de gemeentewet genoemde datum van 1 september. Algemeen. De 3e maal dat de begroting van de gemeente Reimerswaal wordt aange boden is deze weer meer reeël te noe men. De gewone dienst sluit met een raming voor onvoorziene uitgaven van 72.531,90 zonder dat de beschikking over de reserves nodig bleek. De finan ciële positie is struktureel gunstiger ge worden sinds het ontstaan van de nieu we gemeente. Faktoren die daartoe ge leid heben zijn o.a. het wetsontwerp tot herziening van de verdeelsleutel van het gemeentefonds, verruiming plaatse lijk belastinggebied en een zuinig en doelmatig beleid o.a. bij dienst gemeen tewerken (verdergaande mechanisatie en rationalisatie) efficiënte organisatie en de optimale bezetting van de ge- meentesekretarie. Door voldoende com pensatie van de kosten van het onder wijs moet de gemeente uit eigen kas 210.000,fourneren. Hierbij kan nog zeker 90.000,worden geteld i.v.m. vervanging van schoolgebouwen en an dere schoolgebouwen en andere nood zakelijke onderwijsaanpassingen. Het tekort van de zwembaden bedraagt 147.000,voor de gymnastieklokalen 33.420,terwijl de sportvelden een te kort van 165.335,oplevert. B. en W. ziet de oplossing in concentratie van sportterreinen. De havens zijn eveneens duur en vragen een bedrag van 197.000,extra. De poging van B. en W. om een bijdrage van het Rijk in de kapitaalslasten van de Beatrixhaven van Yerseke te verkrijgen heeft steun ondervonden van G.S. Toekomstig beleid. Het toekomstige beleid bevat twee hoofduitgangspunten. 1 Mocht er mettertijd een zeehaven- industriegebied komen dan dient dit te worden geprojekteerd in de kom van de Oosterschelde en dient de af meting zodanig te zijn, dat de milieu hygiëne in de kernen niet in gevaar komt. 2 Bevriezing van de kernen moet wor den voorkomen. Men verwacht verzet van de hogere overheden. Van enige gecoördineerd be leid t.a.v. de zeehavenindustriegebieden is hoegenaamd geen sprake. Er dient snel een verandering te komen waarbij zeker onze zuiderburen zulen moeten worden ingeschakeld. Het standpunt van het Provinciaal Bstuur van Zeeland over de kleine kernen vervult B. en W. met zorg. Dit standpunt tendeert vol gens B. en W. dat er in kleinere kernen niet meer gebouwd mag worden. Hier tegen zal B. en W. zich met kracht ver zetten. Iedere kern zal zodanig uitbrei ding moeten kunnen krijgen, dat de be staande voorzieningen optimaal kunnen worden benut. Aparte problematiek Yerseke-Hans weert De discussies over de afsluiting van de Oosterschelde doen de hoop herleven dat ook in de toekomst bepaalde schaal- en schelpdierenaktiviteiten kunnen blij ven voortgaan. B. en W. hebben ge streefd naar het instellen van een zoge naamde stuurgroep waarin naast ge meentelijke vertegenwoordigers ook pro vincie en rijk vertegenwoordigd zijn. Zo kan bij de beleidsplanning gecoördineerd worden. De planen om Hansweert-west een nieuwe injektie te geven ontmoet ten enige bedenkingen bij het provin ciaal bestuur. Men vindt de bestem mingsplannen te groot. Gezien de te verwachten ontwikkelingen te Hans- weert (amovatie Hansweert-oost, weg vallen van diverse -economische aktivi- teiten rondom het kanaal, sanering in Hansweert-west door de rijkverzwaring) menen B. en W. dat het beleid dient te worden voortgezet. Voor