Kerstmis in Bethlehem Scheldebode-kringetje Ds. WJ. Musch gaat Breskens verlaten Gedeputeerde van Poelje neemt in 1972 afscheid Kerk diensten demon - stratie zwemmend redden WELKE DOKTER IS THUIS Heeft u al eens in DE PUT" GEGETEN CULTURELE AGENDA de scheldebode donderdag 23 decemer 1971 Menu van de week Wreed doden van dieren Strandhotel Vlissingen Hoog water in Vlissingen De Geboortekerk werd gebouwd nemen, gaat dan verder naar Bethle- door Constantijn de Grote op ver- hem. De stoet kronkelt door de nau- zoek van zijn moeder koningin He- we straten van het stadje totdat lena, die in 326 na Chr. een pel- men bij het Kribbeplein komt. grimstocht naar het Heilige Land Hier treden geestelijken uit de maakte. Het gebouw raakte helaas Basiliek de processie tegemoet. De in verval, maar werd in de zesde Sint-Catherina kan slechts duizend eeuw door Justinanius, de Byzan- geïnviteerde gasten ontvangen voor tijnse keizer, herbouwd. Zo veran- de nachtmis, maar de dienst is via derde in de loop der eeuwen de een gesloten t.v.-circuit voor de dui- kerk van aanzien door tal van res- zenden pelgrims op het Kribbeplein tauraties. Er werden later zelfs nog ,e volgen. een kerk, een Franciscaans, een Nadat de patriarch de mis heeft Grieks en een Armeens klooster aan opgedragen treedt hij de grot onder toegevoegd. Het gebouwencomplex de kerk binnen. Hij draagt een maakt thans op de bezoeker de in- beeld van Jezus mee en plaatst dat druk van een middeleeuwse vesting, op een zilveren ster op de vloer. Toch vallen de gebouwen niet uit de Deze ster geeft precies de plaats aan toon, omdat het symbolen zijn ge- waar Jezus geboren werd. In de. grot worden van eenvoud en kracht, die worden Gregoriaanse gezangen ten de nederigheid van Christus geboor- gehore gebracht en gebeden gezegd., te uitbeelden. Daarnaast heeft de Tot besluit wordt het beeld van Geboortekerk ook haar betekenis Jezus in de kribbe geplaatst, waar ontleend aan het feit, dat zij in de het tot Driekoningen blijft staan. De loop der eeuwen is geworden tot ster werd de kerk geschonken door een centrum van studie en pelgrims de Turkse sultan in 1852 ter vervan- tochten. Zo verbleef Sint-Hierony ging van een soortgelijk exemplaar, mus er in de vierde eeuw om het dat vijf jaar voordien spoorloos was Oude Testament te vertalen in het verdwenen. Zij, die thuis zijn in de Latijn. geschiedenis, weten dat de verdwij- Naast de Geboortekerk staat de ning van de ster een van de oorza- kerk van Sint-Catherina. Daarin ken van de Krimoorlog was. houden de rooms-katholieken met Kerstmis hun religieuze plechtighe- Het kerkgebouw was nameiyk ou den. De protestanten vieren Kerst- derwerp van wrijving geworden tus- mis in het herdersveld even buiten sen de Griekse en Latijnse christe- Bethlehem, terwijl de Anglikaanse nen. Rusland en Frankrijk wierpen bisschop zijn dienst houdt op het zich op als vertegenwoordigers van voorplein van de orthodoxe kerk in de respectieve groepen. Rusland de stad. De oosterse kerken de stelde zyn eisen ter bescherming Russische, de Chaldese, de Maroni- van de orthodoxe christenen in het ten en de Ethiopische vieren hun toenmalige Turkse rijk, maar de En- kerstfeest op een later tijdstip, vol- gelsen wisten te bereiken dat die gens de Juliaanse kalender; de Ar- eisen werden afgewezen. Het con- meense kerk viert haar kerstfeest filet liep uit op de Krimoorlog met zelfë nog later. Turkije, Engeland en Frankrijk als bondgenoten tegen Rusland. In 1854 De plechtigheden van de r.