beide kernen zijn omvangrijke saneringsplannen in voorbereiding. Dringende aktuele zaken. De wet verontreiniging oppervlakte water. Het in voorraad hebben van vol doende bouwrij pegr on dSanering en krotopruiming. Persleiding van Yerseke naar de Westerschelde zo mogelijk in combinatie met andere persleidingen. Een zuiveringsinstallatie zo mogelijk in samenwerking met b.v. Noord-Bra bant. In enkele kernen zal de bouw grond in 1973 zijn uitgegeven. Met het oog daarop en metoog daarop en met de injektie die Hansweert-west nodig heeft zal dit begrotingsjaar het nodige dienen te worden gedaan aan het ver werven en bouwrijp maken van gronden. Er zijn nog vele andere wensen doch de budgetaire situatie dwingt tot nuch tere konstatering van de urgentste fei ten. Konklusie. Het komende jaar zal gezien de slech te financieel-ekonomische situatie waar in ons land zich bevindt een moeilijk jaar worden. Een doelbewust en scherp fnancieel beleid zal nodig zijn waarbij voorlichting aan en kontakt met de bur gers niet gemist zal kunnen worden. - Ruime sortering monturen ALOM |n dQ eenvoudigste als In BEKENDE de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service WXi? W W w WW W WW Lezing. In gebouw Trefpunt te Yerseke sprak Ds. J. Catsburg, Herv. Pred. van Sint- Maartensdijk. In deze lezing werd ge sproken over Advent'en dit met Genesis 21 6 als uitgangspunt. In dit kind, openbaart God Zichzelf als de God der vreugde en der blijdschap, die God, Die lust heeft om zondaren te redden en zalig te maken. De zeer boeiende lezing riep nog énkele vragen op, die Ds. op duidelijke wijze beantwoordde. Na het zingen van de lofzang van Maria sloot Ds. Catsburg de avond met dankgebed. Concert Mozart. Dinsdagavond gaf de muziekvereni ging Mozart te Yerseke een concert van kerst- en gewijde muziek in de recrea tiezaal van het bejaardentehuis Vrede- lust waartoe ook de bwoners van de bejaardenwoningen in Boschburg waren uitgenodigd. De avond werd geopend door de heer B. J. Korstanje namens het bestuur van de burgerlijke instelling voor bejaardenzorg. Hierna werd onder leiding van de heer P. Huysse een 15- tal nummers uitgevoerd met als slot het Ere zij God. De direkteur van Vre- delust, de heer de Keijzer, bracht de dank over namens de bewoners voor de ze muziekavond. Corrie Lindenberg kampioene keurtur- nen Zebra jeugdkeurturnsters. De 14-jarige Corrie Lindenberg van VZOS heeft afgelopen zaterdagmiddag op overtuigende wijze het kampioen schap keurtumen bij de wedstrijden van de Zeeuws-Brabantse-Turnkring voor jeugdtumsters behaald. Deze wedstrijd die onder auspiciën van de Zebra door de gymnastiekvereniging Quick te Brui- nisse werden georganiseerd kenmerkte zich door keurturnen van hoog gehalte, voornamelijk overigens in de kopgroep. 21 meisjes uit Zeeland en Wiest-Brabant hadden voor deze wedstrijd ingeschre ven. Reeds by het eerste onderdeel nam Corrie met 0.7 pnt de leiding voor haar rivale Cora Hoogstrate uit Zierikzee te vens de titelhoudster terwijl Annelies Clarisse uit Vlissingen zich met 0.45 pnt achterstand op Corrie tussen Corrie en Cora in plaatste. Na twee onderdelen was de stand nog ongewijzigd maar daarna vergrote een tot en met geladen Corrie Lindenberg haar voorsprong om uiteindelijk met 35.95 punten het kam pioenschap te behalen met 1.25 punt voorsprong op Cora die met het kleinst mogelijke verschil n.l. 0.05 pnt. tweede werd voor Annelies. Deze beide meisjes behaalden resp. 34.70 en 34.65 punten. De volgende wedstrijdkeurtumen is de voorwedstrijd om het landskampioen schap, een zware wedstrijd daar er naast een eigen oefening aan brug-onge- lijk, evenwichtsbalk, een persoonlijke vrije oefening en paardsprong ook de verplichte oefening aan brug-ongelijk en de paardsprong voor de Olympische Spelen in München gevraagd worden. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. De afdeling Yerseke hield op vrijdag 17 december '71 haar Kerstavond, ver zorgd door de jongens van de Zeeuwse Koorschool, onder leiding van dhr. E. Heyblok uit Goes. De mooi versierde ta fels met het licht van al de kaarsen en de fijne Kerstliederen door de jongens gezongen, maakte deze Kerstavond zeer sfeervol. Na de pauze speelden en zon gen de jongens in kostuum een kleine opera van Mozart en met het „Ere zij God" door de leden gezongen werd deze prachtige avond besloten. Judokampioenschappen van Yerseke. Op zaterdag 18 december j.l. vonden in de gymzaal „Oude Boogaert" de jaar lijkse judokampioenschappen van Yer seke plaats. Het was een aantrekkelijke judomiddag met vele spannende wed strijden. Hier volgen de namen van de judoka's, die zich dit jaar kampioen van Yerseke in hun categorie mogen noe men. Jeugd, 6-10 jaar: 20 t.m. 25 kg: José de Koeyer; 25 t.m. 30 kg: Corine Rentmeester; 30 t.m. 35 kg: Hans Ver schuren; 35 t.m. 40 kg: Krijn Everse. Jeugd, 11-14 jaar: 30 t.m. 35 kg: René van Stee; 35 t.m. 40 kg: Dieter Linden berg; 40 t.m. 45 kg: Johan Koeman. Adspiranten, 15-17 jaar: t.m. 65 kg: Frans van Schaik. Senioren, 63 t.m. 70 kg: Jos Sinke; 70 .m. 80 kg: Kees Nieu- wenhuyse80 t.m. 93 kg: Leo Pekaar. Deze judoka's mogen deelnemen aan de schoolkampioenschappen v. Sportschool „Felix Janssens". De scheidsrechters waren deze middag Leo Pekaar uit Yer seke en Willem van WiUegen uit Goes. Opgelet. Het Postkantoor is op vrijdag 24 en vrijdag 31 december telkens tot 3 uur geopend. Volharding 2Zaamslag 22. In een keiharde wedstrijd, die som mige momenten meer leek op 'n rugby- dan een korfbal wedstrijd heeft Volhar ding 2 het eerste punt in deze mikro- competitie in de wacht gesleept. Voor de rust werd Zaamslag weggedrukt wat bij de rust een 20 voorsprong oplever de door doelpunten van Nelleke Murre en Sjaak Filius. De Volhardingaanval kon in de tweede helft geen vuist ma ken wat net voor het einde toch nog een 22 gelijkspel betekende. De junio ren speelden het vuur uit hun sloffen, maai' alles zat letterlijk en figuurlijk tegen. De wedstrijd tegen Togo 1 werd met 10 verloren. Pas op 8 januari heeft de competitie een vervolg. W. van Stee overleden. Ons bereikte het droeve bericht dat de heer W. van Stee woensdag j.l. is overleden. Meer dan dertig jaar steun de hij Volharding, waarvan hij onge veer twintig jaar als bestuurslid werk zaam was. Vooral de jeugd had zijn volle aandacht en Volharding verliest in hem dan ook een node te missen kracht. V oetbabüeuvvs. De vriendschappelijke wedstrijd tus sen Yerseke 1 en Kloetinge 1 werd door Yerseke met 31 gewonnen. Yerseke 3 speelde 11 tegen Kloetinge 6. De da mes verloren van