-k. barstte de strjjd in de Zwarte Zee kerk beginnen op 24 december om los met de Russische vesting Sebas- een uur 's middags. Op dat tijdstip topoi als doelwit, vertrekt de Latijnse patriarch van Toen Jezus werd geboren kwamen Jeruzalem aan het hoofd van een er slechts drie koningen om hem eer plechtige processie van geestelijken te bewijzen. Hun tocht naar Bethle- naar Bethlehem, een tocht van onge- hem was zwaar. Tegenwoordig ma- veer 18 kilometer. Even buiten Beth-j ken moderne vervoermiddelen het lehem bij het graf van Rachel, de vele duizenden mogelijk om naar vrouw van Jakob, wordt de patri- Bethlehem te reizen. De moderne arch verwelkomd door plaatselijke pelgrims komen echter met hetzelf- hoogwaardigheidsbekleders van de de doel als hun voorgangers, namelijk families, die al sinds 300 jaar het om de geboorte van Christus te vie- voorrecht hebben de patriarch te ren en om tot uitdrukking te bren- begeleiden. De processie, waaraan gen wat alle mensen op aarde na- ook leden van het corps diplomati- streven, wat hun geloof ook moge que en duizenden leden van reli- zijn: vrede op aarde onder de men- gieuze en jongerenorganisaties deel- sen van goede wil. „Verandering van traditie doet eten". Waagt u het nu eens voor een keer af te stappen van die gevulde kalkoenborst, kerstrollade, en ande re traditionele kerstgerechten. Pro beert u het dit jaar eens met een "lopend buffet*' De voorbereidingen zullen dezelfde zijn, maar het grote voordeel is, dat de gastvrouw bjj een "wandelend buffet" ook van de partij kan zijn. Voor de gasten kan men "elck wat wils" gereedzetten, zoals bijvoorbeeld een keuze uit vlees, vis of gevogelte. Onder het weekmenu vindt u enkele tips voor gerechten, die deel kunnen uitma ken van zo'n lopend buffet. Zondag: championsoep, varkens haas, witlof, aardappelen, fruit. Maandag: stampot, rauwe andijvie met blokjes kaas en ïjoghurt. Dinsdag: gehakt, witte kool, aardap pelpuree. chocoladevla. Woensdag: koolraap, runderlap, ge bakken aardappelen, wentelteef jes. Donderdag: capucijners met spek, aardappelpuree, appelmoes kwark of Bulgaarse ïjoghurt met rozijnen. Vrijdag: gebakken schol, aardap pelen, peterselie, worteltjes, appel. Zaterdag le kerstdag: bouillon, lo pend buffet, gevulde meloen. Kippesalade: vlees van 1 gare soepkip, 1 literblik bleekselderij 1 literblik ananas, 100 g. ham. 100 g jonge kaas, 2 bakjes sour cream, tijm, oregano, worcestershi- resauce, tabasco, aromazout, peper, paprikapoeder. Snijd alle ingrediën ten klem en meng alles dooreen. Roer de sour cream luchtig met alle kruiden en meng deze door de in grediënten. Voeg eventueel iets ci troensap toe. Leg op een schaal de gewassen en gedroogde slabladen en schik hierop de salade. Garneer deze met tomaat, hardgekookt ei, peterse lie en komkommer. Julienne van groenten: 1 winterwor tel, klein blikje doperwten, 1 knol selderij, 2 appelen, 100 g jong bele gen kaas, sap van 2 citroenen, olie, azijn, peper, zout, tabasco, tijm, ore gano, worcestershiresaus, paprikapoe der. Snijd de wortel, de knolselderij en de kaas in heel fijne reepjes. Snip per de appel en giet hierover het citroensap. Laat de doperwten uit lekken en meng deze door de ande re groenten. Maak de sla aan met olie, azijn en de specerijen. Schik de sla op een met slabladen bedekte schotel en garneer deze met