Kloetinge met 40. Yerseke 4 wist tegen Krabbendijke 3 een puntje mee te nemen door gelijk te spelen 22. De A-junioren verloren met 31 van Robur, Yerseke B won met 70 van Krabbendijkee B. Maandag avond werd er door de V.V. Yerseke in de sporthal te Goes gespeeld. Yerseke 1 versloeg Goes 1 met 41, twee Yersek- se ploegen speelden resp. verder tegen Kloetinge en Robur. Beide wedstrijden eindigden gelijk 44 en 22. De dames kwamen ook voor het eerst in de zaal, de nederlaag was kleiner dan zaterdag, nu verloren ze met 30 van Kloetinge. De A-junioren verloren met 60 van Goes A. Jaap Stevense geslaagd voor „Pikeur". Een dezer dagen slaagde de heer Jaap Stevense voor het rijksdiploma „Pikeur" aan het Hippisch Centrum te Deume N.-B. Hierdoor is hij volledig bevoegd tot het geven van paardrijlessen. Onge veer tegelijk met het behalen van dit diploma werd het nieuwe ruitersport- centrum van zijn móeder, mevr. A. C. Stevense-Sinke in gebruikgeneomen. Dit ruitersportcentrum is gelegen aan de Kooiweg te Hoogerheide onder de ge meente Woensdrecht ten zuiden van de vliegbasis Woensdrecht. De officiële ope ning zal nog even op zich laten wach ten, omdat de ailgehele afwerking nog niet is voltooid. Geslaagd. Onze dorpsgenoot, de heer A. J. Dijk- wel, slaagde te Leusden voor het Poli- tiediploma. De heer Dijkwel doet thans dienst als adspirant-agent te Temeuzen. De benoeming tot agent zal binnen kor te tijd plaatsvinden. Wij feliciteren hem met dit succes. Kerstfeest Plattelandsvrouwen. De Kerstavond van de Wemeldingse afdeling van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen heèft haar Kerstavond in het Dorpshuis gehouden. Mevr. Smits- Thorin uit Vlissingen, een Zweedse, ver telde het verhaal van Lucia een figuur uit Zweden die gezeien wordt als de draagster van het licht in de donkere dagen van de adventstijd. Zij heeft een kroon van kaarsen en wordt gevolgd door kinderen met brandende kaarsen bij zich. Schaatser-Wielrenner. Jaap Moelker, de schaatsende wiel renner, of moeten we zeggen: ae wiel rennende schaatser, is de afgelopen week aktief geweest op twee fronten Tijdens regionale wedstrijden op de kunstijsbaan in Eindhoven verbeterde hij óp de 100 meter het Zeeuws record en bracht het met 1.35.4 op zijn naam. Tij dens een wielercross in 's-Heerenhoek, een van de zwaarste sporten, kwam Jaap tot een zeer verdienstelijke 12e plaats. Voetbal. Van de seniorenelftallen heeft het 2e gespeeld en wel thuis tegen Kloetinge 4 welke wedstrijd met 20 werd ge wonnen. Het le elftal aangevuld met spelers uit het derde heeft thuis tegen Kapelle gespeeld waarbij de stand 22 werd, een prestatie die toch wel de moeite van het vermelden waard is. De juniorenuitslagen zijn als volgt: Al speelde uit tegen Kapelle Al en kwam met de volle winst thuis 53 voor de Al junioren uit Wemeldinge. A2 speel de thuis tegen Kloetinge A2 niet zo best en verloor met 50. Terwijl BI thuis de balans weer deed overslaan daar ze tegen Waarde BI met 31 de wedstrijd wonnen. Dubbel jubileum. Vrijdagmiddag en -avond werd in het Dorpshuis het zaken jubileum gevierd van de firma M. X. Geluk uit de Wilhel- minastraat. Tevens werd het 25-jarig jubileum gevierd van een der medewer kers in het bedrijf van de heer W. de Groene. De heer de Groene, die eigen