tomaat, hardgekookt ei, peterselie en kom kommer. Dat visje bij vishandel de Munck smaakte naar meer nietwaar myn heer A. de Wijze, Schuitvaartgracht 321 te Vlissingen. Op dat moment hebt u vast niet aan het kringetye in de Scheldebode gedacht dat u zo maar een pond lekkere gebakken vis uit de zaterdagreclame oplever de. Ja zo ziet u maar weer dat je in ons kringetje geen visje hoeft uit te gooien, het is ai voldoende als je er een op eet. Natuuriyk heeft de heer de Wijze ook de andere prtyzen gekregen die onze kringetje winke liers gratis ter beschikking stellen. Wie zal net voor Kerstdagen de gelukkig zyn? De mevrouw die met de kerstboom sleept staat er goed op met de kerst. De gulle gevers zijn deze week: Banketbakkerij Faber, Badhuisstraat 28, de bekende kwaliteitstaart, Sla gerij de Vries Walstraat 46, een pond biefstuk. Vishandel Frans de Muijnck, Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zaterdagrecla me, Drogisterij Luitwieler, Lange Zelke 50, luxe flacon badschuim, Foto De Grave, Walstraat 74, waar debon van f 2,50 voor foto-artikelen, Kledingbokser, Lange Zelke 200, stropdas, Boutique La Perruquo Walstraat 80. een pruikenborstel, De wijnkelder. Walstraat 104, een fles rode Mistella, Smith Kaas, Markt kraam pond kaas naar keuze, Fabro n. v. Domburgs Schuitvlot 2, Mid delburg platenbon t. w. v. f 5,-, De Drie Tonnetjes, St. Jacobsstraat 4, koffie met gebak voor twee perso nen. Slagerij D. van Oostrom, Wal straat 100, 300 gram vleeswaren, 't Goudoppertje Walstraat, waardebon van f 5,-, Potterie Jaap, St. Jacobs straat 33, Vlissingen waardebon 75.- Groenteshop Hercules, Hercules Segherslaan 80a, een fruitschaal, Brillenspecialist Tilroe, Walstraat 81, kamerthermometer, Kwekerij Dekkers, Langeviesingel 38, Middel burg, bloemen of planten t. w. f 5,- Bloemsierkunst Dekker Kanaalstraat 59. Souburg. Bloemen en planten naar keuze/ 5,-. BRESKENS Zondagavond j.l. verzorgde ds. WJ. Musch met een speciale dienst zijn laatste dienst in januari zal worden bevestigd, de Hervormde kerk te Breskens. 's zwaag in Friesland waar hij een beroep heeft aanvaard en waar hij 2 Maandags is hty met vrouw en een dochter vertrokken naar Kollumer- OOST-SOUBURG Opnieuw zyn de Zeeuwse Staten duidelijk geschokt. Eerst woedde er de PZE- M-orkaan en thans heeft gedepu teerde MJ. van Poeye uit Vlissin gen bekend gemaakt dat hij op dringend medisch advies zyn functie als lid van GS van Zeeland in 1972 zal neerleggen. De heer van Poelje is met name in de onderhandelingen over de veertarieven wel uitermate deskundig gebleken en de voorzit ter, mr. J. van Aartsen zei dat het college van GS een zeer gevoelig verlies lijdt met het aftreden van deze gedeputeerde. De heer van Poelje maakt sinds 1954 deel uit van de Provinciale Staten. Verder was hij twaalf jaar voorzitter van het gewest Zeeland van de Partij van de Arbeid. In 1944 werd de heer van Poelje be noemd tot fractievoorzitter van de Partij van de Arbeid in de gemeen teraad van Vlissingen. Bij de speculaties rond de opvolging van de heer van Poelje zijn de namen van de heren Gillis sen en Don meerdere malen ge noemd. De familie Musch kwam in 1965 naar Breskens waar de heer Musch in 1967 werd bevestigd als dominee. Daarvoor had hij zich in verschillen de gemeenten zeer verdienstelijk gemaakt in het sociale leven. Me vrouw Musch vertelde dat het zeer moeilijk was om afscheid te nemen omdat men zoveel persoonlijks ach ter laat. Zij en haar man hadden altijd met veel plezier hun taak gedaan in deze Zeeuwse plaats maar toch ging men weg met zeer veel goede verwachtingen van de nieuwe woonplaats. Na de laatste dienst die door ds. Musch werd verzorgd was er voor iedereen gelegenheid af scheid van de familie te nemen in de Uitkomst te Breskens waar velen gebruik van hebben gemaakt. Ds. Musch was niet alleen op de hoogte van alles wat met de Gereformeerde richting te maken had maar hij onderhield ook zeer vele contacten met anders denkenden en vooral werkte hij veel samen met de Ka tholieke gemeente. Voor de vele be jaarden en zieken zal het zwaar zijn dat de familie Musch uit Breskens is vertrokken, want vooral mevrouw Musch ging nogal eens bij een een zame of zieke op bezoek, iets wat zij niet alleen als haar plicht zag maar wat ze altijd met zeer veel plezier heeft gedaan. VLISSINGEN - Zaterdag 25 de cember van 0.00 tot en met 24 uur dokter Bom. Badhuisstraat 45, tel. 01184-2233, zondag 26 dec. van 0.00 tot en met 24 uur dokter De Greef, Badhuisstr. 114, tel. 2121. Apotheek. Van vrijdag 24 decem ber n. m. 18 uur tot en met vrijdag 31 dec. v. m. 8.30 uur geopend apotheek C. P. Lastdrager, C. v. Perestraat 1, Souburg, tel. 01183- 1593. verloskundige. 25 en 26 decem ber mej. Van Ginkel, Pres. Roose- veltlaan 232, Tel. 01184-2775. Huisartsen Souburg, Arnemuiden en Nieuwland. 25 en 26 december dokter N. Kaptein, Dintelstraat 1, Souburg, tel. 01183-1630. Dierenarts. I S. Klok, Oude Dom- burgseweg 35, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Wijkverpleegster Oranje-wit-gele Kruis. 25 en 26 december zuster v. d. Ende, Schaepmanstraat 51, tel. 01184-4221. Wykverplecgster „Het Groene Kruis". 25 en 26 december zuster Van Sabben, Sottegemstraat 22, tel. 01184-2914. Wykverpieegster Het Oranje-Groene Kruis te Souburg en Ritthem. Zuster W. Verhagen-Westerbeke, Burg. Ste- merdinglaan 119, Souburg tel. 01183- 1541. Tandarts. Zaterdag 25 december van 11-12 uur dokter A. H. Oort, Tobagolaan 6, Vlissingen, tel. 01184- 4390. Zondag 26 december van 11-12 uur dokter G. H. P. J. Miljoen, Eemstraat 5, Souburg tel. 01183- 1530. MIDDELBURG Doktersdienst. Zaterdag 25 december van 0.00 tot en met 24 uur -dokter Rijerse, Seis- weg 29, Middelburg, tel. 01180-3456, zondag 26 december van 0.00 tot en met 24 uur dokter Boerwinkel, Noordweg 214, tel. 01180-2460. Apotheek. Van vrijdag 24 decem ber n. m. 18 uur tot en met vrijdag 31 december v. m. 8.30 uur geopend apotheek W. K. Hammehen, Markt VLISSINGEN - Het doden van voor de consumptie bestemde die ren. Elk jaar bereiken de Nederland- sche Vereeniging tot Bescherming van Dieren uit alle delen van het land klachten, dat kleine dieren als bijvoorbeeld pluimvee en konijnen, op vaak afschuweiyke wijze worden gedood. Iedere avond diner van 6-10 uur Het tienerkoor uit Breskens on der leiding van mevrouw Bakker heeft zondag j.l. meegewerkt aan een zangavond die gehouden werd in de gereformeerde kerk te Schoondijke. Aan deze avond werkten ook mee het christelijk gemengd koor Soli Deo Gloria on der leiding van A. Vergouwe uit Oostburg. Burgemeester en wethouders van Oostburg hebben de raad voorge steld een bedrag van f 5500, ter beschikking te stellen voor een toeristisch zwembad in Breskens. Een dezer dagen is in de raad het voorstel gepasseerd om aan de Ned. Heidemij. opdracht te verle nen tot het ontwerpen van een plan voor de aanleg