lijk reeds in mei van dit jaar zijn 25 jaren bij de fa. Geluk had volgemaakt, werd nu zowel door de heere M. J. Ge luk zelf als door de personeelsleden in het zonnetje gezet en hem werden een aantal geschenken aangeboden namens firma en personeel. De zaak van de firma Geluk is in december 1946 opge richt door de heer Geluk in de ouderlij ke woning aan de Bierweg waar hij voor elektrische installatiewerk en win kel totaal 9- m.2 tot zijn beschikking had. Op 28 september 1956 kocht hij het postkantoor aan de Wilhelminastraat, in ruil voor zijn eigen zaakje wat door de PTT werd ingericht als postkantoor in afwachting van nieuwbouw. Zijn win kel in elektrische huishoudelijke appa raten en verlichting werd toen 35 m2 groot. Ook de werplaats werd heel wat groter hetwelk had nodig was daar sinds 1951 het wikkelwerk van motoren een flink deel van de werkzaamheden op eiste. Na een verbouwing in 1965 kwam er nog eens 40 m2 winkelruimte bij ter wijl de werkplaatsruimte ongeveer ver dubbeld werd. Een en ander werd dus nu feestelijk gevierd met een receptie waar velen uit het zakenleven, benevens vrienden en kennissen aanwezig waren. We zagen o.a. Burgemeester H. G. van Suijlekom met echtgenote, teiwijl het voltallige bestuur van de Raiffeisenbank eveneens acte de presence gaf. Na de receptie bleven de firmanten met per soneel, familie en intieme kennissen nog geruime tijd bijeen om samen het diner te gebruiken en het verdere gedeelte vaji de avond feestelijk te vullen. Geslaagde proefvaart schippersschool. Zo noemde het hoofd der school de heer Jac. van de Berge de eerste con tactdag voor de ouders van de leerlin gen van de Schippersschool „Prinses Beatrix" welke dezer dagen werd ge houden. De school die reeds in 19-38 is begonnen met haar werkzaamheden hield voor de eerste maal in haar be staan zulk een dag. De ouders van de schipperskinderen waren in groten ge tale opgekomen zelfs vanuit Ham burg, Straatsburg en Brussel om de ze dag mee te maken. Men begon om in de school de gemaakte werkstukken van de leerlingen te bezichtigen en te vens was er gelegenheid de leerkrach ten te spreken over de vorderingen van hun pupillen. Na het eerste gedeelte volgde een meer intieme bijeenkomst in het tegenover de school gelegen inter naat „de Schutsluis" waar het grootste gedeelte van de schipperskinderen ge huisvest is (Ruim 100). Hier werden de ouders verwelkomd door de voorzit ter van de Vereniging voor Chr. Onder wijs aan Schipperskinderen, de heer A. Veerhoek, waarna de leerlingen enkele zangnummers opvoerden en een toneel stukje „De Fluitspeler" onder leiding van hun leerkrachten voor het voetlicht brachten. De heer van de Berge bracht In zijn' slotwoord dank over aan alle medewerkers voor deze dag, waarna de dag besloten werd met een gezamenlij ke 'koffijemaaitij d, (verzorgd (door het personeel van het internaat. Vaardigheidsproeven „W.I.K." Dezer dagen werd in het Burgemeester van Sas Sportcentrum de jaarlijkse vaardigheidsproeven gehouden. De jury werd gevormd door de heren v. Oosten, Boon, Griep en v. d. Kuyl. Aan de jeugd- vaardigheidsproeven namen 71 jeugdle den deel, die allen slaagden. In de klas se A waren dat 11 meisjes en 11 jon gens, in de B-Klasse 8 meisjes en 3 jongens,, in de C-klasse 35 meisjes en 3 jongens. Voor de oudere leden waren de uitslagen als volgt: Jongens, klasse A: R. Pekaar 48.5; J. Pekaar 47.7; J. Scheffers 47.4; P. Scheffers 47.4; J. Weststrate 46.8. Meisjes klasse A: M. v. Stel 53.7; J. Ridderhof 52.7; Tr. Klap •52.5; S. van der Endt 51.2; E. de Neef 60.1. Turnsters 2e klasse: M. Bruijnooge 68.5; M. S. Gijssel 49.3; A. C. Jere- miasse 49.3; M. L. Moelker 49.1; M. M. Mieras 46.5. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. De leden van de afdeling Kruiningen en omstreken van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hielden hun Kerst middag onder leiding v. mevr. Baarens- van Aalst. Na de opening en samenzang las mevr. de Waal Menu het Kerstevan gelie. Mevr. Karels-Meeuwsen uit Bres- kens verzorgde de declamatie en ver telde ook het verhaal: „Een Kerstfeest met één kaars", van Marijke van Raep- horst. Het koortje zong, onder leiding van mevr. Boeij-Kosten (die ook de sa menzang begeleidde) een viertal Kerst liederen. Met het samenzingen van „Ere zij God" werd de middag besloten. Talentenjacht 1971. De 11e Talentenjacht om de Schelde- prijs van Reimerswaal is weer achter de rug. Mede door de steun van B. en W. van Reimerswaal, Prov. Raad, N.V. Kinotechniek, KRO en enkele bedrijven is deze dag tot een groot succes gewor den. De enige schaduw die over dit feest viel, was het afscheid van de heer J. J. Blok in verband met zijn vertrek naar Bergen op Zoom. De heer Blok was 1 jaar geleden mede-oprichter van het Concertfonds. Voor al zijn werk zaamheden werd hij bedankt door de voorzitster van zangvereniging „Cres cendo", mevr. Dek, die hem namens de zang een platenbon aanbood. Het comi té benoemde de heer Blok als ere-voor- zitter. Inmiddels is een nieuw lid aan het bestuur toegevoegd in de persoon van Hans de Jonge. 22 deelnemers heb ben afgelopen zaterdag vanaf 10 uur gestreden om de Scheldeprijs en de gou- den Sennheiser Microfoon. De jury be- staande uit de heren: van Loenhout, Harthoorn, muziekleraar te Goes en Wijnobel KRO, kwamen tot de volgende uitslag. Klavierinstrumenten: 1 Piet Westdorp, Ouddorp, 217 pnt; 2 Harry Schroevers, Vlissingen, 192 pnt; 3 Ro nald Schroevers, Vlissingen, 165 Pnt- Instrumentaal: 1 Zeelandia Trio, Vlis singen, 191 pnt; 2 The Hearts, Putte, 170 pnt; 3 R. Spuy en S. Mackingtosh, Vlissingen 154% pnt. Vocaal: 1 Bridge, Vlissingen, 198 pnt; 2 Anita en René, Rotterdam, 197 pnt; 3 Clarence Put man, Arnhem, 196 pnt; 4 Paula en Wil ly Merkelbeek, 193 pnt; 5 Jacky en El- co Tamminga, Rilland, 192 pnt; 6 Ar nold van Gaans, Oudenbosch, 191 pnt; 7 Eshter de Zeeuw, Dordrecht, 185 pnt; 8 Leent je Zijlmans, Raamsdonkveer, 184 pnt; 9 Kees Jansen, Goes, 178% pnt; 10 Ria van Oevelen, Hoogerheide, 162 pnt; 11 Melrose Abbey, Goes, 158 pnt; 12 Jan L. Minnaard, Kruiningen, 152 pnt; 13 Ronald Spuy, Vlissingen 151% pnt; 14 Martha Westhoeve, Ouddorp, 150 pnt; 15 Eveline Satink, Hansweert, 146%16 Ina Jansen, Hansweert, 141 pnt. Burgemeester Pijl Hogeweg over handigde aan Piet Westhoeve 217 pnt onder een daverend applaus de Scheldebeker en de gouden Sennheiser microfoon. De Tienerjury, die bestond uit Addy Jansen, Ineke Steketeee en Ronnie Waverijn kwamen tot de volgen de uitslag: le prijs vocaal: Jacky Er- wich en Eelco Tamminga, 94% pnt. le prijs klavierinstrumenten: Piet West hoeve, 94 pnt. le prijs instrumentaal: Zeelandia Trio, 87 pnt. Voor het Spring plank radio programma van de KRO kregen de volgende deelnemers een in vitatie: Clarence Putman, Arnhem; Ani ta en René, Rotterdam; Paula en Willy Merkelbeek; Jacky Erwich en Eelco Tamminga Rilland-Goes. 