van een toe ristisch zwembad. Het ligt in de bedoeling dat aanplant, speelweide en zonneweide zover uit te werken dat het voldoet aan de eisen om in aanmerking te komen voor een werkverruimingsobject. Moeder, er komt een bevolkings explosie. Ja, kind, dat zal me een klap geven. Dit is de titel van het Lureleiprogramma dat de leden hiervan brachten voor een uitver kocht Brittannia in Vlissingen. Men mag van dit cabaret toch verwachten dat het uitstekend spel brengt. Dit nu, wat deze avond gebracht werd, was bijzonder aar dig maar niet groots. Mensen die het gezien hebben, hebben een leuke avond gehad maar meer ook niet. In een toespraak die ir. J. Zuur deeg hield voor loodsen te Vlissin gen stelde hi^ dat het nog vele jaren zal duren voordat België toestemming krijgt de bocht in de Westerschelde bij Bath door kana lisering af te snijden. Beide landen onderhandelen momenteel over de Nederlandse eis dat België eerst maatregelen moet nemen om het water van de Westerschelde te verbeteren wat hier od neer komt dat alle industriën op de rechter oever van de Schelde bij Antwer pen zullen moeten worden voor zien van zuiveringsinstallaties en dit gaat gewoon heel wat jaren kosten eer dat gerealiseerd is. Vier sleepboten waren er nodig om het Engelse driepoot booreiland Seaquest afkomstig van de kust van Schotland naar de Scheldepoort- werf te slepen. Tot de Schelde- havenmond waren er drie Engelse zeeslepers waarna de Seaquest werd over genomen door drie sleepboten van W. Muller uit Ter- neuzen en een van Scheldepoort. Op de werf Scheldepoort zal dit booreiland, dat een der grootste ter wereld is, een grondige reparatie- en onderhoudsbeurt ondergaan. De heer A. Huibregtse, 20 jaar lang secretaris geweest van de VVV Westkapelle, heeft onlangs afscheid genomen tijdens de na jaarsvergadering van deze afde ling. Van deze 20 jaar heeft hij de VVV ook nog 16 jaar gediend als penningmeester. Verder zal hij nog in het Algemeen Bestuur der Pro vinciale VVV en in de propagan- dacommissie Walcheren. Zondag 19 december j.l. heeft de christelijke gemengde zangvereni ging Looft Den Heere te Westka pelle in verband met hun 65-jarig jubileum een jubileumuitvoering gegeven in de hervormde kerk al daar. In de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg heeft onlangs de twaalfde winterzaalconcours van de Zeeuwse Bond, afd. Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Federatie van harmonie- en fanfa rekorpsen plaats gevonden. Hier voor hadden zich 15 korpsen ge meld waaronder vier jeugdkorpsen en vooral hierover was voorzitter Jac. Uijterhoeve uitermate te spre ken. Nog een punt wat vreugdevol was, was het feit dat dit zaal concert voor de eerste maal onder de beoordelingsnormen van de K.N.F. kon worden gehouden.. Ver der stemde het zeer hoopvol dat ook onder de leden van de grote korpsen verschillende jongeren voorkwamen. De kijkers in de binnenstad van Vlissingen ontvangen, volgens het raadslid Bannink, vervormde beel den op hun televisie. Voor deze klacht heeft men ook al een boos doener, de hoge kranen op het terrein van de Koninklijke Maat schappij De Schelde. De heer Ban nink heeft nu schriftelijke vragen gesteld aan het college van b. en w. Hij wil o.a. onderzocht zien of men met centrale antennes of dit kan voorko- een bepaald bedrag waarvoor men iets kon kopen dat voor ieder te huis het noodzakelijkste was. Het r.-k. internaat Huize den Berg in Goes ging het bedrag van f 4000, gebruiken voor de aanleg van een speelzwembad in de tuin van het internaat. Vijervreugd in Middel burg gaat het bedrag, f 3000, besteden voor de aanschaf van speelwerktuigen. Ook voor De Sterre in Sluiskil was er een ge schenk in de vorm van geld en wel f 4000, Dat besteed zal wor den voor de financiering van een zwembadje. Ipenoord heeft een Volkswagenbusje nodig waarvoor alvast f 750, gereserveerd werd terwijl f 3500, besteed zal wor den voor diverse spelaccommoda- ties. De kinderen van de Windroos gaan volgend jaar van het bedrag een vakantiereisje maken. Hier voor kreeg men f 1250, Een deputatie van de Stichting Sport Steunt Zonneveld, C. L. Wester weel, J. le Due en F. G. Melse konden al deze blijde tijdingen gaan brengen. Deze week geen programma van de V.C. Vlissingen in verband met de a.s. kerstdagen. Toch wordt er wel gevoetbald en wel op tweede kerstdag wanneer weer de traditi onele kersttoernooi wordt georga niseerd. Dit wordt gedaan in de sporthal van Vlissingen en er ko men A- en B-elftallen in het veld draadtelevisie men. Verschillende kindertehuizen hebben dit jaar later dan gewoon lijk bezoek ontvangen van de goedheiligman. De Stichting Sport Steunt Zonneveld heeft weer di verse door haar in Zeeland begun- l': "de tehuizen blij gemaakt met in de leeftijd van 12 tot 18 jaar. Men begint om 9.00 uur 's morgens om 's middags om plus minus 16.15 uur te stoppen. Bij de A-junioren komen in poule 1 Leeds United, Ajax, Real Madrid aan de beurt. In poule B zijn dit Inter Milaan, Celtic, Feijenoord. Bij de B-junio ren komen namen voor als West- Duitsland Italië en Engeland in poule 1, in poule 2 Griekenland, Rusland en Frankrijk, in poule 3 Nederland Spanje en Wales en poule 4 wordt vertegenwoordigt door jongeren die in dit toernooi behoren tot Hongarije, Oostenrijk en Zweden. In verband met het feit dat alle junioren afkomstig zijn van de V.C. Vlissingen heeft men deze oplossing genomen om de ploegen enigszins uit elkaar te houden. Voor de jeugd is het ook prachtig om voor de schijn eens te behoren tot een van Nederlands grootste ploegen. Een depudatie van het gemeen tebestuur van Vlissingen, aange voerd door wethouder I. Filius en commissaris D. van Ooijen, warenv aanwezig tijdens een zeer druk bezochte en geanimeerde af scheidsreceptie welke gehouden wordt ter gelegenheid van het af scheid van hoofdinspecteur G. J. Schutten van het Vlisslngse poli tiecorps. Maandag 27 december a.s. orga niseert ae micro-korfbalvereniging Seolto te Vlissingen in de sporthal van de President Rooseveltlaan een micro-korfbal toernooi voor ju nioren in de leeftijd van 15-18 jaar. Dit toernooi begint om 9 uur en eindigt rond 16.00 uur, de toe gang is vrij en als u gaat kijken kunt u ploegen van Blauw Wit uit Kloetinge, Animo uit Souburg. To go uit Goes, Swift uit Middelburg en de organiserende vereniging aan het werk zien. Tussen de wed strijden door kunt u ook nog aspi ranten en pupillen aan de gang zien. Na afloop is er voor de deel nemende ploegen een disco-bal in het restaurant van de sporthal. Copy voor deze rubriek dient uiterlijk zaterdags, voor het uitko men van de Scheldebode, om 6 uur in het bezit te zyn van de redac tie, Platanenstraat 27, Oost-Sou burg, tel. 01183-1997. Haar zijn gevallen bekend, dat konijnen levend gevild en ook dat kippen levend geplukt werden. Er zijn in ons land verschillende abat toirs, waar