's Avonds was er het optreden van de Mailer Macken- zieband onder leiding van Foort Ver- brugge. De Talentenjacht voor 1971 is achter de rug, maar het comité kijkt nu reeds naar 1972 en hoopt er weer een fijne dag in december 1972 van te ma ken. Brand. Vrijdagavond omstreeks 6.30 uur brak brand uit in twee woonwagens staande aan de zeedijk. De brandweer die het vuur bestreed met 5 stralen, kon niet voorkomen dat beide wagens geheel uit brandden. De bewoonster van één der wagens mevr. P. was frites aan het bak ken terwijl op de tafel een brandende kaars stond. Zij ging ondertussen even op bezoek bij haar buurvrouw in de wa gen die plm. 1.20 meter verder stond. Toen zij een kwartier later terugging zag zij dat de wagen in lichterlaaie stond. Doordat het vuur snel om zich heen greep raakte de andere wagen ook in brand. De kinderen die lagen te sla pen konden ternauwernood gered wor den. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De bewoners zijn zolang on dergebracht in het oude gemeenthuis te Krabbendijke. Voetbal. De vriendschappelijke wedstrijd tus sen twee combinaties van eerste en tweede elftal spelers eindigde in 00. Voor de competitie speelden het vierde en vijfde tegen elkaar. Het vijfde was de betere ploeg en won met 10. Het mooie doelpunt werd gemaakt door V. de Vries. De A-junioren leden een grote nederlaag in Kloetinge, na met de rust met 60 te hebben achtergestaan, werd de eindstand op 80 bepaald. BI bleef in het goede spoor en won met 20 van Hansw. Boys. De overige elftallen wa ren vrij. Het competitieprogramma ligt nu stil tot 8 januari. Kerstconcert. Vrijdagavond werd lin het Dorpshuis een Kerstconcert verzorgd door het jeugdkorps van de muziekvereniging Vooruit, onder leiding van de muziek pedagoog de heer Mannaert uit Hulst. De waarnemend voorzitter, de heer K. van Houte, mocht een talrijk publiek wPlkom heten, waaronder wethouder Nieuwenhuijse van Reimerswaal. Een aantal Kerstnummers werden zeer goed uitgevoerd. Ook lieten een tiental nog zeer jeugdige muzikantjes horen hoe zê al na vier weken een instrument bespe len. Kollekte. De rondgang voor de viering van het Kerstfeest van de Zondagschool heeft alhier 600,opgebracht. HORLOGER JUWELIER OPTICIEN TELEFOON (01102) 1223 DIJKWELSESTRAAT 22 KAPELLE-BIEZELINGE Vrijdags tot 9 uur geopend. WEEKENDDIENST DOKTOREN Voor het weekeinde van 25-26 december wordt de doktersdienst voor de dorpen Hansweert, Krabbendijke, Kruiningen, Rilland-Bath en Waarde waargenomen door dokter J. de Beij, Hansweert, tel. (01130) 1344. Hulpcentrum Noord- en Midden-Zee land, tel. (01100) 4444. YERSEKE Van 2631 december 1971 Vrijdag 31 december: Volle Maan HOOGW. LAAGW. v.m. n.m. v.m. n.m. Zondag 9.33 10.14 3.00 3.42 Maandag 10.48 11.32 4.11 4.59 Dinsdag 12.05 5.35 6.16 Woensdag 0.50 1.15 6.49 7.23 Vrijdag 2.54 3.14 8.42 9.06 Donderdag 1.53 2.16 7.51 8.17 Te Wemeldinge 5 minuten vroeger Te Hansweert 40 minuten vroeger

Scheldebode | 1971 | | pagina 2