men voor een zeer gerin ge prijs de dieren kan laten slach ten, het vlees wordt dan ook nog door deskundigen gekeurd. Men kan zich voor het slachten van dieren ook wenden tot bona-fide poeliers. Dierenbescherming wijst er voorts op, dat onder meer het ophangen van konijnen en het levend plukken van kippen en dergelijke voor de wet strafbaar is en dat hiertegen door politie en de over het gehele land verspreide inspecteurs der ver eniging zal worden opgetreden. Houdt bij de jaarwisseling uw die ren ook in huis: maar al te dikwijls worden ze door het vuurwerk in paniek gebracht of lopen ze ernstig letsel op. VLISSINGEN - Eén dezer dagen vond in het zwembad te Vlissingen een zeer interessante demonstratie plaats van zwemmend redden die gegeven werd door een selectieploeg van de Vlissingse Reddings Brigade. Het talrijke publiek werd door de secretaris van de Brigade, de heer G. J. de Rooij welkom geheten. Het was de eerste keer dat men een demonstratie verzorgde nadat onge veer anderhalf jaar geleden met de opleiding van zwemmend redden was gestart. De brigade telt momenteel 165 leden an heeft een wachtlijst van 30 personen. Deze demonstratie werd gegeven door de selectieploeg van de brigade welke bestaat uit 22 jongens en meisjes van 11 t.m. 15 jaar en twee mascottes van 5 en 6 jaar. Deze selectieploeg stond onder" leiding van de heer Wielemaker die ook de algehele leiding van de de monstratiemiddag had. Na het voor stellen van de ploeg werd er begon nen met een wisselslag-estafette. Vervolgens kon men getuige zijn van het popduiken dat door Paul Elshout zelfs geblindoekt werd ge daan. De duikers van de Bedrijfs brandweer van de koninklijke Maat schappij De Schelde toonden en de monstreerden hun uitrustingen. Als hoogtepunt kon de prestatie van de II-jarige Harm Blaauw worden ge zien die 50 meter onder water zwom. Ook de twee mascottes zorg den voor een bijzonder geslaagde show. Tako ging gekleed als strand- wacht en Wilma als schipper. Het duikteam gaf nog een demonstratie van een redding met perslucht waarna de Dr. Maverman Brigade kon terugzien op een bijzonder goed geslaagde demonstratie. Vlissingen. Hervormd Vlissingen. Vrijdag 24 december 23 uur kerst- nachtdienst in de St. Jacobskerk. Liturgie Ds. F.S. Kloosterman, Kerstboodschap Ds. Y. v.d. Schoot. 24 uur Luiden van de Kerstklok ken. Zaterdag 25 december, Zevende Dags-Adventisten. 10.15 uur Dienst in Het Anker, Bonedijkestraat, Ds. A. Dingjan. Hervormd Vlissingen. St. Jacobs kerk 10 uur ds. E.S. Kloosterman, 17 uur leger des Heils Bijeenkomst, voor iedereen. Johanneskerk 9.30 uur ds. J .Kwast. 19 uur Geen Dienst. Ter Reede 19 uur Zondag 26 december St. Jacobskerk 10 uur ds. J. v.d. Heide Souburg, muzikale omlijsting "Vlijt en Volharding". 15.30 uur oecumenische zangdienst, met medewerking van St. Caecilia. Johanneskerk 10 uur ds. F.S. Kloos terman. 19 uur zondagsschool kerst feest) wijk 3 en Zuid (Emmanu elkerk Paauwenburg 9.30 uur ds. Y. v.d. Schoot, gezinsdienst. Ver. van Vrijz. Hervormden-Re- monstranten, le kerstdag 10.45 uur ds. J.C. van den Berg Doopsgezinde Gemeente Vrijdom- weg, le kerstdag 9.30 uur da. Bak ker. Geref. Petruskerk Paul Kruger- straat, le kerstdag 9 uur ds. J.W. Genuit, Huishoudschool Paauwen- berg 10.45 uur ds. Genuit. 2e kerst dag 9.30 uur ds. H. Groeneveld, Huishoudschool Paauwenburg 10 uur ds. Genuit, 17 uur ds. Groeneveld. Chr. Geref. Kerk Kasteelstraat, le kerstdag 9.30 uur ds J.W. Maris, 16 uur Evang. Zangdienst. 2e Kerstdag 9.30 uur ds. J.W. Maris, 17 uur ds. A. Broersma. Evang. Luth. Gemeente, Walstraat, le kerstdag 9.30 uur eerw. heer M. Allewijn, 2e kerstdag geen dienst. Anglican Church. Services everlf Sunday: Morning prayer 10.30 a.m. evening prayer. 7.30 p.m. in the Mis sions to Stamen Chapel. Schelde poort, Vlissingen, Oost. Reader A. Driver. Pinksterkapel Emmastraat 10, dienst te 14.30 uur Hervormd Koudekerke. Vrijdag 24 december, 22.30 uur kerstnacht dienst ds. M.J. de Jong le kerstdag 10 uur ds. M.J. de Jong ze Kerstdag 10 uur ds. De Jong Kristen Zuid Molukse Kerk. Vrijdag 24 december Oost-Souburg 18 uur ds. P. Fader, Koudekerke 20 uur ds. P. Fader, le kerstdag Oost-Souburg 11.30 uur Oud-L Lathuheru, Koude kerke 11.30 uur ds. P. Fader, 2e kerstdag Oost-Souburg 15 uur Oud. P. Patty, Koudekerke 14 uur ds. P. Fader. Kerstviering le kerstdag Oost-Souburg 19.30 uur, 2e kerst dag Koudekerke 16 uur. Geref. Kerk te Breskens. Vrijdag 24 december 20 uur Voorbereidings- dienst kerstdagen in de Herv. Kerk ds. Ph. Leensmans. le kerstdag 9.30 uur, op verzoek van de Herv. Kerk ieder een eigen dienst, 2e kerstdag 9.30 uur gem. dienst in de herv. kerk ds. E. v.d. Bij. Geref. kerk te Schoondijke. vrij~ dag 24 december kerstnachtdienst, voorgangers ds. Brinkman en de heer Arendse Geref.Kerk te Oostburg. le kerst dag 10 uur ds. P. Aksy, 2e kerstdag 10 uur de heer De Vries, 19 uur ds. Paksiè. Geref. Kerk Aardenburg. le kerstdag 9.30 uur de heer De Vries. 2e kerstdag 10 uur ds. Paksy 15 uur ds J. v.d Hoek, Zuidzande Geref. Gemeente Vlissingen. le kerstdag 9.30 en 16.30 uur ds. Snoep, 2e kerstdag 9.30 en 16.30 uur ds. Snoep Geref. Gemeente Middelburg cen trum. le kerstdag 9.30 en 14 uur ds. Zijderveld, 2e kerstdag centrum 9.30 en 18.30 uur ds. Zijderveld, Zuid 19 uur ds. Weststrate. Geref. Gemeente Meliskerke. le kerstdag 9.30 en 14.30 uur ds. West strate. Ie kerstdag 9.30 en 14.30 uur ds. Weststrate. Geref. Gemeente Aagtekerke. le kerstdag 9.30 en 14 uur ds. van Vliet, 2e kerstdag 9.30 en 19 uur ds. Van Vliet R.K. Kerkdiensten Vlissingen en Souburg Kerstmis 1971. Parochiekerk Singel. nachtmissen vrijdagavond 21.30 herenkoor:, 0.00 dames koor dagmissen zaterdag 10 uur- samenzang 12 uur jeugdkoor en 19 uur. zondag 10 uur dameskoor en 12 uur 15.30 uur St. Jacobskerk Oec.dienst, met Jeugdkoor, kapel St. Joseph-ziekenhuis zaterdag en zon dag 9 uur, Emmanuelkerk Paauwen burg nachtmis vrijdagavond 21.30 uur, dagmis zaterdag 11 en 19 uur zondag 11 uur, St. Martinuskerk Souburg nachtmis vrijdagavond 0.00 uur, dagmis zaterdag 7.30 en 10.30 uur. zondag 7.30 en 10.30 uur. Zondag 26 december 20.30 uur stadhuis Middelburg, kerstconcert bij kaarslicht. Werken uit de 17e eeuw. Van maandag 27 tot en met 30 december. Zilveren Schor te Arne muiden, Worksshop. Kon. Vlaamse Opera te Antwer pen: vrijdag 24 december, zaterdag 25 december. 20 uur en zondag 26 december, 14.30 en 20 uur: Hello Dolly. Kon. Opera te Gent: vrijdag 24 december 20 uur: De barbier van Sevilla; zondag 26 december 14.30 uur in Het Witte Paard, 20 uur De barbier van Sevilla. Hoog water te Vlissingen: donder dag 23 dec. 5.20 en 17.40, vrijdag 24 dec. 6.06 en 18.41, zaterdag 25 dec. EK 2.36, 6.37 en 19.29, zondag 26 dec. 8.00 en 20.44, maandag 27 dec. 9.22 en 21.57, dinsdag 28 dec. 10.28 en 23.07 en woensdag 29 dec. 11.39

Scheldebode | 1971 | | pagina 11